PDA

View Full Version : χαιρετισμός (σινιάλο)



Jo.Da.
11/05/2006, 16:45
θα μιλήσω για κάτι που ήξερα ότι γινόταν αλλά πριν λίγο καιρό το έζησα.
νέος στα μεγαλύτερα μοτέρια (fz6-s) και έχοντας γράψει 1.600 km στο οδόμετρο (μέσα στα οποία και 4 ταξίδια) θέλω να πω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε αυτούς με τους οποίους διασταυρώθηκα και παίξαμε τα φώτα.είναι πολύ γαμ@το.είναι η καλύτερη παρέα στο δρόμο.
συνεχίστε να το κάνετε...
:sun: :beer:

lampros_fazer
11/05/2006, 17:04
Eίναι ωραίο το συναίσθημα να χαιρετάς και να σε χαιρετούν..
Αλλά είναι μερικοί με συγκεκριμένα μοτόρια που ούτε χαιρετούν,ούτε ανταποδίδουν.. :mad:

Nik0s
11/05/2006, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Αλλά είναι μερικοί με συγκεκριμένα μοτόρια που ούτε χαιρετούν,ούτε ανταποδίδουν.. :mad:


Παιδιά, μην το πάμε στις Διαμάχες από το δεύτερο ποστ...

Θα το λέω και θα το ξαναλέω::rolleyes:

Δεν έχει να κάνει με την μοτοσυκλέτα, αλλά με τον άνθρωπο !
Κανένα manual καμίας μηχανής δε λέει "Μην χαιρετάτε συνάδελφους
μοτοσυκλετιστές".

Στα ταξίδια μου, έχω ανταλλάξει σινιάλα με παπάκια, SS, on-off (ναι και BMW), απ'όλα....

Jo.Da.
11/05/2006, 17:13
προσωπικά χαιρετάω οτιδήποτε έχει 2 (ή και περισσότερς αν έχει side car) ρόδες και κινητήρα.το κάνω ελπίζοντας ο αποδέκτης να νιώσει ακριβώς όπως εγώ...δλδ τρελή ευχαρίστηση και αλληλεγγύη...

Alelos
11/05/2006, 18:15
Δεν ξερω ρε παιδια αλλα εχω την εντυπωση οτι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ κατηγορια μηχανων δεν χαιρεταει και πολυ...Μιλαω για τα on-off

Μην πεσετε να με φατε δεν ειναι ολοι ετσι..(εκτος απο τα bmw που αν με χαιρετησει ενας ανοιγω σαμπανια..)

Οι καλυτεροι ειναι οι SSαδες μονο που δεν σταματανε να σε αγγαλιασουν!!!

tsoukas77
11/05/2006, 18:22
Παλαιοτερα,ηταν πιο εντονο το φαινομενο.Καπου ατονησε και τα τελευταια χρονια εχει ενταθει εκ νεου,ευτυχως.
Μπορει να επαιξαν ρολο και τα forum σε αυτο.
Παντως,σε χειμερινα ταξιδια,δεν υπαρχει μοτοσυκλετα που να μη με χαιρετησε.Το καλοκαιρι,δεν ειναι ολοι οι οδηγοι μοτοσυκλετων συνειδητοποιημενοι μοτοσυκλετιστες και πεφτει το ποσοστο.

Μια φορα,ενα Ζ750 με χαιρετησε στρατιωτικα!!!

Kizoku
11/05/2006, 19:34
Είστε σίγουροι ότι το κάνουν πάντα για να χαιρετήσουν???
Παίζει και το σινιάλο-προειδοποίηση για μπλόκο παρακάτω!!!
Τα κουτάκια το κάνουν συχνά πάντως.

AFTER
11/05/2006, 19:37
Παιδια τα εχουμε πει
BMW & VARADERO ειναι οι τωρινες HARLEY(Harhaley)

Status symbol και τα μυαλα στα καγκελα!

Δεν φταινε σε τιποτα οι μηχανες, εκεινοι τις ξεφτυλιζουν

h_m_akis
11/05/2006, 19:58
αυτος ειναι ο λογος που ειναι και ξεκρανωτοι...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
11/05/2006, 20:03
KI OMOS ENA ENXIRIDIO EGRAFE AN SAS XERETISOUN STON DROMO ME SINIALO KANTE TOUS TO SIMA TOU KOLODAXTILOU
8A ODIGATE GIA MERIKA XILIOMETRA SKASMENI STA GELIA...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

o_gavros
11/05/2006, 20:19
@after
γιατί ρε μαν τα χώνεις έτσι στις harley και τους οδηγούς τους?
ξέρεις (αν δεν ξέρεις μαθε το) ότι υπάρχουν πολύ ξηγημένα παληκάρια με τέτοια μηχανακια.
όπως επίσης και πολλοί περισσοτεροι που απλά τις παίρνουν για το λόγο που λες(στατους).
Μήπως όμως αυτό δεν συμβαίνει και με πολλα θηρία SS?που τα παίρνουν κάτι κουλοί μόνο για να πηγαίνουν ακράνωτοι μέχρι την καφετέρια ή το τοπικό κλούμπ?


Σορρυ για το οφ τοπικ.

Η γνώμη μου είναι πως ο χαιρετισμός με τα φώτα,είναι σαν να λές καλημέρα στο γείτονα σου,κι ας μην τον ξέρεις.
κατι πολύ ανθρώπινο και ευχάριστο.

makis206
11/05/2006, 20:31
Kι εγώ τους χαιρετώ όλους !

Εκτός από κάτι μαλάκες που βρίσκω που και που ακράνωτους στην εθνική οδό.

Κάποτε με χαιρετούσε επίμονα ένας απο δαύτους κι αντί να ανταποδώσω του έδειξα το κράνος στο κεφάλι μου, πιστεύω να κατάλαβε τι ήθελα να του πω.

Αλλά ήταν χαζομάρα μου τώρα που το σκέφτομαι, έπρεπε να του κάνω αυτό που λέει το μάνιουαλ που προανάφερε ο Άφρο !

:rotflmao: :beer: :beer: :beer:

Jo.Da.
11/05/2006, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Είστε σίγουροι ότι το κάνουν πάντα για να χαιρετήσουν???
Παίζει και το σινιάλο-προειδοποίηση για μπλόκο παρακάτω!!!
Τα κουτάκια το κάνουν συχνά πάντως.
όταν προειδοποιώ για μπλόκο παίζω τα φώτα διαρκώς,όταν χαιρετάω μία ή δύο φορές.
:beer:

Ζ109
11/05/2006, 22:43
Είναι ένας τρόπος για να δείξεις στον απέναντι οτι δεν είναι μόνος αλλά μέρος μιας παρέας που μοιράζεται χαρές,προβλήματα,δικαιώματα,υποχρεώσεις και νοιάζεται για κάθε αναβάτη το ίδιο. Χαιρετώντας λες γειά σου και το εννοείς!
Z...EE YOU LATER!

adam_tsouk
11/05/2006, 22:57
εγω χαιρεταω μονο αμα με χαιρετισουν πρωτοι γιατι ειμαι και γαμω τα ατομα!


:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
11/05/2006, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
@after
γιατί ρε μαν τα χώνεις έτσι στις harley και τους οδηγούς τους?
ξέρεις (αν δεν ξέρεις μαθε το) ότι υπάρχουν πολύ ξηγημένα παληκάρια με τέτοια μηχανακια.
όπως επίσης και πολλοί περισσοτεροι που απλά τις παίρνουν για το λόγο που λες(στατους).
Μήπως όμως αυτό δεν συμβαίνει και με πολλα θηρία SS?που τα παίρνουν κάτι κουλοί μόνο για να πηγαίνουν ακράνωτοι μέχρι την καφετέρια ή το τοπικό κλούμπ?


Σορρυ για το οφ τοπικ.

Η γνώμη μου είναι πως ο χαιρετισμός με τα φώτα,είναι σαν να λές καλημέρα στο γείτονα σου,κι ας μην τον ξέρεις.
κατι πολύ ανθρώπινο και ευχάριστο.

Γιατι νομιζεις οτι τους καγκουρεους με τα SS και τα SM τους εχω σε καλυτερη υποληψη? ΓΙΑ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ ΕΙΝΑΙ!

Ειναι πολυ χρονοβορο να κατσω να εξηγησω τι πιστευω για τις harley

Στην Αμερικη, ΝΑΙ, καλα κανουν και τις εχουν.
Και εγω αν ημουν εκει μια τετοια θα επαιρνα, πολλοι οι λογοι.
Σε καποια συναντηση μπορω να σου εξηγησω τι εννοω.

Αλλα στην Ελλαδα(και στην Ευρωπη) ειναι αδυνατο να κανεις easy ride ''live to ride, ride to live'' ζωη.
Δεν στο επιτρεπει το συστημα.
Στην Αμερικη ομως γινεται, ναι, οπως τις ταινιες!

ela ela
11/05/2006, 23:16
Να χερετατε ρε ειναι ωραιο συναισθημα!!!:cool: :cool: :cool: :wave2: :wave2: :sun:

sotpag
11/05/2006, 23:49
αν και εχει ξανα ειπωθει ....

1 ειναι στον ανθρωπο
2 πιο σπανιο (θα μου πειτε ποτε ταξιδευουν ) ειναι στους "χαρλεαδες "
3 ομορφο συναισθημα
4 νιώθω μλκς αν με χαιρετίσουν και δεν προλάβω να ανταποδώσω


Αυτά, γιατί είναι κάτι που μας κάνει να ξεχωρίζουμε από τα «κουτιά»

fallenheaven
12/05/2006, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
@after
γιατί ρε μαν τα χώνεις έτσι στις harley και τους οδηγούς τους?
ξέρεις (αν δεν ξέρεις μαθε το) ότι υπάρχουν πολύ ξηγημένα παληκάρια με τέτοια μηχανακια.
όπως επίσης και πολλοί περισσοτεροι που απλά τις παίρνουν για το λόγο που λες(στατους).
Μήπως όμως αυτό δεν συμβαίνει και με πολλα θηρία SS?που τα παίρνουν κάτι κουλοί μόνο για να πηγαίνουν ακράνωτοι μέχρι την καφετέρια ή το τοπικό κλούμπ?





+10000


Ego pantos exo dei pollous ksigimenous "choperades-harleades" kai tous goustaro!Auta bebea einai apopseis!
Pantos to na xeretas kai na se xeretoun i to antistrofo,einai pollu omorfo kai pisteuo pos sumbolizei tin allilegkii kai tin omadikotita pou uparxei stous motosikletistes!
Apopsi mou panta,min me kraksete....

:lol:





:wave2: :wave2:

tools
12/05/2006, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Γιατι νομιζεις οτι τους καγκουρεους με τα SS και τα SM τους εχω σε καλυτερη υποληψη? ΓΙΑ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ ΕΙΝΑΙ!

Ειναι πολυ χρονοβορο να κατσω να εξηγησω τι πιστευω για τις harley

Στην Αμερικη, ΝΑΙ, καλα κανουν και τις εχουν.
Και εγω αν ημουν εκει μια τετοια θα επαιρνα, πολλοι οι λογοι.
Σε καποια συναντηση μπορω να σου εξηγησω τι εννοω.

Αλλα στην Ελλαδα(και στην Ευρωπη) ειναι αδυνατο να κανεις easy ride ''live to ride, ride to live'' ζωη.
Δεν στο επιτρεπει το συστημα.
Στην Αμερικη ομως γινεται, ναι, οπως τις ταινιες!



ρε after,μη γινεσαι idiς:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τι παει να πει αμερικη κ ευρωπη Κ ΣΥΣΤΗΜΑ???:evil:

ο ζαμπετογλου,ειχε γραψει καποτε σε ενα σχετικο αρθρο
(αν το βρω θα το βαλω αυτουσιο)
''οποιος μενει σε βουνο ΠΡΕΠΕΙ να καβαλαει ΚΤΜ??γιατι???
ΟΠΟΙΟΣ ΜΕΝΕΙ ΣΤΑ ΜΕΤΕΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΟΜΠΥ ΤΗΝ ΑΝΑΡΙΧΗΣΗ????'':winka:

blueblack
12/05/2006, 05:52
ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ...........

Όποιος δέν έφαγε ντομάτα πρίν τό 1975-80................
δέν ξέρει τί ΓΕΥΣΗ ΕΧΕΙ............
ΓΙΑΤΙ...........ή ντομάτα δέν έβγαινε τό ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ........!!!!!!!!!
Έτσι λοιπόν καί πολλοί άπό σάς ΜΑΤΑΙΩΣ....προσπαθείτε νά
άντιλειφθείτε ΤΙ....ΣΗΜΑΙΝΕ...γιά μάς ........
Ο ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ.........στό δρόμο..!!!!!!!!!!
Οί μοτοσυκλεττιστές ..ΔΕ ΧΩΡΙΖΟΝΤΑΝ.....άνάλογα μέ τό τί καβαλούσαν......!!!!!
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΧΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΠΙΑ..............
Πολύ....ΜΟΥΡΗ......ρέ παιδιά....πολύ...ΜΟΥΡΗ.......
ΑΛΛΕΣ......ΕΠΟΧΕΣ..........
ΑΛΛΑ.....ΗΘΗ........!!!!!!!!!!!
Τώρα πιά ή
ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ...........
καί τό
ΦΙΛΟΤΙΜΟ........
ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΝΙΚΟ ΑΔΙΚΗΜΑ !!!!!!!!!

AFTER
12/05/2006, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
ρε after,μη γινεσαι idiς:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τι παει να πει αμερικη κ ευρωπη Κ ΣΥΣΤΗΜΑ???:evil:

ο ζαμπετογλου,ειχε γραψει καποτε σε ενα σχετικο αρθρο
(αν το βρω θα το βαλω αυτουσιο)
''οποιος μενει σε βουνο ΠΡΕΠΕΙ να καβαλαει ΚΤΜ??γιατι???
ΟΠΟΙΟΣ ΜΕΝΕΙ ΣΤΑ ΜΕΤΕΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΟΜΠΥ ΤΗΝ ΑΝΑΡΙΧΗΣΗ????'':winka:

Εχεις παει στην Αμερικη να δεις τι γινεται εκει μηπως? Μαλλον οχι, οποτε μπορει, λεω, μπορει και να ξερω μερικα πραγματα περισσοτερα.

Εκει οποιος θελει μπορει να δηλωσει καποια ασθενεια και να τον συντηρει το κρατος. Οχι με ψιχουλα, αλλα με ΛΕΦΤΑ
Ενα μεγαλο ποσοστο ζει ετσι στην Αμερικη.
Εσυ θα δουλευες εαν το κρατος σου εδεινε αναπηρικη συνταξη 1000? τον μηνα?


Αν το κανεις στην Ευρωπη αντε να σου δεινουν μια συνταξη της πεινας.

emilio
12/05/2006, 08:29
Ρε μάγκες, δεν καταλαβαίνω το κόλλημα που υπάρχει για τους κατόχους on-off και Varadero. Προσωπικά πριν τη Varadero, έχω περάσει από 5 μηχανάκια όλων των τύπων και μεχρι να πεθάνω θα περάσω από άλλα 10. Ο καθένας έχει κάποιο λόγο για την επιλογή της μηχανής του, όποιος και αν είναι αυτός. Σημασία έχει η "αρρώστια". Και εμένα έχει τύχει να μη με χαιρετήσει streetας. Θα πω ότι όλοι είναι ........? Είναι καθαρά θέμα ανθρώπου.

latris mixanis
12/05/2006, 08:38
Η συζήτηση έχει γίνει πάλι εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=10277&highlight=%2A%F7%E1%E9%F1%E5%F4%2A)

:wave2:

capo998
12/05/2006, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από fallenheaven
+10000


Ego pantos exo dei pollous ksigimenous "choperades-harleades" kai tous goustaro!Auta bebea einai apopseis!
Pantos to na xeretas kai na se xeretoun i to antistrofo,einai pollu omorfo kai pisteuo pos sumbolizei tin allilegkii kai tin omadikotita pou uparxei stous motosikletistes!
Apopsi mou panta,min me kraksete....

:lol:





:wave2: :wave2:

Χαρλεά ξηγημένο έχω βρει μόνο εναν τύπο από Καβάλα.....55άρης μετά της συμβίας στην Παννελλήνια Βουνού το '03. Όσους άλλους συνάντησα στο δρόμο ήταν........άντε γειά!!!!!!

Η ρημάδα η χαιρετούρα είναι .......... μια ζεστασιά, μια συντροφικότητα, είναι.......είναι.........είναι πολλά, αλλά δυστηχώς δεν το βλέπουν όλοι έτσι

airamhag
12/05/2006, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγω χαιρεταω μονο αμα με χαιρετισουν πρωτοι γιατι ειμαι και γαμω τα ατομα!


:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:


:a13: :a13: :a9: :a9: tsoooopa tssoooppaa..

costas81
12/05/2006, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από emilio
Ρε μάγκες, δεν καταλαβαίνω το κόλλημα που υπάρχει για τους κατόχους on-off και Varadero. Προσωπικά πριν τη Varadero, έχω περάσει από 5 μηχανάκια όλων των τύπων και μεχρι να πεθάνω θα περάσω από άλλα 10. Ο καθένας έχει κάποιο λόγο για την επιλογή της μηχανής του, όποιος και αν είναι αυτός. Σημασία έχει η "αρρώστια". Και εμένα έχει τύχει να μη με χαιρετήσει streetας. Θα πω ότι όλοι είναι ........? Είναι καθαρά θέμα ανθρώπου.



Συμφωνω αλλα με το που παιρνει ο ανθρωπος Varadero ξαφνικα χαλαει!Γινετε υπεροπτης και δεν μπορει τωρα να χαιρετησει με τα χιλια κυβικα του ενα 600ρακι δεν γινετε.Ασε που φοβατε μην χαλασει το μαλι οπως θα γνεψει το κεφαλι γιατι κρανος ειπαμε τα vara δεν χρειαζονται!!!
Δεν κοιτανε να βαλουν κανα δεικτη για την βενζινη που εχουν μεχρι και τα παπακια το μαλι τους μαρανε!

alexk
12/05/2006, 10:03
Εγώ έχω παρατηρήσει τα εξής.

1. Άν δεν χαιρετίσω (που 90% το κάνω) δεν με χαιρετάει άλλος πρώτος.
2. Varadero και TDM που οδηγούνται από ακράνωτους, σταμάτησα να χαιρετάω γιατί πολύ απλά δεν ανταποδίδουν και από την άλλη, την ψωνίζουν κι'όλας (βρε ουστ φλώρια).

BELZEBOYLIS
12/05/2006, 10:10
:a022: :a022: :a022: :a022:

Daemon
12/05/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
...TDM που οδηγούνται από ακράνωτους, σταμάτησα να χαιρετάω γιατί πολύ απλά δεν ανταποδίδουν και από την άλλη, την ψωνίζουν κι'όλας (βρε ουστ φλώρια).



Edit: (αφου το φοραω το κρανος, δεν ειναι για μενα :sick: )

maintenance
12/05/2006, 10:51
Αν δεν μπορείς να χαιρετήσεις; ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ.
Συνέβη στον δρόμο Κορινθο - Πάτρα. Ενα ss έμπαινε με 400 σε μια απο τις λίγες στροφές που έχει αυτή η πίστα...:D και λόγω του "ξαπλώματος του", έβγαλε το πόδι για χαιρετούρα......

Τώρα..............μπορεί να το έβγαλε και για να ισσοροπήσει........ο ανισσόροπος.....:lol: :lol:

sniper
12/05/2006, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
Αν δεν μπορείς να χαιρετήσεις; ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ.
Συνέβη στον δρόμο Κορινθο - Πάτρα. Ενα ss έμπαινε με 400 σε μια απο τις λίγες στροφές που έχει αυτή η πίστα...:D και λόγω του "ξαπλώματος του", έβγαλε το πόδι για χαιρετούρα......

Τώρα..............μπορεί να το έβγαλε και για να ισσοροπήσει........ο ανισσόροπος.....:lol: :lol:

Εσένα χαιρέτησα; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Daemon
12/05/2006, 10:59
Ανεβενα το Κορινθο-Πατρων και μολις ειχα αλλαξει τα φωτα. Σε καποια φαση περναγανε διαφορα μοτο και ενω τους χαιρεταγα (συνηθως με σινιαλο) καποια "απανταγανε" και καποια οχι. Με πιανει μια "ανασφαλεια" οτι δεν δουλευη η δεν φαινεται το σινιαλο και αυτοι με χαιρετανε ενω εγω "τους γραφω" χωρις να το ξερω. Σταματησα στην ακρη του δρομου και αρχιζα να τσεκαρω το σινιαλο μεχρι που με τυφλωσε.. :lol:

maintenance
12/05/2006, 11:00
Εγώ πάντως θα χαιρετώ έτσι......για να με βλέπουν ρε αδερφέ....

:smokin:


47703

maintenance
12/05/2006, 11:01
πιο εύκολο......

:smokin:


47704

tools
12/05/2006, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εχεις παει στην Αμερικη να δεις τι γινεται εκει μηπως? Μαλλον οχι, οποτε μπορει, λεω, μπορει και να ξερω μερικα πραγματα περισσοτερα.

Εκει οποιος θελει μπορει να δηλωσει καποια ασθενεια και να τον συντηρει το κρατος. Οχι με ψιχουλα, αλλα με ΛΕΦΤΑ
Ενα μεγαλο ποσοστο ζει ετσι στην Αμερικη.
Εσυ θα δουλευες εαν το κρατος σου εδεινε αναπηρικη συνταξη 1000? τον μηνα?


Αν το κανεις στην Ευρωπη αντε να σου δεινουν μια συνταξη της πεινας.

μπορει να ξερεις περισσοτερα,μπορει κ οχι ομως:winka:
την τελευταια φορα που κοιταξα,δεν μου απαγορευαν να παω αμερικη:evil:
δεν ειναι εκει το θεμα,

ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ με το οτι τα χωνεις στις harley κ τους κατοχους τους,εκτος αμερικης?:confused:

xaphs
12/05/2006, 12:43
Όντως ρε μάστορα, αν σου αρέσει τόσο πολύ η Αμερική άντα να μείνεις εκεί.
:confused:

adam_tsouk
12/05/2006, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εσυ θα δουλευες εαν το κρατος σου εδεινε αναπηρικη συνταξη 1000? τον μηνα?





ΝΑΙ!

caesarsk
12/05/2006, 15:33
Κύριοι,

Διαβάζοντας τα παραπάνω posts καταλάβα μερικά πράγματα!!!


1ον. Είμαι μ@λ@κ@ς αφού οδηγώ εδω και 13 χρόνια On-Off και συνεχίζω να χαιρετάω στο δρόμο


2ον. Είμαι πολυ μ@λ@κ@ς αφού πήρα BMW και συνεχίζω να χαιρετάω (σύμφωνα με την άποψη σας δεν θα έπρεπε να χαιρετάω γιατί είμαι σνομπ.)

3ον. Είμαι πάρα πολυ μ@λ@κ@ς αφού σταματάω να βοηθήσω κίολας αν χρείαζεται κάποιος κάτι


ΑΡΑ


Πρέπει να σταματήσω να χαιρετώ
Πρέπει να σταματήσω να μιλάω σε όποιον οδηγάει άλλη μάρκα μηχανής
Πρέπει να σταματήσω να μιλάω ακόμη και σε όποιον οδηγάει άλλο τύπο της ίδιας μάρκας
Και τέλος

Πρέπει να αγοράσω και μερικά σωβρακάκια με το σήμα της BMW γιατί μου κάνουν ωραία μέση!!!!!!


ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ

Αντί να πείτε μπράβο στο παληκάρι που περπατάει στο σωστό μονοπάτι τα χώνεται ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΔΕΞΙΑ ΑΔΙΑΚΡΙΤΩΣ??????

ΤΕΛΙΚΑ μήπως δεν έχουν οι ΑΛΛΟΙ το ΠΡΟΒΛΗΜΑ?????

Αναπάντητα ερωτήματα ΕΝΟΣ Μ@Λ@Κ@

SF
12/05/2006, 15:46
Και μένα με δέρνει αυτή η μαμακία του να χαιρετάω!

Και μάλιστα μου έριξαν σύρμα ότι στην Alpenstrasse είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα: συναντάς 2000 μηχανάκια τη μέρα, και τα χαιρετάς όλα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ με το χέρι, και όχι με το φως!!!

Περιμένω να πάω πως και πως. Αν με εννοείτε...

:)

sniper
12/05/2006, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Και μένα με δέρνει αυτή η μαμακία του να χαιρετάω!

Και μάλιστα μου έριξαν σύρμα ότι στην Alpenstrasse είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα: συναντάς 2000 μηχανάκια τη μέρα, και τα χαιρετάς όλα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ με το χέρι, και όχι με το φως!!!

Περιμένω να πάω πως και πως. Αν με εννοείτε...

:)

Εγώ πάλι αν δεν μπορώ να χαιρετίσω με το ποδι, κάνω σινιάλο, φλας δεξιά, σταματάω, και μόλις σταματήσει ο συνάδελφος γίνεται χαιρετισμός δια χειραψίας και συνεχίζουμε την βόλτα μας.... :D

costas81
12/05/2006, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ πάλι αν δεν μπορώ να χαιρετίσω με το ποδι, κάνω σινιάλο, φλας δεξιά, σταματάω, και μόλις σταματήσει ο συνάδελφος γίνεται χαιρετισμός δια χειραψίας και συνεχίζουμε την βόλτα μας.... :D

:eyepop: :eyepop:

Nostra
12/05/2006, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ πάλι αν δεν μπορώ να χαιρετίσω με το ποδι, κάνω σινιάλο, φλας δεξιά, σταματάω, και μόλις σταματήσει ο συνάδελφος γίνεται χαιρετισμός δια χειραψίας και συνεχίζουμε την βόλτα μας.... :D



:rotflmao: :rotflmao: :p :rotflmao: :rotflmao: :sun: :sun:

zolotas
12/05/2006, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
Εγώ πάντως θα χαιρετώ έτσι......για να με βλέπουν ρε αδερφέ....

:smokin:

:lol: σωστος.......και με αλλο τροπο


47745

Jo.Da.
12/05/2006, 17:03
παίδες δεν ξέρω, αλλά αυτά περί μάρκας και χαιρετούρας μου φαίνονται λίγο περίεργα.πιστεύω πως μάλλον είναι στον άνθρωπο.
πρωτομαγιά πηγαίνοντας από σοφάδες (καρδίτσας) προς πάτρα και λίγο πριν το δομοκό πιάνει βροχή.σταματάω σε ένα parking να βάλω αδιάβροχα,ξαφνικά γυρνάω πίσω γιατί ακούω ήχους από κόρνες...ήταν 5 on-offάδες όλοι δικάβαλοι που χαιρετούσαν και με τα χέρια...τους χαιρέτησα κι εγώ στρατιωτικά,σαν να βαράω προσοχή...
ένα εχω να πω,χαιρετάτε στο δρόμο γιατί γουστάρετε κι 'ετσι νιώθετε προς τους άλλους....κι όχι για το αν θα σας χαιρετήσουν...
:wave2:

Nostra
12/05/2006, 17:22
Δε θυμάμαι ποια χρονιά έγινε η Πανελλήνια στο Γύθειο, αλλά τότε δεν είχα μοτόρι στα χέρια μου κι έτσι για να μην χάσω τη μάζωξη αποφάσισα να κατέβω με ένα κουτί παλιό. Peugeot 305 του '78.

Στο δρόμο λοιπόν με περνάγανε τα μπουλούκια, άλλοι σα σταματημένο άλλοι πιο χαλαρά. Εγώ σε κάθε πέρασμα που κάνανε τα group, χέρια έξω από το παράθυρο, χαιρετούρες, κόρνες αλά γάμου χαμός...

Παιδιά, χαιρετούσανε όλοι!

Ε, μετά κ@υλωσα κι εγώ, φόρεσα στο αμάξι μέσα το κράνος μου (έχω συγγενείς στο Γύθειο και θα είχα ένα δανεικό CB1000) και κατέβηκα από την Κόρινθο μέχρι το Γύθειο με το κράνος φορεμένο....

Το τι γινότανε στο δρόμο...πανυγήρι... μέχρι που κάτι SS μόλις με περάσανε κόψανε να τους προλάβω και με πήραν συνοδεία 5-6km .

Εγώ τρέλα, μουσική τέρμα στο αμάξι... ήταν τέλεια


είχε κι ένας θειος μου το βενζινάδικο στην ευθεία που γινόντουσαν οι κόντρες στο Γύθειο....


ΑΑΑΑΑααααα, περασμένα μεγαλείαααα....

Έρμα μου-νιά τα και που-τσα λακωθήκατε...

zolotas
12/05/2006, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Δε θυμάμαι ποια χρονιά έγινε η Πανελλήνια στο Γύθειο, αλλά τότε δεν είχα μοτόρι στα χέρια μου κι έτσι για να μην χάσω τη μάζωξη αποφάσισα να κατέβω με ένα κουτί παλιό. Peugeot 305 του '78.

Στο δρόμο λοιπόν με περνάγανε τα μπουλούκια, άλλοι σα σταματημένο άλλοι πιο χαλαρά. Εγώ σε κάθε πέρασμα που κάνανε τα group, χέρια έξω από το παράθυρο, χαιρετούρες, κόρνες αλά γάμου χαμός...

Παιδιά, χαιρετούσανε όλοι!

Ε, μετά κ@υλωσα κι εγώ, φόρεσα στο αμάξι μέσα το κράνος μου (έχω συγγενείς στο Γύθειο και θα είχα ένα δανεικό CB1000) και κατέβηκα από την Κόρινθο μέχρι το Γύθειο με το κράνος φορεμένο....

Το τι γινότανε στο δρόμο...πανυγήρι... μέχρι που κάτι SS μόλις με περάσανε κόψανε να τους προλάβω και με πήραν συνοδεία 5-6km .

Εγώ τρέλα, μουσική τέρμα στο αμάξι... ήταν τέλεια


είχε κι ένας θειος μου το βενζινάδικο στην ευθεία που γινόντουσαν οι κόντρες στο Γύθειο....


ΑΑΑΑΑααααα, περασμένα μεγαλείαααα....

Έρμα μου-νιά τα και που-τσα λακωθήκατε...


εισαι ψωνιο μεγαλο ..............:lol: ακου κρανος στο κουτι μεσα...........χαχαχα σωστος

zolotas
12/05/2006, 23:36
παντως οκ μην τρελλαθουμε το 90% ειναι οκ και χαιρεταει ........οπως ειπε και ο Nick ειναι στον ανθρωπο..........

booZe
13/05/2006, 00:55
χαχαχα κι εμένα με χαιρέτησαν μια φορά και λόγω απειρίας στην προσπάθειά μου ν'ανταποδώσω... κόρναρα, άναψα τα αλάρμ, μηδένισα το μερικό χιλιομετρητή και αφού είχε φύγει από το απέναντι ρεύμα ο συνάδελφος... βρήκα και το σινιάλο με τα φώτα!!

Τουλάχιστον τώρα είμαι έτοιμος για την επόμενη φορά! :lol: :lol:

Daemon
13/05/2006, 06:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από booZe
στην προσπάθειά μου ν'ανταποδώσω... κόρναρα, άναψα τα αλάρμ, μηδένισα το μερικό χιλιομετρητή και αφού είχε φύγει από το απέναντι ρεύμα ο συνάδελφος... βρήκα και το σινιάλο με τα φώτα!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σορρυ, αλλα φανταζομουνα την φαση και μου φανηκε πολυ αστεια :rotflmao:

alex-varadero
13/05/2006, 07:41
παντος εγω χαιρεταω παπακια, ον-οφ, ςς, οφ,ον κουτια ολα!!!
Μια δυο φορες για χαιρετουρα και συνεχεια για μπλοκο.
Καλο ειναι να γινετε ετσι για να μην μπερδεβομαστε και χαιρεταμε ενω πιο κατω παιζουνε μπατσοι!!!

και τελος συμφωνω οτι ειναι θεμα αναβατη και οχι τυπου μοτο!!

latris mixanis
13/05/2006, 08:07
Υπάρχει και σε διαμάχη εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=4257&highlight=%2A%F7%E1%E9%F1%E5%F4%2A)
:D

AFTER
13/05/2006, 08:10
:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao:

Χαχα, ειστε πολυ αστειοι

Ποιος ειπε οτι θελω να παω στην Αμερικη
Δεν πα να μ@μηθουνε οι κωλοαμερικανοι

Οτι και να λετε, τα custom και ειδικα οι harley ειναι για τον %$#^%$

Δεν θα αγοραζα ποτε ουτε κι αν μου τα χαριζανε :lol:



Ι SHIT ON HARLEYS

H.A.Balafoutre
13/05/2006, 14:08
Εγώ ένα χρόνο τώρα με μηχανή έχω να πω πως τα πράγματα είναι 50-50. Κάποιοι χαιρετάνε, κάποιοι όχι. Εγώ το θεωρώ αυτονόητο να χαιρετάμε.

Αλλά έχω τσεκάρει ένα πράγμα και πιστέψτε το.

Αν πετύχω ένα κομβόϊ μηχανών, on-off, streetάδες, SS κτλ. έτσι και χαιρετήσω, μόνον οι Africa Twin θα ανταποδόσουν. Έχουν μοτοσικλετιστική παιδεία αυτοί όπως και να το κάνουμε.:wave2: :a18: :a20: :a19:

vagelis900
13/05/2006, 20:49
προσωπικα χαιρεταω τους παντες οτι και να εχουν και πιστευω οτι αυτοι που δεν ανταποδιδουν στο χαιρετισμο μαλλον κομπλεξικοι ειναι (ειδικα μια εταιρια οταν ειναι πανω απο 3 ατομα.....) στο δρομο ποιο πολλες πιθανοτητες εχεις να σου κανει σινιαλο αμαξι παρα αυτοι:p
:p :p :p
βλεπεις συναδελφους και χαιρετανε με ποδια και με χερια!!!!!
αυτο το αισθημα που μενει μετα ειναι που μας κανει να ξεχωριζουμε και να νιωθουμε ομορφα που οδηγαμε μοτο!!! :) :)

gcrook
13/05/2006, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag



Αυτά, γιατί είναι κάτι που μας κάνει να ξεχωρίζουμε από τα «κουτιά»

Εγω με το "κουτι"(που εδω μεσα εμαθα οτι λεγεται και ετσι), πολυ συχνα χαιρετουσα σε ορεινες διαδρομες και επαρχιακους, και μου το ανταπεδιδαν, και το αντιστροφο.
Απλα εκει υπαρχουν εντελως διαφορετικοι, και παρα πολλοι λογοι, που αυτο δεν γινεται συχνα(εως ποτε...).:wave2:

lampros_fazer
13/05/2006, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Κύριοι,

Διαβάζοντας τα παραπάνω posts καταλάβα μερικά πράγματα!!!

1ον. ...
2ον. ...
3ον. ..

...

Όχι δεν είσαι μαμάκας..
Είσαι η εξαίρεση στον κανόνα..
Πολύ καλά κάνεις και χαιρετάς και να συνεχίσεις να το κάνεις..

Μακάρι και ήταν όλοι που καβαλάνε παρόμοια μηχανάκια σαν εσένα.. :winka:

lampros_fazer
13/05/2006, 22:53
Εγώ ξεκράνωτους δεν χαιρετάω ποτέ..

Εντύπωσε μου έκανε προχτες προχτές που πήγαινα νύχτα για Αθήνα και ήμασταν 3 κι κούκος στην εθνική,που με χαιρέτησαν 4-5 νταλίκες.! (εννοείται οτι ανταπέδωσα..)

Οταν ταξιδεύω με αυτοκίνητο και δεν οδηγάω εγώ,βάζω τον πατέρα μου να χαιρετάει τις μηχανες που περνάνε.. :rotflmao: :rotflmao:
Και την πρώτη φορά που το το είπα μου λέει "Τι να κάνω,να βγάλω το χέρι από το παράθυρο και να τους χαιρετήσω..;;" :rotflmao: :rotflmao:

alximistis
13/05/2006, 23:06
Το καλύτερο πράγμα πιστεύω!!! Να πηγαίνεις στην εθνική και να χαιρετιέσαι με τον κόσμο!
Απίστευτο συναίσθημα... και μην ξανακούσω-ξαναδιαβάσω ότι οι ον-οφάκηδες δεν χαιρετούν!
Εγώ πάντα!!!
Ξηγημένα πράγματα...

kostasnaoum
14/05/2006, 02:10
Παρα το οτι χαιρεταω τους παντες στο δρομο δεν
εχω την απαιτηση να με χαιρετησει καποιος με SS
που μπαινει ή βγαινει σε στροφη με 1000.
Παντως την πρωτη φορα που με χαιρετησανε βγαζοντας
ποδι νομιζα οτι μου την "ελεγαν" (κανε ακρη
ρε σαυρα) επειδη πηγαινα αργα.


TDM 850 παντα με κρανος

EKEINOS
14/05/2006, 20:43
2η μερα πασχα Θεσσαλονικη-Καβαλα-Θασος 9.30πμ και επιστροφη 5μμ συναντησα γυρω στις 50 μηχανες με γραψανε οι 47 με χαιρετισανε οι 3.Ισως πηγαινα πολυ γρηγορα 'η εφταιγε το πορτοκαλι v-strom που ειχα, εγω παντως ξοδεψα μια λαμπα.

Υ.Σ αν ειμαι ξεβρακωτος θα με χαιρετισετε?

zolotas
14/05/2006, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από EKEINOS
2η μερα πασχα Θεσσαλονικη-Καβαλα-Θασος 9.30πμ και επιστροφη 5μμ συναντησα γυρω στις 50 μηχανες με γραψανε οι 47 με χαιρετισανε οι 3.Ισως πηγαινα πολυ γρηγορα 'η εφταιγε το πορτοκαλι v-strom που ειχα, εγω παντως ξοδεψα μια λαμπα.

Υ.Σ αν ειμαι ξεβρακωτος θα με χαιρετισετε?

πολυ περιεργο .....τοσο ζαρτ να φας???? μαλλον καφε δεν ειχαν πιει ακομη....:eyepop: αλλα σημασια εχει πως εσυ εκανες την σωστη κινηση

makis206
15/05/2006, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Εντύπωσε μου έκανε προχτες προχτές που πήγαινα νύχτα για Αθήνα και ήμασταν 3 κι κούκος στην εθνική,που με χαιρέτησαν 4-5 νταλίκες.! (εννοείται οτι ανταπέδωσα..)


Ρε μήπως μπέρδεψες τις στολές και πήγες κι έβαλες αυτή της καλόγριας ;;:eek: :look:


:rotflmao: :beer: :rotflmao:

Μικρή Λουλού
15/05/2006, 08:55
εγω πηγα και πηρα μια παλαμη σαν αυτην που βαζουν στα αυτοκινητα πισω και πηγαινει περα-δωθε,την εβαλα στο μπροστινο φτερο με ζιπακια και εκτος οτι δεν καιω την λαμπα μου,δεν παθαινω και τενοντιτιδα στις χαιρετουρες...

αληθεια.....κατι ασπρα στρηταδικα με κατι Ζ γραμμενα πανω,γιατι ξεσκιζονται στην χαιρετουρα..??? :lol: :lol:

γεροπιτσιρικος
15/05/2006, 09:41
Ρε παιδιά, Varadero είχα και τώρα BMW. Δεν υπάρχει φορά που να μην χαιρετήσω μηχανή, είτε με σινιάλο ή χέρι όταν είναι στο αντίθετο ή με ένα απλό μπιπ όταν προσπερνάω. Πολλές φορές χαιρετάω και παρέες που είναι σταματημένες στην άκρη του δρόμου. 90% ανταποδίδουν ότι μηχανή και να έχουν.

Η αλήθεια είναι βέβαια, ότι χτες κάνοντας βόλτα προς το Σούνιο, κάπου στις στροφές πριν δούμε δεξιά το νησάκι του Πάτροκλου, διασταυρώθηκα με 5-6 μηχανές, και όταν με είδαν να κάνω σινιάλο και να χαιρετάω, φάνηκε να εκπλήσσονται πάρα πολύ ( τι σκ@#$@ονομα έχουν βγάλει αυτοί που τα καβαλάνε αυτά τα μηχανάκια ρε γα#@#@$@.).

Νομίζω ότι οι περισσότεροι δεν χαιρετούν απλά γιατί οδηγούν κατά κύριο λόγω μέσα στην πόλη, άντε και στα περίχωρα και δεν έχουν μάθει ποια είναι η σωστή συμπεριφορά ενός αναβάτη μοτοσικλέτας στους ανοιχτούς δρόμους.

adam_tsouk
15/05/2006, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ντερτι-moto
αληθεια.....κατι ασπρα στρηταδικα με κατι Ζ γραμμενα πανω,γιατι ξεσκιζονται στην χαιρετουρα..??? :lol: :lol:


ουφ! ευτυχως που ειναι ασπρα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Kortenaer
15/05/2006, 09:56
Εγω παντος, εκτος απο τις μηχανες οταν περναω μεσα απο χωρια μου αρεσει να χαιρεταω (με κορνα) και κατι γραφικους ηλικιωμενους που περπατανε στη ακρη του δρομου.....και αυτοι παντα ανταποδιδουν, τοσα χρονια θα εχουν δει ενα σωρο μηχανοβιους και ξερουν τι να κανουν...μπραβο τους

dio650gs
15/05/2006, 10:23
ΚΕΕP ON :wave2:

Είναι ωραίο συναίσθημα να χαιρετάς και να στο ανταποδίδουν...

και είναι τσάμπα... δε χρεώνεται για καμία μάρκα μηχανής ... και για κανέναν οδηγό...

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

giorgosxt
15/05/2006, 11:30
Ρε παιδιά το 90% χαιρετάνε στο δρόμο, τώρα το 10% μπορεί να άτομα που βγήκανε πρώτη φορά στην εθνική (όπως όλοι μας) και να μην γνωρίζουν το χαιρετισμό ή εκείνη τη στιγμή να κοιτάνε το κοντέρ ή κάπου αλλού(όπως έγραψε κάποιος στην ίδια συζήτηση που έγινε πάλι).Και είναι πολύ λίγοι οι κομπλεξικοί.

Δεν μπορούμε να τους βάζουμε όλους σε ένα καζάνι.
Εμένα με έχουν χαιρετίσει αρκετές φορές και κουτιά, και αυτό γιατί ένας μηχανόβιος δεν χάνει το σεβασμό του προς τους άλλους μηχανόβιους με ότι και αν βρίσκεται στο δρόμο.:beer: :beer:

airamhag
15/05/2006, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxt
Εμένα με έχουν χαιρετίσει αρκετές φορές και κουτιά, και αυτό γιατί ένας μηχανόβιος δεν χάνει το σεβασμό του προς τους άλλους μηχανόβιους με ότι και αν βρίσκεται στο δρόμο.:beer: :beer:


χμμ...δηλαδη εμενα δεν θα με παρεξηγησετε εαν σε καποια σταση της Κηφισιας σας χαιρετισω, απλα κ μονο επειδη γουσταρω να σας καμαρωνω πανω στα ατια σας ? :D

Λεωνίδας
15/05/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
χμμ...δηλαδη εμενα δεν θα με παρεξηγησετε εαν σε καποια σταση της Κηφισιας σας χαιρετισω, απλα κ μονο επειδη γουσταρω να σας καμαρωνω πανω στα ατια σας ? :D Κηφισίας; Πού για να έχω το νου μου;
:p

airamhag
15/05/2006, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Κηφισίας; Πού για να έχω το νου μου;
:p



Χα!σε οποιοδηποτε σημειο της απο μεγαρο μουσικης εως Κολλεγιο ΦΙλοθεης.. μη σου πω μεχρι κ Μαρουσι ...κ μεχρι στροφη Μελισσιων..

Λεωνίδας
15/05/2006, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
Χα!σε οποιοδηποτε σημειο της απο μεγαρο μουσικης εως Κολλεγιο ΦΙλοθεης.. μη σου πω μεχρι κ Μαρουσι ...κ μεχρι στροφη Μελισσιων.. Στα μέρη μου ε... :look: :look: :look:

airamhag
15/05/2006, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Στα μέρη μου ε... :look: :look: :look:


Κοιτα ...με τις διαδρομες που κανω εγω κ τους κυκλους λογω μετακινησης μεσω λεωφ κλπ . περναω απο πολλων τα μερη .

Σκεψου πως ξεκιναω απο Αγ.Δημητριο , Ν.κοσμος , ΠΕιραια κ παει λεγοντας...

Βεβαια Συγγρου κ Κηφισιας ειναι τα στανταρντ...ουφ..:dizzy:

lamogio
15/05/2006, 13:03
Από το ράδιο σήμερα:

«…έντονο κυκλοφοριακό πρόβλημα παρατηρείται απ’ το πρωί στην Κηφισσίας και ειδικά στο τμήμα από Μέγαρο έως Κολλέγιο Φιλοθέης και Μαρούσι…εντύπωση προκαλεί η αυξημένη κίνηση μοτοσυκλετών στο συγκεκριμένο τμήμα…»

γιατί άραγε;
:wave2:

giorgosxt
15/05/2006, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
χμμ...δηλαδη εμενα δεν θα με παρεξηγησετε εαν σε καποια σταση της Κηφισιας σας χαιρετισω, απλα κ μονο επειδη γουσταρω να σας καμαρωνω πανω στα ατια σας ? :D

Και γιατί δεν τσιμπάς και'σύ ένα μοτόρι για να σε καμαρώνουν οι άλλοι?:wave2:

AFTER
15/05/2006, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
χμμ...δηλαδη εμενα δεν θα με παρεξηγησετε εαν σε καποια σταση της Κηφισιας σας χαιρετισω, απλα κ μονο επειδη γουσταρω να σας καμαρωνω πανω στα ατια σας ? :D

Και γιατι δεν σταματας κανενα ατι να σε παει στον δρομο σου?

;) :beer:

lampros_fazer
15/05/2006, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ρε μήπως μπέρδεψες τις στολές και πήγες κι έβαλες αυτή της καλόγριας ;;:eek: :look:


:rotflmao: :beer: :rotflmao:
Aυτή μου σκίστηκε.. :sad: :rotflmao:

Λες να με χαιρέτησαν γιατί φόραγα ρόμπα νοσοκόμου..;; :look:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SUPERMARIO
15/05/2006, 23:58
πιστευω οτι η συζητηση εχει κλεισει πια.
ειπαμε ειναι στον ανθρωπο...





...ειναι στον ανθρωπο οσοι εχουν BMW να ειναι ''κανε κουνουπι στην ακρη να διαβω;''














τι θες εσυ;;;;:a17:

makis206
16/05/2006, 06:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Λες να με χαιρέτησαν γιατί φόραγα ρόμπα νοσοκόμου..;; :look:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Φωτό δεν μου έστειλες μ'αυτή τη ρόμπα !:mad:

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :rotflmao:

webman
16/05/2006, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγω χαιρεταω μονο αμα με χαιρετισουν πρωτοι γιατι ειμαι και γαμω τα ατομα!


:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

Εσύ και ο Sakisssss.... :lol: :lol:

makis206
16/05/2006, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από webman
Εσύ και ο Sakisssss.... :lol: :lol:

Α όλα κι όλα !!

Εγώ χαιρετώ πολλές φορές πριν με χαιρετίσουν !:lol: :lol: :lol:


:beer: :beer:

the_passenger
16/05/2006, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Παιδια τα εχουμε πει
BMW & VARADERO ειναι οι τωρινες HARLEY(Harhaley)

Status symbol και τα μυαλα στα καγκελα!

Δεν φταινε σε τιποτα οι μηχανες, εκεινοι τις ξεφτυλιζουν

Συνάδελφε συνονόματε και συνομήλικε, μήπως έχεις μείνει λίγο πίσω;;;

Το Βάρα κάνει 10.300 ευρά για την ακρίβεια καινούριο. Αλλά βρίσκεις και με 5.000 μεταχειρισμένο. Status symbol ? Με ούτε τα 2/3 της τιμής σε σχέση με άλλα - πολύ δημοφιλή ss και on-off.. :confused: :confused: :confused:

zolotas
16/05/2006, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος


Νομίζω ότι οι περισσότεροι δεν χαιρετούν απλά γιατί οδηγούν κατά κύριο λόγω μέσα στην πόλη, άντε και στα περίχωρα και δεν έχουν μάθει ποια είναι η σωστή συμπεριφορά ενός αναβάτη μοτοσικλέτας στους ανοιχτούς δρόμους.

συνφωνω για το πρωτο .......αλλα και οσοι εχουν μοτο δεν σημαινει οτι εχουν και την αναλογη τρελλα η δεσιμο.......την βλεπουν σαν μεταφορικο οχημα οποτε κλαιν μαιν αν σε δουν απεναντι ......