PDA

View Full Version : Ψυγείο.



lygonis
08/05/2006, 10:42
Καλημέρα μου συνέβη κάτι το οποίο θα ήθελα να ζητήσω help. Χτές στην εθνική μου τρύπησε το ψυγείο απο πέτρα που εσκφεδονίσθηκε απο του μπροστα το μηχανάκι.Ξέρουμε κανέναν που να κολλάει ψυγεία?

Nostra
08/05/2006, 11:11
Αν έχει σπάσει χαμηλά κολάει, άν έχει σπάσει μέσα στις κυψέλες δε κολάει ...sorry :smokin:

Ειχα ρωτήσει για το προηγούμενο μηχανάκι μου στο συνεργείο μου και το αναλαμβάνουν μόνο με την παραπάνω προυπόθεση όμως...αρκεί να έιναι σε σημείο να μπορεί να κολήσει.

Στείλε PM να σου πω.


Α, φαντάζομαι μιλάμε για Αθήνα έ; :smilea:


Nostra

KeLeYTiS
08/05/2006, 11:26
Πηγαινε Σπυρου Πατση και Ιερα οδο θα δεις ενα μαγαζι που φτιαχνει ψυγεια για φορτηγα....

Μπορει να στο κολλησει αλλα και να σου αλλαξει τις κυψελες ....

Ειναι και οικονομικος απο οτι θυμαμαι...

Nostra
08/05/2006, 13:38
Εγω προσωπικά πάντως δε θα εμπιστευόμουνα ένα μάστορα που κολλάει ψυγεία (έστω κι αν έιναι ο καλύτερος σε αυτό που κάνει) να μου λύσει το ψυγείο της μηχανής μου.

Μπορεί να σου ζητήσει να το βγάλεις μόνος σου και να το ξαναβάλεις εννοείται.

Θα προτιμούσα να μου το βγάλει το συνεργείο μου και να το πάω ή να το πάνε εκείνοι και μετά να το ξαναβάλουνε. Κι αν τη μηχανή είναι ακόμα σε εγγύηση ποιος μου λέει ότι δε θα φανεί το βγάλε-βάλε ψυγείου και να υπάρχουν άλλα μετά;

Έτσι, τροφή για σκέψη...


Nostra
Sosta? :smokin:

KeLeYTiS
08/05/2006, 14:07
Να βγαλεις τι?

2 Κολαρα και 4 βιδες?

Αν ειναι σε εγγυηση η μηχανη και αν παρεμβαλλεται αυτο με την επισκευη του ψυγειου δεν το γνωριζω,αυτο θα πρεπει να το μαθει απο το μαγαζι που την πηρε....

Αν δεν ειναι ομως ειναι πολυ πιο οικονομικη η φαση....

Και εννοειται οτι στο μαγαζι που ειπα πρεπει να του πας το ψυγειο στο χερι δεν ειναι μηχανικος ο ανθρωπος ψυγεια φτιαχνει....εκει που θα το παει δηλαδη και ο καθε μαστορας που θα το βγαλει και θα "αναλαβει" την επισκευη....

Εχ πληρωσει αρκετα τετοια κερατιατικα...

Nostra
08/05/2006, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Να βγαλεις τι?

2 Κολαρα και 4 βιδες?

Αν ειναι σε εγγυηση η μηχανη και αν παρεμβαλλεται αυτο με την επισκευη του ψυγειου δεν το γνωριζω,αυτο θα πρεπει να το μαθει απο το μαγαζι που την πηρε....

Αν δεν ειναι ομως ειναι πολυ πιο οικονομικη η φαση....

Και εννοειται οτι στο μαγαζι που ειπα πρεπει να του πας το ψυγειο στο χερι δεν ειναι μηχανικος ο ανθρωπος ψυγεια φτιαχνει....εκει που θα το παει δηλαδη και ο καθε μαστορας που θα το βγαλει και θα "αναλαβει" την επισκευη....

Εχ πληρωσει αρκετα τετοια κερατιατικα...



1. Δε μου έχω και πολύ εμπιστοσύνη για επεμβάσεις (έστω και για τις πιο απλές). μη τρέχω να ψαζεύω και το ψυκτικό στο πεζοδρόμιο... :D :D

2. Το συνεργείο μου (πιστεύω) δε θα μου χρεώσει κέρατα για βγάλε βάλε ψυγείου... εξάλλου έιμαι σταθερός πελάτης τους και όχι πέρασα-μπήκα. Άσε που θα έχουν και την ευθύνη για τη σωστή επισκευή οπότε δε θα χρειαστεί να ελέγξω (που ΔΕ ξέρω) αν ο μάστορας-κολλητής έχει κάνει καλή δουλειά.

3. Δεν έχω χρόνο να τρέχω εγώ... προτιμώ να αράξω να πιω μερικές :beer: :beer:


Nostra
Sosta? :smokin:

fallenheaven
11/05/2006, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Πηγαινε Σπυρου Πατση και Ιερα οδο θα δεις ενα μαγαζι που φτιαχνει ψυγεια για φορτηγα....

Μπορει να στο κολλησει αλλα και να σου αλλαξει τις κυψελες ....

Ειναι και οικονομικος απο οτι θυμαμαι...


Mikri diorthosoula,to magazi einai Iera Odo kai Konstantinoupoleos,dipla se ena Grafeio Teleton (makria apo mas!!!Ftou-Ftou)
H eponimia einai "Tsamakos" kai einai pollu kalos stin douleia tou kai exei kala mixanimata.Ola auta ta ksero giati einai pateras enos sumathiti mou sto IEK kai tou eixa paei kai ena ntepozito (apo sompa) gia kolima,mou to kolise,eno den asxoleite me tetia,kai den mou zitise kai xrimata!


:wave2: :wave2: