PDA

View Full Version : Δευτέρα 3-5-04



almalibera
03/05/2004, 09:11
...Βρίσκομαι στην δουλεια...χαζευω δεξια και αριστερα νομίζοντας οτι δουλεύω..Εχω βγαλει και κατι χαρτια μπροστα μου.. αλλα πραγματικά ειμαι αλλου.....
Είμαι στην Άνδρο πανω στο παληκαρίσιο ελαφι μου, μαζι με τον Μιχαλη μου και τα υπόλοιπα παιδια πανω στ'αλογα τους ( :rolleyes: :) ) και γυρίζουμε το νησί!!!

Ρε τί ωραία που περασαμε......:)

Απολογισμός:

Κυριακή 2/5/04 ξύπνημα απο τις 5.00 το πρωί :eek: :uplate: !!!!

Ενα τοστ για πρωινο και λιγο γαλα ή καφε και ντυσιμο για την Ολυμπιακή φλόγα (οπου είχαμε ραντεβού ντε)

Συναντηση με τους υπολοιπους.....:uplate: ......(Μακελλο-Ελένη-Μανώλη. Στην πορεια ήρθε και ο Tattoo 23 με τα μιας φίλης του) και βουρ για Ραφήνα..)

Ραφήνα......εε......για λίμνη του Μαραθώνα καλα πηγαίναμε:p Ε, νταξει ήταν πρωι ακόμα γι'αυτο!!!
Παλι καλα ομως που το καταλαβαμε νωρις (μονο 20χλμ παραπανω καναμε ) και γυρίσαμε πίσω.

Ε, σε καποια φαση φτασαμε και στο λιμανι, βγάλαμε τα εισητήριά μας και μπηκαμε μεσα!
Εκεί μας βρήκε και ο Κώστας (KliorisTM) ή αλλιώς " ο εντουράς" οπως τον αποκαλώ εγώ :) . Ντυμένος κροσσάδικα! Λέω "Ωχ!" :rolleyes: "τί μας περιμένει..............."
Που να ξερα που εγω είχα παει με το τζινακι μου και τα αθλητικά μου παπουτσάκια οτι θα επρεπε να χα φορεσει τις εντουρογοβες μου και κανα θωρακα απο κει που περασαμε.....:cry:
Βρε να ψαχνουμε την παραλία με τα "αρωματικα καρπουζια" και παραλία να μην βρίσκουμε, και να περναμε απο χωματόδρομους, σκαμμένους, κροκαλένιους, νεροφαγωμενους και γενικα εντουράδικους!!!
Οκ, τα ψιλόπαιξα οχι μονο γιατι ήμασταν στο χωμα τουριστες:look: αλλα γιατι η μοτο μου ειχε και την μπαγκαζιερα απο πισω και εμένα διπλή με τον Μιχαλη..
Αλλά για αλλη μια φορα η ελαφίνα μου περήφανη!!
Παραλία ψαχναμε παραλια δεν βρίσκαμε.......ΧΩΜΑ ΠΑΝΤΟΥ!! Ανεβασματα,κατεβασματα, γκρεμός διπλα...μια ομορφιά!!!

Μετα ακολουθησε το απαραιτητο φαγοποτι σε γραφική ταβερνα και μετα καφες και μετα γλυκο και μετα...........ε, οταν βραδιασε φύγαμε

Εφτασα σπιτι, κατακοπη γυρω στις 12.30 το βραδι...
3 κουβεντες σκεφτομουνα εκεινη την ωρα:
1.Οταν ο Μαρκέλλος λεει θα χει και λιγο χωμα εννοει "παρε ψηλοφτερη μηχανή και ελα!"
2. Οταν λεει θα χει μόνο χωμα παει να πει "Bye bye:wave2: στους ασφαλτινους δρομους και φορα τα εντουραδικα και ελα"
3. Οταν λεει Παμε για εντουρο τότε εννοει ....... τοτε δεν ακολουθώ εγω....... :)


ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΒΡΕΕΕΕΕ!!!!!

Καλημερα!!:sun: :wave2:

bikersonly
03/05/2004, 09:38
Μία από τα ίδια.Μην πω και χειρότερα.

Γενικά όλο το ΣΚ μας ήταν υπέροχο.Αλλά θα επικεντρωθώ στην εκδρομή της Κυριακής στην Άνδρο.Σκεφτόμασταν αν θα πάμε με την Άρτεμις μου, μόνο και μόνο επειδή είχε πρωινό ξύπνημα.Αλλά πολύ πρωινό όμως ρε παιδί μου!

Έτσι κοιμόμαστε νωρίς την προηγούμενη, βάζουμε και το ξυπνητήρι στις 05:00.Μισή ώρα πριν χτυπήσει είχαμε ήδη σηκωθεί!! :eek: Αναλαμβάνω την δύσκολη αποστολή να φτιάξω πρωινό :p και στις 05:40 είμασταν κάτω στο ελαφάκι!Φορτώσαμε την μπαγκαζιέρα, και βουρ!Είχε κέφι να οδηγήσει το μωρό μου μέχρι το σημείο συνάντησης.Έτσι και έγινε!Στις 06:00 ακριβώς ήμασταν στο καλιμάρμαρο!Κατά τις 06:20 ξεκινούσαμε όλοι μαζί!

Έβλεπα τον Μαρκέλο που μας έλεγε να περάσουμε μπροστά.Του λέω που πάμε?Μου λέει όλο ευθεία την Μεσογείων!Οκ λέω, εύκολο είναι! :smilea: Περάσαμε ούτε εγώ δεν ξέρω πόσα έργα, μετά από αρκετή ώρα φτάνουμε σε μια ταμπέλα αριστερά Αθήνα, δεξιά Λίμνη Μαραθώνα.Του λέω τώρα?Μου λέει ο Μαρκέλος τι δεν ξέρεις? :eek: Του λέω όχι!Αλλά ρωτώντας πας στην πόλη! :winka: Μετά από λίγο μπαίναμε στην Ραφήνα!

Βγάζουμε εισητήρια, και μπαίνουμε στο πλοίο!Κάπου εκεί έρχεται και ο Κώστας και μας βρίσκει!Καθίσαμε όλοι μαζί στο σαλόνι και γνωριζόμασταν!Οι 2 ώρες πέρασαν πάρα πολύ γρήγορα!
Έτσι, φτάνουμε Άνδρο και κατεβαίνουμε.Βγάζουμε εισητήρια επιστροφής αμέσως, βάζουμε βενζίνες, βγάζει ο Μαρκέλος τον χάρτη και ξεκινάμε!Ψάχναμε μια απόμερη παραλία με καρπούζια, την οποία για να την βρίσκαμε θα περνάγαμε ένα "βατό" χωματόδρομο!Εγώ δεν είχα πρόβλημα μιας και δεν είχα ξαναπάει χώμα ποτέ!Που να ξερα!χαχα!

Αρχίζει που λέτε το χώμα, κατεβαίναμε, κατεβαίναμε, και όλο και δυσκόλευε!Κατ εμέ πάντα που είμαι και άπειρος!Ανοίγαμε πόρτες από δω, πόρτες από κει, λέω ρε παιδιά αυτός είναι βατός δρόμος σίγουρα?Ναι ναι Μαρκέλος! :smilea: Να το, το λέει και στον χάρτη βλέπεις?Λέω οκ είμαι καράσχετος και μου φαίνεται δύσκολο!

Να μην πολυλογώ είχαμε κάνει λάθος :uplate: τόση απόσταση στα κατσάβραχα :wacko: γυρνάμε ρωτάμε και βγαίνουμε άσφαλτο!Μετά από λίγο βρίσκουμε τον σωστό χωματόδρομο για την παραλία!Ναι καλά! :sick: Πάλι κατεβαίναμαι και άντε δώστου και πάλι παραλία πουθενά!

Ε μας κόβει η πείνα και πάμε να φάμε!Ναι αλλά που?Πάμε Άνδρο!Ξανακάνουμε λάθος και ενώ ήμασταν πολύ κοντά εμείς πηγαίναμε αντίθετα.Το συνηδειτοποιούμε και ξαναγυρνάμε!Καθόμαστε σε μια ταβερνίτσα και δώστου φαί και κουβέντα!Μετά πήγαμε στο Μπατσί για καφέ (πολύ Brazil μουσική ρε παιδί μου) και μετά την πέσαμε σε μια παραλία!

Μετά πάμε στο λιμάνι , κάποιοι φάγανε παγωτό έρχεται το πλοίο στις 21:00 , 21:30 αναχωρούμε.Στην επιστροφή ψιλοκομμάτια, ειδικά μερικοί μερικοί ονόματα δεν λέμε πάταγαν σε καρέκλες και όπου έβρισκαν :lol:

Φτάνουμε Ραφήνα, ευτυχώς γυρίσαμε Αθήνα αρκετά γρήγορα (δεν χαθήκαμε) και αφού άφησα το μωρό μου σπίτι του και πήρα το ΧΧ, επιστρέφω σπίτι!Στις 01:00 :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

Λοιπόν έχουμε και λέμε :

1. Η Άνδρος έχει πολλές αλλά πολλές αγελάδες! :look:

2. Έχει ωραίες παραλίες (αυτές που είδαμε)

3. Μου έχει μείνει να δω την καρπουζοπαραλία (Μαρκέλο φρόντισε να την δούμε στην επόμενη)

4. Η παρέα Super!

5. Το ελαφάκι ΟΛΑ τα λεφτά!!! Παλικάρι όπως λέει και η Άρτεμις μου!ΠΑΝΤΟΥ!!!!! Καλά στο χώμα πέταγε λέμε!!!:beer: Εμ ήταν στο στοιχείο της!Δεν αρνήθηκε ούτε το βάρος των 2 ατόμων, ούτε την κάπως άτσαλη οδήγηση μου στο χώμα!!Και συν τις άλλοις μας έκανε και οικονομία στην βενζίνη!

6. Να το ξανακάνουμε!!!

7. Καλή φάση ΚΑΙ το χώμα!! (Λες να το γυρίσω? Από streetas Enduras?)Έχει και αυτό την ομορφιά του.Λίγο άγρια βέβαια αλλά την έχει!
Εμ βλέπεται μπήκα στην φωλιά του λύκου!!Όλοι λάτρεις του χώματος και μοναδικός streetas εγώ!Μου αντικρούαν όλα τα επειχειρήματα μου και γενικά δεν με έπαιρνε!!χαχα!! Στο τέλος πήγαν να με πείσουν!Δηλαδή αν μέναμε και άλλη μια μέρα θα με είχαν πείσει έτσι όπως πήγαινε!!χαχα!!!

8. Φυσικά και δεν πρόκειται να το γυρίσω από streetas σε enduras!Το κάθε ένα και τις συγκινήσεις του και εγώ προσωπικά έχω καταλήξει!!!
Αλλά...

9. Μπήκα σε γαμώ τις μπρίζες να αποκτήσω ΚΑΙ ένα enduraki!Δεν έχω πολλές απαιτήσεις.Απλά να μπορεί να πηγαίνει λίγο χώμα και να ακολουθώ και εγώ!

10. Κώστα αν και δεν συμφωνούσαμε γενικά στις απόψεις μας, σε παραδέχτηκα!Και γούσταρα που έσκασες με τον εξοπλισμό σου κομπλέ!Και πας και κομμάτια στο χώμα!Μακάρι να μου παραδώσεις μαζί με τον Μαρκέλο κάνα μάθημα χωμάτινο!

11. Μαρκέλο τι να πω για σένα ρε φίλε!Γουστάρω που είσαι χημείο!Πας χωρίς πολλά πολλά και εξερευνείς!Τι καλύτερο!Μια συμβουλή!Πέτα τους χάρτες άλλη φορά!Τώρα κατάλαβα το nick σου!ADVENTURE όνομα και πράμα!Περιμένω την επόμενη εκδρομή!Και να δούμε πως θα ακολουθήσω!

12. Μπράβο στην Ελένη σου γιατί όπως και να έχει θέλει κότσια να είσαι από πίσω από έναν ο οποίος κατεβαίνει κατσικόδρομους κομμάτια!

13. Μιχάλη (tatto23) ρε κάντο motard ρε!!χαχα!!Εσύ έχεις μπριζωθεί για τα καλά στο χώμα!Α!άλλαξε και avatar!Εμ όχι μας αρέσει το χώμα και έχουμε avatar street μοτό να στρίβει!!!

14. Ρε πάρτε ρε κάνα street να βρείτε την υγειά σας ρεεεεε!!!!!! (χτεσινή ατάκα μου!Αλλά εγώ το λεγα εγώ το άκουγα!Τσάμπα!Δεν αλλάζουν γνώμη λέμε!Μάλλον θα αλλάξουν την δικιά μου.χαχα!

15. Ηταν όλα τέλεια και περάσαμε ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ!

jimbar
03/05/2004, 10:08
Την Καλημέρα μου στα παιδιά …
Απ’ότι βλέπω περάσατε ωραία. Δεεεεεν ξέρω το γιατί αλλά με αυτή την παρέα περνάμε πραγματικά καλά. Σχόλια βλέπω, διάθεση βλέπω, αλλά φωτό δεν βλέπω. Μπας και βιάζομαι;

Πάντα τέτοια …

periklisk
03/05/2004, 10:51
ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ!!!

Μπράβο παιδιά!!!!! Αφού περάσατε καλά τα υπόλοιπα είναι περιττά.....

Ευτυχώς που δεν ήρθαμε οι ασφάλτινοι δηλαδή γιατί θα είχαμε πρόβλημα!!!!

Θα αφήναμε από καρίνες:look: μέχρι εξατμίσεις και λάστιχα:eyepop: στο νησί!!!

:D

bikersonly
03/05/2004, 15:01
Που είστε βρε οι συμμετέχοντες?????Ακόμα να ξυπνήσετε??
:confused: :ZZZ: :beer:

ireneepi
03/05/2004, 15:09
Μπραβο ρε παιδες...φοβεροι.παντα τετοια...!

almalibera
03/05/2004, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Που είστε βρε οι συμμετέχοντες?????Ακόμα να ξυπνήσετε??
:confused: :ZZZ: :beer:


Μαλλον κοιμουνται Μιχαλη μου αλοιμονο σε μας που ξυπνησαμε νωρις νωρις να ρθουμε στην δουλεια.......:uplate: :hypnotize :bigcry: