PDA

View Full Version : ΚΤΜ 400exc



smavrid
02/05/2006, 08:48
Μόλις αγόρασα το 400EXC και οι πρώτες εντυπώσεις είναι ''εντυπωσιακές''!! με τα εξής χαρακτηριστικά ''γλυκό γκάζι με δύναμη''. Θα ήθελα να διαβάσω της απόψεις το πιο έμπειρων, σχετικά με το συγκεκριμένο μηχανάκι........

xaris_sm
02/05/2006, 11:04
kalotaksido file kai kala na peraseis mazi tou :)


na eisai taktikos sta servis tou kai na tsekareis sihna ti stathmi tou paraflou,ladi ktlp ta ksereis...


:wave2:

STOYBI
02/05/2006, 13:58
Τα ειπες ολα με δυο λεξεις !!! ''γλυκό γκάζι με δύναμη'' :D

Για μενα η καλλυτερη επιλογη για εντουρο !!!!

Αλλαξε το ταχυτερο δυνατον τα ρουλεμαν εκεντροφορου με καλα εμποριου ειδικα αν ειναι 00--01--02 μοντ. για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο !! Λαδακια -- φιλτρα στην ωρα τους και θα εισαι απροβληματιστος !!!

Καλες βολτες !!!

:beer: :wave2:

doni
03/05/2006, 02:34
megia kai kales voltes..
:D :D :D

auto gia ta rouleman ekentroforou kapou to exw xanakousei :winka: :winka:

smavrid
03/05/2006, 11:00
Καινούργιο το πήρα (το στρώνω ακόμα). Τώρα τι σόι στρώσιμο μπορεί να κάνεις σε racing μηχανάκι!!!!!!???????? κάποιοι μου λένε "απλώς μην τερματίζεις το γκάζι"

DimST
03/05/2006, 11:31
Δεν πάς σε μονοπάτι, πάς σε χαλαρή εντουροδιαδρομή, δεν το σπάς, απλά γεμίζεις. Όταν σταματήσεις για διάλειμα άφησε το να κρυώσει καλά και μετά ξαναξεκίνα, γενικά απέφυγε κολλήματα και ακρότητες στα πρώτα χιλιόμετρα.
Άλλαξε λάδια σε 100-150χλμ και φίλτρα.

Και μετά κάθε περίπου 1000χλμ ή κάθε 7-10 καλές προπονήσεις, αλλιώς θα το καταλάβεις στο σαζμάν σου (σκληραίνει).

Τσέκαρε βαλβίδες μετά απο δύο-τρείς αλλαγές λαδιών.

DimST
03/05/2006, 11:37
ξέχασα.... "καλοτάξιδο" σου εύχομαι. Πολύ καλό μηχανάκι. :winka: :beer:

STOYBI
03/05/2006, 22:07
doni


auto gia ta rouleman ekentroforou kapou to exw xanakousei

Εφιαλτης !!! Ψυχολογικο μου εχει δημιουργηθει ! :bigcry: Αλλοι οταν βλεπουν καινουργιο ΚΤΜ λενε καλοριζικο ενω εμενα η πρωτη μου κουβεντα ειναι αν αλλαξαν ρουλεμαν !!!

:lol: :lol: :lol:

STOYBI
03/05/2006, 22:13
smavrid
Καινούργιο το πήρα (το στρώνω ακόμα). Τώρα τι σόι στρώσιμο μπορεί να κάνεις σε racing μηχανάκι!!!!!!???????? κάποιοι μου λένε "απλώς μην τερματίζεις το γκάζι"

Δουλευεις χαμηλομεσαιες για καμια 500-600 σαρια χιλμ !!!

Κανε οτι εντουροδιαδρομη θελεις . Απλα οτι κανεις καντο γλυκα !

Γκαζι πολυ στα κολληματα για να ξεκολησεις απαγορευονται δια ροπαλου ( ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ) Το ιδιο ισχυει και για πολυ σφιχτα μονοπατια ( κυνδινος να βρασει ) !!!

ΚΑΛΕΣ ΕΝΤΟΥΡΑΔΕΣ !!!

:beer: :wave2: