PDA

View Full Version : Ψηλοφτερούσα και χουφτωμένη



Σελίδες : [1] 2

Nik0s
08/05/2006, 23:37
Μιας κι έφτασα νωρίς στο Δέλεαρ σήμερα, είπα να βγάλω φωτό την μηχανή μετά τις πρόσφατες αλλαγές, να ικανοποιήσουμε και την απαίτηση μερικών (afro afro είσαι εδώ ?) :D

Τελικά, αν και είχα πάρει στην αρχή ένα άλλο φτερό της UFO (thanx dirty), εμφανισιακά κάτι δεν μου καθόταν και δεν το έβαλα. Αντί αυτού, πήγα και πήρα ένα της Acerbis, το οποίο είναι universal και πιάνει στα περισσότερα enduro μηχανάκια αλλά και supermotard. Άλλωστε το μοντέλο λέγεται supermotard (του φτερού).

Η τοποθέτηση ήταν πανεύκολη. Το μόνο που χρειάζεστε είναι:

1) Δύο μεταλλικούς αποστάτες 3-4 εκατοστών για να μην βρίσκει το φτερό στο φέρινγκ.

2) Δύο μακριές βίδες διαμέτρου 6mm

3) Τρυπάνι ή κάτι για να τρυπήσετε το φτερό


47339

Nik0s
08/05/2006, 23:38
Άλλη μία άποψη....


47341

Nik0s
08/05/2006, 23:41
Εδώ φαίνονται οι αποστάτες. Αυτοί που έφτιαξα τελικά ήταν λίγο μεγαλύτεροι απ'ότι χρειαζόταν, και δεν μου άφηνε περιθώριο στη βίδα για να πιάσει στο σπείρωμα.

Αντί αυτών λοιπόν, τοποθετήθηκαν 3 μικρότεροι σε κάθε βίδα - σα παχιές ροδέλες να το πούμε.... :D


47342

Nik0s
08/05/2006, 23:42
Κι άλλη μία....


Τους αποστάτες δεν τους βρήκα έτοιμους πουθενά σε βιδάδικα κτλ κτλ... Χρειάστηκε να φτιαχτούν κατά παραγγελία.


47343

Nik0s
08/05/2006, 23:45
Εκτός από το φτερό, πριν 10-15 μέρες έβαλα και τις χούφτες της Touratech (που είναι της Acerbis ναι λύκε το ξέρουμε !!! :lol: :lol: )

Η τοποθέτησή τους δεν ήταν και ιδιαίτερα εύκολη, κυρίως λόγω της δυσκολίας στο να βγούνε τα αντίβαρα τα παλιά....

Από κει και πέρα, η Touratech τις δίνει κομπλέ με το σετάκι προσαρμογής για το Άφρικα (αν δεν έχετε αλλάξει τιμόνι).


47344

Nik0s
08/05/2006, 23:46
Εννοείται ότι τα σποιλεράκια μπαίνουν και βγαίνουν κατά βούληση με δύο βίδες.


47345

Nik0s
08/05/2006, 23:47
:D


47346

Nik0s
08/05/2006, 23:48
Αυτάαααααααααα....


:winka:


47347

DimChios
08/05/2006, 23:48
Mε γειά, με γειά!

Άντε και από χειμώνα με καλό που θα το βάλω κι εγώ να είσαι έτοιμος (αφού έχεις ρίξει το τρέξιμο και ξέρεις πού και πώς) να ετοιμάσουμε και το δικό μου!

Αυτά που βαριέμαι είναι οι παραγγελείες και τα σχετικά!


:mad:

:wave2:

Nik0s
08/05/2006, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Mε γειά, με γειά!

Άντε και από χειμώνα με καλό που θα το βάλω κι εγώ να είσαι έτοιμος (αφού έχεις ρίξει το τρέξιμο και ξέρεις πού και πώς) να ετοιμάσουμε και το δικό μου!

Αυτά που βαριέμαι είναι οι παραγγελείες και τα σχετικά!


:mad:

:wave2:


Thanx man. :beer:

Ρε συ δεν είναι κανένα τρέξιμο....

Φτεράκι moto market

Αποστάτες από οποιοδήποτε τόρνο

Φίλος με εργαλεία και όρεξη - PRS !!!! :beer:

:wave2:

AFTER
08/05/2006, 23:53
Βαλε και μια γεφυρα γιατι θα σου κουναει στα πολλα

:wave2:

Nik0s
08/05/2006, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Βαλε και μια γεφυρα γιατι θα σου κουναει στα πολλα

:wave2:


Γέφυρα που εννοείς ?

Γιατί κάτω στο πηρούνι έχει μείνει, δεν την έβγαλα.

DimChios
08/05/2006, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Γέφυρα που εννοείς ?

Γιατί κάτω στο πηρούνι έχει μείνει, δεν την έβγαλα.


EEEEEEEEE, EΣΥ! :a24:

Ποιό πιρούνι ρε? Για πάνω, στο φτερό λέει ο άνθρωπος!
Θα κουνάει το φτερόοοοοοοοο!!!


Ποιό φτερό? :confused:

Αυτό που έβαλες!!

Η κάτω γέφυρα δέν είναι για να μή κουνάει το πιρούνι...είναι για να στιρίζεται το κάτω φτερό!


Εχουμε μπερδέψει το πάνω με το κάτω.... κεφάλι!

:a24: :a21: :a028: :a029:

Nik0s
09/05/2006, 00:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

Ποιό πιρούνι ρε? Για πάνω, στο φτερό λέει ο άνθρωπος!
Θα κουνάει το φτερόοοοοοοοο!!!

Ποιό φτερό? :confused:

Αυτό που έβαλες!!

Η κάτω γέφυρα δέν είναι για να μή κουνάει το πιρούνι...είναι για να στιρίζεται το κάτω φτερό!



Ναι ρε Δημήτρη κατάλαβα τι εννοούσε, στηρίζει το κάτω φτερό, αλλά ταυτόχρονα "δένει" λίγο και το πηρούνι....

Στο πάνω φτερό τι γέφυρα να βάλεις... πού δηλαδή ?

Άσε που δεν νομίζω να κουνάει και τόσο.... :rolleyes:

tifoefs
09/05/2006, 00:05
Με γειες !!:beer:

Ομορφηνε ρε συ ! Αλλα δε καταλαβα κατι ! Εβγαλες τα αντιβαρα τελειως ;;; ή εβαλες αλλα ;;;

Αν τα εβγαλες θα σε ταραξει στους κραδασμους !

:confused: :confused:

DimChios
09/05/2006, 00:06
Πλάκα κάνω, ε! :)
Δεν έχεις δεί ποτέ πάνω από φτερό σε ΧΤ, motard κτλ ένα πρόσθετο που υπάρχει? Είναι και εμφανισιακά όμορφο....

Κάτσε μπας και βρώ καμμιά φωτό πουθενά....

:ninja:

Nik0s
09/05/2006, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Πλάκα κάνω, ε! :)
Δεν έχεις δεί ποτέ πάνω από φτερό σε ΧΤ, motard κτλ ένα πρόσθετο που υπάρχει? Είναι και εμφανισιακά όμορφο....

Κάτσε μπας και βρώ καμμιά φωτό πουθενά....

:ninja:

Ααααααααααααα...

κατάλαβα τι λες! Αυτό που φοράει και ο Χρήστος στο δικό του ?

Το μεταλλικό που πιάνει από πάνω από το φτερό δε λες ? Αν εννοείς αυτό, και δεις και το φτερό πως είναι από πάνω, δεν νομίζω να μπαίνει γιατί είναι όλο νεύρα ... άσε που δεν είναι τόσο μακρύ το φτερό, όπως του Χρήστου, ώστε να παίζει πέρα δώθε, είναι αρκετά άκαμπτο.

Nik0s
09/05/2006, 00:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Με γειες !!:beer:

Ομορφηνε ρε συ ! Αλλα δε καταλαβα κατι ! Εβγαλες τα αντιβαρα τελειως ;;; ή εβαλες αλλα ;;;

Αν τα εβγαλες θα σε ταραξει στους κραδασμους !

:confused: :confused:

Τα μαμά αντίβαρα έφυγαν τελείως.

Οι καινούργιες έχουν κάτι σαν αντίβαρο που θυληκώνει μέσα στο grip αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτός ο κύριος ρόλος τους, περισσότερο για το "κούμπωμα" είναι νομίζω.

Το τιμόνι έχει ελαφρύνει αισθητά, αλλά δεν μου κουνάει ούτε έχω κραδασμούς στα πολλά... Δοκιμάστηκε χτες άλλωστε στην εκδρομή !!!

:beer: :wave2: :beer:

tifoefs
09/05/2006, 00:13
Εγω εχω τις ιδιες χουφτες αλλα κρατησα τα αντιβαρα !!!

ερωτηξη: Οι λασπες απο τη ροδα θα χωνονται μεσα στα ψυγεια ή οχι ;;;

:confused:

Nik0s
09/05/2006, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs

ερωτηξη: Οι λασπες απο τη ροδα θα χωνονται μεσα στα ψυγεια ή οχι ;;;

:confused:

Και πολύ καλή μπορώ να πω !!!!

:lol: :lol: :lol:


Τι να σου πω βρε Τίφο, δεν ξέρω...
Αν και δεν φαίνεται στη φωτό, το φτερό πάει μέχρι πίσω... Σκέψου δηλαδή οτι τελειώνει εκεί που πιάνουν τα κάγκελα...

DimChios
09/05/2006, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Ααααααααααααα...

κατάλαβα τι λες! Αυτό που φοράει και ο Χρήστος στο δικό του ?

Το μεταλλικό που πιάνει από πάνω από το φτερό δε λες ? Αν εννοείς αυτό, και δεις και το φτερό πως είναι από πάνω, δεν νομίζω να μπαίνει γιατί είναι όλο νεύρα ... άσε που δεν είναι τόσο μακρύ το φτερό, όπως του Χρήστου, ώστε να παίζει πέρα δώθε, είναι αρκετά άκαμπτο.


Αυτό λέω...
Άντε και δεν βρίσκω και καμμιά φωτό!
Σωστό όμως και αυτό που λές με τα "νεύρα" και το μέγεθος. Μάλλον δεν θα έχεις πρόβλημα... γι' αυτό δεν υπάρχει και χώρος για να μπεί η γέφυρα.

ΕΙΔΕΣ Η ΔΕΗ????


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KamenosAfrican
09/05/2006, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Εγω εχω τις ιδιες χουφτες αλλα κρατησα τα αντιβαρα !!!

ερωτηξη: Οι λασπες απο τη ροδα θα χωνονται μεσα στα ψυγεια ή οχι ;;;

:confused:


analogos tin diadromi kai tin taxytita


Ego ta exo voulosi 3 fores


























alla eixan boulosei kai to filtrokouti kai i exatmisi kai to trip master kai ta fanaria kai i sela kai to kolofanaro eixe laspi mesa kai .......

DimChios
09/05/2006, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από KamenosAfrican

...alla eixan boulosei kai to filtrokouti kai i exatmisi kai to trip master kai ta fanaria kai i sela kai to kolofanaro eixe laspi mesa kai .......




Ο ΚΩΛ@Σ ΣΟΥ!!!


:lol: :lol: :lol: :lol:

tifoefs
09/05/2006, 17:15
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
10/05/2006, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Εκτός από το φτερό, πριν 10-15 μέρες έβαλα και τις χούφτες της Touratech (που είναι της Acerbis ναι λύκε το ξέρουμε !!! :lol: :lol: )

Ρε Νίκο σόρρυ που το ρωτάω στο ποστ σου αλλά σε εμάς τους Τρανσαλπάκηδες δε μας φτιάχνουνε κατηγορία !:cry: :cry:

:lol: :lol:

Ξέρει κανείς αν οι χούφτες όπως του Νίκου, μπορούν να τοποθετηθούν και στο Τρανσάλπ ;;

Ή αν η Touratech έχει αντίστοιχο μοντέλο για το Τρανσαλπ ;

Πληροφοριακά το δικό μου είναι του 2004 αν και δεν νομίζω να υπάρχουν διαφορές.

Πόσο κοστίζουν και που μπορώ να τις βρω ; Κάποιο λινκ από Ελληνικό site για αγορά ;

Ευχαριστώ !:beer: :beer:

Stergios69
10/05/2006, 09:44
Μπαίνουν, είναι universal.

Nik0s
10/05/2006, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ρε Νίκο σόρρυ που το ρωτάω στο ποστ σου αλλά σε εμάς τους Τρανσαλπάκηδες δε μας φτιάχνουνε κατηγορία !:cry: :cry:

:lol: :lol:

Ξέρει κανείς αν οι χούφτες όπως του Νίκου, μπορούν να τοποθετηθούν και στο Τρανσάλπ ;;

Ή αν η Touratech έχει αντίστοιχο μοντέλο για το Τρανσαλπ ;

Πληροφοριακά το δικό μου είναι του 2004 αν και δεν νομίζω να υπάρχουν διαφορές.

Πόσο κοστίζουν και που μπορώ να τις βρω ; Κάποιο λινκ από Ελληνικό site για αγορά ;

Ευχαριστώ !:beer: :beer:


Μάκη η Touratech βγάζει πράματα για το Transalp, και χούφτες ναι.

Για το Άφρικα στοίχισαν 88 ευρώ, εκ των οποίων 20 είναι για τα σποιλεράκια.

To site της Touratech στην Ελλάδα είναι το www.makan.gr και απ'όσο γνωρίζω στέλνει αντικαταβολή σε όλη την Ελλάδα !!!

Καλές αγορές :beer:

makis206
10/05/2006, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Μάκη η Touratech βγάζει πράματα για το Transalp, και χούφτες ναι.
Για το Άφρικα στοίχισαν 88 ευρώ, εκ των οποίων 20 είναι για τα σποιλεράκια.
To site της Touratech στην Ελλάδα είναι το www.makan.gr και απ'όσο γνωρίζω στέλνει αντικαταβολή σε όλη την Ελλάδα !!!
Καλές αγορές :beer:

Αυτό θα πει ταχεία εξυπηρέτηση !

Χρωστάω μπυράκι στο Δέλεαρ μόλις έρθω με το καλό !

:beer: :beer: :beer:

tifoefs
10/05/2006, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αυτό θα πει ταχεία εξυπηρέτηση !

Χρωστάω μπυράκι στο Δέλεαρ μόλις έρθω με το καλό !

:beer: :beer: :beer:

Παρε μια Αφρικα και κατεβα απο το πατινι !

:beer: :beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:

Nik0s
10/05/2006, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αυτό θα πει ταχεία εξυπηρέτηση !

Χρωστάω μπυράκι στο Δέλεαρ μόλις έρθω με το καλό !

:beer: :beer: :beer:


Μάκη κράτα τα λεφτά σου για την Touratech γιατί είναι φαρμακείο !!!!

:lol: :rotflmao: :lol:

ΈΤσι όπως πάμε, κανείς δεν θα έχει να κεράσει κανέναν σε λίγο.... :bawl: :lol:

makis206
10/05/2006, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Παρε μια Αφρικα και κατεβα απο το πατινι !

Σε έχω !! :evil:

:beer: :beer: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Μάκη κράτα τα λεφτά σου για την Touratech γιατί είναι φαρμακείο !!!!
:lol: :rotflmao: :lol:
ΈΤσι όπως πάμε, κανείς δεν θα έχει να κεράσει κανέναν σε λίγο.... :bawl: :lol:

Θα κάνω τα κουμάντα μου με τα οικονομικά ! :lol:

Θένξ !:beer: :beer:

DimChios
25/10/2006, 03:52
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Έβαλα κι εγώ ψηλό φτερό στο Africa!
Πρίν λίγο καιρό, έπειτα από κατέβασμα απότομου χωμάτινου σκαλοπατίου στην Πάρνηθα,μου ΞΑΝΑ μάγκωσε το χαμηλό φτερό! Έτσι κι αλλιώς αφορμή έψαχνα γιατί ΚΑΙ με τις λάσπες δεν την πάλευα, στόμωνε!

Σήμερις λοιπόν βγήκα για έρευνα αγοράς!

Πρώτη στάση σε γνωστό κατάστημα όπου εμπορεύεται και γνωστή μάρκα μοτοσυκλετών! Μπαίνω μέσα, με περιεργάζονται από πάνω μέχρι κάτω, τους γράφω κανονικά και λέω:

- Θέλω κάποιο ψηλό φτερό να προσαρμόσω στο Africa!
- Δεν έχουμε ψηλό φτερό για Africa!
- Το ξέρω! Γι αυτό και είπα: να προσαρμόσω!!!
- Aυτά έχουμε μόνο (και μου δείχνει τα ACERBIS) ενώ όσοι ήταν μέσα στο κατάστημα εξακολουθούσαν να με κοιτούν σαν :alien: :alien:
- Έχετε και αυτά που βάζετε στο "τάδε" μηχανάκι?
- Ναι, στο τμήμα ανταλλακτηκών....

Πάω κι εκεί και λέω τα ίδια στον υπάλληλο!
ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ αλλά από μέρους μου ΛΙΓΟ πιο τσαμπουκαλεμένη!

ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΩΣΩ ΘΕΛΩ ΡΕ ΦΙΛΕ! ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΡΗΜΑΔΙΑ ΜΟΥ! ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ Ή ΘΑ ΧΕΣΤΟΥΜΕ?

Anyway, 22 Euro είχε το "μαμά" φτερό της εταιρίας (ωραίο, δεν λέω αλλά...) και 35 το ACERBIS.
Ζήτησα να τα τοποθετήσω πρόχειρα πάνω στη μηχανή να δώ πως είναι αλλά δεν με άφησαν! :mad:
Δεν ψωνίζω και συνεχίζω την έρευνα!

Μιά στάση στον Τανάση όπου με ενημερώνει για τον xxxxxx που έχει τα UFO.
Άλλος φίλος με είχε ενημερώσει για το xxxx xxxxx αλλά κι αυτός Acerbis είχε όπου τα είχα δεί ήδη άσχετα αν δεν με αφήσανε να το τσεκάρω πώς είναι! :mad:

Μπαίνω λοιπόν στον xxxxxx και "σκάω" το παραμύθι! Τα παιδιά σκιστήκανε να με εξυπηρετήσουν! 4 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ φτερά μου έβγαλαν να δώ, σε ότι χρώμα ζήτησα, άν και μου πρότειναν αμέσως το μαύρο για το δικό μου μηχανάκι!

Τα δοκίμασα ΟΛΑ, και κατέληξα σε αυτό που είναι παρόμοιο με του KTM EXC!

Πλήρωσα 19,5 Euro, τους ευχαρίστησα και έφυγα!

Εύκολη προσαρμογή με δύο πιό μακρυές βίδες 6mm όπως αναφέρει και πιό πάνω ο Νίk0s αλλά αποστάτες εγώ δεν έβαλα!
Δύο "κόντρα" παξιμάδια σε κάθε βίδα και το φτερό δεν πάει πουθενά! :winka:

Το μόνο που αναγκάστηκα να κόψω από την πίσω πλευρά ένα μέρος γιατί έβρισκε στη βάση στίριξης των Givi κάγκελων που φοράω!

Πάντως δε νομίζω ότι θα έχω πρόβλημα με τις λάσπες στα ψυγεία!

Το μόνο που συνεβει και δεν το είχα υπολογίσει, είναι ότι σε δυνατό φρενάρισμα, ακουμπάγανε πάνω στη ρόδα τα σωληνάκια των φρένων! Tire up και το πρόβλημα ελύθει!

Εννοείται ότι έφυγαν τα προστατευτηκά των καλαμιών και ίσως αντικατασταθούν και οι "φούσκες" με άλλες neoprene....

Αυτ(ι)ά! Αύριο ίσως βάλω και φωτό να το δείτε!

KAΛΕΣ ΛΑΣΠΟΥΡΕΣ ΝΑ ΕΧΩΜΕΝ!!! (Όσοι παγαίνουμε γιατί μερικοί.... :rolleyes: :a13::a13: )

:wave2: :wave2:

naxiotis
25/10/2006, 06:58
βρε κοντονησιώτη βάλε καμιά φωτό και αν μπορεις στείλε μου την διεύθυνση του χχχχχχχχχχχ μαγαζιού που σε εξυπηρέτησε.


:wave2: :wave2: :wave2:

Stergios69
25/10/2006, 07:10
Dim βάλε καμια φωτό να παίρνουμε ίδέες, μια και έχω το ψηλό φτερό στο ράφι σαν ανεπρόκοπος που είμαι... :D
... επίσης όταν μπορείς άνοιξε κανα ποστ ''οδήγηση μεγάλου ονοφ στην λάσπη'', με ενδιαφέρει :D

Nik0s
25/10/2006, 08:57
Αν θέλει κανείς φτερό μπροστά, μου έχει περισσέψει ένα μαύρο UFO που είχα πάρει για το Άφρικα, αλλά τελικά έβαλα το Acerbis.

:wave2:

hector
25/10/2006, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Αν θέλει κανείς φτερό μπροστά, μου έχει περισσέψει ένα μαύρο UFO που είχα πάρει για το Άφρικα, αλλά τελικά έβαλα το Acerbis.

:wave2:

....εγώ, εγώ!!!εγώ το ειδα πρώτος!!!:a29:

sas
25/10/2006, 10:20
Νίκο πόσταρε φωτο ή πες μου που μπορώ να το δω και πόσο το δίνεις, γιατί το θέλω...

πες μου και πόσο

Nik0s
25/10/2006, 10:36
Το φτερό είναι αυτό σε μαύρο

UFO Universal front fender


Μου στοίχισε 15 ευρά... θα σας στοιχίσει 2-3 :beer: :beer: :beer:

Nik0s
25/10/2006, 10:36
oops


66576

hector
25/10/2006, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
oops

CHECK YOUR PM!:D

DimChios
25/10/2006, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από naxiotis
βρε κοντονησιώτη βάλε καμιά φωτό και αν μπορεις στείλε μου την διεύθυνση του χχχχχχχχχχχ μαγαζιού που σε εξυπηρέτησε.


:wave2: :wave2: :wave2:



Φώτο κατά το απογευματάκι!

Διεύθυνση δεν ξέρω ακριβώς αλλά άν σου αρέσει το δικό μου πάω, παίρνω ένα και στο στέλνω εγώ. Μή σκάς!!!

:wave2: :wave2:

DimChios
25/10/2006, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Dim βάλε καμια φωτό να παίρνουμε ίδέες, μια και έχω το ψηλό φτερό στο ράφι σαν ανεπρόκοπος που είμαι... :D
... επίσης όταν μπορείς άνοιξε κανα ποστ ''οδήγηση μεγάλου ονοφ στην λάσπη'', με ενδιαφέρει :D


Σε λίγο είπαμε!!! :evil: :D :D

όσο για το λασποπόστ....

Καλή ιδέα αλλά κι εγώ ακόμα αν και τις περνάω σχετικά άνετα,πρέπει να βελτιώσω την τεχνική μου ΠΟΛΥ!!!

Δέν είμαι και ο π.χ Σπανός! :sad:

Θα μαζέψω πάντως φωτό να ποστάρω κάποια στιγμή!

:wave2: :wave2:

DimChios
25/10/2006, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Αν θέλει κανείς φτερό μπροστά, μου έχει περισσέψει ένα μαύρο UFO που είχα πάρει για το Άφρικα, αλλά τελικά έβαλα το Acerbis.

:wave2:


:mad: :mad: :mad:

και γιατί δεν το έλεγες νωρίτερα ρε? Α΄ν και το δικό μου είναι έτοιμο με τρύπες και πιόόμορφο από ΑΥΤΟ το UFO! Με το Acerbis δεν το συγκρίνω γιατί το ένα είναι μοτάρντ ενώ το άλλο πιό όφ!

Nik0s
25/10/2006, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:mad: :mad: :mad:

και γιατί δεν το έλεγες νωρίτερα ρε? Α΄ν και το δικό μου είναι έτοιμο με τρύπες και πιόόμορφο από ΑΥΤΟ το UFO! Με το Acerbis δεν το συγκρίνω γιατί το ένα είναι μοτάρντ ενώ το άλλο πιό όφ!

Το έχω στην αποθήκη και ούτε που το θυμόμουνα.... :sick:

Μήτσο δεν ξέρω ποιο έβαλες τελικά, αλλά από όσα έχω δει, νομίζω το supermotard της Acerbis που είχα βάλει κι εγώ, είναι το πιο όμορφο και "άγριο". Επίσης δεν ήθελε καθόλου κόψιμο πίσω, παρότι κι εγώ φορούσα κάγκελα.

Θα περιμένουμε φωτό :winka:

TWINGEORGE
25/10/2006, 13:06
μεχρι να βαλει ο φιλος δημητρης φωτο απο το ψηλο φτερο που εβαλε στην αφρικανα του, δειτε τη δικη μου αγαπημενη αφρικανα με της νεες χουφτες μου :smokin: :beer: :beer:


66583

DimChios
25/10/2006, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από TWINGEORGE
μεχρι να βαλει ο φιλος δημητρης φωτο απο το ψηλο φτερο που εβαλε στην αφρικανα του, δειτε τη δικη μου αγαπημενη αφρικανα με της νεες χουφτες μου :smokin: :beer: :beer:




:a8: :a46: :a46: :a46: :a10:

TWINGEORGE
25/10/2006, 13:10
ακομα μια :eek: :lol:


66584

naxiotis
25/10/2006, 13:34
όλο στην μπρίζα με βάζεις


έβαλα την σίτα και σε λίγο πάω για τις χούφτες

αλήθεια,πες τιμή για αυτές και από ότι βλέπω δεν αφαιρείς τα αντίβαρα,σωστά?

:wave2: :wave2: :beer: :beer:

TWINGEORGE
25/10/2006, 13:42
και μια πιο γενικη εικονα :smokin:


66593

TWINGEORGE
25/10/2006, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:a8: :a46: :a46: :a46: :a10:


ευχαριστω δημητρη:beer: :beer:
:smokin:

TWINGEORGE
25/10/2006, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από naxiotis
όλο στην μπρίζα με βάζεις


έβαλα την σίτα και σε λίγο πάω για τις χούφτες

αλήθεια,πες τιμή για αυτές και από ότι βλέπω δεν αφαιρείς τα αντίβαρα,σωστά?

:wave2: :wave2: :beer: :beer:

λοιπον στο θεμα με της χουφτες σταθηκα παρα πολυ τυχερος. πηγενα για καινουργιες απο τη μακαν, στη πορεια της πηρε ενας φιλος μου με βαραντερο αλλα ητανε για μενα:yuck: και μετα και για αυτον.

ετσι αυτος ηθελε κατι πιο ωραιο και του ειπα πως τεριαζουνε κουτι απο Vstrom(της εχει βαλει και ο ξαδερφος μου στην αθηνα) ετσι ετρεξε και της πηρε και του εμειναν η toyratech( που στην ουσια ειναι acerbis ):lol:

μετα απο διαφορες τζαμπατσολογιες που ειχαμε :a01: μου της εδωσε 30 ευρο με ολο το κιτ στηριξεις επειδη ειχε και μια γρατζουνια η αριστερη χουφτα το οποιο το καλυψα με το αυτοκολλητο της toyratech που αρχικα ειχε ασπρα επανω και εκοψα ασημι χρωμα(ειναι και η δουλεια μου αυτη) και το πηγα επανω στο σημαδι και τελος.

κανονικα απο μακαν εχουνε 88 ευρα:eek: . τα αντιβαρα που με ρωτησες τα κρατησα κανονικα δεν ηθελα να τα βγαλω. αλλα αν θελεις μπορεις να τα βγαλεις το ειχε κανει ο Nikos και το γραφει στα πρωτα ποστ εδω μεσα. στη τοποθετηση εφαγα περιπου 1 ωρα+. αλλα και η φαση αυτη να μη μου καθοντανε θα της επερνα καινουργιες γιατι πιστευω πως αξιζουνε και ειναι παρα πολυ ωραια χουφτα πανω στο αφρικα.:wave2:

naxiotis
25/10/2006, 15:59
:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:


ευχαριστώ:wave2:

TWINGEORGE
25/10/2006, 20:18
μια ακομα φιλικη συμβουλη για τη πιο ευκολη τοποθετηση οταν παρεις της χουφτες αυτες.

τα δυο εξαρτηματα απο αλουμινιο που πιανουνε πανω στο τιμονι απο μεσα πλευρα της χουφτας λιγο κατω απο το μπαρακι του τιμονιου που πανε, αυτα πρεπει να τα ανοιξεις καλα με μια πενσα η ενα λεπτοτσιμπιδο για να περασουνε μεσα στο τιμονι μετα τα κλεινεις με το λεπτοτσιμπιδο παλι,
αλλα επειδη εχουνε ελαστικοτητα δεν κλεινουνε στο σωστο σημειο και δεν διαπερναει η π@υτ@ν@ η βιδα και σου τη σπαει ασχημα.

γι'αυτο αφου τα περασεις και τα κλεισεις οσο μπορεις πριν βαλεις τη χουφτα περνας τη βιδα σε αυτο το εξαρτημα με το παξιμαδι μαζι και το σφυγγεις σχεδον τερμα μετα ξεβιδονεις παλι και εχει κλεισει το αλουμινιο και γινετε η επομενη κινηση που ειναι να βαλεις τη χουφτα.

θα τα δεις οταν ερθει η ωρα :wave2: :beer: :beer:

DimChios
26/10/2006, 02:19
Νο #1 :D


66675

DimChios
26/10/2006, 02:20
Νο #2

DimChios
26/10/2006, 02:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Νο #2



:rolleyes: oups!!! :lol: :lol: :lol:


66676

DimChios
26/10/2006, 02:24
No #3


66677

DimChios
26/10/2006, 02:27
No #4


To δέσιμο με tire up που ανέφερα για να μην βρίσκουν τα σωληνάκια των φρένων μετά την αφαίρεση του χαμηλού φτερού!

:smokin:


66678

DimChios
26/10/2006, 02:31
Άντε και μια τελευταία!

Νο #5


66679

Nik0s
26/10/2006, 08:34
Ωραίο Δημήτρη, πολύ - καμία σχέση με το UFO που είχα αγοράσει εγώ.


Α, και χρόνια πολλά ! :beer:

:wave2:

TWINGEORGE
26/10/2006, 13:57
δημητρη τζαμι του εκατσε το φτερακι:winka:

αντε ριχτου και κανενα χουφτομα τωρα να δεσει το γλυκο που λεμε εδω:rotflmao:

χρονια σου πολλα κιολας:beer:

crs-k
26/10/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
No #3


Καλα, στραβα το τρυπησες ρε χαμενε ? :sick: :p

:lol: :rotflmao: :lol:

DimChios
26/10/2006, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Καλα, στραβα το τρυπησες ρε χαμενε ? :sick: :p

:lol: :rotflmao: :lol:


Τι λες βρε!!!???

Μεχρι και αλφάδι έβαλα επάνω! Απλώς το τιμόνι είναι λίγο στριμένο σε αυτή τη φωτό!!!

:smokin:

crs-k
26/10/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τι λες βρε!!!???

Μεχρι και αλφάδι έβαλα επάνω! Απλώς το τιμόνι είναι λίγο στριμένο σε αυτή τη φωτό!!!

:smokin:


Γιατι σταθερο το εβαλες το φτερο ? :look:

Δεν στριβει μαζι με το τιμονι? :confused:


:lol: :rotflmao: :lol:

DimChios
26/10/2006, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Γιατι σταθερο το εβαλες το φτερο ? :look:

Δεν στριβει μαζι με το τιμονι? :confused:


:lol: :rotflmao: :lol:


ΦΦΦΦΦΦ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!!!! :mad: :mad:

ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΧΡΥΣΕ ΜΟΥ!!! ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΙΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΤΟ ΚΑΙ Η ΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΓΩΝΙΑ!!!

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ Η ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΚΑ????

:mad: :mad:



:lol: :lol: :lol:

crs-k
26/10/2006, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
..............................
ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΙΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΤΟ ΚΑΙ Η ΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΓΩΝΙΑ!!!
..............................


Να βαλεις αλλη, που η ληψη να ειναι υπο ευθεια και το συζηταμε μετα ... :p




Ανικανε !!! :mad:



:lol: :rotflmao: :lol:

DimChios
26/10/2006, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Να βαλεις αλλη, που η ληψη να ειναι υπο ευθεια και το συζηταμε μετα ... :p




Ανικανε !!! :mad:



:lol: :rotflmao: :lol:





ΠΑΡΕ!!! ΚΑΙ ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ!!!!

:smokin:


66751

crs-k
26/10/2006, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΠΑΡΕ!!! ΚΑΙ ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ!!!!

:smokin:


ΔΕΝ φαινεται η (στραβη) ροδα !!! :p

DimChios
26/10/2006, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
ΔΕΝ φαινεται η (στραβη) ροδα !!! :p




ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΤΟ!

:lol: :lol: :lol:

Nik0s
26/10/2006, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
ΔΕΝ φαινεται η (στραβη) ροδα !!! :p


:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

DimChios
26/10/2006, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:


:eyepop: :eyepop:

:a26: :a26: :a26:

ΤΙ ΓΕΛΑ ΡΕ????





:lol: :lol:

afro17zakynthos
20/11/2006, 17:38
oraio kai ayto !

na rotiso gia tin sela ? tin vlepo arketa pio aneti apo tis mamas... einai ?

thanx

TWINGEORGE
20/11/2006, 18:06
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από afro17zakynthos
oraio kai ayto !

na rotiso gia tin sela ? tin vlepo arketa pio aneti apo tis mamas... einai ?

thanx [/QUOTE



οτι και να σου πω για τη σελα του τονι ειναι παρα πολυ λιγα.

εκτος απο μια πιο ωραια εμφανιση επανω στο αφρικα,
ειναι παρα πολυ αναπαυτικη με ολοι τι σημασια της λεξης
για πολλες ωρες ταξιδι χωρις προβλημα.
(ενω με τη μαμα ηταν λιγο πικρα):sick:

αλλο ενα + ειναι οτι με δευτερο ατομο πισω σου
σε φρεναρισματα και κατηφορες αποτομες δεν θα
τον υποδεχεσε συνεχεια επανω σου εφοσον η σελα
εχει το προνομιο να διαχωριζει της δυο θεσεις:winka:

δες το site (http://www.tonimpatzio.com/) του τονι μπατζιο
και μη το σκεφτεσε η σελα ειναι απαιχτη.
δοκιμασμενη απο πολλους αφρικανους.:wave2:

$py
15/06/2007, 17:32
Τρεις ερωτησούλες

Πόσο κουνάει το ψηλό φτερό? Και επειδή με το ζόρι μπορώ να βιδώσω μια βίδα υπάρχει κανά μαγαζί (η κανένας φαααααααααανταστικός φίλος) που μπορεί να το τοποθετήσει?



Τα σποίλερ κόβουν καθόλου αέρα ή είναι μόνο για μούρη (μιλάω για χούφτες acebris)?


Είδα αυτά τα μαρσπιέ της touratech

http://osc.off-road.gr/catalog/product_info.php?cPath=35_27&products_id=195

ξέρετε να προτείνετε κάποια ποιο οικονομικά (αυτή η ΜΑΚΑΝ σκέτο φαρμακείο φαρμακείο είναι ρε παιδάκι μου...)

Stergios69
15/06/2007, 18:15
Το συγκεκριμένο μοταρντ φτερό δεν κουνάει...
Τα σποιλερ κόβουν αέρα.
Μαρσπιε φαρδιά υπάρχουν και αλλού. δες ίσως στο μοτομαρκετ αλλά να πας μαζί με το μηχανάκι για να σιγουρευτείς ότι ταιριάζουν.

KaTaNaS
15/06/2007, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Και επειδή με το ζόρι μπορώ να βιδώσω μια βίδα υπάρχει κανά μαγαζί (η κανένας φαααααααααανταστικός φίλος) που μπορεί να το τοποθετήσει?


Σπύρο γεινκότερα δε ξέρω που το πηγαίνεις για σερβις αλλά για τις αφρικάνες είναι ένας και μοναδικός... ο DENIS

γαμώτα παιδιά...


εκει το πηγαίνει και ο ντιμ-χιος, ρωτα τον, δεν ξερω το μαγαζι του, αλλα ετρεχα μαζι του στα τρεϊλ ραιντ και εχω ακουσει τα καλυτερα!

πες του πως γνωριζόμαστε :wave2:

$py
15/06/2007, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Το συγκεκριμένο μοταρντ φτερό δεν κουνάει...
Τα σποιλερ κόβουν αέρα.
Μαρσπιε φαρδιά υπάρχουν και αλλού. δες ίσως στο μοτομαρκετ αλλά να πας μαζί με το μηχανάκι για να σιγουρευτείς ότι ταιριάζουν.


το συγκεκριμένο ποιο είναι?


τενκς

:wave2:

$py
15/06/2007, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Σπύρο γεινκότερα δε ξέρω που το πηγαίνεις για σερβις αλλά για τις αφρικάνες είναι ένας και μοναδικός... ο DENIS

γαμώτα παιδιά...


εκει το πηγαίνει και ο ντιμ-χιος, ρωτα τον, δεν ξερω το μαγαζι του, αλλα ετρεχα μαζι του στα τρεϊλ ραιντ και εχω ακουσει τα καλυτερα!

πες του πως γνωριζόμαστε :wave2:


εκεί το πήγαινε :lol:

τενκς, θα τον ρωτήσω.

Stergios69
16/06/2007, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
το συγκεκριμένο ποιο είναι?


τενκς

:wave2:
acerbis

DimChios
22/06/2007, 17:48
$py όταν επιστρέψεις πάρε με τηλ να κανονίσουμε και για το φτερό και για ότι άλλο θές!

Έλα σπίτι! Αυλή ΠΛΕΟΝ έχω, εργαλεία έχω, διαθεση έχω, καφέ κερνάω!

Τί άλλο θές?

ΌΛΑ θα τα φτιάξουμε!

:beer: :beer: :beer: :beer:

$py
27/06/2007, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

Τί άλλο θές?

ΌΛΑ θα τα φτιάξουμε!

:beer: :beer: :beer: :beer:


Ξέχασες τις φίλες σου με τα μπικίνι που θα μας φέρνουν τις μπύρες ρε Μήτσο...


Thanks πάντως, όταν περάσει η περίοδος βαρεμάρας θα σε πάρω τηλεφωνάκι να το κανονίσουμε

(μην ξεχαστείς και δώσεις και τα μαρσπιε ε)


:beer:

DimChios
27/06/2007, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Ξέχασες τις φίλες σου με τα μπικίνι που θα μας φέρνουν τις μπύρες ρε Μήτσο...


Thanks πάντως, όταν περάσει η περίοδος βαρεμάρας θα σε πάρω τηλεφωνάκι να το κανονίσουμε

(μην ξεχαστείς και δώσεις και τα μαρσπιε ε)


:beer:




Είχα σκοπό να τις καλέσω χωρίς μπικίνι αλλά αφου θές έτσι...

:smokin:

crs-k
27/06/2007, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
....................
(μην ξεχαστείς και δώσεις και τα μαρσπιε ε)

:beer:


Ποια μασπιε? :look: :confused: :D :evil:

$py
27/06/2007, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ποια μασπιε? :look: :confused: :D :evil:


Μήτσο πέστου... :evil:

DimChios
27/06/2007, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ποια μασπιε? :look: :confused: :D :evil:


Τα φαρδιά τα touratech!

Μου έχουν μείνει από το Αφρικα...

:D

crs-k
27/06/2007, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Μήτσο πέστου... :evil:


Τι να μου πει? :wacko:

ΔΕΝ τα εχει πια καρδια μου... :D

$py
27/06/2007, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τι να μου πει? :wacko:

ΔΕΝ τα εχει πια καρδια μου... :D



Τα έχει, τα έχει βρε, αφού με είπε να με τα δώκει...












ε Μήτσο????

$py
27/06/2007, 20:23
Αργεί να απαντήσει και με αγχώνει... :uplate:

DimChios
28/06/2007, 02:50
Α εγώ δεν ξέρω τίποτις!

Με εχετε μπερδέψει πιά!

4 μου τα ζητάνε και κανεις δε λεει να τα πάρει!

Όλοι κρατα τα και οταν εχω λεφτά!

Σε όλους εχω πεί να τα πάρουν και οταν μπορουν μου τα δίνουν και κανεις....


ΛΟΙΠΟΝ!


200 ευρώ τιμή εκκίνησης είναι καλά?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
28/06/2007, 06:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
........................

200 ευρώ τιμή εκκίνησης είναι καλά?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Μια χαρα ειναι !!! :uplate: :eyepop:



Χτυπα τα Σπυρο! :D



:lol: :rotflmao: :lol:

dirtbird
28/06/2007, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

200 ευρώ τιμή εκκίνησης είναι καλά?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Eπίχρυσα είναι και με υπογραφή από τον Τσαρούχη?

Να ξέρουμε δηλαδΗς να τα στείλουμε για πλειστηριασμό στο Sothby's :D :D

DimChios
28/06/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μια χαρα ειναι !!! :uplate: :eyepop:



Χτυπα τα Σπυρο! :D



:lol: :rotflmao: :lol:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
28/06/2007, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Eπίχρυσα είναι και με υπογραφή από τον Τσαρούχη?

Να ξέρουμε δηλαδΗς να τα στείλουμε για πλειστηριασμό στο Sothby's :D :D


Όχι ρε σύ! :rolleyes:

Απλώς τα είχα.... ΕΓΩ!

Στο ΔΙΚΟ μου Αφρικα!

:smokin:
















:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
28/06/2007, 12:42
Aαααααααααααααααααααααααααααααα...



Άφρικα ήταν? :confused: :confused:































:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

$py
28/06/2007, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios


200 ευρώ τιμή εκκίνησης είναι καλά?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


18άχρονες επιταγές δέχεστε? :winka:

DimChios
28/06/2007, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
18άχρονες επιταγές δέχεστε? :winka:


ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=42205&perpage=15&pagenumber=1) :lol: :lol: ΚΑΙ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΛΕΜΕ!!

crs-k
28/06/2007, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=42205&perpage=15&pagenumber=1) :lol: :lol: ΚΑΙ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΛΕΜΕ!!



Πες μου μονο που μενεις! Τιποτ' αλλο!! ΤΕΛΟΣΣΣ!!! :blush: :lol:

DimChios
28/06/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Πες μου μονο που μενεις! Τιποτ' αλλο!! ΤΕΛΟΣΣΣ!!! :blush: :lol:


Πολύ κοντά σου και το ξέρεις!

ΤΕΛΟΣ!

:smokin:

$py
28/06/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Πολύ κοντά σου και το ξέρεις!

ΤΕΛΟΣ!

:smokin:



Γαμώ την Αργυρούπολη... ΤΕΛΟΣ (τα μαρσπιε)


:(













:p

DimChios
28/06/2007, 14:32
άμα βάλεις +50 ευρώ τα μεταφορικά στα φέρνω και ΑΣΗΜΟΥπολη!

:smokin: