PDA

View Full Version : μικρος στο ματι..



fantacid
17/05/2006, 02:08
Τελευταια εχω μπει σε ρυθμους μεταβασης κατηγοριας μηχανης,απο παπι σε Lc4.
Εκτος των αλλων ελπιζω να αλλαξει κ συμπεριφορα των οδηγων αυτοκινητων προς εμενα κ τη μηχανη μου.
Εχω την εντυπωση οτι επειδη οδηγαω παπι οι αλλοι οδηγοι οχι μονο δεν μου δινουν την απαρετητη προσοχη αλλα μου συμπεριφερονται χειροτερα κ απο ποδηλατο!
κλασσικο παραδειγμα:κινουμαι σε ευθεια κ βλεπω αυτοκινητο με φλας για να βγει απο τον επομενο δρομο,κοιταει δεξια-αριστερα δεν βλεπει αλλο αυτικιμητο κ βγαινει ανετος!! λες κ το παπι επειδη ειναι μικρο θα σταματησει να περασει ο μαστορας με το καρο,ελα ομως που αν εχεις λιγα χλμ παραπανω το παπι δε σταματαει οπως θελεις!!

ελπιζω με την αγορα του lc4 μιας κ ειναι αρκετα μεγαλητερο απο ενα παπι οτι θα μου δινουν περισσοτερη σημασια οι αυτοκινηταδες κ λοιποι τσοπανοι....

τι λετε εχει βαση το σκεπτικο μου ή παλι μια απο τα ιδια???

SUPERMARIO
17/05/2006, 02:36
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ....τι ειπες τωρα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...χαλι κοκκινι θα σου στρωνουν να περνας...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:...sorry για το γελιο αλλα πιστευω οτι πρεπει να μεταφερθει στα ανεκδοτα.


ΤΙ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΩΡΕ παλικαριμ.


:beer:

AFTER
17/05/2006, 07:28
Βασικα εγω λυπαμαι την κοπελα σου, μιας και οι περαστικοι μπαμπαδες με τα καρα, θα σου προτεινουν τις κορες τους για παντρεια.

Επισης πισω σου θα σχηματιζονται ουρες χιλιομετρων για να θαυμασουν εσενα και την καλιγραμμη μοτοσυκλετα σου

Σε καθε ανοιγμα του γκαζιου θα ακουγεται ενα ''ΟΟΟΟΟΟΟΟοοοοοοοοο''

Εισαι ετοιμος ψυχολογικα για ολα αυτα?

:rolleyes:

adam_tsouk
17/05/2006, 09:38
εγω δε διαβασα τπτ....

μου αρεσε το αβαταρ σου!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:wave2:

Thoreevos
17/05/2006, 10:02
Όταν από το παπί πήγα στο Dominator 250, ξεμπέρδεψα από μπλόκα(με παπί στάνταρ η 1 φορά την εβδομάδα "τύχαινε", με το Dom 1 φορά ολόκληρο το 14μηνο που το είχα), άλλη συμπεριφορά από τα κάρα στο δρόμο, αλλά με το hornet, απέκτησα κ διαφορετική αντιμετώπιση από τους μοτοσυκλετιστές... ή μήπως να πω..

ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΥΣ!
ΑΛΗΤΕΣ!

:wave2:
:beer:

fantacid
17/05/2006, 10:46
A Ωραια.......δε ξερετε ποσο κουραγιο μου δινετε!!!

kxIII
17/05/2006, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ....τι ειπες τωρα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...χαλι κοκκινι θα σου στρωνουν να περνας...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:...sorry για το γελιο αλλα πιστευω οτι πρεπει να μεταφερθει στα ανεκδοτα.


ΤΙ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΩΡΕ παλικαριμ.


:beer:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

fantacid
17/05/2006, 13:54
ειμαι νεος οεο!!!
οχι ανεκδοτο.....:bigcry:

SUPERMARIO
17/05/2006, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ειμαι νεος οεο!!!
οχι ανεκδοτο.....:bigcry:
-----------------------------------------------------------


σωπα-σωπα:a9: :a9: :a9: ...δεν ειπα εσενα ανεκδοτο αλλα την αποψη οτι θα αλλαξουν οι οδηγοι απεναντι σου.


πεσε και παρε 10 τωρα νεος:D

fantacid
17/05/2006, 16:19
^^^^ εσυ απο πανω,μη μου χτηπας το κεφαλι γιατι δε φοραω κρανος:D ¨

τωρα καταλαβαινω το νοημα του ......."κουτακιδες" κ λιγο τους ειναι!

SUPERMARIO
18/05/2006, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
^^^^ εσυ απο πανω,μη μου χτηπας το κεφαλι γιατι δε φοραω κρανος:D ¨

τωρα καταλαβαινω το νοημα του ......."κουτακιδες" κ λιγο τους ειναι!
---------------------------------------------------------------


ειναι φιλικο το χτυπημα ρε συ!!!



αυτο δεν ειναι:a26:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


προσοχη θελει και με μικρη και με μεγαλη μηχανη.:wave2: :beer:

gcrook
18/05/2006, 23:06
Κοιτα αν εσυ δεν σεβεσαι τον εαυτο σου τοτε μην περιμενεις απο τους αλλους.
Και πιστεψε με με ενα τετοιο μηχανακι στην πολη θα πρεπει να μαθεις να σεβεσαι τον εαυτο σου.:beer:

fantacid
18/05/2006, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κοιτα αν εσυ δεν σεβεσαι τον εαυτο σου τοτε μην περιμενεις απο τους αλλους.


Γιατι το λες αυτο?

m1ke
19/05/2006, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
Τελευταια εχω μπει σε ρυθμους μεταβασης κατηγοριας μηχανης,απο παπι σε Lc4.
Εκτος των αλλων ελπιζω να αλλαξει κ συμπεριφορα των οδηγων αυτοκινητων προς εμενα κ τη μηχανη μου.
Εχω την εντυπωση οτι επειδη οδηγαω παπι οι αλλοι οδηγοι οχι μονο δεν μου δινουν την απαρετητη προσοχη αλλα μου συμπεριφερονται χειροτερα κ απο ποδηλατο!
κλασσικο παραδειγμα:κινουμαι σε ευθεια κ βλεπω αυτοκινητο με φλας για να βγει απο τον επομενο δρομο,κοιταει δεξια-αριστερα δεν βλεπει αλλο αυτικιμητο κ βγαινει ανετος!! λες κ το παπι επειδη ειναι μικρο θα σταματησει να περασει ο μαστορας με το καρο,ελα ομως που αν εχεις λιγα χλμ παραπανω το παπι δε σταματαει οπως θελεις!!

ελπιζω με την αγορα του lc4 μιας κ ειναι αρκετα μεγαλητερο απο ενα παπι οτι θα μου δινουν περισσοτερη σημασια οι αυτοκινηταδες κ λοιποι τσοπανοι....

τι λετε εχει βαση το σκεπτικο μου ή παλι μια απο τα ιδια???


Εγώ έκανα μετάπτωση :rotflmao: :lol: :lol: σε παπί μετά από τέσσερα χρόνια με πολλά κυβικά. Αλλαγή στη οδική συμπεριφορά των κουτιών δεν έχω παρατηρήσει.

Με έχουν το ίδιο χεσμένο :lol: :rotflmao: :a018:

Παρατήρησα όμως αλλαγή στη δική μου συμπεριφορά καθώς μη έχοντας πλέον πολλά άλογα από κάτω μου έχω κόψει τις καγκουριές στις οποίες ενίοτε επιδιδόμουν :a01:

Βέβαια αρκετές φορές μπαίνω στον πειρασμό να βγάλω το τούμπανο από το γκαράζ ... αλλά αυτοσυγκρατούμαι. :a35:

gcrook
19/05/2006, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
Γιατι το λες αυτο?

Μην το παιρνεις προσωπικα δεν το εννοουσα ετσι..
Απλα προσπαθω να σου πω οτι εσυ εισαι αποκλειστικα υπευθυνος για την ασφαλεια σου,ανεξαρτητα με το τι καβαλας, η με τι ιδεα εχεις, η θα ηθελες να εχεις για τον εαυτο σου.
Δεν εχει καμια σημασια τι καβαλας.
Και πιστεψε με το ιδιο αορατος θα εισαι για τους περισσοτερους.
Δες απαντηση m1ke:rotflmao:

saki_tsan
21/05/2006, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγω δε διαβασα τπτ....

μου αρεσε το αβαταρ σου!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:wave2:

Σωστοτατος ο Αdam!!! :D :lol: :D

Παντως οσο αθλιοι κι αν ειναι οι "κουτακιδες" (που ειναι πολυ!) παντοτε πιστευω παιζει και οι δικη σου οδηγηση ρολο... Λενε ας πουμε πως δεν προσεχουν τις μηχανες κτλ,πολλες μηχανες ομως κινουνται στην πολη με πολλα,προσπερνοντας απο δεξια και με σφινες απο μικροσκοπικες χαραμαδες! Μετα τι να σου κανει και το αυτοκινητο..! :confused: Τουλαχιστον οσοι οδηγουν μηχανη οταν βρισκονται σε αυτοκινητο ειναι προετοιμασμενοι καλυτερα και ξερουν πως να συμπεριφερονται στις γυρω μηχανες... :beer:

sotpag
21/05/2006, 18:03
moy fenese ligo iperbolikos ,


egv pantos gia tin polh peira papi :wave2: gia na glitoso th mixani:wave2: :wave2: