PDA

View Full Version : ΒΟΗΘΕΙΑ



nick900
04/05/2006, 13:03
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥΛΗΣΑ ΤΟ TDM ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΠΙΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΧΤΧ660.ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΦΡΑΓΚΑ.ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΧΡΥΣΟ ΤΟ ΧΤΧ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΔΟΥΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΜΕ 5500 ΧΛΜ 02 ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΟΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ.ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΑ ΕΝΑ LC4 ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΖΗΜΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΟΥΚΑ ΣΤΟ LC4 ΤΟ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΔΟΥΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ?

DUKASII
04/05/2006, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από nick900
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥΛΗΣΑ ΤΟ TDM ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΠΙΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΧΤΧ660.ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΦΡΑΓΚΑ.ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΧΡΥΣΟ ΤΟ ΧΤΧ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΔΟΥΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΜΕ 5500 ΧΛΜ 02 ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΟΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ.ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΑ ΕΝΑ LC4 ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΖΗΜΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΟΥΚΑ ΣΤΟ LC4 ΤΟ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΔΟΥΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ?

TO IΔΙΟ ΜΟΤΕΡ ΕΧΟΥΝΕ.

αρα και τις ιδιες ζημιές.

nick900
04/05/2006, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
TO IΔΙΟ ΜΟΤΕΡ ΕΧΟΥΝΕ.

αρα και τις ιδιες ζημιές.
ΕΣΕΝΑ ΦΙΛΕ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?

DUKASII
04/05/2006, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από nick900
ΕΣΕΝΑ ΦΙΛΕ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?
εγω το είχα για 4 χρονια και δε μου εβγαλε καποιο προβλημα μηχανολογικης φυσεως.
μου ειχαν φθαρει κατι καλωδια κατω απο ντεποζιτο απο το βαλε βγαλε μιας και την ειχα δει μαστορας και πειραζα το καρμπ συνέχεια.

κατα τα αλλα εγω δεν είχα τιποτα.
απο άλλους μπορει να ακουσεις όμως.

KaTaNaS
05/05/2006, 16:11
αν ειναι προσεγμένο απο τον προηγούμενο, και το προσέχεις και εσύ

με αλλαγή λαδιών κάθε 2500 χλμ


και δε το σκίζεις στις ευθείες με τελικές (το μηχανάκι είναι για να στρίβει τρελά) δεν θα σου βγάλει κάποιο πρόβλημα!

όσο το προσέχεις σε προσέχει... είναι σα τα κατοικίδια, θέλει φροντίδα και προδέρμ!

sarevock
11/05/2006, 10:38
Zημιες?

χμμμ... ναι τωρα που το λες προχθες μου εβγαλε βλαβη ο Δουκας..


..χαμηλωνει ο καθρεφτης απο τους κραδασμους...



αλλα μην το πειτε παρα εξω και γινουμε ρομπες!!! :nono:


Αμα το προσεχεις δε βγαζει ουτε παρανυχιδα! :winka:

nick900
11/05/2006, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sarevock
Zημιες?

χμμμ... ναι τωρα που το λες προχθες μου εβγαλε βλαβη ο Δουκας..


..χαμηλωνει ο καθρεφτης απο τους κραδασμους...



αλλα μην το πειτε παρα εξω και γινουμε ρομπες!!! :nono:


Αμα το προσεχεις δε βγαζει ουτε παρανυχιδα! :winka:

Και εγω φιλε ετσι θελω να πιστευω!!Θελω να σας πω παντως για μια εμπειρια μου τρελη με το lc4 που ειχα.Πριν αρχισω θα πρεπει να σας πω οτι το ειχα παρει δευτερο χερι απο Γερμανια με αλλαγμενο εκκεντροφορο και μια competition που εσκαγε σαν τρελη μολις αφηνες γκαζι.Ηταν καλο ομως με 9000χλμ και πηγαινε πολυ καλα σε σχεση με ενα lc4 που ειχε ενας φιλος μου μαμα.Ητανε του 99 και το εκανα motard.Λοιπον μια ωραια μερα παω να φυγω απο την δουλεια αλλα η μπαταρια δεν ηθελε.Το βαζω με μανιβελα (πανευκολα με την πρωτη δεν το περιμενα)και φευγω,στο φαναρι ερχεται ενας παπους απο πισω και οπως χαζευα μου χτυπαει τον πισω τροχο και πεφτω απο αριστερα.Το σηκωνω και βλεπω οτι μου εχει χτυπησει λιγο την μανετα του συμπλεκτη.Μου δινει λεφτα και φευγει.Τωρα αρχιζουν τα ωραια.Παω να βαλω μπροστα αλλα η μανιβελα κολουσε σε ενα σημειο (οχι απο συμπιεση παντως).Εκει φρικαρα παιρνω το μαστορα και παμε απο εκει.Τι εβγαζε μπουζι τι απο εδω τι απο εκει τιποτα αυτο,ειχαμε τρελαθει.Το παμε πατακι στο μαγαζι και αποφασιζουμε να ανοιξουμε το αριστερο καπακι να δουμε τι γινεται.Ανοιγουμε βγαζουμε την καμπανα και τι ειχε γινει..Ημουνα λιγο τυχερος στην ατυχια μου.Απο τους κραδασμους ειχε ξεβιδωσει μια βιδα απο το καρτερ και με την πτωση βγηκε και σφηνωσε στο γραναζι της μανιβελας.Βεβαια μπορει αν δεν επεφτε το μηχανακι να μην εβγαινε ποτε αλλα αν εβγαινε εν κινηση φανταζεστε τι θα γινοταν.Παντως παρολαυτα εγω παλι ΚΤΜ θα παρω και δεν μπορω να καταλαβω τι μικροβιο ειναι αυτο.Πιστευω παντως οτι και αυτοι που τα βριζουν τα ΚΤΜ μολις τα οδηγησουν θα αλλαξουν γνωμη.Και μια ερωτηση παιδια αληθευει οτι ο δουκας σε σχεση με το lc4 παει καλυτερα?Λογω εξατμισεων η και τιποτε αλλο?Ευχαριστω!!!

sarevock
12/05/2006, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από nick900
[.Και μια ερωτηση παιδια αληθευει οτι ο δουκας σε σχεση με το lc4 παει καλυτερα?Λογω εξατμισεων η και τιποτε αλλο?Ευχαριστω!!! [/B]
Ειναι ελαφρος πιο πουσαρισμενος... κατα αλλα ιδια μηχανακια ειναι....

mtsop
12/05/2006, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sarevock
Ειναι ελαφρος πιο πουσαρισμενος... κατα αλλα ιδια μηχανακια ειναι....

Εεεεε;

Πιο βαρύς είναι ο Δούκας, το μοτέρ είναι το ίδιο.

xaris_sm
12/05/2006, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από mtsop
Εεεεε;

Πιο βαρύς είναι ο Δούκας, το μοτέρ είναι το ίδιο.


Συμφωνω και νομιζω οτι το LC4 εχει ελαφρως περισσοτερο νευρο,

μαμισια παντα

sarevock
13/05/2006, 17:08
Ναι κατα 2-3 κιλα...

xaris_sm
13/05/2006, 19:36
Προφανως εχεις δικιο για τα καινουργια μοντελα...

λιγο πιο παλια η διαφορα ηταν σιγουρα πιο μεγαλη


παντως επιμενω οτι το LC4 εχει πιο πολυ νευρο...οπως και οτι το Duke εχει μεγαλυτερη τελικη



:wave2:

mtsop
15/05/2006, 02:45
Αυτό έχω την εντύπωση οτι είναι θέμα γραναζώματος.