PDA

View Full Version : Enduro!!! αγωνιζομενοι εδω?



marmel.gr
14/05/2006, 15:34
εντουραδες εδω μεσα? παει καιρος που τα παρατησα.......
κανενας που να ετρεχε πρωταθληματικα εδω μεσα?:)

dirtbird
14/05/2006, 18:55
Eγώ από το '88 μέχρι το '93.

BAD BOY
14/05/2006, 19:23
ΚΑΙ ΕΓΩ 81-82 ΣΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΤΗΣ ΛΕΜΟΤ.
ΑΧ ΩΡΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΝ ΣΤΟ
ΒΟΥΝΟ....ΣΑΝ ΤΣΙΧΛΕΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ:lol:


47824

marmel.gr
14/05/2006, 21:14
χμ.... ειστε παλιοι ρε παιδια. εγω ετρεξα τις χρονιες 96-97 με κυριο αντιπαλο μου τον συμπαθεστατο βεροιωτη οδηγο ΑΔΑΜΟ ΠΡΑΣΣΟ. το 97 μου πηρε το πρωταθλημα στα δεκατα και τα παρατησα λογω εξοδων:(
πατε καμια βολτιτσα στο βουνο? περα απο το CBR εχω μηχανακι WR 250 99 αλλα δε το καβαλαω. το βαρεθηκα κι αυτο

THEOD
14/05/2006, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από marmel.gr
έχω μηχανακι WR 250 99 αλλα δε το καβαλαω. το βαρεθηκα κι αυτο

Δεν μας το χαρίζεις τότε να θυμηθούμε λίγο τα νιάτα μας ??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

marmel.gr
14/05/2006, 21:22
μετα το 99 το σταματησε. ειναι το τελευταιο διχρονο.ειναι σε αριστη κατασταση και λεω να το κρατησω για πιο μετα.......

STOYBI
14/05/2006, 22:38
marmel.gr
χμ.... ειστε παλιοι ρε παιδια. εγω ετρεξα τις χρονιες 96-97 με κυριο αντιπαλο μου τον συμπαθεστατο βεροιωτη οδηγο ΑΔΑΜΟ ΠΡΑΣΣΟ. το 97 μου πηρε το πρωταθλημα στα δεκατα και τα παρατησα λογω εξοδων πατε καμια βολτιτσα στο βουνο? περα απο το CBR εχω μηχανακι WR 250 99 αλλα δε το καβαλαω. το βαρεθηκα κι αυτο


Ε... Δεν σε πηραν και τα χρονια πια για να εχεις κουραστει--βαρεθει τοσο ευκολα..

:beer: :wave2:

OldMan
14/05/2006, 23:41
:wave2: :wave2: :wave2:

'83 μέχρι '96

:beer: :beer: :beer:

Dodok edessa
15/05/2006, 08:06
οταν λες κύριο αντίπαλο εννοείς οτι τον κυνηγούσες να του πάρεις θέση η απλά συμμετείχες σε αγώνες που ηταν και αυτος !!
γιατί αν τον έπαιρνες θέσεις τότε θα σε ξέρουμε
:wacko:

dirtbird
15/05/2006, 10:32
Θυμάται κανείς το εντούρο Κενταύρων (Πήλιο) τον Δεκέμβρη του 87. Actually να 'ούμε αυτός ήταν ο πρώτος μου αγώνας....


Αν θυμάμαι καλά είχαν φτάσει στον τερματισμό 6 και μπήκαν στο special test 3, όλοι εκτός χρόνου.

Μήπως θυμάσται γιατί?:rotflmao: :rotflmao:

OldMan
15/05/2006, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Θυμάται κανείς το εντούρο Κενταύρων (Πήλιο) τον Δεκέμβρη του 87. Actually να 'ούμε αυτός ήταν ο πρώτος μου αγώνας....
Αν θυμάμαι καλά είχαν φτάσει στον τερματισμό 6 και μπήκαν στο special test 3, όλοι εκτός χρόνου.
Μήπως θυμάσται γιατί?:rotflmao: :rotflmao:


Γαμώ το γκούντα μου, μέσα ....!!!

Λες για τότε που είχε έρθει ο τρελλομαλάκας ο Χανς με ένα Super Tenere ???

Ήμουν με ένα IT200, το οποίο "στερήθηκε" το καπάκι του συμπλέκτη (μαζί με τον συμπλέκτη:lol: ) στα πρώτα 5 χλμ...

:wave2: :beer: :wave2:

Μικρή Λουλού
15/05/2006, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γαμώ το γκούντα μου, μέσα ....!!!

Λες για τότε που είχε έρθει ο τρελλομαλάκας ο Χανς με ένα Super Tenere ???

Ήμουν με ένα IT200, το οποίο "στερήθηκε" το καπάκι του συμπλέκτη (μαζί με τον συμπλέκτη:lol: ) στα πρώτα 5 χλμ...

:wave2: :beer: :wave2:







τουλαχιστον σου εμεινε η εκκινηση...
μην εισαι παραπονιαρης.!! :lol: :lol: :lol:

sapila racing
15/05/2006, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Θυμάται κανείς το εντούρο Κενταύρων (Πήλιο) τον Δεκέμβρη του 87. Actually να 'ούμε αυτός ήταν ο πρώτος μου αγώνας....


Αν θυμάμαι καλά είχαν φτάσει στον τερματισμό 6 και μπήκαν στο special test 3, όλοι εκτός χρόνου.

Μήπως θυμάσται γιατί?:rotflmao: :rotflmao:

Ωχ ωχ, ακόμα το θυμάστε??
Εγώ εντούρο καμία σχέση αλλα στον συγκεκριμένο αγώνα είχα πάει από Θεσσαλονίκη με το CΒ250RS μου (ίσως να το θυμάται κανένας γιατί ήμουν με λάμες και πατερίτσα και την είχα στη σχάρα :eek: ).

Είχα βοηθήσει στο στήσιμο της κορδέλλας στο special test.....
Παντως δεν εφταιγα εγώ :rotflmao: :rotflmao:


Ρε παιδιά θυμάστε ένα Morini που είχε βρεθεί στη μέση μιας πλαγιάς (γκρεμου) και δεν μπορούσε να πάει πουθενά για ώρες??


Αλλοι καιροί :smokin:

dirtbird
15/05/2006, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γαμώ το γκούντα μου, μέσα ....!!!

Λες για τότε που είχε έρθει ο τρελλομαλάκας ο Χανς με ένα Super Tenere ???

Ήμουν με ένα IT200, το οποίο "στερήθηκε" το καπάκι του συμπλέκτη (μαζί με τον συμπλέκτη:lol: ) στα πρώτα 5 χλμ...

:wave2: :beer: :wave2:

Kαι που να'ξερες τι έχασες μετά. Στο ιστορικό μονοπάτι που ακολούθησε είχαν δημιουργηθεί 3 γκρουπ των 30 μοτό και οι 29 σπρώχνανε τον 1 πάνω από τις ρίζεσ με τη γλίτσα. Εγώ φυσικά ανέβηκα μόνος μου (μάλλον είχαν φάει όλη τη γλίτσα οι προηγούμενοι, άσε που στα νιάτα μας όλοι μ@@#$%%^ένα είμασταν). Σε κάποια φάση που είμαστε σταματημένοι, έχει από αριστερά τοίχο και από δεξιά απότομη πλαγιά με δέντρα και έχω πιάσει το μπλα-μπλα με το από πισω (με HVA 400 με 2 αμορτισσέρ). Κάποια στιγμή γυρνάω μπροστά, και μετά από λίγο ακούω βαβούρα από πίσω και γυρνάω και τι να δώ? Ο φίλος προφανώς αφού είχε πιαστεί πήγε να κρατήσει ισορροπία με το δεξί πόδι αλλά ξέχασε ότι από εκεί ήταν πλαγιά και κατέβηκε μερικά επίπεδα.

Αν έχω μαζέψει τις μνήμες μου σωστά, πρέπει να ήταν ο Φώτος, συγγραφέας που κάποια στιγμή έγραφε στο ΜΟΤΟ.

dirtbird
15/05/2006, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ωχ ωχ, ακόμα το θυμάστε??
Εγώ εντούρο καμία σχέση αλλα στον συγκεκριμένο αγώνα είχα πάει από Θεσσαλονίκη με το CΒ250RS μου (ίσως να το θυμάται κανένας γιατί ήμουν με λάμες και πατερίτσα και την είχα στη σχάρα :eek: ).

Είχα βοηθήσει στο στήσιμο της κορδέλλας στο special test.....
Παντως δεν εφταιγα εγώ :rotflmao: :rotflmao:


Ρε παιδιά θυμάστε ένα Morini που είχε βρεθεί στη μέση μιας πλαγιάς (γκρεμου) και δεν μπορούσε να πάει πουθενά για ώρες??


Αλλοι καιροί :smokin:

Ελπίζω μετά από αυτό, να έχεις ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΑΛΛΙΡΟΙΑΣ :mad: :D :rotflmao: :rotflmao:


Για όσους δεν γνωρίζουν, ο αγώνας τέλειωνε σε παραλία του Πηλίου όπου είχε σχεδιαστεί special test επιτάχυνσης 0-200 μέτρων. Μόνο που οι οργανωτές δεν υπόλόγισαν ότι τα νερά φουσκώνουν και όταν τελικά έφτασαν οι 6 που δεν χάθηκαν μέσα στο χωριό, το έκαναν σε βάθος 1 μέτρου :eyepop:

marmel.gr
15/05/2006, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
οταν λες κύριο αντίπαλο εννοείς οτι τον κυνηγούσες να του πάρεις θέση η απλά συμμετείχες σε αγώνες που ηταν και αυτος !!
γιατί αν τον έπαιρνες θέσεις τότε θα σε ξέρουμε
:wacko:
χρονιες 96 και 97 τον κυνηγουσα. πρωταθληματικα ετρεχα και οχι για πλακα. το 97 του πηρα 3 πρωτιες αλλα ειναι απιαστος γμτ και φυσικα ηταν πολυ καλος φιλος και μ εχει βοηθησει και τον ειχα βοηθησει. το 97 δεν ημουν ποτε εκτος βαθρου. παπαδοπουλος παναγιωτης λεγομαι. ετρεχα με το 112 το 96 και με το 14 το 97.απλα χαθηκα ξαφνικα λογω δουλειας εξοδων σπιτιου κτλ κτλ.
θα θελα να ξερω τα ονοματα σας ρε παιδια. ισως εχουμε τσακωθει σε καμια ειδικη.:rotflmao:
μανια μου ηταν τα scrable. εχω παρει αρκετες καλες θεσεις(βαθρο παντα) και εχω παρει γενικη καταταξη στη ζηρεια (ξυλοκαστρο)
μακαρι να μην πετουσα τα περιοδικα που ειχα μεγαλη συλογη με κειμενακια και με φωτο μου.
η απογοητευση μου ηταν σε scrable στα σπατα που ημουν πρωτος στα 125 πισω μου ο παπαβασιλειου αλλα 500 μετρα πριν τον τερματισμο εμεινα απο καυσιμα. δε θα το ξεχασω ποτε ποτε.(εννοειται οτι ο νεκταριος ειναι πολυ καλυτερος μου λογω μοτοκρος που κανει αλλα ειχε κατι προβληματακια με το ΤΜ) αχ αθανατα σπατα.
ετρεχα και τις 2 χρονιες με ΥΑΜΑΗΑ 125(YZ)
τελικα παιδια υπηρχε λιγο βρωμα και στους αγωνες και οι καλυτερες αναμνησεις μου ειναι οι φωτο που εχω τα μεταλια και φυσικα τα κυπελλα που στολιζουν το ραφι μου. ωραια χρονια ομως.περιμενω τα ονοματα σας μιας και θα θυμαμαι ακομα πολλους. και φυσικα επαρχιωτες!!!!!

ισως σας ζαλισα αλλα ισως εχουμε πολλα να πουμε

Dodok edessa
16/05/2006, 07:44
:beer: :beer: τωρα μαλιστα :beer: αν και τα χρονια περασαν το ονομα σου δεν μου ειναι αγνωστο:wave2:

marmel.gr
16/05/2006, 20:59
ειναι καλο να σε θυμουντε. αλλα ποιος εισαι? απο που με θυμασαι δλδ? απο ενημερωση περιοδικων κτλ η απο κανα αγωνα?

οι αλλοι δεν εχουν ονοματα?:lol:
αχχχχ...... αμα κατσουμε και πουμε περιπετειες στα βουνα.....

ποια ειναι τα προτιμοτερα σας δαση-βουνα? περιοχη δλδ. ψηφιζω ακραδαντα γρεβενα

STOYBI
16/05/2006, 21:07
marmel.gr
ποια ειναι τα προτιμοτερα σας δαση-βουνα? περιοχη δλδ. ψηφιζω ακραδαντα γρεβενα

Ωραιος !!! :beer:

Βαλε και λιγη Σπερχειαδα κολλητα και δεσαμε !!!!



:beer: :beer:

:wave2:

marmel.gr
16/05/2006, 21:12
φυσικα οπως και τα πυκνα δεντρα των σερρων. απλα ειπα την κορυφαια προτιμηση μου με χωμα που γατζωνε καλα το bridgestone. γενικα ειδα κατι ΜΕΡΗ που εχει η ελλαδιτσα μας απαιχτηη. πανεμορφηη. το θεμα ειναι ομως οτι μονο οι οδηγοι τα ειδαμε γιατι εκει πανω ανεβαιναν μονο οι εντουραδες οι βοσκοι και οι κατσικες. ουτε καν οι φωτογραφοι δεν μπορουσαν να ανεβουν λογω δυσκολων συνθηκων. ειδικα σε παγωμενες απλες και ειδικες διαρομες στα πανω απο 1000μ υψομετρο.
ας ηταν καλα οι σοκολατες που ειχα στις τσεπες μου:)

marmel.gr
16/05/2006, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
marmel.gr

Ωραιος !!! :beer:

Βαλε και λιγη Σπερχειαδα κολλητα και δεσαμε !!!!



:beer: :beer:

:wave2:
εχω τρεξει σπερχειαδα σε κυπελλο εντουρο(1ος) με τρελανε τοτε η πιστα μοτοκρος.(αν και μου ειχε ριξει ο ραπτης στη μοτοκρος ειδικη)

και φυσικα τα λουκανικα το βραδυ στην ταβερνα.

STOYBI
16/05/2006, 21:32
Αντε ετοιμασου σιγα--σιγα να ξεαραχνιασεις το WR για καμμια βολτουλα !!!

:winka:

marmel.gr
16/05/2006, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Αντε ετοιμασου σιγα--σιγα να ξεαραχνιασεις το WR για καμμια βολτουλα !!!

:winka:
τωρα? θα πιαστω για καμια βδομαδα ρε συ. το παει που και που ο αδερφος μου που του αρεσει. θα το πιστεψετε οτι πηρε πρωταθλημα στους βετερανους ενω εγω το εχασα στο εκατοστο? εξι ετρεχαν ολοι κι ολοι

dirtbird
17/05/2006, 05:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από marmel.gr

οι αλλοι δεν εχουν ονοματα?:lol:


Αν πατήσεις το κουμπί 'προφίλ' βλέπεις όλα τα στοιχεία κάποιου μέλους....:wave2: :wave2: