PDA

View Full Version : φορατε κρανος αλητες!!!



devil's animal
10/05/2006, 14:21
φιλοι μου ενα εχω να πω....ΦΟΡΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΚΡΑΝΟ ΣΑΣ!!:(

την δευτερα ειχα ενα ατυχημα..:sad:

επεστρεφα απο ο.α.κ.α και ημουν επι της αλεκου παναγουλη στην νεα ιωνια οταν καποιος θεωρησε σωστο να μου κοψει καθετα τον δρομο αφηνοντας μου κανενα κενο για να περασω με καταληξη να πεσω στην πισω πορτα του!:rolleyes:

φυσικα και εφταιγε...αφου μποτιλιαρισμενος οπως ηταν επι της ιδιας οδου και αυτος αλλα στο αντιθετο απο εμενα ρευμα...θελησε απ'το πουθενα να μπει σ'ενα στενο που ηταν (σωστα μαντεψατε απο την αριστερη του πλευρα) και να κλεισει καθετα το ρευμα οπου κινιομουν εγω.

εγω ημουν μονος μου στο ρευμα καθως ειχα φυγει πρωτος απο το προηγουμενο φαναρι (ηρακλειου), και να πω την αμαρτια μου, πηγαινα περιπου με 60-70...:a31:

το αποτελεσμα λιγο πολυ γνωστο σε οσους εχουν τσακιστει βλεποντας καποιον ξαφνικα μεσα στον δρομο που κινουνται...:yuck: (το μονο που μπορω να θυμηθω ειναι οτι εσκασα με το κεφαλι στην πισω πορτα του συνοδηγου)

ευτυχως την γλιτωσα με κανενα σπασιμο και μια κακωση δεξιας κλειδας:smokin:

φοβηθηκα εκεινη την στιγμη μηπως την εχω σπασει γιατι πονουσα φοβερα αλλα επειτα απο ακτινογραφιες στο κατ με διαβεβαιωσαν οτι ολα καλα οσον αφορα κλειδα και (προληπτικα) αυχενα που επισης εβγαλα ακτινογραφια!

το λυπηρο ειναι οτι το ασθενοφορο σε ενα τετοιο κεντρικο σημειο εκανε να φτασει 45 λεπτα!!!
αν ειχα χτυπησει πιο σοβαρα και χρειαζομουν αμεση μεταγωγη σε νοσοκομειο τωρα ισω να μην ημουν στην ζωη..:sad:
το ευτυχες ειναι οτι διπλα μου ηρθαν ανθρωποι που ηξεραν τι εκαναν...δηλ. δεν μου εβγαλαν το κρανος (αν και ειχα τις αισθησεις μου και δεν θα τους αφηνα να μου το βγαλουν)...με αφησαν στο ιδιο σημειο χωρις να με μετακινησουν εκατοστο παρ'οτι ειναι πολυ κεντρικος δρομος και κανοντας ανθρωπινη αλυσιδα για να μην με πατησουν τα διερχομενα ηταν συνεχεια μαζι μου και μου μιλαγαν και με ενθαρρυναν με τον τροπο τους!!!
ακομα και απο τον ηλιο με προφυλασαν που εμπεινε στα ματια μου οπως ημουν ανασκελα και περιμενα το ασθενοφορο...
τυχαια βρεθηκε και μια γιατρος που μου επειρνε σφυγμους και εκανε καποια στοιχειωδη πραγματα (αν μπορω να κουνησω ποδια,χερια,να σφιξω με τα δαχτυλα κ.λ.π)

ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!

ευτυχως λοιπον δεν χτυπησα και ολα καλα...

μπαινουμε στην διαδικασια αποκαταστασης της μηχανης (η ψυχολογια εχει ηδη επανερθει!!!:D )

θα εχετε νεα συντομα...

να ειστε ολοι καλα!!!:wave2: :wave2:

Kizoku
10/05/2006, 14:27
Περαστικά και σιδερένιος!!!

Τουλάχιστον μες στην ατυχία σου γνώρισες και την καλή πλευρά που έχουν οι συνάνθρωποί μας και η οποία ευτυχώς δεν έχει εκλείψει στις μέρες μας. Μακάρι να ενδιαφερόμασταν για τους γύρω μας και κατά τη διάρκεια της οδήγησης με τον ίδιο τρόπο.
Μπράβο τους!!!

Ο οδηγός????

Σου εύχομαι να είναι τελευταία στραβή.
:wave2: :wave2:

evvou
10/05/2006, 14:31
:( :( :( :( περαστικα βρε παιδι!

ευτυχος που φοραγες το κρανος σου και δεν επαθες κατι ποιο σοβαρο!!!

ευχομαι να ειναι το τελευταιο...:beer: :beer:

GIXXERAKIAS
10/05/2006, 14:34
:eyepop: :eyepop: τι να πω τωρα!!περαστικα φιλε μου σε σενα και την πληγωμενη κουκλα σου!!παντως ενα μεγαλο μπραβο και ευχαριστω απο βαθη καρδιας σε ολους εκεινους που σου συμπαρασταθηκαν μεχρι να ερθει το(οπως παντα δυστηχως)καθυστερημενο ασθενοφορο!!!ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ με ολη την σημασια της λεξης που ενδιαφερθηκαν για τον συνανθρωπο τους.:wave2: :wave2: και παλι περαστικα και ΦΟΡΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΚΡΑΝΟ ΣΑΣ!!:wave2: :wave2:

idi
10/05/2006, 14:37
... περαστικα ... :(

Λεωνίδας
10/05/2006, 14:39
Να'ναι το τελευταίο...

Remedy
10/05/2006, 14:40
siderenios
:wave2:

bartlal
10/05/2006, 14:44
:( :eyepop: :hypnotize :sad:
περαστικα βρε Σταυράκο...ανεβασε γρηγορα τη ψυχολογια σου στα υψη, οπως εσυ ξερεις και μπορεις, και ολα τα αλλα θα ερθουν και φτιαχτουν!!! :winka:
:wave2:

kalesin
10/05/2006, 14:44
Περαστικα ρε αδερφε...

αφου εισαι καλα εσυ ολα τα αλλα δεν εχουν σημασια.
Τουλαχιστον μεσα στην ατυχια σου, ησουν τυχερος να γνωρισεις μερικους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.

με τον αλλο οδηγο τι εγινε;


Να εισαι παντα καλα διαβολακοοοοο

:wave2: :wave2: :wave2:

makis206
10/05/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μπαινουμε στην διαδικασια αποκαταστασης της μηχανης (η ψυχολογια εχει ηδη επανερθει!!!:D )

Τι είπες τώρα ρε Σταύρο ;; :eyepop:

Πάλι καλά ρε φίλε που έπεσε το μάτι μου στα λόγια που παράθεσα, ΝΑ μου πήγε όταν ξεκίνησα να διαβάζω.

Αφού είσαι εσύ καλά όλα τ'άλλα φτιάχνουν. Σιδερένιος και γρήγορα ξεμπερδέματα με την κούκλα ρε !

:beer: :beer:

wild_cat/anima
10/05/2006, 14:47
περαστικά και γρήγορα !



πάντα εξοπλισμο!!!

Tropeas
10/05/2006, 14:59
Περαστικά να είναι !!!
κρίμα ρε γμτ....
Ευτυχώς που είσαι καλά!

ΙΠΠΕΑΣ
10/05/2006, 15:06
Περαστικά σου φίλε. Σου εύχομαι να ήταν η τελευταία φορά που σου συνέβει.

Βάστα γερά, αρκεί που είσαι καλά και όλα τα άλλα να πάνε .... μην πω.

:wave2:

duck456
10/05/2006, 15:20
περαστικα φιλε μου
τα σιδερα φτιαχνονται ξανα...

Alexander
10/05/2006, 15:45
Περαστικά ρε φίλε !!!
Σε σένα και την κούκλα σου !!!
Βάλε και καμιά ματόχαντρα στη μηχανή...
:wave2:

bartlal
10/05/2006, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander

Βάλε και καμιά ματόχαντρα στη μηχανή...
:wave2:

νομιζω οτι ειχε... :sad:

zolotas
10/05/2006, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Περαστικά και σιδερένιος!!!

Τουλάχιστον μες στην ατυχία σου γνώρισες και την καλή πλευρά που έχουν οι συνάνθρωποί μας και η οποία ευτυχώς δεν έχει εκλείψει στις μέρες μας. Μακάρι να ενδιαφερόμασταν για τους γύρω μας και κατά τη διάρκεια της οδήγησης με τον ίδιο τρόπο.
Μπράβο τους!!!



+1000...............και περαστικα ,μη μασας τιποτα :beer:

KaTaNaS
10/05/2006, 16:10
περαστικά ρε φίλε συνονόματε!

και εγώ εχθές ... απλά δεν κατάλαβα πώς την γλίτωσα-το έσωσα

δυστηχώς ειμαστε στα στατιστικά στοιχεία μέσα!

sapila racing
10/05/2006, 16:15
Περαστικά σου φίλε :(

Πάντα κράνος ακόμα και για 5 μέτρα παιδιά!

devil's animal
10/05/2006, 17:02
παιδια σας ευχαριστω ολους πολυ...:beer: :beer:

να ειστε ολοι καλα και να προσεχετε εκει εξω!!!

αυτο ελεγα με τον bartal ... οτι πηγαμε την κυριακη μια υπεροχη εκδρομη με 150+ μηχανες περιπου 170 ατομα με τετραπλασιες ταχυτητες απο αυτες που εγινε το μοιραιο και ηταν ολα καλα...

και μολις ηρθα στην ζουγκλα απ'το πουθενα πεταχτηκε ο τυπος και μ'εκανε μαγκα!!:lol: :lol: :lol:


take care...:wave2:

bonepeeler
10/05/2006, 17:02
Περαστικά.:sad:

devil's animal
10/05/2006, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
νομιζω οτι ειχε... :sad:

ματοχαντρα δεν ειχα...
ειχα ομως....φυλαχτο....σταυρουδακι......και αγιασμο!!!:eek: :eek: :eek:

λες να χρειαζεται και ματροχαντρο???

κινητο πανηγυρι θα το κανω το μηχανακι!!!:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

pipis
10/05/2006, 18:09
Περαστικα και απο εμενα:wave2: :wave2:

jimmis77
10/05/2006, 18:55
ευτυχως για σενα και τους δικους σου.περαστικα και σιδερενιος:wave2:

SF
10/05/2006, 19:47
Devil αν είναι να πέσει ο ουρανός να μας πλακώσει, δεν έχουμε να κανουμε και πολλά. Αλλά όλες τις άλλες ώρες και μέρες (δλδ ΟΛΕΣ)........................

ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ!!!! :)

Περαστικά όλαααααααααααααααααα

adam_tsouk
10/05/2006, 20:20
περαστικα ρε φιλαρακι.....



:wave2:

mbjp
10/05/2006, 20:40
περαστικά και γρήγορη επάνοδο!!:beer:

latris mixanis
10/05/2006, 23:03
Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση. Πάντα θέλει προσοχή !!

:beer: :wave2:

vagelis900
10/05/2006, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
παιδια σας ευχαριστω ολους πολυ...:beer: :beer:

να ειστε ολοι καλα και να προσεχετε εκει εξω!!!

αυτο ελεγα με τον bartal ... οτι πηγαμε την κυριακη μια υπεροχη εκδρομη με 150+ μηχανες περιπου 170 ατομα με τετραπλασιες ταχυτητες απο αυτες που εγινε το μοιραιο και ηταν ολα καλα...

και μολις ηρθα στην ζουγκλα απ'το πουθενα πεταχτηκε ο τυπος και μ'εκανε μαγκα!!:lol: :lol: :lol:


take care...:wave2:
περαστικα φιλαρακι και να ειναι το τελευταιο!:sick:

J.R
10/05/2006, 23:43
Ολα καλα απο δω και περα και περαστικα να ναι!Αφου ειναι και το ηθικο ακμεοτατο εισαι σουπερ!!!αντε γρηγορα ξανα καβαλα!:wave2:

gcrook
11/05/2006, 01:00
Πωπω ρε Σταυρο παλι καλα ρε παιδι μου που δεν βγηκες απο την αλλη:sad:
Μαλλον σε γλιτωσε και η καλη φυσικη σου κατασταση.
Αφου εισαι καλα τουλαχιστον, να τολμησω να ρωτησω σε τι κατασταση βρισκεται το μοτορι;

the_passenger
11/05/2006, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
...

το ευτυχες ειναι οτι διπλα μου ηρθαν ανθρωποι που ηξεραν τι εκαναν...δηλ. δεν μου εβγαλαν το κρανος (αν και ειχα τις αισθησεις μου και δεν θα τους αφηνα να μου το βγαλουν)...με αφησαν στο ιδιο σημειο χωρις να με μετακινησουν εκατοστο παρ'οτι ειναι πολυ κεντρικος δρομος και κανοντας ανθρωπινη αλυσιδα για να μην με πατησουν τα διερχομενα ηταν συνεχεια μαζι μου και μου μιλαγαν και με ενθαρρυναν με τον τροπο τους!!!
ακομα και απο τον ηλιο με προφυλασαν που εμπεινε στα ματια μου οπως ημουν ανασκελα και περιμενα το ασθενοφορο...
τυχαια βρεθηκε και μια γιατρος που μου επειρνε σφυγμους και εκανε καποια στοιχειωδη πραγματα (αν μπορω να κουνησω ποδια,χερια,να σφιξω με τα δαχτυλα κ.λ.π)...



Περαστικά κι από 'μένα φίλε, τυχερός μές την ατυχία σου...

Να πώ οτι χάρηκα πάρα πολύ που οι συνάνθρωποί μας στην περίπτωσή σου ξέραν από πρώτες βοήθειες.. πολύ ευχάριστο αυτό.. να πώ με την ευκαιρία οτι παρακολούθησα πρίν λίγους μήνες και προσωπικά σεμινάρια πρώτων βοηθειών στον Ερυθρό Σταυρό, τα οποία ήταν πολύ χρήσιμα ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Μακάρι να φοράγαν όλοι κράνος.. γιατι τους μισούς τους βλέπω ξεκράνωτους κάθε μέρα και ..απλά στενοχωριέμαι γι'αυτούς...

:wave2:

TROOPER
11/05/2006, 02:05
file mou kat arxin perastika...

an xreiazesai kati mi ntrapeis na zitiseis ti voithia mou esto kai mia gnomi mou...san fisikotherapeftis isos mporo na se voithiso se kati(efxomai na mi xreiazete)

kala ksemperdemata kai grigori anarosi sou efxomai(to exo zisei kai ksero)!!!!!

catmaster
11/05/2006, 02:17
Περαστικα και απο εμενα..

crs-k
11/05/2006, 07:03
Περαστικα και μακαρι να ειναι για ΟΛΟΥΣ μας ΑΝΩΔΥΝΕΣ τετοιες καταστασεις, που δυστυχως υπαρχουν και θα υπαρχουν ... :sick:

argpap
11/05/2006, 08:04
Περαστικά και γρήγορα "κοντά" μας φιλε.

H.A.Balafoutre
11/05/2006, 14:30
ΠΑΝΤΑ φοράμε κράνος.

Περαστικά ρε συ, πρέπει να ήταν δυνατό το σόκ από το τράκο. Περαστικά και πάλι.

Και ένα μπράβο που ακόμη υπάρχουν άνθρωποι μεταξύ μας που βοηθάνε τον συνάνθρωπό τους σε μια δύσκολη στιγμή.

cityfly
11/05/2006, 15:59
περαστικά σου


αφού εσύ είσαι οκ και σωματικά και ψυχολογικά η μηχανή φτιάχνει


:wave2: :wave2:

Jo.Da.
11/05/2006, 16:55
περαστικά μάγκα,σιδερένιος κι αυτή να είναι η τελευταία αναποδιά...
:beer:

mystique
11/05/2006, 21:11
:sad:

Stavro perastika & kali dynami!

tai
11/05/2006, 23:09
Σταύρο μην μασάς ρε! Είσαι γερός. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. :beer:
Και μην νιώθεις μαλάκας για τα 60-70 ΟΛΟΙ με τόσα πάμε. :wave2:


Απλά έπεσες στο καθίκι που σου αναλογεί στατιστικά. :mad:
Στοιχεία πήρες?

Tropeas
12/05/2006, 06:42
Ναι όντως έκανες κάτι με τις ασφάλειες?
αυτός τι έλεγε?

Chemical
12/05/2006, 10:47
Περαστικά ρε φίλε.Δεν ξενερώνουμε ποτέ.
Αν δεν πέσεις με μηχανή με τι θα πέσεις;;;Αλλά παντα να έχει ευτυχή κατάληξη.
Όσο για τη ζούγκλα ΟΝΤΩΣ το ένιωσα και εγώ που κατέβηκα για 2 μέρες.ΧΑΜΟΣ!!!!!!!!!!!!!!
Εδώ Θεσσαλονίκη μου φαίνονται πολύ πιο ήρεμα τα πράματα:sun:

Kortenaer
12/05/2006, 14:24
Φιλε devil τελος καλο ολα καλα........
περαστικα και γρηγορα ξανα πανω στο μωρο σου...



Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

το ευτυχες ειναι οτι διπλα μου ηρθαν ανθρωποι που ηξεραν τι εκαναν...δηλ. δεν μου εβγαλαν το κρανος (αν και ειχα τις αισθησεις μου και δεν θα τους αφηνα να μου το βγαλουν)

Αυτη παντος η αποψη ειναι λιγο λανθασμενη. Οι ΕΚΑΒητες το κρανος κανονικα θα πρεπει να στο εβγαλαν γιατι ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν και ο λογος ειναι οτι θα πρεπει να προβουν σε τεχνιτη αναπνοη αν ο τραυματιας παθει ανακοπη, κατι τετοιο με το κρανος στο κεφαλι δεν μπορουν να το κανουν.
Οσοι δεν γνωριζουν παντος καλυτερα να μην βγαζουν το κρανος και να μην μετακινουν τον τραυματια σε καμμια περιπτωση γιατι τυχον καταγματα μπορει να προκαλεσουν βλαβες στους πνευμονες ή στον νωτιαιο μυελο. Η μονη ισως επιτρεπτη θεση ειναι προς τα πλαγια και αυτο για να μην πνιγει ο τραυματιας απο τον ιδιο του τον εμετο στην περιπτωση που εχει χασει τις αισθησεις του, θελει ομως μεγαλη προσοχη στην αυχενικη περιοχη.


Ελπιζω να μην κουρασα.....

:rolleyes:

Nostra
12/05/2006, 15:54
Περαστικά, κλεί (χλύ) δα έιναι θα περάσει μόνη της...

Ευτυχώς που δεν έγινε τίποτα χειρότερο... Να είσαι πάντα καλά...



αλλά


βρε




αλητάμπουρα



γιατί




του χάλασες




τη πόρτα του ανθρώπου..... σα δε ντρέπεσαι :wacko: :dizzy: :sick:




Να προσέχεις Φίλε και κοκκαλένιος....

devil's animal
12/05/2006, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Ναι όντως έκανες κάτι με τις ασφάλειες?
αυτός τι έλεγε?


το ψαχνουμε το θεμα Λαμπρο...
ελπιζουμε να ληξει αισιοδοξα, για την μηχανη δηλαδη!!

ευχαριστω!!
:wave2:

Βαγγελας
13/05/2006, 00:58
Απο Αμβουργο φιλε μου ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ σου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wave2: :wave2: :wave2:

devil's animal
16/05/2006, 15:35
παιδια δεν ξερω αν εχει παιξει αλλα αυτο ακριβως συνεβει με'μενα και τον τυπο που τρακαρα!!!

αξιζει να τον δουν ολοι (και αυτοι που οδηγουν κουτια και οι μοτοσυκλετιστες!!!)

devil's animal
16/05/2006, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
παιδια δεν ξερω αν εχει παιξει αλλα αυτο ακριβως συνεβει με'μενα και τον τυπο που τρακαρα!!!

αξιζει να τον δουν ολοι (και αυτοι που οδηγουν κουτια και οι μοτοσυκλετιστες!!!)

κριμα δεν μπαινει..

ενα πολυ καλο βιντεακι...ηταν!!

Kenai
17/05/2006, 11:42
filaraki perastika kai den ksero ti allo na sou po...pantos apo tote pou trakara ego den mporo na trkso opos palia.den ksero an einai gia kalo i oxi tespa..na sai kala kai makari na bgaleis akri me asfaleies giati ego meta po dio xronia den exo bgalei...