PDA

View Full Version : προβολεισ χενον για v-strom650



koyis
14/05/2006, 22:41
kαλισπερα σας tha ithela na rotiso an exei balei kanis xenon fota sto vstrom toy kia poso exoyn?episis an tha anebei kanis stin panelinia 7-12 ioynioy asprobalta thessalonikis na eiste oli kala na prosexete.:D

painterakis
15/05/2006, 07:46
απο οτι καταλαβα εννοεις να αλλαξεις τις λαμπες σου με ολοκληρομενο συστημα xenon (με τα blaster και τις λαμπες),ε;

το ειχα κοιταξει πριν κανα δυο μηνες και μαλιστα ειχα βρει καλης μαρκας και μαλιστα bi-xenon σε τιμη στα 500 ευρω, φυσικα υπαρχουν και πιο φτηνα (αλλα μαπα) και πιο ακριβα (1300 ευρω τις piaa).

τελικα ΔΕΝ τα εβαλα γιατι οπως ξερεις οι λαμπες εχουν ζωη γυρω στις 3000-3500 ωρες, αρα αν οδηγας κανα 4ωρο τη μηχανη κατα μεσο ορο την ημερα θα ζησουν κανα 1,5 χρονο μιας και αναβουν συνεχεια τα φωτα και ετσι θα επρεπε να επεμβω στα ηλεκτρικα της μηχανης (να βαλω διακοπτη on-off*), τελικα εβαλα καλυτερες λαμπες (τις piaa με περισσοτερα watt) και ειδα διαφορα.

*απο παλια v-strom που ειχαν το διακοπτη αυτο.

αν θες παλι υπαρχουν και εξτρα προβολεις xenon τις touratech-usa (εδω αντιπροσωπος: makan) αλλα και εκει παλι πρεπει να πειραξεις τα ηλεκτρικα (αλλα το πακετο περιεχει τα παντα σχεδιαγραμματα και τα υλικα που θελεις για σωστη τοποθετηση, τιμη 140ευρω/προβολακι)

athandim
15/05/2006, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από painterakis
...τελικα εβαλα καλυτερες λαμπες (τις piaa με περισσοτερα watt) και ειδα διαφορα.
Συνάδελφε νομίζω ότι είναι νόμος να μην αυξάνουμε τα Watt των λαμπτήρων...μπορεί να δημιουργηθούν από προβλήματα στα ηλεκτρικά εως και παραμόρφωση στα κάτοπτρα.

Δεν είμαι και ειδικός, αλλά έτσι έχω διαβάσει, όταν ¨την έψαχνα¨ και εγώ....


Bil, εσύ τι λες για όλα αυτά...εεε φανταστικέ μου φίλε;; :lol: :lol: :beer: :wave2:

Bil
15/05/2006, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
....
Bil, εσύ τι λες για όλα αυτά...εεε φανταστικέ μου φίλε;; :lol: :lol: :beer: :wave2:


:lol: :lol:
Λάμπες osram ή philips. Εκτός να έχεις πολύυυυυ όρεξη και χρόνο να σκαλίσεις ηλεκτρικά...:smokin:
Δές λίγο και το αντίστοιχο thread με τον διαΦΩΤΙΣΤΙΚΟτατο τίτλο : Κάγκελα .... ή κατι τέτοιοοοο.....:lol: :lol: :rotflmao:

athandim
15/05/2006, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
Δές λίγο και το αντίστοιχο thread με τον διαΦΩΤΙΣΤΙΚΟτατο τίτλο : Κάγκελα .... ή κατι τέτοιοοοο.....:lol: :lol: :rotflmao:

...το σώσα στο sticky: κάγκελα και φώτα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=15558)
:lol: :rotflmao: :wave2:

painterakis
15/05/2006, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
[B]Συνάδελφε νομίζω ότι είναι νόμος να μην αυξάνουμε τα Watt των λαμπτήρων...μπορεί να δημιουργηθούν από προβλήματα στα ηλεκτρικά εως και παραμόρφωση στα κάτοπτρα.

sorry δε το εξηγησα καλα, οταν ειπα περισσοτερα watt εννουσα οτι ενω ειναι 55w/60w αποδιδουν σαν 110w/130w.

koyis
15/05/2006, 21:40
BRHKA MIA SELIDA WWW.XENONDEPOT.COM TOUS ESTEILA EMAIL KAI PERIMENO APANTHSH