PDA

View Full Version : Απιστευτο κι ομως αληθινο......



BMW1150
16/05/2006, 23:57
Ακομα δεν εχω συνελθει απο το σοκ που τραβηξα σημερα το πρωι......
Ειμαι κατοχος ενος GS1150 και σημερα το πηρα να παω για κατι δουλειες στο ταχυδρομειο.....Λογο του οτι ειχε πολυ κοσμο βγηκα εξω να κανω ενα τσιγαρο.....καθως χαζευα παρατηρω οτι απο κατω απο την ποδια της μηχανης εβγαινε ενα φιδι....!!!!! Παθαινω σοκ και μην ξεροντας τι να κανω φωναζω ενα υπαλληλο του ταχυδρομειου που μαζι με εναν αλλο και με κατι ξυλα σκοτωσαν το φιδι......
Οταν το ειδα απλωμενο παθαινω το δευτερο σοκ...ηταν περιπου απο 1.20 - 1.50 μετρα....!!!!
Αυτο ζεσταθηκε απο τον κινητηρα και μολις σταματησα ειπε να την κανει...!!! Σκεφτεστε εν κινησει να εβγαινε απο την ποδια της μηχανης και να το εβλεπα......!!!!!!!!!...δεν χρειαζοταν να με δαγκωσει....
Τι να πω ρε παιδια ...το δεν κουφο ειναι οτι χθες πηγα Πατρα στον Αργυροπουλο να μου κοιταξει την μιζα που ειχα προβλημα....Αντε τωρα ο ανθρωπος να ελυνε το προστατευτικο της μιζας και απο κατω να ηταν το θηριο....!!!!!!

zolotas
17/05/2006, 00:08
πωπω λουμπαγκο..... να που χρειαζονται οι μποτες ε.......

τωρα ριξε λιγο θειαφι για καθε ενδεχομενο.........

περα απο πλακα ισως να ξεχειμωνιασε παρεα στις βολτες σου και να μην πηρες χαμπαρι.........

και επισης προσοχη και σε ποντικια ,σαυρες που εχουν την ταση να χωνονται σε μηχανηματα.......εχω βρει πολλες φορες σε μηχανη γκαζον και κανουν και ζημια σε καλωδια,τα ποντικια.......

evvou
17/05/2006, 00:08
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: τι λες τωρα....
καλα ευτυχος που δεν το ειδες οταν οδηγουσες!!! :eyepop: :eyepop:

αλλα ηταν αναγκη να το σκοτωσετε ρε γμτ? :(

zolotas
17/05/2006, 00:12
λαφιατης ηταν ??? δεν μας ειπες.........παλι καλα που δεν ηταν οχια ,να πας να δεις τα λαστιχα η την αλυσιδα και να παθεις εμφραγμα......

Ζ109
17/05/2006, 00:17
:eyepop: Απίστευτο... πραγματικά είχες Άγιο! Για καλό και για κακό την επόμενη φορά που θα πάρεις τη μηχανή σου φώναξε και έναν Ινδό (αυτόν με τη λαβή... εεε τη φλογέρα ήθελα να πω!) :wave2:

tifoefs
17/05/2006, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150
Ακομα δεν εχω συνελθει απο το σοκ που τραβηξα σημερα το πρωι......
Ειμαι κατοχος ενος GS1150 και σημερα το πηρα να παω για κατι δουλειες στο ταχυδρομειο.....Λογο του οτι ειχε πολυ κοσμο βγηκα εξω να κανω ενα τσιγαρο.....καθως χαζευα παρατηρω οτι απο κατω απο την ποδια της μηχανης εβγαινε ενα φιδι....!!!!! Παθαινω σοκ και μην ξεροντας τι να κανω φωναζω ενα υπαλληλο του ταχυδρομειου που μαζι με εναν αλλο και με κατι ξυλα σκοτωσαν το φιδι......
Οταν το ειδα απλωμενο παθαινω το δευτερο σοκ...ηταν περιπου απο 1.20 - 1.50 μετρα....!!!!
Αυτο ζεσταθηκε απο τον κινητηρα και μολις σταματησα ειπε να την κανει...!!! Σκεφτεστε εν κινησει να εβγαινε απο την ποδια της μηχανης και να το εβλεπα......!!!!!!!!!...δεν χρειαζοταν να με δαγκωσει....
Τι να πω ρε παιδια ...το δεν κουφο ειναι οτι χθες πηγα Πατρα στον Αργυροπουλο να μου κοιταξει την μιζα που ειχα προβλημα....Αντε τωρα ο ανθρωπος να ελυνε το προστατευτικο της μιζας και απο κατω να ηταν το θηριο....!!!!!!

Οχια δεν ητανε ρε κλαψιαρη ! Αμαν πια !

Οι οχιες που δαγκωνουν ειναι το πολυ 25 εκατοστα !!

Δεντρογαλια θατανε η κανενα νεροφιδο που δεν δαγκωνουν αυτα ! Ειναι συσφιγκτηρες και τρωνε ποντικια και οχι φοβιτσιαρηδες κατοικους πολεων !

Δολοφονησες ενα ζωο απο αμαθεια !



:mad: :mad: :mad: :mad:

BMW1150
17/05/2006, 00:23
Τι να πω ρε παιδια εχουν περασει τοσες ωρες και ακομα σοκαρισμενος ειμαι...που διαολο χωρεσε ολο αυτο το πραγμα στην ποδια...;

tifoefs
17/05/2006, 00:25
Ζεστη βρηκε και χωθηκε !

:alien: :alien:

BMW1150
17/05/2006, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: τι λες τωρα....
καλα ευτυχος που δεν το ειδες οταν οδηγουσες!!! :eyepop: :eyepop:

αλλα ηταν αναγκη να το σκοτωσετε ρε γμτ? :(

Εγω ειχα παθει τετοιο σοκ που δεν εκανα τιποτα μονο κοιταζα τους τυπους που προσπαθουσαν να το σκοτωσουν....

zolotas
17/05/2006, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζ109
:eyepop: Απίστευτο... πραγματικά είχες Άγιο! Για καλό και για κακό την επόμενη φορά που θα πάρεις τη μηχανή σου φώναξε και έναν Ινδό (αυτόν με τη λαβή... εεε τη φλογέρα ήθελα να πω!) :wave2:

να βρεθηκε ενας διαθεσιμος...........


48250

evvou
17/05/2006, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Οχια δεν ητανε ρε κλαψιαρη ! Αμαν πια !

Οι οχιες που δαγκωνουν ειναι το πολυ 25 εκατοστα !!

Δεντρογαλια θατανε η κανενα νεροφιδο που δεν δαγκωνουν αυτα ! Ειναι συσφιγκτηρες και τρωνε ποντικια και οχι φοβιτσιαρηδες κατοικους πολεων !

Δολοφονησες ενα ζωο απο αμαθεια !



:mad: :mad: :mad: :mad:

ρε αγαπη μην γινεσαι τοσο επιθετικος...ο ανθρωπος δεν το ηξερε και λογικο ηταν να τρομαξει τοσο πολυ...
ουτε εγω συμφωνω με την εξελιξη...
αλλα δεν χρειαζετε επιθεση...το σημαντικοτερο ηταν οτι το ειδε οταν ηταν σταματημενος και δεν ειχε καποιο ατυχημα!!
εχει που εχει την φρικη του το παιδι..μην τον φρικαρουμε και εμεις παραπανω...

φιλικα παντα Τιφουλη...το ξερεις αυτο ελπιζω! :beer: :beer: :beer:

kawasaki ZX-12
17/05/2006, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Ζεστη βρηκε και χωθηκε !

:alien: :alien:

τιφο αν δεν κανω λαθος η δεντρογαλια ειναι δηλητηριωδης!!!!!!
ετσι νομιζω!!!!!

και ετσι να ειναι ηταν κριμα αν τα αφηνατε θα εφευγε αυτα φοβουνται ποιο πολυ απο μας!!!!!!!κριμα

εχω στο σπιτι φιδι και τωρα παω για το δευτερο!!!!!!

ειναι εκπληκτικα ζωα

tifoefs
17/05/2006, 00:31
Μα δε μπορω να καταλαβω γιατι στις πολεις οτι βρισκουν που αναπνεει το σκοτωνουν !

Δε κατηγορω το φιλο ! Την ΑΜΑΘΕΙΑ κατηγορω !

:smokin: :bigcry:

tifoefs
17/05/2006, 00:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki 636
τιφο αν δεν κανω λαθος η δεντρογαλια ειναι δηλητηριωδης!!!!!!
ετσι νομιζω!!!!!

και ετσι να ειναι ηταν κριμα αν τα αφηνατε θα εφευγε αυτα φοβουνται ποιο πολυ απο μας!!!!!!!κριμα

εχω στο σπιτι φιδι και τωρα παω για το δευτερο!!!!!!

ειναι εκπληκτικα ζωα

Τα μοναδικα δηλητηριωδη ερπετα στη ελλαδα ειναι η οχια και ο αστριτης !

Αλλα και για τα δυο υπαρχουν αντιδοτα !

:beer:

zolotas
17/05/2006, 00:35
φιλε 1150 ειναι απιστευτο σιγουρα και μαλιστα πριν χρονια δεν ξερω αν μαθατε για ενα ατυχημα ........μοτοσικλετιστης εχασε τον ελεγχο της μηχανης και ανατραπηκε λογω οτι προσεκρουσε πανω του ερπετο.........απο καποιο αρπακτικο ξεγλυστρισε το φιδι και επεσε πανω στο παλληκαρι με αποτελεσμα να χασει την ζωη του.Τι να λεμε τωρα .......αν ειναι να σου τυχει αστα

το ατυχημα το ειδαν οδηγοι που ακολουθουσαν........

kawasaki ZX-12
17/05/2006, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Τα μοναδικα δηλητηριωδη ερπετα στη ελλαδα ειναι η οχια και ο αστριτης !

Αλλα και για τα δυο υπαρχουν αντιδοτα !

:beer:

οκ δεν ημουν σιγουρος ειχα αυτη την εντυπωση!!!!!!!

evvou
17/05/2006, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki 636


εχω στο σπιτι φιδι και τωρα παω για το δευτερο!!!!!!

ειναι εκπληκτικα ζωα

:beer: :beer: και εγω θα ηθελα να εχω...αλλα εχω ενα θεμα με τα ποντικια που τρωνε....:eyepop: :yuck:
:lol: :lol:

tifoefs
17/05/2006, 00:42
Αφηστε βρε τα ζωντανα στην ησυχια τους !!

Θα θελατε να σας εχει καποιος και να σας πιλατευει ;;;

:confused: :confused: :confused:

evvou
17/05/2006, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Αφηστε βρε τα ζωντανα στην ησυχια τους !!

Θα θελατε να σας εχει καποιος και να σας πιλατευει ;;;

:confused: :confused: :confused:


:eyepop: δεν εχεις αδικο...:beer: :beer: :beer:

tifoefs
17/05/2006, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
:eyepop: δεν εχεις αδικο...:beer: :beer: :beer:

ε ! Μα πια !

:beer: :beer: :beer: :beer: