PDA

View Full Version : Ξεφτιλισμένο κράτος



m1ke
18/05/2006, 09:40
Ειδικά ελεγκτικά συνεργεία συστήνονται άμεσα στις Εφορίες των μεγάλων αστικών κέντρων, τα οποία θα σταματούν στους εμπορικούς δρόμους τους διερχόμενους καταναλωτές ζητώντας τους την επίδειξη των αποδείξεων για τις αγορές που έχουν πραγματοποιήσει.

Όπως αναφέρουν Τα Νέα, εφόσον τα συνεργεία διαπιστώνουν ότι οι καταναλωτές δεν έχουν πάρει αποδείξεις θα τους επιβάλλονται τσουχτερά πρόστιμα,

Θυμάμε το 93 δύο μπάσταρδοι σταμάτησαν στην Χαροκόπου στην Καλλιθέα ένα γέρο άνθρωπο να του ζητήσουν απόδειξη για κάτι μανταλάκια που κρατούσε σε μία σακούλα. Ο γεράκος καλοστεκούμενος τα πήρε κρανίο και τους άρχισε στις μάπες κάποιο περαστικοί βλέπονας το σκηνικό τους την πέσαν και αυτοί. Οι κ@ριόλιδες αρπάξαν τότε μπόλικες. :rotflmao:

:lol:

TATAR
18/05/2006, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Θυμάμε το 93 δύο μπάσταρδοι σταμάτησαν στην Χαροκόπου στην Καλλιθέα ένα γέρο άνθρωπο να του ζητήσουν απόδειξη για κάτι μανταλάκια που κρατούσε σε μία σακούλα. Ο γεράκος καλοστεκούμενος τα πήρε κρανίο και τους άρχισε στις μάπες κάποιο περαστικοί βλέπονας το σκηνικό τους την πέσαν και αυτοί. Οι κ@ριόλιδες αρπάξαν τότε μπόλικες. :rotflmao:

:lol: :beer:
ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΣΤΙΣ Μ@ΛΑΚΙΕΣ. ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΕΓΙΝΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΗΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΚΑΛΑΜΙΤΣΗ ΜΕ ΦΟΥΚΑΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΛΙΓΑ ΠΑΓΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΡΑΠΕ ΤΟΥ!!! ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΧΑΝΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥ Ι.Χ. !!!

iLia
19/05/2006, 20:01
Ασχετα απο τα ακραια περιστατικα...καιρος να βαλουμε μυαλο και να ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ αποδειξεις. Κι αν χρειαζεται ενα προστιμο για να μας γινει συνηθεια/συνειδηση....εγω δεν κολλαω.

Ειναι κατι του στυλ (για μενα παντα) προστιμο για ζωνη. Αν δεν αρχισουν ( για επαρχια μιλαω) να πεφτουν προστιμα.....δεν θα μαθουμε ποτε να φοραμε. Δεν μιλω για κρανη γιατι τουλαχιστον 2-3 ελεγχους σε μηχανες μεσα στην πολη τους πετυχα...ελεγχο για ζωνη ομως δεν εχω δει ΠΟΤΕ στην πολη μου. Μονο σε αποστασεις 5-10 χιλιομετρων απο την πολη γινονται. Και μεσα σε αυτες τις αποστασεις εχουν χαθει πολλες ζωες.

Το περι ζωνης ειναι OFF TOPIC...απλα ειναι παραδειγμα.

Zbandit750
19/05/2006, 20:37
Καλα οι ελεγχοι που κανει η τροχαια ειναι καθαρα εισπρακτικοι , ξερουν που την στηνουν και για τι παραβασεις.

Πχ τις μηχανες τις ξεσκιζουν ολο το χρονο και ειδικα μολις φτιαχνει ο καιρος.

Μεσα στην πολη δεν σταματανε σχεδον ποτε αυτοκινητα, αλλα στην εθνικη την στηνουν εκει που εχει οριο 50.Τους μαλακες που πανε με τα προβολακια για εφφε και στραβωνουν ολο το κοσμο δεν τους σταματανε ποτε.

και αλλα τετοια

FestoNero
20/05/2006, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Τους μαλακες που πανε με τα προβολακια για εφφε και στραβωνουν ολο το κοσμο δεν τους σταματανε ποτε.

και αλλα τετοια Σε ενοχλουν τα προβολακια ομιχλης;; :confused: :confused: :confused:

Λεωνίδας
20/05/2006, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Σε ενοχλουν τα προβολακια ομιχλης;; :confused: :confused: :confused: Όταν οδηγείς αυτοκίνητο, φυσικά σε ενοχλούν... Στη μηχανή κάααπως καλύτερα. Είναι για σφαλιάρες πάντως τα άτομα :a26:

katsai
20/05/2006, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Σε ενοχλουν τα προβολακια ομιχλης;; :confused: :confused: :confused:
εννοειται

Zbandit750
20/05/2006, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Σε ενοχλουν τα προβολακια ομιχλης;; :confused: :confused: :confused:

Φυσικα....εσενα σου αρεσει? Ασε που στην πραξη δεν εχουν κανενα νοημα , μονο για εφε ειναι.

stefanos
20/05/2006, 20:17
Αμα έχει ομίχλη έχουν νόημα.:p

FestoNero
24/05/2006, 22:06
Εμενα δεν με ενοχλουν (οδηγαω μονο αυτοκινητο), και τα θεωρω και πολυ ομορφα..
πχ στο νεο Megane που το εχει φιλος,
οταν τον βλεπω να ερχεται τη νυχτα
(δεν εχω βαλει λαδι ρεεεε :rotflmao: )
ειναι πολυ επιβλητικο..
:ninja: :D
Κατα τα αλλα οι λοιποι καγκουρες τρωνε τρομερο δουλεμα, ιδιως αν τους πετυχω απο πισω, που τα φωτα των φρενων ειναι πιο δυνατα..
Εμενα παλι με ενοχλουν τα On-Off που ταμπουρωνονται απο πισω μου, και τρωω τα φωτα τους στον μεσαιο καθρεφτη..
Ιδιως τη μερα, που αμα κανω το κολπο για να μην με ενοχλει, δε βλεπω τιποτα πισω..:sad:
:wave2:



Γιατι εχω την εντυπωση οτι τα εχω ξαναγραψει αυτα;;

Zbandit750
24/05/2006, 22:18
Το οτι τα βρισκεις ομορφα δεν συμαινει οτι δεν ενοχλουν και φυσικα δεν ειναι σοβαρος λογος για να τα αναβεις.

Οι μηχανες νομιμα εχουν τα φωτα εκει που τα εχουν για να ειναι ορατες πιο ευκολα, αλλωστε δεν νομιζω να μενει καμια μηχανη πολυ ωρα κολημενη πισω απο ενα αυτοκινητο γιατι δεν βλεπει που παταει.

Εμενα τα προβολακια με ενοχλουν πιο πολυ οταν ειμαι με το αυτοκινητο γιατι καθομαι πιο χαμηλα , ειδικα τζιπ με προβολακια ειναι οτι χειροτερο...

ermis21
27/05/2006, 08:06
Πιό ενοχλητικοί είναι οι πιτικούτηδες που δεν δίνουν 5 έουρα για να βάλουν ένα λαμπτήρα και κυκλοφορούν την νύχτα μονόφθαλμοι και αυτοί που ξεχνάνε (επίτηδες ή όχι) το πίσω φως ομίχλης που είναι πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ σπαστικό.Τα προβολάκια στο αμάξι μόνο με βροχή ή στην εθνική τα χρησιμοποιώ.

FestoNero
27/05/2006, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermis21
Πιό ενοχλητικοί είναι οι πιτικούτηδες που δεν δίνουν 5 έουρα για να βάλουν ένα λαμπτήρα και κυκλοφορούν την νύχτα μονόφθαλμοι και αυτοί που ξεχνάνε (επίτηδες ή όχι) το πίσω φως ομίχλης που είναι πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ σπαστικό.Τα προβολάκια στο αμάξι μόνο με βροχή ή στην εθνική τα χρησιμοποιώ. Μπα, 2,5 ευρω εχει..
Εκτος και αν στειλεις γυναικα, οποτε εχει 5...
(παθων)
:wave2:

Maira
29/05/2006, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Σε ενοχλουν τα προβολακια ομιχλης;; :confused: :confused: :confused:


Για κάποιους που έχουν πρόβλημα με το δυνατό φως, τα προβολάκια, όταν χρησιμοποιούνται χωρίς να είναι ανάγκη (ομίχλη), είναι ό,τι χειρότερο! Μπορεί ακόμα και να σκοτωθεί ο άνθρωπος! Αν κάποιοι από εδώ έχετε προβολάκια PLEASE μην τα ανάβετε χωρίς λόγο! Υπάρχουν κάποι που δεν βλέπουν εξαιτίας αυτών!

:uplate:

slacker
29/05/2006, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermis21
Πιό ενοχλητικοί είναι οι πιτικούτηδες που δεν δίνουν 5 έουρα για να βάλουν ένα λαμπτήρα και κυκλοφορούν την νύχτα μονόφθαλμοι

Μια νύχτα, ο πατέρας μου με το αυτοκίνητο κόντεψε να καρφωθεί σε έναν τέτοιο "μονόφθαλμο" σε ένα στενό δρομάκι (τον πέρασε για μηχανή). Αφού τον έκραξε ο πατέρας μου για το ότι τσιγκουνεύεται να δώσει μερικά ευρώ για καινούριο λαμπάκι, εκείνος του απάντησε οτι επίτηδες έχει μια λάμπα μόνο, για να μην τυφλώνει τους οδηγούς που έρχονται απο απέναντι !
:uplate: :eyepop: :a31: :a52: