PDA

View Full Version : ΚΩΔΙΚΟΣ ΧΡΩΜΑΤΟΣ



apost73
11/05/2006, 19:06
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΤΗΣ V-STROM ΠΟΥ ΕΧΩ?
ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:confused:

mhtsorodas
11/05/2006, 22:48
Κοιτα http://www.alphasports.com/suzuki_parts.htm

apost73
12/05/2006, 14:06
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

mhtsorodas
12/05/2006, 16:37
Βρηκες τιποτις συντροφε?Εγω οσο και αν εψαξα οσο και αν ρωτησα δεν εβγαλα ακρη με κανεναν π....η:nono: .Ειχα καποιες γρατσουνιες στο πισω πλαστικο, πηρα τον Σφακ τηλ. και μου εδινε αλλον κωδικο χρωματος που ηταν για το μοντελο Κ5 και οχι για το Κ4 που ειναι το δικο μου.Ψαχνοντας στιο internet βρηκα τον κωδικο του χρωματος που ομως δεν υπαρχει στους μπογιατζηδες.Τελικα με τα 1000 ζορια και μετα απο 100000 μιξεις χρωματων τα μπαλωσα τα πραγματα.Καλο κουραγιο!!!!

argy_kap
12/05/2006, 17:51
Εκείνο τον κωδικό απο το μπλέ το βρίκατε τελικά?:winka: :winka:

apost73
12/05/2006, 19:56
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ...
ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΜΕ ΤΟ V-STROM ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΠΛΑΪΝΑ.

ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ Η ΕΡΕΥΝΑ

ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ? ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΞΕΜΑΤΙΑΣΜΑ...

beholder
13/05/2006, 02:30
Κοιτα στα αυτοκίνητα που εχω εμπειρια στο καρτελλακι που εχει καθε αυτοκινητο καπου κολλημενο στο σασσι του με αριθμό πλαισιου μοντελλο κλπ υπαρχει και ο κωδικός χρωματος. Σε μηχανη δεν το εχω ψαξει άλλα δεν χανεις τιποτε να βρεις το αντιστοιχο ταμπελακι και να δεις εαν αναφερει κατι

mhtsorodas
13/05/2006, 19:32
Τζαμπα κοπος παιδια. Δεν ισχυει το αυτοκινηταδικο συστημα με τους αριθμους και τα καρτελακια.Εμενα για παραδειγμα ο Σφακ μου εδινε σαν κωδικο χρωματος για το v-strom 650 μπλε Κ4 το τριψηφιο νουμερο YC2.Καμαρωτος και εγω λοιπον παω σε μαγαζι που πουλαει χρωματα αυτοκινητων-μοτο-τρακτερ-... του δινω τον κωδικο,βαζει στο PC του ο μαστορας το cd που του εχει δωσει η επισημη αντιπροσωπεια,παταει YC2 αλλα τιποτε.Ρε μαστορα για ξανακοιτα καλα του λεω, παλι τιποτις.Το μοναδικο μπλε που υπαρχει μου λεει ειναι για το Κ5 και εινα το YKK .Μετα απο Δρυιδινα μαγειρεματα και 1000 μιξεις βγαλαμε οτι πιο κοντινοτερο μπορεσαμε στο χρωμα της μηχανης και εκανα την δουλεια μου(ναναι καλα ο ανθρωπος).Παντως αν ακουσει κανεις για κωδικους χρωματων τιποτε καινουργιο ας λαλησει:a56: