PDA

View Full Version : lastixa?



TWINGEORGE
26/04/2006, 18:38
kalispera sas. piga kai ego na matho times se ena lastixadiko sti mytilini kai mou protine ta dynlop kai ta metzeler tourance,alla mou eipe pws ta metzeler se enamisi xrono arxizoune kai ta ftinoune. kai me ephine poli gia dynlop.
ti mou protinete eseis palikaria mou gia to dynlop?

eyxaristo ek ton proteron:wave2:

Stergios69
26/04/2006, 19:39
άσφαλτος... michelin anakee .-

matmat
27/04/2006, 07:16
Αν κινήσε περισότερο στο νησί κοίτα
και τα SAHARA
Μακριά απο Dunlop και brigestone δεν κάνουν για τους δρόμους μας
Τα ΑΝΑΚΕΕ ολοι τα εκθειάζουν (εκτός απο εμένα) τα Τourance ειναι λίγο πιο σκληρά και θα στα πρότεινα

Αν ψάξεις λίγο εδω μέσα θα δείς αρκετά πόστ που αναφέρονται στα λάστιχα ισος
σε βοηθήσουν παραπάνω !!!!

:smokin:












τώρα να δεις τι θα γίνη !!!! :lol: :lol:

DimChios
27/04/2006, 08:48
Το ΛΕΠΟΝ!

1oν: Ξέχνα τα dunlop!
2ον: Τα SAHARA κατά τη γνώμη μου είναι ένα ενδιάμεσο λάστιχο (με λίγο ας πούμε τακουνάκι) αλλά....σε τίποτα καλό! (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!!!)
3ον: Τα Bridgestone τα έχω βάλει 2 φορές στη μοτό και μία στο αμάξι και τα ΣΥΧΑΘΗΚΑ! ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΑΝΑΒΑΖΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ Μ@Λ@ΚΙΕΣ! Ίσως να είναι και θέμα δρόμων αλλά αργούν πολύ να ζεσταθούν και όταν ζεσταθούν... ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ!
4ον: ΑΝΑΚΕΕ...Κορυφαίο λάστιχο για ασφαλτο αλλά πολύ μαλακό!
5ον: Το TOURANCE ( Που θα είναι το επόμενο ΑΣΦΑΛΤΙΝΟ λάστιχο που θα βάλω) δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά έχω ακούσει εξίσου καλά λόγια με το ΑΝΑΚΕΕ και είναι λίγο πιό σκλήρο άρα μεγαλύτερη διάρκεια ζωής!

ΠΑΝΤΩΣ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ!
Το λάστιχο έχει χάσει πολλά, ειδικά άν την παρκάρεις έξω κτλ κτλ κτλ....

Ακου τον Χιώτη! Ξέρω και πολύ καλά τους δρόμους του νησιού σου!
ΑΝΑΚΕΕ ή TOURANCE! To 2o θα κρατήσει πιό πολύ! :wave2:

mixanobio$
27/04/2006, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Το ΛΕΠΟΝ!

1oν: Ξέχνα τα dunlop!
2ον: Τα SAHARA κατά τη γνώμη μου είναι ένα ενδιάμεσο λάστιχο (με λίγο ας πούμε τακουνάκι) αλλά....σε τίποτα καλό! (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!!!)
3ον: Τα Bridgestone τα έχω βάλει 2 φορές στη μοτό και μία στο αμάξι και τα ΣΥΧΑΘΗΚΑ! ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΑΝΑΒΑΖΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ Μ@Λ@ΚΙΕΣ! Ίσως να είναι και θέμα δρόμων αλλά αργούν πολύ να ζεσταθούν και όταν ζεσταθούν... ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ!
4ον: ΑΝΑΚΕΕ...Κορυφαίο λάστιχο για ασφαλτο αλλά πολύ μαλακό!
5ον: Το TOURANCE ( Που θα είναι το επόμενο ΑΣΦΑΛΤΙΝΟ λάστιχο που θα βάλω) δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά έχω ακούσει εξίσου καλά λόγια με το ΑΝΑΚΕΕ και είναι λίγο πιό σκλήρο άρα μεγαλύτερη διάρκεια ζωής!

ΠΑΝΤΩΣ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ!
Το λάστιχο έχει χάσει πολλά, ειδικά άν την παρκάρεις έξω κτλ κτλ κτλ....

Ακου τον Χιώτη! Ξέρω και πολύ καλά τους δρόμους του νησιού σου!
ΑΝΑΚΕΕ ή TOURANCE! To 2o θα κρατήσει πιό πολύ! :wave2:


Ξερεις τι με προβληματιζει.... οτι π.χ τα προτεινεις στον χιοτι να βαλει tourance xwρις να τα εχεις δοκιμασει!!!!

Βασικα λεω καποιος να πει την γνωμη του που εχει βαλει κ τα 2 λαστιχα για να μας πει τα υπερ....κ τα κατα...

Ειχα michelen T66 meta εβαλα dunlop κ τωρα εχω ανακεε.
Τα ανακεε ειναι παρα πολυ καλα στους 2-3 μηνες... Μετα αρχιζουν και πεφτουν βεβαια εχω κανει 10.000 χλμ και τα εχω απο τον τελος Δεκεμβριου 2005...


:sun:

TWINGEORGE
27/04/2006, 18:41
kalisperas sas. kai eyxaristw olous gia to endiaferon.
opote kataligo gia ta metzeler tourance.apla lene oti sto nero kapos thelei prosoxi kai auto me fobizi ligaki:mad: . fysika antilambanome oti ola ta lastixa sto nero theloune kapia prosoxi
alla gia to sigekrimeno lene den xero oti thelei idieteri prosoxi.

a na sas pw kai ti timi gia ta tourance pou mou eipe o lastixas...:D 250eureous. einai kala?




:wave2:

africanos31
27/04/2006, 22:35
Tα λαστιχα πανω εχουν αριθμους που δηλωνει ημερομηνια (ειναι σε εβδομαδες...για παραδειγμα 4005 σημαινει η σαρακοστη εβδομαδα του 2005) προσεξε μην ειναι αρκετα παλια :nono:

DimChios
27/04/2006, 23:03
Τα TOURANCE εδώ τα βρίσκω σε 2 διαφορετικούς με 206 και 210 ευρώ τοποθετημένα,ζυγοσταθισμένα. Να ξέρεις πάντα οτι ναι μεν η Μυτιλήνη όπως και η Χίος έχουν 13% (ακόμα τόσο ή έγινε 14%?) ΦΠΑ αλλά εξακολουθεί να είναι πιό ακριβή λόγω μικρότερου ανταγωνισμού από την Αθήνα!
Πρόσεξε βέβαια πάντα αυτό που λεεί ο Africanos31!


:wave2:

TWINGEORGE
07/06/2006, 15:33
telika ebala ta tourance ti proigoumeni ebdomada.
megali diafora i mixani apo ta palia elastika. timi 240 einai mytilineikia afti:a26:
eftixos itane freska(1106) giati alios tha ta kratouse sto rafi tou. pistevo gia tous dromous tou nisiou ine i pio kali epilogi to tourance.

sas eyxaristo gia ti boithias sas:wave2:


:smokin:

matmat
07/06/2006, 16:40
Καλές βόλτες !!!!
και καλά ούζα ;) :smilea:


:beer: :beer: :beer:

bartlal
07/06/2006, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
καλά ούζα ;) :smilea:

εσυ το μυαλο σου συνεχεια στο πονηρο!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


51140

matmat
07/06/2006, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
εσυ το μυαλο σου συνεχεια στο πονηρο!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Με έχεις δια(ολο)βάλει λέμε !!!!!

:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :evil:


:beer: :beer: :beer: :evil: :beer: :beer: