PDA

View Full Version : Προσφορα Αγαπης



Nefeli
29/04/2004, 12:19
Πριν λίγες ημέρες κάποιος έβαλε ένα post τι είναι για όλους εμάς το forum.

Το διάβασα το ξαναδιάβασα μέσα μου πολλές σκέψεις περνούσαν αλλά δεν μπορούσα να γράψω τίποτα.

Σήμερα θυμόμουν πολλές συζητήσεις στις μέρες που πέρασαν μέσα από εδώ, όπως απαντήσεις σε απορίες σε σχέση με τις μηχανές, ρεντεβουδάκι για μπάλα, προγραμματισμός εκδρομής και κουβεντούλα για το πώς περάσαμε, τσακωμοί, διαξιφισμοί, πλακίτσες, συμπαράσταση στη Λίνα για τον πόνο της με τον τρόπο που το ζήτησε, συμπαράσταση στο Γιάννη με ευχές και θετική σκέψη από όλους, θετική ενέργεια για να γίνει καλά.

Δεν θέλω να σας κουράσω θέλω να σας πω μια σκέψη μου, για μένα θα ήθελα το forum είναι πέρα από την διασκέδαση και αλλαγή απόψεων, να έχει και μια άλλη πλευρά των δραστηριοτήτων μας όπως αυτής της προσφοράς μας και με το αίμα μας. Τι εννοώ.

Πως θα σας φαινόταν να κανονίζαμε μια αιμοδοσία? Δεν είναι δύσκολο, στο τάδε νοσοκομείο την τάδε ώρα όλοι όσοι θέλουν και μπορούν ή στο τάδε μέρος την τάδε ώρα στείλτε μας μια μονάδα κινητής αιμοδοσίας και μετά να κάτσουμε όλοι μερικές ώρες να πίνουμε πορτοκαλάδες.
Ακόμα περισσότερο τράπεζα αίματος moto.gr για όποιον και οποιαδήποτε στιγμή χρειαστεί.

ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΑΧΡΕΙΑΣΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣ ΛΗΞΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.


Πως θα σας φαινόταν την τάδε μέρα ραντεβού στο παίδων να δώσουμε αιμοπετάλια?
Ξέρετε πόσα παιδιά κάθε χρόνο έχουν αυτή την ανάγκη?
Είναι μια απλή διαδικασία που για εμάς δεν κοστίζει τίποτα, για κάποια παιδιά μπορεί να σημαίνει την ζωή τους.

Και ναι να τελικά τι είναι το forum, ο τρόπος που βλέπουμε και ζούμε την ζωή μας.

Φιλάκια
:wave2: :wave2: :wave2:

NLS
29/04/2004, 12:21
δεν με χαλάει

έχω και καιρό να κάνω

almalibera
29/04/2004, 14:13
Ειναι πολυ καλη ιδεα και ξερω απο αλλο φορουμ οτι εχει πετυχει!

Αλλα εγω δυστυχως δεν ειμαι δοτης...:sad: οι υπολοιποι??

DUKASII
29/04/2004, 14:16
AN KAI EGO DE MPORO NA DOSO ...
THA BRO ARKETA ATOMA NA GINOYN AIMODOTES!!:beer:

Ora_Nihil
29/04/2004, 17:15
1. πώς μπορεί κάποιος να γίνει αιμοδότης;
2. Η κάρτα έλληνα αιμοδότη ισχύει στο εξωτερικό;

Ευχαριστώ

KAS77
29/04/2004, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nihil
1. πώς μπορεί κάποιος να γίνει αιμοδότης;
Pas se ena nosokomeio kai les oti thes na gineis aimodoths. Sou pernoun ligo aima na doun ton aimatokrith sou kai an einai kalos ksekinas thn aimodosia. Dineis ta stoixeia sou kai meta apo kapio xroniko diasthma erxete sto spiti sou h karta aimodosia, pou thn exeis mazi sou kathe fora pou pas gia aimodosia ektos apo tis periptoseis pou dineis gia kapio atomo.
2. Η κάρτα έλληνα αιμοδότη ισχύει στο εξωτερικό;

Den to gnorizo
Ευχαριστώ

nimbus
29/04/2004, 18:45
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΡΟΥΛΙΤΣΑΑΑΑΑΑ:nono: ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ:bigcry: :confused: :bawl:

flavor
29/04/2004, 19:24
σωστή κίνηση που έπρεπε να την είχαμε κάνει από καιρό.
ο κάθε ένας από εμάς να παροτρύνει γνωστους και φίλους να δώσουν θα μαζεψουμε πολλές τράπεζες αίματος

periklisk
30/04/2004, 00:54
Δεν είναι κακή ιδέα Ρούλα..... αν και δεν έχω δώσει ποτέ..... καιρός να αρχίσω.....

nikou
30/04/2004, 14:16
ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΚΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ:(

ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ Η ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..:wave2: