PDA

View Full Version : search



latris mixanis
29/04/2006, 00:53
Καλοί μου Μονδεράτωρες....

θα ήταν εύκολο να φτιαχτεί με κάποιο τρόπο το search?:rolleyes:
Άλλα του βάζουμε άλλα ψάχνει,βρισκει,πολλές φορές δεν βγάζει και τίποτα :bigcry: :bigcry:
Αν καταφέρουμε να το φτιάξουμε να λειτουργήσει σωστότερα δεν θα μπαίνουν διπλά,τριπλά..... θρεντ:D

makis206
04/05/2006, 14:55
Τα μυστικά του RCT που είχε δημοσιεύσει παλιότερα ο Mc ίσως σου φανούν χρήσιμα τουλάχιστον μέχρι να διορθωθεί το πρόβλημα.

Αν διορθωθεί ποτέ.:lol: :lol:


"Βασικοί κανόνες αναζήτησης...

1. Πάντα, μα ΠΑΝΤΑ αντικαθιστάς το "α" (πεζό, κεφαλαίο, τονούμενο και μη) με αστερίσκο ("*")... Η αναζήτηση έχει πρόβλημα με το "α"...

2. Αν δε βρεις τη λέξη με τόνο, αντικαθιστάς το τονούμενο γράμμα με αστερίσκο...

3. Αν και πάλι δεν έχεις αποτέλεσμα, αντικαθιστάς το πρώτο γράμμα της λέξης με αστερίσκο...

Tip : Κάνε copy & paste τη λέξη που θέλεις να ψάξεις και αντικατέστησε τα γράμματα με αστερίσκους..."


:beer: :beer:

bartlal
04/05/2006, 15:11
θα ηθελα απλα να προσθεσω στα του μακη οτι φροντιζουμε να αντικαθιστουμε τα ΠΡΩΤΑ φωνηεντα της λεξης και οχι ολα γιατι μετα το αποτελεσμα ειναι τουλαχιστον... χαοτικο!!!

αν, για παραδειγμα ψαχνουμε την λεξη: κροκοδειλος δεν βαζουμε για ευρεση το: κρ*κ*δ**λ*ς γιατι θα γινει της ζουγλας, αλλα βαζουμε: κρ*κοδειλος. αν δεν ειναι πετυχημενη η ευρεση, τοτε προχωραμε και στο δευτερο φωνηεν δηλαδη: κρ*κ*δειλος, οπου το ποσοστο επιτυχιας θα αυξηθει κατακορυφα...

καλα ψαξιματα για λιγοτερες ανακυκλωμενες πληροφοριες/αποριες!


:beer: :beer: :beer:

:wave2:

makis206
04/05/2006, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
θα ηθελα απλα να προσθεσω στα του μακη οτι φροντιζουμε να αντικαθιστουμε τα ΠΡΩΤΑ φωνηεντα της λεξης και οχι ολα γιατι μετα το αποτελεσμα ειναι τουλαχιστον... χαοτικο!!!

Αμ γι'αυτό είσαι ο Πρόεδρας !

Που να φανταστώ εγώ οτι υπάρχει και επαγγελματικό πακέτο χρησιμοποίησης του ψαχτηριού ;;

Έ ;;

Ελλιπείς οι γνώσεις που μου μεταδώσατε ! :evil: :evil:


:lol: :beer: :lol:

latris mixanis
20/05/2006, 23:21
Συγνώμη αλλά και πάλι δεν δουλεύει καλά :mad:

Tropeas
21/05/2006, 01:56
Μάλλον χρειαζόμαστε άλλο αλγόριθμο στο search engine... παίζουν και internal στυλ google, κλπ... αν μπορούσαμε να κάνουμε integration κάνα τέτοιο θα ταν πολύ χρήσιμο, δεν ξέρω περισσότερα , δεν έχω ασχοληθεί αλλά ξέρω απο φίλους στο AWMN που έχουν φτιάξει το Woogle(Wireless Google) αν θέλετε ρωτάω λεπτομέρειες...

villy
03/07/2006, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Καλοί μου Μονδεράτωρες....

θα ήταν εύκολο να φτιαχτεί με κάποιο τρόπο το search?:rolleyes:
Άλλα του βάζουμε άλλα ψάχνει,βρισκει,πολλές φορές δεν βγάζει και τίποτα :bigcry: :bigcry:
Αν καταφέρουμε να το φτιάξουμε να λειτουργήσει σωστότερα δεν θα μπαίνουν διπλά,τριπλά..... θρεντ:D

Κι εγώ ήθελα να ζητήσω κάτι για το Search, αν και όπως βλέπω υπάρχουν σημαντικότερα προβλήματα και δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο να λυθούν.

Θα το πω όμως! Θα ήταν πιο βολικό να μπορείς να ψάχνεις και λέξεις με 3 γράμματα!

π.χ. εμένα με ενδιαφέρει το CBF 250. και οι 2 λέξεις εχουν από 3 γράμματα και δε μου βρίσκει τίποτα. Οπότε αναγκάζομαι να βάλω Honda και γίνεται τις τρελής...!

OldMan
03/07/2006, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
Οπότε αναγκάζομαι να βάλω Honda και γίνεται τις τρελής...!

Εγώ πάλι βάζω Laverda και μου το βγάζει "καρφί" !!!

:wave2:

latris mixanis
04/07/2006, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εγώ πάλι βάζω Laverda και μου το βγάζει "καρφί" !!!

:wave2:

Μήπως φταίει το γεγονός ότι εσύ είσαι Μονδεράτωρας?? :confused: :lol: :lol:

:beer: :wave2: :beer:

Υ.Γ Άλλες φορές δουλεύει σωστά και άλλες μπλοκάρει. Με λίγη προσπάθεια κάνεις δουλειά στο τέλος.

bartlal
04/07/2006, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Μήπως φταίει το γεγονός ότι εσύ είσαι Μονδεράτωρας?? :confused: :lol: :lol:

:beer: :wave2: :beer:

Υ.Γ Άλλες φορές δουλεύει σωστά και άλλες μπλοκάρει. Με λίγη προσπάθεια κάνεις δουλειά στο τέλος.

αν γινεσαι rct εχεις επιπλεον searching δυνατοτητες....

κανενας αλλος για το club? :smokin:


pera απο την πλακα, αν ακολουθησετε τις παραπανω οδηγιες για καλυτερη ευρεση, θα βοηθηθειτε. δυστυχως ισχυει το προβλημα για 4 χαρακτηρες και πανω... :wave2:

latris mixanis
28/07/2006, 19:52
Δεν ξέρω αν οι καλοί μας Μονδεράτωρες άλλαξαν κάτι, αλλά η εύρεση το τελευταίο διάστημα μου δουλεύει μια χαρούλα :D

φτου φτου :lol:

Tropeas
28/07/2006, 19:56
Εγιναν διάφορες εκλήσεις....;)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!

gcrook
30/07/2006, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Εγιναν διάφορες εκλήσεις....;)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!

Τι Θε Ρε Χρηστη Ε;
Τι Θε;




























:rotflmao: :rotflmao:

Δεν εχεις και αδικο και εγω δεν μπορω να βρω παντα αυτα που θελω, αλλα αυτο οφειλεται στα greeklish και στα ποστ με ασχετους τιτλους καμια φορα.
Και σε αυτο το σπαστικο με τους 3 χαρακτηρες μινιμουν ανα ορο αναζητησης...
Ξερ'ς:sad:

makis206
30/07/2006, 05:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δεν εχεις και αδικο και εγω δεν μπορω να βρω παντα αυτα που θελω, αλλα αυτο οφειλεται στα greeklish και στα ποστ με ασχετους τιτλους καμια φορα.
Και σε αυτο το σπαστικο με τους 3 χαρακτηρες μινιμουν ανα ορο αναζητησης...

Που να δεις εμάς τους RCTήδες προβλήματα που αντιμετωπίζουμε !

Καθημερινά πέφτει το μεροκάματο κι αιτία είναι το παλιοψαχτήρι !

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :rotflmao:

nickmonstro
31/07/2006, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Που να δεις εμάς τους RCTήδες προβλήματα που αντιμετωπίζουμε !

Καθημερινά πέφτει το μεροκάματο κι αιτία είναι το παλιοψαχτήρι !

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :rotflmao:

:lol: :lol: :rotflmao: :lol:

Αρχηγε μου εγραψες παλι!!!!!!!(σορρυ για το σπαμ παιδια)

Tropeas
29/09/2006, 16:10
Το επαναφέρω λίγο... ;)

zireous
30/09/2006, 03:34
Εγώ πάντως έκατσα και διάβασα ολόκληρα τα fora που με ενδιαφέρανε, -δεν παίζει να πιάσω το του χιούμορ, άν πάρω καμια σύνταξη σε καμιά 40άρα χρόνια μπορεί...

Το ψαχτήρι δουλεύει μια χαρά από ότι φαίνεται -προς το παρόν.