PDA

View Full Version : Σχετικα με τις φωτοκλησεις!



niko13g
07/11/2003, 15:30
Τελικά αυτή η μαλακία με τις φωτογραφίες μπορεί να μου πει κάποιος πόσο νόμιμο είναι ? Λογικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει και μπλόκο επιτόπου για να βλέπει την παράβαση σε πραγματικό χρόνο ?
Δηλαδή δεν μπορεί να κάποιος να ισχυριστεί ότι παραβίασε το όριο ταχύτητας για μια στιγμή μόνο με σκοπό να αποφύγει κάτι ? το ότι πήγαινε κάποιος με παραπάνω χλμ. Για μια στιγμή δεν σημαίνει ότι συνεχεια έτρεχε !
:mad: :mad: :mad:

bikersonly
07/11/2003, 16:04
We have good Souvlaki, salata xoriatiki and many gkomenes....

Καταρχήν αυτό που λες δεν στέκει νομοθετικά.Γιατί σου λέει με τα όρια που έχουν βάλει τι να αποφύγεις?
Φαντάσου Εθνική π.χ να πηγαίνεις με 120.Τι να αποφύγεις δηλαδή?Και γιατί σου λέει να γκαζώσεις για να το αποφύγεις?
Υποτίθεται ότι κρατάς τις προβλεπόμενες αποστάσεις, κινείσαι με την προβλεπόμενη ταχύτητα,δεν οδηγάς επικίνδυνα π.χ σφήνες κτλ κτλ . ;)

Ή Λ.Καβάλας π.χ πηγαίνεις με 70.Έχεις χρόνο να αντιδράσεις ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ! Και εννοείται ότι μιλάμε για φρενάρισμα ή ελαφρό ελιγμό.
Και όχι να ανοίξεις γκάζι.Είναι λίγα τα χιλιόμετρα. ;)

Οπότε τέτοιες δικαιολογίες δεν περνάνε.Γιατί ότι και να πεις θα στην φέρουν.

Είσαι πάντα υποχρεωμένος κατ αυτούς να κινείσαι με τον προβλεπόμενο τρόπο ώστε να μπορείς να αντιδράσεις ΝΟΜΙΜΑ και με ασφάλεια.
Τι ψάχνεις τώρα?

Χώρια που και αυτοί δεν τρώνε κουτόχορτο.

Στο μόνο που θα συμφωνήσω είναι ότι πρέπει την παράβαση να την τρως εκείνη την ώρα.ΤΟΤΕ είναι μέτρο πρόληψης.Τι να το κάνω εγώ να έτρεχα πριν ένα μήνα με 300 και να μου στείλουν την κλήση ένα χρόνο αργότερα.Που στο μεταξύ θα χω 300ρίσει άλλες 50 φορές.

Και τέλος αυτό το μέτρο δεν είναι τίποτα άλλο από ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ.ΛΕΦΤΑ θέλουν.Και ΜΟΝΟ!

Οπότε ότι και αν ισχυριστείς θα χρησιμοποιηθεί εναντίον σου! ;)

niko13g
07/11/2003, 16:20
Στο μόνο που θα συμφωνήσω είναι ότι πρέπει την παράβαση να την τρως εκείνη την ώρα.ΤΟΤΕ είναι μέτρο πρόληψης.Τι να το κάνω εγώ να έτρεχα πριν ένα μήνα με 300 και να μου στείλουν την κλήση ένα χρόνο αργότερα.Που στο μεταξύ θα χω 300ρίσει άλλες 50 φορές.

Και τέλος αυτό το μέτρο δεν είναι τίποτα άλλο από ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ.ΛΕΦΤΑ θέλουν.Και ΜΟΝΟ!



! Δυστυχώς αυτή είναι η μόνη αλήθεια .

:mad: :mad:

VAL-MPARIERINO
07/11/2003, 17:01
:D :D :D :D :D ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΤΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΝΟΤΗΤΑ!!! ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ 300ΡΙΣΕΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧ Α ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

niko13g
10/11/2003, 10:34
Εκτός των άλλων φίλε ΜΠΑΛΑΡΙΝΟ είσαι και ΤΥΦΛΟΣ !! Ρε σαχλαμάρα εγώ το έγραψα αυτό ? Quote είναι! Αλλά αν δεν βλέπεις υπάρχει μέσα στα windows βοήθεια για άτομα με ειδικές ανάγκες …
χχααχααχαχαχα
:D :D :D :D

VAL-MPARIERINO
10/11/2003, 11:17
χαχαχαχαα μ αρεσε το ΜΠΑΛΑΡΙΝΟ ρε, πρωί πρωί με έκανες και γέλασα. Ελα ρε Νικολάκη για να σε πειράξω το είπα. ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ;;;; ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!!! ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΥΦΛΟΣ.

ΜΑΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΧΑΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΑΧΑΑΧΑΧ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ