PDA

View Full Version : Προτεινομενοι συναγερμοι



arhagellos
07/05/2006, 12:25
Παιδια καλημερα.
Θελω να βαλω ενα συναγερμο με τηλεειδοποιηση και καλο κραδασμικο. Η τηλεειδοποιηση να εχει μεγαλη εμβελεια. Οι περισοτεροι που εχω δει εχουν εμβελεια μικρη γυρω στα 100 μετρα.
Μπορειτε να προτεινετε συγκεκριμενα μοντελα που να εχετε δοκιμ ασει και μαγαζια που τα πουλανε;

the_passenger
07/05/2006, 13:14
Να ΜΗΝ βάλεις έναν της Elser με τηλειδοποίηση. Το είχα βάλει και είχα μείνει πλήρως απογοητευμένος. (κολλήματα, κολλήματα, με είχε αφήσει κι όλας.. στο τέλος απλά ΔΕΝ τον χρησιμοποιούσα) Τώρα με άλλες μάρκες δεν ξέρω πώς έχει η κατάσταση..

:wave2:

George-3-
07/05/2006, 17:01
Sorry για το offtopic αλλα τηλεηδοποιηση ειναι οταν σε παιρνει τηλεφωνο στο κινητο ή οταν κανει κατι το χειριστηριο του συναγερμου;

the_passenger
07/05/2006, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Sorry για το offtopic αλλα τηλεηδοποιηση ειναι οταν σε παιρνει τηλεφωνο στο κινητο ή οταν κανει κατι το χειριστηριο του συναγερμου;

"Χτυπάει" το χειριστήριο - μπρελόκ του συναγερμού. Νομίζω υπάρχει και η εφαρμογή που λές για μήνυμα στο κινητό, αλλά σε άλλου είδους συναγερμούς - με δορυφορική παρακολούθηση (με συνδρομή κλπ φυσικά ) αν δεν κάνω λάθος...

:wave2:

fallenheaven
07/05/2006, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
"Χτυπάει" το χειριστήριο - μπρελόκ του συναγερμού. Νομίζω υπάρχει και η εφαρμογή που λές για μήνυμα στο κινητό, αλλά σε άλλου είδους συναγερμούς - με δορυφορική παρακολούθηση (με συνδρομή κλπ φυσικά ) αν δεν κάνω λάθος...

:wave2:

Filiki diorthosi.....
Uparxoun SMS upgrades gia sunagermous opos oi META,einai arketa tsimpimeno bebea,450 mono to Upgrade!!!!
Fusika kai uparxoun kai sunagermoi me pompo GPS kai alloi me pompodekti GPS gia na mporeis na akinitopoiiseis to oxima.Tetious omos sunagermous (me GPS) exo dei mono gia autokinita!

:wave2: :wave2:

fallenheaven
07/05/2006, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Να ΜΗΝ βάλεις έναν της Elser με τηλειδοποίηση. Το είχα βάλει και είχα μείνει πλήρως απογοητευμένος. (κολλήματα, κολλήματα, με είχε αφήσει κι όλας.. στο τέλος απλά ΔΕΝ τον χρησιμοποιούσα) Τώρα με άλλες μάρκες δεν ξέρω πώς έχει η κατάσταση..

:wave2:


Sobara milas???????????????????????
Diladi sto TSAK tin glitosa!!
Eimouna gia elser mesa stin bdomada.
Eixa akousei kati gia euthrausta tilekontrol,alla den udrose to auti mou giati leo tha to prosexo!
Oreos ra man!Me glutoses apo mia kaki agora!
:wave2: :wave2:

fallenheaven
07/05/2006, 23:57
Pantos ap'oti to kobo telika tha pao gia auton (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2-way-LCD-motorcycle-bike-alarm-2-pagers-beep_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33721QQitemZ2480548471QQrdZ1QQsspagenameZWDVWQQtcZphoto) (dokimasmenos apo "banditgr" me pliri eputixia)
Kai san deuteri epilogi exo auton (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/New-TW-400-Voice-Universal-Paging-Motorcycle-Alarm_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ35557QQitemZ4624971159QQrdZ1)





:wave2:

the_passenger
08/05/2006, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από fallenheaven
Sobara milas???????????????????????
Diladi sto TSAK tin glitosa!!
Eimouna gia elser mesa stin bdomada.
Eixa akousei kati gia euthrausta tilekontrol,alla den udrose to auti mou giati leo tha to prosexo!
Oreos ra man!Me glutoses apo mia kaki agora!
:wave2: :wave2:

;)

Μακριά!

Άσε γιατι όταν είχα μείνει είχα μείνει για τα καλά και πάνω σε βουνό.. (σε άσφαλτο κι όλας).. Ευτυχώς βρέθηκε από το πουθενά ένας με Τρανσάλπ και είχε και μου έδωσε εργαλειάκια να τον απενεργοποιήσω.. αφού μου είχε φάει και μπαταρία.. μακριά!..

fallenheaven
11/05/2006, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
;)

Μακριά!

Άσε γιατι όταν είχα μείνει είχα μείνει για τα καλά και πάνω σε βουνό.. (σε άσφαλτο κι όλας).. Ευτυχώς βρέθηκε από το πουθενά ένας με Τρανσάλπ και είχε και μου έδωσε εργαλειάκια να τον απενεργοποιήσω.. αφού μου είχε φάει και μπαταρία.. μακριά!..

:eyepop: :eyepop:

blueblack
11/05/2006, 05:52
ΠΑΙΔΙΑ.............

META...........PATROL...........SPYBALL.......καί οί ύπόλοιποι.......
Ή σειρά δέν είναι τυχαία.....!!!!!!
Κατά τή γνώμη πολλών καί όχι μόνο τή δική μου.......
Οί γνωστές τηλεειδοποιήσεις πάνε 50-100μ. τό πολύ άνάλογα μέ
τό χώρο πού έχουν νά διαπεράσουν.......
Άσε γιά τή μπαταρία...πόσο βαστάει....
Ύπάρχουν άδιάβροχες τηλεειδοποιήσεις γιά moto πού παίρνουν
μία κάρτα sim καί σέ βρίσκουν όπου θές άρκεί έκεί πού είναι ή
μηχανή καί έσύ νά ύπάρχει σήμα κινητού τηλεφώνου....
Μόλις ένεργοποιηθεί ό συναγερμός χτυπάει τό κινητό....
Τό μέγεθος τους είναι όσο ένα πακέττο τσιγάρα.....
Κοστολόγιο πάνω άπό 300ευρώ..!!!!!!!!!
Όποιος θέλει καί μπορεί......????????????
Άλλη ίστορία είναι τό SATELLITE...
Έκείνο έντοπίζει...δίνει τό στίγμα.... τή θέση τού όχήματος ..μέχρι νά τό βρεί ό κλέφτης καί νά τό πετάξει..!!!!!
ή νά βάλει τό όχημα σέ κάποιο ύπόγειο ή κλειστό χώρο όπου δέν έντοπίζεται άπό τόν δορυφόρο....
Άλλο κόλπο αύτό πού λόγω όγκου καί κόστους ύποθέτω ,άκόμα δέν πέρασε στίς moto.....άλλά καί έπειδή πιστεύω πώς μία moto έξαφανίζεται πιό γρήγορα καί πιό εύκολα άπό ένα αύτοκίνητο πού έχει πολύ περισσότερο όγκο.........
όπότε δέν θεωρείται τόσο άποτελεσματικό........γιά moto....

ΜΕΤΑ357v2+τηλεειδοποίηση μέ sim..............περίπου...650-700 εύρώ......
τοποθετημένο.....!!!!!!!!!!!!
Άν προσθέσεις καί τό satellite ,τόν δορυφορικό έντοπισμό δηλαδή
καλύτερα άγόρασε ένα παπάκι καί άς στό κλέψουν...!!!!!!!!!!!!!!
OTI ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ............!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τά ύπόλοιπα είναι γιά νά λέμε.............

mastro
11/05/2006, 11:12
Εγώ έχω βάλει τον scorpio.Είναι καινούριος στην ελληνική αγορά.Είμαι πολύ ευχαριστημένος και η τηλεειδοποίηση πιάνει στον 7ο που μένω.Δες εδώ τα στοιχεία του. http://www.scorpioalarms.com/