PDA

View Full Version : Λιάπης



m1ke
09/05/2006, 14:02
Αντιγράφω από Ναυτεμπορική:


Με εκπροσώπους των δικυκλιστών, συναντήθηκε σήμερα ο υπουργός Μεταφορών Μιχάλης Λιάπης, στο πλαίσιο των επαφών του με εμπλεκόμενους φορείς για την αναμόρφωση του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας (ΚΟΚ).

Μεταξύ των θεμάτων που τέθηκαν στη διάρκεια της συζήτησης είναι η αυστηροποίηση των διοικητικών ποινών για τη μη χρήση κράνους, και των ποινών για επικίνδυνα εξαρτήματα ΙΧ (κοτσαδόροι, πρόσθετοι μεταλλικοί προφυλακτήρες κλπ), o εξορθολογισμός των προστίμων για την παράνομη στάθμευση των δικύκλων, η εκπαίδευση των δικυκλιστών με τη δημιουργία των ειδικών χώρων για τα πρακτικά μαθήματα, οι ειδικές θέσεις στάθμευσης, τα επικίνδυνα σαμαράκια στους δρόμους κ.α..

Κατά τη συνάντηση, οι εκπρόσωποι των δικυκλιστών διατύπωσαν το πάγιο αίτημα για μείωση των φόρων για τα κράνη.

Μετά τη συνάντηση ο κ. Λιάπης δήλωσε ότι στόχος της αναθεώρησης του ΚΟΚ είναι να αποποινικοποιηθούν οι κυρώσεις και να αυξηθούν τα πρόστιμα για τις παραβάσεις που είναι επικίνδυνες.

Αναφερόμενος στη σημερινή συνάντηση ο υπουργός Μεταφορών τόνισε ότι οι προτάσεις των δικυκλιστών εισακούστηκαν και θα μελετηθούν. Οι δύο πλευρές συμφώνησαν να είναι υποχρεωτικός ο τεχνικός έλεγχος από τα ΚΤΕΟ των δικύκλων, για την προστασία των ίδιων των δικυκλιστών, και για να αντιμετωπιστεί ο θόρυβος που κάνουν οι εξατμίσεις και ενοχλούν τους κατοίκους.

Ο κ. Λιάπης δεν αποδέχθηκε την πρόταση των δικυκλιστών για μείωση των ορίων ηλικίας για την έκδοση διπλωμάτων οδήγησης σε δικυκλιστές απ’ τα 18 στα 16 χρόνια. Πρέπει ν’ αποκτήσουμε πλέον συνείδηση σαν κοινωνία του κινδύνου απ’ τα δίκυκλα αφού στην Ελλάδα έχουμε το θλιβερό προνόμιο να έχουμε τα περισσότερα θανατηφόρα ατυχήματα με δίκυκλα σε όλη την Ευρώπη και χρειάζεται πολύς χρόνος ακόμη μπροστά μας, τόνισε χαρακτηριστικά ο υπουργός Μεταφορών και Επικοινωνιών.

Ξέρει κανείς ποιός μας "εκπροσώπησε" :confused:

Ο Λιάπης λέει μας "εισάκουσε" :ZZZ: και θα "μελετήσει" τα θέματα μας :a31: :a04:

Tropeas
09/05/2006, 14:18
Απο ότι ξέρω τις επαφές με Λιάπη τις κάνει η ΜΟΤΟΕ, και ο αντιπρόεδρος - νομικός σύμβουλος Γαζούλης Θεοδωρής μαζί με άλλους του ΔΣ...

Βέβαια απο ότι έχω καταλάβει, υπάρχουν εκτός απο τα "υπέρ μας" που γράφονται και άλλα "κατά μας" που δεν έχουν δει ακόμα το φως της δημοσιοτητας που έχουν να κάνουν με αλλαγές στις εκδόσεις διπλωμάτων ... και περισσότερες κατηγορίες, και αλλαγή στην πολιτική των ασφάλιστρων κλπ κλπ...

...αναμονή στο ακουστικό μόλις ακουσω κάτι...

lampros_fazer
09/05/2006, 14:39
Εγώ γιατί πιστεύω οτι κσι το ΦΠΑ να μειωθεί,οι τιμές στα κράνη δεν θα πέσουν,ή τουλάχιστον όσο θα έπρεπε..;;

Αυστηροποίηση ποινών για μη χρήση κράνους λέει..Παρόλο που δεν βγάζω ποτέ το κράνος απ'το κεφάλι μου δεν συμφωνώ..Με το κράνος ο καθένας προστατεύει το δικό του κεφάλι..Τότε το πρόστιμο για χρήση του κινητού την ώρα της οδήγησης θα έπρεπε να πενταπλασιαστεί.. Έχει καταντήσει να είναι προτιμότερο να οδηγάς χωρίς δίπλωμα,παρά χωρίς κράνος..

tifoefs
09/05/2006, 15:03
Ρε παιδια με φαινεται δεν εχετε ιδεα τι σημαινει να σας εχουν ΚΤΕΟ στις μηχανες !!!

Μαησετα κι' αφησε τα !!

:mad:

KeLeYTiS
09/05/2006, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Ρε παιδια με φαινεται δεν εχετε ιδεα τι σημαινει να σας εχουν ΚΤΕΟ στις μηχανες !!!

Μαησετα κι' αφησε τα !!

:mad:

Aν ειναι οπως στα αυτοκινητα τοτε δινουμε 50 ευρω παραπανω και ειμαστε κομπλε...

Γιατι η μανα του λαδεμπορα δεν εκλαψε ποτε :rotflmao:

mbjp
09/05/2006, 20:37
[i]Αναφερόμενος στη σημερινή συνάντηση ο υπουργός Μεταφορών τόνισε ότι οι προτάσεις των δικυκλιστών εισακούστηκαν και θα μελετηθούν

Πόσες φορές έχουμε ακούσει αυτή τη φράση και για πόσα διαφορετικά θέματα. Από τους ίδιους ανθρώπους πάντα..

Το μόνο που βλέπω να γίνεται είναι μεγαλύτερα πρόστιμα και το ΚΤΕΟ. Το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα βγάλουν λεφτά, όχι πως θα μας προστατέψουν..

Αντί να ενθαρρύνουν τη χρήση δικύκλου στη πόλη, με αυτο το εξωφρενικό μποτιλιάρισμα στους δρόμους τα πρωινά, κάνουν τα πάντα για να την εμποδίσουν..Δεν τρώνε σκατά όλοι τους..
:yuck:

periklisk
09/05/2006, 21:21
Πολιτικάντηδες του κώλου γ@μώ

τι να εξετάσει ρε αυτός και ο κάθε μπάμιας από τους 300... εξέτασε κανείς μέχρι τώρα μερικά σοβαρά θέματα όπως:

- τα κάγκελα στα πεζοδρόμια που είναι φονικά?
- τα σαμαράκια και τις λακούβες που μας κάνουν και χορεύουμε σάμπα είτε προσπαθούμε να τις αποφυγουμε είτε πέσουμε μέσα?
- την υπεργαμάτη πρόσφυση τις ασφάλτου?
-τα κάθες λογής εμπόδια που βάζει ο κάθε μαράγκουλας εργολάβος και δε φαίνονται ούτε τη μέρα?

και το φόρο στα κράνη να μειώσουν θα μας τα πάρουν από αλλού (ΚΤΕΟ κλπ):mad:

adam_tsouk
09/05/2006, 21:53
μόλις άκουσα στη τιι οτι το πρόστιμο για παράνομο παρκάρισμα στις μοτο θα ΜΕΙΩΘΕΙ απο 65 ευρα σε 22!

ela ela
09/05/2006, 22:00
το κωλο ΚΤΕΟ τι το θελαμε ρε π@@@@η μου...........:yuck: :yuck:

lampros_fazer
10/05/2006, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ela ela
το κωλο ΚΤΕΟ τι το θελαμε ρε π@@@@η μου...........:yuck: :yuck:
Μάλλον θα το λες για τις εξατμίσεις..

Χρειάζεται το ΚΤΕΟ πάντως,κυκλοφορούν πολλά φονικά δίκυκλα.. :rolleyes:

Και πολλοί αναγκάζονται να δουλεύουν μ'αυτά..

alximistis
10/05/2006, 00:52
Θα ξαναγίνω γκρινιάρης για πολλοστή φορά...
Πάλι με λάθος ανθρώπους τα βάζετε παίδες!
Ο παπαρολιάπης και ο κάθε υπουργός σιγά μην γνωρίζει επ ακριβώς τι ζητάει η κάθε ομάδα που τον επισκέπτεται.
Στην τελική χέστηκε κιόλας!
Εμένα μου λέτε σας παρακαλώ αυτοί που... μας εκπροσωπούν τι στην ευχή λένε;;;;;;; και πως θέτουν τα προβλήματα μας;
Τα ΚΤΕΟ είναι ειλικρινά το τελευταίο που μας απασχολεί.
Με τα πραγματικά προβλήματα τι γίνεται;;;

Μήπως να ξεκινήσουμε να απευθυνόμαστε στη ΜΟΤΟΕ με εκφράσεις του στυλ... φανταστική ΜΟΤΟΕ; Θα κάνεις κάτι και για μας; Ε, φανταστικέ δικηγόρε;

m1ke
10/05/2006, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Μάλλον θα το λες για τις εξατμίσεις..

Χρειάζεται το ΚΤΕΟ πάντως,κυκλοφορούν πολλά φονικά δίκυκλα.. :rolleyes:

Και πολλοί αναγκάζονται να δουλεύουν μ'αυτά..

Και εσύ πιστεύεις ότι όλα αυτά θα περάσουν από ΚΤΕΟ, ε; :rotflmao: :rotflmao:

Όπως περνούν και κάτι χρέπια σε τέσσερις τροχούς.:rotflmao: :rotflmao:

Το μόνο που θα πετύχει το μέτρο είναι να κάνει πλουσιότερα τα ΛΑΜΟΓΙΑ στα ΚΤΕΟ. :mad:

Όπως είπε και ο μπούλης "το λάδι είναι εθνικό προϊόν και η παγκόσμια προώθησή του στρατηγική της κυβέρνησης". Δεν μας είπε βέβαια για ποιό λάδι μιλούσε :rotflmao: :a13:

Tropeas
10/05/2006, 06:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Θα ξαναγίνω γκρινιάρης για πολλοστή φορά...
Πάλι με λάθος ανθρώπους τα βάζετε παίδες!
Ο παπαρολιάπης και ο κάθε υπουργός σιγά μην γνωρίζει επ ακριβώς τι ζητάει η κάθε ομάδα που τον επισκέπτεται.
Στην τελική χέστηκε κιόλας!
Εμένα μου λέτε σας παρακαλώ αυτοί που... μας εκπροσωπούν τι στην ευχή λένε;;;;;;; και πως θέτουν τα προβλήματα μας;
Τα ΚΤΕΟ είναι ειλικρινά το τελευταίο που μας απασχολεί.
Με τα πραγματικά προβλήματα τι γίνεται;;;

Μήπως να ξεκινήσουμε να απευθυνόμαστε στη ΜΟΤΟΕ με εκφράσεις του στυλ... φανταστική ΜΟΤΟΕ; Θα κάνεις κάτι και για μας; Ε, φανταστικέ δικηγόρε;

Εχεις πολύ δίκιο φίλε αλχημιστή....
και γω να σου πω τι παίζει με αυτούς τους ανθρώπους κατα την ταπεινή μου γνώμη που έχω βγάλει μέσα απο πράγματα που έχω δει?

Ο κόσμος-μέλη της ΜΟΤΟΕ , και των συμπεριλαμβανομένων λεσχών (είναι συνήθως ηλικίας 40+ εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων) και αυτό γιατί οι νεολαίοι "δεν ασχολούνται" ούτε καν να γραφτούν και να συμμετέχουν... πόσο μάλλον να κατέβουν να κηνυγήσουν τα δικαιώματά τους...
Αυτούς που έχω δει να τρέχουν είναι οι "κλασσικοί" μοτοσυκλετιστές "μπαμπάδες" μας οι οποίοι έχουν κάποιο ελεύθερο χρόνο (όχι πάντα) ή έχουν μπει και γνωρίζουν τις διαδικασίες και κάνουν ότι καταλαβαίνουν σωστό, και είναι καλά , για όταν μιλάω για 10-15 άτομα το πολύ!

Δεν υποστηρίζω κανέναν αλλά απο τότεπου έχω γραφτεί στην ΛΕΜΟΤ και όποτε πάω απο την λέσχη και κουβεντιάζω καταλαβαίνω ότι υπάρχει ενδιαφέρον, δεν υπάρχει νέο και δραστήριο αίμα!

madtank
10/05/2006, 08:14
ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ......ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ :mad:

stefanos
10/05/2006, 09:43
Βλέπω μια διάθεση για γκρίνια γενικά, που δεν δικαιολογείται.
Ακόμα και τίποτα να μην γίνει, και μόνο που βγαίνει η TV και λέει για εκπροσώπους των μοτοσυκλετιστών και προβλήματα των μοτοσυκλετιστών κάτι είναι.
Αποκτάμε κοινονική υπόσταση.
Ξεφεύγουμε απο το "ο ληστής διέφυγε με μοτοσυκλετα μεγάλου κυβισμού"
Οσο για τα υπόλοιπα, ΦΠΑ στον εξοπλισμό ασφάλειας, δρόμοι, κτεο, δεν βλέπω να έχουν μεγάλη σημασία.

Electra
10/05/2006, 10:34
Ας μη παραπονιόμαστε! Τουλάχιστον το "αίτημα" να γίνει parking για μοτοσικλέτες στο The F...... Mall πραγματοποιήθηκε. Τα σοβαρότερα ζητήματα συζητούνται με κρυφοσυναντήσεις και πάντα είμαστε οι τελευταίοι που τα μαθαίνουμε.

Το θέμα είναι ότι σε κάτι τέτοιες συναντήσεις δεν καλούνται τα μέσα μαζικής ενημέρωσης για να καλύψουν τις συζητήσεις ούτε τίποτα. Εγώ την ανακοίνωση της συνάντησης την είδα μια μέρα πριν, στο site του Υ.Μ.Ε. Βρωμάει η δουλειά.... και το ξέρετε!!

tifoefs
10/05/2006, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Βρωμάει η δουλειά.... και το ξέρετε!!

Μεχρι εδω εφτασε η βρωμα !!

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

WWW
10/05/2006, 15:26
Λεβέντες και Λεβέντισσες κόψτε την γκρίνια γιατί πραγματικά έχω σκυλοβαρεθεί να σας βλέπω συνέχεια σε αυτή την κατάσταση.

Αφού οι κυβερνώντες μας τα πάνε πάρα πολύ καλά. Νυν και Τέως κυβέρνηση έχουν φροντίσει πάρα πολύ για το καλό μας:

- Ενθάρρυναν την χρήση μοτοσυκλέτας.
- Ενθάρρυναν την χρήση κράνους.
- Μας δίδαξαν την άρτια οδηγική συμπεριφορά.
- Μας έμαθαν να οδηγούμε με το καλύτερο σύστημα εκμάθησης.
- Κατασκεύασαν το τελειότερο οδικό δίκτυο του κόσμου.
- Προσέφεραν τις καλύτερες υπηρεσίες υγείας στον πονεμένο μοτοσυκλετιστή.
- Μας προστάτευσαν με τα ευγενέστερα και αρτιότερα εκπαιδευμένα όργανα της τάξης.
- Προσέφεραν το καλύτερο χρηματοδοτικό σύστημα στην Ευρωπαϊκή μας Ένωση για την αγορά των μοτοσυκλετών μας.
- Μας χτύπησαν φιλικά στην πλάτη βρε αδερφέ, λέγοντάς μας "φίλε μοτοσυκλετιστή είμαστε στο πλευρό σου".

Κι εσείς γκρινιάζετε ? Κρίμα. Θα έπρεπε να κλαίτε. :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Αφενός για τα δικά τους χάλια.
Αφετέρου για τα δικά μας χάλια, που όταν μπαίνουμε στο παραβάν και κρύβουμε τα προβλήματά μας έξω από την κουρτίνα, εκτός απο το μαγικό χαρτάκι της ψήφου, κρατάμε στα χέρια και το πουλί μας.

Μήπως θα πρέπει να πάρουμε επιτέλους χαμπάρι πως το μόνο που φοβούνται οι ΛΙΑΠΗΔΕΣ και λοιποί είναι εκείνα τα 15 δευτερόλεπτα? Ότι για 15 δευτερόλεπτα είμαστε πολύ πιο δυνατοί από αυτούς? Πως αυτό το χρονικό διάστημα της ζωής το αγοράζουν όσο όσο για να το κάνουν δικό τους?

Θα σας παρακαλούσα, εγκάρδια, την επόμενη φορά να μην τους το χαρίσετε. Άλλωστε δεν θα σας δει κανείς εκεί μέσα. Είστε εσείς και η συνείδησή σας. Ακούστε τουλάχιστον αυτή.

Εκτός κι αν γουστάρετε οπότε ... ΚΟΨΤΕ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

ημαρτον κύριε ...
:dizzy: :dizzy:

paTman_the
11/05/2006, 14:33
Mprabo re file, eutuxos pou mas ksupnhses. Thn epomenh fora 8a psifiso emena kai esena oste na allaksoume oti nomizoume.
De 8elo na gino eristikos kai suggnomh an akougetai etsi,alla 8elo na po oti auto pou les den exei kamia praktiki efarmogh, ti 8es na kanoume dhl sto paraban? kke,karatzaferh,leuko,ti? Kai auta pali ti 8a allaksoun?
Edo o sta8akhs pou eftase na exei eksousia ti kanei? An mporei na ginei kati einai apo emas tous idious meso ton "antiprosopon" mas. Kai gia tous dromous eidika apo tis topikes koinonies,leo ego tora, alla siga mhn ksekounh8oun autes apo ton upno tou dikaiou tous.

De barieste

WWW
12/05/2006, 14:53
Φίλε paTman_the σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Επειδή ίσως δεν έγινα κατανοητός θα ήθενα να σου επισυμάνω την προσωπική μου άποψη (που ίσως να μη σε ενδιαφέρει αλλά μπήκες στον κόπο να απαντήσεις πριν ...)

θεωρώ πως μπορεί κάποιος να ψηφίζει :

- Το ΠΑΣΟΚ
(βλέπε διαφθορά κλπ κλπ, απευθείας αναθέσεις έργων, χρηματιστήριο, ρουσφετολογία, καταστροφή Δημοσίων Υπηρεσιών και άλλα ατελείωτα άπλυτα)

- και τη Ν.Δ
(Κατάργηση συλλογικών συμβάσεων, ωραρίου, αύξηση φόρων,ψεύτικες προεκλογικές υποσχέσεις κλπ κλπ).

- ΛΑΟΣ - Καρατζαφέρης
(άκρα δεξιά, περίοδος δικτατορίας, ιστορικά δοσύλογοι στους Γεωρμανούς -ταγματασφαλίτες κλπ κλπ)

-ΚΚΕ
(αν και λένε την αλήθεια κόλησαν στις ταμπέλες του στύλ ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο, ΠΡΟΛΕΤΑΡΙΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΕ κλπ, δείχνουν περισσότερο να κατηγορούν, λίγοτερο προτείνουν και βέβαια είναι ο μόνοι που δεν θέλουν να κυβερνήσουν !!!)

Λαμβάνοντας επίσης υπόψη πως μετά την αποτυχία και πτώση του Αριστερού μπλόκ υπάρχει γενικότερα ένα παγκόσμιο πολιτικό κενό, μιας και δεν υπάρχει ισσοροπία στις κυβερνητικές δυνάμεις,

απλά πρότεινα να σκεφτούμε την ευρύτερη αριστερά, υπό προϋποθέσεις και πάντα ...

ΟΧΙ ΩΣ ΚΟΜΜΑ ΕΞΟΥΣΙΑΣ.

Προσπαθώ πλέον, να δίνω λίγη δύναμη, τόση όσο μπορώ, σε κάποιους μικρότερους, όχι για να κυβερνήσουν, αλλά για να βρούν το κουράγιο να πάνε σε καμια πορεία, να σπάσουν κανα τζάμι, να κάνουν λίγο σαμαντά βρε αδερφέ, όταν περνούν κάτι ντροπολογίες καλοκαιριάτικα που εμείς πάμε με την μοτοσυκλέτα μας των 90 δόσεων βόλτα, με την πιστωτική μας κάρτα στην κωλότσεπη.

Δεν θέλω την αριστερά να κυβερνά, αλλά να είναι δυνατή για να μπορεί να απαιτεί για σένα, για μένα κλπ. Δεν περιμένω από τους συνδικαλιστές των κομμάτων της εξουσίας να απαιτήσουν.

Άλλωστε όλοι ξέρουμε πως πρόκειται για παλαιούς "αριστερούς" οι οποίοι μεταγενέστερα ενσωματώθηκαν στον σύγχρονο "σοσιαλισμό".

Αλλά και πάλι αν υπήρχε ο κίνδυνος, ιδιαίτερα το ΚΚΕ να κυβερνήσει τότε σίγουρα θα ψήφιζα κάτι διαφορετικό.

Επομένως φαντάζομαι πως υπάρχουν καλύτερες επιλογές απο το να ψηφίσω εγώ εσένα κι εσύ εμένα όπως (ναι σωστά, εριστικά) ανέφερες. Λίγη δύναμη σε αυτόν που έμαθε και ξέρει να φωνάζει, αξίζει τον κόπο να την δώσουμε.

ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ. Πόσο μάλλον αυτούς που μας έχουν @#$%@#@!#$% την ζωή ολόκληρη

:smokin: :smokin: :smokin:

ashton
12/05/2006, 15:04
Στις βουλευτικές εκλογές δεν ψηφίζουμε πρωθυπουργούς και κυβερνήσεις.
Βουλευτές εκλέγουμε.

paTman_the
12/05/2006, 15:29
Den diafono idiaitera me auta pou les. An kai nomizo oti exeis parekshghsei ta kahmena ta kke,k tous allous aristerous, apo sunh8eia fonazoun, logo stul ena pragma,de nomizo oti tetoia atoma mporoun na mou prosferoun kati. Exei bash h logikh sou,alla den allazei tipota sthn teliki. Opoios kai na fonazei, kanei poreies ka. spania allazei kati. 8elo na po oti 8elei terastia kinhtopoihsh gia mikra apotelesmata. Mporoume na epekta8oume polu,alla de nomizo oti xreiazetai kati tetoio tora,as to afhsoume gia kana kafe, an peraseis pote apo hrakleio h xania :sun:
Kai den to ennoousa eristika otan eipa na pshfizo ego esena kai esu emena, 8a htan polu kalo an skeptomena atoma eklegontan pou den anhkan sta kommatika katesthmena,opos fainesai na eisai, apla tote 8a se ikseran kai 8a se pshfizan 5-10 atoma opos ego px. oi upoloipoi 8a pshfizan pali ta idia kai ta idia pano kato. Auto einai isos gia ena 2o kafe.

ta leme

WWW
12/05/2006, 18:01
Το μόνο βέβαιο είναι πως ότι και να λέω εγώ αυτοί πάλι θα ψηφίσουν σύμφωνα με τις κατευθυντήριες γραμμές.

Σκέψου πόσο όμορφα είναι στημένη αυτή η μηχανή. Δύο μεγάλα κόμματα, σίγουρα συννενοημένα, αποφάσισαν από κοινού να ελέγχουν την χώρα. Για να το κάνουν αυτό φυσικά θα πρέπει να διαμορφώσουν συνειδήσεις επομένως controllαρουν τηλεοράσεις, ραδιόφωνα, ρουσφετολογούν κλπ κλπ.

Εγώ προτείνω να τους μαυρίσουμε τους κερατάδες όταν θα έρθει η ώρα. Άλλωστε λίγα δευτερόλεπτα παίρνει και είναι και αποτελεσματική η κίνηση αυτή.

Άστους να χεστούν λίγο πάνω τους. Άστους να τα παίξουν λίγο αν δουν πως μαζί δεν πιάνουν το 55 % πχ.

Δεν χρειάζονται μεγάλοι αγώνες. Λίγος τζερτζελές χρειάζεται. Κι επειδή προφανώς όυτε κι εσύ ούτε κι εγώ είμαστε των συγκεντρώσεων με τα χονιά και τα πανώ, ας τους δυναμώσουμε λιγάκι να πάνε εκείνοι. Να βρούν το κουράγιο και την δύναμη κι εμείς ας πάμε για καφέ.

Δες πάντως την Γαλλία. Τί σημαίνει κόσμος. Φωνή λαού έλεγαν παλιά

pepenaxos1
14/05/2006, 06:53
Μωρε εγω χαιρετιζω οποιες επεμβασεις προτεινεται να γινουν... προπαντων αυτες που περιοριζουν κατι κωλοπαιδαραδες που νομιζουν οτι το μηχανακι ειναι η φυσικη προεκταση του πουλιου τους.. και δυστυχως υπαρχουν πολλοι. Ξερετε σιγουρα τι ειναι να περναει παπι με την εξατμα την μαματη κατω απο το παραθυρο σου η και ακομα χειροτερα να περναει με χιλια διπλα απο σενα που περπατας με το παιδι σου στο πεζοδρομιο κλπ! Βεβαια... απο αυτα που λεγονται αν γινεται το δεκα τοις εκατο εγω να κατσω να με @$%^#$@... και αυτο ειναι το προβλημα! :confused:

NikosRR
14/05/2006, 11:29
για μία φορά στα 15'' που χάνουμε μπορούμε να ψηφήσουμε κάτι άλλο και να μην τρέχουμε σε πορίες, μόνο για να πάρουν το μήνυμα ίσως.

gerodim
14/05/2006, 15:08
ΑΚΥΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!

ashton
14/05/2006, 16:36
Το άκυρο δεν έχει καμιά απολύτως αξία, καθώς δεν προσμετράται.
Και 6 εκατομμύρια άκυρα να υπάρχουν και να ψηφίσουν 100 νοματαίοι, θα βγουν μια χαρά οι 300 βουλευτές. Και εδώ και πολλά χρόνια οι ψήφοι δεν εμφανίζονται ιδιαίτερα στα αποτελέσματα αλλά μόνο τα ποσοστά.. Και τα ποσοστά βγαίνουν επι των εγκύρων.

τώρα για τα 2 μεγάλα κόμματα που εμπνέουν κλπ σε σχέση με τα άλλα, η πράξη την τελευταία 30ετία δείχνει πόσο έχουν προσφέρει με την εναλλαγή τους στην εξουσία...

mbjp
15/05/2006, 08:55
Ακυρο?!?!?!
Κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει πιο ανευθυνη ψηφος. Τι σημαινει ακυρο/λευκό; δεν εχεις γνωμη; ε τοτε δεν εχεις προβλημα με το ποιος θα κυβερνησει και πως θα κυβερνησει. Οταν θα σε γ**ει με τις επιλογες του, δεν εχεις το δικαιωμα να φωναζεις και να διαμαρτυρεσαι.
Κατσε να τα φας που λεμε :rolleyes:

Ομοιως και για την ψηφο στα 2 "μεγαλα" κομματα. Τους εχουμε φαει στη μαπα ΤΟΟΟΟΣΑ χρονια, ξερουμε ΠΟΟΟΟΣΟ "ικανοι" ειναι, ξερουμε ποσο "ενδιαφερονται", ξερουμε οτι "δεν τα τρωνε" και συνεχιζουμε να τους ψηφιζουμε γιατι, οπως μας εχουν κανει να πιστευουμε, οι "αλλοι" (εκ αριστερων) ειναι παροχημενοι, οπισθοδρομικοι, παλαιολιθικοι και αλλα τετοια κουλα.

Λες και ο καπιταλισμος δεν ευθυνεται για τα 3δις ανθρωπων που ζουν κατω απο τα ορια της φτωχειας ή για τους αλλεπάλληλους πολέμους (Σερβια,Ιρακ,Ιραν..)

Αλλα ειμαστε Ελληνες και μας αρεσει να ξεχναμε :blush: :wave2:

WWW
15/05/2006, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
Ακυρο?!?!?!
Κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει πιο ανευθυνη ψηφος. Τι σημαινει ακυρο/λευκό; δεν εχεις γνωμη; ε τοτε δεν εχεις προβλημα με το ποιος θα κυβερνησει και πως θα κυβερνησει. Οταν θα σε γ**ει με τις επιλογες του, δεν εχεις το δικαιωμα να φωναζεις και να διαμαρτυρεσαι.
Κατσε να τα φας που λεμε :rolleyes:

Ομοιως και για την ψηφο στα 2 "μεγαλα" κομματα. Τους εχουμε φαει στη μαπα ΤΟΟΟΟΣΑ χρονια, ξερουμε ΠΟΟΟΟΣΟ "ικανοι" ειναι, ξερουμε ποσο "ενδιαφερονται", ξερουμε οτι "δεν τα τρωνε" και συνεχιζουμε να τους ψηφιζουμε γιατι, οπως μας εχουν κανει να πιστευουμε, οι "αλλοι" (εκ αριστερων) ειναι παροχημενοι, οπισθοδρομικοι, παλαιολιθικοι και αλλα τετοια κουλα.

Λες και ο καπιταλισμος δεν ευθυνεται για τα 3δις ανθρωπων που ζουν κατω απο τα ορια της φτωχειας ή για τους αλλεπάλληλους πολέμους (Σερβια,Ιρακ,Ιραν..)

Αλλα ειμαστε Ελληνες και μας αρεσει να ξεχναμε :blush: :wave2:

+1000
:eyepop: :eyepop: