PDA

View Full Version : ατυχημα



SUPERMARIO
04/05/2006, 21:14
στην εθνικη προς πειραια σημερα 04/05/06 ειχα το πρωτο μου ατυχηματακι.(δυο χρονια ειχα να παθω κατι).
ευτυχως για μενα εκτος απο τον καρπο (τιποτα σοβαρο) που επεσε ολο το βαρος της συγκρουσης δεν επαθα τιποτα αλλο.
το περιεργο ειναι οτι η μηχανη δεν επεσε κατω (ουφ!!!).την πληρωσε το μπροστινο φτερο,φαναρι και ζελατινα.ολα αυτα εγιναν στην προσπαθεια μου να αποφυγω μια μερσεντες με το συνοδευτικο (ειχε μπλε φαρο) που πηγαιναν γαμ@#&τας.
δεν σταματησαν ουτε για αστειο, εκτος απο ενα παλικαρι με παπι (να'ναι καλα).αφου εχασα την πορεια μου χτυπησα σε προφυλακτηρα σταματημενου φορτηγου.το κοστος μου ειναι 100 ευρω περιπου.


-κριμα που θα χασω την εκδρομη:sad:


- η μηχανη αυριο θα ειναι ετοιμη αλλα το χερι... :a31:


-παλι με τις φωτογραφιες θα την βγαλουμε :a018: :a018:

καλες εξορμησεις μαγκες!!!:beer:

tai
04/05/2006, 21:20
:(
KPIMA
PERASTIKA

PeterMurphy
04/05/2006, 21:39
O re magka...perastika re.Afoy eisai ok mi masas,ta sidera ftiaxnontai..:winka:

gcrook
04/05/2006, 22:08
Κριμα ρε γαμωτη να συμβαινουν τετοιες στραβες εν οψει προγραμματισμενων εκδρομων.....
Κατσε να ηρεμησεις, να γινει καλα και το χερι σου, και απο βολτες και εκδρομες εδω μεσα καλα παμε.
Σιγα την μεγαλη του μοτο...λες και θα περασουμε καλα..
























...βασικα και γαμω θα ειναι αλλα πρεπει να σε παρηγορησω καπως:a9: :a11: :a47: :lol: :lol: :wave2: :lol: :lol:

VANDA
04/05/2006, 22:48
Περαστικά σας.

Αυτά τα convoy με συνοδείες και μπράβους κάθε είδους με αυτοκίνητα, μηχανές (είναι και με πολιτικά, συνήθως τους καταλαβαίνεις από τα κυβικά (1000 και άνω), τα κοστούμια και την αλλόφρονη οδήγηση με κόρνες όλη την ώρα μην μπει κανείς ανάμεσα τους) κλπ, προκαλούν τεράστιο χάος. Πετυχαίνω συχνά τέτοια σκηνικά στην Βασιλέως Κωνσταντίνου και γίνεται της κακομοίρας μέχρι να περάσουν. Πραγματικά, όποιον πάρει ο χάρος....

Κρίμα που χάνεις την εκδρομή..

la_villa
04/05/2006, 22:58
ζούγκλα λέμε...περαστικά

πω φίλε παρα τρίχα μια φορά έτσι πήγα να την πάθω

πρόπερσυ καλοκαίρι στην Πάτρα κατέβαινα την κατηφόρα που βγάζει στο κολυμβητήριο.Η κατηφόρα είχε ένα φανάρι.Σταματημένοι εγώ και ένα fiat punto.Ολο τυχαίως (άμα σε θέλει) κανεις μας δεν φεύγει γ#@$ντως.Μπροστα το πουντο πίσω εγω.
200 μετρα πριν φτάσουμε στην στροφή (90 μοιρών με δυο λωρίδες κάθε κατεύθυνση) μερσεντές μαύρη φεύγει απο το διάζωμα της (αφού μπήκε με όσα),περναει και τα 2 ρεύματα καθόδου μας και κανα μετρο πριν τις μπάρες το σώνει και επιστρέφει στο διάζωμα του φεύγοντας γαμι#@$ντας όπως μπήκε.Απο πίσω ακολουθούσε τζιπάκι με μπλε φάρο.Δικός του άνθρωπος.Άμα είχαμε ανοίξει λίγο καταλαβαίνετεπου θα ήμασταν τώρα....

Και ξέρετε ποιοι ήταν αυτοί??Η παλιο#@$η ο Κωστέτσος με 5-6 γκόμενες που είχαν κατέβει πα΄τρα και είχαν πάει στο καλοκαιρινό το 1000-1000.
Και το ξέρω γιατι όταν είχαν φθάσει έτυχε να ήμαστε έξω απο το μαγαζί και σπάγαμε πλάκα με τα κατσίκια τους πορτιέρηδες που έτρεχαν και δεν έφταναν.Ο ένας κιόλας που πήγε να παρκάρει την μερσεντα απο έξω πρέπει να κούρεψε λίγο την όπισθεν και του έσβησε μετα
:lol: :lol: :lol:

υ.γ δεν ξέρω ποια σκυλιά είχε μαζί του αλλά ήταν όλα....

τελος πάντων αφού την γλίτωσες...πάλι καλα

evvou
04/05/2006, 22:58
:( :( περαστικα βρε παιδι!!!
το σημαντικο ειναι οτι δεν επαθες κατι σοβαρο :) :)

βολτες θα υπαρξουν πολλες!!! :beer: :beer: :wave2:

mystique
04/05/2006, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
:( :( περαστικα βρε παιδι!!!
το σημαντικο ειναι οτι δεν επαθες κατι σοβαρο :) :)

βολτες θα υπαρξουν πολλες!!! :beer: :beer: :wave2:

+1!

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

Λεωνίδας
04/05/2006, 23:26
Περαστικά κα να 'ναι το τελευταίο :wave2:

booZe
04/05/2006, 23:31
Περαστικά κι αγύριστα Supermario! :) :wave2:

McGyver
04/05/2006, 23:41
Περαστικά ρε Μάριε!

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

Innersense
05/05/2006, 00:15
Όχι ρε φιλαράκι κρίμα ρε γαμώτο…

Εύχομαι ούτε σε χίλια δυο χρόνια να μην σου ξανασυμβεί τέτοιο πράγμα.

Περαστικά, ταχεία ανάρρωση με το καλό και όλα τα άλλα είναι μικρά, πολύ μικρά πράγματα για να μας χαλάνε την διάθεση!

Για την εκδρομή μη μασάς μια ούτε εγώ θα πάω γιατί έχω κανονίσει να βγω το βράδυ του Σαββάτου και δεν προβλέπετε να ξυπνάω ούτε με κανόνια την Κυριακή.

Εν την παλέφκω…

DimChios
05/05/2006, 00:27
Περαστικά φιλαράκι!

:beer: :wave2:

latris mixanis
05/05/2006, 08:35
Περαστικά
:wave2: :beer:

Alexander
05/05/2006, 08:52
Περαστικά ρε φίλε...

Αν θέλεις πολύ να έρθεις παίζει και αυτοκίνητο/α... οπότε κάπου θα βρεθεί να βολευτείς...

Tropeas
05/05/2006, 09:10
Περαστικά, αφού είσαι καλά οκ...
κρίμα που θα χάσεις την εκδρομή...

sapila racing
05/05/2006, 09:19
Περαστικά!

Δυστυχώς η κατάσταση είναι επικίνδυνη....πρέπει να το έχουμε συνέχεια στο μυαλό μας.

bartlal
05/05/2006, 09:49
:sad: περαστικουλια.... και γρηγορα καβαλαρης χωρις αγχος παλι να ανεβεις στην καλη σου!!! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

TATAR
05/05/2006, 10:09
ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ? ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΟΜΟΙ? ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΙ Η ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΠΟΛΙΤΩΝ? Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΪ ΕΙΔΙΚΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑ ΤΖΙΠ ΣΤΥΛ ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΠΡΟΧΩΡΗΤΟ.

pantiorix
05/05/2006, 11:58
καλα το γεγονος οτι το ατυχημα το προκαλεσε ασφαλιτικο αυτοκινητο(μπλε φαρος) δε σας συγκινησε ακομα????
τεσπα τι να πω........
το οτι δε σταματησε!!! ουτε αυτο?????
Αυτος που ηταν μεσα προκειμενου να φτασει γρηγορα προτημησε να σκοτωσει ανθρωπο και ουτε καν ασθενοφορο δε καλεσε αν βιαζοταν τοσο πολύ???????
τεσπα φιλαρακι περαστικα σου και εκδρομες θα υπαρξουν αρκετες

sub_zero
05/05/2006, 14:02
Το κυριότερο είναι οτι δεν έπαθες τιποτα σοβαρο εσυ...

Ολα τα άλλα έιναι ατμος....

Προσοχη και για τους άλλους και ΠΑΝΤΑ κρανος....

Περαστικά και πάντα όρθιος...

vagelis900
05/05/2006, 14:44
Μαριε περαστικα και απο βολτες εδω ειμαστε:wave2:

koutroulis
05/05/2006, 14:53
Περαστικά σου


και πάλι καλά να λες


:wave2:

caesarsk
05/05/2006, 15:04
Και το σημαντικότερο είναι πως τα περισσότερα ασφαλίτικα τα πληρώνουμε εμείς με τον έναν ή τον άλλο τρόπο!!!!!!

SUPERMARIO
05/05/2006, 15:31
σας ευχαριστω πολυ ολους παιδια.οταν εγραψα για πρωτη φορα στο forum δεν ηξερα οτι θα μπορουσα να βρω συμπαρασταση απο ανθρωπους που δεν εχω καν γνωρισει.ειναι πραγματικα εκπληκτικο.
σας ευχαριστω προσωπικα εναν-εναν για τις ευχες σας οπως επισης και τα παιδια που εχω κανει και μια-δυο βολτες μαζι τους.(ξερετε εσεις:winka: )


:beer: :beer: :beer:

SUPERMARIO
05/05/2006, 15:37
αν υπαρχει αυτοκινητο και χωρος θα μπορουσα πιστευω να ερθω.αν ξερει καποιος κατι συγκεκριμενο παρακαλω να μου απαντησει.









αλλιως στην επομενη...:bawl: :bawl: :bawl: