PDA

View Full Version : 600cc ή 250cc ?



zak_18
17/05/2006, 22:09
Παιδια χαιρεται. Εδω και δυο χρονια οδηγω ενα παπακι 72cc. Τωρα που περασε ο καιρος και λεω να πιασω και καμια δουλιτσα το καλοκαιρι ειπα να παρω μια μηχανουλα με δοσεις αλλα δεν ξερω ακομα τι κυβικα θελω Ειμαι αναμεσα σε ενα Yamaha TT 600 αλλα φοβαμαι οτι ειναι πολυ αποτομο να παρω τοσο μεγαλη μηχανη μετα το παπι αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι δεν θα την βαρεθω γρηγορα.. Η αλλη εκδοχη ειναι να παρω ενα 250 και να το φτιαξω οσο παει. Εχω ακουσει για KLX 250 που το φτασανε 39 αλογα στον τροχο αλλα δεν νομιζω να με συμφερει γιατι το ΤΤ το παιρνω με 3.500 και super motard.. Απο την αλλη ομως φοβαμαι οτι αν παρω το Yamaha δεν θα εχω διπλωμα γι αυτο τουλαχιστον για τα επομενα δυο χρονια και φοβαμαι μπατσους, ατυχηματα κτλ. Ποια ειναι η γνωμη σας? Τι να κανω? Εχωβρεθει σε αδιεξοδο.. ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ!! Ειλικρινα θα εκτιμουσα την καθε βοηθεια και γνωμη..
Ευχαριστω!

kostis7gr
18/05/2006, 11:44
Φίλε μου θα σου δώσω συμβουλή ώς λίγο μεγαλύτερος...

ΜΗΧΑΝΗ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ.... ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ... :nono: :nono: :nono:

Δεν είναι μόνο το ότι θα ζεις με ένα συνεχές άγχος για την τροχαία (αυτό είναι το λιγότερο...)

Θα σου πω μια υποθετική ιστορία και βγάλε συμπερασμα...

Οδηγάς ανέμελος και σε μια διαστάυρωση μια θείτσα με το νέο της Grand Super Duper Jeep Cherokee ΠΑΡΑΒΙΑΖΕΙ το STOP.
Πέφτεις πάνω της :hypnotize και σπας (χτύπα ξύλο, υποθετικα είπαμε) 36 κόκκαλα, σμπαραλιάζεις την μηχανή σου αλλά και την πόρτα του
Grand Super Duper Jeep Cherokee (που κοστίζει, η πόρτα, όσο η μηχανή σου )
Ξέρεις τι γίνεται?????
Η θείτσα σου κάνει μύνηση και έχεις 100% το φταίξιμο....:sick:
Πληρώνεις τους ΠΑΝΤΕΣ, σου μένουν και 36 σπασμένα κόκκαλα και θα είσαι το "κολόπαιδο ο μηχανόβιος που οδηγούσε χωρίς δίπλωμα"!!!:eyepop:


ΔΕΝ πάιζουν με αυτα τα πράγματα....

Stergios69
18/05/2006, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostis7gr
Φίλε μου θα σου δώσω συμβουλή ώς λίγο μεγαλύτερος...

ΜΗΧΑΝΗ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ.... ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ... :nono: :nono: :nono:

Δεν είναι μόνο το ότι θα ζεις με ένα συνεχές άγχος για την τροχαία (αυτό είναι το λιγότερο...)

Θα σου πω μια υποθετική ιστορία και βγάλε συμπερασμα...

Οδηγάς ανέμελος και σε μια διαστάυρωση μια θείτσα με το νέο της Grand Super Duper Jeep Cherokee ΠΑΡΑΒΙΑΖΕΙ το STOP.
Πέφτεις πάνω της :hypnotize και σπας (χτύπα ξύλο, υποθετικα είπαμε) 36 κόκκαλα, σμπαραλιάζεις την μηχανή σου αλλά και την πόρτα του
Grand Super Duper Jeep Cherokee (που κοστίζει, η πόρτα, όσο η μηχανή σου )
Ξέρεις τι γίνεται?????
Η θείτσα σου κάνει μύνηση και έχεις 100% το φταίξιμο....:sick:
Πληρώνεις τους ΠΑΝΤΕΣ, σου μένουν και 36 σπασμένα κόκκαλα και θα είσαι το "κολόπαιδο ο μηχανόβιος που οδηγούσε χωρίς δίπλωμα"!!!:eyepop:


ΔΕΝ πάιζουν με αυτα τα πράγματα....

Αυτό ξαναπέστο :wave2: