PDA

View Full Version : LC4 & Presige , διαφορές ???



valam
14/05/2006, 22:48
- Γεια χαρα σε ολους και καλο καλοκαίρι...

Γνωρίζει κανένας φιλος τις διαφορες του Prestige με το απλο LC4 ?????

xaris_sm
15/05/2006, 12:29
Οι διαφορες ειναι εμφανισιακες πιο πολυ π.χ σχεδια-αυτοκολητα-πλαστικα...και ισως καλυτερες ζαντες :confused:


:look:

thander
15/05/2006, 12:33
και κάτι χούφτες...αυτά πάνω κάτω

fantacid
15/05/2006, 14:18
διαφορες με το six days???
παλι στα πλαστικα κτα χρωματα?

thander
15/05/2006, 14:42
γιες!

dez
15/05/2006, 14:48
οπως λεει ο xaris_sm κι ο thander με τη διαφορα οτι δεν εχει αλλες ζαντες, διαφορετικα στεφανια εχει (μαυρα). Ολ αυτα αναφερονται στα μοντελα 05-06.

οσο για το 6-days... ενα επετειακο κοστουμι δεν ηταν? (κιτρινο-μαυρο) Δε νομιζω οτι ειχε καποια αλλη διαφορα

mtsop
15/05/2006, 22:35
Υπήρχε και ένα σε μπλέ Six days

fantacid
16/05/2006, 00:29
:off topic: γιατι δεν μου ανοιγει το www.dukeclub.gr ????

kiki-prestige
16/05/2006, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
:off topic: γιατι δεν μου ανοιγει το www.dukeclub.gr ????

Μην το παίρνεις προσωπικά,σε κανέναν δεν ανοίγει....:bigcry:
'Εχουμε ένα μικρό προβληματάκι.....σε λίγες μέρες θα είμαστε και πάλι on-air! ;)

(ή τουλάχιστον έτσι ελπίζουμε!!!):wave2:

xaris_sm
16/05/2006, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
:off topic: γιατι δεν μου ανοιγει το www.dukeclub.gr ????


συντομα παλι κοντα σας :)

:wave2:

anf125
10/06/2006, 14:51
Γειά σας, δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο topic για να θέσω το ερώτημα... Είμαι νέος οδηγός (2 χρόνια παπί) και σκέφτομαι να ανέβω σε on-off/motard. Στα υπόψιν αρχικά Yamaha MT-03, Honda FMX 650 kai BMW F650GS. Τελευταία καλοβλέπω και το LC4, αλλά ακούω ότι τα ΚΤΜ είναι λίγο "περίεργα" μηχανάκια, πιο απαιτικικά σε εμπειρία και ικανότητες και πιο "αλήτικα". Οδηγώ κυρίως στην πόλη (και σε περιοχές με κακό οδόστρωμα, γι' αυτό με ενδιαφέρουν on/off δυνατότητες) και κοντινά ταξίδια. Η τιμή μου φαίνεται λογική (στα 6500-7500 βράζουν όλα). Έχει κανένας άποψη, ιδίως αν το πήρε σαν δεύτερη μηχανή και του βγήκε ΟΚ;

mtsop
10/06/2006, 18:24
Για διαμάχες το βλέπω να πηγαίνει αυτό....

Όλα τα μηχανάκια μια χαρά είναι. :D
Τα LC4 απλώς θέλουν λίγο παραπάνω φροντίδα σε σχέση με τα άλλα που αναφέρεις, λαδάκια κάθε 2500 χλμ, αλλά φροντίζουν να σε ανταμοίψουν με το παραπάνω.
Τώρα για τα ταξιδάκια, σε πάει ανάλογα με το πόσο αντέχει ο ποπός σου.

Πάντως το πιο τουριστικό είναι το BMW απ' όλα. Το πιο σπορ είναι το ΚΤΜ. Υπάρχουν πάρα πολλές συζητήσεις για να δεις περισσότερα σχόλια.

Πάρε αυτό που σου αρέσει περισσότερο :wave2:

sub_zero
12/06/2006, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Γειά σας, δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο topic για να θέσω το ερώτημα... Είμαι νέος οδηγός (2 χρόνια παπί) και σκέφτομαι να ανέβω σε on-off/motard. Στα υπόψιν αρχικά Yamaha MT-03, Honda FMX 650 kai BMW F650GS. Τελευταία καλοβλέπω και το LC4, αλλά ακούω ότι τα ΚΤΜ είναι λίγο "περίεργα" μηχανάκια, πιο απαιτικικά σε εμπειρία και ικανότητες και πιο "αλήτικα". Οδηγώ κυρίως στην πόλη (και σε περιοχές με κακό οδόστρωμα, γι' αυτό με ενδιαφέρουν on/off δυνατότητες) και κοντινά ταξίδια. Η τιμή μου φαίνεται λογική (στα 6500-7500 βράζουν όλα). Έχει κανένας άποψη, ιδίως αν το πήρε σαν δεύτερη μηχανή και του βγήκε ΟΚ;

Προσωπικά νομίζω ότι συγκρίνεις ανόμοια πράγματα... (BMW - LC4)...

Εχουν τελείως διαφορετική φιλοσοφία... Το LC4 ΔΕΝ είναι φτιαγμένο για να κάνεις μεγάλες διαδρομές (σε σχέση με τα BMW-FMX-MT3... εκτός και αν έχεις κ#λο από ατσάλι... :) )

Είναι πιό απαιτιτικό από όλα τα άλλα ... αλλά σίγουρα σε αποζημειώνει και με το παραπάνω...

Τώρα για μέσα στην πόλη... χμμμ.. εγώ προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ, θεωρώ ότι το σκοτώνεις (εκτός βέβαια αν πηγαίνεις "μαλιοκούβαρα" πράγμα το όποίο ούτε αυτό ΔΕΝ το συνιστώ...)

Τώρα άν σου αρέσει, "κράτα" το παπί αν σε παίρνει οικονομικά για να μετακινήσε μέσα στην πόλη και "χτύπα" το... εγώ δεν το μετάνιωσα καθόλου. Το μηχανάκι (ΚΤΜ prestige) είναι ΟΛΑ τα λεφτά!!!

Ελπίζω να βοήθησα...


Have a nice day...

anf125
12/06/2006, 17:41
Οκ thanks both για τη βοήθεια... I think i'll pass... Το παπί πάει για σκότωμα, αν είχα σκοπό να το κρατήσω δε θα μπαινα στα έξοδα να πάρω μηχανή. Μάλλον για το ΜΤ03 πάω που μου αρέσει και περισσότερο εξωτερικά και χρηστικά (μια ΧΤ ουσιαστικά με καινούριο σασί και τροποποίήσεις για περισσότερη άνεση στην πόλη), αλλά περιμένω ακόμα επειδή είναι καινούριο μοντέλο να δω πως θα βγει... και μήπως βγάλει και η Honda κάτι αντίστοιχο το 07 (που τη θεωρώ πιο αξιόπιστη).

Να σας πω την αμαρτία μου... μου πρωτομπήκε η ιδέα ότι και το LC4 μπορεί να είναι στα μέτρα μου όταν είδα να το καβαλάνε 2... γκόμενες που΄έρχονταν για καφέ. Αλλά φυσικά δε λέει κάτι αυτό, μπορεί να οδηγούν 10 χρόνια ή να τρέχουν και σε αγώνες (girl power ;) )