PDA

View Full Version : Φτάνει πια



Nrgman
27/04/2006, 07:46
Έχω βαρεθεί να βλέπω στην τηλεόραση και σε εφημερίδες επώνυμους (υπάρχουν και οι εξερέσεις) να οδηγουν μηχανή χωρίς κράνος.

Αφορμή ήταν η χθεσίνη άφιξη του Ντέμη Νικολαϊδη στα δικαστήρια με τον σωματοφύλακα του πάνω σε ένα TDM με κυριλέ κουστουμάκι και ΧΩΡΙΣ κράνος.

Εχουμε και άλλα παραδείγματα στο παρελθόν.

Εντάξει το κεφάλι είναι δικό τους , μπορουν να το κάνουν οτι θέλουνε. Αλλα ρε φίλε είσαι δημόσιο πρόσωπο ,εμφανίζεσαι στα ΜΜΕ , πρόσεχε λιγο τι εικόνα βγάζεις προς τα έξω.

Πώς θα αναπτύξουμε μια σωστή μοτοσυκλετιστική παιδεία ? Βλέπουν και μικρά παιδιά.

DUKASII
27/04/2006, 07:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
Έχω βαρεθεί να βλέπω στην τηλεόραση και σε εφημερίδες επώνυμους (υπάρχουν και οι εξερέσεις) να οδηγουν μηχανή χωρίς κράνος.

Αφορμή ήταν η χθεσίνη άφιξη του Ντέμη Νικολαϊδη στα δικαστήρια με τον σωματοφύλακα του πάνω σε ένα TDM με κυριλέ κουστουμάκι και ΧΩΡΙΣ κράνος.

Εχουμε και άλλα παραδείγματα στο παρελθόν.

Εντάξει το κεφάλι είναι δικό τους , μπορουν να το κάνουν οτι θέλουνε. Αλλα ρε φίλε είσαι δημόσιο πρόσωπο ,εμφανίζεσαι στα ΜΜΕ , πρόσεχε λιγο τι εικόνα βγάζεις προς τα έξω.

Πώς θα αναπτύξουμε μια σωστή μοτοσυκλετιστική παιδεία ? Βλέπουν και μικρά παιδιά. χα!!!

πως το πες αυτο το τελευταίο??ΣΩΣΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ???:rotflmao: :lol: :rotflmao:

φίλε το άλλοοοοο με τον ΤοΤό το ξέεεεεερεις???:lol:


ναι τους επωνυμους περίμενα να δω και εγω για να βάλω κράνος..

:ZZZ:

Leipsippos
27/04/2006, 07:54
Μάκης Τριανταφυλλόπουλος
οσες φορες τον εχω πετυχει κεντρο, παλιοτερα, με την κιτρινη TDM (Προφανως τους κανει συμβαση η ΥΑΜΑΗΑ για το συγκεκριμενο μοντελο) το κρανος ανελλιπως... στον αγκωνα! Αλλα στις εκπομπες το μοστραρε πρωτη μουρη... οτι το εχει.
Αφου οι ανθρωποι ειναι υπερανω των νομων ...της φυσικης.

Ο μονος που εχω δει να φοραει ειναι ο Γιωργος Παπαδακης

Συμφωνω απολυτα οσον αφορα το οτι ειναι δημοσια προσωπα και φερουν μια ευθυνη παραπανω απεναντι στο παιδακι που θα τους δει και αυριο θα κανει οτι κανει ο "Προεδρος" ο "Μάκης" ή οποιος αλλος.

Nrgman
27/04/2006, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
χα!!!


ναι τους επωνυμους περίμενα να δω και εγω για να βάλω κράνος..

:ZZZ:

Γιατι παιδάκι είσαι και εσύ? :confused:

Εγώ μιλάω για τα 16 17 που έχουν το μυαλό (οχι όλα) πάνω απο το κεφάλι . Βλέπουν και αυτες τις εικόνες και το κράνος το φοράνε μονο αν είναι να πέρασουν απο μπλόκα.:sad:

matmat
27/04/2006, 08:03
Και πώς θα τους αναγνωριζει ο κόσμος
αν φοράνε κράνος !!!:rolleyes:


:smokin:

Leipsippos
27/04/2006, 08:03
Αφου το ειπαμε, τους χαλαει το λουκ. Πως θα ξερουν τα μωρα (τα οποια ολα κοιτανε βεβαια οταν περναει) ποιος ειναι ο καβαλαρης σε αυτο το υπεροχο εργαλειο.

Nrgman
27/04/2006, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Και πώς θα τους αναγνωριζει ο κόσμος
αν φοράνε κράνος !!!:rolleyes:


:smokin:

Ασε που θα χαλάσει και το μαλί!!!

Maira
27/04/2006, 08:06
Δε λέτε πάλι καλά που τώρα τελευταία έχουν αρχίσει, τουλάχιστον σε κάτι έργα και σειρές ελληνικές, να τους βάζουν να οδηγάνε με κράνος????

Κάτι είναι κι αυτό!

Μη τα θέλουμε και όλα δικά μας!!!:look: :look:

Nrgman
27/04/2006, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δε λέτε πάλι καλά που τώρα τελευταία έχουν αρχίσει, τουλάχιστον σε κάτι έργα και σειρές ελληνικές, να τους βάζουν να οδηγάνε με κράνος????

Κάτι είναι κι αυτό!

Μη τα θέλουμε και όλα δικά μας!!!:look: :look:

Μόνο σε μια σειρα με τον Γεωργούλη φοράνε κράνος που είναι μεσα σε πίστα.
Πάλιοτερη σειρα με τον ίδιο , δεν υπήρχε κράνος.
Αυτη με τον Σομμερ στην κρήτη πάλι δεν υπάρχει κράνος.

Με λίγο επιφύλαξη γιατι δεν τις παρακολουθώ . Οτι έχει πάρει το μάτι μου.

Maira
27/04/2006, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
Μόνο σε μια σειρα με τον Γεωργούλη φοράνε κράνος που είναι μεσα σε πίστα.
Πάλιοτερη σειρα με τον ίδιο , δεν υπήρχε κράνος.
Αυτη με τον Σομμερ στην κρήτη πάλι δεν υπάρχει κράνος.

Με λίγο επιφύλαξη γιατι δεν τις παρακολουθώ . Οτι έχει πάρει το μάτι μου.

Κι εγώ δε παρακολουθώ αλλά όποτε έτυχε είδα ότι φορούσαν κράνος!

Περίεργα πράματα!!!!:confused: :confused:

Λες να έτυχε ε????:lol:

:wave2: :wave2:

latris mixanis
27/04/2006, 08:32
Δεν φοράνε το κράνος γιατί δεν παρέχει ασφάλεια και γιατί θα χαλάσει το μαλλί :sick:
Επίσης σε καμία σχεδόν σειρά δεν φοράνε κράνος,ζώνη. Δίνουν πάντα το καλό παράδειγμα :mad:

adam_tsouk
27/04/2006, 08:32
άμα φορέσει κράνος ο Ντέμης πως θα τον αναγνωρίσουν για να τον δείρουν;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

latris mixanis
27/04/2006, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Κι εγώ δε παρακολουθώ αλλά όποτε έτυχε είδα ότι φορούσαν κράνος!

Περίεργα πράματα!!!!:confused: :confused:

Λες να έτυχε ε????:lol:

:wave2: :wave2:

Μάλλον ήξεραν ότι θα το δεις εσυ και αποφάσισαν να τα βάλουν. Τι έκανες και τους τρόμαξες??:confused: :look:


:lol: :lol:

EVI
27/04/2006, 08:33
λεπτομερειες....

εδω στο ελλαδα ολα ειναι γιαλαντζη

ο ιδιος μπατσος που θα με σταματησει για αναστροφη

μου δινει κληση μπαινει μεσα στο αμαξι και κανει την ιδια ακριβως αναστροφη με μενα για να φυγει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


κατα ενα τροπο ετσι ολοι φωναζουν και κανουν με το κρανος

αλλα το μαλλι δεν θα το χαλασουμε προς θεου


:wave2:

cityfly
27/04/2006, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δε λέτε πάλι καλά που τώρα τελευταία έχουν αρχίσει, τουλάχιστον σε κάτι έργα και σειρές ελληνικές, να τους βάζουν να οδηγάνε με κράνος????

Κάτι είναι κι αυτό!

Μη τα θέλουμε και όλα δικά μας!!!:look: :look:


μόνο σε μία φόραγαν κράνος και μάλιστα σχολιάστηκε και ένας που έκανε καγκουριές χωρίς κράνος αλλά έχει πάει άπατο, μπορεί και να κόπηκε κιόλας

hornet
27/04/2006, 08:41
Γιωργουλης χωρις κρανος μονιμως στην αλλη σειρα οταν ειχε το capo
Σε αλλη σειρα με τον μιχαλοπουλο γυιος του και καλα παιρνει xt χωρις κρανος και χαμος στο επεισοδιο γιατι πηρε μηχανη ...ξερετε θα σκοτωθεις μη παιρνεις κλπ κλπ!!!..οι γνωστοι μελλοθανατοι μοτοσυκλετιστες
και αλλες απειρες σειρες στη τηλεοραση που δειχνουν τους πρωταγωνιστες ξεκρανωτους...μονο σε εκεινο το επεισοδιο οπου ηταν στην πιστα τουμπανοι αλλα τι το θες μετα σκοτωθηκε ο ενας απο την επιστροφη στη πιστα....αλλο ενα υποσυνηδειτο μυνημα!!!!

SF
27/04/2006, 08:42
Ο Ντέμης σε χάλασε?

Θες Μεϊμαράκη?
Θες Έβερτ?
Θες Αλαβάνο?
Θες τα (επί 17Ν) καμάρια της αντιτρομοκρατικής?
Θες (τωρα πια) Ζ-άδες με λυτό κράνος?

και περιμένες τον ντέμη κι εμένα να βάλουμε ΚΑΣΚΑ?
αχαχαχαχαχα γελάσαμε πρωι-πρωι :)

Ξέρω και το άλλο!!! Όχι με τον Τοτό, με τους αστυνόμους και τις ζώνες στα περιπολικά......:rotflmao:

adam_tsouk
27/04/2006, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ο
Ξέρω και το άλλο!!! Όχι με τον Τοτό, με τους αστυνόμους και τις ζώνες στα περιπολικά......:rotflmao:
και τα κόκκινα φανάρια...
και τα όρια ταχύτητας....
και τις διπλοπροσπεράσεις....
και τις σειρήνες χωρις λόγο.....
και τις μλκιες στους δρόμους...
και...
και....
και......

koutroulis
27/04/2006, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
και τα κόκκινα φανάρια...
και τα όρια ταχύτητας....
και τις διπλοπροσπεράσεις....
και τις σειρήνες χωρις λόγο.....
και τις μλκιες στους δρόμους...
και...
και....
και......



και πόσα ακόμα!!!


και την συμπεριφορα του στυλ "έχω πιάσει τον παπα από τα @ρχιδι@" απέναντι στον κόσμο!!!



:wave2:

ashton
27/04/2006, 09:55
εδώ δε φορούσε ο μπάτσος-οδηγός του TDM κράνος, θα φορούσε ο Ντέμης ??

Παπαχελάδες χωρίς κράνος έχω δει,
Νικήτες Κακλαμάνηδες - επίσης (και του είχα βάλει και χέρι σε ένα φανάρι θυμάμαι)
και πάει λέγοντας..

Καλά για την tv και τα σήριαλ τι να λέμε...
ποιο κράνος ?

το κορυφαίο πάντως ήταν ένα σήριαλ στον ΑΝΤ1 με Δήμητρα Ματσούκα -σκυλοτραγουδιάρα και τον Δημήτρη Αλεξανδρή- τραγουδιστή ροκ συγκροτήματος να φεύγουν με το F650 για τη Θεσσαλονίκη από την Αθήνα και η Ματσούκα ήταν άνευ κράνους φυσικά και με πεδιλάκι ανοικτό ψηλοτάκουνο...:)

dukeandthecity
27/04/2006, 10:06
φιλτατε ashton

θα μπορουσες να μην αναφερεις στην ιδια προταση την Ματσουκα και τα πεδιλακια της τα ψηλοτακουα ?

εχουμε και καποια βιτσια οι ανθρωπες, πρωι πρωι.

PeterMurphy
27/04/2006, 11:29
Eipame..pano ap ola to zeledaki ...to gyalaki space k de sumazeyetai..oxi tipota allo alla an mas katsei k kana conne sto fanari na to afisoyme etsi?K meta blepoyme.."skotothike apo mixani klp.."...Sorry guys alla pera ap ton star***mo kapoion odigon..an to prokaleis ki o idios logo mostras ,tha thelei o lokos soy..ainte..me ta gidia..

Leipsippos
27/04/2006, 12:16
Ο Γεωργουλης απο οτι ακουσα ειχε ατυχημα με την μηχανη στην πραγματικοτητα γι αυτο και δεν εχει εμφανιστει πουθενα, ελπιζω να φοραγε κρανος (και μαλλον το εκανε αφου την γλυτωσε).
ΚΑι να ηταν μονο αυτοι (σομμερ κτλ) Καλα οι 50αρηδες στο 50-50 που εχουν παρει 3 χαρλευ των 15.000 ευρω εκαστη, δερματινα μπουφαν των 1000 ευρω και ενα κρανακι οπεν των 100 ευρω δεν σκεφτηκαν να βαλουν. Στην ουσια δεν φτιανε αυτοι φτιαμε εμεις που δημιουργουμε την εικονα του μοναχικου καβαλαρη ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ΠΑΝΤΑ και οι στυλιστες αντιγραφουν οτι εχει περασει στο μυαλο του κοινου σαν στερεοτυπο.

(τσσσσσ....!!!! παω για μαστερ κοινωνιολογιας ο ατιμος)

GST
27/04/2006, 12:21
ναι ρε παιδια καλα ολα αυτα ...αλλα αυτοι στις σειρες που οδηγουν μηχανη εχουν και πολλες γκομενες ...αυτο δε μετραει:confused:

Nrgman
27/04/2006, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Ο Γεωργουλης απο οτι ακουσα ειχε ατυχημα με την μηχανη στην πραγματικοτητα γι αυτο και δεν εχει εμφανιστει πουθενα, ελπιζω να φοραγε κρανος (και μαλλον το εκανε αφου την γλυτωσε).
ΚΑι να ηταν μονο αυτοι (σομμερ κτλ) Καλα οι 50αρηδες στο 50-50 που εχουν παρει 3 χαρλευ των 15.000 ευρω εκαστη, δερματινα μπουφαν των 1000 ευρω και ενα κρανακι οπεν των 100 ευρω δεν σκεφτηκαν να βαλουν. Στην ουσια δεν φτιανε αυτοι φτιαμε εμεις που δημιουργουμε την εικονα του μοναχικου καβαλαρη ΞΕΚΡΑΝΩΤΟΣ ΠΑΝΤΑ και οι στυλιστες αντιγραφουν οτι εχει περασει στο μυαλο του κοινου σαν στερεοτυπο.

(τσσσσσ....!!!! παω για μαστερ κοινωνιολογιας ο ατιμος)

Το ατύχημα του γεωργούλη έγινε στην Κηφισίας κοντα στο Υγεία.
Στο υγεία τον πήγαν και είχε κτυπήσει και έναν πεζό.
Ο Γεωργούλης χρειάστηκε να κάνει πλαστική στην μύτη.
Ο πεζός είχε σπασίματα , χερια πόδια και νομίζω οτι είναι και σοβαρά.
Πάντως ο πεζός προσπάθησε να πέρασει την κηφισίας ( οχι απο διάβαση)

Leipsippos
27/04/2006, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
ναι ρε παιδια καλα ολα αυτα ...αλλα αυτοι στις σειρες που οδηγουν μηχανη εχουν και πολλες γκομενες ...αυτο δε μετραει:confused:

Εδω ειναι το θεμα με τα στεροτυπα που λεω. Ο τυπος πανω στην μηχανη εχει ενα Α' στυλ, πλουσια κωμη να ανεμιζει, μπανικο γυαλακι, μούσκουλα κτλ. Κρανος και λοιπος εξοπλισμος δεν παιζουν γιατι δεν γραφουν καλα στην καμερα. Οταν λοιπον εχει απο πισω το τρελο μωρο που ειναι και αυτη με το ψηλοτακουνο και το ολο το ποδι εξω δεν ειναι δυσκολο να γινει ο συνειρμος στο μυαλο του πιτσιρικα (αρρενων τε και θηλεων) Μηχαναρα κακια+ το μαλλι στον ανεμο+μπανικο γυαλι = Τρελο γκομενακι, οσον αφορα στην αντιληψη που εχουν τα αγορακια! Αντε να τους πεισεις οτι αυτοι κανουν μονο 20 μετρα και εχουν κλεισει τον δρομο για να το γυρισουν αυτο το πραγμα και παλι δλδ επικυνδινο ειναι. Δεν βγαζεις ακρη.

stavrobeis
27/04/2006, 13:07
Προσθετω και τον "φιλόσοφο" Βυρων Πολυδωρα με την harley του...συνεχεια ξεκρανωτος...:nono:

lampros_fazer
27/04/2006, 13:26
Εμένα δεν με ενοχλεί πολύ να βλέπω επώνυμους να κυκλοφορούν χωρίς κράνος.. Στα τέτοια μου,αυτοί θα φάνε το κεφάλι τους και όχι εγώ αν γίνει κάτι..
Αυτό που με εκνευρίζει αφάνταστα,είναι αυτό που ειπώθηκε παραπάνω..Οι ξεκράνωτοι στις σειρές ΚΑΙ στα video clips στην tv.. :mad: :mad:
Δεν ξέρω,δεν μπορούν με κάποιον τρόπο να τους υποχρεώσουν να τηρούν τον ΚΟΚ και στην tv;;
Α και το άλλο δολοφονικό που κάνουν.. Δείχνουν ΣΥΝΕΧΕΙΑ οδηγούς να μιλάνε στο κινητό ενώ οδηγούν.. Εκεί είναι που βγαίνω απ'τα ρούχα μου.. :a023: Ίσως αυτό να είναι χειρότερο απ'τους ξεκράνωτους..

stavrobeis
27/04/2006, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Δείχνουν ΣΥΝΕΧΕΙΑ οδηγούς να μιλάνε στο κινητό ενώ οδηγούν.. Εκεί είναι που βγαίνω απ'τα ρούχα μου.. :a023: Ίσως αυτό να είναι χειρότερο απ'τους ξεκράνωτους..

Βλέπεις και συ Βέρα στο Δεξί???

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

lampros_fazer
27/04/2006, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrobeis
Βλέπεις και συ Βέρα στο Δεξί???

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

'Οχι αλλά παντού το κάνουν..


:rotflmao:

PeterMurphy
27/04/2006, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Εδω ειναι το θεμα με τα στεροτυπα που λεω. Ο τυπος πανω στην μηχανη εχει ενα Α' στυλ, πλουσια κωμη να ανεμιζει, μπανικο γυαλακι, μούσκουλα κτλ. Κρανος και λοιπος εξοπλισμος δεν παιζουν γιατι δεν γραφουν καλα στην καμερα. Οταν λοιπον εχει απο πισω το τρελο μωρο που ειναι και αυτη με το ψηλοτακουνο και το ολο το ποδι εξω δεν ειναι δυσκολο να γινει ο συνειρμος στο μυαλο του πιτσιρικα (αρρενων τε και θηλεων) Μηχαναρα κακια+ το μαλλι στον ανεμο+μπανικο γυαλι = Τρελο γκομενακι, οσον αφορα στην αντιληψη που εχουν τα αγορακια! Αντε να τους πεισεις οτι αυτοι κανουν μονο 20 μετρα και εχουν κλεισει τον δρομο για να το γυρισουν αυτο το πραγμα και παλι δλδ επικυνδινο ειναι. Δεν βγαζεις ακρη.


Ta pes ola....+1000 :smokin:

mystique
27/04/2006, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Και πώς θα τους αναγνωριζει ο κόσμος
αν φοράνε κράνος !!!:rolleyes:


:smokin:


sostoooos!:lol:

einai k to image ..!!!
siga min valoun kranos!
dikaiologia gia tin plastiki psaxnoume...:yuck:

SUPERMARIO
27/04/2006, 21:08
εγω φοραω το κρανος για να μην με ματιαζουν οι γυναικες.:cool:



ειναι σπαστικο να γυριζεις καθε μερα σπιτι με πονοκεφαλο.:hypnotize :dizzy:



....γελασε κανεις;;;:a015: :a015: :a015: :a015: :smokin:

lampros_fazer
27/04/2006, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
εγω φοραω το κρανος για να μην με ματιαζουν οι γυναικες.:cool:
ειναι σπαστικο να γυριζεις καθε μερα σπιτι με πονοκεφαλο.:hypnotize :dizzy:
....γελασε κανεις;;;:a015: :a015: :a015: :a015: :smokin:
Τι να γελάσω..και 'γω το ίδιο παθαίνω..Συμπάσχω.. :smokin:

SUPERMARIO
27/04/2006, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Τι να γελάσω..και 'γω το ίδιο παθαίνω..Συμπάσχω.. :smokin:



αχ τι τραβαμε οι ομορφοι!!!

:smokin: :winka: :smokin:

lampros_fazer
27/04/2006, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
αχ τι τραβαμε οι ομορφοι!!!

:smokin: :winka: :smokin:
Εγώ δεν έκανα χαρακτηρισμο..Μήπως μου την πέφτεις;; :look: :look:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SUPERMARIO
27/04/2006, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Εγώ δεν έκανα χαρακτηρισμο..Μήπως μου την πέφτεις;; :look: :look:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




σου κανω τον καλο μπας και μου γνωρισεις το μωρο στην foto που υπογραφεις...τι σταση ειναι αυτη ρε φιλε

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

lampros_fazer
27/04/2006, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
σου κανω τον καλο μπας και μου γνωρισεις το μωρο στην foto που υπογραφεις..
Αυτή τη στιγμή κάθεται δίπλα μου και διαβάζουμε μαζί το φόρουμ..
Την έπιασαν τα γέλια μ'αυτό που έγραψες.. Σου στέλνει φιλιά πάντως.. :smokin:

SUPERMARIO
27/04/2006, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Αυτή τη στιγμή κάθεται δίπλα μου και διαβάζουμε μαζί το φόρουμ..
Την έπιασαν τα γέλια μ'αυτό που έγραψες.. Σου στέλνει φιλιά πάντως.. :smokin:







:hypnotize :hypnotize :hypnotize ζαλιστηκα...και απο'μενα!!!

PeterMurphy
27/04/2006, 23:21
Giayto pira to diabolic..mpas k me koitaxei kamia..XAXA...:rotflmao: :alien: