PDA

View Full Version : Pirelli Scorpion Sync



advblack
05/05/2006, 07:33
Γεια χαρα σε ολους,
Αλλαξα λαστιχακια προχτες και εβαλα τα Pirelli Scorpion Sync (315 με τοποθετηση). (ειναι ο ιδιος τυπος ελαστικων που φοραει το Multistrada, MT03, 950SM). Απ τις πρωτες μου εντυπωσεις (100+χλμ.) εχω να σας πω οτι ειναι πιο στριφτερα απ τα μαμισια και ζεσταινονται το ιδιο γρηγορα. Το μηχανακι 'πεφτει' πιο ευκολα στην στροφη ενω δειχνει και πιο σταθερο στις ανοιχτες με πολλα. Θα ξαναγραψω συντομα οταν θα τα πιεσω πιο πολυ.

d-s
05/05/2006, 08:36
βγαίνει στις ίδιες διαστάσεις??

Keep us updated!!:beer:

costas81
05/05/2006, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από advblack
Απ τις πρωτες μου εντυπωσεις (100+χλμ.) εχω να σας πω οτι ειναι πιο στριφτερα απ τα μαμισια και ζεσταινονται το ιδιο γρηγορα.


Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι που λες ζεσταινονται το ιδιο γρηγορα!
Αρα δεν ζεστενονται με τιποτα!
Τα bridg δεν ζεστενονται με τιποτα!
Καλα ακομα δεν εχει ερθει ο Αυγουστος με τους καυσωνες να μου πεις αλλα μονο τοτε κ καταμεσημερο πιστευω θα τα δουμε να ζεσταινονται καλα!

advblack
05/05/2006, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι που λες ζεσταινονται το ιδιο γρηγορα!
Αρα δεν ζεστενονται με τιποτα!
Τα bridg δεν ζεστενονται με τιποτα!
Καλα ακομα δεν εχει ερθει ο Αυγουστος με τους καυσωνες να μου πεις αλλα μονο τοτε κ καταμεσημερο πιστευω θα τα δουμε να ζεσταινονται καλα!

Μαλλον για τον καθενα ειναι σχετικο το 'ζεσταινονται'. Αν καβαλησεις ενα καθαρα στρεετ μηχανακι θα δεις οτι τα 'δικα' μας ζεσταινονται σαφως πιο γρηγορα. Αν ανεβεις σε ενα ΧΤακι θα πεις οτι δεν ζεσταινονται. Παντως , μιας και σημερα πηγα μια Περιφεριακη Υμηττου, εχω να προσθεσω οτι υπο κλιση το μηχανακι εχει αλλη αισθηση. Μεχρι στιγμης εχω μονο θετικα σχολεια. Μαλιστα στο καπακι καβαλησα ενα με τα μαμισια τα οποια ηταν και με λιγα χιλιομετρα και μπορω να πω οτι υπηρχε αρκετη διαφορα. Βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.....

advblack
05/05/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από d-s
βγαίνει στις ίδιες διαστάσεις??

Keep us updated!!:beer:

Ναι, βγαινει στις ιδιες ακριβως διαστασεις

advblack
05/05/2006, 15:10
Α, και κατι αλλο ΔΕΝ ειμαι Pirelli dealer !:rotflmao:

costas81
05/05/2006, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από advblack
Α, και κατι αλλο ΔΕΝ ειμαι Pirelli dealer !:rotflmao:


Καλα αυτο θα το ψαξουμε μην νομιζεις!

:lol: :lol:

argy_kap
05/05/2006, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Καλα αυτο θα το ψαξουμε μην νομιζεις!

:lol: :lol:

Έχει δίκιο.....δεν πρέπει να είναι Pirelli Dealer.....

http://www.soniaglyka.gr/company.aspx?langid=2
:wave2: :wave2:

argy_kap
05/05/2006, 18:37
εκτός αν τα κοσμήματα είναι 'βιτρίνα' για παράνομες εισαγωγές ελαστικών.....:winka:

costas81
05/05/2006, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Έχει δίκιο.....δεν πρέπει να είναι Pirelli Dealer.....

http://www.soniaglyka.gr/company.aspx?langid=2
:wave2: :wave2:


Nai το ειδα και γω το σιτε!!!!
Για παραπλανιση πιστευω το εβαλε!Δεν ειναι τυχαιο οτι μας κοτσαρε και το url!!!

advblack
06/05/2006, 07:39
Γατοι ειστε! Με αποκαλυψατε!:cool:
Αλλο ενα σχολιο για τα λαστιχα και θελω και γνωμες (ξερω σας τα πρηξα). Βλεποντας τα σημαδια στο μπρος και το πισω λαστιχο-εννοω αυτα που μας δειχνουν ποσο εχουμε πλαγιασει- παρατηρησα οτι το μπρος εχει "πατησει" σχεδον το ιδιο με το πισω. Μαλιστα θα μπορουσα να πω οτι ειναι και λιγο παραπανω. Συνηθως - και αυτο συνεβαινε και με τα μαμισια λαστιχα- το πισω "παταει" περισσοτερο οταν ειναι υπο κλιση. Τι θα μπορουσε να σημαινει αυτο; Τονιζω οτι οι διαστασεις ειναι ακριβως ιδιες με τα μαμισια και οτι δεν αλλαξα κατι με τις ρυθμισεις των αναρτησεων.

Vezouvios
26/05/2006, 07:57
Καλημερα......ψαχνωντας για νεα ελαστικα στο vstrom,αποφασισα να βαλω τ α dunlop D607,υστερα απο ενα grand test tou motorrad.
Aπο τιμες γνωριζει κανεις...Στην θεσσαλονικη παντως τα βρηκα 280 εουρο...
ελαστικα


49737

Vezouvios
26/05/2006, 08:03
Παντως συμφωνα με τους ξενους τα anakee φαγωνονται υπερβολικα γρηγορα.
Τα τourance ειναι καλα αλλα για ευρωπαικους δρομους και για touring (polla xiliometra)To περιεργο ειναι οτι βγαζουν πρωτα τα michelin pilot road τα οποια δεν τα βρηκα στην δικια μας διασταση

painterakis
26/05/2006, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
Παντως συμφωνα με τους ξενους τα anakee φαγωνονται υπερβολικα γρηγορα.

σωστο γιατι στην ευρωπη εχουν δρομο γυαλοχαρτο ενω εδω καθρεπτη.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
To περιεργο ειναι οτι βγαζουν πρωτα τα michelin pilot road τα οποια δεν τα βρηκα στην δικια μας διασταση

υπαρχουν δες http://two-wheels.michelin.com/2w/front/affich.jsp?codeRubrique=2092004104045&codePage=2092004104045_09092004142252&lang=EN
απο οτι ρωτησα παιζουν γυρω στα 280 ευρω

Vezouvios
26/05/2006, 09:34
nai αλλα εγω δεν τα βρηκα στην θεσσαλονικη...Αλλα ηθελα να ρωτησω κιολας.....ρε μαγκες μηπως τα εχει βαλει κανεις απο εσας?

Vstrommer71
01/06/2006, 00:30
Εγω εβαλα...Karoo και ησυχασα!Μια χαρα τρακτερ εχω αλλα στα χωματα πεταει τη σκουφια του:smokin: :smokin: :smokin:



Παντως τα Ανακι που ειχα πριν ειχαν παρα πολυ καλο κρατημα και απορω με την κακη βαθμολογια που τους δοθηκε,μαλλον πρεπει να ηπιαν πολλες μπυρες:confused: