PDA

View Full Version : Triumph Tiger 1050 2007



m1ke
16/05/2006, 23:53
Ξεχάστε το Tiger που ξέρατε. Βλέποντας τις φώτο που κυκλοφορούν δείχνει ξεκάθαρα ότι πάει να μπει σφήνα στα CBF1000 και FZ1. Για να δούμε θα τα καταφέρει τόσο καλά όπως το 675 στα SS.


48190

m1ke
16/05/2006, 23:54
Όμορφο μούτρο έχει πάντως


48191

m1ke
16/05/2006, 23:55
Άλλη μία


48192

m1ke
17/05/2006, 00:02
Μοτέρ και πλαίσιο μάλλον είναι βασισμένα στο Speed Triple. Επίσης το MCN έχει γράψει ότι η Triumph δοκιμάζει νέες πιό δυνατές εκδόσεις του τρικύλινδρου κινητήρα στα 1050cc που θα μοιράζονται το Speed Triple, το Tiger και το Sprint ST.


48199

m1ke
17/05/2006, 00:04
Το ψαλίδι πάντως φαίνεται κορυφαίο για τα δεδομένα της κατηγορίας.


48202

tools
17/05/2006, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Ξεχάστε το Tiger που ξέρατε. Βλέποντας τις φώτο που κυκλοφορούν δείχνει ξεκάθαρα ότι πάει να μπει σφήνα στα CBF1000 και FZ1. Για να δούμε θα τα καταφέρει τόσο καλά όπως το 675 στα SS.

εγω προς mulltistrada το βλεπω να κοιταει...:smokin:

dirtbird
17/05/2006, 06:42
Αλήθεια, γιατί οι τύποι από πίσω στην πρώτη φωτό χορεύουν ζειμπέκικο?

AFTER
17/05/2006, 08:24
Εδω δεν ειχα γραψει ενα μυνημα?

ruyjin
17/05/2006, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
εγω προς mulltistrada το βλεπω να κοιταει...:smokin:

.....και TDM

ρε παιδες συγγνωμη κι ολας, αλλα το κοιταω και το ξανακοιταω...

γιατι εχει μικρο κωλο?
τα εχουν μπερδεψει μου φαινεται
ενταξει το speed triple ειναι street-fighter
αλλα αυτο?

υποτιθεται φορτωνεται ενα μοτο αυτης της κατηγοριας - αλλα σε τι κατηγορια μπαινει?

που θα μπαινει η βαλιτσα για να φορτωνεται?
και εξατμιση αλα speed triple.... δε ταιριαζει

μπορει να κανω και λαθος τωρα............. διορθωστε με

zeli
17/05/2006, 15:02
Mια μ@λ@κι@ και μισή είναι.Sorry κιόλας αλλα θα μπορούσαν να το βαφτίσουν κάπως αλλιώς και απλά να σταματήσουν την σειρά Tiger αφού πλέον προσανατολίζοντε αποκλειστικά και μόνο στο δρόμο.Είναι αδικία να πη..νε έτσι μια τόσο ιστορική σειρά.Φαντάζεστε τι θα γινόταν με μια παρόμοια αναβίωση του Africa

ruyjin
17/05/2006, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
....θα μπορούσαν να το βαφτίσουν κάπως αλλιώς και απλά να σταματήσουν την σειρά Tiger αφού πλέον προσανατολίζοντε αποκλειστικά και μόνο στο δρόμο.Είναι αδικία να πη..νε έτσι μια τόσο ιστορική σειρά....


+10000000000000000000

m1ke
17/05/2006, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Mια μ@λ@κι@ και μισή είναι.Sorry κιόλας αλλα θα μπορούσαν να το βαφτίσουν κάπως αλλιώς και απλά να σταματήσουν την σειρά Tiger αφού πλέον προσανατολίζοντε αποκλειστικά και μόνο στο δρόμο.Είναι αδικία να πη..νε έτσι μια τόσο ιστορική σειρά.Φαντάζεστε τι θα γινόταν με μια παρόμοια αναβίωση του Africa

Υποθέτω ότι τα mega on-off δεν πουλάνε πλέον (πλην της Ελλάδος) και προτίμησαν να βγάλουν ένα on που θα πάει πολύ καλύτερα εμπορικά. Τώρα για την ονομασία ποιός ξέρει .... :confused:

Πέρα από το εμφανισιακό κομμάτι που ξεφεύγει από το σύνηθες και δεν κατατάσσεται εύκολα σε κάποια κατηγορία, φαίνεται να διαθέτει κορυφαία περιφερειακά και αν τελικά έχει βελτιωμένο κινητήρα από Speed Triple τότε από οδική συμπεριφορά πρέπει να είναι άπιαστο.

zeli
17/05/2006, 16:24
Ανεξάρτητα ονόματος περιφερειακών και επιδόσεων το μηχανάκι δεν έχει πάνω από όλα χαρακτήρα. Με τι σκεπτικό θα το αγοράσει κάποιος.
1. Για mega on-off είναι κοντό
2. Για touring είναι γυμνό
3. Για naked είναι ντυμένο
4.Για SS δεν είναι στημένο
Μάλλον θέλει να πλασάρει την καινούρια κατηγορία των hypermotard αλλά και πάλι δεν… :confused: :confused: :confused:

Τώρα που το βλέπω καλύτερα με ποιο χαμηλές αναρτήσεις και με μικρότερο τελικό φέρνει πολύ κοντά στο CBF:yuck: :yuck:

m1ke
17/05/2006, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Ανεξάρτητα ονόματος περιφερειακών και επιδόσεων το μηχανάκι δεν έχει πάνω από όλα χαρακτήρα. Με τι σκεπτικό θα το αγοράσει κάποιος.
1. Για mega on-off είναι κοντό
2. Για touring είναι γυμνό
3. Για naked είναι ντυμένο
4.Για SS δεν είναι στημένο
Μάλλον θέλει να πλασάρει την καινούρια κατηγορία των hypermotard αλλά και πάλι δεν… :confused: :confused: :confused:

Τώρα που το βλέπω καλύτερα με ποιο χαμηλές αναρτήσεις και με μικρότερο τελικό φέρνει πολύ κοντά στο CBF:yuck: :yuck:

Είδες τι λέω στην αρχή ... πάει για την κατηγορία on λίγο απ'όλα τουτέστιν CBF, FZ-1 και TDM όπως προαναφέρθηκε. Touring σιγουρα δεν είναι γιατί εκεί παίζει το Sprint, SS δεν είναι γιατί εκεί αναμένεται το νέο Daytona, mega on-off is dead άρα τι είναι;

Εγώ πιστεύω ότι στοχεύει στο κοινό που αγοράζει CBF, Fazer και TDM και το οποίο είναι πολυπληθές :winka:

Αυτό που με προβληματίζει είναι το που θα παράγεται δεδομένου ότι το εργοστάσιο στο Hinkley δεν προλαβαίνει να καλύψει τα backorders στα τρέχοντα μοντέλα. :sick: Ειδικά με το 675 επικρατεί πανικός και ομίχλη.

Λες να ανοίξουν καινούργιο εργοστάσιο και θέλουν να βγάλουν ένα εμπορικό μηχανάκι για να γεμίσουν τη γραμμή παραγωγής;

talosah64
06/01/2007, 20:21
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ FORUM ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΗΔΗ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ TIGER?Η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ? ΨΗΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΧΝΩ

m1ke
07/01/2007, 18:42
Φιλαράκι καλή χρονιά.! :beer:

Γιατί δεν πας να το οδηγήσεις να έχεις ιδία άποψη. Το δίνουν για test ride όλοι οι dealers της Triumph.

panjimnakos
11/01/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Είδες τι λέω στην αρχή ... πάει για την κατηγορία on λίγο απ'όλα τουτέστιν CBF, FZ-1 και TDM όπως προαναφέρθηκε. Touring σιγουρα δεν είναι γιατί εκεί παίζει το Sprint, SS δεν είναι γιατί εκεί αναμένεται το νέο Daytona, mega on-off is dead άρα τι είναι;

Εγώ πιστεύω ότι στοχεύει στο κοινό που αγοράζει CBF, Fazer και TDM και το οποίο είναι πολυπληθές :winka:

Αυτό που με προβληματίζει είναι το που θα παράγεται δεδομένου ότι το εργοστάσιο στο Hinkley δεν προλαβαίνει να καλύψει τα backorders στα τρέχοντα μοντέλα. :sick: Ειδικά με το 675 επικρατεί πανικός και ομίχλη.

Λες να ανοίξουν καινούργιο εργοστάσιο και θέλουν να βγάλουν ένα εμπορικό μηχανάκι για να γεμίσουν τη γραμμή παραγωγής;

Συγνωμη ρε μεγαλε αλλα τι σχεση εχουν τα CBF-FZ1-TDM???
Aλλο το ενα αλλο το αλλο!!!
Το TIGER παει να κοντραρει τα MULTI και TDM!
Συγκρινεις τα 150αλογα του FZ1 με τα 100 του CBF και τα 85 του TDM:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Τα εχετε μπερδεψει λιγο:lol:

gregorgeous89
12/01/2007, 13:39
To οδήγισα εχτές και νομήζω ότι είναι πολύ καλό.Σταθερότατο ο κηνιτίρας είναι διαμάντι. Στα μείων τα μαλακά φρένα και η προσοχή στην λεπτομέρια (φηνίρισμα) που λύπει σε σχέσει με τα Γιαπωνέζικα και τα Ιταλικά.Πολύ ανώτερο από το Caponord (που είχα) και σε κηνιτίρα και σε οδηγική συμπεριφορά.

Trickster
12/01/2007, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
To οδήγισα εχτές και νομήζω ότι είναι πολύ καλό.Σταθερότατο ο κηνιτίρας είναι διαμάντι. Στα μείων τα μαλακά φρένα και η προσοχή στην λεπτομέρια (φηνίρισμα) που λύπει σε σχέσει με τα Γιαπωνέζικα και τα Ιταλικά.Πολύ ανώτερο από το Caponord (που είχα) και σε κηνιτίρα και σε οδηγική συμπεριφορά.

[spam mode on]
οοοοοοοοοοοldmaaan τα χάπια σου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

m1ke
12/01/2007, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos
Συγνωμη ρε μεγαλε αλλα τι σχεση εχουν τα CBF-FZ1-TDM???
Aλλο το ενα αλλο το αλλο!!!
Το TIGER παει να κοντραρει τα MULTI και TDM!
Συγκρινεις τα 150αλογα του FZ1 με τα 100 του CBF και τα 85 του TDM:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Τα εχετε μπερδεψει λιγο:lol:

Φίλε συμφορουμίτη,

τα προαναφερθέντα μοτό είναι half faring, είναι τιμονάτα, έχουν στάση οδήγησης σχεδόν on-off, έχουν μοτέρ κοντά στο λίτρο, έχουν αναρτήσεις ενδοτικές, έχουν design παραπλήσιο κλπ.

Σε πείραξε που έβαλα το εργαλείο σου στον κουβά των επιλογών που έχει ένας που αναζητάει τέτοιο στυλ μοτό; Θεωρείς ότι η μόνη παράμετρος κατηγοριοποίησης μίας μοτό είναι η θεωρητική μέγιστη ιπποδύναμη στον στρόφαλο;

Στην τελική δεν βλέπω το λόγο που εκφράζεσαι κατά αυτόν τον τρόπο. Μπορείς να εκθέτεις τη γνώμη σου χωρίς να είσαι ερειστικός.

alximistis
12/01/2007, 14:30
Μάλλον είμαι ο πιο αρμόδιος (λέμε τώρα μην το δέσετε κόμπο) να πω τη γνώμη μου γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω και είμαι ιδιοκτήτης του αμέσως προηγούμενου.
Δε νομίζω καταρχάς με τίποτα ότι είναι απαίσιο. Μα με τίποτα. Απαίσιο πραγματικά είναι μόνο σε αυτό το απαράδεκτο λευκό χρώμα που το έβγαλαν. Τι τους ήρθε ούτε που ξέρω!
Στο μαύρο είναι άπαιχτο.
Κι όσο γι αυτά περί του τι κατηγορία είναι κλπ... ρε σεις. Γιατί δηλαδή να μην αλλάζει μία μοτοσικλέτα κατηγορία; Πρέπει ντε και καλά να είναι όπως ξεκίνησε;
Αλλάζει ο τίγρης. Πιστεύουν ότι τα mega on-off τελείωσαν και προχωράνε αλλού. Ποιο το κακό;
Τώρα, για τα υπόλοιπα.
Ο κινητήρας είναι πολύ καλός έως καταπληκτικός από τα λίγα που μπορώ να καταλάβω.
Σαφέστατα πολύ ελαφρύτερο από το δικό μου θηρίο, σαφέστατα πολύ πιο σωστά καταμερισμένο το βάρος. Έχεις από κάτω σου μία πραγματικά νευρική μηχανή με άλογα και πολύ καλό βάρος.
Κι έχει και γαμώ τα τιμόνια!!!
Το οδήγησα σχετικά αρκετά και ορίστε τι παρατήρησα:
Για άλλη μια φορά με εξέπλησε πολύ ευχάριστα το βάρος του.
Στα τρομερά συν του η νευρικότητα και το παιχνίδισμα του!
Εξαιρετικά στριφτερό και χαβαλεδιάρικο.

Τι ΔΕΝ μου άρεσε.
Νομίζω ότι έχει σκληρές έως και περίεργες κάπως ταχύτητες. Αλλά αυτό είναι θέμα συνήθειας.
Το φινίρισμα του οκ σαφώς μπορούσε να ήταν καλύτερο έως πολύ καλύτερο αλλά... Άγγλοι! Τι να πεις.
Το χειρότερο για μένα όμως είναι τα φρένα!!!
Για μηχανάκι με νεύρο και σχετικά νομίζω καλούς ίππους και δύναμη τα φρένα έπρεπε να είναι πολύ δυνατότερα ή να είχαν τουλάχιστον καλύτερη αίσθηση.

m1ke
12/01/2007, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Μάλλον είμαι ο πιο αρμόδιος (λέμε τώρα μην το δέσετε κόμπο) να πω τη γνώμη μου γιατί ενδιαφέρομαι να το πάρω και είμαι ιδιοκτήτης του αμέσως προηγούμενου.
Δε νομίζω καταρχάς με τίποτα ότι είναι απαίσιο. Μα με τίποτα. Απαίσιο πραγματικά είναι μόνο σε αυτό το απαράδεκτο λευκό χρώμα που το έβγαλαν. Τι τους ήρθε ούτε που ξέρω!

Νομίζεις :rotflmao: Γνωστός ζητάς το αγόρασε πριν μία εδβομάδα και πήρε το άσπρο.

Μάλιστα έχει ξετρελαθεί με το χρώμα. Περί ορέξεως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alximistis
12/01/2007, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Νομίζεις :rotflmao: Γνωστός ζητάς το αγόρασε πριν μία εδβομάδα και πήρε το άσπρο.

Μάλιστα έχει ξετρελαθεί με το χρώμα. Περί ορέξεως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Δεν το πιστεύω!!!
Τι να πω... οκ περί ορέξεως...
ΠΙΤΑ!!!

panjimnakos
12/01/2007, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Φίλε συμφορουμίτη,

τα προαναφερθέντα μοτό είναι half faring, είναι τιμονάτα, έχουν στάση οδήγησης σχεδόν on-off, έχουν μοτέρ κοντά στο λίτρο, έχουν αναρτήσεις ενδοτικές, έχουν design παραπλήσιο κλπ.

Σε πείραξε που έβαλα το εργαλείο σου στον κουβά των επιλογών που έχει ένας που αναζητάει τέτοιο στυλ μοτό; Θεωρείς ότι η μόνη παράμετρος κατηγοριοποίησης μίας μοτό είναι η θεωρητική μέγιστη ιπποδύναμη στον στρόφαλο;

Στην τελική δεν βλέπω το λόγο που εκφράζεσαι κατά αυτόν τον τρόπο. Μπορείς να εκθέτεις τη γνώμη σου χωρίς να είσαι ερειστικός.


Αν η μονη διαφορα τους ειναι η ιπποδυναμη, τοτε μαλλον πρεπει να ειμαι ασχετος με τα μηχανακια!:sad:
Το FZ1 εχει σταση οδηγησης ON-OFF??? :eyepop:
Παντα τη γνωμη μου λεω εχοντας οδηγησει και τα τρια!
Η μερα με τη νυχτα το ενα με το αλλο!!!:wave2:
Δε πιστευω οτι ειμαι ερειστικος οπως λες!:winka:

gregorgeous89
13/01/2007, 00:42
Το χειρότερο για μένα όμως είναι τα φρένα!!!
Νομήζω ώτη είναι επηλογή της εταιρείας τα μαλακά φρένα καθώς το 675 και sprint που δωκήμασα την ίδια μέρα είναι τέλεια/:confused:

tio
13/01/2007, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
Νομήζω ώτη είναι επηλογή της εταιρείας τα μαλακά φρένα καθώς το 675 και sprint που δωκήμασα την ίδια μέρα είναι τέλεια/:confused:

μα καλα, ο μποστ εισαι..!! δηλαδη αν δεν το κανεις επιτηδες, θελει πολυ προσπαθεια για τοσα λαθη μαζεμενα...!!!

dirtbird
13/01/2007, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
[B]τα μαλακά φρένα

??????

X_NR750
13/01/2007, 23:31
Ομορφο ειναι αλλα για τον συνεπιβατη τα βλεπω δυσκολα τα πραγματα

gregorgeous89
14/01/2007, 23:17
μα καλα, ο μποστ εισαι..!! δηλαδη αν δεν το κανεις επιτηδες, θελει πολυ προσπαθεια για τοσα λαθη μαζεμενα...!!!
Τον Κο Μποστ πρέπει να τον ξέρω απο κάπου?

gregorgeous89
14/01/2007, 23:18
??????
?????? Το οδήγισες?

el_hymador
23/01/2007, 23:38
Το Σαββατο παω να το οδηγησω...:D

Καθομουν στην αντιπροσωπεια και το χαζευα ωρα...δεν ξερω για αντοχη στον χρονο , αλλα η ποιοτητα κατασκευης του και το χρωμα ειναι απιστευτα ποιοτικα.

Σε οτι αφορα το ευρος χρησης του και την κατηγορια που ανηκει (ντε και καλα να ανηκει καπου...τεσπα...) πιστευω οτι παιζει καπου αναμεσα σε tdm και multistrada.

Υπαρχουν πολλοι κατασκευαστες και μοντελα που ακολουθουν αυτην την συνταγη , αφου το και καλα Look περιπετειας και οι προοπτικες κινησης εκτος δρομου-ας μην γελιομαστε-δεν ηταν ποτε εφικτες , απο τα μεχρι τωρα μηχανακια της κατηγοριας (σημ: το 950-990 adv δεν ανηκει σε ΑΥΤΗ την κατηγορια :smilea:)

σε οτι αφορα την αισθητικη του το βρισκω πολυυυυυυ ομορφο , ειδικα σε αυτο το κιτρινακι περλα ειναι μουρλια , μπλε επισης ειναι ωραιο , το μαυρο δεν μου αρεσε καθολου και το ασπρο δεν το εχω δει απο κοντα...

....ειχα οδηγησει παλιοτερα ενα sprint rs 955 και ειχα παθει την πλακα μου με την μεστη αισθηση του κνητηρα , πραγματικα αλλη φαση, συνδυαζε τα χαρακτηριστικα ενος l4 και ενος V2....

αν ο κινητηρας εχει την ιδια αισθηση (πολυ πιθανο εως σιγουρο..) και μου λυθουν και καποιες αποριες σε οτι αφορα θεση οδηγησης , συμπεριφορα στον δρομο....μαλλον παμε για γαμο.....

αν παλι οχι , υπαρχει και το νεο sprint :D


75574

gregorgeous89
24/01/2007, 01:39
αλλα η ποιοτητα κατασκευης του και το χρωμα ειναι απιστευτα ποιοτικα.
Όλα σχετικά είναι σε αυτό τον κόσμο.Εγώ το συνγκρίνω με την Honda...

el_hymador
24/01/2007, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
Όλα σχετικά είναι σε αυτό τον κόσμο.Εγώ το συνγκρίνω με την Honda...

:lol: :rotflmao: καποτε πρεπει να τελειωσει αυτη η ιστορια με τα Honda.....στα δυο χρονια που εχω το cbf δεν εχω διαπιστωσει αυτην την ποιοτητα πουθενα...ειναι πολυ καλη μοτοσυκλετα , αλλα και κατασκευαστικες ατελειες υπαρχουν και η συνολικη ποιοτητα ειναι ιδια (για να μην πω χειροτερη ) απο μηχανακια της ιδιας κατηγοριας..οποτε μην παρμυθιαζομαστε...

gregorgeous89
07/02/2007, 18:15
Δεν ξέρω πόσα μηχανάκια άλλαξες στην ζωή σου και "δεν τρως παραμύθια" Εγώ τo τρώω το παραμύθι γιατί άλλαξα 7 μηχανές με τις 4 να είναι Honda. Το παραμύθι αυτό λοιπόν είναι πολύ γευστικό και δεν έχει καμιά σχέση με χαζές κόντρες του στιλ : έχω καλύτερη μηχανή.
Η Triumph μπορεί να είναι πλέων αξιόπιστη αλλά ακόμη τα κάνει λίγο χοντροκομμένα τα μηχανάκια της.

m1ke
07/02/2007, 18:52
Το tiger φαίνεται να μπαίνει δυναμικά στην Ελληνική αγορά. Η πρώτη παρτίδα από το εργοστάσιο εξαντλήθηκε και όσοι θέλουν να το αποκτήσουν θα περιμένουν την Άνοιξη.
Δυστυχώς κατά τα φαινόμενα φέτος δεν θα παραδοθούν αρκετές μηχανές στην Ελλάδα για να καλύψουν την εγχώρια ζήτηση, οπότε όσοι το σκέφτονται σοβαρά μάλλον πρέπει να βιαστούν.

StavRos
10/07/2007, 01:19
επαναφερω το θεμα μιας αι ειδα κατι φωτο απο το tiger με εξατμιση remus
λοιπον
εχω να πω πως το λευκο χρωμα ειναι το καλυτερο. οσοι το δουν απο κοντα θα συμφωνησουν
δεν ειναι το λευκο λευκο, ειναι το ζαχαρι...

με αυτην την εξατμιση το μηχανακι δειχνει παρα πολυ και αλλαζει πολυ η εμφανιση του προς το καλυτερο


95877

gregorgeous89
18/07/2007, 00:18
To Greek edition με την Ελληνική σημαία στο φτερό είναι?
Η εξάτμιση είναι όντος πολύ όμορφη.

tolkmt-03
19/07/2007, 19:01
Πήγα και το έκανα και γω test πριν λίγο και είμαι ακόμα κα***μένος!Διάολος το μηχανάκι!
Ένα θεματάκι υπήρχε μόνο με τα φρένα,τα οποία δεν είχαν και πολύ καλή αίσθηση και δεν ήταν και πολύ ικανά να σταματήσουν το κτήνος.Αυτό βέβαια οφειλόταν κυρίως στα λιωμένα ελαστικά και στην καυτή άσφαλτο.1-2-3 νομίζεις ότι οδηγάς μονοκύλινδρο.Είναι για πολλές μπαντόσουζες το εργαλείο.Ανεβάζει σαν τρελό.Δυστηχώς δεν μπόρεσα να ανοίξω τέρμα τις ταχύτητες αφού παντού είχε τραγική κίνηση και έτσι αρκέστηκα σε χαζοπαιχνίδια.

Λεπτομέρειες που μου έμειναν:

Το σασμάν είναι πολυ πιο αθόρυβο και μαλακό από αυτό του monster μου.
Η θέση οδήγησης μου φάνηκε υπερβολικά χαλαρή(και πάλι σε σχέση με το monster) αφού ουσιαστικά δεν ασκείς δύναμη ή πίεση πουθενά.Απλά κάθεσαι πάνω.
Ο ήχος του μοτέρ είναι σχιζοφρενικός.Δεν σε αφήνει να αγιάσεις.

Εν αναμονή του πολλά υποσχόμενου street triple έχω να πώ πως αυτή είναι η χρονιά της triumph.Speed triple,daytona και tiger είναι κορυφαία μοντέλα στις κατηγορίες τους.Σύντομα ελπίζω να μπορέσω να αποκτήσω ένα από αυτά.


96982

talosah64
20/07/2007, 09:44
ΦΙΛΕ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΞΑΤΜΙΣΟΝΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ!!!ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

atom_smasher
20/07/2007, 10:16
Ομορφο φαινεται.ο συνεπιβατης χωραει?!

phantomas
23/07/2007, 15:16
Γινονται ακομα test drives παιδες για το μηχανημα και αν ναι σε ποια καταστηματα;;;;;;;:wave2:

m1ke
23/07/2007, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
Γινονται ακομα test drives παιδες για το μηχανημα και αν ναι σε ποια καταστηματα;;;;;;;:wave2:

Σε όλους τους dealers έχει test ride. :a013:

FZMAN
23/07/2007, 20:55
Πολύ ωραία μηχανή.

sanguini
30/07/2007, 01:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από talosah64
ΦΙΛΕ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΞΑΤΜΙΣΟΝΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ!!!ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ μήπως έχεις ένα μαύρο το οποιο το είδα στον πειραιά και είχε δυο τελικά!!!!!!!!και ήταν φανταστικό!!!!!!!:a8: :a8: :a8: :a8:

taksidiotis25
22/08/2007, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Σε όλους τους dealers έχει test ride. :a013: δυστυχως εδω στο ηρακλειο κρητης ενω εχει αντιπροσωπεια κανονικα δεν υπαρχει μηχανη για τεσταρισμα

pararas
07/09/2007, 21:00
α.honda ειναι ενα μοτερ ελειπως συντηρημενο και να ψιθιριζει μετα τα 100.000 χλμ.κατα ταλλα ποιοτητα οσο παει και φθινει.Β.γιατι η απολυτη μ....α TDM(ΦΤΟΥ) ανηκε σε καποια κατηγορια οταν εμφανιστικε?αλλοστε τα χωρις προσανατολισμο μηχ τα αγοραζουν αυτοι που "πρεπει"το TIGER... διαφερει καπως.Γ.συμφωνω για το ονομα αλλα η χοντα ονομαζει CBR to μπ....λο 125 που βγαζει.Δ.οι διδιμες εξατμισεις ειναι συνηθως REMUS.Και στο θεμα:το tiger κανει αυτο που υποσχεται με ενα ζευγαρι λαστιχα καλα(μαπα τα μαμα)τα T(φτου)DM τι κανουν?συνηθως μονο πολυ ενοχλητικη φασαρια...ερωτηςεις περι TIGER?

makischios
14/09/2007, 01:38
ΑΣ ΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΟΔΗΓΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΕΧΩ ΚΑΥ....ΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ! ΘΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ Η ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΒΑΛΑΩ ΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΠΕΖΟ2! ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!:wave2: http://www.moto.gr/forums/newreply.php?s=&action=newreply&threadid=22906#
http://www.moto.gr/forums/newreply.php?s=&action=newreply&threadid=22906#

Ζεύκας
14/09/2007, 03:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από makischios
ΑΣ ΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΟΔΗΓΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΕΧΩ ΚΑΥ....ΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ! ΘΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ Η ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΒΑΛΑΩ ΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΠΕΖΟ2! ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!:wave2: http://www.moto.gr/forums/newreply.php?s=&action=newreply&threadid=22906#
http://www.moto.gr/forums/newreply.php?s=&action=newreply&threadid=22906#

εσύ τώρα ποιός είσαι?

το παιδί του makis206 και του DimChios? :hypnotize

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

m1ke
14/09/2007, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από makischios
ΑΣ ΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΟΔΗΓΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΕΧΩ ΚΑΥ....ΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ! ΘΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ Η ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΒΑΛΑΩ ΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΠΕΖΟ2! ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΙΟΛΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!:wave2: http://www.moto.gr/forums/newreply.php?s=&action=newreply&threadid=22906#
http://www.moto.gr/forums/newreply.php?s=&action=newreply&threadid=22906#

Γιατί δεν παίρνεις το "έτερον ήμιση" σε ένα dealer για ένα test ride ?

ortho
17/02/2008, 19:05
γειά σας παληκάρια!

έχω ένα cbf600 του 2004 με abs.
πριν 8-9 μέρες κι αφού περίμενα 3-4 μήνες πήρα το tiger για test ride από τη Ιλιοφιλ στη Μιχαλακοπούλου.
μου το έδωσαν για μιά ώρα και το έκοψα για το αεροδρόμιο. από κατεχάκη-περιφερεικό κι αττική οδό.
για κακή μου τύχη είχε πάρα πολύ αέρα. μέρχι 180 το πήγα και κάπου εκεί δεν είχα τα κότσια για περισσότερα γιατί από τον αέρα κούναγε το τιμόνι.
πάντως δε μπορώ να πω ότι τα έκανα και πάνω μου...

ακόμη κι έτσι, νομίζω ότι η μηχανή πατάει πάρα πολύ καλά. απίστευτη ροπή, για τις δικές μου γνώσεις.....

με 6η, από 70 στα 180 πραγματικά γρήγορα! γενικά αυτό έκανα, άφηνα τα χλμ να πέσουν και μετά φουλ γκάζι...κι ό ήχος!!!!!!!!

μετά πήρα τη βάρης-κορωπίου, ωραιότατα μπαντιλίκια. για τα φρένα δε σχημάτισα άποψη, αλλά γενικά μου φάνηκαν καλά.

πήγα και μιά βόλτα από τη δουλειά της γυναίκας μου, για να καθήσει στη σέλα.
μου ζήτησε να δώσω αμέσως το cbf...
τώρα βέβαια τα 12.000 πρέπει να τα μαζέψω πρώτα....

εν κατακλείδι.....

θα το έπαιρνα αμέσως αν είχα τα ψιλά!

για μένα, όμορφο, άνετο, δυνατό, καλή οδική συμπεριφορά, μάλλον τύχη είχα που φύσαγε τόσο, διότι σκέψου να το πάρεις και να διαπιστώσεις ότι με το πρώτο φύσημα του αέρα αρχίζεις να τραγουδάς το έχε γειά καϋμένε κόσμε...

κι όσο για τα ευρωπαϊκά που λένε πολλοί.....γιατί όχι;!
για θυμηθήτε τα γιαπωνέζικα αυτοκίνητα πριν 20-25 χρόνια!

mixalakis
18/02/2008, 17:23
Υπάρχουν λίγα μεταχειρισμένα με 9.000!
Ψάξε μπορεί να βρεθεί τίποτα.

NTEREK
14/05/2008, 16:45
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,
ΚΟΙΤΑΖΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΚΑΛΟ ΜΑΤΙ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ ΤΙΓΡΗ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ,ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΤΙΜΕΣ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΠΑΡΞΕΙ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΤΡΟΜ 650 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΤΡΙΨΙΜΟ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΥΡΙΩΣ ΠΟΛΗ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΣΕΡΒΙΣ.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΕΣ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

mixalakis
16/05/2008, 15:43
Αν θες περισσότερο γκάζι και στρίψιμο θα το έχεις και με το παραπάνω.
Αν θες το tiger για την πόλη, δεν θα έλεγα ότι είναι και η καλύτερη επιλογή.
Για τα κυβικά του είναι πολύ μαζεμένο (σε σχέση με το v-strom δεν θα καταλάβεις διαφορά σε διαστάσεις), αλλά είναι ψηλό και με το βάρος του δεν βολεύει σε ελιγμούς με λίγα χλμ. Επίσης ζεσταίνεται εύκολα και φυσικά η κατανάλωσή του μέσα στην πόλη αυξάνεται αρκετά.

Εγώ έχω τον δικό μου 7 μήνες και έχω κάνει 12.000 χλμ.
Τα μόνα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει είναι με τον εργοστασιακό συναγερμό, ο οποίος χτυπούσε ανεξέλεγκτα και τον έχω πάει για έλεγχο και ένα προβληματάκι με την πεταλούδα γκαζιού στον έναν κύλινδρο που προκαλούσε αρυθμία στο ρελαντί. Τίποτα άλλο.

Το κόστος της συντήρησης είναι μεγαλύτερο από του v-strom, αλλά φυσιολογικό για χιλιάρι μηχανάκι. Αλλαγή λαδιών συνολικά περίπου 80 ευρώ και μεγάλο service περίπου 220 ευρώ.
Ανταλλακτικά δεν έχω χρειαστεί.

Για την κατανάλωση, αυτή μπορεί να είναι κοντά στα 5.0 λίτρα/100χλμ σε χαλαρή βόλτα ή να φτάσει τα 8.3 λίτρα σε συνθήκες πολύ μεγάλου μποτιλιαρίσματος στην πόλη.
Στο ταξίδι συνήθως είναι κοντά στα 6-6.5 λίτρα/100χλμ και σε πολύ πιο γρήγορους ρυθμούς φτάνει τα 7.
Η δική μου μέση κατανάλωση για διαδρομές κυριώς Αθήνα - Βουλιαγμένη και λίγο κέντρο δεν ξεπερνά ποτέ τα 6.8-6.9 λίτρα.

NTEREK
16/05/2008, 16:32
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ
ΚΟΙΤΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΛΛΗΜΑ ΜΟΥ :ΕΙΜΑΙ 1,93 ΚΑΙ 105 ΚΙΛΑ ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΙΓΡΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ ΣΕ ΕΠΙΤΟΠΙΟΥΣ ΕΛΙΓΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ,ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ FAZER 1000,APRILIA TUONO KAI TON TIGRH.ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΣΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΔΕΝ "ΧΩΡΑΩ¨' ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΕΝΩ ΣΤΟ ΤΙGER ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΤΟΣ
ΕΠΙΣΗΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΦΤΗΝΟ ΣΚΟΥΤΕΡ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΒΟΛΤΕΣ-ΤΑΞΙΔΙΑ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΥΨΗΛΟ ΚΟΣΤΟΣ/ΧΛΜ......

Cpt. Haddock
16/05/2008, 16:34
Μεταξύ των τριών, ποιο άνετος θα είσαι στον τιγρη... :wave2:

native
26/05/2008, 13:11
Καλημέρα,


εγώ είμαι συναναβάτης σε vstrom και τη Παρασκευή πήραμε για test ride με τον έτερον ήμιση

το Tiger.


Επειδή κάποιος συνφορουμίτης ρώτησε πως είναι για τον συναναβατη....


Αρχικά μου φάνηκε δύσκολο να ανέβω... (δεν έχω και το πρώτο μπόι!)

Η σέλα του vstrom είναι πιο χαμηλή.

Τώρα σαν αίσθηση.....

Μου φάνηκε πολύ σταθερή μηχανή!Δεν έχω ανέβει σε άλλες πέρα από transalp και vstrom

βέβαια.


Επίσης δίαβασα για τα φρένα οτι δεν είναι πολύ καλά.

Έχω την ακριβώς αντίθετη γνώμη. Η μηχανή κοκκάλωνε στη κυριολεξία.

Είναι πολύ νευρική και για την λίγη ώρα που ήμουν πάνω μπορώ να πω ότι ψιλοφοβήθηκα.

Πιστεύω πως στην εθνική θα νιώθω κάπως. Βέβαια στο test ride ανέβηκα χωρίς κράνος και μπουφάν και ίσως για αυτό να ένιωσα έτσι.


Πάντως είναι κούκλα και θηρίο.

mixalakis
26/05/2008, 18:54
Για τον συνεπιβάτη, αυτό που έχω να πω είναι ότι επειδή είναι πολύ πιο ψηλά από τον οδηγό, εκτίθεται περισσότερο στον αέρα.

Δεν ξέρω αν μια πιο τουριστική ζελατίνα βοηθάει την κατάσταση, αλλά το βλέπω χλωμό.
Το καλό είναι ότι ο συνεπιβάτης έχει καλή ορατότητα και το πρόβλημα υπάρχει μετά τα 150χλμ.

native
26/05/2008, 19:30
ta 150 km +++ einai pou me fobizoun :P

apav
26/05/2008, 19:39
Το κράνος ούτε που σε πείραξε! :D

native
26/05/2008, 21:04
Apav έχω κράνος και μάλιστα σήμερα ήρθε το arai μου αλλά την ώρα που έγινε το test ride δεν έιχα κράνος!


Δεν είχε έρθει ακόμα.



btw απόρώ πως δεν ανακύκλωσες την απάντηση μου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
27/05/2008, 02:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από native
....

σε αντιπροσωπια πήγατε για τεστ ραιντ? :confused:

kalant
27/05/2008, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από native
Apav έχω κράνος και μάλιστα σήμερα ήρθε το arai μου αλλά την ώρα που έγινε το test ride δεν έιχα κράνος!
Δεν είχε έρθει ακόμα.


γιατι δεν περιμενες να ερθει το κρανος πρωτα και να κανεις μετα τεστ ραιντ? :confused:

αλλα στην τελικη πες οτι εσυ δεν γουσταρες να φορεσεις, στην αντιπροσωπεια που πηγες να το οδηγησεις σε αφησαν να το παρεις χωρις κρανος, πρωτα φορα το ακουω αυτο...

:mad:

native
27/05/2008, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
γιατι δεν περιμενες να ερθει το κρανος πρωτα και να κανεις μετα τεστ ραιντ? :confused:

αλλα στην τελικη πες οτι εσυ δεν γουσταρες να φορεσεις, στην αντιπροσωπεια που πηγες να το οδηγησεις σε αφησαν να το παρεις χωρις κρανος, πρωτα φορα το ακουω αυτο...

:mad:


Δεν το οδήγησα εγώ πρώτον.....δεύτερον δεν πήγα κανονική βόλτα και τρίτον είμαι από τους ανθρώπους που ΠΑΝΤΑ ΦΟΡΑω κράνος, έτυχε να μου κάνουν έκπληξη με το triumph και να μην έχω τον εξοπλισμό.

Ακους εκεί δε γούσταρα να το φορέσω. Το κράνος δε το φοράς για μόστρα...

Cpt. Haddock
27/05/2008, 09:41
Χαλαρώστε ρεεεε :p

Και μην τον ακους τον kalant, προδότης είναι, ήθελε να παρει το tiger, πήρε το βεστρωμ και τώρα χτυπιεται :lol: :lol: :lol:

native
27/05/2008, 09:51
AHAHAHAHHA



Εγώ χαλαρή είμαι. Απλά πως μπορεί να με κατακρίνει κάποιος για το αν φοράω κράνος η όχι?

Εχω χαλάσει οτι έχω και δεν έχω σε οικονομίες για να έχω όσο καλύτερο εξοπλισμό μπορώ και δεν είμαι καν οδηγός μηχανής.

Δλδ έλεος ήρθε ο άλλος κάτω από το σπίτι μου να μου δείξει τη μηχανή και τη πήγαμε βόλτα στο τετράγωνο.

Και στο post απάντησα για να απάντησω σε κάποιον που ρώτησε τόσες φορές πως είναι για τον συνοδηγό και κανείς δε του απαντούσε.


Και ήμουν ειλικρινής.


:sick: :sick: :hypnotize

kalant
27/05/2008, 10:09
native καταρχας εισαι κοπελα, σορρυ...

οσο για το κρανος, μπραβο που φορας παντα και εχεις αυτη την αποψη περι ασφαλειας, αλλα εχουν δει τα ματια μας πολλα ακομα και για δεκα μετρα οδηγησης...

ξερεις ποσες περιπτωσεις εχω δει με ατομα που επεσαν απο σταση με τη μηχανη και ανοιξαν κεφαλι? :(

τελος εγινε παρεξηγηση μην αρπαζεσαι, νομισα οτι πηγες σε αντιπροσωπεια και σε αφησαν να το παρεις ετσι, οποτε στην αντιπροσωπεια πηγαινε η μπηχτη...


:beer:

:wave2:

native
27/05/2008, 10:17
Δεν αρπάχτηκα φίλε μου και έχεις δίκιο όταν λες οτι και στα


δέκα μέτρα μπορεί να σου συμβεί το κακό.


Δυστυχώς δεν έιχα ευκαιρο κράνος εκείνη τη στιγμή και δε βγήκα σε δρόμο όπως παραλιακή

η εθνική. Δεν παίζει να βγαινα σε τέτοιο δρόμο χώρις κράνος και μπουφάν!!!!


(επίσης δεν ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να πας σε αντιπροσωπία και να σου δώσουν για test ride μηχανή χωρίς να φοράς κράνος. Δείχνεις αμέσως αναξιόπιστος)


Εν ολίγης και στο θέμα μας η tiger είναι θεική αλλά την αλήθεια μου θα την πω σε σύγριση με το vstrom είναι θηρίο ανήμερο και ένιωσα κάπως.

mixalakis
27/05/2008, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από native


(επίσης δεν ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να πας σε αντιπροσωπία και να σου δώσουν για test ride μηχανή χωρίς να φοράς κράνος. Δείχνεις αμέσως αναξιόπιστος)




Όταν είχα πάει για να ρωτήσω την πρωτη φορά για το tiger, εκείνη τη στιγμή το έδινε για test ride σε ένα τυπο χωρίς κράνος!!

native
27/05/2008, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Όταν είχα πάει για να ρωτήσω την πρωτη φορά για το tiger, εκείνη τη στιγμή το έδινε για test ride σε ένα τυπο χωρίς κράνος!!



Δείχνει άμεσως αναξιόπιστος σαν εταίρια.

Cpt. Haddock
27/05/2008, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από native
Δείχνει άμεσως αναξιόπιστος σαν εταίρια.

Γιατί; :confused:

Εταιρία εμπορίας μοτο ειναι, όχι μπαμπας του καθενός μλκα :confused:

native
27/05/2008, 13:41
σωστό και αυτό. αλλά μη με λες μλκα λέγε με μλκώ


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

native
27/05/2008, 13:41
ααα άκυρο!!! Δε διαβασα " του καθενός"


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gefr
06/06/2008, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
native καταρχας εισαι κοπελα, σορρυ...



Διακρίνω διακρίσεις μεταξύ των φύλων;




Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant


ξερεις ποσες περιπτωσεις εχω δει με ατομα που επεσαν απο σταση με τη μηχανη και ανοιξαν κεφαλι?



Πόσες;

katana
06/06/2008, 20:28
native περίμενε να έρθει σε λίγο το 675 το Tiger που είναι πιο μικρό αλλά εξίσου δυνατό!:) :)

taksidiotis25
18/07/2008, 07:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από native
Δεν αρπάχτηκα φίλε μου και έχεις δίκιο όταν λες οτι και στα


δέκα μέτρα μπορεί να σου συμβεί το κακό.


Δυστυχώς δεν έιχα ευκαιρο κράνος εκείνη τη στιγμή και δε βγήκα σε δρόμο όπως παραλιακή

η εθνική. Δεν παίζει να βγαινα σε τέτοιο δρόμο χώρις κράνος και μπουφάν!!!!


(επίσης δεν ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να πας σε αντιπροσωπία και να σου δώσουν για test ride μηχανή χωρίς να φοράς κράνος. Δείχνεις αμέσως αναξιόπιστος)


Εν ολίγης και στο θέμα μας η tiger είναι θεική αλλά την αλήθεια μου θα την πω σε σύγριση με το vstrom είναι θηρίο ανήμερο και ένιωσα κάπως. κρανος που φοραει ο καθενας δεν θα εβαζα στο κεφαλι μου.
μην την φοβασαι θεμα συνηθειας ειναι περισσοτερο,ειναι πολυ ευκολοδηγητη μηχανη.

atom_smasher
18/07/2008, 18:20
αντε να δουμε το "σε λιγο 675 tiger"ποσο καιρο θα κανει ...ουφ.;) σπαμ οφ.

taksidiotis25
22/07/2008, 22:13
παιδες ειμαι ενα βημα πριν δωσω την δευτερη μου μηχανη ενα tdm 900 και θα παρω ενα tiger 1050 black.
εχω πεταξει τοσα χρηματα σε μοτοσυκλετες και παρολο που ειχα το tiger στα σκαρια δεν το χα παρει ποτε,καιρος ειναι πιστευω να το παρω και να κατασταλαξω σε αυτο και στην gs1200 08 που εχω.

McGyver
22/07/2008, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
καιρος ειναι πιστευω να το παρω και να κατασταλαξω σε αυτο και στην gs1200 08 που εχω.

Αν σου αρέσει και το θέλεις, πάρ' το...

Όμως μιας και έχεις ήδη ένα μεγάλο on-off μήπως να κοίταζες κάτι πιο "παιχνιδιάρικο";

Ότι θα σου προσφέρει το Tiger, το 1200GS το κάνει καλύτερα...
Άσε που το BMW πάει και χώμα...

taksidiotis25
25/07/2008, 22:13
η παραγγελια εγινε,σε 2 βδομαδες θα την εχω.
οχι αυτη θελω.μια χαρα παιχνιδιαρα ειναι