PDA

View Full Version : Κανα καλο καθαρηστικο παιζει?



xaris_sm
19/05/2006, 13:44
Παιδες εσεις με τι λουζετε την καλη σας?


ψαχνω να βρω ενα σαμπουονιδες να βγαζει την δυσκολη βρομια και καμια μικρη μουτζουρα τοσο στα μεταλικα μερη οσο και στα πλαστικα...εννοειτε δεν μιλαμε και για θαυματα αλλα να την κανει την δουλεια του σε συνδιασμο με ζεστο νερακι.

καμια ιδεα?

Ευχαριστω :smilea:

maintenance
19/05/2006, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από xaris_sm
Παιδες εσεις με τι λουζετε την καλη σας?


ψαχνω να βρω ενα σαμπουονιδες να βγαζει την δυσκολη βρομια και καμια μικρη μουτζουρα τοσο στα μεταλικα μερη οσο και στα πλαστικα...εννοειτε δεν μιλαμε και για θαυματα αλλα να την κανει την δουλεια του σε συνδιασμο με ζεστο νερακι.

καμια ιδεα?

Ευχαριστω :smilea:




Σαμπουάν για τα μαλλιά.......

Για τις μουτζούρες......με αλοιφή.

:wave2: :wave2: :wave2:

sniper
19/05/2006, 13:49
Εγώ την λουζω με τον Θανάση... (aka νερτι-moto)

Τώρα τι της κάνει δεν ξέρω αλλά μου την δίνει πίσω καθαρή :D

Tigas
19/05/2006, 14:11
Fairy για τα πιάτα με μυρωδιά λεμόνι :beer:

sapila racing
19/05/2006, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από xaris_sm
Παιδες εσεις με τι λουζετε την καλη σας?


ψαχνω να βρω ενα σαμπουονιδες να βγαζει την δυσκολη βρομια και καμια μικρη μουτζουρα τοσο στα μεταλικα μερη οσο και στα πλαστικα...εννοειτε δεν μιλαμε και για θαυματα αλλα να την κανει την δουλεια του σε συνδιασμο με ζεστο νερακι.

καμια ιδεα?

Ευχαριστω :smilea:

Εγώ παίρνω ένα καθαριστικό της Sonax (Moto reiniger η καπως έτσι) (το έχει και το Praktiker) που κάνει φανταστική δουλειά.
Είναι σε ασημί κουτί που περιέχει το καθαριστικό σε μπουκάλι με σπρει τύπου σκανδάλης, και ένα σφουγγάρι.
Βρέχεις, Ψεκάζεις, αφήνεις 5 λεπτά, και ξεβγάζεις. Τελείωσες και έχεις ενα μηχανάκι κατά 95% καθαρό χωρίς να κοπιάσεις καθόλου.

Βγάζει λάδια, κιτρινίλες από βενζίνες κλπ για πλάκα.

Αν το δοκιμάσεις θα κολλήσεις!
Είναι λίγο ακριβό όμως, περίπου 15 Ευρώ το λίτρο νομίζω, αλλά εγώ το αραιώνω κιόλας και φτάνει για τουλάχιστον 20 πλυσίματα.

Υπάρχει κι ενα αντίστοιχο Bel Ray ακόμα πιο ακριβό που μου εχουν πει ότι ειναι επίσης καλό, αλλά αυτό δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά.