PDA

View Full Version : Aνταλλαγές μηχανών και κέρδος



kostis7gr
15/05/2006, 13:42
Καλημέρα παιδια.
Έχω μια απορία όσο αφορα τις ανταλαγές μηχανών και την πάγια τακτική των καταστημάτων να μην δίνουν δώρα όταν σου παιρνουν το παλιο μηχανακι. Για παράδειγμα εγώ αγόρασα το ΤΑ 6990 και έδωσα ( ο Μ@Λ@Κ@Σ) το ΚLE μου ανταλαγή για 3000. Από το τηλέφωνο που ειχα ρωτήσει το καταστημα μου έλεγε πως δίνει ένα σωρό καλούδια κράνος, γαντια, κάκγελα, βαλίτσα, αδιάβροχο (καταλάβατε το κατάστημα) μόνο και μια ρωσίδα δε μου είπε. Έτσι λοιπόν ο χριστιανός με πόνο ψυχής "σκότωσα" το ΚΛΕ δάκι μου για 3000. Μόλις παραλαμβάνω το ΤΑ ρωτάω "που είναι τα δώρα ρε παιδια?" ΄"Ποια δώρα μου λένε. Δεν έχει δώρα αφου είναι ανταλλαγή !!! :uplate: :uplate: :uplate:
Τέλος πάντων αφού έγινε μια σχετική φασαρία (αυτό που με εκνεύρισε περισσότερο είναι πως δεν μου είπαν) έφυγα βρίζοντας.
Την επομένη στέλνω ένα φιλαράκι να ρωτήσει για το ΚΛΕ και το βρίσκει να το πουλάνε 3900 :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Έτσι λοιπόν κέρδισε το μαγαζί το κανονικό του κέρδος από την μηχανή και 900 ακόμα από την διαφορά. ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ και ειχε 900 κατω στο κέρδος???????????
Απάράδεκτοι ... Φτάιω και εγώ όμως που δεν πήρα το ΚΛΕ να φύγω.... χαλαρα το έδινα 3500......:mad: :mad: :mad:

costas81
15/05/2006, 15:05
Ρε μεγαλε εμποριο ειναι τι νακανουμε?
Οσο για τα δωρα αυτα τα ρωτανε απο πριν δεν πανε κουρανε ετσι γουρουνι στο σακι!
Παντος καταλαβαινω την πικρα σου!