PDA

View Full Version : Eυτυχώς



Chemical
19/05/2006, 00:21
Δεν ξέρω αν είναι για εδώ το θέμα αλλά πριν από 3 ώρες πετάχτηκε ένας παπούς στα 2-3 μέτρα και το χτύπησα.

ΕΥΤΥΧΩΣ πήγαινα με 30-35 χ.α.ω.Πέφτει κάτω χάνει της αισφήσεις του και τρέχει αίμα από το πίσω μέρος του κεφαλιού. :eek:
Οταν λέμε τα έπιασα ΤΑ ΕΠΙΑΣΑ.

Ολα καλά ευτυχώς μόνο ράματα και πλευρά από την πτώση μάλλον.Εγώ δεν έπεσα καν,τον ακούμπησα και σταμάτησα.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SUPERMARIO
19/05/2006, 00:41
ωωωω!!! ρε φιλε τι πηγε να γινει.παλι καλα που εισαστε και οι δυο καλα.
στα καλα καθουμενα τι μπορει να γινει:look:

KaTaNaS
19/05/2006, 01:07
ευτυχώς φίλε δε λές τίποτα!

θέλουν πολύ προσοχή οι παππούδες στην πόλη!!!


περνάνε με κόκκινα σε διαβάσεις πεζών


δε περνάν κάν απο διαβάσεις μέσα στο χάος της πόλης


κάθονται σύριζα στο κράσπεδο στις στάσεις των λεωφoρείων


αλλά τί να κάνεις, ειναι παππούδες, έχουν ζήσει μια ζωή ολάκερη!

ρεσπέκτ το λοιπόν και προσοχή με τα μάτια 400!


ελπίζω να μή εμφανιστεί κανά λαμόγιο γίος κόρη και σε τραβήξει σε τίποτα δικαστήρια! γιατί δε ξεμπλέκεις εύκολα! φτού κακά!

VANDA
19/05/2006, 10:13
Πριν λίγο καιρό, στην Κηφισίας...

Γιαγιά 80+, με καροτσάκι λαϊκής, αποφασίζει να διασχίσει την Κηφισίας από διάβαση, μόνο που το φανάρι ήταν κατακόκκινο για τους πεζούς. Σκάει πάνω της παπί. Πέφτουν και οι δύο, ευτυχώς χωρίς να χτυπήσει κανείς ιδιαίτερα.

Ο οδηγός του παπιού έσπευσε να τη σηκώσει από την άσφαλτο με πολλή προσοχή, ενώ ταυτοχρόνως της έσερνε χριστοπαναγίες (ΠΟΥ ΠΑΣ Γ&@$$ΤΗΝ Π%^#$$@ Σ#$ κλπ κλπ). Ταυτοχρόνως ένας άλλος πεζός (επίσης 80+) έτρεξε να της ρίξει κι αυτός έναν εξάψαλμο του στιλ "ΣΕ ΕΙΔΑ, ΠΟΥ ΠΑΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΤΣΙ, ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ κλπ". Η Γιαγιά σε άλλο κόσμο, με έκπληκτα μάτια.

Κωμικοτραγικό γεγονός με θεατές αυτοκίνητα, μηχανάκια και πεζούς, μέσα σε ασφάλτινο σκηνικό με χυμένη βενζίνη από το παπί και φρουτάκια σκορπισμένα να κυλάνε προς πάσα κατεύθυνση...

cityfly
19/05/2006, 10:18
εμένα χθες μου γκρίνιαζε παππούς επειδή προφανώς τρόμαξε από ελλιγμό μου ενω περίμενε το λεωφορείο στη στάση.

λεπτομέρεια: ο παππούς περίμενε στο δρόμο στα σχεδόν 1,5 με δύο μέτρα από το πεζοδρόμιο

του πα ένα "άσε μας ρε φίλε δεν κοιτάς που κάθεσαι κι έφυγα"

VANDA
19/05/2006, 10:28
Οσον αφορά στους πεζούς, είμαι καθημερινά μάρτυρας σκηνικού ταινίας με ζωντανούς-νεκρούς, στο άνοιγμα που κάνει η βασιλέως Κωνσταντίνου (αυτή δεν είναι?) απέναντι από το Καλλιμάρμαρο (ναι, εκεί που έχει σχεδόν πάντα μπλόκο για αυτούς που παραβιάζουν τη λωρίδα λεωφορείων). Είναι, λοιπόν, μια στάση λεωφορείων - τρόλλεϊ εκεί και κάθε φορά που αδειάζουν καμιά πενηνταριά άτομα, τους βλέπεις να επιχειρούν να περάσουν απέναντι (το φανάρι είναι λίγο παρακάτω, αλλά δεν έχει σημασία) βγαίνοντας όλοι μέσα στο λεωφορειόδρομο, ελαφρώς σκυμμένοι μπροστά, σαν ΖΟΜΠΙ, έτοιμα να επιτεθούν...

Stergios69
19/05/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
σαν ΖΟΜΠΙ, έτοιμα να επιτεθούν...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Chemical
20/05/2006, 14:23
Πωπω δεν παίζονται οι παππούδες και οι γιαγιάδες στο δρόμο,το θέμα είναι μην πάθουν τπτ όμως.

Όσο με το παππού που χτύπησα όλα καλά!!!!!Καλά αυτός και μου είπε ότι δεν 8α κάνει τπτ με μυνήσης και τέτοια

:beer: :beer: :beer:

tai
20/05/2006, 15:09
Παιδιά προσέξτε μια ιδιαιτερότητα.
Τα μικρά παιδιά και οι άνθρωποι μεγάλης ηλικίας έχουν πρόβλημα στο να συγκρίνουν την ταχύτητα και να εκτιμήσουν την απόσταση. Είναι εγκεφαλικό πρόβλημα.
ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι τα οχήματα είναι Η πιο μακριά και αργά Η πιο κοντά και γρήγορα. Γι αυτό άλλοτε δεν περνάνε ενώ είστε μακριά και πηγαίνετε σιγά, και άλλοτε περνάνε σχεδόν δίπλα σας.