PDA

View Full Version : Σχάρα για το xr



adam_tsouk
05/05/2006, 09:34
Ψάχνω κάποιο κατάστημα που να έχει ή να μπορεί να μου φτιάξει σχάρα (σαν αυτές περίπου που βάζουν βαλίτσες) για το xr...

:D

crs-k
05/05/2006, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Ψάχνω κάποιο κατάστημα που να έχει ή να μπορεί να μου φτιάξει σχάρα (σαν αυτές περίπου που βάζουν βαλίτσες) για το xr...

:D


Κατεβαινοντας την Πρωτοπαπαδάκη (απο τα Τουρκοβούνια προς το Γαλάτσι) και δυο (ή τρια, δεν θυμαμαι) στενα ΠΡΙΝ το φαναρι με την Αγιας Γλυκερίας, κανεις δεξια και στα 100-150μ υπαρχει μαγαζι που φτιαχνει σχαρες, σταντ κλπ στα μετρα της μηχανης σου.

Εκει ειχα φτιαξει εγω σχαρα για το SL μου που ΔΕΝ κυκλοφοραει στην Ελλαδα. :smilea:

maintenance
05/05/2006, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Ψάχνω κάποιο κατάστημα που να έχει ή να μπορεί να μου φτιάξει σχάρα (σαν αυτές περίπου που βάζουν βαλίτσες) για το xr...

:D




:smokin:

dirtbird
05/05/2006, 09:40
Πάρε τηλ στο Rider' Shop, εγώ από εκεί την είχα πάρει.

Πληροφοριακά, στο μέλλον θα χρειαστείς και ενίσχυση στο υποπλάισιο (συνήθως κοντά στην πίσω στήριξη του σιλανσιέ):winka:

OldMan
05/05/2006, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Ψάχνω κάποιο κατάστημα που να έχει ή να μπορεί να μου φτιάξει σχάρα (σαν αυτές περίπου που βάζουν βαλίτσες) για το xr...
:D

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Δεν βάζεις καλύτερα μια κοτσαδούρα ρε Adam, να τραβάς trailler ...!!!

:mad: :D :mad:

Στην σχάρα (της ουράς) μαζί με το πίσω μέρος της σέλλας, μπορείς να φορτώσεις την Άρτα και τα Γιάννενα !!!
(Εκτός αν σε ψήνει ο Βρωμιάρης για τίποτε Σαχάρες...):lol:

Γενικά, ΜΗΝ παραφορτώνεις το XR γιατί, εκτός από προβλήματα στο υποπλαίσιο, θα επιβαρύνεις περισσότερο το ΘΑΥΜΑΣΙΟ :lol: αμορτισέρ του !!!



(Και μην παίζεις με τον πόνο μας, που δεν μπορούμε να φορτώσουμε ούτε πακέτο με τσιγάρα στο ΚΤΜ...)
:lol: :beer: :lol:

adam_tsouk
05/05/2006, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:Στην σχάρα (της ουράς) μαζί με το πίσω μέρος της σέλλας, μπορείς να φορτώσεις την Άρτα και τα Γιάννενα !!!
(Εκτός αν σε ψήνει ο Βρωμιάρης για τίποτε Σαχάρες...):lol:



δεν εχω καθολου σχαρα! και οταν βαζω πραγματα στη σελα εκτος του ότι καταστρεφω τα καλογυμνασμενα μου πόδια :lol: μετα απο λιγη ώρα οδήγησης μπορστα-μπροστα πιανομαι! (ειμαι και καλογυμνασμενος το είπα;):rotflmao:

adam_tsouk
05/05/2006, 15:09
και μιας και αυτος ο old με λατρευει (καθως και τις αποριες μου):lol: αντε να δουμε τις απαντησεις σε ΑΥΤΗ τη σκέχη μου:

ΕΑΝ (λεω εαν) μπορέσω να φτιάξω καμμιά πατέντα για να έχω (σκεφτόμουν στα αριστερά της μηχανής) ένα μπετονάκι γύρω στα 5-10 l με βενζίνη για να μην ξεμενω στα χαμενα μονοπατια του πορνολυκου, υπάρχει περίπτωση να αυτοπυρποληθώ;
:lol:

maintenance
05/05/2006, 15:15
θα τα "ακούσεις" τελικά............δεν κρατιέσαι βλέπω..:rolleyes:


αναμένω με αγωνία, και ανάβω τώρα ένα :smokin:

adam_tsouk
05/05/2006, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
θα τα "ακούσεις" τελικά............δεν κρατιέσαι βλέπω..:rolleyes:


αναμένω με αγωνία, και ανάβω τώρα ένα :smokin:

περα απο τη πλακα που κανουμε το εχω πραγματικα απορια αν ειναι ασφαλες κατι τετοιο (ενω ακομα δεν ξερω αν ειναι εφικτο ετσι; ):D
Φυσικα μιλαω για "τσιγκινο" (οχι βρακακι-αν και θα μου χρειαστει-) μπετονι.



:wave2:


(ας αναψω κ εγω ενα, κομματια να γινει):smokin:
:lol: :lol:

maintenance
05/05/2006, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
περα απο τη πλακα που κανουμε το εχω πραγματικα απορια αν ειναι ασφαλες κατι τετοιο (ενω ακομα δεν ξερω αν ειναι εφικτο ετσι; ):D
Φυσικα μιλαω για "τσιγκινο" (οχι βρακακι-αν και θα μου χρειαστει-) μπετονι.



:wave2:


(ας αναψω κ εγω ενα, κομματια να γινει):smokin:
:lol: :lol:



:rolleyes:

Τι να πώ εγώ.....δεν μου πέφτει λόγος....

Αλλωστε ΕΓΩ έχω 28 λίτρο τεπόζιτο................εσύ με το σκάφανδρο που πήρες:( :( :( θα ψάχνεις πατεντοκαταστάσεις.

άντε άλλο ένα:smokin:

Stergios69
05/05/2006, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k


Εκει ειχα φτιαξει εγω σχαρα για το SL μου που ΔΕΝ κυκλοφοραει στην Ελλαδα. :smilea:
Είχες SLR ρε θηρίο;
Τι ωραίο μηχανάκι... :)

adam_tsouk
05/05/2006, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Είχες SLR ρε θηρίο;



ψηφιακη της sony δεν ειναι αυτη;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:wave2:

crs-k
05/05/2006, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Είχες SLR ρε θηρίο;
Τι ωραίο μηχανάκι... :)


Οχι το SLR αλλα το SL 230 ειχα σε πρασινατσι ...

Σαν αυτο ενα πραμα ... :wacko:


46958

dirtbird
05/05/2006, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
περα απο τη πλακα που κανουμε το εχω πραγματικα απορια αν ειναι ασφαλες κατι τετοιο (ενω ακομα δεν ξερω αν ειναι εφικτο ετσι; ):D
Φυσικα μιλαω για "τσιγκινο" (οχι βρακακι-αν και θα μου χρειαστει-) μπετονι.



:wave2:


(ας αναψω κ εγω ενα, κομματια να γινει):smokin:
:lol: :lol:

Βρες πρώτα που θα το βάλεις και πως θα το στηρίξεις και μετά το συζητάμε.
Πάντως μου κάνει εντύπωση το άγχος σου μην μείνεις στο βουνό με μηχανάκι που κανονικά έχει αυτονομία πάνω από 150 χλμ.:rolleyes:

dirtbird
05/05/2006, 17:43
Και ... συγγνώμη αλλά δεν κρατιέμαι
Δεν ήξερες, δεν ρώταγες (τον Βρωμιάρη) (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=14163)

:wave2: :wave2:

adam_tsouk
05/05/2006, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Και ... συγγνώμη αλλά δεν κρατιέμαι
Δεν ήξερες, δεν ρώταγες (τον Βρωμιάρη) (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=14163)

:wave2: :wave2:


λες να μην το ειχα στα υποψιν;

αλλα ανεβαινα πολυ στην τιμη ρε γμτ....

:wave2:

OldMan
06/05/2006, 20:06
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αδαμάντιε, μπορείς (αν έχεις την ευγενή καλοσύνη) να ΣΒΥΣΕΙΣ αυτά τα περί "πατεντών" και μπετονακίων και από το thread και από το μυαλό σου !!!



:wave2: :wave2: :wave2:

stefanos
06/05/2006, 22:46
http://www.acerbis.com/p150_tank/11250006.html Δεν ξέρω τώρα αν μπορείς να πείς κάτι τέτοιο μπετονάκι αλλά .......

adam_tsouk
07/05/2006, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αδαμάντιε, μπορείς (αν έχεις την ευγενή καλοσύνη) να ΣΒΥΣΕΙΣ αυτά τα περί "πατεντών" και μπετονακίων και από το thread και από το μυαλό σου !!!



:wave2: :wave2: :wave2:

τσου!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
07/05/2006, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
http://www.acerbis.com/p150_tank/11250006.html Δεν ξέρω τώρα αν μπορείς να πείς κάτι τέτοιο μπετονάκι αλλά .......


ελα ρε! :eyepop:

αυτο δεν ειναι χειροτερο;

και τα φωτα;


ασε... θα κανω μεταγγισεις απο τον πορνολυκο!

:lol: :lol:





:wave2: :wave2:

Μικρή Λουλού
08/05/2006, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ΕΑΝ (λεω εαν) μπορέσω να φτιάξω καμμιά πατέντα για να έχω (σκεφτόμουν στα αριστερά της μηχανής) ένα μπετονάκι γύρω στα 5-10 l με βενζίνη για να μην ξεμενω στα χαμενα μονοπατια του πορνολυκου, υπάρχει περίπτωση να αυτοπυρποληθώ;
:lol: [/B]







δεν στελνεις ενα πμ στον Ντερτμπερντ που εχει ενα τεποζιτο μεγαλυτερο μουρλια για το μηχανακι σου και να αφησεις τις μαλακιες !!???

δεν εχεις και μουστακι να σε φωναζαμε Κουρδο...:lol: :lol:

biglebowski
08/05/2006, 15:40
adam_tsouk εχεις pm

adam_tsouk
08/05/2006, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από biglebowski
adam_tsouk εχεις pm


u 2



:D

:wave2:

Stergios.DS
06/07/2012, 10:35
Κατεβαινοντας την Πρωτοπαπαδάκη (απο τα Τουρκοβούνια προς το Γαλάτσι) και δυο (ή τρια, δεν θυμαμαι) στενα ΠΡΙΝ το φαναρι με την Αγιας Γλυκερίας, κανεις δεξια και στα 100-150μ υπαρχει μαγαζι που φτιαχνει σχαρες, σταντ κλπ στα μετρα της μηχανης σου.

Εκει ειχα φτιαξει εγω σχαρα για το SL μου που ΔΕΝ κυκλοφοραει στην Ελλαδα. :smilea:

Μήπως έχετε καμία νεώτερη πληροφορία για το θέμα?

CRS-K, δεν ξέρω πολλά από Γαλάτσι, αλλά από χάρτες (http://maps.google.com/maps?q=%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B1%CF%80%CF%80%CE%B1%CE%B4%CE%AC%CE%BA%CE%B7,+%CE%B3% CE%B1%CE%BB%CE%AC%CF%84%CF%83%CE%B9) βλέπω ότι Ελ.Βενιζέλου και η Ύδρας μπαίνουν δεξιά.. Εϊναι σε κάποιο από εκείνους τους δρόμους? Πόσο περίπου κοστίζει μια σχάρα για το XR? Ή πόσο έδωσες για την δική σου τουλάχιστον..

Ευχαριστώ!

Stergios69
06/07/2012, 11:15
6 χρόνια μετά έχουν αλλάξει πολλά στους δρόμους...

Stergios.DS
06/07/2012, 11:17
6 χρόνια μετά έχουν αλλάξει πολλά στους δρόμους...

Στα μαγαζιά? Μήπως είναι ακόμα εκεί?

Λευκάδιος
06/07/2012, 14:02
παρε τηλ στους παρακατω μηπως βρεις
http://www.sxares-moto.gr/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=76 και Κασσιμης Παυλος,τηλ 210.2220539,Μεταμορφωση

Stergios.DS
06/07/2012, 14:10
παρε τηλ στους παρακατω μηπως βρεις
http://www.sxares-moto.gr/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=76 και Κασσιμης Παυλος,τηλ 210.2220539,Μεταμορφωση

Τι είπες τώρα?? Σε ευχαριστώ πολύ!
Δεν είναι ότι δεν έψαξα google, αλλά ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ το γενικό "σχάρες μοτο"...:cry:
Ευχαριστώ!