PDA

View Full Version : Cbf 1000 Honda 2006



pass
17/05/2006, 09:28
υπαρχει κανενας φιλος που να εχει στα χερια του το cbf 1000 να μας πει εντυπωσεις? σκεφτομαι να το παρω...

Thoreevos
17/05/2006, 10:05
...110 άλογα στο 1000άρι ρε φούστη μου όμως? ...

άκουσα ότι είναι πολύ ταξιδιάρικο πάντως..
εγώ θα προτιμούσα fazerάκι στα ίδια κυβικά πάντως....

:wave2:

booZe
17/05/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thoreevos
...110 άλογα στο 1000άρι ρε φούστη μου όμως? ...

Μια μικρή διόρθωση: 98 είναι τα αλογάκια. :wave2:

Thoreevos
17/05/2006, 10:10
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ε όχι!
....ρε μαν μπας και γιου αρ μιστέικεν?

....ακου τώρα....


edit:

κι όμως...
www.honda.gr
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

"αμά ρε μάνα(honda)!"

idi
17/05/2006, 11:01
να το παρεις γιατι η Honda λεει οτι το μοτερ ειναι απο CBR1000RR

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Thoreevos
17/05/2006, 11:03
ναι δε μας λέει αν είναι ολόκληρο το μοτέρ ή το μισό.. ξέρεις τώρα..

:mad: :mad: :mad:

sapila racing
17/05/2006, 11:32
Ρε παιδιά το μηχανάκι απευθύνεται σε άλλο κοινό απ΄ότι τα supersport, τα γυμνά κλπ.
Και είναι καλό για αυτό που το φτιάξανε.

Ροπή από πού χαμηλά, ιπποδύναμη όση χρειάζεται, και άνεση, χώρους κλπ.

Για φόρτωσε 2 άτομα και μπαγκαζιέρες στο FZ1 και πήγαινε το γύρο της Ευρώπης... θα του βάλεις φωτιά όταν θα έχεις γίνει κομμάτια από την κούραση και τη λύσσα και θα σε περνάνε τα BMW χαλαρά στις ορεινές διαδρομές.

RαNd
17/05/2006, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ρε παιδιά το μηχανάκι απευθύνεται σε άλλο κοινό απ΄ότι τα supersport, τα γυμνά κλπ.
Και είναι καλό για αυτό που το φτιάξανε.

Ροπή από πού χαμηλά, ιπποδύναμη όση χρειάζεται, και άνεση, χώρους κλπ.

Για φόρτωσε 2 άτομα και μπαγκαζιέρες στο FZ1 και πήγαινε το γύρο της Ευρώπης... θα του βάλεις φωτιά όταν θα έχεις γίνει κομμάτια από την κούραση και τη λύσσα και θα σε περνάνε τα BMW χαλαρά στις ορεινές διαδρομές.

Ακριβως! +1

συν οτι ακουστηκε οτι μεχρι τισ 6000rpm ειναι πιο δυνατο απο το CBR . . .

javaneze
17/05/2006, 16:25
Aκριβως 1+1!

Ετσι! και ασε τους αλλους να λενε....
το μηχανακι απευθινεται καθαρα σε ατομα που θελουν οπωσδηποτε 4 κυλινδρους, αλλα και οτι προτερημα βρισκεις σε ενα 2κυλινδρο στρητ...
Χωρια της τουριστικες δυνατοτητες που προσφερει, οπως φορτωμα και πολυ ανετη σελα και για τους δυο επιβατες...


Και κατι for the record... ειναι τουλαχιστον αφελης οποιος συγκρινει το CBF με το FAZER... Τα μηχανακια δεν εχουν καμια απολυτως σχεση αν εξαιρεσεις οτι θεωρουνται και τα δυο στρητ.

Κατοχος ενος CBF 600, οδηγησα προσφατα το πολυποθητο μου fazer600. Kαι το συμπερασμα ειναι απλο και αυτο που αναφερω πιο πανω.

Καμια σχεση τα μηχανακια. Δεν μπορεις να πεις οτι αυτο ειναι καλυτερο απο το αλλο γιατι απλα δεν συγκρινονται. Η Yamaha απλα δεν εχει κατι αντιστοιχο του cbf για να συγκριθει με αυτο. Πως η honda δεν εχει αντιστοιχο του TDM ...

To δε FZ6 αν πρεπει ντε και καλα να το συγκρινεις με καποιο honda, αυτο θα ειναι μονο το hornet. και αν θελεις και το fazer, τοτε μονο με την σειρα S του hornet.


Τελος σκεψου οτι με 10.000 παιρνεις ενα τετρακυλινδρο καινουριο, (επιτελους) ψεκαστο και με ABS. Best value for money. :winka:

pass
17/05/2006, 23:26
παιδια, σας ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας:smokin: παρ'ολα αυτα υπαρχει καποιος φιλος που να το εχει στα χερια του??? να μας πει και αυτος εντυπωσεις? :winka:

AFTER
17/05/2006, 23:33
Παιδια στις κοντρες να τους βαζετε να υπογραφουν μια δηλωση του νομου 105:

''Εγω ο αιτων, δηλωνω οτι, ζητω την μη αυξηση των στροφων περα των 6000 γιατι
τοτε το μηχανακι μου αποδιδει καλυτερα απο το ΣεΜπεΑρ το 1000 το ΑρΑρ, και δεν κανει πιο πολυ''

Υπογραφη
_________



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

H.A.Balafoutre
17/05/2006, 23:33
Όχι ρε σεις δεν έχουν σχέση το Fazer & CBF.

Το ότι είναι 1000c.c., όχι δεν έχουν σχέση.

Το ότι είναι 4 κύλινδρα, όχι δεν έχει σχέση.

Το ότι η χόνδα έβγαλε άλλον έναν εν σειρά από τα πολλά μα πάρα πολλά τεχνολογικά μυστικά με V4 - 5 κ.τ.λ. όχι δεν έχει σχέση.

Το ότι και τα 2 έχουν το ίδιο λούκ σε κάποιον άσχετο ή και σχετικό όχι δεν έχει σχέση.

Το ότι και τα 2 κάνουν ακριβώς για την ίδια δουλειά όχι δεν έχει σχέση.

Μα τι λέτε μωρέ.

Απλώς διαλέγεις, θες μηχανή χιλιάρα να σε πατάνε τα 600άρια αλλά να λες ότι είναι χίλια και να μην δόσεις λεφτά στο τάδε μαγαζί με μεταχειρισμένα διότι είναι παραμεταχειρισμένα και δεν θέλεις να σε κλέψει ο τύπος παίρνεις CBF1000 και το παίζεις ιαπωνοχαρλεάς. Πάω αργά με στύλ, αν και τα χάρλεϋ είναι ορίτζιναλ και συγνώμη για την ιεροσυλία.

Θες μηχανή, παίρνεις Fazer, Z1000, tuono, KTM και ότι άλλο να γουστάρεις.

Το TDM έκανε δικιά του κατηγορία και πέτυχε, το CBF είναι ένα κακέκτυπο.

Αγοράζεις το CBF 600 και είσαι πολύ καλύτερα και πιο οικονομικά. Το ίδιο είναι άλλωστε. Γιατί να δόσεις 2000ευρά παραπάνω και πάλι να σε πατάνε όλοι αφού αν θες ήρεμες βόλτες αγοράζεις και το 600.

Τέσπα, ντάξει, ότι γουστάρει ο καθένας ας πάρει. Δεν ξέρω αν υπερβάλω αλλά μην δω κάποιον με CBF στο δρόμο να του κάνω σήμα με τα φώτα με το Fazer600 και δεν με χαιρετήσει από σνομπαρία για τα 600άρια και τα παν μη χόνδα, θα δεί τι θα πάθει:evil: :evil: :evil:

AFTER
17/05/2006, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre


Τέσπα, ντάξει, ότι γουστάρει ο καθένας ας πάρει. Δεν ξέρω αν υπερβάλω αλλά μην δω κάποιον με CBF στο δρόμο να του κάνω σήμα με τα φώτα με το Fazer600 και δεν με χαιρετήσει από σνομπαρία για τα 600άρια και τα παν μη χόνδα, θα δεί τι θα πάθει:evil: :evil: :evil:

Aυτο ειναι θριλερ κανονικο

''ΚΩΔΙΚΑΣ HONDIΝΤΣΙ''

javaneze
18/05/2006, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Το ότι και τα 2 κάνουν ακριβώς για την ίδια δουλειά όχι δεν έχει σχέση.
:rotflmao:
Πως φαινεται απο το χιλιομετρο οτι δεν εχεις οδηγησει ποτε CBF. :rolleyes:
Ειπαμε, αν θες καποιο της Χοντα που να κανει την ιδια δουλεια με το Φεηζερ, αυτο ειναι το hornet.


Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Απλώς διαλέγεις, θες μηχανή χιλιάρα να σε πατάνε τα 600άρια Ρε φιλε δεν αγοραζουνε ολοι μηχανη σκεπτομενοι ποιον θα πατησουνε και πως να τα στησουνε με κανα δουκα και κανα Ζ750 ... Δεν εχει ολος ο κοσμος την καγκουροκοντρα στο μυαλο του ...
Αλλα ναι, γι αυτους που αυτο εχουν στο μυαλο τους, το CBF δεν κανει.


Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Θες μηχανή, παίρνεις Fazer, Z1000, tuono, KTM και ότι άλλο να γουστάρεις. Μαλιστα... αφου καλυψες το θεμα μηχανη, ολα τα αλλα ας τα καψουμε ... :P

Αλλα ξεχασα φιλε ... ειναι η μοδα της εποχης ... ΟΧΙ ΧΟΝΤΑ!!!


Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Αγοράζεις το CBF 600 και είσαι πολύ καλύτερα και πιο οικονομικά. Το ίδιο είναι άλλωστε. Γιατί να δόσεις 2000ευρά παραπάνω και πάλι να σε πατάνε όλοι αφού αν θες ήρεμες βόλτες αγοράζεις και το 600. Με την ιδια λογικη γιατι να παρεις και οποιοδηποτε 1000αρι ...
Και το GSXR το 750 μια χαρα αλογα εχει γιατι να παρεις το 1000;
Και το vstrom 650 μια χαρα σε παει παντου, γιατι να παρεις το 1000; ... ε οχι ας μην μπουμε σε αυτη την λογικη ...


Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Τέσπα, ντάξει, ότι γουστάρει ο καθένας ας πάρει. Δεν ξέρω αν υπερβάλω αλλά μην δω κάποιον με CBF στο δρόμο να του κάνω σήμα με τα φώτα με το Fazer600 και δεν με χαιρετήσει από σνομπαρία για τα 600άρια και τα παν μη χόνδα, θα δεί τι θα πάθει:evil: :evil: :evil:
Ρε φιλε δεν γνωριζομαστε κιολας, μην με παρεξηγησεις και μην το παρεις οτι εχω και τιποτα με σενα, αλλα απο κατι τετοιες κοτσανες δημιουργουνται χαζες παρεξηγησεις απο το τιποτα ...
αλλα ειπαμε ειναι η μοδα.... :(
Δλδ αν ειναι με ΚΤΜ αυτος που δεν θα σε χαιρετησει, εκει θα του χαριστεις... γιατι ε... ενταξει αυτος τουλαχιστον οδηγαει μηχανη .. οχι χοντα .... :hypnotize :dizzy:

Φιλικα, j. :wave2:

sapila racing
18/05/2006, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Όχι ρε σεις δεν έχουν σχέση το Fazer & CBF.

Το ότι είναι 1000c.c., όχι δεν έχουν σχέση.

Το ότι είναι 4 κύλινδρα, όχι δεν έχει σχέση.

Το ότι η χόνδα έβγαλε άλλον έναν εν σειρά από τα πολλά μα πάρα πολλά τεχνολογικά μυστικά με V4 - 5 κ.τ.λ. όχι δεν έχει σχέση.

Το ότι και τα 2 έχουν το ίδιο λούκ σε κάποιον άσχετο ή και σχετικό όχι δεν έχει σχέση.

Το ότι και τα 2 κάνουν ακριβώς για την ίδια δουλειά όχι δεν έχει σχέση.

Μα τι λέτε μωρέ.

Απλώς διαλέγεις, θες μηχανή χιλιάρα να σε πατάνε τα 600άρια αλλά να λες ότι είναι χίλια και να μην δόσεις λεφτά στο τάδε μαγαζί με μεταχειρισμένα διότι είναι παραμεταχειρισμένα και δεν θέλεις να σε κλέψει ο τύπος παίρνεις CBF1000 και το παίζεις ιαπωνοχαρλεάς. Πάω αργά με στύλ, αν και τα χάρλεϋ είναι ορίτζιναλ και συγνώμη για την ιεροσυλία.

Θες μηχανή, παίρνεις Fazer, Z1000, tuono, KTM και ότι άλλο να γουστάρεις.

Το TDM έκανε δικιά του κατηγορία και πέτυχε, το CBF είναι ένα κακέκτυπο.

Αγοράζεις το CBF 600 και είσαι πολύ καλύτερα και πιο οικονομικά. Το ίδιο είναι άλλωστε. Γιατί να δόσεις 2000ευρά παραπάνω και πάλι να σε πατάνε όλοι αφού αν θες ήρεμες βόλτες αγοράζεις και το 600.

Τέσπα, ντάξει, ότι γουστάρει ο καθένας ας πάρει. Δεν ξέρω αν υπερβάλω αλλά μην δω κάποιον με CBF στο δρόμο να του κάνω σήμα με τα φώτα με το Fazer600 και δεν με χαιρετήσει από σνομπαρία για τα 600άρια και τα παν μη χόνδα, θα δεί τι θα πάθει:evil: :evil: :evil:

Γεια σου φίλε!!

Είσαι εκτός θέματος :rotflmao:

Καβάλα το πρώτα και θα καταλάβεις ότι είναι 2 τελείως
διαφορετικά μηχανάκια για διαφορετικές χρήσεις.

Δεν το έχω καβαλήσει αλλά ξέρω πως είναι τα 9.5 κιλά ροπής στις 6500, και το Hornet 900 παρόμοιο μοτέρ έχει, λίγο πιο αγριο.

Το FZ1 ροπή στις πόσες??? 10,6 στις 11000 ??? :rotflmao:

Στις ρεπρίζ, με 5η 6η το CBF θα το αφήσει το FZ1 σαν σταματημένο!!
Και τότε ο οδηγός του FZ1 θα κατεβάσει 2-3 για να φύγει, ακριβώς όπως κι εσυ με το FZ6


Δεν πειράζει, εσείς συνεχίστε να αγοράζετε μηχανάκια σύμφωνα με την ιπποδύναμη.:rotflmao:

Αυτό το Honda παίζει με τα BMW, όχι με τα Tuono, Z1000, FZ1 κλπ.
Στα φανάρια πάντως θα είναι γ&^$το λόγω ροπής, μετά την αλλαγή 3ης θα το περάσουν τα 600άρια RR τούμπανα.

sapila racing
18/05/2006, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από pass
παιδια, σας ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας:smokin: παρ'ολα αυτα υπαρχει καποιος φιλος που να το εχει στα χερια του??? να μας πει και αυτος εντυπωσεις? :winka:

Φίλε pass, δεν ξέρω αν το έχει πάρει κάποιος.
Μάλλον δεν θα πουλήσει και πολύ στην Ελλάδα, όπου όπως κατάλαβες όλοι είναι γρήγοροι :rotflmao:
και τους χαλάει να πάνε όλο το βουνό με 3η, θέλουν σώνει και καλά να αλλάζουν 3 ταχύτητες ανάμεσα στις στροφές :confused:

idi
18/05/2006, 09:59
εγω λεω να το παρει! να δουμε πως θα το πουλησει μετα!!!!

χαχαχαχαχ δεν ειναι πολλα τα θυματα...

idi βλεπετε τη τεραστια :lol: εμπορικη επιτυχια του FMX που ειχε ακριβως το ιδιο σκεπτικο!!!

παρτε παρτε προιοντα που ειναι μη ανταγωνιστικα ετσι θα βοηθησετε τη χοντα να μεινει στο πατο για πολλα πολλα χρονια ακομα :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sapila racing
18/05/2006, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εγω λεω να το παρει! να δουμε πως θα το πουλησει μετα!!!!

χαχαχαχαχ δεν ειναι πολλα τα θυματα...

idi βλεπετε τη τεραστια :lol: εμπορικη επιτυχια του FMX που ειχε ακριβως το ιδιο σκεπτικο!!!

παρτε παρτε προιοντα που ειναι μη ανταγωνιστικα ετσι θα βοηθησετε τη χοντα να μεινει στο πατο για πολλα πολλα χρονια ακομα :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Κι έλεγα πού είσαι :rotflmao: :rotflmao:

PS: Αν κάνεις βόλτα το Hornet μπορεί να το πάρεις αλλιώς.....αλλά έισαι τόσο απόλυτος που ... οκ άστο :beer:

Για φαντασου τον idi πάνω σε Ηonda!!! Ασε καλύτερα, μπορεί και να εκραγεί το μηχανάκι!!

javaneze
18/05/2006, 14:00
To εχω δει ηδη στο δρομο να κυκλοφορει σε αυτο το κεραμιδι χρωμμα ... περιεργο λιγο ...:winka:

@idi οπως ειχε γραψει παλιοτερα ενας συνφορουμιτης που μου διαφευγει τωρα το ονομα του, αν θες να εισαι γ@μ@τος, παρε το μηχανακι που σου αρεσει ... Αν θες να κανεις επενδυση παρε ομολογα...:lol:

Α, και ειναι αδικο να να αναφερεται σε αυτη τη συζητηση το FMX το οποιο ειναι κοινως αποδεκτο φωλα, αλλα οσον αφορα την μεταπωλητικη τους αξια ας μην ξεχναμε οτι ειναι Χοντα, η οποια, καλως ή κακως και σωστα ή λαθος εχει την μεγαλυτερη μεταπωλητικη στην Ελλαδα τουλαχιστον ...

pass
18/05/2006, 21:58
το κεραμιδι και εγω το βρισκω "πολυ περιεργο". το μαυρο και το πετρολ ειναι μια χαρα... επισης δεν μου αρεσαν και τα οργανα. κατα τ'αλλα με ενα πιο ψηλο φαιρινκ και μπαγαζιερες ειναι για να γυρνας τον κοσμο!


48457

H.A.Balafoutre
18/05/2006, 23:32
Άααααααχχχχ, αμέσως να με φάτε.

@After, καλόόόό

@Javaneze, εσένα θα σου απαντήσω σε λίγο.edit: διαχρονικά δεν καταλαβαίνεις τον τρόπο με τον οποίο λέω κάποια πράγματα. Προσωπικά θεωρώ το CBF1000 πατάτα και το FMX ακόμη πιο πατάτα. Το ΧΤ σου ήταν καλύτερο και άφησε σεβαστή ιστορία.

@sapila racing, ντάξει ρε συ, ξέχασα το multi στις μηχανές, sorry.


Όσο για τον φίλο που θέλει να αγοράσει μηχανή, πάρε όποια γουστάρεις αφού πρώτα κάνεις test ride. Σου δίνει μια καλή, δική σου, άποψη για το τι θες και τι τελικά μπορείς να έχεις.

bonepeeler
19/05/2006, 00:20
Πλάκα έχει το θέμα.

After rulezzzzzzzz...

javaneze
19/05/2006, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
διαχρονικά δεν καταλαβαίνεις τον τρόπο με τον οποίο λέω κάποια πράγματα. Προσωπικά θεωρώ το CBF1000 πατάτα και το FMX ακόμη πιο πατάτα. Το ΧΤ σου ήταν καλύτερο και άφησε σεβαστή ιστορία.
Ρε φιλε μαζι σου να ουμ :D ... Ο καθενας εχει τα κριτηρια του και κρινει και διαλεγει αυτο που τον καλυπτει ... Την διαχρονικοτητα δεν καταλαβαινω ακριβως πως την εννοεις...
Ξερω οτι δεν το λες απο θεμα αξιοπιστιας ή μεταπωλησης εφοσον μιλαμε για χοντα, που ακομα και το FMX θα εχει (που λεει ο λογος:D )

Απλα το θεμα ειναι οτι αλλο δεν μ'αρεσει, δεν το γουσταρω, και αλλο "παρε καλυτερα το φεηζερ ή το Ζητα" ...

Εκει ηρθε η αντιπαραθεση μου στα λεγομενα σου, καθως το fz6s το εχω οδηγησει και το βλεπω καμποσους μηνες στον υπνο μου καθε βραδυ ... αλλα επειδη ηρθαν καπως τα πραγματα και βρεθηκα με ενα CBF 600, και το ειδα και αυτο οδηγικα, σου λεω οτι απλα τα μηχανακια δεν συγκρινονται! Αλλος κινητηρας, αλλο ζυγισμα, αλλο στησιμο , ολα διαφορετικα :winka:

H.A.Balafoutre
19/05/2006, 11:49
Απλώς μου έκανε εντύπωση μια φράση που είπες διότι ξέρω από που ακριβώς την διάβασες.

Λέω λοιπόν πως δεν θα αγόραζα τα CBF600-1000 οπότε και πρότεινα κάποιες μηχανές ως καλύτερη εναλλακτική λύση για τον φίλο. Αν το παλικάρι δεν έχει χοντοπαροπίδες πιστεύω κατάλαβε τι ήθελα να πω.

Αλλά πάλι πιστεύω καλώς ή κακώς να κάνει test ride.

pass
19/05/2006, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Απλώς μου έκανε εντύπωση μια φράση που είπες διότι ξέρω από που ακριβώς την διάβασες.

Λέω λοιπόν πως δεν θα αγόραζα τα CBF600-1000 οπότε και πρότεινα κάποιες μηχανές ως καλύτερη εναλλακτική λύση για τον φίλο. Αν το παλικάρι δεν έχει χοντοπαροπίδες πιστεύω κατάλαβε τι ήθελα να πω.

Αλλά πάλι πιστεύω καλώς ή κακώς να κάνει test ride.

οχι φιλε μου,δεν εχω χοντοπαροπιδες :beer: αλλα απο ανθρωπους που ασχολουνται επαγγελματικα στο χωρο, μου ειπαν πολυ καλα λογια:a024: αλλωστε τις μετοχες μου στην honda εχει χρονια που τις πουλησα:rotflmao:

H.A.Balafoutre
19/05/2006, 17:40
Πάω πάσο μαν.

Ότι και να διαλέξεις ελπίζω να σου αρέσει για να το καβαλάς για πολλά πολλά καλά χιλιόμετρα με υγεία.:wave2:

Nrgman
19/05/2006, 17:50
Ρε κάτω τα χέρια απο τα cbf. :evil:

pass
23/05/2006, 22:26
κανενας φιλος που να το εχει στην κατοχη του?:eyepop:

H.A.Balafoutre
24/05/2006, 02:36
Xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

johnpan
24/05/2006, 17:13
Παρακαλώ μην βάζετε ότι εικόνες να'ναι γιατί θα πέφτει κατάνα, ευχαριστώ


49279

zephyr1
29/08/2006, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από pass
κανενας φιλος που να το εχει στην κατοχη του?:eyepop:

Ακομα κανενας?:confused:

efot
29/08/2006, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ακομα κανενας?:confused:

Παιδιά εγώ το έχω εδώ και περίπου 3 βδομάδες (1600 χλμ)!.
Απίστευτος κινητήρας, δεν είχα honda ποτέ αλλά τώρα...
Οι εντυπώσεις γρήγορα-γρήγορα:
Υπερ:

Φοβερή ροπή εώς τις 7000, κατάλληλο για πόλη. Δεν το έχω ανοίξει παραπάνω για να σας πω πως πάει μέχρι τα κόκκινα.
Ηλεκτρικός κινητήρας, πας με μια ταχύτητα. (γαμάτος ήχος!! :) :) )
Ευκολοδήγητο, δεν παθαίνεις κράμπες σε χέρια κα πόδια
Αραια service, απ ότι είδα στο manual, αλλαγή λαδιών προτείνει κάθε 12.000!!!!


Κατά:

Ψιλο-βαρύ, ειδικά στις μανούβρες με μικρή ταχύτητα ΠΡΟΣΟΧΗ!
Κατανάλωση, αλλά το συγκρίνω με το προηγούμενο μου μηχ. χτζ 660 μονοκύλινδρο, καμμία σχέση!
Μεχρι στιγμής δεν βρίσκω κάτι άλλο που με χαλάει


Και μερικές φωτό:


http://img54.imageshack.us/img54/4913/img0447fc1.jpg
http://img71.imageshack.us/img71/1842/img0449tu1.jpg
http://img71.imageshack.us/img71/3411/img0452hl7.jpg

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, και νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή, αν λάβει κανείς υπόψη και την συγκριτικά χαμηλή τιμή. :beer:

kostisthegreek
29/08/2006, 21:02
Καλοτάξιδο να είναι!

ΙΠΠΕΑΣ
29/08/2006, 21:08
Είναι τρελά μηχανήματα, τα μεγάλα της Honda. Ο ξάδερφος μου στην Αυστραλία είχε το CB1300 και του έλεγε το εγχειρίδιο του κατασκευαστή, να αλλάζει μπουζιά κάθε 40.000χλμ :eyepop: Αυτός τα άλλαζε κάθε 25.000 αλλά λέμε τώρα ...

Καλοτάξιδη και προσεχέ την στην πόλη με τους τρελούς και τους ταλαίπωρους αυτής της ζωής.:beer: :beer: :beer: :beer:

makis206
29/08/2006, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από efot
Παιδιά εγώ το έχω εδώ και περίπου 3 βδομάδες (1600 χλμ)!.


Καλορίζικο και καλοτάξιδο !!

Κουκλάρα είναι !!

:beer: :beer: :beer: :beer:

efot
29/08/2006, 21:22
Ευχαριστώ παιδιά , να' σται καλα.
Μακη, το πίσω φτεράκι θα το χτυπήσω και γω!
Ζήλεψα από την δικιά σου :)

:beer: :beer:

makis206
29/08/2006, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από efot
Ευχαριστώ παιδιά , να' σται καλα.
Μακη, το πίσω φτεράκι θα το χτυπήσω και γω!
Ζήλεψα από την δικιά σου :)
:beer: :beer:

Θέλει λίγο ψάξιμο για να σιγουρευτείς οτι κάνει και στο 1000άρι σου.

Σίγουρα πάντως για το 1000άρι βγάζει και η Honda σαν αξεσουάρ και είναι ομορφότερο αν και ακριβούτσικο, γύρω στα 250 ευρώ νομίζω αλλά είναι έτοιμο να τοποθετηθεί και το παίρνεις και στο χρώμα της μοτοσυκλέτας σου !

Έχω φίλο με 1000άρι και το έχει γεμίσει με αξεσουάρ από τη Honda, το έχει κάνει κούκλα !

Θα προσπαθήσω να το φωτογραφίσω να πάρεις μια ιδέα, καλό θα είναι να ζητήσεις απο την αντιπροσωπεία ένα προσπέκτους με τα αξεσουάρ του δικού σου, βγάζει αρκετά σε αντίθεση με το 600άρι το δικό μου που δεν του δίνει σχεδόν τίποτα.:winka:

Ψάξε το, μη βιαστείς και θα με θυμηθείς !

Και πάλι καλοτάξιδο !!

:beer: :beer: :wave2:

zephyr1
29/08/2006, 22:06
Να σε καλα,να χαιρεσε το μηχανακι σου.

Οι Photo απαιχτες.

Πηγα να το δω σημερα αλλα δεν υπηρχαν κομματια.

Οσο για τα υπερ και τα κατα,καπως ετσι τα φανταζομουνα.

Η καταναλωση μπορεις να υπολογισεις ποσο περιπου ειναι?

Η σταση οδηγησης ειναι αρκετα ψηλα?

Εχει γκαζι 1000?

Παντως ειναι πανεμορφο.:beer:

ronin1
30/08/2006, 00:07
το πήρά βόλτα πρόσφατα...δε θα σχολιάσω γιατί θα επαναλάβω τα ίδια σχετικά με ροπή κτλ κτλ...

το μηχανημα μαμαει...απλα....

ασε τους άλλους να φωναζουν , αν βγάλουν τις παρωπίδες, ότι είναι χόντα είναι μάπα , παλιομοδίτικο κτλ...μεχρι και τα κτμ λέει ο άλλος είναι εργαλεία...:lol: :lol:

δε λέω ότι μονο τα χόντα είναι καλά...είναι μέσα στις δυο - τρεις κορυφαίες εταιρίες και ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος όπως και η ποικιλία, ο καθένας παίρνει ότι γουστάρει..

τα παίρνω στο κρανίο όμως όταν κρίνουν κάτι χωρίς να γνωρίζουν..

α!!! και κάποιος είπε ότι δεν έχουν μεταπωλητική αξία...:lol:

κοιταξτε λίγο την αγορά μεταχειρισμένων..:beer: φιλικά πάντα:evil:

kalant
30/08/2006, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από efot
Παιδιά εγώ το έχω εδώ και περίπου 3 βδομάδες (1600 χλμ)!.
Απίστευτος κινητήρας, δεν είχα honda ποτέ αλλά τώρα...
Οι εντυπώσεις γρήγορα-γρήγορα:
Υπερ:

Φοβερή ροπή εώς τις 7000, κατάλληλο για πόλη. Δεν το έχω ανοίξει παραπάνω για να σας πω πως πάει μέχρι τα κόκκινα.
Ηλεκτρικός κινητήρας, πας με μια ταχύτητα. (γαμάτος ήχος!! :) :) )
Ευκολοδήγητο, δεν παθαίνεις κράμπες σε χέρια κα πόδια
Αραια service, απ ότι είδα στο manual, αλλαγή λαδιών προτείνει κάθε 12.000!!!!


Κατά:

Ψιλο-βαρύ, ειδικά στις μανούβρες με μικρή ταχύτητα ΠΡΟΣΟΧΗ!
Κατανάλωση, αλλά το συγκρίνω με το προηγούμενο μου μηχ. χτζ 660 μονοκύλινδρο, καμμία σχέση!
Μεχρι στιγμής δεν βρίσκω κάτι άλλο που με χαλάει


Και μερικές φωτό:


http://img54.imageshack.us/img54/4913/img0447fc1.jpg
http://img71.imageshack.us/img71/1842/img0449tu1.jpg
http://img71.imageshack.us/img71/3411/img0452hl7.jpg

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, και νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή, αν λάβει κανείς υπόψη και την συγκριτικά χαμηλή τιμή. :beer:

οντως πολυ ωραια μηχανη, ισως ειναι η επομενη μου...

διαφορετικα οργανα αν ειχε θα ηταν σουπερ...

το δικο σου με ABS ειναι?

efot
30/08/2006, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
..το δικο σου με ABS ειναι?

Ναι, με ABS, και για 700 € παραπάνω νομίζω αξίζει.



Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Η καταναλωση μπορεις να υπολογισεις ποσο περιπου ειναι?

Η σταση οδηγησης ειναι αρκετα ψηλα?

Εχει γκαζι 1000?


Για την κατανάλωση δεν το έχω υπολογίσει ακόμα, αλλά μιλάω πάντα συγκριτικά με την κατανάλωση μονοκύλινδρου, γι αυτό μου κακοφάνηκε λίγο. Το ύψος σέλας δεν είναι πολύ ψηλά (περίπου 800 mm +- 15), δηλαδή αν ανεβάσεις την σέλα πάει περίπου γύρω στα 815. Εγώ πάντως έχω βολευτεί στη μεσαία θέση και έχω ύψος 1.87. Ροπή χίλια έχει και με το παραπάνω...:)
Για τελικές δεν ξέρω ακόμα, αλλά μεταξύ ενός μοτερ που αποδίδει ψηλά και ενός που αποδίδει στη μεσαία περιοχή, εγώ επιλέγω το δεύτερο. Είναι πιο χρήσιμο...

efot
30/08/2006, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206

Σίγουρα πάντως για το 1000άρι βγάζει και η Honda σαν αξεσουάρ και είναι ομορφότερο αν και ακριβούτσικο, γύρω στα 250 ευρώ νομίζω αλλά είναι έτοιμο να τοποθετηθεί και το παίρνεις και στο χρώμα της μοτοσυκλέτας σου !



makis thanks, θα το ψάξω.

zephyr1
30/08/2006, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από efot
Ναι, με ABS, και για 700 € παραπάνω νομίζω αξίζει.



Για την κατανάλωση δεν το έχω υπολογίσει ακόμα, αλλά μιλάω πάντα συγκριτικά με την κατανάλωση μονοκύλινδρου, γι αυτό μου κακοφάνηκε λίγο. Το ύψος σέλας δεν είναι πολύ ψηλά (περίπου 800 mm +- 15), δηλαδή αν ανεβάσεις την σέλα πάει περίπου γύρω στα 815. Εγώ πάντως έχω βολευτεί στη μεσαία θέση και έχω ύψος 1.87. Ροπή χίλια έχει και με το παραπάνω...:)
Για τελικές δεν ξέρω ακόμα, αλλά μεταξύ ενός μοτερ που αποδίδει ψηλά και ενός που αποδίδει στη μεσαία περιοχή, εγώ επιλέγω το δεύτερο. Είναι πιο χρήσιμο...

Ευχαριστω πολυ.

Σε μπελαδες μπηκαμε.:D

DUKASII
30/08/2006, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
το πήρά βόλτα πρόσφατα...δε θα σχολιάσω γιατί θα επαναλάβω τα ίδια σχετικά με ροπή κτλ κτλ...

το μηχανημα μαμαει...απλα....

ασε τους άλλους να φωναζουν , αν βγάλουν τις παρωπίδες, ότι είναι χόντα είναι μάπα , παλιομοδίτικο κτλ...μεχρι και τα κτμ λέει ο άλλος είναι εργαλεία...:lol: :lol:

δε λέω ότι μονο τα χόντα είναι καλά...είναι μέσα στις δυο - τρεις κορυφαίες εταιρίες και ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος όπως και η ποικιλία, ο καθένας παίρνει ότι γουστάρει..

τα παίρνω στο κρανίο όμως όταν κρίνουν κάτι χωρίς να γνωρίζουν..

α!!! και κάποιος είπε ότι δεν έχουν μεταπωλητική αξία...:lol:

κοιταξτε λίγο την αγορά μεταχειρισμένων..:beer: φιλικά πάντα:evil: σας παρακαλω πολυ μην βαζετε στο στοματακι σας σε τετοια ποστ τη λεξη κτμ.

τα κτμ ειναι αλλη ιστορια..και καμια σχέση δεν εχουνε με μηχανακια τυπου cb-f.

λοιπον να ξερουμε και τι λεμε....και να μη συγρκινουμε πουτσες με βουρτσες.

pass
30/08/2006, 22:49
το πηρα και εγω επιτελους...:sun: παιδια, η μηχανη ειναι πολυ καλη! θα σας πω εντυπωσεις μολις του κανω το πρωτο σερβις.

makis206
30/08/2006, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από pass
το πηρα και εγω επιτελους...:sun: παιδια, η μηχανη ειναι πολυ καλη! θα σας πω εντυπωσεις μολις του κανω το πρωτο σερβις.

Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι !!

Πάντα όρθιοι κι οι δυο σας !!

Χρωματάκι ;

:beer: :beer: :beer:

zephyr1
30/08/2006, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από pass
το πηρα και εγω επιτελους...:sun: παιδια, η μηχανη ειναι πολυ καλη! θα σας πω εντυπωσεις μολις του κανω το πρωτο σερβις.

Θα περιμενουμε με αγωνια.

Σου ευχομαι να την φχαριστηθεις και να περνας καλα.:beer:

ronin1
31/08/2006, 01:50
καλόρίζικο και καλοάξιδο!!!!


να το χαρείς και πάντα όρθιος!!!



και ας ειναι χειρότερο από ενα Κάθε Τετάρτη Μάστορα....:beer:

efot
31/08/2006, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
..και ας ειναι χειρότερο από ενα Κάθε Τετάρτη Μάστορα....:beer:

:rotflmao: :rotflmao: kalo!!

kachius
31/08/2006, 08:31
να το χαίρεσαι και να το γουστάρεις
:wave2:

:beer: :beer: :beer: