PDA

View Full Version : Οδός Τριπόλεως (Κολωνός)



downhill
10/05/2006, 21:01
Όσοι πηγαίνουν προς το Περιστέρι μέσω της οδού Λένορμαν απο Αθήνα,ίσως έχουν διαπιστώσει ότι το δρομάκι που οδηγεί απο την οδό Πέτρας στη Λένορμαν η Οδός Τριπόλεως,γλυστράει σαν σαπούνι.Ότι λάστιχα και αν έχεις και ότι μηχανή,παρακάλα μη χρειαστεί να φρενάρεις απότομα...Δύο φορές αποσώβησα μια πτώση την τελευταία στιγμή.Απο τότε χρησιμοποιώ το κάτω δρομάκι την οδό Λεβιδίου και γλυτώνω και ενδεχώμενη πτώση και το φανάρι!

Προσοχή όλοι,μην υπάρξει ατύχημα.Ελπίζω κάποιος απο το Δήμο Αθηναίων να διαβάζει το φόρουμ και να ενημερώσει τους υπευθύνους για νέα άσφαλτο.
(Ξέρω ονειρεύομαι....)

devil's animal
11/05/2006, 10:20
φιλε μου επειδη ειμαι περιστεριωτης και οποτε γυρναω απο αθηνα περναω απο εκει...εχει πολυ μεγαλο δικιο!!!:beer: :beer: :beer:

περα απο το οδοστρωμα που πραγματικα ειναι χειροτερο απο παγο...ειναι και η κλιση της στροφης τετοια που με τον παραμικρο λαθος χειρισμο (πολυ γκαζι, πολυ φρενο, πολυ πλαγιασμα) συναπτεις στενες επαφες τριτου τυπου με την ασφαλτο :sad: :mad: :rolleyes:

ακομα και για κουτι ειναι επικινδυνο!!


τεσπα...οι υπευθυνοι ας λαβουν τα μετρα τους:lol: :lol: :lol:


το τελευταιο ηταν φοβερο.....ξερω και ενα με τον τοτο ....να σας το πω???
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

FestoNero
11/05/2006, 10:38
Δηλαδη εδω; :D


47620

mystique
11/05/2006, 11:27
karatsekarismena glystraei! :sick:

k me kouti!!!! :hypnotize

apo tis pio ipoules strofes....!!!:mad:

o dromos einai etsi xronia ....
o Dimos (karatsekarismeno k afto dystixos)
den idronei ...
an den ginei katagelia/parapono .....
:alien:

katsai
11/05/2006, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Δύο φορές αποσώβησα μια πτώση την τελευταία στιγμή.

έχει και το καλο αυτο...
σταματα στην γωνια να ηρεμησεις και στο περιπτερο διπλα υπαρχει τι lido τρελη ΜΠΙΦΤΕΚΟΠΙΤΑ ,τρελη λεω την απολαμβανεις και συνεχιζεις την πορεια σου.
παντος χωρις πλακα αυτη η κατασταση ειναι χρονια εκει και οντος ειναι τρομερα Επικίνδυνη.
τωρα για καινουργια ασφαλτο...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εδω η Αγ. Μελετιου την θυμαμαι παγοδρομιο πριν ακόμα βγάλω διπλωμα και την εφτιαξαν πριν απο 2 χρονια.

latris mixanis
11/05/2006, 11:44
Αφου ειστε με τα μηχανακια γιατι δεν πηγαινετε απο Λενορμαν??:confused:
Αν θυμαμαι καλα αυτα πανε ευθεια

katsai
11/05/2006, 11:47
.


47628

katsai
11/05/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Αφου ειστε με τα μηχανακια γιατι δεν πηγαινετε απο Λερνομαν??:confused:
Αν θυμαμαι καλα αυτα πανε ευθεια
γιατι μπορει να μην ερχεσαι απο Λενορμαν μπορει ας πουμε απο να κατεβαινεις απο Ιωαννινων, αλλα ασ μην μπουμε στην λογικη απο που ερχεσαι και που καταληγεις...
:wave2:

latris mixanis
11/05/2006, 11:53
Γενικά θέλει προσοχή στο δρόμο όπου και αν εισαι :(

downhill
11/05/2006, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Αφου ειστε με τα μηχανακια γιατι δεν πηγαινετε απο Λενορμαν??:confused:
Αν θυμαμαι καλα αυτα πανε ευθεια

Φίλε μου αν έρχεσαι απο Αθήνα,απαγορεύεται να μπεις στο λεωφορειόδρομο της Λένορμαν.Και μετά τα Goody's τη "στήνει" η τροχαία και τρως την κλήση πάρ'αυτα...Εγώ πλέων δε στρίβω απο την τριπόλεως.Πάω ένα δρόμο μετά στην Λεβιδίου.

alexk
11/05/2006, 13:35
Στην εν λόγω στροφή, όταν περνάω με το αυτοκίνητο, έχουμε πάρτυ (ζήτω η πίσω κίνηση λέμε)... Όταν περνάω με το μωρό μου, απλά δεν περνάω, πάω ευθεία (και ας είναι παράνομο) στην Λένορμαν. :winka:

ΥΓ: katsai πρέπει να πάμε στο μαγαζί αυτό να δοκιμάσουμε την μπιφτεκόπιτα:wave2:

katsai
11/05/2006, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
ΦΙΛΗ ΜΟΥ αν έρχεσαι απο Αθήνα,απαγορεύεται να μπεις στο λεωφορειόδρομο της Λένορμαν.Και μετά τα Goody's τη "στήνει" η τροχαία και τρως την κλήση πάρ'αυτα...Εγώ πλέων δε στρίβω απο την τριπόλεως.Πάω ένα δρόμο μετά στην Λεβιδίου.
latris = ελενα

katsai
11/05/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
ΥΓ: katsai πρέπει να πάμε στο μαγαζί αυτό να δοκιμάσουμε την μπιφτεκόπιτα:wave2:

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ !!!

downhill
11/05/2006, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από katsai
latris = ελενα

Ωχ!Συγγνώμη δεν το ήξερα!

Chemical
12/05/2006, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Φίλε μου αν έρχεσαι απο Αθήνα,απαγορεύεται να μπεις στο λεωφορειόδρομο της Λένορμαν.Και μετά τα Goody's τη "στήνει" η τροχαία και τρως την κλήση πάρ'αυτα...Εγώ πλέων δε στρίβω απο την τριπόλεως.Πάω ένα δρόμο μετά στην Λεβιδίου.


Γράφουν και μηχανές στο λεωφοριόδρομο;;;


Ασε προχθές κατέβηκα πρώτη φορά Αθήνα με μηχανή και δεν έβρισκα καν την Ομόνοια
:alien: :alien: :alien: :a9:

Λεωνίδας
12/05/2006, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Chemical
Γράφουν και μηχανές στο λεωφοριόδρομο;;;


Ασε προχθές κατέβηκα πρώτη φορά Αθήνα με μηχανή και δεν έβρισκα καν την Ομόνοια
:alien: :alien: :alien: :a9: Όχι (αλλά γράφουν στο μονόδρομο :rolleyes: )

latris mixanis
12/05/2006, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Ωχ!Συγγνώμη δεν το ήξερα!

Δεν πειράζει,συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες:D

:wave2:

downhill
12/05/2006, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Chemical
Γράφουν και μηχανές στο λεωφοριόδρομο;;;


9Ασε προχθές κατέβηκα πρώτη φορά Αθήνα με μηχανή και δεν έβρισκα καν την Ομόνοια
:alien: :alien: :alien: :a:

Στους λεωφοριόδρομους δε γράφουν,διότι επιτρέπεται για τις μηχανές.Στη Λένορμαν όμως απο την οδό Πτολεμαΐδος (αν δεν κάνω λάθος την οδό) εως την οδό Πέτρας,απαγορεύεται η διέλευση οχημάτων εκτός απο τα λεωφορεία.

downhill
12/05/2006, 21:20
Ωραίο συγχρονισμό είχαμε κ.Λάτρις Μηχανής!!!!Σε ίδιο χρόνο ποστάραμε!!!!

latris mixanis
12/05/2006, 21:20
Δεν ήξερα ότι δεν μπορούν να εισέλθουν μηχανές,νόμιζα μόνο αυτοκίνητα:rolleyes:
Χρησιμοποιώ τη λεωφόρο Καβάλας ακόμη και για να πάω Περιστέρι.

downhill
12/05/2006, 21:24
Για δεύτερη φορά είχαμε τον ίδιο συγχρονισμό στο ποστάρισμα :lol:

Εγω απο τη Λένορμαν πάω αλλά όχι απο την Τριπόλεως!Στο επόμενο στενάκι στρίβω αριστερά και βγαίνω στην αρχή του λεωφοριόδρομου πριν τον Υφαντή με τις μηχανές.

latris mixanis
12/05/2006, 21:27
Μήπως με παρακολουθείτε???? :look:

:wave2:

στο τρίτο να προσέξουμε:rotflmao:

latris mixanis
12/05/2006, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Για δεύτερη φορά είχαμε τον ίδιο συγχρονισμό στο ποστάρισμα :lol:

Εγω απο τη Λένορμαν πάω αλλά όχι απο την Τριπόλεως!Στο επόμενο στενάκι στρίβω αριστερά και βγαίνω στην αρχή του λεωφοριόδρομου πριν τον Υφαντή με τις μηχανές.

Κατάλαβα απο που λες,είναι κάπως καλύτερα απο κει!!!Αλλά η Καβάλας ακόμη καλύτερη και πιο γρήγορη.

:beer:

postman
12/05/2006, 22:35
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ'ΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ . ΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ Η ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠ' ΤΟ SITE ΠΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΤΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΕΛΗ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΝ . ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΛΕΝΟΡΜΑΝ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ , ΜΗΧΑΝΕΣ ΟΙ ΤΡΟΧΑΙΟΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΣΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΡΟΜΟ .

downhill
13/05/2006, 08:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ'ΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ . ΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ Η ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠ' ΤΟ SITE ΠΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΤΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΕΛΗ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΝ . ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΛΕΝΟΡΜΑΝ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ , ΜΗΧΑΝΕΣ ΟΙ ΤΡΟΧΑΙΟΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΣΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΡΟΜΟ .

Τον ξαδερφό μου τον έγραψαν.Κι έχω δει πολλές φορές να έχουν σταματήσει μηχανές,όταν πηγαίνω προς Αθήνα.

katsai
13/05/2006, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Τον ξαδερφό μου τον έγραψαν.Κι έχω δει πολλές φορές να έχουν σταματήσει μηχανές,όταν πηγαίνω προς Αθήνα.
για κινηση στον λεοφορειοδρομο δεν σε γραφουν γιατι απλα δεν εισαι παρανομος, για οτιδηποτε αλλο μπορει.
παρανομο ειναι σε λεοφορειοδρομους αντιθετης ροης,
π.χ. στην Πανεπιστημιου.

downhill
13/05/2006, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από katsai
για κινηση στον λεοφορειοδρομο δεν σε γραφουν γιατι απλα δεν εισαι παρανομος, για οτιδηποτε αλλο μπορει.
παρανομο ειναι σε λεοφορειοδρομους αντιθετης ροης,
π.χ. στην Πανεπιστημιου.

Ίδια περίπτωση με την Πανεπιστημίου είναι και στη Λένορμαν απο την έξοδο της σύραγγας εως την οδό Τριπόλεως.Απαγορεύεται η είσοδος σε όλα τα οχήματα εκτός απο τα λεωφορεία.Υπάρχει και σήμα.

kalesin
13/05/2006, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Ίδια περίπτωση με την Πανεπιστημίου είναι και στη Λένορμαν απο την έξοδο της σύραγγας εως την οδό Τριπόλεως.Απαγορεύεται η είσοδος σε όλα τα οχήματα εκτός απο τα λεωφορεία.Υπάρχει και σήμα.

ετσι ακριβως ειναι. Εγω εμενα σε εκεινη την περιοχη, κ πηγαινα σχολειο σε αυτο που βρισκεται πανω στη στροφη. Ο δρομος δεν εχει φτιαχτει εδω κ τουλαχιστον 15-20 χρονια. Για ολους εμας τους ντοπιους η συγκεκριμενη στροφη ηταν μεγαλο σχολειο [με αυτοκινητα κ μηχανες].

Αν θελετε να αποφυγετε το εγκεφαλικο, συνεχιστε ευθεια την Πετρας κ εχετε τις εξης επιλογες.
- Στο 1ο στενο κανετε αριστερα κ βγαινετε πριν τον Υφαντη οπως σωστα ειπωθηκε πιο πανω.
- σε περιπτωση που θελετε να αποφυγετε το φαναρι του υφαντη, τοτε στο τριτο στενο [αυτο που βγαζει στο φαναρι του Υφαντη] αντι να κανετε αριστερα, ακολουθειτε την ευθεια που κινειστε, κανοντας ενα μικρο S, κ μπαινετε στο στενακι απεναντι. Το στενακι αυτο σας βγαζει μετα το φαναρι κ μετα τη σταση των λεωφορειων.

Στην περιπτωση που εχετε ακολουθησει την Λενορμαν για να βγειτε Εθνικη προς Κηφισια, τοτε καλυτερα ακολουθειστε την οδο Λεανδρου [1η παραλληλος της Λενορμαν απο την δεξια μερια]. Σας βγαζει απο την πανω μερια της εκκλησιας [Παναγιτσα] εχοντας γλυτωσει ολα τα φαναρια κ την κινηση κ τους ταξιτζηδες κτα λεωφορεια κ το μπλοκο που μερικες φορες βρισκεται διπλα στην εκκλησια [εχει περασει καιρος βεβαια που δεν κυκλοφορω εκει οποτε μπορει να εχει αλλαξει θεση το μπλοκο]


Αυταααααα

postman
14/05/2006, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Τον ξαδερφό μου τον έγραψαν.Κι έχω δει πολλές φορές να έχουν σταματήσει μηχανές,όταν πηγαίνω προς Αθήνα. ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΚΕΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ . ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΦΟΡΑΣ ΚΡΑΝΟΣ .

916
02/07/2006, 15:40
Σε αυτό το σκατόδρομο έπεσα πέρσι με αποτέλεσμα υλικές ζημίες 2500? κι ένα σοβαρό διάστρεμα.Πάλι καλά που πήγαινα στην Καλαμάτα,και φόραγα φόρμα και μπότες.Έπεσα,με βοήθησαν κάτι παιδιά που ήταν με το αμάξι τους πίσω απο εμένα,και περνάει ένας μαλάκας και μού λέει "η φόρμα σε μάρανε άσχετε,μόνο μόστρα ξέρεις να κάνεις"!Δεν ξέρω αν έχει ακόμα την μποτιά στη δεξιά πόρτα του κάρου του...Ένα γελοίος με ένα saxo vts μπλε...Είχα τα νεύρα και τους πόνους μου είχα και τον μαλάκα να κάνει τον έξυπνο...Έπρεπε να κυνηγήσω τους αρμόδιους αλλά είμουν σε δύσκολη οικονομική κατάσταση και αυτές οι διαμάχες μπορούν να κρατήσουν πολύ καιρό.

Innersense
02/07/2006, 16:39
<Οφ Τοπικ>

Γουστάρω τρελά τα χι-τεκ φιλαράκια που δίνουν οδηγίες με αεροφωτογραφίες για κακοτοπιές στο λεκανοπέδιο της Αττικής καθώς επίσης και για μασαμπούκα με τρελές νοστιμιές!

Εύγε! Κιπ απ δε γκούντ γουόρκ!

</Οφ Τόπικ>

dbandit
02/07/2006, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από 916
Σε αυτό το σκατόδρομο έπεσα πέρσι με αποτέλεσμα υλικές ζημίες 2500? κι ένα σοβαρό διάστρεμα.Πάλι καλά που πήγαινα στην Καλαμάτα,και φόραγα φόρμα και μπότες.Έπεσα,με βοήθησαν κάτι παιδιά που ήταν με το αμάξι τους πίσω απο εμένα,και περνάει ένας μαλάκας και μού λέει "η φόρμα σε μάρανε άσχετε,μόνο μόστρα ξέρεις να κάνεις"!Δεν ξέρω αν έχει ακόμα την μποτιά στη δεξιά πόρτα του κάρου του...Ένα γελοίος με ένα saxo vts μπλε...Είχα τα νεύρα και τους πόνους μου είχα και τον μαλάκα να κάνει τον έξυπνο...Έπρεπε να κυνηγήσω τους αρμόδιους αλλά είμουν σε δύσκολη οικονομική κατάσταση και αυτές οι διαμάχες μπορούν να κρατήσουν πολύ καιρό.



:( :( κριμα ρε φιλε

καλα του εκανες του κουτιου!