PDA

View Full Version : Αγορά Kawasaki ER6n και απορίες.



looperx
18/05/2006, 00:17
Αποφάσισα να αγοράσω το ER6n αντί για το Z750 γιατί κατά 90% θα το χρησιμοποιώ μέσα στην αθήνα. Σκέφτομαι να του βάλω κατευθείαν τιμόνι από Ζ1000, έχω ακούσει ότι βελτιώνει πολύ τη θέση οδήγησης, μέσα στην κίνηση όμως τί γινεταί?

Μανιτάρια εκτός από αυτά της Kawasaki, πού μπορώ να βρω? Υπάρχουν σε σχήμα σαν κι αυτά του Ζ750?

Μου είπαν ότι θα μου βάλουν συναγερμό ΜΕΤΑ και τηλεειδοποίηση Sound Star, είναι αξιόλογα?

Λουκέτο τί μάρκα και ποιό μοντέλο να προτιμήσω?

Αυτά προς το παρόν :D

makis206
18/05/2006, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από looperx
Αποφάσισα να αγοράσω το ER6n αντί για το Z750 γιατί κατά 90% θα το χρησιμοποιώ μέσα στην αθήνα. Σκέφτομαι να του βάλω κατευθείαν τιμόνι από Ζ1000, έχω ακούσει ότι βελτιώνει πολύ τη θέση οδήγησης, μέσα στην κίνηση όμως τί γινεταί?

Έχει ο αδερφός μου το ER6n και έχει ήδη αντικαταστήσει το τιμόνι με του Ζ1000.

Οι διαφορά είναι οτι είναι ελάχιστα φαρδύτερο δίνοντας στα χέρια σου μια πιο ανοικτή γωνία κάνοντάς το πιο εύκολο στη οδήγηση και χωρίς καμμία ανησυχία μέσα στην πόλη, η διαφορά στο φάρδος είναι πολύ μικρή.

Επίσης είναι ελαφρώς χαμηλότερο προσφέροντάς σου μια ελάχιστα πιο σκυφτή θέση οδήγησης που εμένα προσωπικά με βόλεψε πολύ περισσότερο απο αυτήν που προσφέρει το εργοστασιακό του τιμόνι αφού είναι πολύ όρθια. Είμαι 1,78 στο ύψος για να πάρεις μια ιδέα !:D

Το σίγουρο είναι πως αν κατέληγα κι εγώ στο ER6n, το πρώτο που θα άλλαζα θα ήταν αυτό !:winka:

Για τα υπόλοιπα ας σου πουν οι γνώστες !

:beer: :beer: :beer:

idi
18/05/2006, 10:02
ειναι πολυ σωστο το σκεπτικο σου καλα κανεις και θα παρεις το ER6 ενα καθαρο μηχανακι πολης και οχι μονο, ευελικτο και ανετο

θα σου ελεγα να βαλεις τα μαμα μανιταρια ...

με το μεγαλυτερο τιμονι θα κανεις "καλυτερο μοχλο" πραγμα πολυ θετικο

απο την αλλη θελει λιγο συνηθεια να περνας αναμεσα στου καθρεφτες των αμαξιων

αυτια

αντε με το καλο και καλες βολτες

looperx
18/05/2006, 21:08
Έχουμε και λέμε -->

1.Τελικά θα βάλω τιμόνι από Ζ1000 να το συνηθίσω από την αρχή.

2. Μανιτάρια έχω βρει μόνο της kawa οπότε αν δε μου προτείνετε εσείς κάποια άλλα σε αυτά θα καταλήξω.

3.Λουκέτο για το δισκόφρενο βρήκα ένα πολύ καλό της ABUS.

4.Το πακέτο είναι ο συναγερμός. Θέλω να βρω έναν πολύ καλό που να έχει στο ίδιο κοντρόλ και τον συναγερμό και την τηλεειδοποίηση. Κανένα μαγαζί που να βάζει συναγερμούς γνωρίζετε? Ευχαριστω :beer:

adam_tsouk
18/05/2006, 23:01
με το καλο.

Σίγουρα τα "μαμα" μανιταρια είναι καλύτερα (από ότι έχω δει στο Ζ φίλου τουλάχιστον) αν και εγώ σε after που έχω δεν έχω κάποιο παράπονο, χωρίς σοβαρή πτώση....


:wave2:

bonepeeler
18/05/2006, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
με το καλο.

Σίγουρα τα "μαμα" μανιταρια είναι καλύτερα (από ότι έχω δει στο Ζ φίλου τουλάχιστον) αν και εγώ σε after που έχω δεν έχω κάποιο παράπονο, χωρίς σοβαρή πτώση....


:wave2:

Ωραία.
Τώρα αν κάποια μέρα βρεθώ χωρίς μανιτάρια θα ξέρω ποιός μου τα πήρε.:evil:

Καλορίζικο φίλε.
Το μηχανάκι είναι πολύ τουμπανάκι.:wave2:

rockxk
03/12/2014, 16:42
http://motofashion.gr/Aluminium-Handleb ... yword=122l

εχω το er6n 2007 περτικαλι να βαλω αυτο σε μαυρο? τοχει βαλει κανεις?