PDA

View Full Version : Παρακαλω την Προσοχη σας,διαβαστε.



gcrook
19/05/2006, 22:27
Παιδια επειδη με μια γενικη ματια που εριξα στο φορουμ συνειδητοποιησα οτι υπαρχουν πολλα τοπικ, που μιλανε για το ιδιο θεμα, εχω μπει σε μια καπως επιπονη διαδικασια κοπτοραπτικης(ναι εχει και τα καλα του η ολη φαση:sad: ), για την καλυτερη διευκολυνση ολων μας.

Ξεκιναω απο το τελος του φορουμ με βαση τα παλιοτερα μηνυματα και καποια στιγμη θα φτασω και στα νεοτερα.
Σε περιπτωση λοιπον που δεν βρισκετε καποιο παλιο ποστ η τοπικ σας σας, μην ανησυχειτε υπαρχει η περιπτωση να εχει μεταφερθει-τροποποιηθει προσωρινα, η να εχει γινει sticky (βλ.service manuals,aftermarket etc),μεχρι να δω με ποιον τροπο θα τα συμπτυξω.

Δεδομενης της δουλειας του athandim ΕΔΩ!!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=19649) ελπιζω να μην δημιουργησω προβλημα.

Αν εχετε αναφερει σε καποιο παλαιτερο ποστ σας καποια πληροφορια που θα μπορουσε να ενσωματωθει λοιπον σε καποια ποστ κραχτες(sticky),μπορειτε να το αναφερετε εδω,μιας και ειναι χρονοβορα διαδικασια, το ξεσκαρταρισμα 4.500 ποστ.
Πχ Αν εχετε ποσταρει παλαιοτερα καποια λινκς για σερβις μανιουαλς,η για καποια εταιρεια που κατασκευαζει αφτερμαρκετ, μπορειτε να μου το υποδειξετε, ωστε να το ενσωματωσω εκει που πρεπει.

Οτι τυχον σχολια και υποδειξεις στο παρον θρεντ.
Ευχαριστω θερμα.:wave2:

athandim
20/05/2006, 08:46
Μ΄αρέσει η ανακαίνιση του ¨μαγαζιού¨...μπράβο gcrook.

Σε ότι αφορά εμένα, δεν έχω κανένα πρόβλημα να ενώσεις τα παρόμοια post που έχω βάλει στο sticky, και μετά να διαγράψεις το μήνυμά μου (που θα έχει λάθος πλέον υπερσυνδέσεις). Ο σκοπός είναι να συμμαζευτεί κάπως η ενότητα...

Κατά τα άλλα δεν κατάλαβα κάτι : μπορούμε να αναφέρουμε εδώ και άλλα post που θα μπορούσαν να ενωθούν με τα ήδη καρφιτσωμένα ή να ξαναποστάρουμε απόψεις που είχαμε δώσει σε παρόμοια θέματα παλαιότερα και θα τις κολλήσεις εσύ στα sticky;

Το πρώτο θα ήταν καλό και πιο εφικτό από το δεύτερο..

Προσωπικά έχω τη διάθεση να βοηθήσω... αν και αφού ένωσες τα ¨γκτουπ¨, όλα τα άλλα θα είναι παιχνιδάκι... :lol:

:wave2:

Tropeas
20/05/2006, 08:58
Ο αρχιμαστορομονδεράτορας gcrook δούλευε για αυτά όλο το βράδυ εχτες... και μιας και τονε εβλέπω λέω να τον βοηθήσω, θα κάνω ένα πέρασμα και στα SV και στα DL και θα δω άχρηστα ποστ να του τα μαρτυρήσω, τόπικ που πρέπει να ενωθούν και αυτά να του τα μαρτυρήσω κλπ κλπ...
ας βοηθήσουμε όλοι αυτή η πληροφορία να είναι ευκολοανάγνωστη, και ρεαλιστική , χωρίς να ξεφεύγει απο το εκάστοτε θέμα...
Τα σχετικά άσχετα μηνύματα σε κάθε θέμα θα μπορούμε να τα μετακινούμε σε ένα άλλο τόπικ με όνομα : [offtopic ή συζήτηση απο]και το όνομα του τόπικ , ωστε να μην διαγράφουμε αλλά να είναι η πληροφορία καθαρή...;)

gcrook
20/05/2006, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim



Λοιπον επειδη μΕ αρεσε πολυ το ποστς σου με τα λινκς, δεν πειραξα απο εκει τιποτα.
Αλλωστε δεν εχει νοημα να ενωσεις 4 θρεντς για καρινες η καγκελα.

Για αυτο που ρωτησες.
Εννοουσα οτι αν ειχατε υπ’οψιν σας καποιο ξεκαρφωτο ποστ σημαντικο (με καποιο λινκ πχ), να το συμμαζευα καπου καλυτερα, αλλα αυτη η δουλεια εγινε χθες με ξεσκαρταρισμα και διαλογη καποιων ποστ ξεκινωντας απο τα πρωτα μεχρι τα τωρινα, οποτε δεν πρεπει να μου διεφυγε κατι.(δες πχ το στικυ ‘Λινκς για Βεστρομ‘).

Οτιδηποτε σχολια εχετε πειτε μου:wave2:

gcrook
20/05/2006, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas

Τα σχετικά άσχετα μηνύματα σε κάθε θέμα θα μπορούμε να τα μετακινούμε σε ένα άλλο τόπικ με όνομα : [offtopic ή συζήτηση απο]και το όνομα του τόπικ , ωστε να μην διαγράφουμε αλλά να είναι η πληροφορία καθαρή...;)

Θα τα αφησω ως εχουν τα υπολοιπα ποστς,μιας και εχει πεσει πολυ κουβεντολοι (οχι παντα ασχετο με το θεμα), και ετσι και αλλιως δεν θελω να κουτσουρεψω τα μισα θρεντς, σεβομενος παντα τους χρηστες που εμπλουτιζουν την κατηγορια.

Επισης υπενθυμιζω Αυτο! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=23055) και Αυτο! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=23059)


Και αυτο γιατι στην αναζητηση των εδω θρεντς, βρηκα πολλα ποστς στα οποια κανονιζοντουσαν βολτεςμονο για κατοχους Βεστομ, καθως και καποια αλλα τοπικς που μεταφερθηκαν σε αλλες κατηγοριες του φορουμ οπως τα ‘Τεχνικα‘ και το ‘Ανταλλακτικα,Βελτιωσεις,αφτερμαρκετ‘.

Και τονιζω οτι σε περιπτωση που εχετε να μοιραστειτε κατι σημαντικο που ξεφευγει απο τα Πλαισια της ενοτητας "V-Strom",θα ηθελα να το μοιραστειτε με ολο το φορουμ ειτε ειναι βολτες, ειτε φωτο απο Ταξιδιωτικα (και οχι απλα φωτο της μηχανης σας), ειτε οτιδηποτε αλλο.
Σε περιπτωση που δεν τηρηθουν οι δικαιοι και λογικοι κανονες του φορουμ, θα γινεται σε πρωτη φαση η σχετικη παρατηρηση/ειδοποιηση, και αν δεν υπαρξει συμμορφωση θα παρθουν πιο αυστηρα μετρα.

Ευχαριστω.

TARAXIAS
23/05/2006, 15:55
ΠΟΛΛΑ STICKY ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!

gcrook
23/05/2006, 16:04
:confused:
Δηλαδη αυτο που ενοχλει;
Συν τοις αλλοις εβαλα στικυ θεματα σημαντικα κατα την γνωμη μου (μιας και κανενας δεν μου υπεδειξε κατι), χωρις να σημαινει οτι ολα αυτα θα παραμεινουν στικυ.

Τι πιστευεις δηλαδη οτι πρεπει να βγαλω;

TARAXIAS
23/05/2006, 16:08
δΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΠΑΝΩ ΣΕΛΙΔΕΣ

Cpt. Haddock
23/05/2006, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από TARAXIAS
δΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΠΑΝΩ ΣΕΛΙΔΕΣ

:confused: :confused:

πως παραμένουν "έτσι κι αλλιώς";

:confused:

gcrook
23/05/2006, 16:20
Μισο λεπτακι...

Να σου πω εγω πως το σκεφτηκα.

Εχουμε τα εξης στικυ και αφηνω απ'εξω 3-4 που ο athandim σωστα ζητησε να γινουν.

Τα σερβις μανιουαλ:
Ε μην μου πεις οτι αυτο πρεπει να χαθει εκει στο βαθος.

Δυο ποστ του Bil που αφιερωσε προσωπικο χρονο και μερακι, για να πληροφορηθουμε για κατι σημαντικο, και αποτελεσμα προσωπικης εργασιας συνηθως στικαριζεται στα περισσοτερα φορουμ.

Λεσχη Βεστρομ:
Το εβαλα στικυ γιατι υπηρχαν δεκαδες ξεκαρφωτα ποστ της Λεσχης και χανοταν η μπαλα.

Γενικη συζητηση για τα Βεστρομ:
Αυτο μπορει να το βγαλω μιας και η ασχετη κουβεντα στα περισσοτερα τοπικς ειναι το ζητουμενο για πολλους εδω μεσα.......

Παρακαλω την προσοχη σας διαβαστε:
Αν το ειχες διαβασει θα ειχες εκφρασει εκει τον προβληματισμο σου και δεν θα γεμιζες την πρωτη σελιδα με το ποστ αυτο, (να το νοημα των στικυ).

Θορυβος απο το μπροστινο:
Πεντε ποστ που τα συνενωσα για να συζητηθει το πλεον επιμαχο θεμα εδω μεσα, αν υπαρχει πλεον κατι αλλο να ειπωθει (γλιτωσαμε και χωρο που μαλλον ειναι πολυτιμος συμφωνα με τα λεγομενα σου).

Σπασμενος κινητηρας:
Θεμα με πολλες προεκτασεις και νομικες συν τοις αλλοις.Καποιοι αφιερωνουν πολυ χρονο και χρημα για να μπορουμε εμεις οι υπολοιποι να διεκδικουμε, τα αυτονοητα (ελα ομως που δεν ειναι).
Το αφηνω στικυ εκτος και αν πιστευετε οτι το προβλημα δεν μας αφορα αμεσα.

Αυτα, καλη συνεχεια:wave2:

argy_kap
23/05/2006, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μισο λεπτακι...

Να σου πω εγω πως το σκεφτηκα.

Εχουμε τα εξης στικυ και αφηνω απ'εξω 3-4 που ο athandim σωστα ζητησε να γινουν.

Τα σερβις μανιουαλ:
Ε μην μου πεις οτι αυτο πρεπει να χαθει εκει στο βαθος.

Δυο ποστ του Bil που αφιερωσε προσωπικο χρονο και μερακι, για να πληροφορηθουμε για κατι σημαντικο, και αποτελεσμα προσωπικης εργασιας συνηθως στικαριζεται στα περισσοτερα φορουμ.

Λεσχη Βεστρομ:
Το εβαλα στικυ γιατι υπηρχαν δεκαδες ξεκαρφωτα ποστ της Λεσχης και χανοταν η μπαλα.

Γενικη συζητηση για τα Βεστρομ:
Αυτο μπορει να το βγαλω μιας και η ασχετη κουβεντα στα περισσοτερα τοπικς ειναι το ζητουμενο για πολλους εδω μεσα.......

Παρακαλω την προσοχη σας διαβαστε:
Αν το ειχες διαβασει θα ειχες εκφρασει εκει τον προβληματισμο σου και δεν θα γεμιζες την πρωτη σελιδα με το ποστ αυτο, (να το νοημα των στικυ).

Θορυβος απο το μπροστινο:
Πεντε ποστ που τα συνενωσα για να συζητηθει το πλεον επιμαχο θεμα εδω μεσα, αν υπαρχει πλεον κατι αλλο να ειπωθει (γλιτωσαμε και χωρο που μαλλον ειναι πολυτιμος συμφωνα με τα λεγομενα σου).

Σπασμενος κινητηρας:
Θεμα με πολλες προεκτασεις και νομικες συν τοις αλλοις.Καποιοι αφιερωνουν πολυ χρονο και χρημα για να μπορουμε εμεις οι υπολοιποι να διεκδικουμε, τα αυτονοητα (ελα ομως που δεν ειναι).
Το αφηνω στικυ εκτος και αν πιστευετε οτι το προβλημα δεν μας αφορα αμεσα.

Αυτα, καλη συνεχεια:wave2:

Μια χαρά σε βρίσκω και μπράβο για την υπομονή...Πάντως γενικά πιστεύω οτι το sub-forum του VStrom είναι σε καλή κατάσταση...εγώ για να πώ την αλήθεια τα παρακολουθώ όλα και μπορώ να πώ οτι και άλλοι κανονίζουν βόλτες μόνοι τους (βλέπε VFR, BMW κλπ) βέβαια επειδή έχουν γίνει άπειρες συζητήσεις κανείς δεν νομίζο πλεον να αποκλείει κανέναν....όπως είναι και το σωστό φυσικά....

Καλή υπομονή!

PS Τώρα που το θυμήθικα...δεν μαζεύεις και τα threads που υπάρχουν για τον δείκτη βενζίνης σε sticky....? είναι κλασσικό 'πρόβλημα'

gcrook
23/05/2006, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Μια χαρά σε βρίσκω και μπράβο για την υπομονή...Πάντως γενικά πιστεύω οτι το sub-forum του VStrom είναι σε καλή κατάσταση...εγώ για να πώ την αλήθεια τα παρακολουθώ όλα και μπορώ να πώ οτι και άλλοι κανονίζουν βόλτες μόνοι τους (βλέπε VFR, BMW κλπ) βέβαια επειδή έχουν γίνει άπειρες συζητήσεις κανείς δεν νομίζο πλεον να αποκλείει κανέναν....όπως είναι και το σωστό φυσικά....

Καλή υπομονή!

Σε ευχαριστω.
Οι κλειστες βολτες ειναι οντως ενα προβλημα, μιας και το μοτο δεν ειναι ουτε κλαμπ ουτε λεσχη, και ειναι ανοιχτο σε ολους.

Αλλα υπαρχει μια λεπτη διαχωριστικη γραμμη μεταξυ της κουβεντας του στυλ ‘να βρεθουμε καποτε οι ταδε θα ειχε πλακα‘, και του να το κανεις αυτο κατ’εξακολουθιση, και μετα να βαζεις και φωτο απο κλειστη βολτα.

Εδω πχ υπηρχε ενα ποστ απο την εκθεση μοτοσυκλετας,που παρουσιαζε καποιο ενδιαφερον,αλλα δεν μπηκε στην αντιστοιχη κατηγορια του φορουμ.
Δηλαδη εγω θα πρεπει να μπαινω στα ταδε μοντελα για να δω κατι που με αφορα;

Και βασικα πρεπει να καταλαβουμε κατι.
Το φορουμ ειναι ανθρωποκεντρικο(χαχαχα τι λεω ρε γαμωτη μου),.... δηλαδη μπορουμε να συζητησουμε σχεδον για τα παντα με μετρο βεβαια, αλλα η κατηγορια μοντελα περιστρεφεται γυρω απο ενα και μονο πραγμα την μοτοσυκλετα μας και την αγαπη μας για αυτη αλλα μεχρις ενος σημειου.

Καλη συνεχεια:wave2:

argy_kap
23/05/2006, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Σε ευχαριστω.
........................

Καλη συνεχεια:wave2:

Δες λίγο και το PS στην προηγούμενη απάντηση γιατί το έκανα edit μάλλον την στιγμή που απαντούσες.....

Btw, συμφωνώ με τα λεγόμενα σου:)

gcrook
23/05/2006, 17:04
Με την βενζινη....λες ε;
θα το κοιταξω το βραδυ.
:wave2:


Υ.Γ Πολυ που το κοιταξα επιφυλασσομαι για σημερα αργα.......:look: