PDA

View Full Version : ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΤΜ



ΚΤΜ-ΜΑΝ
29/04/2006, 08:26
ΤΟ SMC 625 ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ SERVICE ME TO LC4?
:rolleyes:

OldMan
29/04/2006, 15:06
Αφού έχει το ίδιο μοτέρ ...!!!

:wave2: :wave2: :wave2:

ΚΤΜ-ΜΑΝ
02/05/2006, 08:31
nomiza oti einai san to 660 giati exw akousei oti doulevei me wres leitourgias!kali epilogi to 625 smc Oldman??????????etsi?

xaris_sm
02/05/2006, 10:01
An gnorizo sosta ta SMC 625,660 ehoun pio sihno servis apo to LC4 640 (625cc) giati einai pio "anevasmena" ta moter tous

OldMan
02/05/2006, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΤΜ-ΜΑΝ
nomiza oti einai san to 660 giati exw akousei oti doulevei me wres leitourgias!

Η ΚΤΜ στα "χωμάτινα" μοντέλα δίνει τα services με ώρες λειτουργίας, γιατί στο χώμα τα χλμ ΔΕΝ είναι ίδια !!!



Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΤΜ-ΜΑΝ
..kali epilogi to 625 smc Oldman??????????etsi?

Έτσι !!!!

:lol: :beer: :lol:

xaris_sm
02/05/2006, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Η ΚΤΜ στα "χωμάτινα" μοντέλα δίνει τα services με ώρες λειτουργίας, γιατί στο χώμα τα χλμ ΔΕΝ είναι ίδια !!!




Έτσι !!!!

:lol: :beer: :lol:

ma den milame gia homa tora....

smc=super motard competion



:confused: :confused: :confused:

OldMan
02/05/2006, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από xaris_sm
ma den milame gia homa tora....
smc=super motard competion

Xero ti ine to SMC, kardia mou !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Το συγκεκριμμένο μηχανάκι έχει το μοτέρ του SXC, το οποίο δεν θα το έλεγα "ασφάλτινο" !!!

:wave2: :beer: :wave2:

xaris_sm
02/05/2006, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Xero ti ine to SMC, kardia mou !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Το συγκεκριμμένο μηχανάκι έχει το μοτέρ του SXC, το οποίο δεν θα το έλεγα "ασφάλτινο" !!!

:wave2: :beer: :wave2:

ok gia na min pezoume me tis lekseis

otan perneis smc milame gia hlm
otan perneis sxc milame gia ores liturgias


:p :beer:

MvP
03/08/2006, 09:25
Geia sas paides!

Yparxei kanenas katoxos smc 625 sto forum?

Kapoies plhrofories tha hthela ws anafora sta service tou kai genikotera thn sunthrhsh tou kai to kostos xrhshs tou!

Axizei h agora metaxeirismenou?

:beer:

:wave2:

ZEUS
04/08/2006, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από MvP
Geia sas paides!

Yparxei kanenas katoxos smc 625 sto forum?

Kapoies plhrofories tha hthela ws anafora sta service tou kai genikotera thn sunthrhsh tou kai to kostos xrhshs tou!

Axizei h agora metaxeirismenou?

:beer:

:wave2:

Δεν έχω 625smc, έχω όμως 65.000 χλμ με adventure 640.

Ρωτάς αν αξίζει η αγορά μεταχειρισμένου. Οδηγικά δεν ξέρω τις προσδοκίες σου, μηχανικά όμως μπορώ να σου πώ ότι σίγουρα αξίζει με την προϋπόθεση ότι πιάνουν τα χέρια σου.
Κάτι που ισχύει λίγο-πολύ για όλες τις μηχανές.
Αλλιώς είσαι στο έλεος του κάθε μάστορα, τι βλάβη θα εφεύρει για να σε δαγκώσει.

Θα σου έλεγα ότι με προσωπική δουλειά σε ότι κατάσταση και να το βρείς (πολύ φτηνά δηλαδή) έρχεται εύκολα στα ίσια του.

MvP
04/08/2006, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZEUS
Δεν έχω 625smc, έχω όμως 65.000 χλμ με adventure 640.

Ρωτάς αν αξίζει η αγορά μεταχειρισμένου. Οδηγικά δεν ξέρω τις προσδοκίες σου, μηχανικά όμως μπορώ να σου πώ ότι σίγουρα αξίζει με την προϋπόθεση ότι πιάνουν τα χέρια σου.
Κάτι που ισχύει λίγο-πολύ για όλες τις μηχανές.
Αλλιώς είσαι στο έλεος του κάθε μάστορα, τι βλάβη θα εφεύρει για να σε δαγκώσει.

Θα σου έλεγα ότι με προσωπική δουλειά σε ότι κατάσταση και να το βρείς (πολύ φτηνά δηλαδή) έρχεται εύκολα στα ίσια του.

Ama den einai kalo mhxamika pws ha erthei sta isa tou?:confused:

Mporeis na mou peis poso kosthzoun ta service tou dikou sou?

ZEUS
04/08/2006, 13:50
Τα service του δικού μου δεν κοστίζουν τίποτα γιατί κάνω τα ΠΑΝΤΑ (εκτός απο ξεπρεσάρισμα στροφάλου, πάω Δράκο) μόνος μου.

Καταρχήν να σου τονίσω ότι τα ΚΤΜ τα χωμάτινα που ξέρω εγω , κρατάνε ρυθμούς πάνω απο το μέσο όρο, αντίστοιχα ενω θα πρεπε να χαλάνε και πάνω απο το μέσο όρο , εν τούτοις όταν τα αγγίζουν στοργικά χέρια οι βλάβες είναι μηδαμινές.

Ειναι απίστευτο το πόσες βλάβες έχουν όσοι πάνε συνεργεία .

Πρίν σου πώ οτι μου έχει χτυπήσει στρόφαλο, θα σου πώ οτι είμαι σε παρέα με 8 ΚΤΜ που κάνουμε 4-6 ταξίδια σε ορεινή ελλάδα το χρόνο (συνήθεια που κρατάμε 13 χρόνια τώρα), έχει ταξιδέψει και εξωτερικό (Ιταλία- Τυνησία μόνο δυστυχώς), συχνά-πυκνά μετέχω σε trail & rally raid , ενω οι κόντρες (μόνο σε χώμα) δεν λείπουν απο την παρέα, καθώς και το ότι εχω ξεπεράσει τα 60.000 χλμ., και το μόνο που θέλει τώρα είναι ένα βάψιμο-φρεσκάρισμα.
επίσης μου είχε χαλάσει και ο διακόπτης κλειδαριά μου έχει κάψει ενα ανορθωτή και μια τρόμπα βενζίνας που δυσλειτουργούσε.
Ολοι μου η παρέα παρουσιάζει επίσης τον ίδιο μικρό αριθμό βλαβών, όπως καλά κατάλαβες, κανείς απο την παρέα δεν πατάει συνεργείο.

Εν ολίγοις, αν για τον οποιοδήποτε λόγο "έχανα" τώρα το ΚΤΜ μου , θα έψαχνα ακόμη και για ματρακά και σε οποιαδήποτε κατάσταση έβρισκα ΚΤΜ.

Το ολοκληρωτικό λύσιμο του μοτέρ είναι περίπου 5 ώρες , ότι κι αν έχει πρόβλημα το αλλάζεις , κλείνης το μοτέρ και εχεις ενα bright new όχημα.

Εννοείται οτι όταν κάνουμε service δεν παίρνουμε π.χ. φίλτρα απο ΚΤΜ αλλά π.χ. απο champion κ.λ.π.
Επίσης κάποια στιγμή το ηλεκτρονικό όργανο-στροφόμετρο, μου έβγαζε κάποιες γραμμές , εδω οι μάγκες της αντ/πειας μου ζήταγαν αν θυμάμαι καλά κάπου 400 ευρω για νέο, τους έγραψα στα αμελέτητα μου , το έβγαλα , το πακετάρησα και το έστειλα στο εργοστάσιο κατασκευής , μετά απο 2 βδομάδες μου ήρθε καινούργιο με μόλις 110ευρώ (τα στοιχεία δεν αλιώθηκαν, όπως ο χιλιομετρητής κ.λ.π.)

Για να μην σε ζαλίζω, αν επιθυμείς να σχοληθείς ο ίδιος , τότε ΠΑΡΤΟ , αν όχι τότε ψάξτο λίγο καλλύτερα, για να μην τρέχεις μετά στα μαστόρια.

Απ' ότι βλέπω εχεις ΧΤ του 89, αν δε σου κάτσει κάποια ατυχία το ΚΤΜ θα το καταφχαριστηθείς.

Απο SMC δεν κατέχω, αλλά ότι άλλο θές ρώτα.

:beer: ΚΤΜ :beer: ΚΤΜ :beer: ΚΤΜ :beer:

το 'πιασες το υπονοούμενο έτσι ?

MvP
04/08/2006, 14:02
S' euxaristw gia thn ektenestath apanthsh!

To benetton dustuxws to eixa gia polu ligo kairo kai twra pia exw papi( innova)!

Apo mixanologika xerw elaxista(alwste eimai mikros akoma kai den exw asxolithei) alla tha mou arese na na mporw na ftiaxnw monos to ergaleio mou!

Pantos tha to koitaxw kai ama se xreiastw tha steilw!:beer:

Exeis kai pm!:wave2: