PDA

View Full Version : ΡΕ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ!!!



DULAPIS
13/05/2006, 00:20
Είμαι ρε παιδιά εδώ και αρκετές ώρες φρικαρισμένος!

Μπήκαν χθές το βράδυ κλέφτες στο σπίτι φίλου μου, ενώ κοιμόντουσαν 4 άτομα μέσα (γονείς +αυτός + αδελφή του)...

Ανοίξαν με γρύλο μάλλον τη σιδεριά και μετά αφαιρέσαν με καποιο τροπο ένα τζαμάκι γιά να ανοίξουν το παράθυρο...
Τους ναρκώσαν με υπνωτικό σπρέι...πρέπει να ήταν κανένα 3ωρο μέσα στο σπιτι και να αλλώνιζανε, κλεβόντας χρήματα, κοσμήματα, κίνητα. Αφού τελείωσαν κάνανε τσιγάρο... το σβήσανε σα κύριοι στην είσοδο...πήραν τα κλειδιά από το ΜΙΝΙ couper της αδελφής του και γίνανε καπνός...

Μετά απ΄αυτό τι να κάνεις?
θα πρέπει να φυλάμε καραούλι με σκοπιές με μία δίκανη και άμα δούμε να ξετσουμίζει κανείς να τον κάνουμε σουρωτο???

Τέσπα.... Άμα πετύχει κανείς σας κανένα ΜΙΝΙ μωβ με λευκή οροφή και αριθμό κυκλοφορίας : ΙΕΧ 9230
Θερμή παράκληση ας τον περάσει από πάνω (όσο βαρυτερο το μηχανάκι τόσο καλύτερα...)

Υ.Γ. αν και φαντάζομαι τώρα το ΜΙΝΙ θα ταξιδέυει για ΙΤΑΛΙα..


:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Xlitos
13/05/2006, 00:37
πακέτο.

Εμείς ευτυχώς έχουμε τον καλύτερο συναγερμό.Το Λιζάκι.. :)


47773

Βαγγελας
13/05/2006, 00:47
Πω πω ρε συ !!!!!!!!!!! :eyepop: :eyepop:


Ουτε στο Σινεμα δεν γινονται αυτα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να παρουν Σκυλο οπωσδηποτε διοτι τους καταλαβαινει απο μακρια και γαυγιζει ΠΑΝΤΑ αν πλησιαζει καποιος !!

δε χρειαζεται να ειναι μεγαλος απλα ενα μικρο σκυλακι κανει δουλεια !!!!

DULAPIS
13/05/2006, 00:54
XA XA XA

Και έδω είναι που βρίσκεται η πλάκα που ξέχασα να αναφέρω....

Έχουν 2 σκυλιά εκ των οποίων το ένα ενα τεράστιο μαύρο βέλγικο λυκόσκυλο και τα οποία είναι τα πρώτα που φάγανε το ναρκωτικό σπρέι....

Το άλλο μάλλον δεν το έπιασε καλά και βρέθηκε με ένα τουμπανιασμένο κεφάλι...μάλλον έφαγε τρελό κλωτσίδι το κακόμοιρο...
:( :( :(

Βαγγελας
13/05/2006, 01:04
τα μικρα εχω ακουσει ειναι νευρικα και ανησυχα !!! ενω τα μεγαλα κοιμουντε κανονικα !!!!!και Ροχαλιζουν κιολας .....

THEOD
13/05/2006, 08:47
Αυτό με το υπνωτικό σπρέι πρέπει να είναι η καινούργια μόδα στις ληστείες....το ακούω συχνά-πυκνά τώρα τελευταία...

Σικάγο γίναμε που λέγαμε παλιά.....

Δεν ξέρω που θα πάει αυτή η ιστορία με τους μπουκαδόρους...χέστηκα άμα μπουν στο σπίτι - δεν θα βρούν και τίποτα αξιόλογο να πάρουν....Αυτό που φοβάμαι έιναι να μην είμαι εγώ και τα παιδιά μου μέσα....:mad:

b_bong12
13/05/2006, 08:55
ρε συ
Πλακα κανεις :sick: :sick: :sick:
:sad: :sad:

Να μου πεις παλι καλα :rolleyes: γιατι αν ξυπναγε κανεις τωρα μπορει και να θρηνουσε η οικογενεια.

latris mixanis
13/05/2006, 09:01
Σε τέτοιες περιπτώσεις τι κάνεις??
Αν δήλαδή μέσα στον ύπνο σου καταλάβεις ότι κάποιος μπήκε στο σπίτι κάνεις τον ψόφιο κοριό ή αναλαμβάνεις δράση???:sick:
Δύσκολα τα πράγματα και δεν τους σταματάει τίποτα (σκύλος,συναγερμός,όροφος...)

Το καλό στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι ότι δεν έιχαμε τραυματισμούς των μελών τις οικογενείας.:rolleyes:

CyBeRseXX
13/05/2006, 10:18
Se poia perioxi eginan ola auta??!! :uplate:

b_bong12
13/05/2006, 10:28
για εμενα,κανεις τον ψοφιο.τουμπεκί...
Και μονο την τρομαρα που θα φαει ο εισβολεας, ειναι αρκετη για να κανει καμια τρελα.

zolotas
13/05/2006, 11:19
ευτυχως που δεν εκαναν ζημια στους ανθρωπους .........:confused:

αστα να πανε γιναμε............

2 φορες προσπαθησαν να μπουνε την ωρα που :ZZZ: .......αλλα πεταχτηκα αστραπη και ειχα και αεροβολο απο διπλα :smilea:

H.A.Balafoutre
13/05/2006, 13:59
Σε τέτοιες περιπτώσεις το πόσο ευάλλωτος νιώθεις δεν περιγράφεται. Είναι μεγάλο το σόκ.

Να'ναι καλά οι άνθρωποι να το ξεπεράσουν κι εύχομαι να μην έχουν άλλα τέτοια συμβάντα.

DULAPIS
13/05/2006, 16:52
Ρε φίλε ΖΟLOTA ok, πες οτί έχω αεροβόλο (Που το έχω σκεφτει σοβαρά...) γιατί μετά απ'αυτα που ακούω δε παλέυεται η κατάσταση..
Και σκάνε οι οργανωμένοι που έσκασαν στη συγκεκριμένη περίπτωση...
Τι κάνεις?????

Βγάζεις το αεροβόλακι και τους κυνηγάς με τις πλαστικές ή έστω σιδερένιες μπιλίτσες??
Αν δεν είναι οπλισμένοι πές οτι τρομάζουν και φέυγουν...
Άμα όμως κουβαλάνε τα κουμπούρια τους και προκείμενου να σκοτωθούν στην ανάψουν....

Μετά κλάφτα χαράλαμπε....

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

downhill
13/05/2006, 17:45
Είναι να μη σού τύχει.Αυτοί που εισβάλλουν στα σπίτια παρουσία των κατοίκων (πώς λέμε κιμάς παρουσία του πελάτου;) είναι αδίστακτοι.Αν τους αντιληφθείς ανάβεις τα φώτα και καλείς και την αστυνομία.Αν τους αντιληφθείς όταν μπουν μέσα κάνε τον ψόφιο κοριό...Καλό είναι να υπάρχει ένα χρηματοκιβωτιο να βάζετε τα κλειδιά απο τις μηχανές και τ'αυτοκίνητα,ώστε να μην τις χάσετε.Αν και μάλλον θα καταφέρουν να το ανοίξουν...Αλλα ας κουραστούν λίγο.Όσοι έχετε νόμιμα κυνηγετικά όπλα,πουλάνε φυσίγκια με λαστιχένια σκάγια...Για το αεροβόλο τυφέκιο υπάρχουν τα σφαιράκια προμηθέας.Αν φάει στο γόνατο μία,θα σε θυμάται όλη του τη ζωή...Αλλά το καλύτερο είναι η πρόληψη.Όσο πιο καλά παράθυρα και πόρτες έχεις τόσο καλύτερα.Ένας περιμετρικός συναγερμός (να ενεργοποιείται η προστασία για πορτες και παράθυρα όταν είσαι μέσα) είναι μια βοήθια.Και ο Θεός βοηθός...

zolotas
13/05/2006, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DULAPIS
Ρε φίλε ΖΟLOTA ok, πες οτί έχω αεροβόλο (Που το έχω σκεφτει σοβαρά...) γιατί μετά απ'αυτα που ακούω δε παλέυεται η κατάσταση..
Και σκάνε οι οργανωμένοι που έσκασαν στη συγκεκριμένη περίπτωση...
Τι κάνεις?????

Βγάζεις το αεροβόλακι και τους κυνηγάς με τις πλαστικές ή έστω σιδερένιες μπιλίτσες??
Αν δεν είναι οπλισμένοι πές οτι τρομάζουν και φέυγουν...
Άμα όμως κουβαλάνε τα κουμπούρια τους και προκείμενου να σκοτωθούν στην ανάψουν....

Μετά κλάφτα χαράλαμπε....

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

εγω βλεπω μονο αυτη την λυση........τωρα αν εμπαιναν δεν ξερω τι θα γινοταν.Για καλο και για κακο.........


47792

downhill
13/05/2006, 20:54
Ωραίος οπλοβαστός :lol:

pipis
13/05/2006, 22:27
Πριν 2 χρονια σε φιλικη οικογενεια σε μονοκατοικια γονεις+κορη+γιος, μπηκαν μεσα, η κορη ομως δεν κοιμοταν απλα ηταν στο κρεββατι της και εβλεπε Live ληστεια στο σπιτι της. Πηρε τηλ. τον πατερα της και απο τον θορυβο του κινητου φοβηθηκαν και εφυγαν. Το χειροτερο απο ολα ηταν οτι για καποιο λογο οι κλεφτες δεν εγυγαν αλλα πηγαν στην ταρατσα και περιμεναν μεχρι να φυγει η αστυνομια και μολις εφυγαν ακουσανε τους κλεφτες να ξεσκαρφαλονουνε απο την ταρατσα και να την κανουν τρεχοντας. Αυτα ειναι.. εσυ να τους ψαχνεις και αυτοι να ειναι απο πανω να μετρανε αυτα που πηραν:eyepop: :eyepop: :eyepop:

DULAPIS
13/05/2006, 22:45
Που θα τον βρούμε αυτόν τον ωραίο οπλοβαστό μαζί με το σετάκι ρε παιδιά???

Εντάξει φαντάζομαι αν σκάγανε ο φίλος μου και ο πατέρας του μπρος τα τους με τέτοια συλογούλα θα είχαμε τρελά γέλια...

Anyway...εγώ πρέπει να πάω να πάρω δευτέρα πρωτο πράγμα κανένα έξτρα disklock για το dudukaki μου γιατί έχουν δυσκολέψει πολύ τα πράγματα...

Παρεπιπτόντως με όλη αυτό το θέμα έμαθα και ένα άλλο κουλό που δεν ξέρω αν έχει αναφερθέι στο forum..

Προσοχή παίδες όταν βλέπετε φορτηγάκι ΕΛΠΑ να φορτώνει μηχανάκι..

Άκουσα 2 περιστατικά που είχαν σκασει με φορτηγάκι κανονικά βαμένο με τα χρώματα της ΕΛΠΑ και στολές ανάλογες φόρτωσαν τα μηχανάκια και φύγανε...
Στο ένα μάλιστα ο άνθρώπος ήταν μέσα στο σπίτι του, η μήχανή απέξω στο πεζοδρόμιο και είδε φίλος του το φορτηγάκι φαντάστηκε οτι είχε πρόβλημα η μηχάνη του Κωστα...και προσπέρασε...

ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!!!!!!!!!!

gerodim
14/05/2006, 15:14
Πάρτε ρε κάνα 38αράκι έτσι να βρίσκεται...

DULAPIS
14/05/2006, 22:22
Καλησπέρα παιδιά και πάλι...

Μου έστειλε ο κολλητός μου φώτο με το cooperaki...
Είναι και περίεργο χρώμα (μωβ)..

Έχετε λίγο το νου σας..


47846