PDA

View Full Version : 4th Hellas Ducati Weekend



Julius
12/05/2006, 08:16
9-10-11-12 Ιουνίου 2006
Πίστα Σερρών

-Τέσσερις ημέρες γεμάτες πίστα!
Παρέα με πρωταθλητές και εμπειρίες πρωτόγνωρες!

-Τέσσερις ημέρες στα κόκκινα!
-Θεωρητικά και πρακτικά μαθήματα οδήγησης!

-Test Rides Ducati!
-Διασκέδαση/Εκδρομές/Parties/Happenings!
-Bazaar/Shopping Therapy!

-Εκπλήξεις!


Έλα μαζί μας, να γνωρίσεις το συναρπαστικό και γοητευτικό κόσμο της Ducati. Ζήσε τέσσερις ημέρες πάθους, μαγείας και απόλυτης οδηγικής ηδονής. Τόλμησε το ποιο γρήγορο τετραήμερο της ζωής σου! Νιώσε την υπερηφάνεια και τη τιμή να οδηγείς ένα Ducati!

Δήλωσε συμμετοχή στο όνειρο!

Η ΕΛΛΗΝΜΟΤΟ, η εταιρία που έχει τη τιμή να αντιπροσωπεύει τη Ducati στη Ελλάδα διοργανώνει μια πραγματική γιορτή αφιερωμένη στη μοτοσυκλέτα. Το DUCATI Weekend είναι πλέον θεσμός στα μοτοσυκλετιστικά δρώμενα. Στις αρχές του καλοκαιριού, το Hellas Ducati Weekend είναι το πιο «καυτό» μοτοσυκλετιστικό τετραήμερο του έτους. Το H.D.W. διανύει την 4η πετυχημένη χρονιά του και είναι το must της Ελληνικής μοτοσυκλέτας. Ένα τετραήμερο συνώνυμο της ποιότητας ,του επιπέδου και του ονόματος της DUCATI. Ζωντανό, δυνατό, ζουμερό, γεμάτο συγκινήσεις και εκπλήξεις ένα τετραήμερο σπονδή στη μοτοσυκλέτα και των αναβάτη της. Η υψηλή παροχή υπηρεσιών και η προσεκτική οργάνωση, χαρακτηρίζει όλο το τετραήμερο και οδηγεί τον αναβάτη σε ανώτερα επίπεδα απόλαυσης. Σκοπός του H.D.W. είναι, να μπορέσει να προσφέρει γνώσεις και οδηγική απόλαυση σ’ ένα ελεγχόμενο και ασφαλές περιβάλλον υπό τη καθοδήγηση έμπειρων και καταρτισμένων εκπαιδευτών. Δεν υπάρχει διαχωρισμός. Όλοι οι μοτοσυκλετιστές και οι μοτοσυκλέτες μπορούν να συμμετάσχουν. Tο H.D.W. αποτελεί τη πρόταση της DUCATI στη χρήση και απόλαυση της μοτοσυκλέτας.
Μια εκδήλωση που διοργανώνεται από ανθρώπους που γεννήθηκαν για τη μοτοσυκλέτα και απευθύνεται σε αναβάτες που ζουν για τη μοτοσυκλέτα.
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΟΛΟΙ, ανεξαρτήτου εταιρίας μοτοσυκλέτας.
Για τη συμμετοχή σας στα μαθήματα οδήγησης είναι απαραίτητη η δερμάτινη φόρμα, γάντια, μπότες κ.λ.π.

Νοίκιασε την DUCATI σου!
Για πρώτη φορά στον Ελληνικό χώρο, σου παρέχεται η δυνατότητα ενοικίασης μοτοσυκλέτας DUCATI για τρεις ολόκληρες μέρες.
Καθαρόαιμες, καλοστημένες, Ιταλικές καλλονές είναι έτοιμες να ανταποκριθούν στη περιστροφή του δεξιού σου καρπού. Δώσε την ευκαιρία στον εαυτό σου να νιώσει τη συγκίνηση ενός DUCATISTI. Τέτοιες ευκαιρίες δεν σου δίνονται κάθε μέρα. Ασφαλές αγωνιστικό περιβάλλον και το απόλυτο κόκκινο εργαλείο, εκρηκτικός συνδυασμός απόλαυσης!

Πληροφορίες σε όλο το δίκτυο της ΕΛΛΗΝΜΟΤΟ στο www.hellinmoto.gr και στο info@hellinmoto.gr τηλέφωνο 210-5540640 εσωτερ. 148 Fax 210-5560560

Julius
12/05/2006, 08:17
Κόστος συμμετοχής
Διαμονή σε δίκλινο με χρήση πίστας, πλήρης 24ωρη διατροφή και συμμετοχή σε όλες τις εκδηλώσεις.
(Τρεις διανυχτερεύσεις από Παρασκευή 09/06/06σε δίκλινο και χρήση πίστας από Σάββατο 10/06/06)
Αναβάτης: 395€ ,Συνεπιβάτης (χωρίς χρήση πίστας) 200€.

Χωρίς διαμονή με χρήση πίστας, πλήρης 24ωρη διατροφή και συμμετοχή σε όλες τις εκδηλώσεις.
Αναβάτης: Ημερησία 130€, Διήμερη 200€, Τριήμερη 250€
Συνεπιβάτης: (χωρίς χρήση πίστας) Ημερησία 80€, Διήμερη 120€, Τριήμερη 150€


Νοίκιασε την DUCATI σου!
Οι ενοικιαζόμενες μοτοσικλέτες δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν εκτός πίστας. Η μοτοσυκλέτα θα περνά τεχνικό έλεγχο στο τέλος κάθε μέρας. Ο ενοικιαστής είναι υπεύθυνος για την ακεραιότητα της μοτοσυκλέτας. Η ΕΛΛΗΝΜΟΤΟ καλύπτει τα ελαστικά και τα αναλώσιμα που θα χρειαστούν για το Ducati Weekend. Δεν καλύπτει τα καύσιμα!

999 Testastreta: Μονοήμερο(300€) Διήμερο(400€) Τριήμερο(600€)
Monster S2R 800:Μονοήμερο(250€) Διήμερο(350€) Τριήμερο(450€)
Multistrada 1000: Μονοήμερο(250€)Διήμερο(350€) Τριήμερο(450€)
(Το κόστος της ενοικίασης είναι έξτρα της συμμετοχής)



Αριθμοί τραπεζικών λογαριασμών :
ΠΕΙΡΑΙΩΣ 5023/001730/051 ΕΜΠΟΡΙΚΗ 008/84537420
EUROBANK 0026.0021.65.0200205836 ΚΥΠΡΟΥ 1519438

- ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΗΡΙΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΑΣ!
-ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΤΗΡΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ!

Για οποιαδήποτε πληροφορία, απορία, διευκρίνιση, παρατήρηση, κ.λ.π. 210-5540640 εσωτ. 148 fax 210-5560996 info@hellinmoto.gr

idi
12/05/2006, 11:10
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

395 ευρα?

απο 195?

γμτ και ελεγα οτι θα ξαναπαω....

will see....

sapila racing
12/05/2006, 11:20
Τι κατάραμένη ακρίβεια!!

Το 2004 πήγα με 150 Ευρώ, και με το ξενοδοχείο μέσα.

Πάντως μην περιμένετε και πολλά απο τα μαθήματα κλπ... και πολύ προσοχή ,γιατί δεν είναι σαν κανονικό track day, τα πράγματα μερικές φορές είχαν γίνει επικίνδυνα.

Το 2004 είχε πάνω από 25 τούμπες!

Υπ όψιν οτι στα test ride χρησιμοποιείται η πίστα cart που είναι δίπλα, για τα Supermoto της εταιρείας!! Ολο το χαρτί ήταν!
2 ώρες το είχαμε το SMR450 :D :D

idi
12/05/2006, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

Υπ όψιν οτι στα test ride χρησιμοποιείται η πίστα cart που είναι δίπλα, για τα Supermoto της εταιρείας!! Ολο το χαρτί ήταν!
2 ώρες το είχαμε το SMR450 :D :D

ΟΧΙ ΟΧΙ

στα test ride ΞΥΝΕΙΣ αμα λαχει με F4 ή 999.... κανονικοτατα στη πιστα.....

εχει ΚΑΙ SM στη πιστα καρτ...

GST
12/05/2006, 11:42
τεσπα ...
περυση πληρωσαμε για ολα 170 ...αρα για φετος 400 + 200 στο χερι για βενζινες διοδια και το κατι της +400 για λαστιχα θελω ενα ζεστο 1000ρικο στο χερι:bawl:

απο οτι ακουσα φετος εχουν κλεισει μονο για 100 συμμετοχες σε ξενοδοχειο 3 λεπτα απο την πιστα (ποσος με ενδιαφερει):D

θα δουμε ...

Tropeas
12/05/2006, 11:47
Ρε έχει κανείς κοτσαδόρο να ανέβουμε με το τροχόσπιτο που κοιμίζει 4-5 άτομα μέσα άνετα και να μοιραστούμε τις βενζίνες?
και τα μηχανάκια ή οδικώς ή με το τρένο?
και το άτομο μετά για το 3ήμερο μας πάει μόνο 250? (βέβαια και πάλι ΠΟΛΛΑ είναι σε σχεση με άλλες χρονιές...)

sapila racing
12/05/2006, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΧΙ ΟΧΙ

στα test ride ΞΥΝΕΙΣ αμα λαχει με F4 ή 999.... κανονικοτατα στη πιστα.....

εχει ΚΑΙ SM στη πιστα καρτ...

Σωστά τα λές, έπρεπε να γράψω ΚΑΙ Η ΠΙΣΤΑ CART για τα SM.


Πάντως το 2004 στην πίστα πήρα το 749 και S4R αλλά δεν μας άφηναν να πάμε κανονικά....
Πηγαινε ένας μπροστά και έπρεπε να ακολουθούμε, ξενέρωμα.
Ασε που στο 749 δεν χωράω με τίποτα :bigcry:

Ενώ στην πιστα cart, βρεθήκαμε μόνοι 4 φίλοι με 2 μηχανάκια για 2 ώρες!! Μας τα ξαναγεμίσανε και βενζίνη και άντε πάλι.
Αυτό το Husky SMR ήταν φανταστικό :evil:

ΓκαζοφωνιΞ
23/05/2006, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Σωστά τα λές, έπρεπε να γράψω ΚΑΙ Η ΠΙΣΤΑ CART για τα SM.


Πάντως το 2004 στην πίστα πήρα το 749 και S4R


Για λεγε εντυπωσεις απ'το S4R...

sapila racing
24/05/2006, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
Για λεγε εντυπωσεις απ'το S4R...

Αστα......

Το άτιμο είναι πολύ καλό!!! Ισως το καλύτερο για μένα που δεν χωράω στα supersport.
Πολύ δύναμη από τις μεσαίες, πλήρως αξιοποιήσημη, φρένα, στήσιμο, κλπ άψογα.
Εχει και λίγο κάλυψη από το μπικίνι φαίρινγκ.
Πάντως χαμηλά σκορτσάρει αρκετά, δεν πρέπει να το αφήνεις κάτω από τις 3-4000, γι ακαθημερινή χρήση μάλλον θα ελίναι κουραστικό και γι ατον αναβάτη και για το μηχανάκι.

Και το S2R (βλέπε avatar) είναι πολύ καλό, αλλά το μοτέρ του πέφτει 'λίγο'.
Το S2R το καβάλησα για ένα 20λεπτο session (πολύ περισσότερο από το S4R που ήταν σε test ride του Ducati weekend) σε Track day μετά από California Superbike school και πήγαινα ήδη αρκετά πιο γρήγορα από το δικο μου ZR7, και πολύ πιο εύκολα μάλιστα, αν κι έμπαινε κόφτη συνέχεια και ήθελε συνέχεια αλλαγές, κάτι ποπυ δεν έχω συνηθίσει.

αυτά...
Πάρτο test ride στην πίστα να το ευχαριστηθείς!!!

ΓκαζοφωνιΞ
24/05/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αστα......

Το άτιμο είναι πολύ καλό!!! Ισως το καλύτερο για μένα που δεν χωράω στα supersport.
Πολύ δύναμη από τις μεσαίες, πλήρως αξιοποιήσημη, φρένα, στήσιμο, κλπ άψογα.
Εχει και λίγο κάλυψη από το μπικίνι φαίρινγκ.
Πάντως χαμηλά σκορτσάρει αρκετά, δεν πρέπει να το αφήνεις κάτω από τις 3-4000, γι ακαθημερινή χρήση μάλλον θα ελίναι κουραστικό και γι ατον αναβάτη και για το μηχανάκι.

Και το S2R (βλέπε avatar) είναι πολύ καλό, αλλά το μοτέρ του πέφτει 'λίγο'.
Το S2R το καβάλησα για ένα 20λεπτο session (πολύ περισσότερο από το S4R που ήταν σε test ride του Ducati weekend) σε Track day μετά από California Superbike school και πήγαινα ήδη αρκετά πιο γρήγορα από το δικο μου ZR7, και πολύ πιο εύκολα μάλιστα, αν κι έμπαινε κόφτη συνέχεια και ήθελε συνέχεια αλλαγές, κάτι ποπυ δεν έχω συνηθίσει.

αυτά...
Πάρτο test ride στην πίστα να το ευχαριστηθείς!!!



Που θα το βρω για test ride?
Ρε γαμωτο το γουσταρω πολυ το μηχανακι και εμφανισιακα μου αρεσει πολυ αλλα να σου πω πως λιγο μπερδευτικα με αυτα που γραφουν στα περιοδικα...Το βγαζουν χειροτερο απ'ολα...Στο 0300 μαλιστα μεχρι και το sv εκανε καλυτερο χρονο στις σερρες απ'το monster...

sapila racing
25/05/2006, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
Που θα το βρω για test ride?
Ρε γαμωτο το γουσταρω πολυ το μηχανακι και εμφανισιακα μου αρεσει πολυ αλλα να σου πω πως λιγο μπερδευτικα με αυτα που γραφουν στα περιοδικα...Το βγαζουν χειροτερο απ'ολα...Στο 0300 μαλιστα μεχρι και το sv εκανε καλυτερο χρονο στις σερρες απ'το monster...

Θα το βρείς για test ride σίγουρα στο Ducati weekend.
Εγώ όπως είπα και πιο πάνω πέτυχα ΟΛΑ ΤΑ DUCATI διαθέσιμα σε track day στις Σερρες την Δευτέρα μετά από California Superbike school, και μπορούσες να καβαλήσεις όποιο θέλεις για όσο θέλεις, και όπως θέλεις.
Ενώ στο Ducati weekend πρόπερσι τα πράγματα ήταν πολύ πιεσμένα, και δεν άφηναν να περάσουμε τον 'αρχηγό' του γκρούπ.

Ισως τώρα να είναι αλλιώς, ο idi που πήγε περσι είπε παραπάνω ότι πήγαινα όπως θέλανε και 'ξυνανε' :smokin:



Παρένθεση.
Πάντως εγώ τελικά έδωσα το kawasaki ZR7 και πήρα Hornet 900 κι ας μην είναι το πιο γρήγορο στην πίστα, είναι το πιο ροπάτο και το πιο φτηνό και το πιο βολικό για κάθε μέρα (για μένα τουλάχιστον).
Και δεν σπαει δεν χαλάει με τίποτα.....(πσσστ .....8650 ευρώ καινούριο....)
Εγώ το βλέπω κι αλλιώς, ΑΝ θέλω βάζω 2 3 χιλιάρικα πάνω στo Hornet και γίνεται ΤΟΥΜΠΑΝΟ.
Προς το παρόν έχω βάλει εξατμίσεις και σωληνάκια και είναι μια χαρά.

Κλείνει η Παρένθεση.


:beer:

GST
25/05/2006, 13:25
περυσι επειδη ημουν και εγω ...εκανες μονο 2 γυρους με αρχηγο μπροστα που δεν προσπερναγες ...πηγαινε βεβαια οσο τον τσιτωνες απο πισω αλλα με ξενο μηχανακι που πληρωνεις εσυ την πτωση δεν σου εκανε και πολυ καρδια να το μαδησεις ...το s2r το ειχα παρει μου φανηκε πιο αδυνατο απο το μουλτι μου και πρεπει να το δουλευεις ψηλα πανω απο 6000...παρολα αυτα μου εδινε περισσοτερα ορια κλησεις στις στροφες σε σχεση με το μουλτι..

periklisk
29/05/2006, 22:19
400 ευρά χλώμο να δώσω..... πέρσι ήταν τα μισά.....

sapila racing
08/06/2006, 09:58
Πήρα έγκριση (τύπου) και ετοιμάζομαι για Σέρρες!

Θα πάει κανένας άλλος από εδώ??

Μάλλον πάω με το φτηνό πακέτο 200 ευρώ 2 ημέρες (Σ/Κ).

periklisk
08/06/2006, 10:12
εγώ δε θα πάω τελικά. Καλά να περάσετε όσοι πάτε!

sapila racing
08/06/2006, 11:41
Δεν βλέπω να πηγαίνει κανείς απ το forum...

Εγώ το πήρα απόφαση, παρ όλη τη βροχή που θα φάμε και το αυξημένο κόστος φέτος.
Εχω πάρει το 900 απ το Νοέμβριο και πίστα δεν έχω καταφέρει να πάω. :bigcry:

Μέγαρα δεν έχω μπεί με το μηχανάκι, είμαι απ αυτούς που καλομάθανε στις Σέρρες όπου έχω μπει 6,7 φορές.

Οπότε είναι η μοναδική μου ευκαιρία φέτος, ΒΟΥΡΡΡΡΡΡ!!

Αν τελικά αποφασίσει και κάποιος άλλος να πάει, ας στείλει πμ.



:wave2:

fazerakis
08/06/2006, 12:15
HELLAS DUCATI WEEKEND

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ....ΧΑΛΑΣΕ:lol:

m1ke
08/06/2006, 12:36
Εγώ είχα προγραμματίσει να ανέβω, αλλά το βλέπω χλωμό. Σήμερα χιονίζει στο Κιλκίς :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Μαμήθηκε λέμε

sniper
08/06/2006, 12:46
Ducatisti θα πάνε; :lol:

Alelos
08/06/2006, 22:28
Δεν παιζει φραγκο πως να παμε....πολλα τα λεφτα..

RapidShade
09/06/2006, 00:23
Πολλά ρε παίδες!!!! ΠΟΛΛΑ....

γμτ την ξεραΐλα μου γαμω...

sapila racing
13/06/2006, 14:09
Περάσαμε πολύ καλά!!!

Λυσσάξαμε 3 μέρες στις Σέρρες :smokin:

Ανακεφαλαίωση:

Ξεκινήσαμε 5 το πρωι του Σαββάτου, και φτάσαμε στις 12, αφού φάγαμε βροχή από τα Τέμπη μέχρι τις Σέρρες :(

Η βροχή στις Σέρρες σταμάτησε στις 4 το απόγευμα και από τις 5 μέχρι τις 8 λιώναμε λάστιχα.
Στα 6 μηχανάκια που ανεβαίναμε ήμουν ο μόνος γιαπωνέζος, τα άλλα Ducati.
Δεν χάλασε κανένα :winka:

Το Hornet είναι πολύ καλύτερο απ το παλο μου ZR7. Βρίσκει μαρσπιέ πολύ πιο δύσκολα και με άλλα μαρσπιέ ακι τιμόνι μπορεί να γίνει 'όπλο'. Το τιμόνι είναι τελείως λάθος, αλλα δεν πρόλαβα να βάλω το άλλο που έχω πάρει.
Το Monster S2R1000 είναι το καλύτερο Ducati για μένα, το 800 το είχα παρει πέρυσι και πήγαινα πολύ καλά (βλέπε avatar) αλλα το μοτέρ ήθελε συνέχεια ανeβοκατεβάσματα, με το 1000 βγάζω τα 3/4 της πίστας με τρίτη και με βολεύει πολύ.
Το 999 ΄(κομμένο στους 100 ίππους) με βόλεψε πολύ καλύτερα από το 749 που είχα καβαλήσει πρόπερσι, πολύ φιλικό, αλλά πάλι έχω πρόβλημα με την θέση οδήγησης, είμαι ψηλός και δεν μπορώ να βολευτώ. Δεν μπορώ να καταλάβω πως χώραγε ενας εκπαιδευτής πάνω από 2 μέτρα...

Το 851 του φίλου μου Δημήτρη, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ! Δεν καταλαβαίνεις ότι καβαλάς μηχανάκι τόσων ετών.

Το Desmosedici του Capirossi (προπέρσινο) πανέμορφο. :eyepop:

Τα αρνιά άφθονα, οι μπύρες κρύες, ο Johnny Vavouras έκανε βαβούρα, τα λάστιχα κάνουν ωραίο μπαμ όταν σκανε από παρατεταμένο burnout.


Εκανα τον ταχύτερο γύρο απ όλους τους φίλους και άλλους γενικώς... με multistrada 1000!!!!!

























Συνοδηγός πίσω απ τον Μιμίκο :winka: ,
με πήγε 3 γύρους, σoυζα στην ευθεία, στα εσάκια, με το πλάι, με ότι θέλεις!!!!
Ανεπάνάληπτη εμπειρία, ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΛΕΜΕ!!

Φωτό άυριο που θα τις μικρύνω....

:wave2: