PDA

View Full Version : ΝΑ ΠΑΡΩ Gilera Runner??



biglebowski
13/05/2006, 11:31
Ψαχνομαι για scooterακι σαν δευτερο μηχανακι.Ξερετε τωρα,αστικες μετακινισεις αντε και κανα νησακι το πολυ.
Μου αρεσουν τα runner 180-125,αξιζουν ομως σαν μεταχειρισμενα?
Να προτιμισω τα διχρονα η να παω για τετραχρονο?
Απο καταναλωση τι λενε?
Ειμαι ασχετος στα περι scooter-καθε αποψη καλοδεχουμενη..
Thanx..

n1k3man
13/05/2006, 11:46
μη το κανεις :nono:

εκτος των τοσων αρνητικων του να εισαι σκουτεροβιος μαθε οτι τα ιταλικα τους μοτερ gilera/piaggio στα 2 χρονια ζωης τους κανουν θορυβους περιεργους...

θα σου προτεινα παπιο.

οπως και να 'χει, δικη σου ειναι η επιλογη.

lantz
13/05/2006, 12:08
Εγώ έχω ένα runner 200 τετράχρονο από 5/2003 και μέχρι στιγμής έχει αποδειχτεί σκυλί.. Από κατανάλωση έρχεται στα 4lt/100χμ αλλά τα service του είναι λίγο τσιμπημένα νομίζω... (δεν θυμάμαι τιμές να σου πώ τώρα)

Επίσης κάθε καλοκαίρι με συνοδεύει φορτωμένο και δικάβαλο σε όποιο νησί αποφασίσω να πάω με αρκετή άνεση :)

kalant
13/05/2006, 13:19
Ο Χ Ι

:wave2:

catmaster
13/05/2006, 13:31
Ξερεις ποσο κανει ενα φυγοκεντρικο για runner???(εχουν την ταση να το "τρωνε" συχνα..)

Παρε ενα παπι καλυτερα...

:wave2:

iannis
13/05/2006, 21:43
φιλε εχω το 125 το διχρονο μες την πολη δεν παιζεται απο ευκινησια, αλλα ποιοτητα κατασκευης κλασικη ιταλικη :cry: :cry: :cry: ,χωρους για σκουτερ τους χειροτερους της κατηγορειας, καταναλωση λογικη για τις επιδοσεις του. Αν θελεις την απολυτη ευκινησια μες στην πολη και με "στυλ" και δεν σε νοιαζουν τα υπολοιπα παρτο αν θες το κεφαλι σου ησυχο παρε παπι:wave2:

Tropeas
13/05/2006, 21:49
Και η ανάρτησή του θα αλλάζει τα φώτα στον πίσω...

fantacid
14/05/2006, 01:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Και η ανάρτησή του θα αλλάζει τα φώτα στον πίσω...

χειροτερα απο παπιοαναρτηση?
ειχα την εντυπωση οτι τα παπια υστερουσαν σε αυτον τον τομεα-σε σχεση με τα σκουτερ-

stako
15/05/2006, 09:00
Παιδιά μην είστε υπερβολικοί, έχει τα αρνητικά του το σκούτερ αλλά έχει και τα καλά του. Εγώ έχω ένα VXR180 από το 2001, μπορεί να βρίζω που μου κάνει μια φορά το χρόνο ιστορίες η μπαταρία του (ίσως φταίει και ο φτηνιάρικος συναγερμός βέβαια) και επίσης να βρίζω και για τα ακριβά σέρβις του (για μηχανάκι πόλης) αλλά παρόλα αυτά όλο λέω να τα δώσω αλλά μετά λέω "και γιατί να το δώσω μωρέ?"...........

Έχει το γκάζι του (πολύ περισσότερο από οποιοδήποτε παπί), έχει καλά φρένα για την κατηγορία, είναι άνετο (αυτό με τους χώρους που είπε κάποιος παραπάνω δεν συμφωνώ), και προσφέρει κάτι πάρα πολύ σημαντικό για την κίνηση στην πολη:

Κάθεσαι σημαντικά ψηλότερα από το παπί και βλέπεις πιο μακριά, πάνω από τα αυτοκίνητα, στην κίνηση. Το θεωρώ πολύ σημαντικό!

Επίσης είχα χρησιμοποιήσει πριν ένα χρόνο ένα παπί και ένιωθα ότι τα αυτοκίνητα δεν με "βλέπανε" όσο με βλέπουνε με το runner. Με κλείνανε, κάνανε διάφορα "περίεργα" γενικά..... Μάλλον έχει να κάνει με το ότι έχει περισσότερο όγκο και είναι ψηλότερα το runner......

Ανάμεσα σε παπί και runner σου συστήνω runner. Να υπολογίσεις όμως 150? παραπάνω για συντήρηση το χρόνο. Α, και να ξέρετε το βιβλίο της συντήρησης του κατασκευαστή είναι υπερπροστατευτικό. Οκ τα λάδια κτλ αλλά ιμάντα πχ δεν χρειάζεσαι τόοοοοσο συχνά.......;)

ΑΛΛΑ αν το σηκώνει το βαλάντιο σου για 1000-1500? παραπάνω θα σου έλεγα να πάρεις ένα μτχ on-off.

MIKE_16V
15/05/2006, 09:06
Ωραιο το 180sp Οντως stako, αλλα ειναι κουμπαρας!!!

Παρε ενα vxr 125 να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και την τσεπη γεματη!

Ουτε φυγοκεντρικο βγαζουν συχνα ουτε ιμαντα, αλλα ναι τα servise ειναι φυσιολογικα παραπανω απο παπι, αλλα το γκαζακι και τα φρενα του vxr δεν τα εχει παπι!

stako
15/05/2006, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Ωραιο το 180sp Οντως stako, αλλα ειναι κουμπαρας!!!

Παρε ενα vxr 125 να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και την τσεπη γεματη!

Ουτε φυγοκεντρικο βγαζουν συχνα ουτε ιμαντα, αλλα ναι τα servise ειναι φυσιολογικα παραπανω απο παπι, αλλα το γκαζακι και τα φρενα του vxr δεν τα εχει παπι!

Ποιο είναι το SP??? Κανένα με Ohlins και Brembo πάνω??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εμένα πάντως είναι το Gilera Runner 180VXR, το τετράχρονο με δισκόφρενα εμπρός-πίσω και διπλό αμορτισέρ πίσω. Το τελευταίο μοντέλο πριν να το βγάλει σε 200άρι.

MIKE_16V
15/05/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ποιο είναι το SP??? Κανένα με Ohlins και Brembo πάνω??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εμένα πάντως είναι το Gilera Runner 180VXR, το τετράχρονο με δισκόφρενα εμπρός-πίσω και διπλό αμορτισέρ πίσω. Το τελευταίο μοντέλο πριν να το βγάλει σε 200άρι.

Ναι ειναι μια βολιδα 180διχρονων κυβικων, :lol:

Νομιζα οτι ειχες το διχρονο, μιας και τα 180vxr ειναι λιγα!

:wave2:

Tropeas
15/05/2006, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
χειροτερα απο παπιοαναρτηση?
ειχα την εντυπωση οτι τα παπια υστερουσαν σε αυτον τον τομεα-σε σχεση με τα σκουτερ-
για το VXR200 ξέρω απο πρώτο χέρι ότι έρχεται ο άξονας της ανάρτησης στην ίδια ευθεία με το σώμα του πίσω και στην ρίχνει όλη την ταλάντωση πάνω σου...:rolleyes:

biglebowski
15/05/2006, 16:02
Κατ'αρχην ευχαριστω απαντες για τις απαντησεις σας.
Ξερω οτι τα παπια ειναι τα πιο 'τιμια' οχηματα απλα σκεφτομουν για σκουτερ καθ'οτι πιο στυλατα.
Μ'εβαλαν σε σκεψεις οι απαντησεις σας και θα το ξανασκεφτω το πραγμα..
Η λυση on-off αποκλειεται βασικα για οικονομικους λογους αλλα και γιατι θελω κατι που δεν θα μου κανει 'κλικ' να ασχολουμαι μαζι του-εχω ηδη μεγαλο θεμα ενασχολησης με το rr (ξερετε τωρα...βελτιωσεις,λαστιχα,σχολεια,td) και γνωριζοντας τον ευατο μου αν παρω κατι σε εντουρακι θα αρχισω τα ιδια κατι που θα ειναι καταστροφη σκετη για την τσεπη μου,την σχεση μου και καποια αλλα χομπυ που εχω και τραβιεμαι..
Ειμαι υπερ της μιας μηχανης γενικοτερα,να την προσεχω,να την φτιαχνω,να την πλενω και να αγαπαω μονο αυτην!
Καποια στιγμη που ειχα δυο δεν ειχα ορεξη να ασχοληθω με καμια,επηξα ασχημα-ακομα και λαδια βαριομουνα να αλλαξω!Ετσι τις πουλησα και τις δυο μεσα σε ενα μηνα!
Τελως παντων,για να μη σας κουραζω,ετσι λειτουργει το κεφαλι μου,απλα τωρα που εχω ss και εχω αρχισει να τραβιεμαι σε πιστες λυπαμαι να το κυκλοφορω για δουλειες,και για να ακριβολογω δε θελω να το βγαζω ΚΑΘΟΛΟΥ στην αθηνα,οποτε και σκεφτηκα να παρω κατι για εργατη μεταχειρω γυρω στα 1000-1200 ευρα.
Κ'ετσι αρχισε η κουβεντα...

stako
15/05/2006, 16:33
Τελως παντων,για να μη σας κουραζω,ετσι λειτουργει το κεφαλι μου,απλα τωρα που εχω ss και εχω αρχισει να τραβιεμαι σε πιστες λυπαμαι να το κυκλοφορω για δουλειες,και για να ακριβολογω δε θελω να το βγαζω ΚΑΘΟΛΟΥ στην αθηνα[/B]

Και πολύ καλά κάνεις! :wave2: :wave2: :wave2:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
15/05/2006, 16:59
για οτι θελεις περι σκουτερ πληροφοριες εδω.
http://scooterclub.14.forumer.com/

kakofonixx
17/05/2006, 19:19
Φιλε μου ως κατοχος εδω και 6 χρονια ενος Runner 180SP (το οποιο παρεπιμπτοντως το πουλαω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=22938)) εχω να σου πω τα εξης:

1. Τα service του δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβα (οκ δεν ειναι και σαν παπιου, αλλα δε θα σου βγει ο κουκος αηδονι)
2. Με καλη συντηρηση το μηχανακι πεταει (ελα δες το δικο μου και θα καταλαβεις :D)
3. Αν παρεις διχρονο (σαν το δικο μου) το Α και το Ω ειναι το καλο συνθετικο λαδι. Απο εκει ξεκινουν ολα τα προβληματα του κινητηρα.
4. Ειναι οσο μεγαλο πρεπει για να σε προσεχουν και οσο μικρο πρεπει για να εισαι ευελικτος.
5. Αν αντεχεις κανεις και κανενα κοντινο ταξιδακι (Εχω κανει Αθηνα-Σουνιο ουκ ολιγες φορες και Θεσσαλονικη-Χαλκιδικη δυο φορες χωρις το παραμικρο προβλημα)
6. Καλη επιταχυνση - καλη τελικη - καλα φρενα (για την κατηγορια του)
7. Το μονο μα μονο αρνητικο του: ~6,5lt/100km :eek: :eek:

Αυτα.
Φιλικα, Αντωνης

lantz
17/05/2006, 19:41
Εμένα το 200ari που έχω καέι πάντα περίπου 4,0lt/100km και παλιά είχα κάνει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ταξίδι Αθήνα-Καλαμάτα χωρίς να έχει ποτέ κανένα πρόβλημα.. Πάντως σε σχέση με το δίχρονο 180 πιστεύω ότι είναι πολύ πίσω σε επιδόσεις.. Θα έβαζα το 200ari στην τάξη του δίχρονου 125...

fallenheaven
18/05/2006, 17:20
Milame treli sumptosi!!!Ithela na ftiakso to idio akribos topic me to palikari!Kai ego psaxno kati se "ergaleio polis" kai eimai anamesa se papaki kai scouteraki!
Pio sugkekrimena se Crypton i Astra apo papia H Runner FX 125 (dixrono) kai Typhoon 125 (pali dixrono) apo Scooterakia.


Ti lete?



:wave2: :wave2:

dfray87
23/11/2008, 23:07
Καλησπερα παιδια...κι εγω ειμαι στο ιδιο θεμα...εψαχνα τελευταια για runner 4t. Εχω βρει vxr 180 και vxr 200.

Μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχουν διαφορες, σημαντικες και μη? (περα απο τα κυβικα)

Ευχαριστω κι εγω προκαταβολικα

aoc7
24/11/2008, 00:54
επειδη ακουω πολλες @α@αριες του τυπου
τα ιταλικα τους μοτερ gilera/piaggio στα 2 χρονια ζωης τους κανουν θορυβους περιεργους... και Ξερεις ποσο κανει ενα φυγοκεντρικο για runner???(εχουν την ταση να το "τρωνε" συχνα..)

Παρε ενα παπι καλυτερα...


ειχα runner 125 διχρονο απο το 98!! το οπιο εδωσα σε φιλο πριν 3 μηνες και εχω να σου πω τα εξεις.

τα+
το μηχανακι δεν συγγρινεται με παπια σε τιποτα!! σε επιδοσεις μονο το ζ καθετε διπλα του. οι αναρτησεις επισεις ειναι κλασεις ανοτερες αφου οταν θα πηγενεις κανα ταξιδακι με 100 σταθερα δεν θα νιωθεις τιποτα. το μοτερ ειναι υδροψυκτο με ψηγειο που θα ζηλευαν πολλες μηχανες...
ειναι το απολυτο drift scooter... εισαι πανω απο το υψος των αυτοκινητων...τα ανναλωσιμα ειναι παμφθινα. τα φωτα του τι να λεμε.

τα -
μικρη σελα. καιει τα διπλα απο ενα παπι περιπου 5 6 λιτρα.δεν σταματαει ευκολα...




υποψην τα παραπανω υσχιουν για το μοντελο που σου λεω. το 180 διχρονο εχει επιδοσεις απο αλλο πλανητη.. αλλα δεν σταμαει σε φρεναρισμα και καιει αντερα!! τα πιο καινουργια runner τα τετραχρονα ειναι απλα αλλο μηχανακι....




υστερογραφο ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ!!

mauritanos
24/11/2008, 01:14
1 εικονα 1000 λεξεις....


148830

dfray87
24/11/2008, 01:29
Συμφωνω απολυτως...και επαυξανω

Παιδια καμια απαντηση στην ερωτηση μου περι διαφορας vxr180 kai vxr200 (περα απο κυβικα και επιδοση)? με ενδιαφερει αμεσα, για αυτο καθε αμεση απαντηση σας δεκτη!!!!

GIXXERAKIAS
24/11/2008, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dfray87
Συμφωνω απολυτως...και επαυξανω

Παιδια καμια απαντηση στην ερωτηση μου περι διαφορας vxr180 kai vxr200 (περα απο κυβικα και επιδοση)? με ενδιαφερει αμεσα, για αυτο καθε αμεση απαντηση σας δεκτη!!!!

Τι διαφορα να εχουν απλα 20 κυβικα παραπανω και καλυτερη εργονομια λογω του οτι το 200 βγηκε σαν καινουργιο ανανεωμενο μοντελο.Νομιζω το 200 εχει και μεγαλυτερη σελα.

Εγω εχω παντως το 125vx απο το 2003 και εχω κανει 52000χιλιομετρα και δεν εχει κανει κιχ.(πριν 1 μηνα επεσα σε λακουβα και σταματησε να δουλευει αλαλ δεν μετραει για βλαβη γιατι δεν ειχαν απλα κουμπωσει καλα στο σερβις την μπουζοπιπα και βγηκε,αυτη ηταν η αιτια,ειναι ζημιαρικο:lol: ),συμφωνω στο οτι τα σερβις ειναι ακριβουτσικα και θα το χαρακτηριζα σαν σερβις γυμνου το κοστος του.Ναι σαν μηχανη η συντηρηση του γιατι πολυ απλα ειναι σαν μηχανη,με την ψυγειαρα του,το γκαζι του (δεν παιζει παπι στο δρομο του),φιλτρο λαδιου και την ανεση της σελας που δεν εχει καμμια σχεση με τη θεση ενος παπιου.

Εγω οσες φορες εχω κατσει πισω μια χαρα ηταν (ακουστηκε οτι ο πισω τρωει ζορια),αλλα οσες φορες οδηγησα παπι απο τοτε που το πηρα βλαστημησα λεμε την ωρα και την στιγμη.Επιλογος,ναι ειναι πιο ακριβο απο το παπι στην συντηρηση αλλα παπι δεν ειναι πουθενα,απλα δεν υπαρχει συγκριση και δεν μετανοιωνω ουτε μια στο εκαττομυριο που το διαλεξα αντι για παπι.:beer:

stako
24/11/2008, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Τι διαφορα να εχουν απλα 20 κυβικα παραπανω και καλυτερη εργονομια λογω του οτι το 200 βγηκε σαν καινουργιο ανανεωμενο μοντελο.Νομιζω το 200 εχει και μεγαλυτερη σελα.

Εγω εχω παντως το 125vx απο το 2003 και εχω κανει 52000χιλιομετρα και δεν εχει κανει κιχ.(πριν 1 μηνα επεσα σε λακουβα και σταματησε να δουλευει αλαλ δεν μετραει για βλαβη γιατι δεν ειχαν απλα κουμπωσει καλα στο σερβις την μπουζοπιπα και βγηκε,αυτη ηταν η αιτια,ειναι ζημιαρικο:lol: ),συμφωνω στο οτι τα σερβις ειναι ακριβουτσικα και θα το χαρακτηριζα σαν σερβις γυμνου το κοστος του.Ναι σαν μηχανη η συντηρηση του γιατι πολυ απλα ειναι σαν μηχανη,με την ψυγειαρα του,το γκαζι του (δεν παιζει παπι στο δρομο του),φιλτρο λαδιου και την ανεση της σελας που δεν εχει καμμια σχεση με τη θεση ενος παπιου.

Εγω οσες φορες εχω κατσει πισω μια χαρα ηταν (ακουστηκε οτι ο πισω τρωει ζορια),αλλα οσες φορες οδηγησα παπι απο τοτε που το πηρα βλαστημησα λεμε την ωρα και την στιγμη.Επιλογος,ναι ειναι πιο ακριβο απο το παπι στην συντηρηση αλλα παπι δεν ειναι πουθενα,απλα δεν υπαρχει συγκριση και δεν μετανοιωνω ουτε μια στο εκαττομυριο που το διαλεξα αντι για παπι.:beer:

Ξέχασες να πεις ότι δεν πληρώνεις εσύ για την συντήρηση...........

:rotflmao:

GIXXERAKIAS
24/11/2008, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ξέχασες να πεις ότι δεν πληρώνεις εσύ για την συντήρηση...........

:rotflmao:
Ναι αλλα προειδοποιω οτι ειναι σαν να εχεις μηχανη.:D :D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stako
24/11/2008, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Ναι αλλα προειδοποιω οτι ειναι σαν να εχεις μηχανη.:D :D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ναι αλλά δεν σου έχει τσούξει την τσεπούλα να το νιώσεις, αν το είχες πάθει θα έλεγες άλλα!!!

:smokin:

GIXXERAKIAS
24/11/2008, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ναι αλλά δεν σου έχει τσούξει την τσεπούλα να το νιώσεις, αν το είχες πάθει θα έλεγες άλλα!!!

:smokin:

Mπα ειμαι πολυ large τυπος εγω ρε...:winka:

:smokin:

dfray87
24/11/2008, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Τι διαφορα να εχουν απλα 20 κυβικα παραπανω και καλυτερη εργονομια λογω του οτι το 200 βγηκε σαν καινουργιο ανανεωμενο μοντελο.Νομιζω το 200 εχει και μεγαλυτερη σελα.


Nαι οκ περα απο τα 20 κυβικα διαφορας, οσον αφορα κατασκευαστικα και μηχανικα ειναι το ιδιο απο θεμα ποιοτητας?

kostas_146
16/02/2009, 05:00
παιδια εγω ειμαι 25 χρονων και μεχρι προτινος δεν ειχα την παραμικρη σχεση με τα διτροχα. μονον αυτοκινητο και ιταλικο εκ παποιθησεως. την περασμενη πεμπτη πηρα ενα runner 125 sp διχρονο και κατα συμπτωση απο αγγελια του sita. δεν ξερω αν βγει η δεν βγει καλο εγω παντως νομιζω οτι βρηκα την υγεια μου μεσα στην πολη. τζαμπα πραμα κοντα στα 500 ευρω. καλο ειπε και ο μαστορας. εχει βεβαια τα χιλιομετρακια του 50000. και παει και πλυ καλα. ετυχε χτες και οδηγησα ενα leonardo 150 τετραχρονο και γαλουσα με τη διαφορα ειδικα στις επιταχυνσεις. απο συντηρηση τι αλλο να προσεξω εκτος απο λαδια. τι λαδια να βαζω προτεινετε? οπως ειπα δεν εχω ιδεα απο τα συμπαθη πλεον διτροχα..

valantis8
17/04/2009, 18:03
εγω ειχα το 180 cc runner διχρονο έκανα μαζί του 30000 χλμ απροβλημάτιστα μόνο μπαταρία άλλαξα, απίθανο σκουτερ, ροπάτο, ευκολο στην κίνηση, και για κοντινές εξορμήσεις με 120-130 πας όμορφα.
Να το πάρεις και το τετραχρονο είναι μια χαρά. αρκει να κανεις τα service στην ώρα τους.

stefanosA
24/06/2015, 18:24
εγώ περιμένω το 125vx την παρασκευή και μου είπαν δυο άτομα ότι καταναλωνει πολυ παρολο που είναι τετράχρονο...να τους πιστέψω;

Μου το είπε τυχαία ένας υπάλληλος βετζινάδικου και σε ενα συνεργείο.

Εμένα αυτό που με απασχολεί είναι οτι είχα ενα aerox διχρονο 50cc και κατανάλωνε 5 ευρώ την εβδομάδα και δεν ηταν κ σε αριστη κατασταση ο κινητηρας. Αν κάνω την ίδια χρήση λέτε να καίει πολλά περισσότερα αυτό; Εκανα μαλλον 80 χλμ την εβδομάδα νομιζω όχι παραπάνω μέσα στην πόλη.

GIXXERAKIAS
25/06/2015, 08:57
εγώ περιμένω το 125vx την παρασκευή και μου είπαν δυο άτομα ότι καταναλωνει πολυ παρολο που είναι τετράχρονο...να τους πιστέψω;

Μου το είπε τυχαία ένας υπάλληλος βετζινάδικου και σε ενα συνεργείο.

Εμένα αυτό που με απασχολεί είναι οτι είχα ενα aerox διχρονο 50cc και κατανάλωνε 5 ευρώ την εβδομάδα και δεν ηταν κ σε αριστη κατασταση ο κινητηρας. Αν κάνω την ίδια χρήση λέτε να καίει πολλά περισσότερα αυτό; Εκανα μαλλον 80 χλμ την εβδομάδα νομιζω όχι παραπάνω μέσα στην πόλη.

Εχω το vx 125 του 2003 και ίσως σε ξενίσει ότι παίρνει παραπάνω βενζίνη και ίσως για αυτό σου λένε οι βενζινάδες ότι καίει κτλ.Έχει 12 λίτρα τεπόζιτο και στα 9 λίτρα ανάβει η ρεζέρβα και έχεις 3 ολόκληρα λίτρα ρεζέρβα.
Έχω βγάλει με το δικό μου κάποια στιγμή με σταθερή 80-90km 250χιλ αυτονομίας μέχρι να ανάψει το λαμπάκι.Αλλά συνήθως μέσα στην πόλη με Κηφισό και διαδρομές Πειραιά-Αθήνα και πέριξ ανάβει στα 210-230χιλ ανάλογα τις ορέξεις μου στο δεξί γκρίπ.
Κάποια στιγμή δοκίμασα τα όρια του με ρεζέρβα για να γνωρίζω πόσο βγάζει σε χιλιόμετρα και μου έβγαλε 310 χιλιόμετρα και το γέμισα πρίν μείνει εντελώς.

stefanosA
25/06/2015, 13:22
Εχω το vx 125 του 2003 και ίσως σε ξενίσει ότι παίρνει παραπάνω βενζίνη και ίσως για αυτό σου λένε οι βενζινάδες ότι καίει κτλ.Έχει 12 λίτρα τεπόζιτο και στα 9 λίτρα ανάβει η ρεζέρβα και έχεις 3 ολόκληρα λίτρα ρεζέρβα.
Έχω βγάλει με το δικό μου κάποια στιγμή με σταθερή 80-90km 250χιλ αυτονομίας μέχρι να ανάψει το λαμπάκι.Αλλά συνήθως μέσα στην πόλη με Κηφισό και διαδρομές Πειραιά-Αθήνα και πέριξ ανάβει στα 210-230χιλ ανάλογα τις ορέξεις μου στο δεξί γκρίπ.
Κάποια στιγμή δοκίμασα τα όρια του με ρεζέρβα για να γνωρίζω πόσο βγάζει σε χιλιόμετρα και μου έβγαλε 310 χιλιόμετρα και το γέμισα πρίν μείνει εντελώς.

Injection είναι το δικό σου; Το δικό μου μαλλον δεν θα είναι... Έχω την πικρα μου που άφησα το Aerox να μην έχω και αυτό να καίει δηλαδή.

kokos08
25/06/2015, 13:33
Gilera runner 200 τετραχρονο και εισαι κομπλε. Μην ακους βλακειες, πανω απο 100 χιλιαδες χιλιομετρα και του εχω κανει τα χειροτερα! Εχει παει σε ολα τα νησια δικαβαλο με αποσκευες. Το μοτερ του ειναι αθανατο. Μην το σκεφτεσαι καν.

GIXXERAKIAS
25/06/2015, 13:38
Injection είναι το δικό σου; Το δικό μου μαλλον δεν θα είναι... Έχω την πικρα μου που άφησα το Aerox να μην έχω και αυτό να καίει δηλαδή.
Δέν υπάρχει Runner με injection,όλα με καρμπυρατέρ είναι.

stefanosA
25/06/2015, 20:48
Δέν υπάρχει Runner με injection,όλα με καρμπυρατέρ είναι.

Το 2003 νομίζω είχε βγει σε 50αρι. Το είχε ένας φιλος μου μεγάλη αποτυχία. Απλά το αναφέρω.

Μάλλον δεν έχουμε κανένα σωστό επαγγελματία εδώ στα μέρη μου ότι του καταιβαινει του καθενος να λέει. Απο κατι σαν αυτούς πήγε το μηχανάκι το παλιό χαμένο... μου καταστρέψανε το στρόφαλο με παλιά βίδα και το έκανα πατέντα και μου βγαλε 3 χρόνια. Γι αυτό και εγώ πηγα εκτός νομού και το πήρα το καινούργιο και εκεί θα πάω για service...

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Έψαχνα το 200αρι, αλλά 2000€ για μεταχειρισμένο με 50000 χιλιόμετρα δεν δίνω.