PDA

View Full Version : Παράκληση!!! Χάθηκε!!!



alximistis
15/05/2006, 13:36
Ο κύριος στι ςφωτό χάθηκε κάπου στο Παγκράτι.
Διέμενε μαζί μου στην οδόΠύρρωνος, περιοχή Μετς.
Πτώμα (χτυπάω ξύλο) δεν ευρέθη οπότε διατηρώ τις ελπίδες μου.

Παρακαλώ θερμά όλους τους φίλους μοτοσικλετιστές ιδιαίτερα εκείνους που κινούνται στις περιοχές Βύρωνα, Παγκράτι, Μετς, Αγ. Αρτέμιο και Βουλιαγμένης μέχρι Αγ. Δημήτριο αν πάρει κάτι το μάτι τους έστω και αν δεν είναι σίγουροι να επικοινωνήσουν μαζί μου.
Είναι αλμπίνος, κατάλευκος με πράσινα μάτια χωρίς λουράκι και φιλικός αλλά φοβιτσιάρης μέγας.
Ακούει στο όνομα Φρίξος.

Σας ευχαριστώ όλους...







47975

Nostra
15/05/2006, 13:50
φίλε μένω στη περιοχή που λες και θα το έχω υπόψη μου για τον γάτο σου...





να ρωτήσω όμως κάτι;


μήπως είχες αφήσει τα κλειδιά επάνω και ήταν και ξεκλείδωτο και σε έιχαν βάλει και στο μάτι οι γνωστοί -άγνωστοι και στο φάγανε;
... λέω τώρα... :dizzy: :sick:

Λεωνίδας
15/05/2006, 13:54
Δεν είναι αστεία όλα φίλε Nostra :nono:
Εύχομαι να βρεθεί ο γάταρος :smilea:

Nostra
15/05/2006, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Δεν είναι αστεία όλα φίλε Nostra :nono:
Εύχομαι να βρεθεί ο γάταρος :smilea:

Δε το γύρισα στη πλάκα, αλλά όλες οι καταστάσεις έχουν και μια θετική πλευρά... όπως έιπα μένω στη περιοχή και κυκλοφορώ αρκετά και όπως έιπα θα έχω το νου μου.

Από εκεί και πέρα για να ελαφρύνει το κλίμα και να φτιάξει λίιιιιγο η ψυχολογία του alximistis ήταν το σχόλιο μιας και όταν είδα τον τίτλο του post του alximistis νόμιζα ότι κάποιος φίλος ψάχνει (για άλλη μια φορά) το κλεμμένο του μοτόρι.

Ασε που αν ο γάτος είναι αρσενικός με τα "όλα" του (δεν είναι ευνουχισμένος δηλαδή) πιθανότατα βγήκε για να καυλαντίσει (νομίζω είναι η εποχή τους), οπότε ελπίζω και εύχομαι στον alximisti να γυρίσει o γάταρος από μόνος του γρήγορα και με υγεία.

Αυτά... :cool:

Sabre
15/05/2006, 14:01
:(
μακάρι φίλε να τον βρείς τον κούκλο σου....

έχω ίδιο σε θυλικό όμως και επειδή είναι κουφή δεν βγαίνει έξω σχεδόν καθόλου...

ελπίζω να πάνε όλα καλά

gcrook
15/05/2006, 14:01
Στελιο, θα εχω τον νου μου.
Ασε τα εχω ζησει και γω, ψυχραιμια.:sad:

tifoefs
15/05/2006, 14:11
Αν εχεις κινεζους στη γειτονια δε θελω να σε τρομαξω αλλα μαλλον στο τηγανι ειναι τωρα !

:eyepop:

costas81
15/05/2006, 14:12
μηπως τωρα φαινετε καλυτερα?
Ελπιζω να βοηθησα!


47982

Nostra
15/05/2006, 14:13
Don''t worry....


Οι γάτες είναι μανούλες μέσα στη κίνηση... τους ανθρώπους να φοβάσαι...

costas81
15/05/2006, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Αν εχεις κινεζους στη γειτονια δε θελω να σε τρομαξω αλλα μαλλον στο τηγανι ειναι τωρα !

:eyepop:



Ρε φιλαρακι τι ειναι αυτα που λες στο παιδι πας καλα?

Tigas
15/05/2006, 14:15
Εύχομαι να την βρείς σύντομα :look:

Nostra
15/05/2006, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Αν εχεις κινεζους στη γειτονια δε θελω να σε τρομαξω αλλα μαλλον στο τηγανι ειναι τωρα !

:eyepop:


:eyepop: Λεωνίδα.....

το παραπάνω είναι πικρόχολο σχόλιο... όχι το δικό μου!



@ alximisti ----> ένας φίλος ζωόφιλος μένει στην Ηγησάνδρου και τον ενημέρωσα ήδη...


Πλατεία Βαρνάβα και άλσος Καλλιμάρμαρου τα βόλταρες (φαντάζομαι πως ναι) ;;; Γιατί για να πήγε προς Υμηττού χλωμό το βλέπω...


__________________

makis206
15/05/2006, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Ρε φιλαρακι τι ειναι αυτα που λες στο παιδι πας καλα?

Εσύ τώρα ρε Κωστή με το που θα συναντήσεις αυτό το κράνος που φοράει στο δρόμο τι θα σκεφτείς ;

Ότι έχει σώας τας φρένας ;;

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :rotflmao:

Μακάρι να βρεθεί ο γατούλης !

:beer: :beer:

Λεωνίδας
15/05/2006, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
:eyepop: Λεωνίδα.....

το παραπάνω είναι πικρόχολο σχόλιο... όχι το δικό μου!
Tifo... με όλο το σεβασμό στην ηλικία σου... :a31: :a31: :a31:

alximistis
15/05/2006, 23:48
Παίδες ευχαριστώ όλους σας... για ότι λέτε...

μην ανησυχείτε ρε δεν παρεξηγώ...

Μόνο ό Τίφο μας τα χάλασε λίγο... αλλά πάλι ΟΚ είμαστε.

costas 81 ευχαριστώ θερμά για τη βελτίωση της εικόνας.

tifoefs
16/05/2006, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Παίδες ευχαριστώ όλους σας... για ότι λέτε...

μην ανησυχείτε ρε δεν παρεξηγώ...

Μόνο ό Τίφο μας τα χάλασε λίγο... αλλά πάλι ΟΚ είμαστε.

costas 81 ευχαριστώ θερμά για τη βελτίωση της εικόνας.

Ρε εγω θελω να τον βρεις το γατουλη !!!

Αλλα αν σε προλαβαν οι κινεζοι τι να σε κανω απο δω ;;;

:eyepop:

tati
16/05/2006, 07:00
θα έχω και εγώ το νου μου για το γάτο σου μιας και μένω απο κει...

οτι είναι η εποχή του ζευγαρώματος τώρα είναι ...άρα ας ελπίσουμε οτι θα γυρίσει απλά λίγο πιο αδύνατος και "ταλαιπωρημένος";)

ελπίζω να τον βρεις!!!:)

Remedy
16/05/2006, 17:36
otan eida ti fotografia itan sa na eblepa to koritsaki mou! ftou tou, koukli o friksos.
perisi tetoia epoxi eixa pathei to idio me tin mikri mou..
einai periodos anaparagogis tora, kai logika tha exei paei na speirei merika koutsoubela o arxontas sou.
de to leo gia na se kathisixaso alla ta gatia ehoun polu kala antanaklastika kai to theoro diskolo na exei pathei kati apo atixima ektos ama exei epembei anthropino xeraki.... :(
ksamolisou stous dromous giati mporei na einai fobismenos kai na exei kriftei pouthena. ti prigipesa mou ti brika krimeni kato apo ena egkatalelimeno amaksi 4 meres afou xathike kai 3 tetragona makria apo to spiti mes ti laspi kai ti broma kai fobismeno oso de paei
euxomai olopsixa na brethei grigora
:wave2:

J.R
16/05/2006, 18:08
Καλησπερα, βασικα επειδη εχω και γω γατα να σε ρωτησω καποια πραγματα που ισως βοηθησουν. ειναι στηρωμενος; αν οχι υπαρχει ενδεχομενο να ειναι τσαρκα με τιποτα κουκλες για λογους που καταλαβαινουμε (ειναι και η εποχη νομιζω), οποτε αν ισχυει κατι τετοιο υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ξαναρθει γιατι τα γατια ποτε δεν αφηνουν το χερι που τα ταϊζει.
τωρα σε αλλο ενδεχομενο, μπορει να εχει φοβηθει πουθενα και να μην μπορει να γυρισει αμεσως αλλα νομιζω οτι λογω ενστικτου θα τα καταφερει. Τωρα αν το εχεις στειρωσει μπορει να εφυγε απλα απο περιεργεια και θα επιστρεψει, το ιδιο κανει και η δικια μου και παντα την ωρα του φαγητου ειναι σπιτι. μεγαλωσε και σε διαμερισμα!
ελπιζω να βοηθησα λιγο...:wave2:

[I]einai periodos anaparagogis tora,.....[I]kai fobismeno oso de paei

Σορρυ Remedy τωρα το διαβασα ολοκληρο:beer:

Remedy
16/05/2006, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από J.R

einai periodos anaparagogis tora,.....kai fobismeno oso de paei

Σορρυ Remedy τωρα το διαβασα ολοκληρο:beer:

kanena problima!
:a10:

:wave2:

alximistis
17/05/2006, 07:45
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση!
Με βοηθάτε πάρα πολύ...
να συμπληρώσω μόνο κάτι που δεν σας έχω πει γιατί πάνω στη δυστυχία μου το ξέχασα...
Είναι στειρωμένος!!!!!!!!

Sabre
17/05/2006, 08:29
Να υποθέσω ότι τον κρατάς εντός σπιτιού συνέχεια?
Την δικιά μου μία φορά την έβγαλα έξω και γύρισε το βράδυ με ένα μεγάλο κόψιμο στο πίσω ποδαράκι της....
Από τότε την έχει κοπανήσει μία φορά ακόμα αλλά μάλλον το κατάλαβε ότι δεν είναι για πολλές βόλτες και την βρήκα να περιφέρεται για μισή ώρα μέσα στην αυλή της πολυκατοικίας μας.
Remedy και εγώ το ίδιο έπαθα όταν είδα την photo!

Remedy
17/05/2006, 19:35
@sabre --> xazepsa leme blepontas ti pic! nomiza oti einai i mikri mou!

@alximistis --> kanena neo gia ton fri3o; egine tipota; brethike; an oxi kai den exei erthei mexri abrio tha proteina na ektiposeis tin pic tou kai na ti doseis sta kontina iatreia mikron zoon mpas kai ton paei kaneis pou mporei na ton exei brei. sinithos ta iatreia mikron zoon kai kirios ta dimosia analambanoun na dexontai zoa pou ta briskei ston dromo kapoios, na ta steironoun kai na prospathoun na tous broun oikogeneia. gia psakse to!

ela ela
17/05/2006, 21:54
Μην στεναχωριεσε αμα ειναι αρσενικος καπου θα πηγε(στη γκομενα)εμεις παντως εναν που εχουμε συνετερικα του εχουμε βαλει και κουδουνακι να τον εντοπιζουμε!

πανας
17/05/2006, 23:39
o γάτος σου προφανώς έχει δεχτεί το κάλεσμα της φύσης...
κοινός ζευγαρώνει....
'οσο ποιο νέος είναι έχει και μεγαλύτερες πιθανότητες επιστροφής.
κανόνες της φύσης τι να κάνουμε.......

Λεωνίδας
17/05/2006, 23:45
Αφού γράφει ότι είναι στειρωμένος :sick:

alximistis
18/05/2006, 13:19
"Μην στεναχωριεσε αμα ειναι αρσενικος καπου θα πηγε(στη γκομενα)εμεις παντως εναν που εχουμε συνετερικα του εχουμε βαλει και κουδουνακι να τον εντοπιζουμε!"

"Αφού γράφει ότι είναι στειρωμένος"

Είναι ΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟΣ!!!!!!! Σωστός Λεό...

"kanena neo gia ton fri3o; egine tipota; brethike; an oxi kai den exei erthei mexri abrio tha proteina na ektiposeis tin pic tou kai na ti doseis sta kontina iatreia mikron zoon mpas kai ton paei kaneis pou mporei na ton exei brei. "

Δυστυχώς όχι!
Αλλά ή σήμερα ή αύριο θα κάνω αυτό που λες. Θα μπουν σε ιατρεία και κολώνες της περιοχής.

Όσο ζω... ελπίζω...

Sabre
18/05/2006, 13:26
Υπομονή...Υπομονή...Υπομονή...Ολα θα πάνε καλά
Θα γυρίσει πίσω αδύνατισμένος ίσως - και με τρελή όρεξη για φαγητό.
Και μετά θα την πέσει για ύπνο για 2-3 ημέρες....
Και μετά....κάντον ένα μπάνιο!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

mystique
19/05/2006, 08:52
:(

stelio,
kanena neotero?

:wave2: