PDA

View Full Version : Gnwmh Gia Prwth Moto



nuxtopouli
30/04/2006, 23:09
geia sas! eimai enas apeiros motosikletisths an kai oxi mikros se hlikia (27).monadikh ditroxh empeiria se papi..ti lete gia agora FMX 650.mou peftei polu??apo ta 110 kuvika sta 650 akougete kapws?den thelw 125aria tupou xt xr.to FMX akouw oti einai hremo mhxanaki kai mou aresei to mikro tou megethos.

PeterMurphy
30/04/2006, 23:24
Kalosirthes file moy..fysika to FMX soy tairiazei.Einai mixanaki poy tha se kalipsei se polla basika pragmata ,eidika stin exoikiosi me megali mixani.Den exei ta MPAM ton KTM alla einai mia kali arxi..:smokin: :)

johnpan
01/05/2006, 00:49
γεια σου φίλε, και καλωσήλθες.

Αν ήσουν 22-23 θα σου πρότεινα να λύσεις την πλέον κλασσική εξίσωση των 2 τελευταίων χρόνων όπου:

(apeiros motosikletisths)*mixani = cbf250

Αλλά στα 27 είναι πολύ καλή αρχή το fmx και όσο σε ενδιαφέρει μπορείς να μάθεις πολλά πραγματάκια για οδήγηση είτε σε χώμα είτε σε street στυλάκι είτε σε super motard. Γενικά το fmx είναι το νέο σχολείο-μηχανάκι όπως παλιά ήταν το ΑΧ-1 250 για παράδειγμα.

Πάντα όρθιος εύχομαι!:beer:

DimChios
01/05/2006, 07:15
Εγώ από παπί 90άρι πήγα στο Africa!

Mή μασάς! Άμα το "έχεις" που λένε και δέν κάνεις μ@λ@κίες -τουλάχιστον στην αρχή- θα γουστάρεις και θα το ευχαριστηθείς το FMX!

Καλά χιλιόμετρα......

:wave2:

downhill
01/05/2006, 08:15
Επειδή έχω και το AX-1 αλλά και το FMX (για την ακρίβεια είναι του αδερφού μου,αλλά πιο πολλά χλμ έχω κάνει εγώ) να σού πω ότι αν σού αρέσουν οι μηχανές αυτού του τύπου,το FMX είναι ποδήλατο!Έχει όση δύναμη θέλεις για να μετακινηθείς στην πόλη,αλλά κι εντός Αττικής.Έχει πολύ καλά φρένα,και σ'αίσθηση αλλά και σε απόδοση.Δεν έχει στροφόμετρο όμως!Επίσης πρέπει να συνηθήσεις το κιβώτιο ταχυτήτων στην αρχή.Δεν είναι και το κορυφαίο.Αν θες να πάρεις AX-1 μεταχειρησμένο,είναι ότι πρέπει για να μάθεις.Και ο αδερφός μου στα 31 του αποφάσισε να μάθει να οδηγάει μηχανή και το ΑΧ-1 ήταν το πρώτο του μηχανάκι.Μετά απο 6-7 μήνες πήρε το FMX.Αρκεί να έχεις το μυαλό στο κεφάλι,και κανένα πρόβλημα δε θα έχεις.

idi
01/05/2006, 11:41
ΟΧΙ:lol:

downhill
01/05/2006, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΧΙ:lol:

Τί όχι ρε;Για πρώτο μηχανάκι είναι πολύ καλό.Εκτός αν καβαλώντας το βγάλει απο μέσα τον πρωταθλητή!!!Τότε ας πάρε κανα Husaberg

nuxtopouli
02/05/2006, 01:40
euharistw gia tis apanthseis sas!malon auth tha einai h prwth mou moto.pote akrivws den kserw elpizw mexri ta mesa tou kalokairiou..:sun: :

PeterMurphy
02/05/2006, 08:41
Kalws na tin pareis loipon re magka..:wave2: