PDA

View Full Version : Νεα Αγορα



tai
29/04/2004, 21:11
Γεια σε όλους και σε όλες. Ο λόγος που μπήκα εδώ, είναι ότι κάποιες συμβουλές η απόψεις που θέλω να ακούσω για μια αγορά, θέλω να της έχω από χρήστες. Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω μια shadow 400. Θα ήθελα απ’όποιον έχει την καλή διάθεση να μου πει την γνώμη του. Περιλαμβάνονται και οι χρήστες και οι πολέμιοι (με επιχειρήματα) και αυτοί που κάτι έχουν ακούσει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
:beer:

afrotwin
30/04/2004, 10:16
giati 8es tetia mixani re pedi mou?
den sou aresi i odigisi mono na metaferese se endiaferi?
tespa pare suzuki desperado 400 an se endiaferoun aftes i moto
kamia sxesi me to mizero honda
ke an to dis apo konta fenete mixanara


1690

tai
01/05/2004, 00:32
η κατανάλωση και η αξιοπιστία της Honda μου είπαν οτι απέχουν μακράν απο suzuki & Yamaha

tai
02/05/2004, 00:19
Δεν είναι μόνο το πλάκωμα απόλαυση. Είναι και η χαλαρή βόλτα σε καθιστή άνετη στάση, με αρκετή ροπή, για να μην ασχολείσαι με αλλαγές, να μπορείς να μυρίζεις την άνοιξη στα 100 και να μην την χάνεις με τα 200km. Άλλωστε αρκετό τρέξιμο έχουμε κάθε μέρα δεν χρειάζεται να το κουβαλάμε και στην τσάρκα μας. Εν κατακλείδι, αν ξέρετε τίποτα από επάρκεια ανταλλακτικών τιμές σερβις,η κάποια άλλη πληροφορία, ρίχτε την. :confused:

greekshadow
02/05/2004, 18:41
Επειδή πριν απο το CBR σκεφτομουνα να χτυπήσω το Shadow το 400. Θυμάμαι απο το τσεκαρισμα που είχα κάνει οτι είχε βγεί αρκετά καλή και αξιόπιστη επιλογή, και πολύ καλη αισθητική επίσης. Ο κινητήρας του είναι αρκετά δυνατός για τη κατηγορία και εδώ και αρκετά χρόνια και υδρόψυχτος. Τα φρένα τα κλασικά αδύναμα των cruiser . Απο service και ανταλακτικά πάντως ναι μεν θα βρείς αλλά θα πονέσει λίγο η τσέπη. Αλλά ετσι και αλλιως τετοιες μηχανές αμα τις φροντίζεις δεν βγάζουνε ζημιές.

tai
02/05/2004, 21:20
Greekshadow σ’ευχαριστώ. Η αδυναμία στα φρένα είναι η συχνή αλλαγή η το ελλιπές φρενάρισμα;

greekshadow
02/05/2004, 22:08
Έπειτα απο κάποια χιλιόμετρα το ταμπούρο πίσω θα υπολειτουργεί. Στη θεωρία δεν σου δημιουγεί πρόβλημα εφόσον χρησιμοποιείς σωστα το μπροστινό σύστημα αλλα απ'την αλλη εξαρτάται και απο το δικό σου τρόπο φρεναρίσματος, μην ξεχνάμαι οτι ειναι και 220 κιλα χωρις καύσιμα.:lol:

Κανένας
02/05/2004, 23:42
Λοιπόν φίλε μου, όταν φτιάξει η Honda μηχανή με χαμηλή κατανάλωση, να είσαι σίγουρος ότι θα το μάθουν όλοι, για να πάψουν να γελάνε
Σε τι τιμή στην πουλάνε ?
Τι μηχανή είχες πριν ?
Κατά αρχάς η μηχανή που ζητάς να πάρεις (και όλες οι μηχανές στο είδος αυτό ),είναι επιεικώς απαράδεκτες, για χρήση όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά σε όλο τον κόσμο
Το ότι είναι μια αντιγραφή των χαρχαλευ, δεν μου λεει τίποτα, όπως και δεν μου λεει τίποτα, το στυλ που πασάρουν αυτές οι μοτοσικλέτες - τώρα για την μόδα είναι εκτός εποχής εδώ και πολλά χρόνια
Πρέπει να ξέρεις επισης, ότι είναι αν είναι εισαγωγής, εγώ δεν θα την αγόραζα με τίποτα
1 διότι στα ανταλλακτικά θα έχεις πρόβλημα και δεύτερον οι τιμές τους είναι, άστα να πανε (η Honda του σαρακακη έχει εκ παραδόσεως κακό όνομα)
2 πολλές από αυτές της μηχανές, έχουν κάνει άπειρα χιλιόμετρα στην χώρα τους και αυτά που γράφουν, είναι σχεδόν αδύνατον να είναι πραγματικά
3 πολλές μηχανές, είναι ύποπτης προελεύσεως (βλέπε κλεμμένα)
4 οι έμποροι τα έχουν εισάγει με το κιλό, σαν παλιοσίδερα και ζήταγαν τα μαλλιά της κεφαλής τους
ψάχνοντας για κορόιδα
Mην συνεχίζεις τον κύκλο

Αυτήν την μηχανή την είχε ένας φίλος μου (την έχω οδηγήσει και έχω κάτσει σαν συνεπιβάτης ελάχιστα)
Εντελώς άβολη και κουραστική, σε κάθε είδους δρόμο
το τι παντόφλα έτρωγε, από την κοπελιά του, δεν λέγεται
Θεοβαρη και με απλώς υποφερτά φρένα, για της ταχύτητες που κινείται και απαράδεκτα για το βάρος της και την ασφάλεια σου
Ευελιξία ελέφαντα
Ροπή τι ροπή? ένας ψόφιος κινητήρας 400cc που έχει να κινήσει τα 220+ κιλά δεν μπορεί να έχει ροπή
Μην σε παρασύρει, η τάχα καλή οπτικά θέση οδήγησης και το χαμηλό της ύψος
Είναι εντελώς κουραστική και κάθε χτύπημα από οποιανδήποτε ανωμαλία, παει κατευθείαν στην μέση σου, όχι μόνο γιατί η Ελλάδα είναι γεμάτη λακκούβες, αλλά και γιατί η πίσω ανάρτηση είναι για κλάματα

Αυτά ισχύουν για όλες τις μηχανές, του στυλ και της κατηγορίας αυτής

Το να μπορείς να μυρίζεις την άνοιξη στα 100, μπορείς να το κανείς με πολλές μοτοσικλέτες
αλλά με αυτήν που θέλεις να αγοράσεις( και κάθε σαν αυτήν) σίγουρα θα την έχεις χάσει πολύ πριν τα 200km.

προσωπική άποψη παντα και σου εύχομαι καλή επιλογή
;) :)

zoudis
03/05/2004, 12:55
Απίστευτο φίλε NAVIGATOR, με κάλυψες πλήρως !!!

ούτε μες το μυαλό μου να σου να ....:beer:

alex14
03/05/2004, 13:55
Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με τον Navigator.

Ειναι ακριβως οπως τα γραφει.

Α !! και κατι ακομα. Οποιος σου ειπε καλα λογια για την καταναλωση των Honda μαλλον πρεπει να εχει τιποτα ψιλομετοχες στον Σαρακακη.

ireneepi
03/05/2004, 15:16
Γεια σου ρε navigator...

tai σου εχομαι καλη τυχη!

Capo_Di_Capi
03/05/2004, 15:30
Αγαπητέ εν μοτό αδελφέ


Αν σου αρέσει να τρυγυρνάς ράθυμα εντός πόλεως μια χαρά είναι το shadow και όποιο άλλο αντίστοιχο δίκυκλο....

Αν οι αναζητήσεις σου έχουν να κάνουν με αποστάσεις άνω των 50 χλμ στο εθνικό και επαρχιακό δίκτυο πάρε οτιδήποτε άλλο συμπεριλαμβανομένων και των scooter 50 cc.

Πρώην κάτοχος custom με 30.000 χλμ ανάμεσα στο πόδια του με το συγκεκριμένο όχημα και πολλά ταξίδια ανά την Ελλάδα.

Το πολιτισμικό σοκ από την μετάβαση στην GT* κατηγορία των δικύκλων με συνετάραξε συθέμελα. Απλά αναρωτίεμε γιατί τότε αγόρασα αυτή τη μοτό.


*GT = Grand Tourism

tsikpit
03/05/2004, 15:41
SYMFONO APOLITA ME TON NAVIGATOR KAI MALISTA EPIDI EXO KANEI POLLA ODIGIKA XILIOMETRA ME HONDA STEED 400
NA EISE SIGOYROS OTI EINAI POLY KOYRASTIKH (LOGO KRADASMON KAI OXI MONO!!!!!) GIA TON ODYGO. KAI GIA TON SYNODIGO""KALITERA ASTON NA PAEI ME TA PODIA!!!!!""
I EPILOGI PANTA DIKISOY:rotflmao: :rotflmao:

NLS
03/05/2004, 15:51
μια μαλακία είναι το είδος - και πάνω απ'ολα μιλάμε για αντίγραφα και μάλιστα τα ΜΙΚΡΑ μοντέλα είναι αντίγραφα των μεγάλων που είναι αντίγραφα των HD

οκ τα μεγάλα έχουν τη μούρη τους (όχι σε μένα, σε κάποιους) "δικαιολογημένα" με την έννοια του οκ 1200, 1400 κλπ. κυβικά έχουν ροπή κλπ.

το 400 με το βάρος του 1200 ΤΙ ΝΟΗΜΑ έχει;
το να κοροϊδεύει τον κόσμο και να πηγαίνει χειρότερα (αλλά σαφώς και αρκετά χειρότερα) από παπί

χέσε μέσα δηλαδή

Θάνος
03/05/2004, 16:09
Σε μία εκδρομή στο Ναύπλιο είχαμε ένα τέτοιο (αν δεν με απατάει η μνήμη μου) στην παρέα. Σίγουρα honda πάντως ήτανε. Κάποιο ζόρι τράβαγε γιατί άναβε συνέχεια το λαμπάκι και σταματήσαμε 3 φορές σε βενζινάδικο να συμπληρώσουμε λάδι.

Κατά μία διαβολική σύμπτωση πετυχαίνω συνέχεια honda με προβλήματα. Από πολύ απλά μέχρι πολύ χοντρά. Σίγουρα μπορεί να είναι και τυχαίο και σαφώς δεν πιστεύω ότι είναι προβληματικά, εκείνο όμως που θέλω να πω είναι μη βασίζεσαι και πολύ στις φήμες περί φοβερής αξιοπιστίας...

tai
05/05/2004, 00:25
Κατ’αρχάς σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε με την επιλογή μου.
Να σας απαντήσω σε μερικές απορίες έτσι για να μάθετε εμένα και να απομυθοποιήσω κάποια παραμύθια.
1ον είχα μια ζαξ χέρκουλες 250 (μικρός) μετά μια 5.5 σαμουράι καβασακι, πέρασα μια στενωπό με ΜΖ κατέληξα σε VT 250 χοντα, και τώρα έχω ένα άστρα 100 παπί.
2ονΤην βρίσκω στα 4 με 4.5 χιλιάρικα ευρω. 99 μοντέλο περίπου
3ον <<Αν σου αρέσει να τριγυρνάς ράθυμα εντός (και λίγο εκτός) πόλεως μια χαρά είναι το shadow>>
αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου μια και οι αποστάσεις των 100χλμ έχουν μεγαλώσει για μένα και την κυρά μου σε μήκος αρκετά.
4ον από Ιαπωνία δεν έρχονται με το κιλό αλλα με το κοματι(το ξέρω γιατί φέρνω αντ.αυτοκ.)η κάθε μια έχει δικό της τιμολόγιο. Απλά εκτελωνίζονται με τονάζ. Έτσι βγήκε η φήμη. Μην μπερδευόσαστε με της ευρωπαϊκές παλιά.
Αλλά έχουν κοπεί οι εισαγωγές πια από εκεί .(για την ώρα) και σας πληροφορώ από πρώτο χέρι ότι οι ο Ιάπωνες κάνουν κάτω από τα μισά χιλιόμετρα στον ίδιο χρόνο από εμάς. Δεν έχουν δρόμους!(σε φάρδος)Οι εθνικές οδοί είναι 2!!! λωρίδες.(αψογες σε ασφαλτο). Το μποτιλιάρισμα δεν αφήνει κενά για να περνάς ενδιάμεσα. Κάθε πρωί για απόσταση 7χλμ κάνεις 2!!! Ώρες. ΚΑΙ 3ΠΛΑΣΙΑ ΔΙΟΔΙΑ για καθε 10 χλμ 3 ευρο. ΚΑΙ στα προαστια. οχι μόνο στην εθνικη.
Οπότε μετρό. ΑΨΟΓΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΑΧΥΤΑΤΟ. Μένει ένα σαββατοκύριακο λοιπόν και κοντινά. Για να είναι τα ρομποτάκια ξεκούραστα και αποδοτικά την Δευτέρα στην δουλειά.

Κανένας
06/05/2004, 16:02
Καταρχάς να συμφωνήσω με όλους αυτούς που απάντησαν και συμφωνούσαν μαζί μου και φυσικά να τους ευχαριστήσω για τα καλά τους λόγια :) :cool:

Φίλε μου χάρηκα που έχεις επαφή με το σπορ
Από το αρχικό σου μήνυμα και κοιτώντας την ηλικία σου, νόμισα ότι μαλλον είσαι άσχετος με τον χώρο, επειδή μια τέτοια επιλογή προτείνουν πολύ σε ανθρώπους της ηλικίας μας :winka:

Για την τιμή δεν ξέρω τι να σου πω, αλλά την βρίσκω υπερβολική, για την χρονολογία και το είδος της μοτοσυκλέτας (σε ένα άλλο ποστ ένα παιδί έγραφε ότι το magna του δεν μπορεί να το πουλήσει )
Εγώ επιμένω
Μην Συνεχίζεις Τον Κύκλο

Αυτά που γράφεις για την Ιαπωνία είναι και σωστά αλλά και λάθος (έχω παει στην Ιαπωνία )
Η μηχανή είναι, Η Λύση για την Ιαπωνία και τα 400 cc είναι σχεδόν η μέγιστη κατηγορία κυβικών, που μπορούσαν να αγοράσουν
Τρένο δεν έχει παντού και το χρησιμοποιούν πολύ, όσοι μένουν σε άλλες πόλεις(όπως και το μετρό )
Για τα δε σπορ, η ,σουπερσπορ 400αρια, που τα χάνεις που τα βρίσκεις, στην πίστα είναι
Αυτό που έγραψα για της μηχανές εισαγωγής ήταν μια γενικότητα και μπορεί να μην ισχύει για την μηχανή που θέλεις να πάρεις (να ήταν κλεμμένη η να έχει κάνει άπειρα χιλιόμετρα )
Μια φορά είχα παει με ένα φίλο στην Πάτρα για να πάρει παπί- ξέρεις αυτά τα αρχαία που είχαν και μονοσελο .
Έτυχε εκείνη την ώρα,, να κατεβάζει μηχανές μια νταλίκα
Τουλάχιστον τα 2/3, από τα 400 cbr Suzuki Kawasaki είχαν κατσαβιδομενους διακόπτες και ήταν σε αθλία κατάσταση
Οταν ξαναπήγαμε σε 15 μέρες, ήσαν άψογα και ως δια μαγείας, ειχαν το πολύ 18000 κμ στο κοντέρ τους
Το ότι έχουν σταματήσει οι εισαγωγές, δεν σημαίνει ότι δεν κυκλοφορούν ανάμεσα μας
Αυτά που σου είπα, για τις εντυπώσεις μου, ισχύουν :rolleyes:

Μόνο αν είσαι πολύ σκληραγωγημένος θα αντέξεις πάνω από 25 χιλιόμετρα στη σέλα της μηχανής και καλά εσύ την κυρά δεν την σκέφτεσαι –εκτός και αν το κανείς για να σε χωρίσει η για να μην την παίρνεις μαζί σου:winka: :wacko:

Άσχετο, δεν σου προτείνω μηχανή, αλλά σε κάτι τέτοιο που θέλεις, εμένα μου αρέσει το Kawasaki w 650 είναι και παλιομοδίτικο:)

Stabak
07/05/2004, 12:38
Μια χαρά μηχανάκι είναι απλά δεν στρίβει ποτέ:nono:

tai
09/05/2004, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Γεια σε όλους και σε όλες. Ο λόγος που μπήκα εδώ, είναι ότι κάποιες συμβουλές η απόψεις που θέλω να ακούσω για μια αγορά, θέλω να της έχω από χρήστες. Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω μια shadow 400. Θα ήθελα απ’όποιον έχει την καλή διάθεση να μου πει την γνώμη του. Περιλαμβάνονται και οι χρήστες και οι πολέμιοι (με επιχειρήματα) και αυτοί που κάτι έχουν ακούσει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
:beer:
Είσαστε όλοι ωραίοι-ες και σας ευχαριστώ και πάλι. Την απόφαση την είχα πάρει (σκέφτομαι να ΠΆΡΩ μια shadow)και κάνω την παράθεση για να μην φανεί ότι έλεγα άλλα. Ρώταγα για τι πρέπει να προετοιμασθώ. Τι να περιμένω και πόσο βαθιά θα βάζω το χέρι στην τσέπη. Δεν διαφωνώ (για την ώρα) με κανέναν. Ξεχάσατε μέσα στης παρατηρήσεις τον βασικό κανόνα της αγοράς. ΠΡΕΠΕΙ να σου κάνει κλικ αυτό που θα αγοράσεις. Ειδάλλως παίρνεις ένα χρηστικό εργαλείο που δεν διαφέρει το συναισθηματικό σου δέσιμο από ένα κατσαβίδι. Η μηχανή είναι σαν την γυναίκα. Ότι και να σου πουν γι’αυτήν, αν δεν την καβαλήσεις δεν ξενερώνεις με τίποτα. Άσε που μπορεί να ερωτευτείς και να μείνεις μαζί της για πάντα, κι ας μην έχει τα τέλεια προσόντα. Κάνω το γούστο μου ευχόμενος να έχετε ΟΛΟΙ λάθος (λέμε τώρα) και να περάσω καλύτερα απ’ότι με προετοιμάσατε. Επιστρέφω με εμπειρίες και καλώς εχόντων των πραγμάτων και photo.:wave2: :beer:

Greg61
15/12/2007, 11:32
Κάποιος φίλος ψάχνεται για custom... άν και προσπαθώ να τον αποτρέψω! Έχω δίκιο Χρήστο;

:beer:

zephyr1
15/12/2007, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Γεια σε όλους και σε όλες. Ο λόγος που μπήκα εδώ, είναι ότι κάποιες συμβουλές η απόψεις που θέλω να ακούσω για μια αγορά, θέλω να της έχω από χρήστες. Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω μια shadow 400. Θα ήθελα απ’όποιον έχει την καλή διάθεση να μου πει την γνώμη του. Περιλαμβάνονται και οι χρήστες και οι πολέμιοι (με επιχειρήματα) και αυτοί που κάτι έχουν ακούσει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
:beer:

:eek: :lol: :bigcry:

McTalas
15/12/2007, 12:19
Δεν ξερω αν το παρατηρησατε αλλα το θρεντ ειναι και απο το 2004 !!:eyepop:

λεπτομεριες θα μου πειτε αλλα 'νταξει.
:wave2:

kachius
15/12/2007, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Δεν ξερω αν το παρατηρησατε αλλα το θρεντ ειναι και απο το 2004 !!:eyepop:

λεπτομεριες θα μου πειτε αλλα 'νταξει.
:wave2:

Δε νομίζω ότι το ξέθαψε κατά λάθος ο Greg...:winka:

Operater
15/12/2007, 12:43
Και η μέρα του Αγίου Τυμβωρύχου συνέχίζεται....ε csr-k? :lol:

Δε θα το πιστέψετε αλλά έψαχνα το πρώτο μύνημα του tai :blush:
και βρήκα αυτό χτες....:lol:

cityfly
15/12/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Δεν ξερω αν το παρατηρησατε αλλα το θρεντ ειναι και απο το 2004 !!:eyepop:

λεπτομεριες θα μου πειτε αλλα 'νταξει.
:wave2:




είπα κι εγώ


έγγραψε τις μηχανές που είχε και δεν ήταν πουθενά το ΧΧ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

project.breeze
15/12/2007, 14:40
Ελάτε να βρούμε κανένα πιο παλιό να ξεθάψουμε :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

tai
15/12/2007, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
ΠΡΕΠΕΙ να σου κάνει κλικ αυτό που θα αγοράσεις. Ειδάλλως παίρνεις ένα χρηστικό εργαλείο που δεν διαφέρει το συναισθηματικό σου δέσιμο από ένα κατσαβίδι. Η μηχανή είναι σαν την γυναίκα. Ότι και να σου πουν γι’αυτήν, αν δεν την καβαλήσεις δεν ξενερώνεις με τίποτα. Άσε που μπορεί να ερωτευτείς και να μείνεις μαζί της για πάντα, κι ας μην έχει τα τέλεια προσόντα.

ΤΙ ΕΙΠΑ ΡΕ Ο ΠΟΙΗΤΉΣ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:









Ειναι ωραίο να βλέπεις τι έγραφες πριν μερικά χρόνια και πως σκεφτόσουν


τελικά και φώτο έβαλα (αρκετές) και τα πολλά χλμ (680 μονοήμερα και 25000 ταξιδιάρικα σύνολο σε ένα χρονο) έκανα επάνω στην σέλα της, και την κ@υλα μου έκανα οδηγώντας κατι που μου ειχε γυαλίσει απο παιδί, και το μικρόβιο της ταχύτητας (απ'οτι αποδείχτηκε) δέν μπόρεσα να ξεπεράσω, και οι δρόμοι τελικά δεν ειναι τοσο μακρινοί (ακόμα) για μένα και την κυρά μου.

Αντε να το ξαναδούμε πάλι το θρεντάκη σε 5-6 χρόνια και να είμαστε γεροί όλοι

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

TROOPER
16/12/2007, 00:29
του ξεθαματος λεμε !!!!!!:lol: :lol: :lol:

DimChios
16/12/2007, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
του ξεθαματος λεμε !!!!!!:lol: :lol: :lol:


του tai το καγκελο!

:lol: :bigcry: :bigcry: :lol:

etzimas
12/11/2012, 02:38
5 χρονάκια μετά...σκέφτομαι να την αγοράσω (απλά 600άρα) αύριο... :)

Κάποια γνώση, σοφία και εμπειρία θα υπάρχει για να μοιραστείς...για έναν πρωτάρη σαν εμένα.

ΥΓ: Φυσικά καταλαβαίνω και όποιον διαφωνεί με την επιλογή, αλλά πριν από 20 χρόνια ακόμα με ΒΜΧ έβλεπα τέτοιες μηχανές και μου άρεσαν, η πρώτη Virago που είδα ζωντανή ήταν όνειρο από τότε (καλά, μπορεί να ήταν και Honda, έχουν περάσει χροοοοόνια). Αγαπημένο μου αμάξι είναι ακόμα το πρώτο μου Accent (ό,τι και να οδήγησα ποτέ), ερωτεύτηκα διάφορες κοπέλες που μάλλον δε θα τις κοιτούσα δεύτερη φορά αν τις συναντούσα τυχαία και φοράω ακόμα τα παλιά αγαπημένα ρούχα όποτε βρίσκω ευκαιρία. Φυσικά πάντα θα υπάρχει δίπλα κάποιος πιο γρήγορος, πιο ροπάτος, πιο μουράτος, πιο ευέλικτος, πιο οικονομικός, πιο στυλάτος, πιο μοδάτος, πιο αναγνωρίσιμος, πιο άνετος, πιο off road, πιο touring...αλλά και Ferrari να έχεις πάλι κάποιος έχει Bugatti.

Cpt. Haddock
12/11/2012, 07:48
5 χρονάκια μετά...

8 (το αρχικο ποστ ειναι του 2004)

notakos600
12/11/2012, 09:40
Πάντως τη καταβρίσκω τελευταία να χαζεύω από το νετ παλιά μοντέλα μοτοσυκλέτας για βόλτα, χωρίς πολλά άλογα, χωρίς προηγμένη τεχνολογία, χωρίς πολλά-πολλά γενικώς, αρχαιολάγνος σαλίγκαρος ή κάτι τέτοιο.
Δεν μπορεί να είναι μόνο λόγω κρίσης, ίσως και ηλικίας ή μπορεί να είναι και επιστροφή στην αρχέγονη μοτοσυκλετιστική ιδέα.

tai
13/11/2012, 00:24
5 χρονάκια μετά...σκέφτομαι να την αγοράσω (απλά 600άρα) αύριο... :)
.

μην πάρεις 600αρα :nono: εχω ακουσει ΠΟΛΛΑ παράπονα
η την 400 η της μεγαλύτερες δεν σπανε δεν χαλανε και δεν πανε ντιπ. :lol:




ΥΓ μετα απο 100χλμ θα ποναει η "ουρά" σου απο την σταση του σώματος:a021: :lol:

devil's animal
13/11/2012, 11:38
ε,ποτε...:eek::eek:

etzimas
13/11/2012, 14:20
Πολύ φοβάμαι ότι το ρίσκαρα να κάνω παράπονα...την πήρα χθες και με ασφάλεια στα χέρια την έχω από σήμερα παρκαρισμένη στο σπίτι. Παράπονα θα αποφύγω να κάνω...γιατί είναι κούκλα και, όπως με τις γυναίκες, αν είναι όμορφη και σου αρέσει να την βγάζεις βόλτα και να την καβαλάς τα ανέχεσαι μάλλον όλα (εκτός από το να την "οδηγήσει" άλλος). :D

Σίγουρα λίγη έξτρα προσοχή και καλή χρήση και πιο προσεκτικό διάβασμα σε ό,τι σχετικό εδώ και όπου βρεθεί πληροφορία. Τώρα πρέπει να πάρω απόφαση πότε θα σταματήσω να την χαζεύω για να κάνω καμιά βόλτα να γνωριστούμε τα δυό μας... :)

274186

Φυσικά, πριν το σχολιάσει κανείς, το ντυσιματάκι ήταν μόλις έφτασε εδώ...από την πρώτη βόλτα προστατευτικός εξοπλισμός και λογικά και ένα καλό κουρεματάκι, καλύτερα λίγα μαλλιά παρά να μη βάζω κράνος για να μη τα χαλάω,ε; :P

SVX
13/11/2012, 14:47
Πολύ φοβάμαι ότι το ρίσκαρα να κάνω παράπονα...την πήρα χθες και με ασφάλεια στα χέρια την έχω από σήμερα παρκαρισμένη στο σπίτι. Παράπονα θα αποφύγω να κάνω...γιατί είναι κούκλα και, όπως με τις γυναίκες, αν είναι όμορφη και σου αρέσει να την βγάζεις βόλτα και να την καβαλάς τα ανέχεσαι μάλλον όλα (εκτός από το να την "οδηγήσει" άλλος). :D
P

Καλοτάξιδο φίλε.... ότι καλύτερο για την τρέλλα της εποχής ... Back to Basics ......