PDA

View Full Version : Forum και Λογοκρισία



Σελίδες : 1 [2]

SF
16/10/2007, 17:54
Ένα περίεργο πράγμα ρε παιδί μου... Όσοι έχουν φαγούρα στον κωλαρίνο εμφανίζονται σε αυτό το θρέντ! Τι σου είναι η φύσις και η νομοτέλειά της τελικά...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nostra
16/10/2007, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ένα περίεργο πράγμα ρε παιδί μου... Όσοι έχουν φαγούρα στον κωλαρίνο εμφανίζονται σε αυτό το θρέντ! Τι σου είναι η φύσις και η νομοτέλειά της τελικά...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

περισσεύει ένα ωμέγα στην πρότασή σου... :evil: :evil:




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

zephyr1
16/10/2007, 18:08
Να παιξω και εγω?:look:

AFTER
16/10/2007, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε Σφουγγαράκη ...

Εσύ (και μερικοί άλλοι..) φωνάζεις και διαμαρτύρεσαι γιατί ΔΕΝ τυγχάνεις "ιδιαίτερης" μεταχείρισης (λόγω παλαιότητας, διάθεσης χρόνου, βοήθειας κ.λ.π.) ενώ αρκετοί άλλοι φωνάζουν για το ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ !!!

Αποφασίστε τι στον π@ύτσο ισχύει, στο φινάλε ...!!! :D


Δεν ειπα οτι θελω ιδιαιτερη μεταχειριση, αλλα ανειδικευτο δημοσιο μεταχειρισμο :wacko:

marulis
16/10/2007, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Να παιξω και εγω?:look: Δεν σου δίνουν σημασία ε :(

Ο επόμενος :evil:

:lol: :lol: :lol:

EVI
19/10/2007, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ένα περίεργο πράγμα ρε παιδί μου... Όσοι έχουν φαγούρα στον κωλαρίνο εμφανίζονται σε αυτό το θρέντ! Τι σου είναι η φύσις και η νομοτέλειά της τελικά...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ελα ρε! εχεις και εσυ φαγουρα?εμενα μου περασε εσενα ακομα??? με ρεγουλα το ξυσιμο :smokin: :lol:

vestromas
18/02/2008, 02:21
Eπειδη ειμαι καποιας ηλικιας και το μυαλο μου δεν κοβει απο τεχνολογια και συγχρονη ορολογια, τι ακριβως ειναι το σπαμαρισμα; Μηπως οταν πετας ασχετα στην συζητηση; Κατι τετοιο ψηλιαζομε αλλα δεν ειμαι και σιγουρος; Ελπιζω αν ειναι αυτο, να μην το εκανα τωρα!

lamoun
18/02/2008, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Eπειδη ειμαι καποιας ηλικιας και το μυαλο μου δεν κοβει απο τεχνολογια και συγχρονη ορολογια, τι ακριβως ειναι το σπαμαρισμα; Μηπως οταν πετας ασχετα στην συζητηση; Κατι τετοιο ψηλιαζομε αλλα δεν ειμαι και σιγουρος; Ελπιζω αν ειναι αυτο, να μην το εκανα τωρα!


:a27:



:rotflmao: :rotflmao:

Φαντάζομαι και το chat μπορεί να θεωρηθεί μια μορφή spam, αλλά ο ορισμός του είναι τα offtopic. :winka:

vestromas
18/02/2008, 17:32
Στην μανα σου τοπες;:rotflmao: Τι ειναι αυτα ρε μαστορα θα παθω εγκεφαλικο! Τι ειναι τελικα το σπαμ; Εχει σχεση με την σπανακοπιτα;:rotflmao: :beer: :wave2:

dirtbird
18/02/2008, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Τι ειναι τελικα το σπαμ;

Το ZWAΝ στην αλλοδαπή.
:D :D

marulis
18/02/2008, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Στην μανα σου τοπες;:rotflmao: Τι ειναι αυτα ρε μαστορα θα παθω εγκεφαλικο! Τι ειναι τελικα το σπαμ; Εχει σχεση με την σπανακοπιτα;:rotflmao: :beer: :wave2: Spamming is the abuse of electronic messaging systems to indiscriminately send unsolicited bulk messages. While the most widely recognized form of spam is e-mail spam, the term is applied to similar abuses in other media: instant messaging spam, Usenet newsgroup spam, Web search engine spam, spam in blogs, wiki spam, mobile phone messaging spam, Internet forum spam and junk fax transmissions.[citation needed]

Spamming is economically viable because advertisers have no operating costs beyond the management of their mailing lists, and it is difficult to hold senders accountable for their mass mailings. Because the barrier to entry is so low, spammers are numerous, and the volume of unsolicited mail has become very high. The costs, such as lost productivity and fraud, are borne by the public and by Internet service providers, which have been forced to add extra capacity to cope with the deluge. Spamming is widely reviled, and has been the subject of legislation in many jurisdictions.[citation needed]


Στην περίπτωση μας , οτιδήποτε εκτός θέματος του θρεντ.

Με λίγα λόγια τα θρεντ σε ένα φόρουμ έχουν συγκεκριμένο τίτλο- θέμα. Όταν οι απαντήσεις είναι άσχετες , θεωρείτε σπαμ. Αυτό μερικές φορές είναι διασκεδαστικό , όταν όμως σε ένα σοβαρό θέμα γίνεται σπαμ , χάνεται ο λόγο και η άξια ύπαρξης και του θρεντ και του φόρουμ. Για αυτό το λόγο το σπαμ σε ένα φόρουμ μοτοσυκλετας , όταν γίνεται σε θέματα που αφορούν την μοτοσυκλετα είναι και ενοχλητικό και προσβλητικό προς αυτόν που ξεκίνησε το θέμα αλλά και προ όλους όσους ενδιαφέρονται να μάθουν και να πληροφορηθούν.

Απ΄την άλλη βέβαια λίγο σπαμ σε συστήσεις γενικού περιεχομένου, είναι σαν το αλατοπίπερο στο φαί.

Ενώ λοιπόν στης γενικές και στα ανέκδοτα, είναι ανεκτό, σε τεχνικά , αγγελίες , κλπ είναι υποχρέωση μας να το αποφεύγουμε.

:wave2:

vestromas
18/02/2008, 22:46
Ναι καλααα!!:rotflmao: Θα παω στη Σορβονη να σπουδασω για να μαθω τι ειναι σπαμ:rotflmao: :rotflmao:

vestromas
18/02/2008, 22:47
Ωχ συγνωμη, δεν ειδα την μεταφραση απο κατω:beer: :beer: :beer: :wave2:

marulis
18/02/2008, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Ωχ συγνωμη, δεν ειδα την μεταφραση απο κατω:beer: :beer: :beer: :wave2: Βασικά δεν είναι μετάφραση. Απλά είναι αυτό που μας αφόρα σαν χρήστες.
Η μετάφραση είναι περίπου αυτή. Και διώκεται ποινικα. :wave2:

Το Spamming είναι η κατάχρηση των συστημάτων ηλεκτρονικού μηνύματος για να στείλει αδιακρίτως τα εκούσια μαζικά μηνύματα. Ενώ η ευρύτατα αναγνωρισμένη μορφή spam είναι ηλεκτρονικό ταχυδρομείο spam, ο όρος εφαρμόζεται στις παρόμοιες καταχρήσεις σε άλλα μέσα: στιγμιαίο μήνυμα spam, ομάδα πληροφόρησης USENET spam, μηχανή αναζήτησης Ιστού spam, spam στα blogs, το wiki spam, το κινητό τηλεφωνικό μήνυμα spam, το φόρουμ Διαδικτύου spam και τις μεταδόσεις fax παλιοπραγμάτων. [παραπομπή που απαιτείται]

Το Spamming είναι οικονομικά βιώσιμο επειδή οι δηαφημιστές δεν έχουν καμία λειτουργική δαπάνη πέρα από τη διαχείριση των καταλόγων αλληλογραφίας τους, και είναι δύσκολο να κρατηθούν οι αποστολείς υπεύθυνοι για τις μαζικές αποστολές τους. Επειδή το εμπόδιο στην είσοδο είναι τόσο χαμηλό, τα spammers είναι πολυάριθμα, και ο όγκος του εκούσιου ταχυδρομείου έχει γίνει πολύ υψηλός. Οι δαπάνες, όπως η χαμένες παραγωγικότητα και η απάτη, επιβαρύνουν από το κοινό και τους φορείς παροχής υπηρεσιών Διαδικτύου, οι οποίες έχουν αναγκαστεί να προσθέσουν την πρόσθετη ικανότητα να αντιμετωπιστεί ο κατακλυσμός. Το Spamming βρίζει ευρέως, και έχει αποτελέσει το αντικείμενο της νομοθεσίας σε πολλές αρμοδιότητες. [παραπομπή που απαιτείται]

vestromas
18/02/2008, 23:11
Πολυ κατατοπιστικο! Ευχαριστω marulis, για τον κοπο!:beer: :beer: :beer: :wave2:

zireous
27/09/2008, 17:09
Γ#μη#ένη κοινωνία, που#άνες χαζογκόμενες που είστε μόνο ΓΤΠΚ και δε κουνάτε το κ#λο σας να βοηθήσετε λίγο εμάς που σκιζόμαστε στη δουλειά και σπάμε τα χέρια και τα πόδια μας για να τα βγάλουμε πέρα κλπ κλπ κλπ κλπ...


(Εγώ βρίζω στη καθημερινή μου ζωή κατάφατσα, δε κολώνω.)



Το πρόβλημα είναι ότι άμα δε μιλάς κατάφατσα με τον άλλο, ότι και να πείς είσαι φάουλ. Το να μιλάς πίσω από τη πλάτη κάποιου είναι το χειρότερο ελάττωμα στο κόσμο.

Έτσί, όταν είσαι αραχτός εσύ στη πολυθρόνα και μου τη πεις μέσω του νετ (ή με SMS ή με ΠΜ κλπ), είσαι τουλάχιστον κατίνα.


Εγώ σας τη λέω μόνο όταν θεωρώ ότι έχω δίκιο.

Όταν είμαι λάθος, λέω πάντα ένα βρωμοσυγγνώμη και φροντίζω να μη το ξανακάνω.

Είστε τριχωτοί, τέλλλος.
Α σιχτίρ απογευματιάτικα.

(καλές βόλτες)

zireous

marulis
27/09/2008, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Γ#μη#ένη κοινωνία, που#άνες χαζογκόμενες που είστε μόνο ΓΤΠΚ.........................

Είστε τριχωτοί, τέλλλος.
Α σιχτίρ απογευματιάτικα.

(καλές βόλτες)

zireous :look: :look: :look: :look:

Τι έγινε ρε παιδιά, ποιος το πείραξε το παλικάρι?

:confused: :confused:

dev.cpu
27/09/2008, 23:20
ΓΤΠΚ
Σορρυ για το σπαμ αλλά πάντα είχα την απορία τι σημαίνει αυτό.

Να υποθέσω Δια Τον Πέονταν Καβάλα?

Καλους δρομους.
:beer: :beer:

byron
27/09/2008, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dev.cpu
Να υποθέσω Δια Τον Πέονταν Καβάλα?



:a013:

raicom1
19/12/2009, 16:07
ημαρτον επιτελους ποιοσ λογοκρίνει???....καποιος που δεν ξερει ελληνικα???
ειναι δυνατον να κοβονται ολα ενταξει το 50%
ας τα διαβαζεται πριν τα κοψεται,,ολα τα βλοκς γιναν στο ονομα του ελευθερου λόγου και κατακρινουμε τα φασισταρια που μας φυμωνουν,,,,ημαρτον δειξαμε σε καποιον πωσ θα ανοιξει τα ματια του να πουλησει κατι (μπορει να ειναι και σε αναγκη) και αμεσως παρεμβήκατε....
λυπαμε ειλικρινα....τουλαχιστον βαλτε ενα μπάνερ να μας το υπενθυμιζετε,,,,σιγουρα το 5 % διαβασε και αν τουσ όρουσ του φόρουμ,,που εννοειται ειναι στα μέτρα των αντμις...

ναστε καλά :a12:

TROOPER
20/12/2009, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από raicom1
ημαρτον επιτελους ποιοσ λογοκρίνει???....καποιος που δεν ξερει ελληνικα???
ειναι δυνατον να κοβονται ολα ενταξει το 50%
ας τα διαβαζεται πριν τα κοψεται,,ολα τα βλοκς γιναν στο ονομα του ελευθερου λόγου και κατακρινουμε τα φασισταρια που μας φυμωνουν,,,,ημαρτον δειξαμε σε καποιον πωσ θα ανοιξει τα ματια του να πουλησει κατι (μπορει να ειναι και σε αναγκη) και αμεσως παρεμβήκατε....
λυπαμε ειλικρινα....τουλαχιστον βαλτε ενα μπάνερ να μας το υπενθυμιζετε,,,,σιγουρα το 5 % διαβασε και αν τουσ όρουσ του φόρουμ,,που εννοειται ειναι στα μέτρα των αντμις...

ναστε καλά :a12:

δε μας εξηγεις και τι ακριβως συναιβει???:confused:

road spirit
20/12/2009, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε μας εξηγεις και τι ακριβως συναιβει???:confused: αγνοεί τους κανόνες των αγγελιών και αφού, λογικά, του κόψανε τα μηνύματα βγαίνει και κράζει........

RTFM !

κλασσικά πράγματα .... :lol:

TROOPER
20/12/2009, 16:09
α οκ.

ΔΩΣΕ ΑΓΟΡΙ !!!!!!!!:lol: :lol: :lol:

raicom1
22/12/2009, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
αγνοεί τους κανόνες των αγγελιών και αφού, λογικά, του κόψανε τα μηνύματα βγαίνει και κράζει........

RTFM !

κλασσικά πράγματα .... :lol:


ποιούς κανόνες "πανεπιστημονα...." του πρότεινα να βαλει την αγγελια του στο www.car.gr προκειμενου να πουληθεί νωριτερα να το δει περισοτερος κόσμος,το παιδι είχε αναγκη απο λεφτα και ο αδμιν το εσβησε....ήμαρτον δεν παιρνουμε ποσοστά απο κανένα δεν βριζουμε κανένα βλέπουμε λιγο πιο μακρυά,,,βγαλτε τις παρωπίδες "α- λογα" γινατε
αμεσως να βρεθούν "καλοθελητές" ,,λες να μπήκα στο σαίτ για να βρίσω ,,,,δεν εχω τέτοιεσ καταβολές και αμα εχεις χρόνο δες και τα μυνηματα μου για να καταλάβεις το πολιτισμό μου....
τέλος και ευχαριστώ

byron
22/12/2009, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από raicom1
ποιούς κανόνες "πανεπιστημονα...." του πρότεινα να βαλει την αγγελια του στο www.car.gr προκειμενου να πουληθεί νωριτερα να το δει περισοτερος κόσμος,το παιδι είχε αναγκη απο λεφτα και ο αδμιν το εσβησε....ήμαρτον δεν παιρνουμε ποσοστά απο κανένα δεν βριζουμε κανένα βλέπουμε λιγο πιο μακρυά

Αν δεν έχεις διαβάσει τους κανόνες των αγγελιών καλό είναι να μην βγάζεις συμπεράσματα. Τα άσχετα μηνύματα θεωρούνται προσπάθεια ανεβάσματος της αγγελίας είτε γίνετε καλοπροαίρετα, είτε όχι. Διαφορετικά θα γεμίσουμε αγγελίες στην 1η σελίδα με "up", "μη το πουλάς μεγάλε", "ακριβά το δίνεις", φθηνά το δίνεις", ανταλλαγή με τροχόσπιτο κάνεις" κ.ο.κ

Αν σε ενδιαφέρει να του ανοίξεις τα μάτια, στείλτου ένα πμ. Όλοι ευχαριστημένοι θα είναι. :winka:

TROOPER
22/12/2009, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από raicom1
ποιούς κανόνες "πανεπιστημονα...." του πρότεινα να βαλει την αγγελια του στο www.car.gr προκειμενου να πουληθεί νωριτερα να το δει περισοτερος κόσμος,το παιδι είχε αναγκη απο λεφτα και ο αδμιν το εσβησε....ήμαρτον δεν παιρνουμε ποσοστά απο κανένα δεν βριζουμε κανένα βλέπουμε λιγο πιο μακρυά,,,βγαλτε τις παρωπίδες "α- λογα" γινατε
αμεσως να βρεθούν "καλοθελητές" ,,λες να μπήκα στο σαίτ για να βρίσω ,,,,δεν εχω τέτοιεσ καταβολές και αμα εχεις χρόνο δες και τα μυνηματα μου για να καταλάβεις το πολιτισμό μου....
τέλος και ευχαριστώ

μαλλον σου λεει γι αυτους τους κανονες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28365) και καλο θα ηταν τους χαρακτηρισμους του τυπου ''πανεπιστημονα'' να τους κρατουσες για τον εαυτο σου προκειμενου να δειξεις λιγο περισσοτερο τον πολιτισμο σου :winka:

:wave2:

raicom1
22/12/2009, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μαλλον σου λεει γι αυτους τους κανονες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28365) και καλο θα ηταν τους χαρακτηρισμους του τυπου ''πανεπιστημονα'' να τους κρατουσες για τον εαυτο σου προκειμενου να δειξεις λιγο περισσοτερο τον πολιτισμο σου :winka:

:wave2: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=91845&perpage=15&pagenumber=1

Δηλ αυτη η αγγελία δεν παραβαινει κανένα κανονα...
ειναι τυπικη αγγελια.....τα συμπερασματα ..δικα σας:wave2:

byron
22/12/2009, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από raicom1
ειναι τυπικη αγγελια.....τα συμπερασματα ..δικα σας:wave2:

Δεν μας λες και τα δικά σου συμπεράσματα, για να πάρουμε μια ιδέα?

Και φιλικά σου λέω να κουλάρεις λίγο....

raicom1
22/12/2009, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από raicom1
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=91845&perpage=15&pagenumber=1

Δηλ αυτη η αγγελία δεν παραβαινει κανένα κανονα...
ειναι τυπικη αγγελια.....τα συμπερασματα ..δικα σας:wave2:


αλλαξα λαστιχα ,πληρωσα το σημα,οχι δεν το ανταλλασω ναι το ανταλλασω ετσι ...εγινε η αγγελια 2 σελιδες...και προχωράει....δωσε κανενα αξεσουαρ κλπ κλπ

byron
22/12/2009, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από raicom1
αλλαξα λαστιχα ,πληρωσα το σημα,οχι δεν το ανταλλασω ναι το ανταλλασω ετσι ...εγινε η αγγελια 2 σελιδες...και προχωράει....δωσε κανενα αξεσουαρ κλπ κλπ

Ααα καλά....:wave2:

raicom1
22/12/2009, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ααα καλά....:wave2:

aaa καλα επρεπε να πω εγω απο την αρχη...για την αιτια της λογοκρισιας και την τήρηση των κανόνων...:rotflmao:

byron
22/12/2009, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από raicom1
aaa καλα επρεπε να πω εγω απο την αρχη...για την αιτια της λογοκρισιας και την τήρηση των κανόνων...:rotflmao:

Είμαστε λογοκριτές, ιεροεξεταστές και εδώ μέσα ισχύει η χούντα των mods. Οκ τώρα, ή θέλεις να το συζητήσουμε κι άλλο?

road spirit
22/12/2009, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από raicom1
ποιούς κανόνες "πανεπιστημονα...." του πρότεινα να βαλει την αγγελια του στο www.car.gr προκειμενου να πουληθεί νωριτερα να το δει περισοτερος κόσμος,το παιδι είχε αναγκη απο λεφτα και ο αδμιν το εσβησε....ήμαρτον δεν παιρνουμε ποσοστά απο κανένα δεν βριζουμε κανένα βλέπουμε λιγο πιο μακρυά,,,βγαλτε τις παρωπίδες "α- λογα" γινατε
αμεσως να βρεθούν "καλοθελητές" ,,λες να μπήκα στο σαίτ για να βρίσω ,,,,δεν εχω τέτοιεσ καταβολές και αμα εχεις χρόνο δες και τα μυνηματα μου για να καταλάβεις το πολιτισμό μου....
τέλος και ευχαριστώ


μου έκανε κοπλιμέντο τώρα αυτός ή? :lol:

μετά απο 9 χρόνια σκληρής δουλειάς είναι ο πρώτος που αναγνωρίζει το χαρτί μου :rotflmao:




τα μηνύματα σου τα είδα... την απάντηση στην έδωσε ο Βύρωνας (για την τελευταία μιλάω :p :p )

filipp0s
22/12/2009, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
μου έκανε κοπλιμέντο τώρα αυτός ή? :lol:

...

μετα τον αμανικο, τον απατεωνα και τον μεθυσο, εχουμε και τον πανεπιστημονα τωρα. Και ολοι ειναι και mods ρε φουστη μου...:(




:lol: :lol:

Sapadak
22/12/2009, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
τον πανεπιστημονα τωρα.

:smokin:

OldMan
22/12/2009, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
:smokin:
Αυτός γιατί θύμωσε..??? :confused:




Λευτέρη, γιατί δεν βγαίνεις να πεις ανοιχτά (σαν άντρας :blush: ) ότι όλοι αυτοί οι απολυταρχικοί κανόνες είναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ δημιούργημα..???
(και αφήνεις τον καϋμένο τον Γιαννάκη να τρώει τα μπινελίκια. και είναι και ευαισθητούλης και πληγώνεται... ) :smokin:

spyro
22/12/2009, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
(και αφήνεις τον καϋμένο τον Γιαννάκη να τρώει τα μπινελίκια. και είναι και ευαισθητούλης και πληγώνεται... ) :smokin:

σιγα που τον χάλασε .... εδώ αναγνωρίστηκαν επιτέλους τα πτυχία του και εσυ φοβάσαι μηπως πληγώθηκε ... :ninja:

road spirit
22/12/2009, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αυτός γιατί θύμωσε..??? :confused:




Λευτέρη, γιατί δεν βγαίνεις να πεις ανοιχτά (σαν άντρας :blush: ) ότι όλοι αυτοί οι απολυταρχικοί κανόνες είναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ δημιούργημα..???
(και αφήνεις τον καϋμένο τον Γιαννάκη να τρώει τα μπινελίκια. και είναι και ευαισθητούλης και πληγώνεται... ) :smokin: ναι Λευτέρη για πες ! :smokin: :a014:

(Αντώνη, ότι τρώει κανείς όμως, καλό είναι ε? έτσι δεν μας έχεις πει να λέμε? :blush: )

Sapadak
22/12/2009, 12:43
Νομιζω οτι ο Βyron τα ειπε ολα

:smokin:


183804

raicom1
22/12/2009, 16:38
Τουλαχιστον χαιρομαι πού υπαρχει κοινη πνοή απο ολουσ τους παλιους(mods)
ειστε μια ομαδα....μονο που μετα απο τοσα χρονια δεν περασε στην ωριμότητα..

καλο ειναι κιαυτο .....δεν ειναι προβλημα...νασται ολοι καλα
καλα χριστουγεννα :a19:


:a012: :a56:

μετα τελευταια ......το πιασα

OldMan
23/12/2009, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από raicom1
Τουλαχιστον χαιρομαι πού υπαρχει κοινη πνοή απο ολουσ τους παλιους(mods)
ειστε μια ομαδα....μονο που μετα απο τοσα χρονια δεν περασε στην ωριμότητα..
Είδες ρε Βύρωνα που σούλεγα"να μείνουμε πάντα παιδιά"... :winka:

catmaster
23/12/2009, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Είδες ρε Βύρωνα που σούλεγα"να μείνουμε πάντα παιδιά"... :winka:

τι να κάνουμε ρε φιλαράκι που εσείς πια στήνετε κόντρες με τα omron .... :smokin:

byron
23/12/2009, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
τι να κάνουμε ρε φιλαράκι που εσείς πια στήνετε κόντρες με τα omron .... :smokin:

Είπε ο μέθυσος της παρέας και άνοιξε τη κάνουλα...:rolleyes:

OldMan
23/12/2009, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
τι να κάνουμε ρε φιλαράκι που εσείς πια στήνετε κόντρες με τα omron .... :smokin:
Ναι ρε φιλαράκι, αλλά και ο τρελός επιστήμονας με "φτιαγμένο" omron την μαμούσε την Druuna (*) στο Morbus Gravis ...




(*) Γεια σου ρε Τούλα...!!! :beer:

menelaos46
23/12/2009, 10:53
ΑΛΗΤΕΣ ΑΛΗΤΕΣ ΟΙ ΜΟΝΤΣ ΚΙ ΟΙ ΑΣΦΑΛΗΤΕΣ...!!!!!!!!!!!!!!

byron
23/12/2009, 10:57
Το ΛΗ θέλει (Ι). :smokin:

menelaos46
23/12/2009, 11:09
Το ΛΗ θέλει (Ι)

Συντροφε μη κολλας στις λεξεις το νοημα ειναι που μετραει.

Για ενα ελευθερο απο λογοκρισια φορουμ

Για ατελειωτο spam

Κατω η χουντα των μοντς!

Λεω να οργανωσουμε και πορεια... (μηχανοκινητη βεβαια, αντε και με ποδηλατα)

DimChios
23/12/2009, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
ΑΛΗΤΕΣ ΑΛΗΤΕΣ ΟΙ ΜΟΝΤΣ ΚΙ ΟΙ ΑΣΦΑΛΗΤΕΣ...!!!!!!!!!!!!!!


απο μικρός...

:o


Αλητης και αμαρτωλος που λεει και το ασμα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Xrated
26/09/2010, 15:14
Εδω και 3-4 μερες ειχα κανει ενα τοπικ με τιτλο "ΔΙΑΣ <3".Χθες σβηστηκε ολοκληρο μετα απο 15 περιπου σελιδες.Απο αυτες οι 2 τελευταιες σελιδες ειχαν παρει επιθετικο χαρακτηρα.Και ρωτω.Γιατι να μην σβηστουν τα συγκεκριμενα ποστ και εστω να κλειδωθει το θρεντ?Γιατι να σβηστει ενα ολοκληρο θρεντ που εφαγα τοσο ωρα προσωπικα να γραψω και θελω να υπαρχει εστω και κλειδωμενο για να τα ανατρεχω στις αποψεις αυτων που απαντησαν.Επειδη δεν περιειχε συζητησεις απο τα "μεγαλα ονοματα" του φορουμ?Η επειδη ειναι κουραστικο να σβηνονται 1-2 σελιδες?Γιατι τοπικ που ανοιγουν οι "μεγαλοι" του φορουμ που τα περισσοτερα απλα μελη δεν καταλαβαινουν καν τυπου."Αλλαξε αβαταρ ο νικ",Βρηκα το αμαξι του τζακ στο google" παραμενουν και σβηνονται αυτα που ο αλλος μεσα καθετε και γραφει τοσες αποψεις.Πραγματικα περιμενω μια σοβαρη και λογικη απαντηση απο αυτον που το εσβησε.

Joyrider
26/09/2010, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Εδω και 3-4 μερες ειχα κανει ενα τοπικ με τιτλο "ΔΙΑΣ <3".Χθες σβηστηκε ολοκληρο μετα απο 15 περιπου σελιδες.Απο αυτες οι 2 τελευταιες σελιδες ειχαν παρει επιθετικο χαρακτηρα.Και ρωτω.Γιατι να μην σβηστουν τα συγκεκριμενα ποστ και εστω να κλειδωθει το θρεντ?Γιατι να σβηστει ενα ολοκληρο θρεντ που εφαγα τοσο ωρα προσωπικα να γραψω και θελω να υπαρχει εστω και κλειδωμενο για να τα ανατρεχω στις αποψεις αυτων που απαντησαν.Επειδη δεν περιειχε συζητησεις απο τα "μεγαλα ονοματα" του φορουμ?Η επειδη ειναι κουραστικο να σβηνονται 1-2 σελιδες?Γιατι τοπικ που ανοιγουν οι "μεγαλοι" του φορουμ που τα περισσοτερα απλα μελη δεν καταλαβαινουν καν τυπου."Αλλαξε αβαταρ ο νικ",Βρηκα το αμαξι του τζακ στο google" παραμενουν και σβηνονται αυτα που ο αλλος μεσα καθετε και γραφει τοσες αποψεις.Πραγματικα περιμενω μια σοβαρη και λογικη απαντηση απο αυτον που το εσβησε.

Και ποιος σου είπε ότι ήταν κάποιος από δω μέσα :look:

Φήμες λένε για συνεργασία:

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=1763&Itemid=378...

...και...

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=49&

:bigcry:

Μην την ψάχνεις άδικα..:wave2:

filipp0s
26/09/2010, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Εδω και 3-4 μερες ειχα κανει ενα τοπικ με τιτλο "ΔΙΑΣ <3".Χθες σβηστηκε ολοκληρο μετα απο 15 περιπου σελιδες.....
...Επειδη δεν περιειχε συζητησεις απο τα "μεγαλα ονοματα" του φορουμ?...


θες να πεις οτι δεν ειμαι "μεγαλο ονομα" στο φορουμ? :eek: :eek:



:rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao: :bawl:

nic mor
26/09/2010, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Πραγματικα περιμενω μια σοβαρη και λογικη απαντηση απο αυτον που το εσβησε.


δεν θα την παρεις μπρο!!
ουτε το πρωτο ουτε το τελευταιο ποστ ειναι
που πηρε την αγουσα!!:wave2: :wave2:

byron
26/09/2010, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
και θελω να υπαρχει εστω και κλειδωμενο για να τα ανατρεχω στις αποψεις αυτων που απαντησαν.


Ακου να δεις....:lol:

super_toto
26/09/2010, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το ΛΗ θέλει (Ι). :smokin:

Αλίτες?

Xrated
26/09/2010, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ακου να δεις....:lol:
Εγω ακουω,εσυ τιποτα σοβαρο να πεις εχεις?

byron
26/09/2010, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Είναι λογοκριτές, ιεροεξεταστές και εδώ μέσα ισχύει η χούντα των mods.

¨η αν δεν σου κάνει η απάντηση, ζήτα συνδρομή πίσω.:wave2:

filipp0s
26/09/2010, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Εγω ακουω,εσυ τιποτα σοβαρο να πεις εχεις?


Μα τι ψαχνεις δεν καταλαβα? Ξεφυγε το thread (βοηθησα ειναι η αληθεια :D ) και το εφαγε το σκοταδι. Τι θες τωρα? Να σου δωσουν τη συνδρομη σου πισω?

Αυτα τωρα που λες οτι πρεπει να ειναι κλειδωμενο για να ανατρεχεις στις αποψεις αυτων που απαντησαν, ειναι κουκουρουκου. Εκτος αν εισαι ασφαλητης. :lol: :lol:

Αμα κατσεις εδω μεσα λιγο καιρο θα τους μαθεις ολους

Xrated
26/09/2010, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
¨η αν δεν σου κάνει η απάντηση, ζήτα συνδρομή πίσω.:wave2:
Τελικα εχεις τιποτα να πεις η τσαμπα κουραζομαι?Και δεν νομιζω να ειρωνευοσουν τοσο αν σε ρωταγα στο μιλητο.Οποτε μεγαλωσε λιγο...και απαντα.

KaTaNaS
26/09/2010, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Τελικα εχεις τιποτα να πεις η τσαμπα κουραζομαι?Και δεν νομιζω να ειρωνευοσουν τοσο αν σε ρωταγα στο μιλητο.Οποτε μεγαλωσε λιγο...και απαντα.

φιλαρακι, κανε οτι δεν εγινε... σε μια βδομαδα θα το εχεις ξεχασει... :wave2:

byron
26/09/2010, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Τελικα εχεις τιποτα να πεις η τσαμπα κουραζομαι?Και δεν νομιζω να ειρωνευοσουν τοσο αν σε ρωταγα στο μιλητο.Οποτε μεγαλωσε λιγο...και απαντα.

Δεν εχω να σου πω τίποτα παραπάνω, μιας και δεν είμαι mod. Όταν ήμουν, είχα βαρεθεί να απαντώ στον κάθε πικραμένο που με στυλάκι "Ποιός είσαι ΄συ που μου σβήσες το θέμα" τα αυτονόητα.

Όταν μπήκες εδώ μέσα πάτησες κάποιο κουμπί που αποδεχόσουν τους όρους χρήσης του φόρουμ. Απ΄τη στιγμή που το θέμα που άνοιξες ξέφυγε (μπινελίκια, απειλές, μπάχαλο) κανείς mod δεν θα σου (σας) κάνει την υπηρέτρια να καθαρίζει εφόσον δεν όσοι συμμετέχουν δεν σεβονται την κουβέντα.
Το στέλνει λοιπόν στα τσακίδια, μέχρι να ανοίξει κάτι παρόμοιο που θα ειπωθούν τα ίδια και τα ίδια.

Όπως και στον πραγματικό κόσμο, έτσι και εδώ ισχύει η δικτατορία των mods. Το δέχεσαι ή ζητάς συνδρομή πίσω ή ανοίγεις δικό σου φόρουμ. Τόσο απλά.


ΥΓ. Τις απειλες και τις προσταγές, στους κολλητούς σου και στη γραμματέα σου. :wave2:

Xrated
26/09/2010, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν εχω να σου πω τίποτα παραπάνω, μιας και δεν είμαι mod. Όταν ήμουν, είχα βαρεθεί να απαντώ στον κάθε πικραμένο που με στυλάκι "Ποιός είσαι ΄συ που μου σβήσες το θέμα" τα αυτονόητα.

Όταν μπήκες εδώ μέσα πάτησες κάποιο κουμπί που αποδεχόσουν τους όρους χρήσης του φόρουμ. Απ΄τη στιγμή που το θέμα που άνοιξες ξέφυγε (μπινελίκια, απειλές, μπάχαλο) κανείς mod δεν θα σου (σας) κάνει την υπηρέτρια να καθαρίζει εφόσον δεν όσοι συμμετέχουν δεν σεβονται την κουβέντα.
Το στέλνει λοιπόν στα τσακίδια, μέχρι να ανοίξει κάτι παρόμοιο που θα ειπωθούν τα ίδια και τ ίδια.

Όπως και στον πραγματικό κόσμο, έτσι και εδώ ισχύει η δικτατορία των mods. Το δέχεσαι ή ζητάς συνδρομή πίσω ή ανοίγεις δικό σου φόρουμ. Τόσο απλά.


ΥΓ. Τις απειλες και τις προσταγές, στους κολλητούς σου και στη γραμματέα σου. :wave2:
Αφου δεν εισαι mod δεν καταλαβαινω γιατι απαντας.Ζητησα μια τουλαχιστον υπευθυνη απαντηση.Οσο για το πικραμενος αφου παραιτηθηκες επειδη βαρεθηκες να απαντας σε ατομα του τυπου μου κανε μου την χαρη και αδιαφορησε,μη σε κουραζω κιολας.Και το τελευταιο δεν ειναι απειλη,απλα πραγματικοτητα.Εφοσον δεν θα μου μιλαγες ετσι αν μιλαγαμε απο κοντα μην το κανεις μεσω νετ.ειναι το λιγοτερο τραγικο....

filipp0s
26/09/2010, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Εφοσον δεν θα μου μιλαγες ετσι αν μιλαγαμε απο κοντα μην το κανεις μεσω νετ.ειναι το λιγοτερο τραγικο....


μπα ετσι θα σου μιλαγε κι απο κοντα, ειναι παλιοχαρακτηρας :sick:

VANDA
26/09/2010, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Αφου δεν εισαι mod δεν καταλαβαινω γιατι απαντας.Ζητησα μια τουλαχιστον υπευθυνη απαντηση.


Απαντάει γιατί υπήρξε μοντ και ξέρει πώς έχουν τα πράγματα.

Στις γενικές συζητήσεις υπάρχει γενικά ανοχή και ελεύθερη θεματολογία, αλλά όταν το πράγμα ξεφεύγει, η μόνη περίπτωση να καθήσει ένας μοντ να καθαρίσει την κουβέντα είναι αν αυτή έχει να προσφέρει κάτι στο φόρουμ. Να υπάρχει ένας λόγος να "μείνει".

Ίσως αν άνοιγες το θέμα εδώ (http://www.ecfpo.gr/forum/), τώρα να είχε καθαριστεί και να έμεναν οι απόψεις όλων στην... ιστορία. Θέματα σαν κι αυτό που σβήστηκε ανοίγουν συχνότατα και καταλήγουν πάντα σε αντιπαραθέσεις και καβγάδες.

moutoulos
26/09/2010, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
Εδω και 3-4 μερες ειχα κανει ενα τοπικ με τιτλο "ΔΙΑΣ <3".Χθες σβηστηκε ολοκληρο
μετα απο 15 περιπου σελιδες ...

Μιχάλη κοίταξε να δείς :lol: (διάβασε ήθελα να πω ...). Αν και στο θέμα κοντραριστήκαμε, η αλήθεια είναι
οτι δεν έχουμε τίποτα να μοιράσουμε, ο ένας με τον άλλο. Στο συγκεκριμένο θέμα γράφτηκαν απόψεις
πολλές και διάφορες, και ήρθαμε σε αντιπαράθεση, εμείς και άλλοι.

Το θέμα ξέφυγε, η αλήθεια είναι αυτή (βοήθησα και γω σε αυτό, μου το αναγνωρίζω :sick: ). Όμως οι mod
αν κάτσουν και σβήνουν επιλεκτικά τις "βαριές κουβέντες" και μόνο, δεν θα τελείωναν ποτέ. Το ξέρω
εκ πείρας, μιας και είμαι mod στο μεγαλύτερο (Ελληνικό) "ηλεκτρονικό" Forum απο το 2004, που έχει σαν
θέμα συζήτησης τα "ηλεκτρονικά" (δεν το αναφέρω, για να μην spamάρω). Οπότε ενας mod έχει πάρα
πολύ δουλειά, ειδικά δε, όταν πρόκειται για ένα Forum σαν το moto, που έχει κοντά στα 30000 μέλη,
περίπου 200 μέλη OnLine (κατα προσσέγγιση), και 1000 νεα μηνύματα στο περίπου ημερησίως.

Και μια ερώτηση πρός τους mod's:

Το Forum κανόνες δεν έχει?, συγνώμη κιόλας απλά προσωπικά δεν βρήκα κάτι ... Το λεω αυτό γιατί αν
είχε πχ κανόνες, και μέσα σε αυτούς αναγράφονταν και αυτό:

"Οι διαχειριστές ή οι συντονιστές έχουν το δικαίωμα να διαγράψουν, να επεξεργαστούν
ή να μετακινήσουν οποιοδήποτε μήνυμα το περιεχόμενο του οποίου δεν πληρεί τους
όρους χρήσης."
... και το μέλος τους αποδέχονταν το μέλος απο την αρχή, δεν θα είχαμε τώρα τέτοια ...

Εννοείται δεν κάνω "παρατήρηση", απλά μια απορία εξέφρασα, μη με κοπανήσετε στο τοίχο ...



:beer: :beer: :beer:

byron
26/09/2010, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutoulos
Το Forum κανόνες δεν έχει?, συγνώμη κιόλας απλά προσωπικά δεν βρήκα κάτι ... Το λεω αυτό γιατί αν
είχε πχ κανόνες, και μέσα σε αυτούς αναγράφονταν και αυτό:

... και το μέλος τους αποδέχονταν το μέλος απο την αρχή, δεν θα είχαμε τώρα τέτοια ...

Εννοείται δεν κάνω "παρατήρηση", απλά μια απορία εξέφρασα, μη με κοπανήσετε στο τοίχο ...



:beer: :beer: :beer:

http://www.moto.gr/forums/register.php?s=&action=signup

Κανόνες Moto Forum

Η εγγραφή στα forums είναι δωρεάν! Παρακαλούμε διαβάστε προσεκτικά τους παρακάτω κανόνες. Εάν συμφωνείτε με τους κανόνες τότε κάντε click στο "Συμφωνώ" στο κάτω μέρος της σελίδας. Σημείωση: Κάνοντας click στο "Συμφωνώ", δηλώνετε ότι είστε άνω των 13 ετών. Εάν είστε κάτω από 13 ετών, παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την ειδική φόρμα εγγραφής.

Παρόλο που οι υπεύθυνοι και οι διαχειριστές των forums θα προσπαθούν να απομακρύνουν όλες τις προσβλητικές συζητήσεις, είναι αδύνατο να ελέγχονται όλα τα μηνύματα. Κάθε μήνυμα εκφράζει αποκλειστικά και μόνο τις απόψεις του συγγραφέα και δε σχετίζεται σε καμία περίπτωση με τους υπεύθυνους των forums ή με την vBulletin.

Κάνοντας click στο "Συμφωνώ" αποδέχεστε ότι δεν θα αποστέλνετε μηνύματα προσβλητικού περιεχομένου, ή περιεχομένου που σχετίζεται με παράνομες πράξεις.

Οι υπεύθυνοι και οι διαχειριστές των forums έχουν δικαίωμα να διαγράφουν, να μεταφέρουν, να τροποποιούν και να τερματίζουν οποιαδήποτε συζήτηση.

:beer: :beer: