PDA

View Full Version : Sunagermos me pager,pithano groupbuy



fallenheaven
08/05/2006, 00:12
Edo kai merikes ebdomades rotao apo do kai apo kei gia gnomes kai apopseis gia alarms me pager!Telika katelikse pos me to mpaxalo pou epikratei (kai kurios me tis times pou paizoun) ap'oti to kobo telika tha pao gia
auton (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2-way-LCD-motorcycle-bike-alarm-2-pagers-beep_W0QQitemZ8063714890QQcategoryZ33721QQrdZ1QQcmdZViewItem)
(dokimasmenos apo "banditgr" me pliri eputixia)
Kai san deuteri epilogi exo auton (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=4624971159)
Opios thelei na parathesei apopsi,empeiria h sumetoxi sto pithano groupbuy,einai parapano apo euprosdektoi!!

:wave2:













Moderators,ean einai se lathos katigoria please have mercy,apla den eimouna sugouros



:wave2: :wave2:

Alelos
08/05/2006, 15:12
Κρατα μας ενημερωμενους πιθανο να ειμαι μεσα αναλογα και τα λεφτα που θα παιζουν τη περιοδο της παραγγελιας.

RapidShade
08/05/2006, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από fallenheaven
Edo kai merikes ebdomades rotao apo do kai apo kei gia gnomes kai apopseis gia alarms me pager!Telika katelikse pos me to mpaxalo pou epikratei (kai kurios me tis times pou paizoun) ap'oti to kobo telika tha pao gia
auton (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2-way-LCD-motorcycle-bike-alarm-2-pagers-beep_W0QQitemZ8063714890QQcategoryZ33721QQrdZ1QQcmdZViewItem)
(dokimasmenos apo "banditgr" me pliri eputixia)
Kai san deuteri epilogi exo auton (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=4624971159)
Opios thelei na parathesei apopsi,empeiria h sumetoxi sto pithano groupbuy,einai parapano apo euprosdektoi!!

:wave2:













Moderators,ean einai se lathos katigoria please have mercy,apla den eimouna sugouros



:wave2: :wave2:

Τον 2ο (νομίζω) από τις επιλογές σου είχα φορέσει στο R1. Είναι αρκετά καλός
σαν απόδοση, με τίμια απόσταση απόκρισης
του τηλεχειριστηρίου αλλά το manual
είναι υποτυπώδες και γενικότερα δεν
θα έχεις καμια βοήθεια από την στιγμή
που κάτι πάει στραβά (εμένα ΔΕΝ είχε συμβεί κάτι)

Παράπονα και προβλήματα:
ΔΕΝ υπήρχε δυνατότητα να επιλέξεις
αν θα οπλίσει / επανοπλίσει αυτόματα...
και εγώ ξέρω ότι αυτή τη στιγμή ΑΝ
την είχε, ΜΠΟΡΕΙ να είχα τη μηχανή μου...

Προσανατολίζομαι σε ένα πολύ διαδεδομένο
μοντέλο στις ΗΠΑ το οποίο έχει και
επίσημο "αντιπρόσωπο" / διανομέα
στην Ελλάδα, αλλά με τσουχτερή τιμή
οπότε και έχω επικοινωνήσει απευθείας
με τους κατασκευαστές και το ψάχνω...

Ο συναγερμός στον οποίο αναφέρομαι
είναι ο Scorpio SR-i500SW / i600
για τον οποίο μπορείς να βρεις χαρακτηριστικά
και τιμές ευκολα με μια αναζήτηση στο Γούγλη..

Το site της μαμάς εταιρείας είναι:
www.scoprioalarms.com (http://www.scoprioalarms.com)

Αν ενδιαφέρει και κάποιον άλλο ας μου κάνει
ενα ΠΜ να τα πούμε...

Αυτιά...

fallenheaven
11/05/2006, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alelos
Κρατα μας ενημερωμενους πιθανο να ειμαι μεσα αναλογα και τα λεφτα που θα παιζουν τη περιοδο της παραγγελιας.

Ok man!Upologize oti i paragkelia tha ginei se kana mina peripou.


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

fallenheaven
11/05/2006, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
Τον 2ο (νομίζω) από τις επιλογές σου είχα φορέσει στο R1. Είναι αρκετά καλός
σαν απόδοση, με τίμια απόσταση απόκρισης
του τηλεχειριστηρίου αλλά το manual
είναι υποτυπώδες και γενικότερα δεν
θα έχεις καμια βοήθεια από την στιγμή
που κάτι πάει στραβά (εμένα ΔΕΝ είχε συμβεί κάτι)

Παράπονα και προβλήματα:
ΔΕΝ υπήρχε δυνατότητα να επιλέξεις
αν θα οπλίσει / επανοπλίσει αυτόματα...
και εγώ ξέρω ότι αυτή τη στιγμή ΑΝ
την είχε, ΜΠΟΡΕΙ να είχα τη μηχανή μου...

Προσανατολίζομαι σε ένα πολύ διαδεδομένο
μοντέλο στις ΗΠΑ το οποίο έχει και
επίσημο "αντιπρόσωπο" / διανομέα
στην Ελλάδα, αλλά με τσουχτερή τιμή
οπότε και έχω επικοινωνήσει απευθείας
με τους κατασκευαστές και το ψάχνω...

Ο συναγερμός στον οποίο αναφέρομαι
είναι ο Scorpio SR-i500SW / i600
για τον οποίο μπορείς να βρεις χαρακτηριστικά
και τιμές ευκολα με μια αναζήτηση στο Γούγλη..

Το site της μαμάς εταιρείας είναι:
www.scoprioalarms.com (http://www.scoprioalarms.com)

Αν ενδιαφέρει και κάποιον άλλο ας μου κάνει
ενα ΠΜ να τα πούμε...

Αυτιά...


Oi Scorpion einai ontos pollu kaloi,tous exo akousta,kai tous exo dei kai sto e-bay!
Otan me to kalo ginei i topothetisi kane ena topic gia parousiasi-review ama mporeseis!


:wave2:

alex-varadero
11/05/2006, 04:44
θελω κι εγω συναγερμο
αν κανετε καμμια κινηση θελω ενυμερωση κατα πασα πιθανοτητα θα ειμαι κι εγω μεσα!!

fallenheaven
11/05/2006, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-varadero
θελω κι εγω συναγερμο
αν κανετε καμμια κινηση θελω ενυμερωση κατα πασα πιθανοτητα θα ειμαι κι εγω μεσα!!


-Ena sunagermo sto 4!!!
-Eftase!!!


Suzutisa kai me to afentiko mou kai mou eipe pos sunergazomaste me mia eteria pou kanei metaksi alon kai topothetisei se sunagermous,aurio kata pasa puthanotita tha peraso kai tha rotiso gia topothetisi poso tha mas parei kai poso xrono xriazete!

:wave2:

banditgr
12/05/2006, 14:19
paidia einai pakeykoli i topothetisi...pragmatika pano apo 1 ora den tha parei.Oso gia ton deytero dilonei oti stelnei mono ameriki....rotise ton an stelnei eyropi.

kprearis
01/08/2006, 17:52
Ορισμένα σχόλια σχετικά με τον Scorpio sr-500SW.
Τον εγκατέστεισα πριν μία βδομάδα στην μηχανή μου (VFR 800 FI 1998) και μπρορώ να πώ ότι δουλεύει ρολόι. Η εγκατάσταση είναι πολύ εύκολη (ένα επιπλέον κόστος που πρέπει να διαθέσουμε με την αγορά συναγερμού) και οι επιλογές πολλές : 1. Ο συναγερμός δουλεύει σε περίπτωση αποσύνδεσης της μπαταρίας ή κοψίματος καλωδίων, 2. Περιμετρική προστασία της μοτοσυκλέτας (ένα επιπλέον εξάρτημα δημιουργεί μιά ρυθμιζόμενη ακτίνα προστασίας γύρω από την μηχανή), 3. Το pager δουλέυει με ερτζιανά κύματα δίνοντας την δυνατότητα να ανταποκρίνεται σε μεγάλη απόσταση, 4. Ενδείξη χαμηλής τάσης της μπαταρίας σε περίπτωση που αυτή έχει λιγότερα από 11,2V, 5. Ρυθμιζόμενη ευαισθησία, αδιάβροχος, κτλ.
Τον αγόρασα μέσω e-bay από τον jc motorcycles accessories και κόστισε 320$ συν 50$ τα έξοδα αποστολής. Βέβαια, πριν την αγορά πρέπει να σκεφτείτε το τελωνίο, όπου μπορούν να προσθέσουν αρκετά ευρώ.

thehulk
02/08/2006, 07:07
Καλημέρα παίδες.Έχω και γώ τον Scorpio sr-i500.Είμαι πολύ ευχαριστημένος...τον έχω κανα μήνα.τον έβαλα με 350 euro:)Ευτυχώς ησύχασα απο τους false alarms όταν πέρναγε ένα φορτηγό η κάνας μ......κας με δυνατή μουσική και χτύπαγε!Δεν έχει μπίλια μέσα ή υδράργυρο.χτυπάει μόνο άμα αντιλιφθεί κάτι γύρω του.και κάτω χύμα να την αφήσεις και να οπλίσεις δεν προκειταί να χτυπήσει:rotflmao:

alex-varadero
04/08/2006, 04:08
παιδες θελω κι εγω συναγερμο!!!!!
αν κανετε καμμια κινηση πετε το και σε μενα
....στω

morpheus
06/08/2006, 20:46
Την άλλη βδομάδα θα έχω έναν, παραγγελία από αμερικα, με το επαναφορτιζομενο τηλεχειριστήριο και την περιμετρική. Μόλις το βαλω θα έχετε εντυπώσεις.