PDA

View Full Version : Βοηθεια για Xt 660 R!!



fasma
19/05/2006, 20:02
Ξαφνικά όπως οδηγούσα μου έσβησε και μετα απο κάμποσες μιζές χωρίς αποτέλεσμα και 500 μέτρα σπρώξιμο (οχι για να παρει αλλα απο απογοητευση ) τελικά πήρε.Αλλαξα μπουζί μπας και είχε βραχυκυκλώσει αλλά μάταια.Πήρα στο επίσημο σέρβις και πρέπει απο δευτέρα να την παω εκει αλλα μέχρι τότε θα εχω σκάσει!!Την μηχανή την εχω μόνο 1 εβδομάδα:bigcry: και καταλαβαίνετε το σπάσιμο!!Μηπως καποιος είχε κάτι ανάλογο η εχει ακούσει κατι?Θα με βοηθούσατε πάρα πολλή.Παει το σαββατοκύριακο.....:(

webman
19/05/2006, 20:49
Έλα ρε!! :uplate:

Σπάσιμο ρε γαμώτο.....Το σαββατοκύριακο είναι το λιγότερο, το θέμα είναι η Χανθιά σου...

Πάντως ΜΗΝ αγχώνεσε και ΜΗΝ πτοήσε! Είσαι μέσα στην εγγύηση και ότι μα ότι και να έχει, θα διορθωθεί!!

Κάτι μου λέει όμως πως θα είναι τίποτα μαλακία και δεν θα είναι κάτι το σοβαρό...

Περαστικά και σύντομα καβάλα πάνω... :wave2:

o_gavros
19/05/2006, 20:57
να ρωτήσω κάτι χαζό?:blush:
βενζίνη είχες?μήπως έπρεπε να γυρίσεις ρεζέρβα?
μου έτυχε με ΧΤ600 το Φλεβάρη να μου σβύσει...επειδή είχα ξεχάσει να βάλω βενζίνη.
και στα νεύρα μου απάνω ξέχασα το διακόπτη της ρεζέρβας.
όταν το θυμήθηκα,ηρέμησα...

webman
19/05/2006, 21:32
Είναι καινούργιο και δεν έχει νομίζω διακόπτη ρεζέρβας όπως τα παλιά...

fasma
19/05/2006, 21:51
και βενζινα εχει και λαδια και ξυδια απλα για να τα παρω στο κρανιο μου τα κανει!!!!:a018: :a016: :a37: :a52:

zolotas
19/05/2006, 22:02
brand new ειναι η μοτο??????:confused: η μεταχειρισμενη???

fasma
19/05/2006, 22:05
της κουτας!!:sad:

o_gavros
19/05/2006, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από webman
Είναι καινούργιο και δεν έχει νομίζω διακόπτη ρεζέρβας όπως τα παλιά...
αυτό που ανέφερα πιο πάνω ήταν ΧΤ του '03...
δεν ξέρω αν το 660,έχει ή όχι διακόπτη.

Καλά ξεμπερδέματα πάντως φίλε.Πάντως αφού είσαι στην εγγύηση μικρό το κακό.

fasma
21/05/2006, 17:05
Τελικά μετά που μου χάλασε τα σχέδια για το σάββατο,και μετα απο πολλές ωρες σκέψεις πρίν με πάρει ο ύπνος:uplate: , ξυπνάω σήμερα το πρωί και πηγα και την έβαλα μπρος.Μετα απο κανα 2 λεπτο φτού και τα ίδια και σβήνει πάλι.Τσεκάρω καλώδια και φίσες ολα καλά.πάνω που ημουν απογοητευμένος ,ξανακάνω ενα τσεκάρισμα και.....:D ανακαλύπτω οτι μια φίσα ,ναι μεν ηταν στην θεση της αλλα δεν ηταν "κλειδωμένη". "Κλακ"...κλειδώνει ...βάζω μπρος....και ολα πανε ρολόι...:a54: . Τέλος καλό ολα κάλα!!! (Προφέρεται με Ανωγειανή προφορά , για οσους ξέρουν :winka: )

sakisp
21/05/2006, 17:07
εγω εχω ακουσει παντως για 2 χτ660 το ενα μαλιστα ενος γειτονα μου που απεγνωσμενα προσπαθουσαμε να το βαλουμε μπροστα.
αλλαξαμε μπουζι και κανενα προβλημα.ετσι την εχει πατησει 2 - 3 φορες του βραχικυκλωνε το μπουζι μεχρι που του ρυθμισαν τον ψεκασμο και απο τοτε κανενα προβλημα!!!!!!!
οποτε μην σε ανχωνει και σε στεναχωρει δεν πρεπει να ειναι κατι το σοβαρο.
τσεκαρε και τον συναγερμο μην τυχον και σου εχει μπλοκαρει το μοτερ.