PDA

View Full Version : Ο καλός Σαμαρείτης! (Αναγνώστηκε 1 φορές)



NikosRR
04/05/2006, 19:21
Είμαι Μπουμπουλίνας και στρίβω δεξιά για Αλεξάνδρας, μπροστά μου XT660(ΙΡΕ962)ανθρακί ;).Πρώτο φανάρι στόπ. ανάβει πράσινο και πάω για δεύτερο φανάρι και πάλι στόπ.XT660 περνάει με κόκκινο για να προλάβει το Ζητά στη γωνία που είναι η τράπεζα Πειραιώς, ο οποίος Ζητάς απλά κάνει τη δουλειά του, εγώ περιμένω στο φανάρι(σκεπτόμενος ακριβώς αυτό που ακολουθεί αλλά και συγχρόνως μεγάλε είσαι υπερβολικός και η φαντασία σου τρέχει).Με κοιτάζει ο Ζητάς αναγκαστικά με εκφραση στα μάτια του ώχ μωρέ καλά,θα τον σταματήσω και μου κάνει νόημα να σταματήσω.Ο τύπος(32 χρονών ΑΝΤΡΑΣ) με το XT660 και το γκομενάκι του είναι ακριβώς μπροστά μου και κοιτάζουν το όλο σκηνικό και περιμένουν σα να μόλις γ...ε για 1η φορά και τι ΑΝΤΡΑΣ είμαι εγώ και η γκόμενα στον κόσμο της.Τελικά αφού έλεγξε τα στοιχεία μου ο ζητάς και μου είπε οτι καλό είναι να βάλω τα φλασάκια και την πινακίδα και ας είναι άσχημη(είχε δίκιο και ας ήμουν σίγουρος οτι θα με γράψει,δε μένω σε αυτό), μου είπε εντάξει,γειά!Βέβαια του εξήγησα οτι το μηχανάκι το έχω μόνο για πίστα και γι'αυτο ειναι χωρίς φώτα κλπ μου είπε οκ,γειά!Απλά δεν μπορούσε να μη με σταματήσει αφου με δώσανε τον καταζητούμενο.Ξέχασα να σας πω ότι η πινακίδα όπως θα έχετε δεί είναι στην πλάτη μου χωρίς να έχει παραποιηθεί το παραμικρό(ούτε τρύπες δεν έχει) και φυσικά είναι ΠΟΛΥ ΟΡΑΤΗ!!!!!Εγώ στράβωσα οχι με τον ζητά φυσικά αλλά με τον ΑΝΤΡΑ ο οποίος σίγουρα δεν ήταν μπάτσος απο το όλο σκηνικό αν βιαστεί κανείς να ρωτήσει.Πως το κατάλαβα;Από αυτα που είπαν μπροστά μου(τπτ δλδ) αλλά και γιατί σκέφτηκα πως αν ήταν μπάτσος ο ζητάς δε θα μπορούσε να κάνει και αλλιώς λόγο υπηρεσίας αν καταλαβαίνετε.Απλά το τύπος σκέφτηκε ότι το μηχανάκι θα είναι κλεμμένο και είπε να βοηθήσει.Έχετε δει πολλά απο τα μηχανάκια που έχουν κλαπεί να κυκλοφορούν και μάλιστα με πινακίδα;
Τι λέτε;:D ΠΟΛΥ ΟΡΑΤΗ!!!!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=22273)

kaps
05/05/2006, 08:31
Δυστυχώς υπάρχουν και οι ρουφ .Βέβαια από μια άποψη μπορεί και να ενήργησε από αλόγιστο ενθουσιασμό που βοηθά στη πάταξη του εγκλήματος αλλά κανείς δεν τον κάλεσε να παίξει αυτό το ρόλο αλλά και από την άλλη πως πάει και στήνει ολόκληρο σενάριο επιστημονικής φαντασίας στο μυαλό του;:sick:

Tropeas
05/05/2006, 10:43
Υπάρχουν διάφορα "κρυμμένα" μηχανάκια,
έχετε το νου σας και μην κατακρίνετε τον έλεγχο αν εσείς είσαστε εντάξει...

(και εγά ξέρω ότι όποτε θέλουν μπορούν να με γράψουν για θόρυβο, και θα πρέπει να το δεχτω...);)

Αφου δεν σε έγραψε κιόλας δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα συζήτησης...

saki_tsan
09/05/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosRR
Ξέχασα να σας πω ότι η πινακίδα όπως θα έχετε δεί είναι στην πλάτη μου χωρίς να έχει παραποιηθεί το παραμικρό(ούτε τρύπες δεν έχει) και φυσικά είναι ΠΟΛΥ ΟΡΑΤΗ!!

Αληθεια,σωστο ή μη,την πινακιδα πως την στερεωνεις στην πλατη σου?? Που εχουμε φτασει απο την απελπισια..!! :lol: Καλη φαση! :wave2:

NikosRR
09/05/2006, 19:37
des edo
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=22273&perpage=10&pagenumber=3

sorry gia ta gramata ala to pc den ehi elinika