PDA

View Full Version : Mugello?



dirtbird
01/05/2006, 19:05
Σκέφτεται κανείς για Mugello?

Έχει πάει κανείς με τα 'πακέττα' των περιοδικών?

pksv
02/05/2006, 12:33
Μακάρι να μπορούσα αλλά μαλλον για Brno το βλέπω φέτος. Όσο για την δεύτερη ερώτηση σου: Εγώ είχα πάει πέρσι με το moto. Αν είναι το ίδιο και φέτος (μάλλον έτσι είναι κάθε χρόνο) το μόνο που σου προσφέρει είναι ένα πακέτο εισιτηρίων καραβιού, πίστας και ξενοδοχείο. Φυσικά καλή και πολύ παρέα αλλά μην περιμένεις καμια τρομερή οργάνωση.
Βασική συμβουλή (και χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ) μην θεωρήσεις οτι θα σε 'πανε' και θα σε 'φερουν' οτι και αν ακούσεις (που θα ακούσεις). Να οργανωθείς σαν να πήγαινες μόνος (γιατι πολύ πιθανόν είναι να βρεθείς) από άποψη χαρτών κτλ... Αν μπορείς να πας νωρίτερα ή να μείνεις 1-2 μέρες παραπάνω, καν΄το (μπορείς να το κανονίσεις με το πρακτορείο)! Η περιοχή γύρω είναι φανταστική (must η Σιέννα). Καλά να περάσεις.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
02/05/2006, 13:15
εγω θα παω με το πακετο του 0300. ειναι πιο σημφερων κατα την γνωμη μου 0300 490 ευρω ΜΟΤΟ 569 ευρω. λογο του οτι εχω παει αρκετες φορες (και μαλιστα το 2004 ειχα αναλαβη να οδηγησο ενα γκρουπ στο μουτζελο ) θα κανω ενα γκρουπ απο τους σημετεχωντες να τους οδηγησω με ασφαλεια. ειδη πολλα παιδια εχουν μηλησει με την ιωαννα και ζητησαν να ειναι στο δικο μου γκρουπ. αυτο που θα κανω εγω στο γκρουπ μου ειναι.

ολλα τα μελη του γκρουπ θα πρεπει να ειναι εφοδιασμενα με βενζηνη απο την πατρα. στο καραβι θα πρεπει να μπουν με γεματα ρεζερβουαρ.
βγενοντας στην αγκονα μαζευεται το γκρουπ και ξεκηνα με ταχητητα ταξιδιου 120-140 χιλιομετρα το μεγιστο στην οτοστρατα. παμε βολτα για να ευχαριστηθουμε και οχι να λισαξουμε.
οποιος δεν εχει εφοδιαστη με βενζηνη απο την πατρα το γκρουπ ΔΕΝ θα τον περιμενη αλλα θα προχωρα και θα πρεπει να ανοιξη να το προλαβη. ειναι απαραδεκτο σε μια διαδρομη 150 χιλιομετρων στην οτοστρατα να πρεπει να κανουμε 4-5 στασεις για βενζηνη οπου γουσταρει ο καθε ενας και να κανουμαι αντι για 1 1/2 ωρα 2 1/2 και 3 ωρες.
στην εξοδο για φορλι και σε αποσταση 150 χιλιομετρων απο την ανκονα που μας αφησε το καραβι θα βαλουμε ΟΛΟΙ βενζηνη για τα 125 χιλιομετρα που μας απομενουν ως την φλορεντια.
20 χλμ μετα το φορλι θα σταματισουμε για μιση ωρα για καφε στο γνωστο καφεμπαρ.
ανασυγκροτηση και βουρ για φλορεντια στα ξενοδοχεια.
η ταχητητα απο εδω και περα θα πεσει στα 50-60 χιλιομετρα για να ειναι το γκρουπ μαζεμενο αλλα και λογο του οτι ειναι ορηνο στροφιλικη σφηκτο. και εδω ΔΕΝ θα επιτρεψω κανεναν να κανει καγκουριες που θα διμιουργηση προβληματα στο γκρουπ. εαν καποιος εστανθη την αδρεναληνητου στα υψη και αρχησει της χοντρομ#λακιες αυτοματα θα του ζητηθη να απομακρηνθη απο το γκρουπ και να παει να τσακιστη μονος του αν θελει. μαζι μας θα υπαρχουν κοσμος με της γυναικες του η της κοπελες τους που δεν χροστανε τιποτα να βρεθουν στο νοσοκομειο.
με το που θα φτασουμε στο ξενοδοχειο και θα παει ο καθε ενας στο δοματιο του ειναι ελευθερος πια. εγω θα πρωτηνω οσους θελησουν για φαγητο να ερθουν μαζι μου σε μαγαζια που ξερω οτι θα φαμε καλα και δεν θα μας πιασουν τον κολο. το σαββατο εγω δεν θα παω στην πιστα οσοι απο το γκρουπ μου θελησουν να πανε θα τους οδηγηση αλλος οδηγος. εγω θα παω στην φλορεντια στην παλια πολη μ,ε οσους ενδιαφερωνται να δουν τα αξιοθεατα αλλα και στα καταστηματα για ψωνια μοτοσικλετιστηκα αλλα και για ψωνια γενικος. την κυριακη θα μαζευτουμε και θα παμε στην πιστα. εγω εχω μαθει για ενα καλο σιμειο στην πιστα που παω παντα και βλεπεις τα 4/5 της πιστας και μπροστα σου εχεις και μια γηγαντοοθομη για να βλεπεις τα τυφλα μερη της πιστας και να μην χανεις τιποτε. με την λειξη θα μαζευτουμε στο σιμειο ραντεβου στην πιστα και θα επιστρεψουμε. το απογευμα παλι στην πολη με οσους θελουν να δουν τα αξιοθεατα.
την δευτερα μαζευομαστε ολλο το γκρουπ και φευγουμεγια αγκονα τον δρομο της επιστροφης.
ετσι εκανα και το 2004 με το γκρουπ που ειχα και γυρισαμε ολλοι ευχαριστημενοι. ετσι θα κανω και παλι.ο καθε ενας οδηγος γκρουπ μπορει να κανει οτι θελει με το δικο του γκρουπ. εγω και οσοι ερθουν μαζι μου θα παμε να διασκεδασουμε και να ευχαριστηθουμε το ταξιδη την διαδρομη και τον αγωνα. δεν θα παμε ουτε για να κανουμε εμεις αγωνα αλλα ουτε και να δηξουμε ο ενας στον αλλο οτι ειμαστε οδηγαρες
αυτα
γιωργος
υγ. εαν καποιος απο εσας εχει δηλωσει με το 0300 και θελησει να ερθη μαζι μου στο γκρουπ που θα εχω να γνωριζη αυτα που γραφω παραπανω

zephyr1
02/05/2006, 13:51
Γεια χαρα!

Ειναι ενα δωρο που πρεπει να κανει ο καθε μοτοσυκλετιστης που σεβεται τον εαυτο του.

Πηγαιντε με οποιοδηποτε τροπο.

Tips

1.Οπως αναφερε και ο φιλος παραπανω μην βασιζεστε οτι θα σας πανε και θα σας φερουν.

2.Η μασα ειναι απιστευτη οτι και να σας λενε.Στο χωριο του mugelo υπαρχει μια πλατεια με κατι σαν ναο, λιγο πιο κατω στο αριστερο σας χερι θα δειτε μια κλασικη ταβερνα που ειναι τιγκα στον κοσμο.Παρα πολυ καλο φαι ενδεικτικα πιτσα, κοκα κολα, κουβερ, καρμποναρα 12 ευρω το 2003.

3.Ειδικα στο γυρισμο που θα εχετε ξεψαρωσει καπως γυριστε ολο απο επaρχιακο δρομο (μην μπειτε autostrata) δεν θα το πιστευετε τι δρομους εχει η Ιταλια.Ειδικα καποια κομματια ειναι τοσο καλα που υπαρχουν τοπικοι αγωνες .

Να πατε ρεεεεεεε.(εμενα με βλεπω για τσεχια φετος)


Φιλε γιωργο γιαγια αρκουδα μηπως εχουμε παει μαζι με ΛΕΦΚΑ ΓΥΡΟ ΕΥΒΟΙΑς(tote poy eixe pesei ena K3 και το 2003 με το μοτο Ιταλια?)Εγω ημουνα με ενα ZEPHYR 750 :wave2:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
02/05/2006, 15:49
ναι ημουν στην λεφκα τοτε που λες. στην ιταλια το 2003 δεν ειχα ερθη με το μοτο αλλα με κατι παιδια απο την λεφκα τον κωστα με το cbr 929 τον συγχωρεμενο τον γιωργακη με το 954 και την χρηστηνα. και τον τασο με το 954. ημουν αυτος που βρηκε το φτηνο σελφσερβις στο ντουομο και τηλεφωνισα στον πατακια να ερθετε. εισαι το παιδι απο την χαλκιδα?

zephyr1
02/05/2006, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
ναι ημουν στην λεφκα τοτε που λες. στην ιταλια το 2003 δεν ειχα ερθη με το μοτο αλλα με κατι παιδια απο την λεφκα τον κωστα με το cbr 929 τον συγχωρεμενο τον γιωργακη με το 954 και την χρηστηνα. και τον τασο με το 954. ημουν αυτος που βρηκε το φτηνο σελφσερβις στο ντουομο και τηλεφωνισα στον πατακια να ερθετε. εισαι το παιδι απο την χαλκιδα?


Sory εκανα λαθος για το 03 ηταν το 04.Ηταν τοτε που στο γυρισμο επεσε 1 cbr 600 ,1 tuono και καποιος εχασε το καραβι.
Σε θυμαμαι πολυ καλα φατσικα (πιστευω).Με λενε παναγιωτη και ειμαι απο λουτσα ,εχουμε μιληση κανα δυο φορες.

Anyway να σε καλα & θα τα πουμε απο κοντα σε καμια συναντηση.(Εγω το σαββατο παω στο 36ωρο, και αυτη τι στιγμη μονο αυτο εχω στο μυαλο μου)

Καλες βολτες και να μαστε καλα.

Τι λεγαμε mugelo...............

SOL-VFR-VTEC
03/05/2006, 23:24
mages opios paei brno....ola ta lefta...kai apo italia-austria-brno h diadromh einai super.....h pista einai mesa sto dasos.....dialekste T4......exei kai eksedra(H BLE)...parkin mesa....to mixanaki to exeis dipla.... kai tv terastia apenadi....kai ola afta me...100 euro...kai tis 3 meres......opios paei den tha xash..........kala xlm...........:wave2: :wave2: :wave2:


46827

SOL-VFR-VTEC
03/05/2006, 23:34
:a25: :a08: .......


46828

SOL-VFR-VTEC
03/05/2006, 23:38
:a013: :a013: ...............


46831

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
04/05/2006, 12:29
το 2004 ειχα ενα γκρουπ του μοτο να παω στην φλορεντια ημουν με το ζζρ και ο μεγαλος μου γιος με ενα νεξους 500 σκουτερ κοκκινο. στην επιστροφη βρηκαμε το παιδι με το τουονο που ειχε πεσει στο φορλι και καθησαμε μαζι του μεχρη να φτασουμε στην αθηνα μετα αυτος σηνεχεισε για βολο.
σηγουρα θα με ξερεις. αφου ημασταν μαζι στο καραβι.

SOL-VFR-VTEC
05/05/2006, 14:31
to 2005 piga sto brno....xoris grup...ego me ena filo..2 mixanakia............. kalous dromoys na exete pada.....:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: