PDA

View Full Version : Forum και Λογοκρισία



Σελίδες : [1] 2

Valentino_Ptossi
06/05/2006, 21:52
Παρατηρώ τελευταία ότι πέφτει πολύ έλεγχος στα post και γίνεται πολύ λογοκρισία.
Έτσι το forum παύει να είναι μια συζήτηση μεταξύ φίλων. Αντίθετα εμένα προσωπικά μου δίνει την αίσθηση ποστάρω προσπαθώντας παράλληλα να κρυφτώ από κάποιον, χωρίς να μου δίνετε η δυνατότητα να λέω ακριβώς αυτό που θέλω.

Καταλαβαίνω πως το κακό με τα spam έχει παραγίνει αλλά σε συζητήσεις με φίλους έχω παρατηρήσει να κόβονται μυνήματα που δεν είναι spam. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί απαγορεύονται δημοσιεύσεις link με warez;

Αν το FORUM αποτελεί ιδιοκτησία κάποιου, να μας το πει να το ξέρουμε για να μην τον ενοχλούμε κιόλας!

ΥΓ. Τα σχόλια αυτά είναι πάντα καλοπροαίρετα και δεν έχω σκοπό να θίξω μεμονωμένα άτομα , αλλά μια κατάσταση η οποία έχει αρχίσει και με κουράζει αρκετά. Θα ήθελα να ακούσω την πλευρά των συντονιστών μήπως καταλάβω κάτι που μου διαφεύγει.

Φιλικά πάντα, για ένα FORUM που το θεωρώ δικό Μας
:confused:

SF
06/05/2006, 23:02
Τα ερωτήματα αυτά έχουν ξαναγίνει, κι έχουν απαντηθεί. Αλλά πάμε μια ακόμα...

Το φόρουμ φυσικά και ανήκει σε κάποιον ή κάποιους. Υπάρχει το domain που κάποιος πληρώνει, υπάρχει ο server που κάποιος πληρώνει και 'πληρώνει', και υπάρχει και ο χρόνος που κάποιοι αφιερώνουν ώστε εσύ κι εγώ να έχουμε φόρουμ 24/7. To μηχάνημα, το vBulletin, η βάση δεδομένων... δε λειτουργούν από μόνα τους! Και οι απαιτήσεις μεγαλώνουν μαζί τον πληθυσμό του.

Κάποιος ή κάποιοι, μια ωραία μέρα αποφάσισαν να κάνουν αυτό το χώρο και αυτό το φόρουμ. Και μόνο το γεγονός ότι κυκλοφορείς ακόμα εδω και φτάνεις στο σημείο να εκφράσεις κάποιο παράπονο, μετά από 2 χρόνια εγγραφής, σημαίνει ότι σου αρέσει έστω και λίγο. Αυτοί λοιπόν που το έφτιαξαν και το διαμόρφωσαν έχουν μια ΑΛΦΑ άποψη για τα πράγματα. Είναι αδύνατο η άποψη αυτή να συμπίπτει με την άποψη των 13000 εγγεγραμμένων. Αν δε σου αρέσει, απλά μετακομίζεις στο παραδίπλα φόρουμ (υπάρχουν πάρα πολλά) και τελειώνει το θέμα. Νομοτελειακά κάθε τέτοιος χώρος θα χρωματίζεται από τη γενική άποψη αυτών που τον διαχειρίζονται, και σε βάθος χρόνου θα φανεί η χρησιμότητα και αξία του (ή όχι).

Το γεγονός ότι σου ψιλοαρέσει είναι αποτέλεσμα του *χρόνου* και *κόπου* διαφόρων διαχειριστών, κατί που δε μπορείς να δεις άμεσα. Για να είναι αυτό το φόρουμ κάτι περισσότερο από ένα ανόητο καφενείο με λαλάκες που γράφουν ό,τι τους καπνίσει, χρειάζονται ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κάποιοι βασικοί κανόνες. Υπάρχει το άγραφο "netiquette", κάποιες ποσταρισμένες ανακοινώσεις, και τέλος η κοινή λογική.

Αναπόφευκτα οι 'γραμμένοι' κανόνες εκφράζουν ως ένα σημείο τους διαχειριστές. Αλλά όπως είπαμε και πριν, σε όποιον δεν αρέσουν ...απλά μετακομίζει. Βέβαια, για να μην υπάρχει παρεξήγηση, ως ελεύθερο φόρουμ τα πάντα (τα σχετικά) είναι ανοιχτά προς συζήτηση. Και αυτό κάνουμε αυτή τη στιγμή. Αλλά αν δε μπει κάποια στιγμή ένα όριο, τότε χάσαμε το νόημα.

Για να μπορεί λοιπόν κανείς να πει ότι αυτό το φόρουμ ΕΧΕΙ νόημα και λόγο ύπαρξης, χρειάζεται μέτρο και στοιχειώδη έλεγχο. Άν κάποιος θέλει να συζητήσει για εργόχειρο, overclocking, μαγειρική, ορειβασία, μακιγιάζ, κτηνοβασία, μπορεί να βρει κάποιο άλλο φόρουμ. Εδώ έχει μοτοσυκλέτες και μοτοσυκλετιστές.

Επίσης για να έχει κάποιος λόγο και κίνητρο να ΞΑΝΑΜΠΕΙ στο φορουμ, καλό θα είναι αυτό (το φόρουμ) να διατηρεί κάποια ουσία. Αν είναι φίσκα σε ερωταποκρίσεις τύπου chat, 100αδες posts με γελάκια και μαλακίες, και γενικώς ότι ασχετοσύνη κατεβαίνει στο κεφάλι καθενός... τότε το φόρουμ θα καταλήξει σε μια παρέα 20 ατόμων και θα πεθάνει γιατί κανείς άλλος δε θα βρίσκει νόημα στο να διαβάζει τις βλακείες των 20.

Αν δε βρίσκεις νόημα στην απαγόρευση περι warez κλπ, προφανώς δε βρίσκεις νόημα στη νομιμότητα γενικότερα, και κάτι μου λέει ότι ούτε πινακίδα έχεις! :D

...αλλά όπως και να'χει, όπως είπαμε εδώ δεν έχει δημοκρατία. Εφόσον η διαχειριση δε θέλει warez, και *έχει προειδοποιήσει*, τότε απλά θα κόβει μηνύματα χωρίς δεύτερη κουβέντα. Καθένας είναι ελεύθερος να πάει να φτιάξει ένα forum για warez ή ό,τι άλλο θέλει. Αυτό είναι δημοκρατία, όχι το να κάνει ό,τι θέλει εδώ.

Επίσης μηνύματα που απλά ΖΑΛΙΖΟΥΝ τους άλλους γιατί είναι ουσιαστικά chat που θα μπορούσε να έχει γίνει με PM ή email, φυσικά και κοβονται. Βλ. παραπάνω περί ουσίας στο φόρουμ.

Δε γνωρίζω αν κάπου έχουν κοπεί μηνύματά σου, αλλά αν είναι έτσι σίγουρα κάποιος λόγος θα υπάρχει. Κόβονται καθημερινά ΠΟΛΛΑ ποστ, αλλά ως τώρα δεν υπήρξε κάποιο επίμονο παράπονο. Να θυμίσω ότι κάποιοι χρήστες moto.gr που κάποια στιγμή είδαν ότι αυτός ο χώρος τους *περιορίζει*, έφτιαξαν άλλο φόρουμ. Τι πιο απλό? Γιατί να αλλάξουν οι κανόνες για τους οποίους έχουν παράπονο 10-20 άτομα, ενώ οι υπόλοιπες 100άδες είναι ικανοποιημένοι?

Η διαχείριση αποτελείται από ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που έχουν κι άλλες δουλειές να κάνουν. Συνεπώς η διαχείριση έχει δικαίωμα ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ να κάνει. Μπορεί κάποιο να το παραδεχτεί και να επανορθώσει, μπορεί και όχι. Απλά και ανθρώπινα όλα.


ΤΙ ΣΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ:

- Ότι *ίσως* τα γούστα σου περί κοινωνικοποίησης διαφέρουν από το μέσο όρο. Δεν είναι φυσικά κακό. Αλλά και ούτε ο μέσος όρος είναι κάτι αμελητέο για εμάς.
- Ότι το φόρουμ αυτό το διαβάζουν κάνε μήνα *ΠΟΛΛΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ* κόσμου (registered & guests), και συνεπώς η διαχείριση έχει μεγαλύτερες ευθύνες απ' όσες φαντάζεσαι.
- Ότι υπάρχει εμπειρία ετών πάνω στην online κοινωνικοποίηση, αλλά και στα fora μοτοσυκλέτας ειδικότερα, και η διαχείριση προσπαθεί να αποφύγει 'ιστορικά' λάθη(!)


Αυτά για την ώρα. Ελπίζω να σε έχω καλύψει. :wave2:


Refs:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=11378

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=21621

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=13600

Julius
07/05/2006, 01:31
Γα ακόμα μία φορά βρεθήκαμε να δικαιολογούμε τα αυτονόητα......

O SF απάντησε εμπεριστατωμένα και με ακρίβεια


Εγώ θα προσθέσω ότι Οφείλουμε Σεβασμό στον εαυτό μας, τους συνφορουμίτες μας και τον κόσμο που μας διαβάζει καθημερινά.

gerodim
03/09/2006, 10:25
Εντάξει, βέβαια μου έχουνε σβήσει κατά καιρούς μηνύματα που δεν είχαν να κάνουν ούτε με έλλειψη σεβασμού ούτε με κάτι που θα μπορούσε να προσβάλλει ή να θίξει κάποιον... Απλά ήτανε διαφορετικά προσωπικά γούστα με κόσμο που είχε δικαίωμα να επέμβει και να σβήσει.... :beer:

gerodim
03/09/2006, 10:28
Και για την ακρίβεια αυτό που θα επιθυμούσα από πλευράς των διαχειριστών είναι όταν σβήσουν κάποιο ποστ να ενημερώσουν το χρήστη για τη διαγραφή του και για τους λόγους που έγινε και όχι απλά να κάθεται ο χρήστης να ψάχνει που μπορέι να κατέληξε το ποστ... :beer:

SUPERSPORT
03/09/2006, 19:58
ναι ρε αλλα ξερεις κατι ενημερωνουμε κιολας οπως λεει και ο gerodim


εγω μεχρι και 5/8 εγραφα

πηγα μεχρι και στη μονοημερη

πως πανε και σβηνουν ετσι
:mad:

SF
04/09/2006, 11:44
Τώρα, αναφορικά με τις διαγραφές/μεταφορές μηνυμάτων, πρέπει φτου κι απ'την αρχή να εξηγούμε τα αυτονόητα? Είναι δυνατόν σε ένα ερασιτεχνικό δωρεάν ελεύθερο φόρουμ κάθε χρήστης να έχει την προσωπική του νταντά ή γραμματέα? Διαβάστε παραπάνω... με λίγη προσοχή...

blueblack
24/09/2006, 10:23
ΦΙΛΕ SF........................


Άφού μέ τά έπιχειρήματα σου μέ έπεισες γιά τό άνιδιοτελές.......
τό άφιλοκερδές.......τού forum...,
καί μού έδωσες καί μαθήματα ....τού άπόλυτου δημοκρατικού..........φασισμού....
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ......
Στά πλαίσια αύτά τών όσων διαφωνούν μαζί σας.....
συμπεριλαμβάνεται καί ή άναφορά τών γεννητικών όργάνων ...
τών διαχειριστων...????
ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ......
Ήταν ή άπάντηση κάποιου διαχειριστή σας.....σέ κάποια συζήτηση.....!!!!!!!
Μετά άπό λίγο βέβαια τά έσβησε σάν παντοδύναμος μαζί μέ τίς ..
διαμαρτυρίες μας.....!!!!!!!!!!!!
Προσωπική άποψη αύτή....
Δέν είδα σέ αύτό τό forum...έδώ καί μερικούς μήνες πού γράφω....
πάνω άπό 20 όπως είπες σκεπτόμενους,νά γράφουν,άντε 50....
Ή έστω ,τουλάχιστον αύτοί φαίνονται..
Μπορεί νά ύπάρχουν καί άλλοι πού προτιμούν μόνο νά διαβάζουν.....
Τί νά τίς κάνω τίς 15000 χιλιάδες λοιπόν,,????
Έκτός άμα ό σκοπός τού forum...είναι τόσο άφιλοκερδής πού ....
ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.......
Γιά είκονίτσες καί μαλακιούλες χαζοχαρούμενες...καλά είναι...!!!!!
ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΦΤΑΝΕΙ.....καί όποιοι έχουν άποψη καί θέση..
άποτελούν πρόβλημα γιά σάς....
ΤΟΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΕ.......νά ήσυχάσουμε καί οί δυό....!!!!!!!
ΑΛΛΙΩΣ.........ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ.........
Μή μέ κόψετε έπειδή διαφωνώ μαζί σας....καί μήν μού άφαιρείτε.........τό λόγο


Α Δ Ι Κ Α
:wave2:

ΥΓ.Μού άρέσει ΕΔΩ..πού είμαι καί γράφω ......
Ή στάση μερικών όμως άπό σάς...ΟΧΙ
Παραπέτασμα καί χούντα μού θυμίζει....!!!!

SF
24/09/2006, 11:06
Δεν ξέρω σε ποιό περιστατικό αναφέρεσαι, αλλά ούτε και καταλαβαίνω τι γράφεις. Έχει φασισμό εδώ πέρα και δε σου αρέσει ή σου αρέσει που γράφεις και κάθεσαι;;; Ή παραέχει πολλές φατσούλες; Ή όχι; Άσε που τα έμπλεξες και με τα νούμερα... ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ, το 1ο μας μήνυμα σου έχει απαντήσει ήδη. Για σκέψου λίγο.

sniper
24/09/2006, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΦΙΛΕ SF........................


Άφού μέ τά έπιχειρήματα σου μέ έπεισες γιά τό άνιδιοτελές.......
τό άφιλοκερδές.......τού forum...,
καί μού έδωσες καί μαθήματα ....τού άπόλυτου δημοκρατικού..........φασισμού....
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ......
Στά πλαίσια αύτά τών όσων διαφωνούν μαζί σας.....
συμπεριλαμβάνεται καί ή άναφορά τών γεννητικών όργάνων ...
τών διαχειριστων...????
ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ......
Ήταν ή άπάντηση κάποιου διαχειριστή σας.....σέ κάποια συζήτηση.....!!!!!!!
Μετά άπό λίγο βέβαια τά έσβησε σάν παντοδύναμος μαζί μέ τίς ..
διαμαρτυρίες μας.....!!!!!!!!!!!!

Σε μένα αναφέρεσε... και γιατί σαν άνθρωποι κι εμείς κάνουμε και λάθη... δεν τα έσβησα όμως εγώ.... μετά απο εκείνη την απάντηση, δεν ασχολήθηκα άλλο.... έχουμε σοβαρότερα πράγματα να κάνουμε απο το ασχολουμαστε με την φιλοσοφία καιτην αντίρρηση (και μόνο για να έχουμε να γράφουμε κάτι, γιατί από ουσία μηδέν).
Σόρρυ πάντως για το λεξιλόγιο... είχα την εντύπωση ότι είμαστε και κάπως πιο χαλαροί οι εμπλεκόμενοι με τον μοτοσυκλετισμό... Αυτό δεν διατίνονται οι κατά καιρούς οι εδώ επικριτές των πάντων;


Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa

Προσωπική άποψη αύτή....
Δέν είδα σέ αύτό τό forum...έδώ καί μερικούς μήνες πού γράφω....
πάνω άπό 20 όπως είπες σκεπτόμενους,νά γράφουν,άντε 50....
Ή έστω ,τουλάχιστον αύτοί φαίνονται..
Μπορεί νά ύπάρχουν καί άλλοι πού προτιμούν μόνο νά διαβάζουν.....
Τί νά τίς κάνω τίς 15000 χιλιάδες λοιπόν,,????
Τι να σου πω.... Πρέπει να τις κάνεις υποχρεωτικά κάτι;


Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa

Έκτός άμα ό σκοπός τού forum...είναι τόσο άφιλοκερδής πού ....
ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.......


Όντως άποψή σου.... Θες να πεις κάτι; Σε χρειαζόμαστε για κάποιο λόγο; δλδ; για πες τι εννοείς...


Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa


Γιά είκονίτσες καί μαλακιούλες χαζοχαρούμενες...καλά είναι...!!!!!
ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΦΤΑΝΕΙ.....καί όποιοι έχουν άποψη καί θέση..
άποτελούν πρόβλημα γιά σάς....
ΤΟΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΕ.......νά ήσυχάσουμε καί οί δυό....!!!!!!!

Δεν είναι ανάγκη να στείλουμε κάποιον.. κι εδώ μέσα ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ έχουν φάει ΒΑΝ... κι αυτό γιατί προσέβαλλαν με τον τρόπο τους (κι όχι με αυτά που έγραφαν) τους πάντες...


Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa

ΑΛΛΙΩΣ.........ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ.........
Μή μέ κόψετε έπειδή διαφωνώ μαζί σας....καί μήν μού άφαιρείτε.........τό λόγο


Α Δ Ι Κ Α
:wave2:

ΥΓ.Μού άρέσει ΕΔΩ..πού είμαι καί γράφω ......
Ή στάση μερικών όμως άπό σάς...ΟΧΙ
Παραπέτασμα καί χούντα μού θυμίζει....!!!! :confused:

Βλέπεις να έχεις εμποδιστεί ποτέ να γράψεις;

Σε γειτονικό φόρουμ, έχουν κανόνες.... εκεί δεν γράφουν Greeklidh ή αγγλικά ας πουμε.... Αν κάποιος λοιπόν γράψει σε αυτές τις γλώσσες, οι μοντ τα μεταφράζουν και τον προειδοποιούν και αν ξαναγράψει τότε τρώει ΒΑΝ.... είναι κι αυτός ένας τρόπος.... δεν τον εφαρμόζουμε εδώ... γι αυτό κι γράφουν εδώ τόσοι πολλοί....

Καμμία διάθεση δεν υπάρχει (ούτε και σκέψη) για διευθυντήρια, πολιτικά γραφεία κλπ κλπ...

blueblack
24/09/2006, 23:47
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ......


Καί γώ έπιθυμώ....καί μού άρέσει νά είμαι χαλαρός....όταν γράφω έδώ μέσα....
Ούτε είμαι καί τόσο εύθικτος......άν γραφεί καί καμμιά μαλακία...
Άπλά ήταν ή δεύτερη φορά.....πού έρχόμενος σέ άντιπαράθεση...
μέ σάς μού κακοφάνηκε......ΠΟΛΥ......
αύτή ή αίσθηση τού ότι ή ΜΠΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ........
καί........ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΖΩ.........!!!!!!
Όπως κάναμε μικροί.....!!!!!!
Καί τίς δύο φορές οί διαμαρτυρίες μου καί οί ένστάσεις μου.....
ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ..........
Καί.......ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΞΕΒΡΑΚΩΤΟΣ.......!!!!!
Είδικά τήν πρώτη φορά.....μή τολμάς καί τά βάζεις μέ τήν έξουσία.....!!!!!
Ούτε κάποιον έπαγγελματία έξέθεσα,ούτε προσέβαλα κάποιον τόσο
άσχημα βρίζοντας.....παρά ΕΙΧΑ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ.....μέ σάς.....!!!!!!!!!!
Φίλε sf....είμαι πολύ σαφής.....
Μού άρέσει ό χώρος.....άλλά όταν νοιώθω....ΚΑΠΕΛΛΩΜΕΝΟΣ..............θά τό πώ....
Δέν είπα ότι όλα είναι στραβά....
Άν ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ........νά είμαι μαζί σας.......άπλά θά έφευγα....
ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ.......
Άλλά δέν είναι καί τό καλύτερο νά λές στόν άλλον....αύτή είναι ή θέση μας...καί άν δέ σού άρέσει....ΦΕΥΓΑ.....
Ούτε τούς κανόνες προσπάθησα νά άλλάξω ούτε τίποτε άλλο.............
Άπλά θέλω νά λέω τήν άποψη μου,δέν μπορούν όλοι νά συμφωνούν μαζί σας.......
Όταν όμως μού σβήνετε αύτά πού γράφω.......πού είναι ή δημοκρατία...????
Κάποιος φίλος σας μού έγραψε ότι είμαι άνισσόροπος...ό Θάνος
καί μετά άναρωτιόταν πού μέ πρόσβαλε....!!!!!!!!!
Δέν θύμωσα έκεί...
Όταν μού άφαίρεσε τό λόγο καί μού είπε άν ξαναμιλήσεις γιαυτό θά σέ στείλω......ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑΜΕ ΔΙΑ ΑΣΗΜΑΝΤΟΝ ΑΦΟΡΜΗΝ........τότε θύμωσα.....καί πήγε φυσικά καί τά έσβησε όλα
καί τά δικά του καί τά δικά μου...
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΣΑΚΙΖΕΙ ΚΟΚΚΑΛΑ......!!!!
Καί πώς άν προσπαθούμε νά είμαστε σωστοί θά ........
ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ.......
ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΙΣΤΙΚΟ.......ΕΠΙΠΕΔΟ
πού τόσο τό ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ........!!!!!!
Έλπίζω αύτή ή άνταλλαγή άπόψεων νά βοηθήσει........όλους μας....
ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.......

ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ........!!!!!!!!

Θάνος
25/09/2006, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
Όταν όμως μού σβήνετε αύτά πού γράφω.......πού είναι ή δημοκρατία...????
Κάποιος φίλος σας μού έγραψε ότι είμαι άνισσόροπος...ό Θάνος
καί μετά άναρωτιόταν πού μέ πρόσβαλε....!!!!!!!!!
Δέν θύμωσα έκεί...
Όταν μού άφαίρεσε τό λόγο καί μού είπε άν ξαναμιλήσεις γιαυτό θά σέ στείλω......ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑΜΕ ΔΙΑ ΑΣΗΜΑΝΤΟΝ ΑΦΟΡΜΗΝ........τότε θύμωσα.....καί πήγε φυσικά καί τά έσβησε όλα
καί τά δικά του καί τά δικά μου...

Άκουσε να δεις...

ΔΕΝ έχω πει ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ανισόρροπο εδώ μέσα και άσε τις φαντασίες κατά μέρος γιατί πολύ το έχεις τραβήξει!!

Σου ζήτησα να μου κάνεις quote το σημείο όπου σε προσέβαλα και φυσικά δεν είχες τίποτα να πεις γιατί πολύ απλά ποτέ δεν έγινε κάτι τέτοιο αλλά όλα ήταν προϊόντα της φαντασίας σου.

Το μόνο που σου είπα ήταν ότι παίρνεις μηδέν στην έκθεση και είμαι έτοιμος να το επαναλάβω όσες φορές θέλεις μια και βρίσκω τα ποστ σου εντελώς ασύνδετα. Αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιος είναι ανισόρροπος εκτός και αν μαζί με την έκθεση, απουσίαζες και από τα νέα ελληνικά...

Επομένως πολύ καλά έκανα και έσβησα όλη τη διαμάχη εφόσον δεν είχε ουσία και λόγο ύπαρξης μέσα σε ένα άσχετο ποστ!

Όσο όμως έσβησα εσένα, άλλο τόσο έσβησα κι εμένα αν και θα μπορούσα κάλλιστα να κάνω επιλογή και να δημιουργήσω εντυπώσεις, πράγμα που δεν κάνω ποτέ!

Αλλά πού να καταλάβουμε... μόνο να κρίνουμε και να φιλοσοφούμε ξέρουμε.

Εντέλει αγαπητέ για να στο πω και διαφορετικά.... το φόρουμ είναι ιδιόκτητο όσο κι αν αδυνατείτε όλοι εσείς οι σοφιστές να το καταλάβετε...

Είναι σαν να σας καλέσει κάποιος σπίτι του να διασκεδάσετε κι εσείς αντί να περνάτε καλά, να του κάνετε συνέχεια παρατηρήσεις γιατί δεν σας αρέσουν τα χαλιά και τα έπιπλα ή γιατί έχει χαμηλά τη μουσική...

Όταν το καταλάβετε αυτό και αρχίσετε να κοιτάτε τη δουλειά σας αντί να αναμασάτε όλη την ώρα το παραμύθι της δημοκρατίας που αν είχε χέρια θα μας φασκέλωνε όλους, τότε θα δεις ότι όλοι θα ηρεμήσουν και όλοι θα περνάνε καλύτερα...

hornet
25/09/2006, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ......


Καί γώ έπιθυμώ....καί μού άρέσει νά είμαι χαλαρός....όταν γράφω έδώ μέσα....
Ούτε είμαι καί τόσο εύθικτος......άν γραφεί καί καμμιά μαλακία...
Άπλά ήταν ή δεύτερη φορά.....πού έρχόμενος σέ άντιπαράθεση...
μέ σάς μού κακοφάνηκε......ΠΟΛΥ......
αύτή ή αίσθηση τού ότι ή ΜΠΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ........
καί........ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΖΩ.........!!!!!!
Όπως κάναμε μικροί.....!!!!!!
Καί τίς δύο φορές οί διαμαρτυρίες μου καί οί ένστάσεις μου.....
ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ..........
Καί.......ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΞΕΒΡΑΚΩΤΟΣ.......!!!!!
Είδικά τήν πρώτη φορά.....μή τολμάς καί τά βάζεις μέ τήν έξουσία.....!!!!!
Ούτε κάποιον έπαγγελματία έξέθεσα,ούτε προσέβαλα κάποιον τόσο
άσχημα βρίζοντας.....παρά ΕΙΧΑ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ.....μέ σάς.....!!!!!!!!!!
Φίλε sf....είμαι πολύ σαφής.....
Μού άρέσει ό χώρος.....άλλά όταν νοιώθω....ΚΑΠΕΛΛΩΜΕΝΟΣ..............θά τό πώ....
Δέν είπα ότι όλα είναι στραβά....
Άν ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ........νά είμαι μαζί σας.......άπλά θά έφευγα....
ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ.......
Άλλά δέν είναι καί τό καλύτερο νά λές στόν άλλον....αύτή είναι ή θέση μας...καί άν δέ σού άρέσει....ΦΕΥΓΑ.....
Ούτε τούς κανόνες προσπάθησα νά άλλάξω ούτε τίποτε άλλο.............
Άπλά θέλω νά λέω τήν άποψη μου,δέν μπορούν όλοι νά συμφωνούν μαζί σας.......
Όταν όμως μού σβήνετε αύτά πού γράφω.......πού είναι ή δημοκρατία...????
Κάποιος φίλος σας μού έγραψε ότι είμαι άνισσόροπος...ό Θάνος
καί μετά άναρωτιόταν πού μέ πρόσβαλε....!!!!!!!!!
Δέν θύμωσα έκεί...
Όταν μού άφαίρεσε τό λόγο καί μού είπε άν ξαναμιλήσεις γιαυτό θά σέ στείλω......ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΦΩΝΗΣΑΜΕ ΔΙΑ ΑΣΗΜΑΝΤΟΝ ΑΦΟΡΜΗΝ........τότε θύμωσα.....καί πήγε φυσικά καί τά έσβησε όλα
καί τά δικά του καί τά δικά μου...
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΣΑΚΙΖΕΙ ΚΟΚΚΑΛΑ......!!!!
Καί πώς άν προσπαθούμε νά είμαστε σωστοί θά ........
ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ.......
ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΙΣΤΙΚΟ.......ΕΠΙΠΕΔΟ
πού τόσο τό ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ........!!!!!!
Έλπίζω αύτή ή άνταλλαγή άπόψεων νά βοηθήσει........όλους μας....
ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.......

ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ........!!!!!!!!


το να γκρινιαζουμε δεν θα ανεβασουμε το επιπεδοι του μοτοσυκλεττισμου!!!

Το επιπεδο ανεβαινει με τις πραξεις μας και σε αυτο οι ανθρωποι στους οποιους αναφερεσαι προσπαθουν εμπρακτα να κανουν κατι καλυτερο!

Αφησε σε παρακαλω λοιπον το υφακι του αδικοχαμενου κονδυλοφορου και πιασε δουλεια για μια καλυτερη μοτοσυκλεττιστικη ελλαδα οπως κανουμε πολλοι εδω μεσα


φιλικα
Σταθης

blueblack
25/09/2006, 16:41
ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ..................


Καί ύπόσχομαι νά μήν σάς ξαναενοχλήσω......
Όταν γράφεις φίλε Θάνος........
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ.......
Τί έννοείς....??
Δέν θεωρείς ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΟ........αύτόν πού τά γράφει........???
Σέ άφησα νά τό δείς μόνος σου τονίζοντας το διακριτικά.....!!!!
Ούτε quote....ούτε τίποτε....ό καθένας ξέρει τί γράφει.....
Λυπάμαι άλλά άν δέν τό παραδέχεσαι......ότι τό έγραψες.....είσαι
Ψ Ε Υ Τ Η Σ

Αύτό ήταν καί τό τελευταίο......άν μού έπιτρέψετε στή συνέχεια...
θά συνεχίσω......νά γράφω ,νά άπαντώ, νά μαθαίνω,........
νά ένημερώνω....καί νά ένημερώνομαι.....


Καμμιά διάθεση δέν έχω γιά σοφιστίες καί φιλοσοφίες.........
Δέν είναι ό τύπος μου.......
ΑΛΛΑ.....έπειδή τίς πρώτες στιγμές πού μπήκα μού άρεσε τό πολύ ζεστό κλίμα καί μού θύμισε παλιές καλές στιγμές πού μαζευόμασταν καί λέγαμε τίς ίστορίες μας γιά τά μηχανάκια μας.........γιαυτό είλικρινά ......
πολλές φορές ...
ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.........

Θάνος
25/09/2006, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
Όταν γράφεις φίλε Θάνος........
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ.......
Τί έννοείς....??
Δέν θεωρείς ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΟ........αύτόν πού τά γράφει........???
Σέ άφησα νά τό δείς μόνος σου τονίζοντας το διακριτικά.....!!!!
Ούτε quote....ούτε τίποτε....ό καθένας ξέρει τί γράφει.....
Λυπάμαι άλλά άν δέν τό παραδέχεσαι......ότι τό έγραψες.....είσαι
Ψ Ε Υ Τ Η Σ

Τέτοιες λέξεις από μένα δεν έχουν γραφτεί ΠΟΤΕ!!!

Καταρχίν δεν υπάρχει λέξη ανισορροπίες... :lol:

Δεν ασχολούμαι άλλο... είναι γελοίο πλέον φαίνεται ότι είσαι συγχισμένος και δεν ξέρεις τι να πεις...

Εδώ είναι φόρουμ και ό,τι λέμε υπάρχει καταγεγραμμένο!

Αν δεν έχεις το θάρρος της γνώμης σου είναι δικό σου πρόβλημα.

Απόδειξε μου ότι είμαι λάθος κάνοντας quote. Διαφορετικά τα πολλά λόγια είναι φτώχια.

Όσο για το ψεύτης... απαξιώ και ν'ασχοληθώ με φαιδρότητες...

THEOD
25/09/2006, 17:38
Πολλή γκρίνια έχει πέσει τώρα τελευταία ρε παιδιά...


Λίιιιιγο καλή διάθεση αν δείξουν όλοι και αν ρίξουν λίιιιιγο νερό στο κρασί τους, τότε όλα θα ξεπεραστούν....Δεν αξίζει τον κόπο και την φασαρία..... Αν μετά από 20-30 μέρες τα διαβάσετε και δείτε για πιο λόγο γίνονται όλες αυτές οι φασαρίες, το πιθανότερο είναι να χαμογελάσετε.... :wave2:

blueblack
25/09/2006, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Πολλή γκρίνια έχει πέσει τώρα τελευταία ρε παιδιά...


Λίιιιιγο καλή διάθεση αν δείξουν όλοι και αν ρίξουν λίιιιιγο νερό στο κρασί τους, τότε όλα θα ξεπεραστούν....Δεν αξίζει τον κόπο και την φασαρία..... Αν μετά από 20-30 μέρες τα διαβάσετε και δείτε για πιο λόγο γίνονται όλες αυτές οι φασαρίες, το πιθανότερο είναι να χαμογελάσετε.... :wave2:


ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ.....

Πολύ δίκαιο.....
Όπως είμαι σίγουρος ότι θά παρατήρησες......ότι όταν κάτι τό παρερμηνεύσατε κατά τή γνώμη μου......
μπήκα ....καί τό έσβησα...σεβόμενος τό περιστατικό τού θανάτου τού άνθρώπου αύτού......καί σκεπτόμενος ότι ΙΣΩΣ...γιά σάς
ήταν λάθος αύτά πού έγραψα....καί άντί νά τιμήσω αύτόν καί νά συλληπηθώ τούς δικούς του, έδινα μία άλλη χροιά στό περιστατικό ,κακή κατά τήν γνώμη σου .....!!!!!
Φυσικά άλλη ήταν ή πρόθεση μου.....ίσως ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ.....
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΑΖΟΝΕΙΑ......ούτε ίχνος.....
Άπλά ό καθένας έχει τίς εύαίσθητες χορδές του.....Καί πιστεύω
πώς αύτοί πού διαχειρίζονται αύτή έδώ τήν ίστορία......
τά πάν καλά....!!!!
Άλλιώς δέ θάμουνα άκόμα έδώ....
Παρεξηγήσεις ύπήρχαν καί θά ύπάρχουν.....
Καί θά ξεπερνιούνται....όταν.....
ύπάρχουν άξίες καί.......

Η Θ Ο Σ

Γιαυτό καί γώ ζητώ συγνώμην δημοσίως.........
άπό τό φίλο Θάνο......
γιά τή λέξη ....ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ......καί όχι άνισορροπίες πού έγραψα
κατά παράφρασιν .......
Τώρα τό τί .........ΑΛΛΑΖΕΙ..???????
Όντως ρέ Θάνο μέ σύγχισες........έχεις δίκαιο.....
Τί λές τό σταματάμε.....
ΑΝΑΚΩΧΗ....
Άν θές έσύ , ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ πάρτο δικό σου......μπορεί καί νάναι έτσι.........!!!!!!!!!!!!




:wave2:

Θάνος
25/09/2006, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
Γιαυτό καί γώ ζητώ συγνώμην δημοσίως.........
άπό τό φίλο Θάνο......
γιά τή λέξη ....ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ......καί όχι άνισορροπίες πού έγραψα
κατά παράφρασιν .......
Τώρα τό τί .........ΑΛΛΑΖΕΙ..???????
Όντως ρέ Θάνο μέ σύγχισες........έχεις δίκαιο.....
Τί λές τό σταματάμε.....
ΑΝΑΚΩΧΗ....
Άν θές έσύ , ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ πάρτο δικό σου......μπορεί καί νάναι έτσι.........!!!!!!!!!!!!




:wave2:

Χαχα... τώρα να το παραδεχτώ, με έκανες κομμάτια... :D

Δεν πιστεύω πια να σε προσέβαλα επειδή σου είπα ότι λες ασυναρτησίες... εντέλει αν θυμάσαι και το λόγο, μου είπες αφού γουστάρω τόσο πολύ την αστυνόμευση και γουστάρω τη στολή, να σηκωθώ να φύγω και να μην ξεχάσω να γυαλίσω και τις μπότες μου και όλα αυτά επειδή είχα για άβαταρ έναν ένστολο, τον οποίο εντέλει για πλάκα είχα βάλει εκεί για να σατυρίζω το περιβόητο πια moderation!

Δεν πιστεύω δα να σου είπα και τίποτα τρομερό για να με κατηγορείς έκτοτε ότι σε έβρισα και σε προσέβαλα... και φυσικά καμμία σχέση με το ανισόρροπος και τις ανισορροπίες (μα πού το βρήκες), δεν θα έλεγα ποτέ κάτι τέτοιο! Μπορεί σε πολλούς να μην αρέσει ο τρόπος μου, αλλά αν μη τι άλλο δεν προσβάλω τους συνομιλητές μου!

Τέλος πάντων... ας είναι, το ξεχνάμε ήδη, ας πούμε ότι ήταν παρεξήγηση!

makis206
25/09/2006, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Πολλή γκρίνια έχει πέσει τώρα τελευταία ρε παιδιά...
Λίιιιιγο καλή διάθεση αν δείξουν όλοι και αν ρίξουν λίιιιιγο νερό στο κρασί τους, τότε όλα θα ξεπεραστούν....Δεν αξίζει τον κόπο και την φασαρία..... Αν μετά από 20-30 μέρες τα διαβάσετε και δείτε για πιο λόγο γίνονται όλες αυτές οι φασαρίες, το πιθανότερο είναι να χαμογελάσετε.... :wave2:

1000% μαζί σου με μόνη ένσταση για το νερό μέσα στο κρασί !

Πρώτον γιατί πραγματικά δεν χρειάζεται, τι έχει να χωρίσει ο ένας απ'τον άλλο ;
Γουστάρουμε όλοι το ίδιο πράγμα, γουστάρουμε τις βόλτες, τα σινιάλα, τον καφέ με μοτοπαρέα και τα κράνη με τα μπουφάν στη διπλανή καρέκλα, γουστάρουμε να τα λέμε, να διαφωνούμε, να συμφωνούμε, να τη λέμε ο ένας στον άλλο για το μπρίκι του, να μοιραζόμαστε διαδρομές παρέα, ν'αποθηκεύουμε όμορφες εικόνες με φίλους στο μυαλό μας, χίλια δυο πράγματα που νομίζω οτι όλοι εδώ μέσα έχουμε κοινά ! Κι η αντιπαράθεση χρειάζεται, ένα όριο όμως στον βρασμό της ψυχής μας επιβάλλεται, τουλάχιστον έτσι νομίζω εγώ..

Δεύτερον γιατί είναι αμαρτία το νερό στο κρασί, χαλάει η γεύση του.:lol:

:beer: :beer:

Pokermon
25/09/2006, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Εγώ θα προσθέσω ότι Οφείλουμε Σεβασμό στον εαυτό μας, τους συνφορουμίτες μας και τον κόσμο που μας διαβάζει καθημερινά.

Επέτρεψε μου να σου πω όπως και εσύ πολύ καλά ξέρεις ότι ο σεβασμός στους συμφορουμήτες από μέρος τις ομάδας διαχείρισης δεν υπάρχει καθόλου και μη μου πεις να σου κάνω quote παραδείγματα γιατί δυστυχώς δεν μπορώ, φαντάζομαι να καταλαβαίνεις τι εννοώ!!
Λυπάμαι πραγματικά για αυτά που έμαθα και είδα εδώ και καιρό γι αυτό και δε με βλέπετε πλέον να γράφω ( δεν θέλω να γίνομαι το ημερήσιο άτομο για σχολιασμό ), μόνο διαβάζω πλέον και περιμένω καμιά βόλτα εκδρομή για να συμμετάσχω!!
Και μην περιμένετε να απαντήσω πιο κάτω σε διάφορες ερωτήσεις, ξέρετε πολύ καλά τι εννοώ το μεγαλύτερο μέρος τις ομάδας διαχείρισης.
Δεν μιλάω για εσένα συγκεκριμένα Julius.

Ελπίζω να περνάτε όλοι καλά!!!
:wave2: :wave2: :wave2:

TROOPER
26/09/2006, 14:39
Α ΣΤΟ ΔΙΑΛΟ ΣΥΓΚΗΝΗΘΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!

:rotflmao: :lol: :rotflmao:

ΑΝΤΕ ΓΙΑ :beer: :beer: :beer: ΤΩΡΑ....!!!!!

Υ.Γ.αν θεωρηθει σπαμαρισμα μοντς σβηστε το!!!!!!

εγω παντως στα αληθεια συγκινηθικα!!!!!!:D

Pokermon
26/09/2006, 15:25
Και είμαι αδικαιολόγητος που ξέχασα το εξής:
Να τονίσω ότι με την ομάδα διαχείρισης έχω πρόβλημα σε κάτι που κάνουνε μέσα στο φόρουμ, αυτό δεν σημαίνει ότι άμα βρεθούμε από κοντά δεν θα περάσω καλά μαζί τους, αλλά εδώ μέσα πλέον όχι!
Συγνώμη που δεν μπορώ να πω περισσότερα για αυτό το πρόβλημα, αλλά δεν συμφέρει κανέναν αν αρχίσει να το ψάχνει!!
:beer: :beer: :beer:

Julius
26/09/2006, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Και είμαι αδικαιολόγητος που ξέχασα το εξής:
Να τονίσω ότι με την ομάδα διαχείρισης έχω πρόβλημα σε κάτι που κάνουνε μέσα στο φόρουμ, αυτό δεν σημαίνει ότι άμα βρεθούμε από κοντά δεν θα περάσω καλά μαζί τους, αλλά εδώ μέσα πλέον όχι!
Συγνώμη που δεν μπορώ να πω περισσότερα για αυτό το πρόβλημα, αλλά δεν συμφέρει κανέναν αν αρχίσει να το ψάχνει!!
:beer: :beer: :beer:


ax ax xa xa ax re veggeli etsi opos ta grafeis mou thimiseis.....

thelo na po kati alla sas parakalo mhn me piezete na to po, ax nai piesteme ligo akoma


:lol: :beer: :wave2:


:rotflmao:

zireous
27/09/2006, 01:04
Εγώ θα πω απλά, ότι σε σύγκριση με κάτι άλλα (μεγαλούτσικα) fora του εξωτερικού, το παρών όχι μόνο είναι άκρως δημοκρατικό, αλλά συχνά οι moderators δε φτάνει που κάνουν τη δουλειά τους (ακόμα απορώ πως έχουν γλιτώσει μερικά δικά μου ποστ), κάθονται και απολογούνται κιόλας -είναι γνωστό ότι έχω προβλήμα γενικά με τις "διοικήσεις" αλλά αν υποστήριζα ότι η συγκεκριμένη έχει δόλιες προθέσεις θα ήμουνα λάθος.

Τώρα και να γίνουν κάνα δυο λάθη, δεν θα τους πάρω με τις πέτρες.

Όσο για αυτά που είπε ο sf:

Το γεγονός ότι σου ψιλοαρέσει είναι αποτέλεσμα του *χρόνου* και *κόπου* διαφόρων διαχειριστών, κατί που δε μπορείς να δεις άμεσα. Για να είναι αυτό το φόρουμ κάτι περισσότερο από ένα ανόητο καφενείο με λαλάκες που γράφουν ό,τι τους καπνίσει, χρειάζονται ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κάποιοι βασικοί κανόνες. Υπάρχει το άγραφο "netiquette", κάποιες ποσταρισμένες ανακοινώσεις, και τέλος η κοινή λογική.

Έχω βάσιμες υποψίες ότι τα μέλη ενός φόρουμ "ανεβάζουν" τις μετοχές του και η σωστή διαχείριση προσθέτει κατά πολύ, αλλά δεν αρκεί από μόνη της.


Το γεγονός ότι πολλοί από εμάς (και γω μέσα) πιάνουμε από τα μαλλιά κάποιο άλλο μέλος για ψύλλου πήδημα μπορεί να κάνει πολλά νέα μέλη (ή και παλιά) να διστάζουν να ποστάρουν -με άμμεσο αποτέλεσμα τα 13000 μέλη να διαβάζουν μόνο, ενώ εγώ είμαι σίγουρος ότι κάτι έχουν να πουν (και είμαι πάλι σίγουρος ότι μπορεί να μην το ξέρω και να με ενδιαφέρει).

Άς ρίξουμε λίγο χλωρίνη στο ρούμι μας (εεεμμ, νερό, κρασί, τα γνωστά εννοώ), και να δούμε πως μπορούμε να βοηθήσουμε αυτούς που διστάζουν, γιατί στη τελική η επικοινωνία είναι θεραπευτική...

Άς δώσουμε δουλειά στους moderators, συμμετέχοντας, η αναζήτηση της γνώσης είναι ίσως ο μόνος καλός εθισμός (μετά το σεξ), αν το παρακάνουμε, θα μας τη πούνε καταλλήλως. :a13:

:a15: ρε.

:cool:

blueblack
27/09/2006, 08:08
ΒΡΕ......ZIREOUS.....


Θάπρεπε τά ξένα forum νά άποτελούν κριτήριο γιά τή δημοκρατικότητα αύτού έδώ .....??????

ΚΑΗΚΑΜΕ.......Οί άνθρωποι.......άκόμα .....ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ...
Μή πώ γιά τή Δημοκρατική νέα ήπειρο......τό άνδρο τού ...
Νεοφασισμού....!!!!!!!
Άν κάποιος μάς δείχνει τό δρόμο έδώ καί 200 χρόνια είναι ...ΜΟΝΟ
Η ΓΑΛΛΙΑ.....άπό τήν έποχή τής Γαλλικής έπανάστασης μέχρι τίς μέρες μας.....
Προσωπική άποψη.....
Λόγω τής φύσης τών μελών μας.....έπειδή ΑΚΟΜΑ...καί σήμερα...
μοτό.....σημαίνει...ΑΚΟΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ...θά ήθελα όντως νά ύπάρχει
αύτή ή έλευθερία......ή πραγματική έλευθερία......πού
ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ........
Αύτή ή λεπτή γραμμή πού έχει είπωθεί πολλές φορές τήν όποία ..
ΑΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ.......είναι πολύ εύκολο ή δικιά σου άπόλαυση...
νά είναι τό.....ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΑΠΕΛΛΩΜΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ....!!!!!!!!!
Πιστεύω πώς οί έντάσεις πού δημιουργήθηκαν κατά καιρούς......
είχαν νά κάνουν μέ τό άνθρώπινο στοιχείο καί ήμών καί τών συντονιστών ,οί όποίοι μπαίνοντας στή διαδικασία όπως είπες[[τής άπολογίας]]...........
είναι έπόμενο νά φθαρούν ΡΩΤΩΝΤΑΣ....καί ....ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ...μερικές φορές όχι μέ τόν τρόπο πού θάπρεπε....όπως καί μείς...
Αύτό μένει όμως γιατί ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ 5-6.......ένώ έμείς πολλές χιλιάδες........!!!!!!!!!!
ΤΩΡΑ....όπως πολύ σωστά είπες καί γώ πιστεύω πώς πράγματι.....
ό τρόπος πού .........
ΑΝΤΙΔΡΑΜΕ......καί....ΚΡΑΖΟΥΜΕ......
άπότελεί πολύ άνασταλτικό στοιχείο γιά αύτούς πού ΘΕΛΟΥΝ....νά γράψουν,νά πούν τή γνώμη τους....
ΓΙΑΥΤΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.......ΓΡΑΦΟΥΝ 50 ΑΤΟΜΑ......ΜΟΝΟ.....!!!!!!!
Προσωπικά θέλω νά έπικοινωνήσω μέ....ΟΛΟΥΣ....καί μέ τού πανεπιστημίου καί μέ τού πεζοδρομίου......ούτε μέ νοιάζει πώς θά γράψει τή λέξη κάποιος.....άν ξέρει όρθογραφία,άν μπορεί νά έκφραστεί όπως θά ήθελε....κ.λ.π.
ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΑΓΑΠΗ........έστω ένα κοινό χόμπυ....καί μέσα άπό κουβέντες νομίζω πώς όλοι θά είμαστε κερδισμένοι.....
Δέν ξεχνώ ότι ό λόγος πού μπήκα στό forum....ήταν...ή...
ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ........καί ή
ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ.......!!!!!!!!!!







:wave2:

SF
27/09/2006, 10:05
irinia,

Είπαμε και ξαναείπαμε να διαβάσεις το 2ο ποστ αυτού του θρεντ, καθώς και το sticky του webmaster στις Γενικές. Δε το έχεις κάνει. Όλες σου οι απορίες και προβληματισμοί έχουν ήδη απαντηθεί. Είναι τραγικό να πρέπει ξανα και ξανά να ασχολούμαστε με αυτά που γράφεις. Μιλάς για 20-50 σκεπτόμενους χρήστες εδώ πέρα... οπότε γίνε ένας από αυτούς και διάβασε προσεκτικά.

Τα τελευταία post σου, επειδή απλά κουράζουν αντί να βοηθούν τους υπόλοιπους, σε λίγες μέρες θα διαγραφούν από εδώ. Δεν είμαστε εδώ να μιλήσουμε για τη γαλλική επανάσταση ούτε για τη δημοκρατία.

EVI
27/09/2006, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
ax ax xa xa ax re veggeli etsi opos ta grafeis mou thimiseis.....

thelo na po kati alla sas parakalo mhn me piezete na to po, ax nai piesteme ligo akoma


:lol: :beer: :wave2:


:rotflmao:



εχχμμ


εμμμμ


ειπα να μην σε πιεσω αλλα περιμενω 2 μερες τωρα


αντε πεεεεεεεες



:wave2:



πλιζζζζζ

:smokin:


:lol:

Julius
27/09/2006, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa


Φίλε Irinia είναι δύσκολο να σε διαβάσει κανείς με τον τρόπο που γράφεις

Σκόρπιες λέξεις-εκφράσεις ασύνδετες μεταξύ τους χωρίς συνοχή, είναι πολύ κουραστικό και με τα κατεβατά με τις τελείες περισσότερο ζαλίζεσαι παρά βγάζεις νόημα

:eyepop:

blueblack
27/09/2006, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Φίλε Irinia είναι δύσκολο να σε διαβάσει κανείς με τον τρόπο που γράφεις

Σκόρπιες λέξεις-εκφράσεις ασύνδετες μεταξύ τους χωρίς συνοχή, είναι πολύ κουραστικό και με τα κατεβατά με τις τελείες περισσότερο ζαλίζεσαι παρά βγάζεις νόημα

:eyepop:


ΛΥΠΑΜΑΙ..........Julius


Θά προσπαθήσω νά γράφω πιό άπλά.

SF, τό διάβασα τό κείμενο σου, ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΑΛΙΣΤΑ.
Έσύ άν θές σβήστα τά περί Γαλλικής Έπανάστασης.!!!

zireous
28/09/2006, 04:31
Φίλτατε iriniaa, εγώ κατάλαβα πάντως αυτά που γράφεις, όπως τα γράφεις, και συμφωνώ συχνά με αυτά. :D

Όσο γι'αυτά που είπα πριν, όπως ένα αγγλόφωνο φόρουμ με αρκετές εκατοντάδες χιλλιάδες ενεργά μέλη από όλο το κόσμο πρέπει να έχει κάποιους κανόνες (και συνήθως παίζει μία προειδοποίηση και μετά πχ το IP σου δεν γίνεται δεκτό για να ξαναγίνεις μέλος) έτσι έχει και το παρών. Η (όποια) δημοκρατία σε τόσο μεγάλα fora με τόσο μεγάλη συμμετοχή είναι εμφανής, αρκεί να συμφωνείς με τους όρους... Και εκεί το ισχυρότερο επιχείρημα επικρατεί -άλλα όχι πάντα, μερικές φορές ή συνεχίζεις να προσπαθείς ή τα παρατάς.

Οι κανόνες στο παρών φόρουμ είναι αρκετά χαλαροί ώστε να μας χωράνε όλους, και έχουν ελάχιστες απαιτήσεις από μας (πχ, μη σπαμάρεις ρε zireous, και μη πλακώνεσαι κάθε 5 λεπτά με οποιονδήποτε σου τη πει, δε λέει, warez; έχει βουήξει ο τόπος, εδώ σού'λαχε να τα ψάχνεις; ). Και θυμίζω ότι τα ανοιχτά fora τα διαβάζουν και παιδιά εκτός από (λέω τώρα) μπάτσους...

Το τελευταίο λέει σοβαρό λάθος που τα παιδιά (οι μοντεράτορες ντε, νορμάλ άνθρωποι είναι, όχι τίποτα γκόλεμς) έκαναν, ήταν ότι κατέκλυσαν με τόνους λογοκρισίας ένα ένδοξο μέλος που ήθελε να πουλήσει... ένα μπουκάλι λάδι.

Ας σοβαρευτούμε λιγουλάκι. :a24:

[Πως τα λέει ο πού#της, ρε λές να πάω για δήμαρχος;] :a08: :a26:

Μη κοιτάς που δε πολυσπαμάρω εγώ, βαριέμαι πια το πολύ το νετ και πάω για βόλτες, αλλιώς θα ήμουνα συνέχεια στο σωστό μέρος (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28881). :D

afrotwin
14/10/2007, 16:29
ego 8a po to eksis
to forum ine mia kinonia ke stis kinonies ite mas aresi ite oxi periexonte ta panta
opios den ine arketa eksipnos na to katalavi
as simvoulefti idikous na tou to eksigisoun

apoklismoi ke enoxopipoisis se mia kinonia dimiourgoun aka8arsies
ke prepi o ka8e enas na gefti tis aka8arsies pou dimiourgi

ego adiaforo gia to pios plironi to domain i oti dipote alo
an adinati na diaxiristi to sistima as to dosi se kapion pou mpori

apo tin ali kanena ksafragko ampeli den prodevi gia afto kalo ine na vre8oun ekina ta oria pou omos den 8a prosvaloun prosopikotites ke idiosigkrasies atomon se diaforetiko epipedo ke nootropia apo emas

ine diskoli doulia xriazete atoma me poli gnosi gia na gini kati tetio
as vre8i to katalilo atomo na to xiristi

kalo ine oloi na sevomaste alilous ke diaforetikotites se ka8e periptosi katef8insi ke katastasi


ke min akouo kouventes pou 8imizoun diktatorika manifesta

ke an 8eloun apantes na alaksoun kati se afton ton kosmo as pidiksoun se kana kiada ke min mas prizoun ta mesa anaparagogis:lol:

Θάνος
14/10/2007, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego 8a po to eksis
to forum ine mia kinonia ke stis kinonies ite mas aresi ite oxi periexonte ta panta
opios den ine arketa eksipnos na to katalavi
as simvoulefti idikous na tou to eksigisoun

apoklismoi ke enoxopipoisis se mia kinonia dimiourgoun aka8arsies
ke prepi o ka8e enas na gefti tis aka8arsies pou dimiourgi

ego adiaforo gia to pios plironi to domain i oti dipote alo
an adinati na diaxiristi to sistima as to dosi se kapion pou mpori

apo tin ali kanena ksafragko ampeli den prodevi gia afto kalo ine na vre8oun ekina ta oria pou omos den 8a prosvaloun prosopikotites ke idiosigkrasies atomon se diaforetiko epipedo ke nootropia apo emas

ine diskoli doulia xriazete atoma me poli gnosi gia na gini kati tetio
as vre8i to katalilo atomo na to xiristi

kalo ine oloi na sevomaste alilous ke diaforetikotites se ka8e periptosi katef8insi ke katastasi


ke min akouo kouventes pou 8imizoun diktatorika manifesta

ke an 8eloun apantes na alaksoun kati se afton ton kosmo as pidiksoun se kana kiada ke min mas prizoun ta mesa anaparagogis:lol:

Κρίνεις το συγκεκριμένο forum από την παρούσα προβληματική του κατάσταση και όχι από αυτό που ήταν ή θα έπρεπε να είναι. Επικεντρώνεσαι στα πρόσωπα, αλλά ένα forum δεν δημιουργείται για να φέρει τους ανθρώπους πιο κοντά ή να βγάλουν τα κρυμμένα τους εσώψυχα.

Προφανώς λοιπόν σου διαφεύγει μία μικρή αλλά σημαντική λεπτομέρεια... Το συγκεκριμένο forum δεν είναι αυτή η γενική και αόριστη κοινωνία που λες... Είναι ένας δικτυακός χώρος προσανατολισμένος προς το χώρο της μοτοσυκλέτας. Πρώτος στόχος του είναι η δυναμική ενημέρωση του κόσμου της μοτοσυκλέτας μέσω της καθημερινής επικοινωνίας των μελών του. Συναφή παρελκόμενα στο βαθμό της λογικής είναι καλοδεχούμενα, αλλά όχι αυτοσκοπός.

Από κει και πέρα λοιπόν πιστεύω ότι κάνεις πολύ λάθος και έχεις χάσει την πραγματική ουσία των forums αν πιστεύεις ότι βοηθούν το σκοπό της ενημέρωσης topics όπως:

- ποδοσφαιροδιαμάχες
- λογοτεχνία/ποίηση/στίχοι/νταλκάδες
- σινεμά
- κοινωνικοπολιτικοθρησκευτικές διαμάχες
- εν γένει μπινελίκια/γαμοσταυρίδια
- αόριστη μπουρδολογία χωρίς περιεχόμενο
- φλυαρία με στόχο την αυτοπροβολή
- πρόβατα/χαζά αυτοσχέδια ανέκδοτα
- άσχετος χαβαλές

και όοοολα όσα ανούσια floodάρουν καθημερινά τις σελίδες του μοτο στέλνοντας στη χωματερή τα λιγοστά πλέον αξιόλογα ποστ με χρήσιμες πληροφορίες.

Εν πάσει περιπτώσει όμως... εμένα πια δεν με χαλάει η εξέλιξη αυτή. Απλά με στεναχωρεί που ένα domain τόσο πιασάρικο που θα μπορούσε να προσφέρει πολλά στην ενημέρωση, έχει καταλήξει σε cosmopolitan-branch χωρίς ουσία.

Για όλα τα παραπάνω υπάρχουν ανάλογα forums. Για τη μοτοσυκλέτα όμως, η εξέλιξη αυτή του moto είναι απώλεια.

gcrook
14/10/2007, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος


Εν πάσει περιπτώσει όμως... εμένα πια δεν με χαλάει η εξέλιξη αυτή. Απλά με στεναχωρεί που ένα domain τόσο πιασάρικο που θα μπορούσε να προσφέρει πολλά στην ενημέρωση, έχει καταλήξει σε cosmopolitan-branch χωρίς ουσία.


Επειδη ειναι πραγματικο τοσο πιασαρικο οσο λες, αυτο ειναι που ευθυνεται κατα ενα μεγαλο ποσοστο για το γεγονος οτι μπαινει καθημερινα τοσος κοσμος και συμμετεχει.
Και αυτη η πολυκοσμια οσο να'ναι, εχει δημιουργησει την παρουσα κατασταση,(ισως και καταντια για καποιους) .
Απο την αλλη το φορουμ δεν ειναι απροσωπο, και καλως η κακως, παρα πολλα μελη του γνωριζονται πολυ καλα μεταξυ τους,με αμεσο επακολουθο στον τροπο συμμετοχης και γραφης του καθ'ενος,και στις σχεσεις των μελων εντος του φορουμ.
Ειναι και η φυση του φορουμ τετοια, που αφηνει τα μελη του να κριθουν με βαση αλλα πραγματα, περαν της τεχνικης η οποιασδηποτε αλλης καταρτισης τους.
Γιατι αλλο να πεταξω 2 σαχλαμαρες σε ενα κομπιουτεραδικο φορουμ και αλλο να μπω στα τρακντεις και να γραψω φερ'ειπειν οτι εγω στριβω "πετωντας" αγκωνα.

Το μοτο εξακολουθει να ειναι ενα πραγματικο πολυ καλο ενημερωτικο σαιτ οσο το σκαλιζεις.
Εχει κατηγοριες στις οποιες ανθρωποι σπαταλουν πολυ χρονο καθημερινα,και γραφουν πραγματα τα οποια πραγματικα αξιζει να τα διαβασεις.
Απλα τα πραγματικα διαμαντια ειναι θαμμενα πλεον μεσα στις κοπριες,και ειναι δυσκολο να τα εντοπισεις.

Θάνος
14/10/2007, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Επειδη ειναι πραγματικο τοσο πιασαρικο οσο λες, αυτο ειναι που ευθυνεται κατα ενα μεγαλο ποσοστο για το γεγονος οτι μπαινει καθημερινα τοσος κοσμος και συμμετεχει.
Και αυτη η πολυκοσμια οσο να'ναι, εχει δημιουργησει την παρουσα κατασταση,(ισως και καταντια για καποιους) .
Απο την αλλη το φορουμ δεν ειναι απροσωπο, και καλως η κακως, παρα πολλα μελη του γνωριζονται πολυ καλα μεταξυ τους,με αμεσο επακολουθο στον τροπο συμμετοχης και γραφης του καθ'ενος,και στις σχεσεις των μελων εντος του φορουμ.
Ειναι και η φυση του φορουμ τετοια, που αφηνει τα μελη του να κριθουν με βαση αλλα πραγματα, περαν της τεχνικης η οποιασδηποτε αλλης καταρτισης τους.
Γιατι αλλο να πεταξω 2 σαχλαμαρες σε ενα κομπιουτεραδικο φορουμ και αλλο να μπω στα τρακντεις και να γραψω φερ'ειπειν οτι εγω στριβω "πετωντας" αγκωνα.

Το μοτο εξακολουθει να ειναι ενα πραγματικο πολυ καλο ενημερωτικο σαιτ οσο το σκαλιζεις.
Εχει κατηγοριες στις οποιες ανθρωποι σπαταλουν πολυ χρονο καθημερινα,και γραφουν πραγματα τα οποια πραγματικα αξιζει να τα διαβασεις.
Απλα τα πραγματικα διαμαντια ειναι θαμμενα πλεον μεσα στις κοπριες,και ειναι δυσκολο να τα εντοπισεις.

Σωστά είναι όσα λες. Φυσικά και θα γνωριστεί ο κόσμος μεταξύ του και θ'αποκτήσει προσωπικό χαρακτήρα το φόρουμ. Εννοείται ότι κανείς δεν θέλει να μπαίνουμε σαν τα ζόμπι και να γράφουμε μόνο για trackdays και μπουζοκαλώδια. Γι'αυτό και το moto είναι ίσως το πιο "ζεστό" από άλλα fora. Πρέπει όμως πάντα να φροντίζουμε ώστε να μην χάνεται η ουσία και ο αρχικός στόχος ενός φόρουμ που πιστεύω ότι πρέπει να είναι πάντα η ενημέρωση. Γι'αυτό και όταν άρχισε να μπαίνει κόσμος κατά συρροή, θα έπρεπε να αναθεωρηθούνε ορισμένες αρχικές θέσεις και να μπούνε κάποια όρια ώστε να τραβηχτεί η λεπτή γραμμή που χωρίζει την ουσία, από την ακατάσχετη σαβούρα.

Πλέον έχουμε φτάσει στο σημείο μία μεγάλη και αρκετά υπολογίσιμη μερίδα των μελών του moto που ολοένα και αυξάνεται, να γράφεται μέλος μόνο για το χαβαλέ και το κλίμα, χωρίς να έχει οποιαδήποτα άλλη σχέση με το αντικείμενο. Φτάσαμε πια να διαφυλάσσουμε ως κόρη οφθαλμού το κλίμα και την "ελευθερία" του φόρουμ, αδιαφορώντας για όλα τα υπόλοιπα και κυρίως για την ουσία.

Αν τώρα ο κόσμος θέλει απλά να περνάει καλά και οι ιδιοκτήτες του domain θέλουν να το διαθέτουν για το σκοπό αυτό, τότε δεν υπάρχει λόγος για συζήτηση. Αυτή είναι η δική μου σκοπιά.

Παρεμπιπτόντως... όσες φορές προσπάθησα είτε με search (που δεν δουλεύει καλά) είτε με page down να βρω κάτι στο φόρουμ, τις περισσότερες φορές απέτυχα. Ό,τι προλάβω να δω στις πρώτες σελίδες και μετά το σκοτάδι...

ktmboy
15/10/2007, 02:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Κρίνεις το συγκεκριμένο forum από την παρούσα προβληματική του κατάσταση και όχι από αυτό που ήταν ή θα έπρεπε να είναι. Επικεντρώνεσαι στα πρόσωπα, αλλά ένα forum δεν δημιουργείται για να φέρει τους ανθρώπους πιο κοντά ή να βγάλουν τα κρυμμένα τους εσώψυχα.

Προφανώς λοιπόν σου διαφεύγει μία μικρή αλλά σημαντική λεπτομέρεια... Το συγκεκριμένο forum δεν είναι αυτή η γενική και αόριστη κοινωνία που λες... Είναι ένας δικτυακός χώρος προσανατολισμένος προς το χώρο της μοτοσυκλέτας. Πρώτος στόχος του είναι η δυναμική ενημέρωση του κόσμου της μοτοσυκλέτας μέσω της καθημερινής επικοινωνίας των μελών του. Συναφή παρελκόμενα στο βαθμό της λογικής είναι καλοδεχούμενα, αλλά όχι αυτοσκοπός.

Από κει και πέρα λοιπόν πιστεύω ότι κάνεις πολύ λάθος και έχεις χάσει την πραγματική ουσία των forums αν πιστεύεις ότι βοηθούν το σκοπό της ενημέρωσης topics όπως:

- ποδοσφαιροδιαμάχες
- λογοτεχνία/ποίηση/στίχοι/νταλκάδες
- σινεμά
- κοινωνικοπολιτικοθρησκευτικές διαμάχες
- εν γένει μπινελίκια/γαμοσταυρίδια
- αόριστη μπουρδολογία χωρίς περιεχόμενο
- φλυαρία με στόχο την αυτοπροβολή
- πρόβατα/χαζά αυτοσχέδια ανέκδοτα
- άσχετος χαβαλές

και όοοολα όσα ανούσια floodάρουν καθημερινά τις σελίδες του μοτο στέλνοντας στη χωματερή τα λιγοστά πλέον αξιόλογα ποστ με χρήσιμες πληροφορίες.

Εν πάσει περιπτώσει όμως... εμένα πια δεν με χαλάει η εξέλιξη αυτή. Απλά με στεναχωρεί που ένα domain τόσο πιασάρικο που θα μπορούσε να προσφέρει πολλά στην ενημέρωση, έχει καταλήξει σε cosmopolitan-branch χωρίς ουσία.

Για όλα τα παραπάνω υπάρχουν ανάλογα forums. Για τη μοτοσυκλέτα όμως, η εξέλιξη αυτή του moto είναι απώλεια.

exeis dikio!

mpou
15/10/2007, 11:07
Εχω κανενα μηνα εδω μεσα. Φυσικα και μπηκα λογω του ονοματος του.

Οσο παει ομως, μπαινω και πιο λιγο, αφου ο χρονος που χρειαζεται για να "βρω" θεματα που εχουν να κανουν με την φυση του forum, ολο και αυξανεται, και ο "ελευθερος" χρονος μου συνεχεια λιγοστευει.
Παλι καλα που υπαρχουν και οι κατηγοριες, ετσι, μπορεις να αφιερωσεις λιγη ωρα στην οποια το 90% των θεματων που συναντας ειναι "χρησιμα" πραγματακια. Φυσικα χανεις καποια πραγματα (σε αλλες κατηγοριες), αλλα ειναι θεμα "value for money", ή "value for time"

EVI
16/10/2007, 00:48
δε μπορω να καταλαβω για ποιο λογο γινετε ολο αυτο

SF
16/10/2007, 10:36
Ποιό είναι το όλο αυτό;;

byron
16/10/2007, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Πλέον έχουμε φτάσει στο σημείο μία μεγάλη και αρκετά υπολογίσιμη μερίδα των μελών του moto που ολοένα και αυξάνεται, να γράφεται μέλος μόνο για το χαβαλέ και το κλίμα, χωρίς να έχει οποιαδήποτα άλλη σχέση με το αντικείμενο. Φτάσαμε πια να διαφυλάσσουμε ως κόρη οφθαλμού το κλίμα και την "ελευθερία" του φόρουμ, αδιαφορώντας για όλα τα υπόλοιπα και κυρίως για την ουσία.


Ακριβώς αυτό. Η μοτοσυκλέττα θεωρήται σχεδόν υποκατηγορία του φόρουμ.

sniper
16/10/2007, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ακριβώς αυτό. Η μοτοσυκλέττα θεωρήται σχεδόν υποκατηγορία του φόρουμ.

Εδώ φιλαράκι δεν μιλάμε για μηχανάκια.....

Άντε παραπέρα.....

Ας μιλήσουμε για την μοναξιά της πράσινης υπερέντασης του αφρικανικού λαγού... :lol:

idi
16/10/2007, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Ας μιλήσουμε για την μοναξιά της πράσινης υπερέντασης του αφρικανικού λαγού... :lol:

gay post alert!!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
16/10/2007, 13:25
λυπάμαι πραγματικά όταν βλέπω τέτοιες απόψεις απομόνωσης..

Δηλαδή το MOTO.GR είναι μόνο για αναβάτες μηχανής και τις δικές τους απόψεις και απορίες;
Και μετά αναρρωτιόμαστε γιατί η μοτοσυκλέτα , οι αναβάτες τους και η δική τους άποψη είναι στο "περιθώριο";

Προσωπικά δεν έχω μηχανή εδώ και 6 μήνες, και για να είμαι ειλικρινής, απόψεις και απορίες χωρίς "μούσα" (βλ. μηχανή) δέν είναι και πολύ εύκολο να έχω. Με αυτό το σκεπτικό πρέπει να σταματήσω να γράφω στο forum με μερικά ή και πολλά άτομα που έχω κάνει ενα "ηλεκτρονικό δεσμό φιλίας;" (ΟΧΙ ΡΕ ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ GAY ALERT POST :D :D ).

Αποδέχομαι και εν μέρει συμμερίζομαι την άποψη αρκετών οτι το συγκεκριμένο forum , παρουσιάζει μια κάμψη σε θέματα μοτοσυκλετιστικά;... Ε ΚΑΙ;... αυτό μειώνει την αξία του; ή μήπως το επίπεδο του επειδή παρουσιάζει άλλα θέματα;

Με αυτό το σκεπτικό το ακατανόητο και ακατάσχετο spam και στοιχομυθίες που βλέπουμε στα 7 μυνήματα απο τα 10 , θα έπρεπε να σβύνονται ΑΜΕΣΑ για να το κρατήσουν οι ιθύνοντες σε ενα επίπεδο "elite".

Και για ΄μηχανές θα μιλήσουμε, και για γκόμενες, και για συνταγές μαγειρικής και για τα στραβά και ανάποδα μέσα απο καθημερινές ιστορίες σε γενικό και τεχνικό επίπεδο. Για αυτό έξυπνα οι δημιουργοί έκαναν τις παραπάνω κατηγορίες και μετά τις διαμάχες για να έχουμε και τον τόπο και χώρο να ξεσπάμε και να φιλονικούμε σε πολιτισμένο επίπεδο.

Το forum είναι μια μικρή κοινωνία ιδιωτικού δικαίου αλλά με άδεια προς δημόσια χρήση. Αντλεί κόσμο απο παντού και είναι αναμενόμενο μετά απο 20.000 μέλη , κάποιοι να μην είναι ούτε τζιμάνια αναβάτες , ούτε να έχουν κοινά ενδιαφέροντα με όλους. Αλλά με τόσες κατηγορίες είναι δυνατόν να βρούν σημείο επαφής με αναβάτες μηχανών , "συνάδερφους αναβάτες" που είναι και αυτοί μέρος της κοινωνίας και μοιράζονται τις ίδιες ανησυχίες ... άρα δεν είναι "περιθωριακοί" παλαβοί με μαλιά, ακράνωτοι και ξετάπωτες εξατμίσεις. Είναι επαγγελματίες, καθημερινοί άνθρωποι με πολλά ενδιαφέροντα και κοινό πάθος το δίτροχο. Αλλά ακόμα και αν δεν έχουν κοινό πάθος το δίτροχο , μπορεί να μπουν στο ίδιο μήκος κύμματος με τους αναβάτες που θα δούν στον δρόμο...

Με εκείνους που θα έχουν ενα MOTO.GR αυτοκόλητο στο πλάι του τεπόζιτου και όταν θα τους δούν εκείνοι με το Ι.Χ. θα τους χαιρετήσουν , γιατί μπορεί να είναι ο φίλος SF, Iriniaa, Θάνος, Julius (χαθήκαμε ρεμάλι!)... , idi , Evi κτλ... και θα τους δώσουν δρόμο ή θα τους προσέξουν όταν συναντηθούν στους δρόμους που κινούμαστε όλοι....


Μην αυτοπεριοριζόμαστε μόνοι μας. Το ΜΟΤΟ.GR το γνώρισα απο πολύ παλιά και μου αρέσει ακόμα και τώρα που όλα τα άλλα forums αργοπεθαίνουν (δείτε τα παρακαλώ) και το μόνο που αντλεί νέο αίμα είναι αυτό εδώ και συντηρεί τον όρο οτι η μηχανή δεν είναι "κατηγοριοποίηση μοντέλων και αναβατών" αλλά ενα μέσο που υπάρχει στην κοινωνία και εκφράζει πολλούς ανθρώπους.

Gandalf

EVI
16/10/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ποιό είναι το όλο αυτό;;

αυτο ντε

SF
16/10/2007, 14:22
Ααα. Ε, τότε είναι αυτό!

bartlal
16/10/2007, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ααα. Ε, τότε είναι αυτό!

:a27:


:a27:


:a27:














:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

SF
16/10/2007, 14:25
Τι λε ρε μπαρτ!!!!!!!!!!! Εγώ έχουμε πιάσει συζήτηση με ουσία, δε το βλέπεις ρε κάγκουρα, μοδ φασίστα κυβερνομπάτσε;;;
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

bartlal
16/10/2007, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Τι λε ρε μπαρτ!!!!!!!!!!! Εγώ έχουμε πιάσει συζήτηση με ουσία, δε το βλέπεις ρε κάγκουρα, μοδ φασίστα κυβερνομπάτσε;;;
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

ολα ΟΚ με τα: μοδ, φασιστα, κυβερνομπατσε, αλλα αυτο το καγκουρα επρεπε να μου το θυμισεις? :sad:


σορυ, συνεχιστε την συζητηΚΣη σας, δεν ειχα πιασει το βαθυτερο νοημα της μενεξεδενιας υφης συζητηση σας, μιας και δεν μπορουσα να το εξετασω υπο το φως των χειροποιητων κερινων μπλαβιων κεριων.... :sad:

EVI
16/10/2007, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Τι λε ρε μπαρτ!!!!!!!!!!! Εγώ έχουμε πιάσει συζήτηση με ουσία, δε το βλέπεις ρε κάγκουρα, μοδ φασίστα κυβερνομπάτσε;;;
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

ετσι ετσι ακριβως


αφου εχουν γραφτει -30459349068-346 ποστ με το θεμα αυτο το οποιο ξαναβγηκε στην επιφανεια και εσυ ρωτας ποιο ειναι <<ολο αυτο>> μονο σοβαρη απαντηση θα λαβεις

EVI
16/10/2007, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ολα ΟΚ με τα: μοδ, φασιστα, κυβερνομπατσε, αλλα αυτο το καγκουρα επρεπε να μου το θυμισεις? :sad:


σορυ, συνεχιστε την συζητηΚΣη σας, δεν ειχα πιασει το βαθυτερο νοημα της μενεξεδενιας υφης συζητηση σας, μιας και δεν μπορουσα να το εξετασω υπο το φως των χειροποιητων κερινων μπλαβιων κεριων.... :sad:



ελα νιμπους βγες εξω σε καταλαβα :p :p :p

SF
16/10/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ετσι ετσι ακριβως


αφου εχουν γραφτει -30459349068-346 ποστ με το θεμα αυτο το οποιο ξαναβγηκε στην επιφανεια και εσυ ρωτας ποιο ειναι <<ολο αυτο>> μονο σοβαρη απαντηση θα λαβεις


EVI FOR PRESIDENT

EVI FOR GENERAL MOD

:beer:

EVI
16/10/2007, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
EVI FOR PRESIDENT

EVI FOR GENERAL MOD

:beer:


:a08: :a08: :a08:

bartlal
16/10/2007, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ελα νιμπους βγες εξω σε καταλαβα :p :p :p

:nono: :nono: :nono: i am not nimbush.

πατα και εσυ το "η κλικα μου" στην υπογραφη μου και βρες και αυτην.


:smokin:

EVI
16/10/2007, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:nono: :nono: :nono: i am not nimbush.

πατα και εσυ το "η κλικα μου" στην υπογραφη μου και βρες και αυτην.


:smokin:


:bigcry: :bigcry: :rotflmao: το εχω δει


και τωρα που το θυμηθηκα και εμενα μου εχετε σβησει ποστ και καθολου δε μου αρεσει και το χειροτερο ειναι οτι δε ξερω ποια ποστ μου εχουν σβηστει :bawl: :bawl: :mad: :alien:


και τωρα θα σβηστουν και αυτα εδω :bawl: :sad:


:lol:

Θάνος
16/10/2007, 14:40
Μάλιστα... πάει κι αυτό το ποστ.

θέλεις να γίνεις και γενικός mod εσύ... ο από πάνω...

675
16/10/2007, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:nono: :nono: :nono: i am not nimbush.

πατα και εσυ το "η κλικα μου" στην υπογραφη μου και βρες και αυτην.


:smokin:

παιδια τον ανακαλυψα!!!

ειναι και αυτος στη φωτο με την κλικα του!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


108818

SF
16/10/2007, 14:41
Τωρα δε σβήνεται ΤΙΠΟΤΑ evi! Όλα αυτά τα ηλίθια ποστ θα μένουυυυυυυυυυυυυυννννν!

Π.χ. θα γράφει κάτι σοβαρό και συγκροτημένο ο Θάνος από πάνω (με σύνταξη και ορθογραφία μάλιστα), θα γράφετε εσείς κι εμείς από κάτω 5 (ή 1035) μαλακίες... ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΝΟΥΝ! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
:wacko:

Θάνος
16/10/2007, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Τωρα δε σβήνεται ΤΙΠΟΤΑ! Όλα αυτά τα ηλίθια ποστ θα μένουυυυυυυυυυυυυυννννν!

Π.χ. θα γράφει κάτι σοβαρό και συγκροτημένο ο Θάνος από πάνω (με σύνταξη και ορθογραφία μάλιστα), θα γράφετε εσείς κι εμείς από κάτω 5 (ή 1035) μαλακίες... ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΝΟΥΝ! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
:wacko:

Κάτσε να δεις κάπου είχα το τηλέφωνο εκείνου του άραβα...

SF
16/10/2007, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Κάτσε να δεις κάπου είχα το τηλέφωνο εκείνου του άραβα...

Όχι ρε Θάνε, δε χρειάζεται. Έχω ακόμα βύσματα στο αδμινιστρέισιον :D:D:D:D
Ή που θα βάλουμε EVI γενικό μοδ, ή που θα τον ρίξουμε τον σέρβερ...

EVI
16/10/2007, 14:54
δε μου λες ρε ες εφ να σου πω κατι

σπαμαρα εγω?εσυ δεν μου απαντησες με χαζομαρες? με τον μπαρτ δε σπαμαρες? εσυ εισαι καλυτερος απο μενα που ΄΄περιπαιζεις'' εδω μεσα????


θανο εγω μοντ δε δηλωσα παρεξηγησης και παντα ημουν υπερ των μοντερειτορ οταν γινοντουσαν διαφορα εδω μεσα διοτι εδω μοντ ηταν ο idi και στο καβασακι και ξερω τι δουλεια εχει και ειμαι υπερ στο να τακτοποιουντε με το καλυτερο δυνατο τροπο τα ποστ στο χωρο του φορουμ.

απο κει και περα ΕΣ ΕΦ μαζεψου λιγο γιατι να ''περιπαιζω'' ξερω και εγω αλλα δε το κανω εχω καλυτερα πραγματα να ασχοληθω


και επισεις δεν ηξερα οτι εφυγες εσυ και κατερευσε το μοτο που δε θα βρεθει κανεις να κανει τη δουλεια σου


αυταπατες εχεις το ποστακι θα καθαριστει οπως ολα τα αλλα δε βαρεσαν δυαλιση :wave2:

Cpt. Haddock
16/10/2007, 14:55
:a014:

at last we have some business... :D

sniper
16/10/2007, 15:00
Μόνο εκείνον τον ανόητο τον sniper να μην κάνετε γενικό....

Κάντε τον Admin :lol:

EVI
16/10/2007, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a014:

at last we have some business... :D

ναι σωστα ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΕΣ ΕΦ ΓΙΓΑΝΤΑ ΠΟΥ ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΟΣΤ ΕΙΝΑΙ ΜΝΗΜΕΙΑ ΣΤΟΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙς ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ και να δω ποσο μαλακας ειμαι που την ελεγα στον αφτερ .................και αυτος εχασε το ΔΙΚΙΟ του τελικα

αντε καντο και αυτο μια διαμαχη απο μια απορια (που δηλωνε δυσαρεσκεια ) βρεθηκες εσυ να το κανεις ετσι


θανο μην επιτιθεσε σε συγκεκριμενουνς ανθρωπους


αυτα

:ninja:

Θάνος
16/10/2007, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
θανο εγω μοντ δε δηλωσα παρεξηγησης και παντα ημουν υπερ των μοντερειτορ οταν γινοντουσαν διαφορα εδω μεσα διοτι εδω μοντ ηταν ο idi και στο καβασακι και ξερω τι δουλεια εχει και ειμαι υπερ στο να τακτοποιουντε με το καλυτερο δυνατο τροπο τα ποστ στο χωρο του φορουμ.

Ω μα πρόκειταί περί παρεξηγήσεως...; είσαι Ο από πάνω..; :rolleyes:

Τον άλλον εννοούσα... το καρτούν..

SF
16/10/2007, 15:03
Έτσι έτσι να μαζευόμαστε όλοι οι σπαμερς!! Γουσταρω!

Ρε εβι, τώρα τι, μου εβαλες τις φωνές; Να μαζευτώ αλλιώς τι; :bawl:

Έχεις καλύτερα πράγματα ασχοληθείς; Δλδ 8 ποστ τη μερα και κανένα χρήσιμο γίνονται από μόνα τους; Σε αυτό το θρεντ π.χ. ποιό ακριβώς από τα ποστ σου έχει εστω και ελάχιστο νόημα;

Kαι ποιός είπε οτι κατέρρευσε μοτο; (Εκτός απο σενα) Το θρεντ θα μείνει εδώ που είναι, εφόσον δε μπουν τίποτα τσόντες ή χριστοπαναγίες... Κι εσύ θα κάθεσαι τώρα στο πληκτρολόγιο σε αναμμένα κάρβουνα για να συνεχίσεις αυτό το flame!

as if anyone cares δηλαδη!


PS. Pac10 γύρνα το σε πατατάκια. Η εβι θα............ απαντήσει!

EVI
16/10/2007, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Έτσι έτσι να μαζευόμαστε όλοι οι σπαμερς!! Γουσταρω!

Ρε εβι, τώρα τι, μου εβαλες τις φωνές; Να μαζευτώ αλλιώς τι; :bawl:

Έχεις καλύτερα πράγματα ασχοληθείς; Δλδ 8 ποστ τη μερα και κανένα χρήσιμο γίνονται από μόνα τους; Σε αυτό το θρεντ π.χ. ποιό ακριβώς από τα ποστ σου έχει εστω και ελάχιστο νόημα;

Kαι ποιός είπε οτι κατέρρευσε μοτο; (Εκτός απο σενα) Το θρεντ θα μείνει εδώ που είναι, εφόσον δε μπουν τίποτα τσόντες ή χριστοπαναγίες... Κι εσύ θα κάθεσαι τώρα στο πληκτρολόγιο σε αναμμένα κάρβουνα για να συνεχίσεις αυτό το flame!

as if anyone cares δηλαδη!


PS. Pac10 γύρνα το σε πατατάκια. Η εβι θα............ απαντήσει!


μαλιστα ΚΑΙ ΕΓΩ γραφω αχρηστα ποστ\

ΜΟΝΟ εσυ γραφεις ΠΑΝΤΑ σχετικα ποστ μαιστα μαιστα


συγγνωμη δε θα το ξανακανω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μαλιστα θα ενημερωσω ΟΛΟ το φορουμ να μην τολμα να ποσταρει ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΕΣΥ

μου εκανες τα μουτρα κρεας με την απαντηση σου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


καλη ζωη
:wave2:

EVI
16/10/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Ω μα πρόκειταί περί παρεξηγήσεως...; είσαι Ο από πάνω..; :rolleyes:

Τον άλλον εννοούσα... το καρτούν..


συγγνωμη :beer:

Θάνος
16/10/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
καλη ζωη
:wave2:

:rotflmao:

EVI
16/10/2007, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
:rotflmao:

σαρεσε?η βαντα το ειχε γραψει καποτε και το δανειστικα :wave2:

συγγνωμη βαντα αλλα ηταν καλο (σοβαρολογω) γιατι ειναι και σοβαρο και αστειο μαζι και καθολου παρεξηγησιμο :wave2:

SF
16/10/2007, 15:12
Και δυο αβγά μάτια παρακαλώ!

Και μια κοκακόλα και πατάτες στο τέεεεεεσσεραααααααααααα

Θάνος
16/10/2007, 15:13
Για να επανέλθουμε στο θέμα, έχω μία πρόταση για το φόρουμ που θα μειώσει δραματικά το σπαμ.

Δημιουργία spam-area (σιγά το νέο).

Απενεργοποίηση όλων των emoticons σε όλες τις άλλες κατηγορίες!

Καλή ζωή! :wave2::lol:

sniper
16/10/2007, 15:14
Θα σας παρακαλούσα να μην σπαμμάρετε.....






























































:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

makis206
16/10/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Και δυο αβγά μάτια παρακαλώ!
Και μια κοκακόλα και πατάτες στο τέεεεεεσσεραααααααααααα

Είπα εγώ κοκακόλα ;:confused:

EVI
16/10/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Για να επανέλθουμε στο θέμα, έχω μία πρόταση για το φόρουμ που θα μειώσει δραματικά το σπαμ.

Δημιουργία spam-area (σιγά το νέο).

Απενεργοποίηση όλων των emoticons σε όλες τις άλλες κατηγορίες!

Καλή ζωή! :wave2::lol:



+100000 το καλυτεροτερο που εχω ακουσει!!!!!!!

gcrook
16/10/2007, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
σαρεσε?η βαντα το ειχε γραψει καποτε και το δανειστικα :wave2:

συγγνωμη βαντα αλλα ηταν καλο (σοβαρολογω) γιατι ειναι και σοβαρο και αστειο μαζι και καθολου παρεξηγησιμο :wave2:

Αρκει τωρα να συμφωνησει και η Vanda με τη EVI και να εχουμε καποιο παραδοξο στην συμπαντικη συνοχη με σκοτεινους ουρανους, μαυρες τρυπες, και τα συναφη:rotflmao: :bigcry:

Cpt. Haddock
16/10/2007, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Δημιουργία spam-area (σιγά το νέο).

+955



Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Απενεργοποίηση όλων των emoticons σε όλες τις άλλες κατηγορίες!

-955


:lol:

Θάνος
16/10/2007, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
+955




-955


:lol:

:a27: :D :smokin:

VANDA
16/10/2007, 15:28
Κάτσε να δανειστώ κι εγώ κάτι της Εύης να μπω στην κουβέντα.

EVI, καλά τα είπε ο SF.. ΕΣΥ δεν κατάλαβες! :lol:


ή κάτι τέτοιο.. τέλος πάντων. Η τέτοιο. Δε θυμάμαι τι πήγαινα να πω. Καταλάβατε;
Φιλικά πάντα. :wave2:


Ντάξει, θα με παίξετε;

sniper
16/10/2007, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
...

Καλή ζωή! :wave2::lol:


Είχα παλιά μια "φίλη" Ζωή.... Αποδείχτηκε μεγάλη πουτ@να τελικά.... :lol: :lol: :lol:

SF
16/10/2007, 15:47
:a6: παλιοσπαμερ κι εσυ! (μηχανή οδηγούσε; )

sniper
16/10/2007, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
:a6: παλιοσπαμερ κι εσυ! (μηχανή οδηγούσε; )


ΟΧι ρε.... Ζωή την λέγανε... Όχι Κυριάκο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

byron
16/10/2007, 15:52
Sorry ρε πρώην και νυν μοδίστρες. Τι ακριβώς κάνετε ;;;; :confused:

SF
16/10/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Sorry ρε πρώην και νυν μοδίστρες. Τι ακριβώς κάνετε ;;;; :confused:

Απολαμβάνουμε τα δικαιώματα του κανονικού χρήστη! ;)

Nostra
16/10/2007, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Sorry ρε πρώην και νυν μοδίστρες. Τι ακριβώς κάνετε ;;;; :confused:

πρωτεϊνοψεκασμό...

:smokin::lol: :lol: :lol:

Lupo
16/10/2007, 15:58
Ρε 'σεις:eyepop:

Του spamming γίνετε εδώ μέσα!:eyepop:





Τι ωραία που είναι η ζωή του απλού χρήστη, ε κύριοι?
:lol: :lol: :lol:


:beer:

byron
16/10/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Απολαμβάνουμε τα δικαιώματα του κανονικού χρήστη! ;)

Δλδ επειδή πέταξε η καλόγρια τα ράσσα, πρέπει να γίνει π@υτάνα (εδώ μέσα) ;

SF
16/10/2007, 16:00
Έλα ρε μπάϋρον... μπες στο κλίμα! Μη χαλιέσαι ;)

sniper
16/10/2007, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δλδ επειδή πέταξε η καλόγρια τα ράσσα, πρέπει να γίνει π@υτάνα (εδώ μέσα) ;

Καλόγεροι, κωλόγεροι.... όπως θες.... όχι και καλόγρια! :lol: :lol:

(πουτ@να είπαμε ήταν η Ζωή :lol: )

bartlal
16/10/2007, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δλδ επειδή πέταξε η καλόγρια τα ράσσα, πρέπει να γίνει π@υτάνα (εδώ μέσα) ;

"Μια καλόγρια κάνει ωτοστόπ. Σταματάει μια Ferrari με
οδηγό μια γυναικάρα και την παίρνει μαζί.
- Ωραίο φουστάνι !!! ακριβό ; ρωτάει η καλόγρια.
- Ααα αυτό .... μια πίπα.
- Ωραίο το δαχτυλίδι σου !!! Πόσο κάνει;
- Εεεε ...... ένα στα όρθια.
- Ferrari ε !!!
- Ναι, μια παρτούζα στα εμιράτα.
Φτάνουν στο μοναστήρι, η καλόγρια ευχαριστεί και
χτυπάει το κουδούνι.
Ανοίγει ο ηγούμενος.
- Καλημέρα μωρό μου.
- Α να χαθείς βρε, εσύ και τα λουκούμια σου !!! "




:blush:

marulis
16/10/2007, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Απολαμβάνουμε τα δικαιώματα του κανονικού χρήστη! ;) εεεεεεετσι:look:

byron
16/10/2007, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Έλα ρε μπάϋρον... μπες στο κλίμα! Μη χαλιέσαι ;)

Δεν χαλιέμαι ρε φίλε.

Απλά περιμένω ποιό ποιοτικό spam από καταπιεσμένους χρήστες :lol:

SF
16/10/2007, 16:23
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κάτσε ρε φίλε... πρώτη μέρα είναι ακόμα!
:smokin:

sniper
16/10/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δεν χαλιέμαι ρε φίλε.

Απλά περιμένω ποιό ποιοτικό spam από καταπιεσμένους χρήστες :lol:


προς το παρόν διαβάζουμε.... με τον καιρό θα βελτθιωθεί το σπαμ....

Πάμε και σε σχετικό σχολείο!


108839

Cpt. Haddock
16/10/2007, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πάμε και σε σχετικό σχολείο!

Ακόμα να κλείσει αυτό; :evil:

marulis
16/10/2007, 17:28
:smokin: (Το ξέρω ότι είμαι άσχετος.)


108850

AFTER
16/10/2007, 17:30
Ποτε δεν χωνεψα οτι 10.000 ατομα, θα πρεπει να πηγαινουν με τα νερα των ''ψυχολογικων καταστασεων'' ενος μονο ατομου
Γελαω?Γελα!
Ειμαι χαλια?Σκασε!

bye :wave2:

gcrook
16/10/2007, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ποτε δεν χωνεψα οτι 10.000 ατομα, θα πρεπει να πηγαινουν με τα νερα των ''ψυχολογικων καταστασεων'' ενος μονο ατομου
Γελαω?Γελα!
Ειμαι χαλια?Σκασε!

bye :wave2:

Παλι καλα που αντεξες και 5 χρονια τετοια κακομεταχειρηση.
Εδω στο τριμηνο λακιζουνε οι περισσοτεροι.

bartlal
16/10/2007, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ποτε δεν χωνεψα οτι 10.000 ατομα, θα πρεπει να πηγαινουν με τα νερα των ''ψυχολογικων καταστασεων'' ενος μονο ατομου
Γελαω?Γελα!
Ειμαι χαλια?Σκασε!

bye :wave2:

ΠΑΛΙ αδικος γινεσαι (απο τη σεντρα κιολας) :(

AFTER
16/10/2007, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Παλι καλα που αντεξες και 5 χρονια τετοια κακομεταχειρηση.
Εδω στο τριμηνο λακιζουνε οι περισσοτεροι.


Σωπα εγγονι μου, σωπα :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ΠΑΛΙ αδικος γινεσαι (απο τη σεντρα κιολας) :(

Δεν ξερω αν γινομαι αδικος, αλλα το παραπανω ειναι κατι που με ενοχλει και ειναι κατι που το εβλεπα εδω μεσα
Τωρα αν καποιος το ''ελαβε'' παραπανω απο καποιον αλλο, δεν φταιω εγω

Δυστυχως τα ''γαλονια'' σε αλλαζουν σαν ανθρωπο, απο οποια κοινωνικη ταξη
Αυτη ειναι η πικρη αληθεια

Οταν δεν εχεις σκοτουρες εισαι πιο χαλαρος, με ολους
:wave2:

OldMan
16/10/2007, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
.....................
Ρε Σφουγγαράκη ...

Εσύ (και μερικοί άλλοι..) φωνάζεις και διαμαρτύρεσαι γιατί ΔΕΝ τυγχάνεις "ιδιαίτερης" μεταχείρισης (λόγω παλαιότητας, διάθεσης χρόνου, βοήθειας κ.λ.π.) ενώ αρκετοί άλλοι φωνάζουν για το ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ !!!

Αποφασίστε τι στον π@ύτσο ισχύει, στο φινάλε ...!!! :D

bartlal
16/10/2007, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δεν ξερω αν γινομαι αδικος, αλλα το παραπανω ειναι κατι που με ενοχλει και ειναι κατι που το εβλεπα εδω μεσα
Τωρα αν καποιος το ''ελαβε'' παραπανω απο καποιον αλλο, δεν φταιω εγω

Δυστυχως τα ''γαλονια'' σε αλλαζουν σαν ανθρωπο, απο οποια κοινωνικη ταξη
Αυτη ειναι η πικρη αληθεια

Οταν δεν εχεις σκοτουρες εισαι πιο χαλαρος, με ολους
:wave2:

η πικρη αληθεια γιωργο ειναι οτι βρισκουμε το φορουμ να ξεφορτωνουμε πολλες φορες. αλλοι περισσοτερο, αλλοι λιγοτερο. το χειροτερο ειναι οτι αρκετοι (ΟΧΙ ΟΛΟΙ) κρατανε μανιατικο οτιδηποτε εχει συμβει στο παρελθον, και αυτο ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ... οπως κακο ειναι οτι (οπως προτεινεις και εσυ) ΔΕΝ χαλαρωνουμε... :( :sad: