PDA

View Full Version : Wr με 90 άλογα τροχο!!!



Σελίδες : 1 [2]

crs-k
10/07/2006, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
......................
(en sidomia omws giati viazomai)
......................



Που και να ΜΗΝ βιαζοσουνα ... :eek: :hypnotize

:lol: :rotflmao: :lol:




Καλως το το φανταρακι μας!

:smokin: :beer: :wave2:

sonic22
10/07/2006, 08:17
asta exw trejimo simera giati epistrefw mesa... :sad: :sad: :bawl: :bawl:

to podi egiane? :winka:
ade giati egw opou nane apoliwmai!! :uplate:
(tha ithela... :bawl: :bawl: )

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


p.s. an DEN viazomouna tha erixna kai merikous tipous ipologismou twn strofwn gia mia tetoia apodwsi (me dedomeni tin megisti epitrepomeni taxitita kinisis tou pistoniou) kathos kai merikous tipous ipologismou twn dinamewn sto komvio tou strofalou kai stin biela...

ax patrida... :p :p

crs-k
10/07/2006, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
asta exw trejimo simera giati epistrefw mesa... :sad: :sad: :sad: :bawl: :bawl:

to podi egiane? :winka:
ade giati egw opou nane apoliwmai!! :uplate:
(tha ithela... :bawl: :bawl:)

:rotflmao: :rotflmao:



Το παρον, ας "σφαχτει" εν ευθετω χρονο ... :D


Σε καποιο βαθμο παει καλυτερα ... :smilea:


Καλο υπολοιπο να 'χεις! :wave2:

tsiros_temp
10/07/2006, 08:25
Δε βλέπω γιατί ενας 700cc να μη βγάζει 90hp... ~130hp/l δεν είναι δα και επιστημονική φαντασία, ακόμα και για μονοκύλινδρο.

Από τις βίδες τσίκι-τσίκι γλυτώνεις αρκετό βάρος.

Και απ'ότι έχω καταλάβει, ο ίδιος κάθησε και έκανε την περισσότερη δουλειά, όχι κάποιο μαγαζί... αυτό τουλάχιστο βλέπω διαβάζοντας από την αρχή την περιγραφή.

dirtbird
10/07/2006, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp


Από τις βίδες τσίκι-τσίκι γλυτώνεις αρκετό βάρος.



Eντάξει, αλλά άμα ρίξεις ένα καλό χι#$μο και κατ!@*&μα γλυτώνεις περισσότερο.:winka:

byron
10/07/2006, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Δε βλέπω γιατί ενας 700cc να μη βγάζει 90hp... ~130hp/l δεν είναι δα και επιστημονική φαντασία, ακόμα και για μονοκύλινδρο.

Δες τι ιπποδυνάμεις βγάζουν τα αγωνιστικά μονοκύλινδρα που τρέχουν σε αγώνες παγκοσμίου SM, ή τι ιπποδυνάμεις έβγαζαν τα πρωτότυπα που έτρεχαν σε αγώνες SOS την δεκαετία του 90, και θα καταλάβεις πόσο δύσκολο είναι το να φτιάξεις κάτι τέτοιο που θα δουλεύει κάπου αλλού εκτός από τον πάγκο.

DUKASII
10/07/2006, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Δες τι ιπποδυνάμεις βγάζουν τα αγωνιστικά μονοκύλινδρα που τρέχουν σε αγώνες παγκοσμίου SM, ή τι ιπποδυνάμεις έβγαζαν τα πρωτότυπα που έτρεχαν σε αγώνες SOS την δεκαετία του 90, και θα καταλάβεις πόσο δύσκολο είναι το να φτιάξεις κάτι τέτοιο που θα δουλεύει κάπου αλλού εκτός από τον πάγκο.

το κτμ το 709cc με το παλιο μοτερ (lc-4) εβγαζε 83 αλογα ρόδα.

το ΤΜ επισης με 800 κυβικα εβγαζε κοντα στα 87 ροδα παλι.


η κτμ εχει αλλάξει μοτερ..γιατι αχρειαστα ήταν τοσα αλογα...
η ΤΜ το έχει ακόμα ...

byron
10/07/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
το κτμ το 709cc με το παλιο μοτερ (lc-4) εβγαζε 83 αλογα ρόδα.

το ΤΜ επισης με 800 κυβικα εβγαζε κοντα στα 87 ροδα παλι.


η κτμ εχει αλλάξει μοτερ..γιατι αχρειαστα ήταν τοσα αλογα...
η ΤΜ το έχει ακόμα ...

Ναι παλληκάρι μου, δεν διαφωνούμε. Είπα πολύ δύσκολο, όχι αδύνατο. Τέτοια μοτερ φτιάχνονται, αλλά με απίστευτη χρηματοδότηση, και R&D.

MIKE_16V
10/07/2006, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ναι παλληκάρι μου, δεν διαφωνούμε. Είπα πολύ δύσκολο, όχι αδύνατο. Τέτοια μοτερ φτιάχνονται, αλλά με απίστευτη χρηματοδότηση, και R&D.


Μωρε οτι φτιαχνονται...φτιαχνονται...αλλα για καποιο λογο:winka:


Εδω ποιος ειναι ο λογος:confused:

DUKASII
10/07/2006, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Μωρε οτι φτιαχνονται...φτιαχνονται...αλλα για καποιο λογο:winka:


Εδω ποιος ειναι ο λογος:confused:

Να περναει τα κτμ και τα husaberg στα φαναρια.

MIKE_16V
10/07/2006, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Να περναει τα κτμ και τα husaberg στα φαναρια.


Με το 1/3 των χρηματων κανεις ενα 660smc 72 ροδα....και τα περνας παλι....

DUKASII
10/07/2006, 10:03
να τα περνας με ΙΑΠΩΝΙΚΟ μηχανακι..

αλλιώς δεν υπάρχει λογος..

MIKE_16V
10/07/2006, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
να τα περνας με ΙΑΠΩΝΙΚΟ μηχανακι..

αλλιώς δεν υπάρχει λογος..


Σωστα...μαλακια...σορυ.

OldMan
10/07/2006, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Όχι που θα έχω τον κάθε καραγκιόζη να μου χαλάει ένα ποστ που βρίσκεται σε ειδική κατηγορία (Βελτιώσεις) και αν ο spammer δεν ήταν ο ίδιος administrator θα τον είχαν κόψει ήδη...
Αυτή είναι η αξιοκρατία του forum...

Αν είναι κάθε φορά που σε "αμφισβητούν" να αρχίζεις το παραλήρημα....:sad:

Στην ειδική κατηγορία (Βελτιώσεις) το πήγα εγώ, γιατί αν θυμάσαι, είχε ξεκινήσει από τα Τεχνικά.
(Και το πήγα, μετά από κάποιο σημείο, γιατί ακριβώς προέβλεπα την "μούφα" του πράγματος...).

Που είδες τώρα το spamming, όταν σε ένα και μόνο post εξέφρασα (με μάλλον ήπιο τρόπο) τους ενδοιασμούς μου για το όλο project που παρουσιάζεις ??? :confused:
Τα "μπράβο" και οι "μπύρες" στο thread είναι πολύ περισσότερες...
(Εκτός αν θεωρείς spamming οποιαδήποτε γνώμη αντίθετη προς τα γραφόμενά σου...) !!!


Υ.Γ.1
ΔΕΝ είμαι admin (ο θεός με φύλαξε...) και "κόβομαι" κατ'επανάληψη !!!

Υ.Γ.2
Δεν νομίζεις ότι παρατράβηξε η ιστορία με τα "πρόβατο, καραγκιόζης κ.λ.π." ???:wave2::D

xxxristos
10/07/2006, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
xxxristos

Να σου θυμισω τους χαρακτηρισμους που εκτοξευεις και συνεχιζεις να το κανεις κι ολας σε οσους σε αμφισβητουν !! Παρακολουθω το ποστ σου απο την αρχη με ενδιαφερον και χωρις να εχω επεμβει πουθενα στην διαρκεια του, αλλα επειδη εχω τις αμφιβολιες μου για το ενχειρημα σου, θεωρησα προσβολη και για το ατομο μου την απαντηση που εδωσες στον οποιον σε αμφισβητησε !!! Σε ενα ποστ υπαρχει και ο αντιλογος αν δεν μπορεις να τον υποστεις καλλυτερα να το ελεγες απο την αρχη να μην εφτανε το ποστ εδω που εφτασε !!:rolleyes:


Αρχικά δημιουργήθηκε από oldman
xxxristos

Αν είναι κάθε φορά που σε "αμφισβητούν" να αρχίζεις το παραλήρημα....

Στην ειδική κατηγορία (Βελτιώσεις) το πήγα εγώ, γιατί αν θυμάσαι, είχε ξεκινήσει από τα Τεχνικά.
(Και το πήγα, μετά από κάποιο σημείο, γιατί ακριβώς προέβλεπα την "μούφα" του πράγματος...).

Που είδες τώρα το spamming, όταν σε ένα και μόνο post εξέφρασα (με μάλλον ήπιο τρόπο) τους ενδοιασμούς μου για το όλο project που παρουσιάζεις ???
Τα "μπράβο" και οι "μπύρες" στο thread είναι πολύ περισσότερες...
(Εκτός αν θεωρείς spamming οποιαδήποτε γνώμη αντίθετη προς τα γραφόμενά σου...) !!!

ΥΤ.Γ.
ΔΕΝ είμαι admin (ο θεός με φύλαξε...) και "κόβομαι" κατ'επανάληψη !!!





Δίκιο έχετε και οι δυο, ίσως η αντίδρασή μου ήταν υπερβολική αλλά μπορείς να αμφισβητήσεις τα λεγόμενα (γραφόμενα) κάποιου με πολύ ωραίο τρόπο και με πολύ άσχημο τρόπο. Εμένα ο τρόπος μερικών μου φάνηκε άσχημος. Αυτοί που νομίζουν οτι ήταν καλοπροαίρετοι ας με συγχωρήσουν.

dukeandthecity
10/07/2006, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Δίκιο έχετε και οι δυο, ίσως η αντίδρασή μου ήταν υπερβολική αλλά μπορείς να αμφισβητήσεις τα λεγόμενα (γραφόμενα) κάποιου με πολύ ωραίο τρόπο και με πολύ άσχημο τρόπο. Εμένα ο τρόπος μερικών μου φάνηκε άσχημος. Αυτοί που νομίζουν οτι ήταν καλοπροαίρετοι ας με συγχωρήσουν.

:a013:

OldMan
10/07/2006, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Αυτοί που νομίζουν οτι ήταν καλοπροαίρετοι ας με συγχωρήσουν.

:wave2: :wave2: :wave2:

Να πάμε τώρα να δούμε λίγο τις μετατροπές ??

π.χ.
Ακριβή κυλινδρισμό (διάμετρο επί διαδρομή) και λόγο συμπίεσης ..

xxxristos
10/07/2006, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:wave2: :wave2: :wave2:

Να πάμε τώρα να δούμε λίγο τις μετατροπές ??

π.χ.
Ακριβή κυλινδρισμό (διάμετρο επί διαδρομή) και λόγο συμπίεσης ..

Να μου δώσεις λίγο χρόνο γιατί πνίγομαι στη δουλειά? Ξεκίνησε μια δύσκολη εβδομάδα...

ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ???

STOYBI
10/07/2006, 11:42
xxxristos


Δίκιο έχετε και οι δυο, ίσως η αντίδρασή μου ήταν υπερβολική αλλά μπορείς να αμφισβητήσεις τα λεγόμενα (γραφόμενα) κάποιου με πολύ ωραίο τρόπο και με πολύ άσχημο τρόπο. Εμένα ο τρόπος μερικών μου φάνηκε άσχημος. Αυτοί που νομίζουν οτι ήταν καλοπροαίρετοι ας με συγχωρήσουν.


:beer: :beer:

:wave2:

Akatanomastos
10/07/2006, 13:10
TERMA Diladi ta pop corn e?
den pirazei, gia alli mia fora nikise o mixanokinitos athlitismos..

OldMan
10/07/2006, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
TERMA Diladi ta pop corn e?
den pirazei, gia alli mia fora nikise o mixanokinitos athlitismos..

Εσένα ρε σύντεκνε δεν σΕ είπα να αλλάξεις ντηλεράκι ???

:smokin: :smokin:

Akatanomastos
10/07/2006, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εσένα ρε σύντεκνε δεν σΕ είπα να αλλάξεις ντηλεράκι ???

:smokin: :smokin:

AFTO NA to ksexaseis old.

den ton allazo me tipota giati(thelo rithmika palamakia):

ton ntiler mou ton agapo, ton exo aderfo mou,
mou dinei panta to kalo, na kaio to mialo mou,

ton ntiler mou san to thorro, anoigei i kardia mou,
exei times axtipites, eine i simpatheia mou,

o ntiler mou einai poniros, krataei kai G3,
san erthoun mpatsoi sto xorio, na paroune ta 3

ela more :beer:

dukeandthecity
13/07/2006, 13:50
:a13: :a13:

MIKE_16V
13/07/2006, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
:a13: :a13:



:a014: :a014: :a014:

OldMan
13/07/2006, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
:a13: :a13:

Τσίλιες κρατάς, καλή μου ???

:smokin: :smokin: :smokin:

devil's animal
13/07/2006, 17:29
μα'στα...

μα'στα....

αντε να δουμε τι θα δουμε στο τελος...
:a014: :a014: :a014: :a014:

byron
19/07/2006, 11:36
:ZZZ: :ZZZ:

xxxristos
02/08/2006, 20:28
ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΟΔΙΧΡΟΝΟΣ 500cc 180 ps @ 20000 rpm

Μέχρι να επανέλθω με 2-3 φωτό του compressorάτου project, το οποίο θα δείτε από του χρόνου στο ελληνικό Dragster (προς το παρόν ψάχνω σπόνσορες και τελειοποιώ το τέρας), μπορείτε να δείτε τον λόγο που καθυστερώ (την ανάληψη άλλου project δηλαδή) εδώ:

http://www.2strokers.com/forum/viewtopic.php?t=1108&postdays=0&postorder=asc&start=0

Λόγω φόρτου εργασίας εν όψει διακοπών, οι ερωτήσεις να είναι περιορισμένες παρακαλώ...

xxxristos
02/08/2006, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
as perasoume ligo sta epi tis ousias...
(kai as afisoume tis askopes kai xwris noima adiparatheseis...)

(en sidomia omws giati viazomai)

file xxxristo exw kapoies apories os pros to project sou...

1. tha borouses na postareis ta diagrammata tis dinamometrisis?
gia na vgoun 90hp (bhp) apo 700cc monokilindro thelei polles strofes...
anarwtiemai poso "elastikos" borei na einai enas monokilindros kinitiras tetoias apodwsis... (?)

kai apo to granazi mexri ton piso troxo tha xasei ligotero apo 1hp???

2. to olo project to kovw na eftase panw apo tin ajia enos kainouriou wr kai na sou pire para poli xrono gia na to fereis se logariasmo...
i metatropi pou egine (veltiotikos oikos?)?
exei janaginei or ise prwtoporos?

katalaveneis oti mia toso sovari metatropi fernei sponsores poli eukola (isos kai kipela pagosmiou)
kai an oxi gia esena, gia to magazi pou sto eftiaje...

3. meta les oti elafrwses to wr...
kai les oti ekopses tis vides pou itan ligo megaliteres apo to apolitos anagaio...
ekatses dld kai elises oles tis vides kai tis eferes akrivos, oste na kerdiseis to varos 2 kermatwn evro?

twra katalava giati den foras botes, kranos ktlp...



den se katigorw gia psevdos, alla opws katalaveneis exeis pei polla enw den exeis parousiasei tipota perissotero apo 3 fwto enos kinitira panw se kapoio dinamometro kai ta onomata diaforwn adalaktikwn... se diastima enos mina...


den amfivalw oti meta apo mia tetoia metatropi to moter tha skotwnei...
alla einai edelos allo progma na les [90+hp ston troxo...]


telos, les kati gia compressor se auton ton kinitira kai apodwsi panw apo 140hp...
egw apla tha perimenw na dw pou to pas...

Σωστές και επουσιώδεις απορίες....

1. Όπως φαίνεται στο video που ανέβασα σε γειτονικό site (βρες το link), δεν έχω συνδέσει εκτυπωτή στον υπολογιστή του dyno, και έτσι έντυπο δυναμογράφημα δεν υπάρχει, οι μετρήσεις παίρνονται real time και ο σκοπός τους είναι να βλέπω τί επιπτώσεις είχε στην απόδοση η κάθε μετατροπή που γινότανε, γιατί όπως καταλαβαίνεις τα στάδια βελτίωσης έγιναν ένα ένα για να ελένχω τι κάνω...

Από το γρανάζι μέχρι τον πίσω τροχό εγώ αυθαίρετα λεώ οτι χάνει έναν ίππο, εσύ πές οτι χάνει 10, δεν κολάμε εκεί.....

2. Η μετατροπή έπιασε πολλά... Το έκανα μόνος μου, σε εγκαταστάσεις (εργαστήρια) όπου είμαι manajer και διαχειριστής υλικού, ΔΕΝ έχει ξαναγίνει, ασχολήθηκα εγώ προσωπικά ΚΑΙ στον σχεδιασμό ΚΑΙ στην κατασκευή, "σπονσοραρίστηκα" με πλάγιους τρόπους από ΜΕΓΑΛΗ εταιρία που αναφέρεται (και υπάρχουν και φωτό) στο προαναφερθέν γειτονικό forum.

3. Το ελάφρωμα έγινε (και συνεχίζεται ακόμα) γιατί είμαι ψυχάκιας... δε θέλω να κουβαλάω το παραμικρό περιττό βάρος
μαζί μου!


Δεν έχω ανεβάσει μόνο 3 φωτό και ούτε όλα αυτά έγιναν σε διάστημα ενός μήνα, έβγαλα μόνο φωτό όταν τελείωσα το ατμοσφαιρικό μοτέρ, την ημέρα που το έβγαζα από το dyno για να μπεί πάνω στην μοτό.

fallenheaven
05/08/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos

Μέχρι να επανέλθω με 2-3 φωτό του compressorάτου project, το οποίο θα δείτε από του χρόνου στο ελληνικό Dragster...




Pisteuo pos to Dragstrip einai to mono meros pou mporei na diksei tin aksia tou ena mixanaki pusharismeno sta oria tou,oso anafora to moter,eno exei μαμά ψαλίδι και νορμάλ motard τροχοί με λάστιχα μεταχειρισμένα απο μαμά Fazer 600 (δε θυμάμαι διαστάσεις). Δυστυχώς σε φρένα, τροχούς και αναρτήσεις δεν έπεσε καθόλου χρήμα, ούτε ευρώ εκτός από φτηνούς motard τροχούς και φτηνά σωληνακια υψηλής με oversize φτηνό εμπρός δίσκο...




* = Copyright
xxxristos


:wave2:

xxxristos
05/08/2006, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από fallenheaven
Pisteuo pos to Dragstrip einai to mono meros pou mporei na diksei tin aksia tou ena mixanaki pusharismeno sta oria tou,oso anafora to moter,eno exei μαμά ψαλίδι και νορμάλ motard τροχοί με λάστιχα μεταχειρισμένα απο μαμά Fazer 600 (δε θυμάμαι διαστάσεις). Δυστυχώς σε φρένα, τροχούς και αναρτήσεις δεν έπεσε καθόλου χρήμα, ούτε ευρώ εκτός από φτηνούς motard τροχούς και φτηνά σωληνακια υψηλής με oversize φτηνό εμπρός δίσκο...




* = Copyright
xxxristos


:wave2:

προς το παρόν ψάχνω σπόνσορες = ψάχνω λεφτά για να αλλαχτούν όλα αυτά!

:beer:

fallenheaven
05/08/2006, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
προς το παρόν ψάχνω σπόνσορες = ψάχνω λεφτά για να αλλαχτούν όλα αυτά!

:beer:


O.k. tote!
Logiko akougete auto me ta lefta...prepei na se exoun fugei idi paaaara polla!

Nomiza oti den eixes skopo na ta allakseis...!

Parepiptontos,pou exeis skopo na to xrisimopiiseis?
Sto dromo?Sta 401m?se agones motard?

filika panta!




:beer:

xxxristos
05/08/2006, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από fallenheaven
O.k. tote!
Logiko akougete auto me ta lefta...prepei na se exoun fugei idi paaaara polla!



Δεν μου έχει φύγει ούτε ευρώ, διάβασε πιο προσεκτικά παραπάνω.


Αρχικά δημιουργήθηκε από fallenheaven


Parepiptontos,pou exeis skopo na to xrisimopiiseis?
Sto dromo?Sta 401m?se agones motard?


Μέχρι στιγμής το χρησιμοποιούσα στο δρόμο.

Τόρα ευελπιστώ να καταφέρω (από οικονομικής πλευράς) να το βάλω στο dragster αλλά να κυκλοφορεί και στο δρόμο (έστω και με λίγες μετατροπές).

Οι αγώνες motard ποτέ δε με ενδιέφεραν.

fallenheaven
05/08/2006, 19:58
To exo diabasei topost pou ekanes se sxesi meta xrimata,apla nomiza oti to "plagi sponsorarisma" itan meriko kai oxi olliko,diladi me apla logia,nomiza oti merika apo ta pragmata h' ta fragka htan tsampe :lol: !


Psaxto me tous sponsores kai balto sta dragster.
Den tha sou protina na to kukloforeis stous dromous:nono:
EINAI POLLOI OI KOULOI KAI OI STRAVOI POU KUKLOFOROUN!!!!!!!


Baltou psalidara p.x. jmc,mechmachex,harris,spondon k.t.l....
Ftiakse ena anthrakonima kostoumaki,
baltou ena koutsouro gia amortiser,piso roda apo gsx-r h' kati paromio,kai ena trailer gia na to pigenoferneis stous agones kai pisteuo pos den tha exeis problima!


:wave2:

STOYBI
06/11/2006, 21:17
--------------------------------------------------------------------------------



quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan


Να πάμε τώρα να δούμε λίγο τις μετατροπές ??

π.χ.
Ακριβή κυλινδρισμό (διάμετρο επί διαδρομή) και λόγο συμπίεσης ..
--------------------------------------------------------------------------------



-------------------------------------------------------------------------------------
xxxristos
Να μου δώσεις λίγο χρόνο γιατί πνίγομαι στη δουλειά? Ξεκίνησε μια δύσκολη εβδομάδα...

ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ???


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Λοπον... Μαλλον χρονο θα εχεις μπολικο...( Για να κρινεις ορθογραφιες αλλων )

Καμμια φωτο, κανα βιντεακι , καμμια δυναμομετρηση παιζει τιποτα ?? Η το μπουμπουνισαμε το εργαλειο ?? :confused:

ΥΓ Εκεινες τις φωτο με τον εαυτο σου μεσα .... 4 μηνες πανε απο τοτε ρε γμτ..

:smokin:

STOYBI
06/11/2006, 21:46
Αχ.. Βρε xxxristos ... Μεσα εισαι τοση ωρα και εγω περιμενα απαντηση ... Μαλλον θα ελενχες ορθογραφιες σε αλλα ποστ και δεν θα προσεξες !! :(

Κριμα !!!

:smokin:

fantacid
07/11/2006, 02:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Αχ.. Βρε xxxristos ... Μεσα εισαι τοση ωρα και εγω περιμενα απαντηση ... Μαλλον θα ελενχες ορθογραφιες σε αλλα ποστ και δεν θα προσεξες !! :(

Κριμα !!!

:smokin:

κακε!

:p

melodystyle2003
08/11/2006, 12:24
Τέρας!! Περιμένουμε video & photos!

DimChios
08/11/2006, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από melodystyle2003
Τέρας!! Περιμένουμε video & photos!



Ναι καλα, περίμενε εσύ!

:lol: :lol:

grat
08/11/2006, 14:56
Η αλήθεια είναι ότι αυτό το ΚΙΤ το φλέρταρα για το ΧΤΧ 660 για μετατροπή και ήμουν λίγο δύσπιστος. Αλλά τελικά δέχεται στροφές κ.τ.λ. Φοβερό project Μπράβο

STOYBI
08/11/2006, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από grat
Η αλήθεια είναι ότι αυτό το ΚΙΤ το φλέρταρα για το ΧΤΧ 660 για μετατροπή και ήμουν λίγο δύσπιστος. Αλλά τελικά δέχεται στροφές κ.τ.λ. Φοβερό project Μπράβο

Yπαρχει και αλλο ενα κιτ σε σχημα V απο κομπρεσερ σκατατζιδικου που μπαινει κουτι σε 660 !!! Μπορει να σε ενοχλουν λιγο τα καυσαερια ( καταλοιπα του V) αλλα συνηθεια ειναι ολα !! :smilea:

Μολις ανεβασει ο αλλος φωτο απο το project που φλερταρες και εσυ , θα σου ανεβασω και τις δικες μου φωτο !!!

:hypnotize

xxxristos
08/11/2006, 23:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Yπαρχει και αλλο ενα κιτ σε σχημα V απο κομπρεσερ σκατατζιδικου που μπαινει κουτι σε 660 !!! Μπορει να σε ενοχλουν λιγο τα καυσαερια ( καταλοιπα του V) αλλα συνηθεια ειναι ολα !! :smilea:

Μολις ανεβασει ο αλλος φωτο απο το project που φλερταρες και εσυ , θα σου ανεβασω και τις δικες μου φωτο !!!

:hypnotize


Για να μη κάνω την χάρη σε σένα και σε κανα δυο ακόμα πυροβολημένους που κάνουν πως ξέρουν από τεχνικά δεν ανεβάζω άλλες φωτό, και γενικά έπαψα να γράφω σε αυτό το ποστ.

Αλλά να κοροϊδεύετε εσύ και 2-3 άλλοι ακόμα όποιον γράφει ένα καλό λόγο για κάτι που έφτιαξα με τον κόπο μου είναι μεγάλη μαλακία από μέρους σας, αλλά δε περίμενα τίποτα καλύτερο από ανθρωπάκια σαν του λόγου σας. Βρείτε καμια γκόμενα να γαμήσετε λίγο ρεεεεεεεεε

Προς όλους τους υπόλοιπους που διάβασαν το post : Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

STOYBI
08/11/2006, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Σκατατζίδικο είναι το σπίτι σου κακεντρεχή μαλάκα.

Για να μη κάνω την χάρη σε σένα και σε κανα δυο ακόμα πυροβολημένους που κάνουν πως ξέρουν από τεχνικά δεν ανεβάζω άλλες φωτό, και γενικά έπαψα να γράφω σε αυτό το ποστ.

Αλλά να κοροϊδεύετε εσύ και 2-3 άλλοι ακόμα όποιον γράφει ένα καλό λόγο για κάτι που έφτιαξα με τον κόπο μου είναι μεγάλη μαλακία από μέρους σας, αλλά δε περίμενα τίποτα καλύτερο από ανθρωπάκια σαν του λόγου σας. Βρείτε καμια γκόμενα να γαμήσετε λίγο ρεεεεεεεεε

Προς όλους τους υπόλοιπους που διάβασαν το post : Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

Κοπο σου?? Ποιον κοπο σου ????
Ακου ΜΑΛΑΚΑΚΟ .......Σε κοροιδευω επειδη μας γεμισες 500 σελιδες φουμαρα ΧΩΡΙς ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΤΙΠΟΤΑ. Και δεν ζητησες ουτε ενα συγνωμη για τον χρονο που εφαγες σε καποιους απο εδω μεσα προσπαθωντας οι κοπανοι να καταλαβουν τις μπουρδες που τους αραδιαζες !!!
Και επειδη σε εκοψα σε αλλο ποστ το τι σοι σκατοχαρακτηρας εισαι , σου ξεθαψα το ποστ σου μπας και το διαβασει η πρωην σου και σου δωσει να καταλαβεις οτι πρωτα πρεπει να κρινεις τον εαυτο σου και μετα τους υπολοιπους !!!

Οσο για το τι ειναι το σπιτι μου απλα ευχομαι να σε συναντησω καπου -- καποτε !!! Θα ειναι απιστευτες οι στροφες που θα σου κοπαναω το κεφαλι σου στο τοιχο !!!

ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.. Ε .. ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ !!!

xxxristos
08/11/2006, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Δεν κοροιδευω τιποτα !!! Εσυ μας γεμισες 500 σελιδες φουμαρα ΧΩΡΙς ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΤΙΠΟΤΑ, και δεν ζητησες ουτε ενα συγνωμη !!!

Οσο για το τι ειναι το σπιτι μου απλα ευχομαι να σε συναντησω καπου -- καποτε !!! Θα ειναι απιστευτες οι στροφες που θα σου κοπαναω το κεφαλι σου στο τοιχο !!!

ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.. Ε .. ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ !!!

Οι φωτό είναι αποδείξεις! Δυστυχώς η μηχανή ολόκληρη δε μπορεί να περάσει μέσα από καλώδια για ν' ανεβεί κι αυτή στο site και να την κάνει download ο καθένας για να την πάρει μια βόλτα!

Όσο για τα υπόλοιπα... τι μου λες... έχω χεστεί από τον φόβο μου... θα περάσω από εκεί να τα αφήσω!!!

DimChios
09/11/2006, 01:04
Εξυπνάδες λέω εγώ, Ο Ασχετος,που ούτε μια ασφάλεια δεν μπορώ να αλλάξω στη μηχανή μου!

Εσύ όμως ξέρεις να κάνεις πολλά απ' ότι λές!


Ε, ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ 2 ΦΩΤΟ!

ΜΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΟΤΟ ΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΟΠΟΛΕΜΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟΥ!!!

Και καλά δεν ξανα ασχολείσαι με το πόστ αυτό!

:alien: :alien: :alien:

xxxristos
09/11/2006, 03:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Εξυπνάδες λέω εγώ, Ο Ασχετος,που ούτε μια ασφάλεια δεν μπορώ να αλλάξω στη μηχανή μου!

Εσύ όμως ξέρεις να κάνεις πολλά απ' ότι λές!


Ε, ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ 2 ΦΩΤΟ!

ΜΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΟΤΟ ΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΟΠΟΛΕΜΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟΥ!!!


:alien: :alien: :alien:

Αυτό θα συνέβενε άν δε με έκραζε κάποιος από την 5η κιόλας σελίδα του topic...

Ας φτιάξει αυτός κάτι καλύτερο και τότε μιλάμε....

Έχει νόημα να ανεβάσω κάτι άλλο πια?

Δυναμομέτρηση αν ανεβάσω θα πουνε οτι είναι Fotoshop.

Εδώ που τα λέμε, και τη μηχανή αν δούνε live μπροστά τους θα πούνε οτι είναι παραίσθηση από τα ληγμένα που παίρνουν....

grat
09/11/2006, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Yπαρχει και αλλο ενα κιτ σε σχημα V απο κομπρεσερ σκατατζιδικου που μπαινει κουτι σε 660 !!! Μπορει να σε ενοχλουν λιγο τα καυσαερια ( καταλοιπα του V) αλλα συνηθεια ειναι ολα !! :smilea:

Μολις ανεβασει ο αλλος φωτο απο το project που φλερταρες και εσυ , θα σου ανεβασω και τις δικες μου φωτο !!!

:hypnotize

:p :p :p :p
H αλήθεια είναι STOYBI ότι δεν το προχώρησα γιατί όπως ανάφερα ήμουν δύσπιστος. Κάποιοι μου έλεγαν ότι θα πετύχει και κάποιοι όχι λόγω ότι το 700 είναι χαμηλόστροφο και δεν θα συνεργαζόνταν με το ΧΤΧ. Από ότι βλέπω θα πρέπει λοιπόν ο Αγαπητός xxxristos να βάλει τα δυνατά του και να αποδείξει ότι το project που έχει ξεκινήσει είναι αληθές όπως επίσης και να λύσει όλες τις απορείες των παιδιών που βλέπουν αυτό το Post ούτως σώστε να δώσει ελπίδες (εάν υπάρχουν) σε αυτούς που όντως θέλουν να το κάνουν ή σε αυτούς που δεν το πιστεύουν. Για να δούμε λοιπόν o χρόνος θα δείξει.

DUKASII
09/11/2006, 08:08
δακρύσει λεμε με αυτο το wr 90 άλογα...

λοιπόν και εγώ έχω παιδια ενα σούπερ ντουκ το οποιο δε θέλω να σας στεναχωρήσω αλλά ειναι προτζεκτ και εχει κοντα στα 260 αλογα ροδα.στο γρανάζι κινησης εχει 261.αρα??

οποιος δε με πιστευει θα ανεβάσω και φωτό αργότερα.....














:D

grat
09/11/2006, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
δακρύσει λεμε με αυτο το wr 90 άλογα...

λοιπόν και εγώ έχω παιδια ενα σούπερ ντουκ το οποιο δε θέλω να σας στεναχωρήσω αλλά ειναι προτζεκτ και εχει κοντα στα 260 αλογα ροδα.στο γρανάζι κινησης εχει 261.αρα??

οποιος δε με πιστευει θα ανεβάσω και φωτό αργότερα.....



:D

ΚΑΛΟ !!!:lol:

DUKASII
09/11/2006, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από grat
ΚΑΛΟ !!!:lol: καλα παρε μια να κλάψεις για αρχή...
και σε κανα 5 μηνο θα γυρίσω για να σας βρίσω και λίγο..

αα και ποσα είπα260??
ε λιγα ειπα..καμια 1000 αδα περιμένω να βγάλει τελικα..


68819

grat
09/11/2006, 08:39
:eyepop:

:confused:

:bigcry:

rsp
09/11/2006, 08:46
:sun:

grat
09/11/2006, 09:20
Xmm!!! δεν βλέπω τίποτα από ανθρακώνημα θα έπρεπε να το αναλάβω προσωπικά!!!:cool:

byron
09/11/2006, 09:45
Ότι και να κάνετε σας έχω για πλάκα. :smokin:

Σας παρουσιάζω το Project : Νεκρανάσταση μετα από 4 χρόνια στο χώμα !!!!!

Το projectάκι είναι ως εξης: Μετά την ανάληψη του Srx μου σε άλλα επίπεδα, δεχθηκα την πρόταση των Creadence Clearwater Revival να αναστήσω τον Kurt Cobain, προκειμένου να κάνει φωνητικά στο νέο τους αλμπουμ.

Η χρηματοδότηση έγινε από το Harvard Medical Univercity. Λόγω της δέσμευσης μου από υπογεγραμμένα συμβόλαια, και όρκους θανάτου δεν μπορώ να σας πω περισσότερα. Σε μερικά χρόνια θα απαντήσω στις ερωτήσεις σας.

Μην τολμήσει κανείς αδαής, κακεντρεχής, μισαλλόδοξος, κάποιο ποταπό μικροαστικό ανθρωπάκι να αμφισβητήσει το έργο μου ( καρφί για τον κακεντρεχή Oldman είναι αυτό).

Ορίστε οι αποδείξεις!!!! (δουλεύω λίγο το χρωματάκι του ακόμα)


68828

byron
09/11/2006, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Σκατατζίδικο είναι το σπίτι σου κακεντρεχή μαλάκα.

Για να μη κάνω την χάρη σε σένα και σε κανα δυο ακόμα πυροβολημένους που κάνουν πως ξέρουν από τεχνικά δεν ανεβάζω άλλες φωτό, και γενικά έπαψα να γράφω σε αυτό το ποστ.

Αλλά να κοροϊδεύετε εσύ και 2-3 άλλοι ακόμα όποιον γράφει ένα καλό λόγο για κάτι που έφτιαξα με τον κόπο μου είναι μεγάλη μαλακία από μέρους σας, αλλά δε περίμενα τίποτα καλύτερο από ανθρωπάκια σαν του λόγου σας. Βρείτε καμια γκόμενα να γαμήσετε λίγο ρεεεεεεεεε

Προς όλους τους υπόλοιπους που διάβασαν το post : Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

Και είπε ο σοφός καθώς επέστρεφε στο εργαστήριο του...
3ple xristos... στον μοναδικό που θα έκανες χαρη θα ήταν στον εαυτό σου, που μετά από το παρόν thread, έχεις κερδίσει επάξια τα πρωτεία της ξεφτίλας.

Το να εντυπωσιάσεις κάποιους αδαείς (όπως είμαστε οι περισσότεροι εδω μέσα) είναι πάρα πολύ εύκολο. Η στρόφιγγα των πληροφοριών δλδ έκλεισε λόγω του κραξίματος από κάποιον που σε ρώτησε κάτι τόσο απλό όπως ποιά είναι η δίαμετρος Χ διαδρομή; (και δεν απάντησες ποτέ)....
Ο oldman φταίει που πρώτος μυρίστηκε ότι είσαι φιδέμπορας;

Υποχρέωση του ήταν ως mod, που προσπαθεί να κρατήσει ένα επίπεδο στα τεχνικά, και ως ανθρωπος για να προφυλάξει τους υπόλοιπους.

Αν το μόνο που σου λείπει είναι ο θαυμασμός, το χειροκρότημα, το χτύπημα στην πλάτη για το ταλέντο σου που πάει χαμένο στην ξενιτιά, ρίχτο απ΄ την αρχή να στο στείλουμε με πμ.

Το παρόν thread, δεν πρέπει να σφαχτεί για κανένα λόγο. Πρέπει να γίνει sticky, με άλλο τίτλο όμως. Κάτι χαριτωμένο όπως :
¨Η άνοδος και η πτώση του Ελληνα Erv Kanemoto¨
¨WR με 90 φίδια στον τροχό!!!¨
¨Ο Έλλην κροκοδειλάκιας¨
¨Η τέχνη της εξαπάτησης και τι να προσέχετε¨
¨Το WWF σώζει WR με 90 σαύρες στην εξάτμιση¨

Το να σε αποκαλεί κάποιος φιδέμπορα, αποτελεί πρόκληση προς την συμπαθή συντεχνία...

Αϊντε ρίξε και τα (Ph.D τρομάρα σου) μπινελίκια σου.

DUKASII
09/11/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Και είπε ο σοφός καθώς επέστρεφε στο εργαστήριο του...
3ple xristos... στον μοναδικό που θα έκανες χαρη θα ήταν στον εαυτό σου, που μετά από το παρόν thread, έχεις κερδίσει επάξια τα πρωτεία της ξεφτίλας.

Το να εντυπωσιάσεις κάποιους αδαείς (όπως είμαστε οι περισσότεροι εδω μέσα) είναι πάρα πολύ εύκολο. Η στρόφιγγα των πληροφοριών δλδ έκλεισε λόγω του κραξίματος από κάποιον που σε ρώτησε κάτι τόσο απλό όπως ποιά είναι η δίαμετρος Χ διαδρομή; (και δεν απάντησες ποτέ)....
Ο oldman φταίει που πρώτος μυρίστηκε ότι είσαι φιδέμπορας;

Υποχρέωση του ήταν ως mod, που προσπαθεί να κρατήσει ένα επίπεδο στα τεχνικά, και ως ανθρωπος για να προφυλάξει τους υπόλοιπους.

Αν το μόνο που σου λείπει είναι ο θαυμασμός, το χειροκρότημα, το χτύπημα στην πλάτη για το ταλέντο σου που πάει χαμένο στην ξενιτιά, ρίχτο απ΄ την αρχή να στο στείλουμε με πμ.

Το παρόν thread, δεν πρέπει να σφαχτεί για κανένα λόγο. Πρέπει να γίνει sticky, με άλλο τίτλο όμως. Κάτι χαριτωμένο όπως :
¨Η άνοδος και η πτώση του Ελληνα Erv Kanemoto¨
¨WR με 90 φίδια στον τροχό!!!¨
¨Ο Έλλην κροκοδειλάκιας¨
¨Η τέχνη της εξαπάτησης και τι να προσέχετε¨
¨Το WWF σώζει WR με 90 σαύρες στην εξάτμιση¨

Το να σε αποκαλεί κάποιος φιδέμπορα, αποτελεί πρόκληση προς την συμπαθή συντεχνία...

Αϊντε ρίξε και τα (Ph.D τρομάρα σου) μπινελίκια σου. κατι τέτοια λες εσύ και βλέπω κανα wr το 90αλογο..να σε πετυχένει σε κανα φαναρι καμια μέρα και να περνάει απο πάνω με το ερπετο σου..και να μετα να μην βρίσκεις τρύπα να κρυφτείς.
αμ γιατι κρατάω εγω πισινή νομίζεις...

κατσε μη γυρίσει ο χχχΡΙστος με τον wr φονιά και μας ράψει...:sad: :sad:

Cpt. Haddock
09/11/2006, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
..........


:a18: :a18: :a18:

for both posts!

:beer:

MIKE_16V
09/11/2006, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
κατι τέτοια λες εσύ και βλέπω κανα wr το 90αλογο..να σε πετυχένει σε κανα φαναρι καμια μέρα και να περνάει απο πάνω με το ερπετο σου..και να μετα να μην βρίσκεις τρύπα να κρυφτείς.
αμ γιατι κρατάω εγω πισινή νομίζεις...

κατσε μη γυρίσει ο χχχΡΙστος με τον wr φονιά και μας ράψει...:sad: :sad:


Ναι αμε...λες και δεν εχεις οδηγησει δυνατο μονοκυλινδρο...εδω τα smc με 72 ροδα ειναι δυσκολα να τα βαλεις κατω...θα του ριξει το wr με 90.

Να περναει η ωρα βεβαια..γιατι οσο εγω κανω rolling απο 200 αλλο τοσο θα πετυχουμε το wr του χχχ:alien:

byron
09/11/2006, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
κατι τέτοια λες εσύ και βλέπω κανα wr το 90αλογο..να σε πετυχένει σε κανα φαναρι καμια μέρα και να περνάει απο πάνω με το ερπετο σου..και να μετα να μην βρίσκεις τρύπα να κρυφτείς.
αμ γιατι κρατάω εγω πισινή νομίζεις...

κατσε μη γυρίσει ο χχχΡΙστος με τον wr φονιά και μας ράψει...:sad: :sad:

Ποτέ δεν είχα και ούτε θα έχω πρόβλημα, να ομολογήσω το λάθος μου και να ζητήσω συγγνώμη.

Όσο αντιμετωπίζομαι από βρώμικους συντάκτες ποστ ως μαλάκας,θα λέω την γνώμη μου για αυτούς και θα περιμένω κάποια τεκμηριωμένη απάντηση.
Γιατί η βρισιές είναι απάντηση ενός ανθρώπου σε πανικό.

Αν κάποιος με αμφισβητούσε σε αυτά που έλεγα, θα απαντούσα με κάθε τρόπο για να δείξω την σοβαρότητα των λόγων μου. Στην δουλειά σου, αν πεις παπαριές σε στέλνουν σπίτι σου. Στα συνεργεία αν κάνεις παπαριές μένεις άνεργος και μπορεί να φας και ξυλο.
Στο net , μπορείς να λές ότι γουστάρεις, και να επιβάλλεις στους αναγνώστες των κειμένων σου τον ρόλο του άβουλου θαυμαστή. Αλλιώς είσαι εγκάθετος, κακεντρεχής, πυροβολημένος, μαλάκας και μας γράφει και στα αρχίδια του (που πρέπει να είναι και τεράστια), μας συμβουλεύει να γαμήσουμε λίγο και άλλες όμορφες συμβουλές...( Thanks for tip 3ple xristos :wave2: )

@ DUCASII οι πάγκοι δεν τρέχουν... :smokin:

OldMan
09/11/2006, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ποτέ δεν είχα και ούτε θα έχω πρόβλημα, να ομολογήσω το λάθος μου και να ζητήσω συγγνώμη.

Cool mate ...!!!

(έχουν ξαναγίνει - και θα ξαναγίνουν παρόμοιες φάσεις)


Ή αφήστε το να πεθάνει ή το πάμε στις Διαμάχες ... :wave2:

byron
09/11/2006, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Cool mate ...!!!

(έχουν ξαναγίνει - και θα ξαναγίνουν παρόμοιες φάσεις)


Ή αφήστε το να πεθάνει ή το πάμε στις Διαμάχες ... :wave2:

I m cool oldman. Tnx for asking...

Κάντε ότι θέλετε με το θέμα. Όντως θα ξαναγίνει, ΑΝ την κάνουμε γαργάρα.

Άποψη μου είναι να γίνει sticky, είτε στα Στραβά και Ανάποδα είτε στις Διαμάχες. Τεχνικό πάντως δεν είναι σίγουρα το θέμα. :mad:

TWINGEORGE
09/11/2006, 15:00
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
[B]Αυτό θα συνέβενε άν δε με έκραζε κάποιος από την 5η κιόλας σελίδα του topic...
ΑΠΟ ΤΗ 5 ΣΕΛΙΔΑ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ 11 ΚΑΙ ΣΗΜΕΤΕΧΕΙΣ ΜΕ ΚΑΚΟ ΤΡΟΠΟ.

Ας φτιάξει αυτός κάτι καλύτερο και τότε μιλάμε....
ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΟΥ (Π.Χ)

Έχει νόημα να ανεβάσω κάτι άλλο πια?
ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΣΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Δυναμομέτρηση αν ανεβάσω θα πουνε οτι είναι Fotoshop.
ΑΝΕΒΑΣΕ ΕΣΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.

Εδώ που τα λέμε, και τη μηχανή αν δούνε live μπροστά τους θα πούνε οτι είναι παραίσθηση
από τα ληγμένα που παίρνουν....
ΣΤΑΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.

950dim
09/11/2006, 15:13
Ναιιιιι!:a08:
Στειλτε το στις Διαμαχες:a02:...

XTMPAM
09/11/2006, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
καλα παρε μια να κλάψεις για αρχή...
και σε κανα 5 μηνο θα γυρίσω για να σας βρίσω και λίγο..

αα και ποσα είπα260??
ε λιγα ειπα..καμια 1000 αδα περιμένω να βγάλει τελικα..


ΡΕ ΛΑΛΑΚΑ ΣΠΥΡΕ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ΑΥΤΟ?ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΡΕ!!!:p :p


Λοιπον περα της πλακας ετοιμαζω 12βολτο παπι νιτρο-τουρμπο και θα βγει γυρω στα 165 τροχο.........Παθατε πλακα ετσι?Και που να το δειτε και ετοιμο.........












Οταν το δειτε να μου το πειτε εεε?:rotflmao: :rotflmao:

xxxristos
09/11/2006, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από TWINGEORGE

Δυναμομέτρηση αν ανεβάσω θα πουνε οτι είναι Fotoshop.
ΑΝΕΒΑΣΕ ΕΣΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.



Λοιπόν... είναι γνήσια γιατρέ μου???


68893

dirtbird
10/11/2006, 05:23
Εμένα γνήσιο μου φαίνεται.

Πάντως Χρήστο, εκεί ψηλά ... κάτι γίνεται.
Φαντάζομαι δεν περιμένεις να στο πει κανείς ότι η καμπύλη απόδοσης θέλει δούλεμα.

Τα 9 kg ροπής πάντως είναι πολύ εντυπωσιακά.:smilea:

DUKASII
10/11/2006, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Λοιπόν... είναι γνήσια γιατρέ μου??? Γαμώ.9 κιλά ροπης..

μετρήσεις εχει κάνει το μηχανάκι?
0-402 μετρα?

με το "μαμά" ψαλίδι ξεκινάει?

grat
10/11/2006, 11:16
Mια ερώτηση,

το project πότε ξεκίνησε?

Ευχαριστώ

STOYBI
10/11/2006, 11:27
Παραθετω γνησιες δυναμομετρησεις απο FAZER 600 s για να δει ο οποιος θελει πως ειναι ολοκληρωμενο ενα σχεδιαγραμα δυναμομετρησης ( που δεν ειναι απλα δυο τραβηγμενες γραμμες ) !!

Φυσικα καποιος παρατηρητικος θα δει κι ολας ποσο πιο ομαλα απο το φαιζερ βγαζει ενα μηχανακι για ντραγκστερ (οπως το παραπανω υποτιθετε) την ιποδυναμη στον δρομο !! Τρυπα πουθενα εκτος απο πολυ ψηλα .. Χωρια που πρεπει να εχει ροδες για να ανεβει στο δυναμομετρο !!!


68979

xxxristos
10/11/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Εμένα γνήσιο μου φαίνεται.

Πάντως Χρήστο, εκεί ψηλά ... κάτι γίνεται.
Φαντάζομαι δεν περιμένεις να στο πει κανείς ότι η καμπύλη απόδοσης θέλει δούλεμα.

Τα 9 kg ροπής πάντως είναι πολύ εντυπωσιακά.:smilea:

Τα σχεδόν 9 κιλά βγαίνουν πολύ χαμηλά σε σχέση με το "μαμά" πολύστροφο μοτέρ....

Μετά τις 10.500 δεν δούλευε καλά, έκανε διακοπές και πνιγόταν ενώ στο data logger φαινόταν οτι όλα πήγαιναν καλά... Πάντως ακόμα προσπαθώ να ανεβάσω κι άλλο τις στροφές (αρχικά σκόπευα να φτάνει μέχρι 13.000) αλλά τελικά μπροστά στο ρίσκο να γίνει καμία χοντρή ζημιά και οι 10.500 καλές είναι...

Απλά μου την σπάει να συμπεριφέρεται σαν Caterpillar παρά σαν μονοθέσιο F1!

xxxristos
10/11/2006, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από grat
Mια ερώτηση,

το project πότε ξεκίνησε?

Ευχαριστώ

Η ιδέα, έρευνα και σχεδιασμός άρχισαν πέρυσι τέτοια εποχή.
Τα ανταλλακτικά άρχισαν να παραγγέλνονται-συγκεντρώνονται αρχές 2006.
Οι πρώτες δοκιμές το Πάσχα και τελείωσε κατά το καλοκαίρι.

dirtbird
10/11/2006, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Παραθετω γνησιες δυναμομετρησεις απο FAZER 600 s για να δει ο οποιος θελει πως ειναι ολοκληρωμενο ενα σχεδιαγραμα δυναμομετρησης ( που δεν ειναι απλα δυο τραβηγμενες γραμμες ) !!

Φυσικα καποιος παρατηρητικος θα δει κι ολας ποσο πιο ομαλα απο το φαιζερ βγαζει ενα μηχανακι για ντραγκστερ (οπως το παραπανω υποτιθετε) την ιποδυναμη στον δρομο !! Τρυπα πουθενα εκτος απο πολυ ψηλα .. Χωρια που πρεπει να εχει ροδες για να ανεβει στο δυναμομετρο !!!

Μαν, δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς.

Οι φτωχές μου μηχανολογικές γνώσεις πάντως μου λένε ότι οι καμπύλες ροπής και ιπποδύναμης που βλέπουμε είναι σχετικές μεταξύ τους. Τώρα αν ο xxxristos είναι τόσο αργόσχολος ώστε να κάθεται και να τα κάνει στο χέρι με ΤΟΣΗ ακρίβεια δεν μπορώ να το ξέρω, αλλά δεν το νομίζω.

Επίσης υπάρχουν και δυναμόμετρα που δεν χρειάζονται ρόδες (chassis dynamometers) όπως τα Superflow (αν και το συγκεκριμμένο είναι Mustang για το οποίο δε γνωρίζω τίποτα πέρα από το ότι τέτοιο χρησιμοποιούν οι 4T για τις μετρήσεις τους).ι

:confused:

OldMan
10/11/2006, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μαν, δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς.

είπαμε να λήξει το θέμα ρε Σωτήρη, αλλά επιμένεις ... :rolleyes:


Εδώ περιμένουμε τόσους μήνες 2 ΑΠΛΑ νούμερα (Διάμετρος Χ Διαδρομή του εμβόλου ...) μπας και βγάλουμε άκρη με την γραμμική ταχύτητα του πιστονιού και τις στροφές που θα έπρεπε να ανεβάσει για να βγάλει αυτά τα 90 αλόγατα ...!!!

(η λογική του "Το 450 βγάζει 45 άλογα, άρα το 700 βγάζει 70, άντε και η βελτιωσάρα του 30%, τα πιάσαμε τα 90 άλογα", είναι μάλλον παιδαριώδης...)

DUKASII
10/11/2006, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
είπαμε να λήξει το θέμα ρε Σωτήρη, αλλά επιμένεις ... :rolleyes:


Εδώ περιμένουμε τόσους μήνες 2 ΑΠΛΑ νούμερα (Διάμετρος Χ Διαδρομή του εμβόλου ...) μπας και βγάλουμε άκρη με την γραμμική ταχύτητα του πιστονιού και τις στροφές που θα έπρεπε να ανεβάσει για να βγάλει αυτά τα 90 αλόγατα ...!!!

(η λογική του "Το 450 βγάζει 45 άλογα, άρα το 700 βγάζει 70, άντε και η βελτιωσάρα του 30%, τα πιάσαμε τα 90 άλογα", είναι μάλλον παιδαριώδης...) EMENA ME EXOYNE ENTYΠΩΣΙΑΣΕΙ ΤΑ 9 ΚΙΛΑ ΡΟΠΗΣ!!!!!:D

rsp
10/11/2006, 14:42
Η θεωριτικες μου γνωσεις ειναι λιγες αλλα οι πρακτικες κατι γινετε.Κατι δεν μου κολαει σε αυτη τη μοντα παντως! Το διαβαζω και το ξανα διαβαζω και ολο κατι λειπει...:confused:

STOYBI
10/11/2006, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μαν, δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς.

Οι φτωχές μου μηχανολογικές γνώσεις πάντως μου λένε ότι οι καμπύλες ροπής και ιπποδύναμης που βλέπουμε είναι σχετικές μεταξύ τους. Τώρα αν ο xxxristos είναι τόσο αργόσχολος ώστε να κάθεται και να τα κάνει στο χέρι με ΤΟΣΗ ακρίβεια δεν μπορώ να το ξέρω, αλλά δεν το νομίζω.

Επίσης υπάρχουν και δυναμόμετρα που δεν χρειάζονται ρόδες (chassis dynamometers) όπως τα Superflow (αν και το συγκεκριμμένο είναι Mustang για το οποίο δε γνωρίζω τίποτα πέρα από το ότι τέτοιο χρησιμοποιούν οι 4T για τις μετρήσεις τους).ι

:confused:

Eννοω οτι για ενα φιαγμενο μηχανακι να βγαζει τοσο ομαλη ισχυ απο τις χαμηλες μεχρι και μεση υψηλων στροφων ειναι πραγμα απιθανο-αδυνατο !!! Το απολυτα φυσιολογικο για ενα τοσο φιαγμενο μηχανακι για ντραγκστερ και μονο οπως εχει δηλωσει, θα ηταν τουλαχιστον μεχρι αρχη μεσαιων το γραφημα να εδειχνε σαν σεισμογραφος. Αυτο που εχει βαλει δειχνη οτι απο τις 2500 στροφες τραβαει πιο γραμικα απο BMW !!! Περα απο αυτο. Θα εχετε ξεχασει οτι ειπε οτι προσθεσε κομπρεσορα πανω με στοχο τα 150 αλογα και απο εκει και περα αρχισαν τα πανυγηρια !!!!


Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos Μιας και όλα μέχρι εδώ δουλέψανε ρολόι, το μοτέρ ξαναμπήκε στο δυναμόμετρο για να μπεί compressor με στόχο τα 150 άλογα!

Κάτσε να δούμε τι θα γίνει τόρα.......


Επισεις αγαπητε dirtbird δεν εχει καμμια σημασια στο παρον ποστ αν υπαρχουν δυναμομετρα που δεν χρειαζονται ροδες... Τον τιτλο του tread τον ειδες ??? Μηπως εχεις μπερδευτει.... Μιλαμε για μοτοσυκλετες?? Η για μοτοπαγγους ??? Μπηκε ποτε αυτο το μοτερ ( αν δουλεψε ποτε ) πανω σε πλασιο ??? Πως ?? Με το ψυγειο και την μπαταρια απο αυτοκινητο ??? Να ξεκινησει-να φρεναρει να στριψει???

Μηπως πρεπει να διαβασεις ολο το εργο απο την αρχη για να καταλαβεις ορισμενα πραγματα ???

Το θεμα για μενα ελαβε τελος !!

Για αλλο λογο το ξεθαψα , και προκαλεσα...Αλλα και παλι μπινελικια μονο... Η απαντηση.


:rolleyes:

dirtbird
10/11/2006, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Eννοω οτι για ενα φιαγμενο μηχανακι να βγαζει τοσο ομαλη ισχυ απο τις χαμηλες μεχρι και μεση υψηλων στροφων ειναι πραγμα απιθανο-αδυνατο !!! Το απολυτα φυσιολογικο για ενα τοσο φιαγμενο μηχανακι για ντραγκστερ και μονο οπως εχει δηλωσει, θα ηταν τουλαχιστον μεχρι αρχη μεσαιων το γραφημα να εδειχνε σαν σεισμογραφος. Αυτο που εχει βαλει δειχνη οτι απο τις 2500 στροφες τραβαει πιο γραμικα απο BMW !!! Περα απο αυτο. Θα εχετε ξεχασει οτι ειπε οτι προσθεσε κομπρεσορα πανω με στοχο τα 150 αλογα και απο εκει και περα αρχισαν τα πανυγηρια !!!!

:rolleyes:

ΟΚ, εγώ αναφερόμουν σε αυτό-καθαυτό το διάγραμμα. Το περί 'κατσαρού' είναι πιθανό αλλά συνήθως σε τροφοδοσίες με καρμπυρατέρ.

Για όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις (περί μοτοπάγγων κ.τ.λ) συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
Στο φινάλε γιατί να φτιάξεις ντράγκστερ με τέτοιο κυβισμό και μονοκύλινδρο (εκτός εάν υπάρχει τέτοια κατηγορία). Και γιατί να χρησιμοποιήσεις το rolling chassis ενός enduro.

Όπως επίσης προβληματίζομαι με αυτές τις επιλογές του xxx όταν τις συνδυάσω με το -αναφερόμενο από αυτόν- μορφωτικό του background και εργασιακή του εμπειρία.

Παρόλα αυτά δεν μπορώ να τον κατακρίνω για τις επιλογές του, μπορεί να του την βάρεσε, να έβαλε στοίχημα με τον κολλητό του ή οτιδήποτε άλλο που δεν μας πέφτει λόγος.

:wave2: :wave2:

ΣΗΜ: δεν το βλέπω να ξαναδιαβάζω το thread από την αρχή. Αντιθέτως θα πρότεινα στον Χρήστο να φτιάξει ένα νέο συνοπτικό (σε συνεργασία με τον mod) εάν και εφόσον έχει φτάσει σε κάποιο καλό σημείο.

stefanos
10/11/2006, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
είπαμε να λήξει το θέμα ρε Σωτήρη, αλλά επιμένεις ... :rolleyes:


Εδώ περιμένουμε τόσους μήνες 2 ΑΠΛΑ νούμερα (Διάμετρος Χ Διαδρομή του εμβόλου ...) μπας και βγάλουμε άκρη με την γραμμική ταχύτητα του πιστονιού και τις στροφές που θα έπρεπε να ανεβάσει για να βγάλει αυτά τα 90 αλόγατα ...!!!

(η λογική του "Το 450 βγάζει 45 άλογα, άρα το 700 βγάζει 70, άντε και η βελτιωσάρα του 30%, τα πιάσαμε τα 90 άλογα", είναι μάλλον παιδαριώδης...)

Ρε old

εχουμε 95χ63.5 μαμά

Δεν βάζουμε ένα πειραγμένο στρόφαλο του εμπορίου 68 αλλά φτιάχνουμε ένα δικό μας 70.
Κάνουμε μερικές απλές πράξεις και βγάζουμε απαιτούμενη διάμετρο για 700 112,8 μμ

δηλαδή 18 χιλιοστά oversize.
Και 6.5 χιλιοστά μεγαλύτερη διαδρομή.
Σε πειράζει ακόμα η γραμμική ταχύτητα?:wave2: :wave2:

stefanos
10/11/2006, 23:46
Αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω αυτό το είδος πλάκας.

GUZZISTA
11/11/2006, 08:23
παντως και ολο αυτο ειναι ενα παραμυθη το παλικαρη εχασε σε μια κοντρα απο ενα ΚΤΜ τις προαλες και τωρα θελει να πισει τον εαυτο του πως με καποιο τροπο θα το νικησει εμενα παντως σας λεω οτι μου κανει κατι για γεννητρια αν ηταν πραγματικα για μηχανη αυτο το πραμα θα επρεπε ηδη να το ειχαμε δει πανω σε σκελετο οεοοοοο και επειδει μου κανει λιγο για προτζεκτ σχολικο συγνωμη αλλα θα το πω σαν σχολειο μου κανει αυτο το σκηνικο πισω απο τις φωτο συγνωμη ρε παιδια αλλα δεν γινονται αυτα τα πραματα νιτρο 90 αλογα και 180 πανω σε ενα WR ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΗΣ ΧΑΛΙΜΑΣ ΟΕΟΕΟΕΟ:wave2: :wave2: :smokin: :smokin: ΤΑ ΛΕΜΕ







Υ.Γ. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΕΔΕΣΑΙΚΟΥ :lol: :lol: :lol:

GUZZISTA
11/11/2006, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GUZZISTA
παντως και ολο αυτο ειναι ενα παραμυθη το παλικαρη εχασε σε μια κοντρα απο ενα ΚΤΜ τις προαλες και τωρα θελει να πισει τον εαυτο του πως με καποιο τροπο θα το νικησει εμενα παντως σας λεω οτι μου κανει κατι για γεννητρια αν ηταν πραγματικα για μηχανη αυτο το πραμα θα επρεπε ηδη να το ειχαμε δει πανω σε σκελετο οεοοοοο και επειδει μου κανει λιγο για προτζεκτ σχολικο συγνωμη αλλα θα το πω σαν σχολειο μου κανει αυτο το σκηνικο πισω απο τις φωτο συγνωμη ρε παιδια αλλα δεν γινονται αυτα τα πραματα νιτρο 90 αλογα και 180 πανω σε ενα WR ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΗΣ ΧΑΛΙΜΑΣ ΟΕΟΕΟΕΟ:wave2: :wave2: :smokin: :smokin: ΤΑ ΛΕΜΕ







Υ.Γ. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΕΔΕΣΑΙΚΟΥ :lol: :lol: :lol:

KAI οπως ειπα πωσ θα στριψει αυτο το πραμα κομπρεσορας πανω σε μηχανακι που η χρηση του σκελετου ειναι για εντουρο και μοταρντ δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε αυτο να αντεξει τοσα πολλα αλογα ενας τεοιοσ σκελετος εγω μια μοντιφα καλη και πραγματικη την ειδα σε ενα ΚLX αθηνα ενα με 3 εξατμησεις πισω και δεν εβγαζε τοσα αλογα που ειχαν πεσει τρελα λεφτα επανω λεμε και + της αλλης αμα θελεις να φταιξεις κατι φτιαξε ενα ΚΤΜ εγω ειχα οδηγηση ενα ΚΤΜ LC4 στα 60 αλογα τωρα για μηχανακι που ειναι 450 να παει στα 700 και με κομπρεσορα λιγο μου φερνει κατι STAR TREK αν δεν το δουμε κομπλε εγω δεν πιστευω τπτ γιατι αμα πιασουμε ολοι εδω μεσα και αρχιζουμε και λεμε οτι μαλακια μας κατεβει τελιωσαμε σας λεωωωωω ακου εκει WR 90 hp αχα καλοοοοοοοοοοοοο εεεεεεεεεεεεεεεε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol:

stefanos
11/11/2006, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από GUZZISTA
KAI οπως ειπα πωσ θα στριψει αυτο το πραμα κομπρεσορας πανω σε μηχανακι που η χρηση του σκελετου ειναι για εντουρο και μοταρντ δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε αυτο να αντεξει τοσα πολλα αλογα ενας τεοιοσ σκελετος εγω μια μοντιφα καλη και πραγματικη την ειδα σε ενα ΚLX αθηνα ενα με 3 εξατμησεις πισω και δεν εβγαζε τοσα αλογα που ειχαν πεσει τρελα λεφτα επανω λεμε και + της αλλης αμα θελεις να φταιξεις κατι φτιαξε ενα ΚΤΜ εγω ειχα οδηγηση ενα ΚΤΜ LC4 στα 60 αλογα τωρα για μηχανακι που ειναι 450 να παει στα 700 και με κομπρεσορα λιγο μου φερνει κατι STAR TREK αν δεν το δουμε κομπλε εγω δεν πιστευω τπτ γιατι αμα πιασουμε ολοι εδω μεσα και αρχιζουμε και λεμε οτι μαλακια μας κατεβει τελιωσαμε σας λεωωωωω ακου εκει WR 90 hp αχα καλοοοοοοοοοοοοο εεεεεεεεεεεεεεεε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol:

Δεν υπάρχει λόγος να άναρωτιέσαι για το πλαίσιο γιατί πρόκειται για φιδι, γιατί απλά δεν χωράει πιστόνι για να γίνει 700 οπότε εδώ κάπου σταματάει το αστείο.

ΥΓ Καλά τι γούστο είναι αυτό που έχεις ρε φίλε σου αρέσει άυτό το klx? και τα guzzi?
Κάτι σε διχασμένη προσωπικότητα μου κάνει αυτό.

GUZZISTA
11/11/2006, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Δεν υπάρχει λόγος να άναρωτιέσαι για το πλαίσιο γιατί πρόκειται για φιδι, γιατί απλά δεν χωράει πιστόνι για να γίνει 700 οπότε εδώ κάπου σταματάει το αστείο.

ΥΓ Καλά τι γούστο είναι αυτό που έχεις ρε φίλε σου αρέσει άυτό το klx? και τα guzzi?
Κάτι σε διχασμένη προσωπικότητα μου κάνει αυτό.


ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΚLX ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΓΩ ΜΟΤΟ GUZZI ΑΠΛΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ KLX ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ:wave2: :wave2: :smokin:

OldMan
11/11/2006, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Σε πειράζει ακόμα η γραμμική ταχύτητα?:wave2: :wave2:

Αφάνταστα !! :wave2: :wave2:

stefanos
11/11/2006, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αφάνταστα !! :wave2: :wave2:

Σε πειράζει ακόμα και μετά απο το γεγονός οτι το υποθετικό πιστόνι πρέπει να είναι 113 χιλ ?
Πάνε οι δίοδοι της υδρόψυξης πάνε τα μπουζόνια πάει και το πηγάδι της αλυσίδας φύγανε όλα τα έφαγε το ρεκτιφιέ.
Πάμε στο "Μετατοπισμένο κομβίο" της μπιέλας?
Πόσο?
Η 68 mm που λέω παραπάνω δεν είναι καμία "μετατοπισμένη" μαμίσια μπιέλα.
Είναι ένα κομάτι ατόφιο ατσάλι που μετά την μεταμόρφωση του σε στρόφαλο έναντι χιλιάρικων δίνει μόλις 4.5 χιλιοστά παραπάνω διαδρομή.Η μαμίσια ζόρι να μας δώσει τα μισά.
Και βέβαια εδώ ο Dr ξεχνά να αναφέρει οτι ΠΡΕΠΕΙ να βάλουμε και αντίστοιχα ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ μπιέλα (Carillo ξέρουμε όμως).
Και βέβαια όλα αυτά τι άλλο θέλουνε?
ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΥΨΟΣ κυλίνδρου.Το ξεχάσαμε και αυτό.Εμείς βάλαμε μόνο "αλουμινένιο χιτώνιο"
(εχετε ακούσει τέτοιο πράγμα ξανά?) στον ΙΔΙΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟ (η μάλλον οτι απέμεινε απο το ρεκτιφιέ).
Δεν πάω στην κεφαλή γιατί πλέον τα 18 χιλ ρεκτιφιέ στον κύλινδρο έχουν βάλει τις διόδους ψύξης μέσα στον θάλαμο καύσης οπότε............

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ απλά (αυτό να το πάρετε σαν πρόκληση για όποιον πιστεύει το αντίθετο)

Και βέβαια έγραψε ο dirt:
"Όπως επίσης προβληματίζομαι με αυτές τις επιλογές του xxx όταν τις συνδυάσω με το -αναφερόμενο από αυτόν- μορφωτικό του background και εργασιακή του εμπειρία."

OldMan
11/11/2006, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
...............
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ απλά
.............................

Όταν σε "ζορίσουν", μιλάς ...!!! :lol: :beer: :lol:

dirtbird
11/11/2006, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Σε πειράζει ακόμα και μετά απο το γεγονός οτι το υποθετικό πιστόνι πρέπει να είναι 113 χιλ ?
Πάνε οι δίοδοι της υδρόψυξης πάνε τα μπουζόνια πάει και το πηγάδι της αλυσίδας φύγανε όλα τα έφαγε το ρεκτιφιέ.
Πάμε στο "Μετατοπισμένο κομβίο" της μπιέλας?
Πόσο?
Η 68 mm που λέω παραπάνω δεν είναι καμία "μετατοπισμένη" μαμίσια μπιέλα.
Είναι ένα κομάτι ατόφιο ατσάλι που μετά την μεταμόρφωση του σε στρόφαλο έναντι χιλιάρικων δίνει μόλις 4.5 χιλιοστά παραπάνω διαδρομή.Η μαμίσια ζόρι να μας δώσει τα μισά.
Και βέβαια εδώ ο Dr ξεχνά να αναφέρει οτι ΠΡΕΠΕΙ να βάλουμε και αντίστοιχα ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ μπιέλα (Carillo ξέρουμε όμως).
Και βέβαια όλα αυτά τι άλλο θέλουνε?
ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΥΨΟΣ κυλίνδρου.Το ξεχάσαμε και αυτό.Εμείς βάλαμε μόνο "αλουμινένιο χιτώνιο"
(εχετε ακούσει τέτοιο πράγμα ξανά?) στον ΙΔΙΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟ (η μάλλον οτι απέμεινε απο το ρεκτιφιέ).
Δεν πάω στην κεφαλή γιατί πλέον τα 18 χιλ ρεκτιφιέ στον κύλινδρο έχουν βάλει τις διόδους ψύξης μέσα στον θάλαμο καύσης οπότε............

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ απλά (αυτό να το πάρετε σαν πρόκληση για όποιον πιστεύει το αντίθετο)

Και βέβαια έγραψε ο dirt:
"Όπως επίσης προβληματίζομαι με αυτές τις επιλογές του xxx όταν τις συνδυάσω με το -αναφερόμενο από αυτόν- μορφωτικό του background και εργασιακή του εμπειρία."

Φυσικά, όλα αυτά που αναφέρει ο father, τα έχουν σκεφτεί όσοι διαθέτουν στοιχειώδεις γνώσεις αλλά καλώς κάνει και τα αναφέρει έτσι για να ξέρουμε για τι μιλάμε.

Εγώ πάντως ούτε αμφισβητώ αλλά και ούτε πιστεύω μέχρι τα παρουσιαζόμενα να είναι επαρκή.
Γράψε λάθος..
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ αν είναι αλήθεια ή όχι γιατί πρόκειται για ένα project το οποίο με αφήνει παγερά αδιάφορο γιατί δεν έχει καμμία χρησιμότητα.
Επαναλαμβάνω ότι μπορεί ο δημιουργός του να έχει τους δικούς του λόγους (για τη δημιουργία του project ή/και του thread) oι οποίοι δεν με αφορούν και δεν τους εξετάζω.

Αυτά (χωρίς να σημαίνει ότι αποκλείω να γράψω και εγώ ότι μου κατέβει στο μέλλον αλλά εύχομαι να μην έχω χρόνο).

Και μία φιλολoγική ερώτηση:
ποιό είναι το κυριότερο μειονέκτημα στην συμβατική (for god's shake) εφαρμογή των ηλεκτρικά ενεργοποιούμενων βαλβίδων σε ένα τετράχρονο κινητήρα?

p@nos
12/02/2008, 00:51
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tpap
12/02/2008, 02:18
Κυριοι..!!!

Τωρα το ειδα αυτο...επαθα πλακα ετσι?
και ολα αυτα με τα ΜΙΣΑ συρραπτικα στην σελα.
Εχω φυγει.

Και μετα καθεται ο φιλτατος Στεφανος να υπολογισει οτι ΔΕΝ του βγαινει ο κυβισμος..
Και καλα δεν του βγαινει ΓΙΑΤΙ αυτο που περιγραφει απλα ΔΕΝ γινεται..ΔΕΝ του δινει ο μετατοπισμενος στροφαλος τα χιλ διαδρομης, ΟΥΤΕ το κυλινδρακι την διαμετρο που θελει..

(@Σημειωση: Στεφανε υπαρχει λυση σε στοκ υψος κυλινδρου αυξηση διαδρομης)

Σωστος και με την κεφαλη.
Καθως και προβληματα με την οδηγηση του ολου ''valvetrain''.

ρε, που ημουν?

OldMan
12/02/2008, 16:13
Μη σας παρακαλώ...:smokin:

byron
12/02/2008, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μη σας παρακαλώ...:smokin:

Σαν παράκληση να αναστήσουμε τον φρανγκεστάϊν μΕ φαίνεται..... :smokin: :smokin:

p@nos
12/02/2008, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μη σας παρακαλώ...:smokin:



Μα γιατι????


:evil: :evil: :evil:


Ετοιμαζω τουμπανο ΧΤ 160 ροδα...

200 στροφαλο...
:smokin: :smokin: :smokin:




:lol: :lol: :lol:

Tpap
12/02/2008, 18:04
Ηθελες να πεις 161 στροφαλο γιατι οι απωλειες σου θα φτανουν κοντα στον 1(!!) ιππο..ε;:bigcry:

Και σταματα τις υπερβολες.
Εδω λεμε πριν τον υπερσυμπιεστη το λιωσανε στις δοκιμες...ολακερο dvd καψανε.
Κοιταζω το παπακι μου...αραγε ταιριαζει μοτορι απο tdm ή θα χρειαστει να κοψω τιποτε..?

:evil:

trigger
12/02/2008, 18:11
To είχα διαβάσει παλιότερα και είπα να μην απαντήσω αλλά αφού το ξεθάψατε... :bigcry: :bigcry: :bigcry:

trigger
12/02/2008, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap

Κοιταζω το παπακι μου...αραγε ταιριαζει μοτορι απο tdm ή θα χρειαστει να κοψω τιποτε..?

:evil:
Το μοτέρ του 900 θα σε ζορίσει αλλά από το 850 μπαίνει κουτί φίλε! Κάν'το αξίζει τα λεφτά του!:beer: :beer: :beer:




:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

vasilis_ts
06/04/2008, 13:42
ετοιμαζω παπι στρογγυλοφαναρο με μοτερ cosworth 600+ αλογα! αλλα μου εχει χαλασει η ψηφιακη

και δεν μπορω να βγαλω φωτο! ελπιζω ομως να με πιστευετε...χαχαχαχα