PDA

View Full Version : την γνωμη σας για το Suzuki Gs500f



edie
07/05/2006, 19:18
Ενας φιλος ενδιαφερεται για το SUZUKI GS500F, το εχει κανεις να μας πει πως παει.
Δεν εχω δει κανενα στο δρομο?

johnpan
07/05/2006, 21:58
Προσωπική μου άποψη αλλά νομίζω και των περισσοτέρων: Λίγο άσχημο μηχανάκι.

Εχει τα όργανα πάνω στο τιμόνι όπως τα γυμνά στρογγυλοφάναρα και έχουν μεγάλα κενά γύρω γύρω από το φέρινγκ για να μπορεί να περιστρέφεται η γκουμούτσα. Δεν ασχολήθηκαν καν να βάλουν τα όργανα στο φέρινγκ.

Κατά τα άλλα, φτηνό και τίμιο μηχανάκι.

Από συμπεριφορά μην περιμένεις supersport, είναι απλά ένα γυμνό και μάλιστα γεμάτο συμβατικές λύσεις.

Ελπίζω να βοήθησα.

div400
08/05/2006, 10:49
συμφωνω με τον απο πανω

βασικα ειναι ενα μεγαλο cbf 250 (χιχιχι:D )

αξιοπιστο, απλο καθημερινο μηχανακι οτι πρεπει για αρχαριους ή για οποιον θελει μια δευτερη μηχανη.

τεχνολογικα ειναι πια ξεπερασμενο (ο κινητηρας κραταει απο την δεκαετια του '70 σαν βασικη σχεδιαση) χωρις αυτο να ειναι απαραιτητα κακο......

για τις εντος πολης μετακινησεις και κοντηνες βολτουλες ειναι μια χαρα και μιας και πωλειτε ακομα ως καινουργιο δεν θα εχει και κανενα προβλημα στην ευρεση ανταλακτικων (εξαλλου υπαρχουν και πολλα σαν μεταχειρησμενα...)
απο οδικη συμπεριφορα ειναι μια χαρα αρκει να μην του ζητησεις να κανει πραγματα για τα οποια δεν εχει σχεδιαστεί (χρονους σε πιστα και τερμα γκαζι σε στροφιλικι για να αναφερω ακραια παραδειγματα)

οπως ειπα το πλεονεκτημα του ειναι η απλοτητα και η αξιοπιστια του

το βασικο του μειονεκτημα (για μενα) ειναι η τιμη πωλησης που μου κανει λιγο σε υπερτιμημενη........

alex14
08/05/2006, 10:59
4000 E για το γυμνο και 4400 με το fairing δεν ειναι και κακη τιμη.
Εγω σκεφτομαι σοβαρα να τσιμπησω το γυμνο σαν δευτερο μηχανακι για την δουλεια.

:wave2:

geopitt
08/05/2006, 11:09
Σιγουρα δεν εχει κορυφαια τεχνολογια αλλα ειναι πολυ αξιοπιστο και ευκολοδηγητο,χαμηλη καταναλωση,φθηνη συντηρηση κτλ,ειναι λοιπον ενα πολυ τιμιο μηχανακι για τα λεφτα του.

johnpan
08/05/2006, 22:43
πολύ τσαμπέ αν σκεφτείς ότι 4Κ έχει και το cbf250. Για κάτι τέτοια την παω τη σουζούκι. Η να πω αντιπαθώ τη Χόντα? :wave2: