PDA

View Full Version : Ριο - Αντιριο Γεφυρα



jimbar
26/04/2004, 12:46
Πόλεις της…Καλιφόρνια [;;;;] θα θυμίζουν σε λίγες ημέρες το Ρίο και το Αντίρριο, καθώς πλησιάζει η ημέρα ένωσης των τελευταίων τμημάτων της γέφυρας. Στις 8 Αυγούστου αναμένεται να περάσουν από την γέφυρα οι λαμπαδηδρόμοι. Το έργο θα είναι έτοιμο τον προσεχή Αύγουστο, αλλά θα δοθεί στην κυκλοφορία τον Σεπτέμβριο, περίπου 2 μήνες νωρίτερα απ’ ότι αρχικά είχε προγραμματιστεί. Το συνολικό μήκος της γέφυρας μαζί με τις οδικές προσβάσεις θα είναι περίπου 3,500 χιλιόμετρα και το κόστος του εισιτηρίου των διοδίων θα ανέρχεται στα δέκα [περίπου !!!!] ευρώ.

jimbar
26/04/2004, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar



1580

jimbar
26/04/2004, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar Και δεν το λέω εγώ...τώρα αν τόόόσα τους λείπουν...καλά να πάθουν. Φέρυ και πάλι φέρυ. Να ξεπιάνεσαι, να πίνεις τον καφέ σου, να τρως και τα σουβλάκια σου, και να ακούς τους "γρήγορους" να τρέχουν από πάνω και να τους σταματάνε για "γράψιμο". Διότι θα υπάρχουν και κάμερες και μπλόκα. Α ρε γέφυρα τι μας κάνεις...

periklisk
26/04/2004, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar


Καλημέρα Τζιμάρα!!!!

Επείδη ταξιδεύω προς τα εκεί (πέρασα και το Πάσχα) νομίζω πως τα κομμάτια της γέφυρας θα τελειώσουν πιο γρήγορα από τον Αύγουστο....

Άμα είναι 10 ευρώ είναι καλά..... Φαντάσου ότι το παλιο φέρυ έχει 6,6...... και θα γλυτώνουμε και την ουρά. Μπες βγες κτλ....

parji
26/04/2004, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
. Το συνολικό μήκος της γέφυρας μαζί με τις οδικές προσβάσεις θα είναι περίπου 3,500 χιλιόμετρα και το κόστος του εισιτηρίου των διοδίων θα ανέρχεται στα δέκα [περίπου !!!!] ευρώ.

Ρε Τζιμάρα...
...10€ θα είναι για τα κουτιά...
...για τις μοτο πόσο λες να είναι, μιας και τώρα στα φέρυ πληρώνουμε 2,1€

jimbar
26/04/2004, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
Ρε Τζιμάρα... παιδιά καλημέρα ...Νομίζω ότι η τιμή θα παραμείνει στα 10 Ε και για τις μηχανές για λίγο χρονικό διάστημα αλλά και πάλι … δεν είναι μια άλλη «χρωματιστή νότα» το να κάθεσαι και να πίνεις τον καφέ σου ενώ βλέπεις το καράβι να περνά απέναντι ; μήπως τελικά εγώ είμαι πολύ … «βαριεστημένος» η μήπως τελικά ΠΡΕΠΕΙ να πάρω ΧΧ; Λέω τώρα εγώ … έτσι

parji
26/04/2004, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
παιδιά καλημέρα ...Νομίζω ότι η τιμή θα παραμείνει στα 10 Ε και για τις μηχανές για λίγο χρονικό διάστημα αλλά και πάλι … δεν είναι μια άλλη «χρωματιστή νότα» το να κάθεσαι και να πίνεις τον καφέ σου ενώ βλέπεις το καράβι να περνά απέναντι ; μήπως τελικά εγώ είμαι πολύ … «βαριεστημένος» η μήπως τελικά ΠΡΕΠΕΙ να πάρω ΧΧ; Λέω τώρα εγώ … έτσι


Ρε συ πάλι τα ίδια θα λέμε?
Αστο το ΧΧ για την ώρα.
Πάρε ένα Varadero σα του φαλάκρα στα εξάρχεια, να πέφτεις και εσύ όταν πας να κατέβεις πεζοδρόμιο...!!!
Θυμάσαι?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jimbar
26/04/2004, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
Ρε συ πάλι τα ίδια θα λέμε?
Αστο το ΧΧ για την ώρα.
Πάρε ένα Varadero σα του φαλάκρα στα εξάρχεια, να πέφτεις και εσύ όταν πας να κατέβεις πεζοδρόμιο...!!!
Θυμάσαι?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Αν θυμάμαι λέει …

periklisk
26/04/2004, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
Ρε συ πάλι τα ίδια θα λέμε?
Αστο το ΧΧ για την ώρα.
Πάρε ένα Varadero σα του φαλάκρα στα εξάρχεια, να πέφτεις και εσύ όταν πας να κατέβεις πεζοδρόμιο...!!!
Θυμάσαι?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

periklisk
26/04/2004, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
παιδιά καλημέρα ...Νομίζω ότι η τιμή θα παραμείνει στα 10 Ε και για τις μηχανές για λίγο χρονικό διάστημα αλλά και πάλι … δεν είναι μια άλλη «χρωματιστή νότα» το να κάθεσαι και να πίνεις τον καφέ σου ενώ βλέπεις το καράβι να περνά απέναντι ; μήπως τελικά εγώ είμαι πολύ … «βαριεστημένος» η μήπως τελικά ΠΡΕΠΕΙ να πάρω ΧΧ; Λέω τώρα εγώ … έτσι

Δεν έιναι θέμα "βαριεστημάρας"... ΄μάλλον είναι πως το βλέπει ο καθένας... Έτσι και αλλιώς αν θέλεις να κάνεις στάση κάνεις όπου θες....
Άλλα εσύ κάτι έχεις με τα καράβια.....:winka: :winka:

:beer: :beer:

SpyrosTDM
26/04/2004, 14:19
ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΟΛΟΓΟΥΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΑΣ ΡΕ ΣΥ ΤΖΙΜΑΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΤΑ ΧΧ ΚΑΡΑΒΙΑ.....

parji
26/04/2004, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpyrosTDM
ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΟΛΟΓΟΥΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΑΣ ΡΕ ΣΥ ΤΖΙΜΑΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΤΑ ΧΧ ΚΑΡΑΒΙΑ.....


Σσσσσσσσ...
...μη σας ακούσει ο Μιχάλης (σ.σ. bikersonly)
Αλήθεια, μιας και το 'φερε η κουβέντα...
...που χάθηκε τόσο καιρό?
Ααα...θα βάλω σχετικό ποστ...

periklisk
26/04/2004, 14:27
Σπύρο το καράβια δεν πήγαινε για το ΧΧ!!!

Ο Τζίμης έχει πει πως έχει αδυναμία στα ταξίδια με καράβι γιατί του θυμίζουν διακοπές..... Τα λέω καλά Τζίμ??????:winka: :winka:

χεχε!!!!!:D :D :D

periklisk
26/04/2004, 14:29
Ναι ρε Κώστα βάλτο!!! Όντως έχει να γράψει μέρες ο Μιχάλης.......

jimbar
26/04/2004, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Σπύρο το καράβια δεν πήγαινε για το ΧΧ!!!Ο Τζίμης έχει πει πως έχει αδυναμία στα ταξίδια με καράβι γιατί του θυμίζουν διακοπές..... Τα λέω καλά Τζίμ??????:winka: :winka: χε!!!!!:D :D :D σωστός ...

parji
26/04/2004, 14:37
Σκέψου από πότε έχει να κάνει διακοπές ο Τζιμάκος.
Αφού όλη την ώρα καράβια ονειρεύεται και βαρκούλες αρμενίζουν...
Αντε ρε Τζίμη...παράτα τα όλα και έλα επαρχία να δεις τι σημαίνει ζωή...ΟΧΙ ΡΕ Η ΣΕΡΒΙΤΟΡΑ...!!!

periklisk
26/04/2004, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
Σκέψου από πότε έχει να κάνει διακοπές ο Τζιμάκος.
Αφού όλη την ώρα καράβια ονειρεύεται και βαρκούλες αρμενίζουν...
Αντε ρε Τζίμη...παράτα τα όλα και έλα επαρχία να δεις τι σημαίνει ζωή...ΟΧΙ ΡΕ Η ΣΕΡΒΙΤΟΡΑ...!!!


:lol: :lol: :lol: :lol: Γεια σου Κώστα με τα ωραία σου!!!!!

gtsiros
30/04/2004, 01:31
re sy, de nomizw oti einai 3,500 xiliometra... mallon einai 3.5 xiliometra, e?

proswpika, th blepw th gefyra apo to panepisthmio edw kai xronia (Einai fatsa karta sto fysiko pou spoudazw. megalwse mazi mou auth.) kai einai polu xlidh h kataskeuh kai h ereuna pou exei pesei


alla

to 3erw oti 8a akoustw mizeros

alla...

what's the big fucking deal?

(skatopsyxos MODE ON)
8a perimenw na pesei, tote 8a exei plaka!
(skatopsyxos MODE OFF)

:D :D