PDA

View Full Version : σουζες με παπι....



Spazz
18/05/2006, 18:50
αυτο.πως γινονται οι σουζες με παπακι???

ναι θελω να κανω σουζες με το παπι! να περναει η ωρα στις ευθειες..

:D

Λεωνίδας
18/05/2006, 19:01
Ρε αληταρά για σούζες στο έδωσα το παπί;
Φέρτο πίσω ρεεεε :lol:

Stergios69
18/05/2006, 19:01
Τώρα ρε μεγάλε πραγματικά περιμένεις να σου απαντήσει κανείς σοβαρά; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Τι ρωτάει το άτομο!!
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Spazz
18/05/2006, 19:16
ναι γιατι που ειναι το περιεργο?? :confused:

σοβαρα περιμενω να μου απαντησει..


αν δεν ξερεις τον τροπο δεν ειναι και τοσο ευκολο με παπακι...

J.R
18/05/2006, 19:30
μπορω να σου προτεινω σουπες με παπι αν θελεις....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

n1k3man
18/05/2006, 19:40
ελα ρε μαστορα σιγά το δυσκολο, συμπλεκταρεις λιγο [με το ποδι] ανοιγεις το γκαζι και σηκωθηκε. αν δυσκολευσαι κατσε λιγο πιο πισω ή τραβα με τα χερια.

Spazz
18/05/2006, 20:11
δεν νομιζω οτι απλα συμπλεκταρεις και σηκωνεται.σιγουρα χρειαζεται να καθεσαι πισω και σιγουρα θελει τραβηγμα.

δεν καταλαβαινω που φαινεται το αστειο η ευκολο.

με το 525 κανω παααρα πολυ ευκολα σουζες παντος τυπου..


με το παπι δυσκολευομαι τι να κανουμε! :bigcry:

n1k3man
18/05/2006, 20:48
ε μα δεν ειναι δυσκολο ρε μαστορα. παντως δεν ειναι και τοσο απλο οσο στα εργαλεια που εχουν απλετο γκαζι αυτο ειναι αληθεια. σ'αυτα λιγο το γκαζι να ανοιγοκλεισεις και εισαι ορθιος... τεσπα πειραματισου λιγο ρε αδερφε και θα τα καταφερεις μην τρελενεσαι!

costas81
19/05/2006, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
δεν νομιζω οτι απλα συμπλεκταρεις και σηκωνεται.σιγουρα χρειαζεται να καθεσαι πισω και σιγουρα θελει τραβηγμα.

δεν καταλαβαινω που φαινεται το αστειο η ευκολο.

με το 525 κανω παααρα πολυ ευκολα σουζες παντος τυπου..


με το παπι δυσκολευομαι τι να κανουμε! :bigcry:


Συγνωμη κανεις πολυ ευκολα σουζες με 525 και δεν μπορεις να σηκωσεις παπι?

byron
19/05/2006, 13:34
Φορτώνεις πρώτη, αμπραγιάρεις την αλλαγή σε δευτέρα και τευτόχρονα τράβηγμα τιμονιού και πιο πίσω το σώμα.
Θέλει καλό συγχρονισμό της αλλάγής με το τράβηγμα για να πιάσει.
Εξάσκηση και οπωσδήποτε να ξέρεις να δουλεύεις το πίσω φρένο, γιατί τα καπάκια δεν είναι πολύ δύσκολα με το παπί..
:wave2: :wave2:

Ξέχασα να πω ότι η αλλαγή σε δευτέρα δεν γίνεται καρφωτή. Η αλλαγή γίνεται κανονικά απλά κρατάς ¨λιγο¨ τον λεβιέ πατημένο και ανοίγεις γκάζι.

Spazz
19/05/2006, 16:59
ωραιος srx6.thanks

costa σοβαρα μου φαινεται τραγικα πιο ευκολο με το 525!!!τραγικα ομως.οπως θες κανω με ποδια στην σελα με το 1 πανω στο τιμονι ..... στο πλαι......σχεδον οτι γινεται.


το παπι ειναι ζορι μαγκεςςςςςςςςςςςς χαχααχαα θελει χερια!!!!αχααααχα


θα προσπαθησω.

απλα εχω την εντυπωση οτι οταν αμπραγιαρεις και αφησεις αποτομα ενω εχεις ανοιξει γκαζι κανει ενα γκαπ και τιποτα αλλο ιδιαιτερο.

byron
19/05/2006, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
σοβαρα μου φαινεται τραγικα πιο ευκολο με το 525!!!

απλα εχω την εντυπωση οτι οταν αμπραγιαρεις και αφησεις αποτομα ενω εχεις ανοιξει γκαζι κανει ενα γκαπ και τιποτα αλλο ιδιαιτερο.

Φυσικά είναι τραγικά πιο εύκολο άμα είναι δυνατό και ελαφρύ το μηχανάκι.
Το παπί το κρατάς με καλή αίσθηση ισορροπίας και μόνο. Γιαυτό σου είπα για το φρένο. Για να βγάλεις μεγάλη σούζα με το παπί πρέπει να έρθει πολύ ψηλά. Με το γκάζι δεν κρατιέται γιατί απλά δεν έχει.

Ο φίλος που μου είχε μάθει, είχε τέτοια ικανότητα στην σούζα, που ένα βράδυ, σήκωσε το παπί από την καφετέρια EL GRECO (Κερατσίνι για όσους ξέρουν), έσβησε το μοτέρ :eyepop: :eyepop: και κατέβηκε όλη την κατηφόρα της Λ.Δημοκρατίας (800 μέτρα περίπου) με σβηστό μοτέρ, και το μηχανάκι καντήλι. Το κράταγε μόνο με το πίσω φρένο, στο σημείο που ισορροπούσε!!!!!
Απίστευτο. Και εγώ που το έβλεπα δεν μπορούσα να το πιστέψω.

Για το γκαπ γκουπ που ακούς, έχει να κάνει μόνο με εξάσκηση και συγχρονισμό την ώρα που τραβάς και αμπραγιάρεις.
ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΣΤΟ ΦΡΕΝΟ!!!!



:wave2: :wave2:

Spazz
19/05/2006, 17:51
το νου μου το εχω αλλα φρενο ξερω κυριως στην δυσκολη κατασταση.δεν το ελεγχω πολυ καλα φρεναριστος.αργες σουζες δεν μπορω δηλαδη.......



...και το νουνου μου...

alex-varadero
23/05/2006, 17:22
παντος ρε παιδια κι εγω με το βαρκαδερο εμαθα σουζα!!!!



μια χαρα την παω τη βαρκα 1η ξερογκαζια και μετα 2α,3η,4η ολες πανω στη σουζα.
μετα την ψιλο ακουει που σκαει με καμμια 130χλμ αλλα οκ!!!

Tigas
24/05/2006, 15:08
Έχετε απορίες για σούζες ,ρωτήστε τον wheelie master και μέλος του sbs club katsai.
Σουζα απο Βούλα μέχρι την Γλυφάδα και άν δεν έπαιζαν αυτοκίνητα μπορεί και μέχρι το Ελληνικο :lol: .
Ειδικότητα απο bmx μέχρι και R1 :D